LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 23 Juli 1936 Wint de opstand in Spanje terrein De bezetting van Madrid aangekondigd SPORT. |ELTJ kXTELEF€66| VISSCHERIJBERICHTEN. VRAGENRUBRIEK. OOSTENRIJK. Amnestie - Rede van Von Papen. Officieel wordt medegedeeld, dat presi dent Ml klas een aantel amnestiebesluiten heeft genomen, die vandaag van kracht zul len worden. Bij deze amnestie, die geldt voor politieke delicten, wordt geen verschil tusschen politieke richtingen gemaakt. Naar verluidt, zullen vandaag ong, veer 5000 politieke gevangenen op vrije voeten worden gesteld, terwijl daarna nog 5000 ge vangenen van de amnestie zullen profitee red Slechts 224 politieke gevangenen zul len gedetineerd blijven. Naar verder ver luidt. zal de amnestie niet gelden voor dr. Rintelen. Met uitzondering van elf zullen alle sociaaldemocraten, die bij de Februari- revolutie betrokken zijn geweest, in vrijheid worden gesteld, daarbij bevindt zich ook Seits. oud-burgemeester van Weenen De ..Anglo-American Press Association" heeft ter aanleiding van het Duitsch- Oostenrijksche accoord een dejeuner aan geboden ter eere van Von Papen. Deze heeft daarbij een redevoering uitgesproken waar in hij onder meer zeide: ..In enkele landen was men eraan ge wend. in de spanning tusschen Duitschland en Oostenrijk een onmisbaar element te zien, vkn het Europeesche evenwicht Van dezen kant zag men in iedere poging die ik ter vermindering van deze spanning deed. een aanslag gericht op de belangen van derden. Denzelfden geestestoestand kunt gij nog waarnemen, wanneer gij de .'.rltieken. die men in de wereld uitoefent op het Duitsch-Oostenrijksche accoord, bekijkt. De werkelijke en ware vrienden van den vrede zijn verheugd, dat twee stalen den weg tot elkander gevonden hebben, welke nooit hadden moeten worden gescheiden. De anderen vinden, dat het sluiten van den vrede een dreigend teeken vormt van het Duitsche imperialisme in Midden-Europa. Zij gelooven, dat van hieruit een nieuwe veroveringsveldtocht moet beginnen. Dezen critici moet ik zeggen, dat ik mij er oprecht over verheug, dat wij hen teleurgesteld heb ben Volgens hen had Duitschland door een coalitie tot overeenkomsten moeten worden gedwongen ten aanzien van de onafhanke lijkheid van Oostenrijk Ik heb er echter nooit den minsten twijfel over laten be staan. dat de Duitsche rijkskanselier een zoodanige gebeurtenis zou beschouwen als in strijd met den zin van de Duitsche histo rie en dat het alleen ln overeenstemming met de duizendjarige verbondenheid dezer beide landen zou zijn, wanneer wij uit eigen kracht en op eigen besluit weer den weg naar elkander zouden vinden. De Duitsche regeering heeft de versprei ding van een. voorloopig. beperkt aantal Oostenrijksche bladen in Duitschland weer toegelaten. De Oostenrijksche regeering heeft ten aanzien van Duitsche bladen der gelijke maatregelen getroffen. (Vervolg van het 3e Blad). De toestand te Barcelona. Vanmorgen is te Marseille het mailschip „Chellaud" aangekomen, met 1106 Fran- schen aan boord, afkomstig uit Barcelona. Naar de passagiers verklaarden, bood Barcelona op het oogenbllk dat zij de stad verlieten, een treurigen aanblik. In de straten werd het verkeer belemmerd door barricaden. Een dertigtal paardencadavers was reeds tot ontbinding overgegaan en andere waren ter plaatse verbrand. De passagiers bevestigden, dat het gis teren tegen het einde van den dag scheen, dat de autoriteiten van het volksfront niet meer voor