WEDSTRIJD IN SPEELGOEDLAND OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. door C. E. DE LTT.T.E HOG ER WAARD. A] klein Jantje's speelgoeddieren Deden saam een eenig spel: Wie het allerhardst kon loopen. 'n Wedstriid dus. En bil de bel Liepen het konün en 't eendje. Teddy-beer en Puck. de hond. Miesje-mauw en Kwaak, de kikker. Om het hardste op den grond (Nadruk verboden). Van de groote. groote kamer. En wie, denk je. dat het won? Niet verklappen hoor. maar ik denk.... Wie het vlugste loopen kon! En dat was maar eig'liik sprong hij! Kwaakje. Net nog vóór 't konün Kon hU bij het voetenbankje, 't Eindpunt van de renbaan zijn. Kwaakje heeft het dus gewonnen. D'and'ren droegen hem in 't rond. Heel parmantig zat ons Kwaakje Op den rug van Puck den hond Jammer hè? juist als het jeuk is 'n Dierenwedstrüd is zoo fijn! Zorgen zij wel, dat geen kind'ren. Niemand in de buurt kan ziin! OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Medemblik, kil. melk. beek. meel, dun. 2. Wie niet hooren wil. moet maar voelen. 3. Als men in de school komt dan loopt men dan zit men nog niet. 4. 4 3 8 9 5 1 2 7 6 5. W el Weesp. een sa ra piano 6. Middelburg, Eindhoven. Zandvoort. 7. Aap koe. kat. slang. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Oorrie Harteveld, Rietje Boom, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer (zie correspondentie), Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Geertruida Blóte, Rika de Graaf. Geertruy de Groot, Emma de Groot, Aaltje v. Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Henny van Wük, Wim Evers, Lena Sierag, Maartje Sierag, Marie Brokaar. Dientje Olivier, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Harte- velt, Cootje Hartevelt, Jaap Kluit, Jo Pracht (ook je naam onder den brief zetten, niet enkel op de enveloppe), Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Alida Stikkelorum, Ada van Schaik, Ida Maria de Graaf. Teunis Ouwe- hand. Mientje Stikvoort, Wim Laman, Paul Laman, Marietje Laman, Neeltje van Kat- •wük, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Willy van Rijn, Jo van Rijn, Anneke Sloos, Yvonne de Vries, Corry van Mastrigt, Jo hanna Outshoorn, Theo van den Biezen. Annie van den Biezen, Janneman Brons geest, Suze Labordus, Sophietje de Ridder. Josiena Montenberg, Annie Schipper, Rika Prenen, Dientje Prenen, Marietje Prenen, Cornells Spoelstra, Henny van Vliet, Lydia Boterman, Mappy Rührwiem, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Wim Evers, Alida van der Holst, Toos Bou- ter, Bep Bouter, Jannie van Biezen, Kootje van Vliet, Lies Schenkeveld, Alie Varkevis- ser, Greta Varkevisser, Lientje Lefeber, Dorus de Geus, Kees de Geus, Corrie Poe- lieioe. Baartje Poeliejoe, Leendert Jonge- leen, Christiaan Jongeleen. Er zijn vandaag vele nieuwelingen, dus aan die zal ik maar even te zamen ant woorden, daar allen mij hetzelfde vragen. De volgende nieuwelingen zijn mij allen welkom! hier volgen de namen: Josina Montenberg, Corry van Mastrigt, Willy en Jo van Rijn, Teunis Ouwehand, Anneke Sloos, Jo Pracht. Van 711 jaar behoort men tot de kleineren, van 1116 tot de grooteren. Iedereen mag mij Tante noemen Men behoeft niet het geheele raadsel op t.p schrijven, alleen de oplossingen. Wim Evers zoo, ben je al dagelijks aan het werk, waar en wat? Dan begrijp ik best hoor dat je er alleen 's Zondags toe komt om raadsels op te lossen. Rietje Keyzer ik had toch de vorige week gevraagd of jij nu zelf eens wou schrijven over je prijs, dat kan je toch best, het is altijd Annie die voor allen schrijft, altijd een en hetzelfde schrift en dat is van Annie en bij prijsraadsels moet toch ieder zelf schrijven. Corrie Harteveld heb je Zondag prettig in je prijs kunnen lezen, zooals je van plan was en is het een mooi verhaal? Hennie de l'Ecluse en familie vriendelijk dank voor de aardige ansicht uit Zeist. Rietje Boom dus jij hebt ook al van je prijs genoten. Als je uit logeeren bent mag je natuurlijk overslaan, in de vacantie ontbreken er altijd zoovelen. Alida van der Holst dus je boek is erg mooi, dat doet mij genoegen. Heb je een prettig schoolreisje gehad? Het was mooi weer dien dag, tenminste hier in Den