een overwinning der op standelingen behoefden te vreezen. Het is onmogelijk het aantel dooden er. gewonden op te geven. Vele personen zijn door verdwaalde kogels gewond, en de ziekenhuizen liggen vol gewonden. POLEN. Honderd communisten gearresteerd. In den afgeloopen nacht is een honderd tal communisten gearresteerd. Hun pro pagandamateriaal werd in beslag ge nomen. TURKIJE. De versterking van de Dardanellen. De Turksche regeering heeft uitgerekend, dat een volledig systeem van verdediging tegen een aanval met alle moderne oor logswapenen voor de Dardanellen te schat ten is op 100 mlllloen gulden Dat gaat het erediet van Turkije verre te boven en men zal het dus l?--zaam aan doen. Groote orders voor geschut zijn reeds ge plaatst bij Krupp en Skoda (bij de laatste voor 4 millioenl Engeland noch Rusland zullen orders kunnen verwachten Daar de Duitschers nog uit den oorlogstijd het beste weten, welke verdedigingsmiddelen voor de Dar danellen het geschikste ziin. zullen de Duitsche oorlogstuigfirma's wel de meeste orders krijgen aldus de correspondent van de Times te Istanboul. EGYPTE. Accoord thans geparafeerd. Thans is ook overeenstemming bereikt over de militaire bepalingen van het Britsch-Egyptische verdrag. Het verdrag is gisteravond geparafeerd en zal vandaag aan de Britsehe en Egyptische delegaties worden voorgelegd. Morgen zal een voltallige bijeenkomst der beide delegaties plaats vinden. o PALESTINA. Instelling van een nieuwe koninklijke commissie. Minister Ormsby Gore heeft in het La serhuis sezesd dat hii Woensdag voor het reces nos een mededeelins zou doen over de instelling van een koninklijke commis sie. Zoolang de onlusten echter voortduur den was de regeering niet van Dlan eenise wijziging in haar politiek te brengen en zij zou geen voorstellen doen dan na- ontvangst van het raDDort der commissie. De Arabie ren wisten waar zii zich aan te houden hadden. Met roovers en muiters werd niet onderhandeld, wel met rustige burgers die eventueele grieven te berde wilden brenzen Bij een overval uit een hinderlaag bij Toelkarem is een Enselsch soldaat gedood en zijn er 4 gewond o MEXICO. 62.000 mijnwerkers verklaren zich solidair met de electriciens. De onderhandelingen inzake de hervat ting van 'net werk in het electriciteits- bedrijf zijn op niets uitgeloopen. Hierna hebben 62.000 mijnwerkers zich solidair verklaard met de stakende electriciens. Ook de werklieden in de electriclteits- bedrijven. waar nog niet werd gestaakt, zullen uit sympathie met hun collega's gaan staken, indien vóór 31 Juli geen over eenstemming is bereikt. De werkgevers hebben besloten den werk lieden. die noodgedwongen niet kunnen werken, geen loon uit te keeren, zich hier bij beroerend op „force majeure". Men verwacht dat nieuwe ongeregeldheden hiervan het gevolg zullen zijn. Eeu Britsch protest. De plaatsvervangende gouverneur van Gibraltar heeft een krachtig protest' inge diend bij den bevelvoerenden generaal en den hoogen commissaris van Spaansch Marokko, daar toegelaten is, dat vliegtui gen in strijd met de internationale con venties over 't fort en de nabije omgeving hebben gevlogen. Generaal Franco heeft gisteren vlieg tuigen gezonden om drie Spaansche oorlogsschepen, welke bij Gibraltar '.oor anker lagen, te bombardeeren. De Spaansche schepen hebben Gibraltar verlaten. De Engelschen hadden gedreigd bet fort te doen ingrijpen bij een nieuw treffen in Britsehe wateren. Tegenstrijdigheden. De minister van binnenlandsche zaken heeft bericht ontvangen dat La Lilea in handen der regeeringstroepen is geval len. Doch uit Gibraltar wordt gemeld, dat het bericht van de overgave van La Llnea, evenals van Algeciras, volkomen onge grond is De Marokkaansche troepen zijn r.og steeds volledig in het bezit van de nabij Gibraltar- gelegen districten. Uit Madrid wordt gemeld, dat regee ringstroepen uit Alicante, versterkt door artillerie uit Murcia, Hellin, in de provincie Albacete. hebben inganomen. Van Madrid zijn een veertigtal vracht auto's met leden van "de guardia de asalto en miliciens vertrokken, oa. naar Toledo, Aantal slachtoffers ontstellend groot. Uit Hendaye wordt aan het blad Petite Gironde" gemeld, dat volgens officieuze inlichtingen bij de gevechten der laatste dagen naar schatting meer dan 20000 aooden zijn gevallen. Sommigen zouden dit aantal zelfs op 25.000 schatten. Gebrek te Madrid? Het staatsdepartement te Washington heeft mededeeling ontvangen, dat ver scheidene hotels te Madrid, waar Amerika nen logeeren. reeds twee dagen aan het vuur der aanvallers blootstaan, en dat In i de hoofdstad schaarschte dreigtl. Hevige gevechten nabij Fransche grens. Sedert den vroegen morgen weerklinkt van de andere zijde van de grens, meldt men uit Bayonne. hevig kanongebulder. Men gelooft algemeen, dat de regeerlngs- getrouwe troepen uit Bilbao, versterkt door gewapende vrijwilligers van het volksfront, ln de buurt van San Sebastian met het uit Pamplona komende leger onder generaal Mola in gevecht gewikkeld zijn. Nader wordt gemeld: Dikke rookwolken stijgen op boven de steden Tervojes en Renteria, hetgeen zou wijzen op branden, welke gevolgd zijn op de gevechten, die zich hebben afgespeeld tusschen de geregelde troepen en de op standelingen. Het kanongebulder duurt nog steeds voort. Vliegtuigen der opstan delingen vliegen over de bergen om de punten te verkennen, welke door de gere gelde troepen zijn bezet. Zij hebben slechts één bom geworpen. Het gerucht, dat generaal Mola gedood zou zijn. is tot dusver niet bevestigd. De 13 communistenleiders, die uit Spanje naar Bayonna waren gevlucht, worden als politieke vluchtelingen be schouwd en zijn na ondervraging op vrije toeten gesteld. Mededeeling van radio-Sevilla. De radiozender van Sevilla wijst er in een verklaring van 1 uur s morgens op, dat de door de radiostations van Madrid en Barcelona uitgezonden berichten volkomen valsch zijn. Volgens de mededeellngen van het militaire hoofdkwartier te Sevilla, heerscht te Saragossa en Logrono volko men rust. evenals in de provincie Navarra. Deze plaatsen zijn geheel in de macht der militairen De verbindingen met Jaca en Huesca zijn hersteld. De civiele gouverneurs van Navarra en Guipuzcoa zijn naar het buitenland ge vlucht. De civiele garde van de provincie Madajoz steunt de beweging van generaal Franco. Te Pontevedra is de staat van be leg afgekondigd. In de stad heerscht groote geestdrift. De civiele regeering en het stadsbestuur zijn door de troepen van generaal Franco afgezet. Naar radio-Sevilla verder mededeelt, zijn dc steden Vigo, Orense, La Coruna en San tiago eveneens tegen de regeering te Ma drid in opstand gekomen. De in het district van Salamanca opereerende militaire co lonne maakt snelle vorderingen. De civiele gouverneur van deze provincie is juist toen hij de Portugeesche grens wilde passeeren, gearresteerd. Spoedig intocht in Madrid? Generaal de Llano heeft over den zender Sevilla een oproep voorgelezen, waarin gezegd