Haag. Mien en Bep Groenhuyzen, ik las met plezier dat je prijs zoo mooi is Mien. Wat een mooi schoolreisje voor Bep. Ja ik ben al 7,/2 jaar telkens ziek, nu gelukkig al weer zoo ver dat ik 's morgens en 's avonds eenige uren op zit. Tine van der Pot neen, dat boek dat jij kreeg, heb ik nooit gelezen. In de vacantie heb je nu heerlijk den tijd om het te lezen. Lydia Botermans ga je een week naar Haarlem logeeren dat is prettig hoor. En het zal heusch nog wel eens mooi weer zijn om naar zee te gaan, je vacantie is nog lang niet ten einde. Henny v. Vliet is jouw prijs zoo'n grap pig boek, moest je voortdurend er om lachen, nu lachen is gezond. Vijftal van Vliet, flink, hoor Marietje dat je zelf zoo'n netten brief schreef. Is je prijs dien je nu kreeg, het dikste boek dat je hebt? en gaat iedereen thuis het lezen, dat vind ik erg aardig. Janneman Bronsgeest, dat is ook heer lijk hè om telkens eens met je vader uit te gaan, ik begrijp dat je dan geniet. Ja als men veel rheumatiek heeft, zooals ik, dan is het weer van grooten invloed, maar hitte is al heel slecht voor mij om allerlei redenen. Dientje Olivier ik hoop, dat je heel pret tige weken zult hebben in Den Helder, ik begrijp best dat je eenige weken niet kunt meedoen. Henny van Wijk ben je overgegaan op school, dat is heerlijk. Wat is dat voor een soort club in je straat, wat doen jullie al zoo? en hoeveel zijn er in die club? Johanna Outshoorn wat een lange brief. Het is dus goed in orde gekomen met je prijs. Dat begrijp ik levendig dat het ang stig was met dien storm op de Brasemer piassen, geen pretje hoor, otv - een boottocht te maken. Yvonne de Vries, dat is bcsL noor, ga dan maar in herfst en winter meedoen en speel 's zomers buiten. Veel plezier bij Oma. Geertruy en Emma de Groot, dan was er bij vergissing één cijfertje vergeten, dat begrijp je wel. De raadsels zal ik bewaren. Lena en Maartje Sierag ik miste Truus al en dacht dat ze ziek was. Heerlijk hè een maand vacantie. Er zal ook nog wel ander weer komen, niet altiid regen en storm. Neeltje van Katwiik prettig dat jou boek ook zoo mooi is. Wat een aardig haasje heb je voor mij geteekend. Dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Drietal Laman wat een plaatjes en tee- keningen weer, is dat de wagen van den melkboer die jullie dan meeneemt op zijn kar. Hebben Paul en Wim p11r oon boek, fijn hoor. Vier zusjes Hartevelt met mooi weer mag ik wel een poosje rijden. Gaan jullie allen uit logeeren? veel plezier dan hoor. Gretha en Wim de Graaf, ja berg het boek dan maar goed op, kleine kinderen willen zoo dikwijls papier scheuren en dat zou heel jammer zijn van een mooi boek. Marie Brokaar ja de ansicht vertelde mij, dat je uit was geweest, je zag toch zeker wel dat ik je er voor bedankte. Ik begrijp dat het kleine broertje ere genoot van olifant en apen. Alida en Koosje Stikkelorum gaat Koosje nog niet naar school, het kon naar een kleuterschooltje. Vindt hij 't zoo prettig als ik zijn naam er bij zet. al is hij nog te klein om mee te doen. Vijf weken vacan tie voor Alida. mooi zoo. Drietal de Water, dat is goed nieuws dat Frans en Mientje zijn overgegaan. Mooie cijfers noemde Mientje in haar briefje. Lies Schenkeveld o, begint jouw vacantie pas 31 Juli en dan de heele maand Augus tus, dat is heerlijk. Ali en Greta Varkevisser, dat treft mooi Greta dat jij, die zooveel van poppen houdt, nu een boek hebt gekregen over poppen. Prettig als Moeder buiten kan liggen, dat is versterkend. Toos en Bep Bouter, dus al gauw heeft Toos ook vacantie. Ja hè Bep prettig om in de vacantie jarig te zijn. dat tref je goed. Dorus en Kees de Geus jullie lezen ze ker allebei wel het boek Woestijn Vossen, vertel mij maar of het mooi is. Saartje en Corrie Poeliejoe natuurlijk kunnen jullie beiden genieten xan den prijs, ik weet dat het een mooi boek is. Lientje Lefeber zoo, heb je den naam Mikie gekozen, en luistert hij er al naar? Doet hij, zooals veel jonge bondjes, veel stouts, zooals bijten in alles en veel weg sjouwen. Jannie van Biezen, dank voor aardige kaart uit Oud Valkeveen. Tine van der Pot, dank voor ansicht uit Amsterdam. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15