wordt: „ik hoop bin nenkort te kunnen mededeelen, dat mijn troepen Madrid binnengerukt zijn. Het leger van generaal Mola bevindt zich bijna in het gezicht der stad. Gister middag zijn twee nieuwe legcrafdee- lingen opgemarcheerd. Dc eerste wordt gevormd door militairen van het vreemdelingenlegioen, terwijl dc twee de uit geregelde troepen bestaat". Communisten eischen uitwijzing van Gil Robles. De communisten eischen de uitwijzing van Gil Robles uit Biarritz, opdat hij niet van daar uit dc opstandige beweging der fascisten tegen het Spaansche volk kan leiden. Bijzetting van generaal Sanjurjo. Te Estoril heeft de plechtige bijzetting plaats gehad van den bij een vliegongeluk om het leven gekomen generaal Sanjurjo. De kist met het stoffelijk overschot, waaraan o.a. een krans van ex-koning Alfonso was gehecht, was geplaatst op de affuit van een kanon. Onder de duizenden, die de baar volgden, bevonden zich ver scheidene Spaansche grandes en een groot aantal Spaansche en Italiaansche fascis ten in uniform. Hel revolutionnaire bewind te Cordova heeft den wensch te kennen gegeven, dat het lijk gebalsemd en naar Cordova ge zonden wordt, om door het „overwinnende leger" naar Madrid te worden vervoerd. Generaal Godcd niet gevangen? Uit Biarritz wordt gemeld, dat het be richt. als zou de leider der militaire op standelingen in Catalonië, generaal Goded, gevangen genomen zijn. onjuist is. De generaal zou van de boven Barcelona ge legen vesting Mont Juich uit. die door op roerlingen Is bezet, het bombardement van Barcelona leiden. ROEIEN. DE OLYMPISCHE SELECTIE WEDSTRIJDEN. 4556 (lngez Mcd.» ABESSYNIË. De strijd om Addis Abeba. De „Excelsior" meldt uit Djibouti, dat geen bevestiging te verkrijgen is van de Jongste berichten over een nieuwen strijd om Addis Abeba. In Djibouti wordt echter sinds weken verteld, dat de vroegere Abes- sljnsche gezant te Parijs. Tecle Hawariate, van den Negus opdracht heeft gekregen talrijke aanslagen te plegen in de provincie Harrar en langs de spoorlijn van Addis Abeba naar Djibouti. Het plan zou door Hawariate zelf zijn uitgewerkt en ten doel hebben de Italiaansche strijdmacht door een guerilla te verzwakken. Ras Imroe be vindt zich met wat van de Abessijnsche troepen is overgebleven, in de streek van Gori. Dedjas Makonnen is door hem naar Londen gezonden om de noodlge middelen van den Negus te verkrijgen voor den strijd in het Westen. Zoodra hij via Egypte en den Soedan met het noodige geld is terug gekeerd, zou de strijd ook in het Westen beginnen. IJMUIDEN, 23 Juli 1936 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f.10.72; Griet per kist van 50 KG. f.3021; Tongen per K.G. f.2 1.30; Zetschol per kist van 50 K.G f.27 26; Kleine Schol f.226.80; Bot f.18— 12.50; Schar f. 4.603.70; Groote Schel- vlsch f. 3532; Middel Schelvisch f. 25; Klemmiddel Schelvisch f. 20—12; Kleine Schelvisch f. 9.50—3.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.6237; Gullen per kist van 50 K.G. f. 14.507; Lengen per stuk f. 2.40 —1.70; Heilbot per K.G. f. 0.84—0.80; Wij ting per kist van 50 K.G. f. 3.30—1.60; Koolvisch per stuk f. 10.35; Makreel per kist van 50 K.G. f. 14.50—7. Aangevoerd: 7 kantjes pekelharing (steur) 6.505.70; 764 kisten versche ha ring 2.301.70 per kist. Aangekomen: 5 stoomtrawlers: IJM. 189 met f.1853; IJM. 159 met f.1476; IJM. 19 met f.1349; IJM. 117 met f.2796; IJM. 130 met f.1043 besomming. Voorts 4 loggers: KW. 166 met f.650; KW. 134 met f.603; KW. 65 met f.499 en IJM. 204 met f.519 besomming. VLAARDINGEN. 23 Juli KW 95 met 16 last. KW 32 met 18 last Maatjesharing groen en ionz f. 8.9017.20. volle haring f. 9.80—10.90. maatjesharing klein f.8 10.70. maatjesharing grof f. 7.409.40, Steurharlng f. 5.10 opgehouden. NJORD WINT DE TWEE MET STUURMAN Vanmorgen werden de selectiewedstrijden voor de Olympische roeiregatta, georgani seerd door den Nederlandschen Roelbond, op de baan te Sloten voortgezet. Men had thans besloten de baan in omgekeerde richting te roeien, daar men dan wind mee had, terwijl van den stroom weinig last werd ondervonden. Begonnen werd met de Twee zonder stuurman, waarvoor alleen dc Hoop inge schreven had. Boeg zat J. Kramer, slag W. M. Jens. Daar het hier een werkelijke beoordeeling gold, konden de roeiers het zich niet gemakkelijk maken, al gingen zij dan alleen over de baan. Bij de 400 meter ging het wat minder goed en ving de slag een snoek, terwijl 500 meter verder een schip ln de baan lag. waarvoor men uit moest wijken. Dit had tot gevolg, dat de tijd benadeeld werd. Niettemin ging het tweetal vlot over de baan en het bleek, dat de Hoop In baan record-tijd de 2000 meter had afgelegd, n.I. ln 7 minuten 40 sec. Het oude record stond op naam van de Amstel met een tijd van 7 min. 401/5 sec., dateerend uit 1925 De Olympische tijd van Duitschland bij de Spelen te Amsterdam was 7 min. 6 2/5 sec. In het nummer Oude Skiff kwamen aan den start: boei 1, Willem III iH. ten Houten), boel 2. De Hunze (R. Andrlessen) Andriessen was het snelst weg en op 500 meter lag de Willem III-sklffeur een halve lengte achter. Toen iiep ten Houten geleidelijk in en op 800 meter lagen de booten boord aan boord. Vlak voor de 1000 meter spurtte ten Houten, tactisch zijn kans waarnemend, fraai weg. en daar deze spurt door den Groninger niet beant woord werd. lag Willem III plotseling 4 lengten voor. Daarmede was de strijd beslist. Ten Houten won ln den tijd van 7 min. 45 3/5 sec. Hierna de Twee met stuurman. Aan boei 1 vertrok Nereus, aan boei 2 Njord, Njord maakte een veel beteren start dan Nereus en bij 500 Meter lagen de Leidenaars 3'4 lengte voor. Op 1000 Meter was er licht tus schen de booten en de voorsprong van Njord was op drie kwart der baan tot 2 lengten vergroot. Nereus roeide verre van fraai. Een 200 meter voor de finish maakt de Nereusploeg een grove fout, waardoor de boot vrijwel stil lag. Ook Njord roeide hel laatste gedeelte niet geheel zuiver. De tijd van Njord met K. J. Hardeman (boeg). E. W de Jonge (slag) en J. F. v. Walsem (st.) bedroeg 8 min. 5 sec. Bij het laatste nummer dezer selectie wedstrijden de vier met stuurman viel weer van goede roeisport te genieten. Thans kwam de Galgenwatercombinatie tegen Nereus (boei 2) uit. De ploegen wa ren: Galgewatercombinatie: C. A. Catalan! droeg), D J. Koeleman. A. Dekker en W. J. du Pon (slag), J. F. van Walsem (st.). Nereus: M. Schoorl (boeg), W. S. D. Bartlema, J. P. E. M. Regout, S. de Wit (slag), G. Hallle (st.). Beide ploegen startten uitstekend. De Leidsche combinatie met 11. 21 en 39 sla gen resp. in de eerste kwart, halve en heele minuut. De overeenkomstige cijfers voor Nereus waren, 11. 21 en 38. In deze eerste minuut had Nereus een halve lengte voorsprong genomen, welke de Amsterdammers rustig doorroeiend, op 1000 meter tot anderhalve lengte hadden ver groot. Zoo noodig spurtten De Wit c.s. weg, welke pogingen om den voorsprong nog te grooten, door de combinatie met nijdige spurtjes beantwoord werden. De tijd van 1000 meter bedroeg 3 minuten 31 2/5 sec. Met ongeveer 2 lengten voorsprong won Nereus ln den goeden tijd van 7 minuten precies. Het baanrecord staat op naam van Laga met 6 minuten 46 3/5 sec., dateerend uit 1923, terwijl Italië tijdens de Amster- damsche Olympische Spelen op dit nummer daar nog boven bleef, n.I. 6 minuten 47 3/5 s. De Vier met stuurman van Nereus zou zeker voor uitzending naar Berlijn in aan merking komen, ware het niet, oat er kan? is, dat de Acht van Nereus voor de sjoelen gekozen zou worden. O. i. heeft echter de Vier met stuurman van Nereus een veel betere kans ,op een goede plaats in het eind klassement als de acht. Intusschen blijft de beslissing van den N. R. B. af te wachten. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Weinig belangwekkende races in dc skiff-nummers. Na beëindiging der selectie-wedstrijden werd een begin gemaakt met de jaariijk- sche wedstrijden van de „Koninklijke", waarvan de stuuriranlooze nummers steeds te Sloten worden verroeid. Ditmaal echter voor het laatst, aangezien ln de toekomst van de nieuwe roeibaan. welke in het boschplan is geprojecteerd, gebruik zal worden gemaakt. De eerste uitslagen waren: Overn. sciff. beginnelingen: le heat: 1. Velds (Die Leythe), 8 m. 7 2/5 sec.; 2. Logger (Poseidon) op 2 lengten. 2e heat: 1. Veen (Amstel). 8 m. 16 2/5 s.; 2 De Jong (Arsa), op 2 lengten. Jonge Sclff A: le heat: 1. De Walle (Njord). 7 m. 59 sec.; 2. Spanjaard (Het Spaarne), op 4 lengten. 2e heat: 1. J. Zeegers Jr. (De Hoop), 8 min. 6 3/5 sec. Van Leeuwen (Nautilus) gaf den strijd op. Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het •fa<tsrumoer te bestrijden. Veilig verkeer is ook heel wel ■nogelijk zonder een permanent gebruik van uw claxon. ,F. S„ te L. Ook als men slechts één dag in Duitschland wil vertoeven heeft men een pas noodig. Een verkeerskaart voor Brabant (zoowel voor auto, motorrijwiel of fiets) kan men aanvragen bij de provinciale griffie te 's-Hertogenbosch. Het aantal kilometers van Leiden naar Nijmegen bedraagt 134. De route is via Utrecht, Woudenberg, Ede en Arnhem. P. J. P., te L. Vraag: Is het mogelijk zonder een pont te passeeren van Leiden naar Maastricht te rijden? Antwoord: Inderdaad. U rijdt via Utrecht, Ede. Arnhem, Nijmegen, Venlo, Roermond en Sittard. Totaal 267 K.M. Vraag: Kan men 2 dagen naar België zonder een bewijs te hebben? Antwoord: Neen. men heeft noodig een triptiek of een carnet de passage, aan te vragen bij den A.N.W.B., Parkstraat 18, Den Haag. H. v. B„ te L. Om in fltlgië te worden toegelaten heeft U noodig een bewijs van Nederlanderschap of een oud paspoort, dat niet langer dan 5 jaar verloopen is. Kosten bewijs van Nederlanderschap f. 2.50. De kosten van het lidmaatschap der Jeugdher berg Centrale, secretariaat Plantage Fran- schelaan 14, Amsterdam C. f.1.per per soon als individueel trekker, beneden de 18 jaar; daarboven f.3 per jaar. Het lid maatschap heeft ook nut voor het bulten! land. Voor beperkten mondvoorraad zal waarschijnlijk geen invoerrecht geheven worden. Voor buitenlandsche route's moet U zich tot een verkeersbureau wenden. Van Leiden naar de Belgische grens is de af stand ongeveer 85 K.M. Een bedrag van f. 30 voor een reis gedurende 10 dagen door België voor twee personen is wel wat aan den lagen kant. J. K. te L. Vraag: Wat is de goed koopste manier om over dc Nederlandsche grens te komen? Antwoord: U moet daarvoor in het bezit zijn van een geldig bewijs van Nederlan derschap, waarvan de kosten f. 2,50 be dragen en dat u moet aanvragen ter ge meente-secretarie. Ook een oude pas is voldoende, mits deze niet langer dan vijf jaar verloopen is. Mej. J. V. te L. Leiden. Utrecht, Blauw kapel. Maartensdijk. Hilversum. Totaal 69,2 K.M. Het Tehuis voor Meisjes te Hilversum Is gevestigd Torenlaan 11. C. V. te L. De fietsweg naar Brussel leidt over Den Haag, Delft. Rotterdam, Dordrecht, Breda, Antwerpen, Brussel. To taal 188 K.M. Van Brussel (Place de Brouc- qière) rijden lederen dag autocars naar de Ardennen. Mevr. S. te L. Zie hierboven onder letters J. K. G. R. te L. De weg van Leiden naar Almelo leidt over Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Deventer, Holten, Almelo. Af stand 173 K.M. A. N. te L. De weg "van Leiden naar Den Helder leidt over Hiliegom, Lisse, Haarlem. Velsen, Alkmaar, Sehoorldam, Den Helder. Totaal 102 K.M. J. N. te L. Leiden, Utrecht, De Bilt, Huis ter Heide, Soesterberg, Soestdulnen. Totaal 68,7 K.M. W. v .d. V. te L. Leiden, Haarlem, Velsen, Alkmaar, Schagen, Wieringen, Den Oever, Afsluitdijk, Zurich, Harlingen, Fra- neker. Leeuwarden. Totaal 175,5 K.M. Er is een ge,regelde verbinding Enkhuizen-Sta- voren (3 x daags). Leiden, Haarlem. Alkmaar. Hoorn, Enk huizen. Totaal 104 K.M. StavorenLeeu warden is 60 K.M. C. S .te N. V. Nieuw Vennep. Lelmui- den, Rijnsaterwoude, Alphen, Zwammer- dam. Bodegraven, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven. Nleuwpoort. Gorinchem, Arkel, Leerdam. Totaal 82'/s K.M. F. v. d. P. te L. Nijmegen, Arnhem, Ede, Renswoude, Scherpenzeel, Wouden berg, Pyramide van Austerlitz, Soesterberg. Totaal 68 K.M. G. C. te L. Leiden. Leimuiden. Kudel- staart, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Nieu- wersluis, Oud-Loosdrecht, Hilversum, La ren, Blaricum. Totaal 62 K.M. C. J. D. te H. Hazerswoude, Rijndijk, Alphen. Zwammerdam. Bodegraven. Woer den, Harmeien, Utrecht, Blauwkapel, Maartensdijk, Hilversum, Laren, Eemnes. Totaal 70 K.M. P. K. te L. Leiden, Utrecht, Rhenen, Nijmegen. Totaal 83 K.M. Nijmegen. Venlo, Roermond, Maastricht. Totaal 133 K.M. A A. te V. Leiden, Haarlem, Alkmaar, Afsluitdijk, Harlingen. Leeuwarden. Gro ningen. Totaal 232 K.M. Groningen. Assen, Meppel, Zwolle, Harderwijk, Amersfoort, Utrecht, Leiden. Totaal 245 K.M. B. S. te L. Vraag I: Wanneer en van waar vertrekt te Amsterdam de passagiers, boot naar Lemmer? Antwoord: Vertrek van Amsterdam (De Ruyterkade, achter het Centraal Station, vanafsteiger 5) te 9.15 uur (tot en met 8 September). Aankomst Lemmer te 14.15 uur. 's Zaterdags vertrekt van steiger 4 'n boot te 14.30 uur, die te 20.00 uur in Lem mer is. De boot voor den nachtdienst ver trekt van steiger 4 te 20.00 uur en is te half twee in Lemmer. De dagdienst vaart niet op Zondag; genoemde nachtdienst niet op Zaterdag en Zondag. Echter ls er nog een andere nachtdienst waarvoor de boot iederen avond (behalve 's Zondags) te 11 uur van steiger 5 vertrekt, aankomst 4 uur. Vraag II: Aantal K.M. van Leiden naar Veenhuizen (per boot van Amsterdam n. Lemmer) Antwoord: Leiden, Amsterdam. 40 K.M. Lemmer—Heerenveen 25,2 K.M. Heerenveen —Veenhuizen 39,1 K.M. Mej. M. F. te L. Alleen vobr de pro vincie Brabant ls een verkeerskaart nno- dig. Deze kunt u aanvragen bij de pro vinciale griffie te 's Hertogenbosch. P. v D„ te O. Het secretariaat van de athletiekvereenieing ..Holland" is ge vestigd. bü J C. Gussenhoven. Voorstraat 6. Voorschoten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2