DE NOOD DER NEDERL. BLOEMISTERIJ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 22 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. KATWIJKSCHE OUDHEIDSKAMER GEEN AFNAME MEER IN HET BUITENLAND EEN CONFERENTIE TE AALSMEER AGENDA. BUSLICHTINGEN AAN HET STATION TE LEIDEN. 'Shg> AALSMEER. Geslaagd te Amsterdam voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenoot C. J. Leydekkers. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer W. C. Diephout. Voorzitter de heer A. Ver heul Az.. burgemeester-secretaris. De voor zitter opende met gebed; de notulen wer den na lezing onveranderd vastgesteld. Binnengekomen was een schrijven van Ged. Staten, dezen deelden mede vrijstel ling te verleenen voor 't geven van licha melijke oefeningen op de O. L. school tot 1 Jan. 1938. Een schrijven was binnenge komen van mej. A. W. S. van der Lelie, te Leiden, dat zij de benoeming als onder wijzeres aan de O. L. school aanneemt. Volgde een verzoek van A. van Staal duinen. om vrijstelling van personeele be lasting op zijn biljart. De voorzitter zelde, dat dit f. 20 is. doch dat er 200 opcenten op zijn, zoodat dit f. 60 bedraagt. B en W. stellen voor ontheffing te verleenen. De heer Mets zelde het hier niet mee eens te zijn. Ook de heer Van Gaaien was niet voor geheele ontheffing. Het voorstel van B. en W. werd verworpen, en dat van den heer Zonneveld om de belasting met 2/3 te verlagen aangenomen. Op verzoek van Ged. Staten, stelden B en W. voor de salarissen van burgemeester secretaris en ontvanger, met 2te ver lagen. ZJis. aangenomen. Volgde o.a. rekening 1935. waaruit bleek dat de ontvangsten f. 42335.90 waren, de uitgaven f37324.50batig saldo f. 5100.40. Voor het nazien der rekeningen enz. wer den benoemd de heeren Van Gaaien en Zonneveld, die de benoeming aannamen. Nogmaals kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om f. 10 subsidie te verleenen aan de Gew. Landst. comm. te Gouda voor het houden van een landdag. Weder staakten de stemmen, zoodat het voorstel geacht werd verworpen te zijn. Tegen stemden de heeren Van Staaldui nen Mets en Zonneveld. Vóór de beide weths. en Van Gaaien. Na rondvraag volgde sluiting. Eindelijk weer een eigen predikant! De bU de Ger. Gem. beroepen predikant ds A. Stuijvenberg cand. tot den H.D. te Rotterdam heeft het beroep naai deze gemeente aangenomen, zoodat aan 73 J. vacaturen thans een einde is gekomen!! HAARLEMMERMEER. Schapen, kippen en konijnen verscheurd. BIJ den landbouwer v. d. H. aan den Sloterweg alhier hebben bloeddorstige honden een koppel schapen aangevallen en gedeeltelijk in de sloot gejaagd en ver scheurd. Ook bij den landbouwer K. aan den Hoofdweg heeft een bloeddorstige hond 'n ware slachting gehouden onder de kippen cn konijnen. Een tiental van deze dieren werd doodgebeten op het erf teruggevon den. De vermoedelijke dader ls inmiddels gegrepen. De heer B. aan den Hoofdweg alhier begaf zich 's morgens naar zijn land om aardappelen te rooien. HIJ kwam toen tot de onaangename ontdekking dat anderen hem waren voor geweest cn zich van een flinke partij aardappelen houden meester gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Ds. De Vries van Hasterhorne hoopt 13 September des morgens bevestigd te worden door zijn vader en 's middags zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep KATWIJK AAN DEN RIJN. Het muziekgezelschap „Wilhelmlna" te Rijnsburg ,zal a.s. Maandag alhier een uitvoering geven met het volgende pro gramma: 1. Blaze Away; 2. Ouverture Pittoresque; 3. Aux bords du Rhin; 4 Lentebloemen; 5. Feestmarsch; 6. Freischiitz; 7. Willem Teil; 8. Uncle Sammy. Hedenavond geeft de Katwijksche Harmonie een uitvoering in de tent. Voorstraat 47 - Katwijk aan Zee. LEZING MET LICHTBEELDEN over „DE WONDEREN DER DIEPZEE", door H. VAN DER MAADEN. DONDERDAG 23 JULI A.S. - 8 UUR 25 ets. - Kinderen tot 14 jaar 10 ets. In de Pauze bezichtiging van de Oudheidskamer. 6860 KATWIJK AAN ZEE. Het mondorgel-orkest „Door Vriend schap Hèreenigd". dir. de heer D. v. Wouw te Leiden, zal morgenavond in de muziek tent op den Boulevard een uitvoering geven Aanbesteding. Ten overstaan van den architect D. Ver loop heeft de aanbesteding plaats gehad van de afbraak van de pastorie van ds. Rutgers in de Voorstraat. De uitslag was; G. Haasnoot aangeboden f. 220; W. de Ruijter idem f. 210.50; T. Meijvogel idem f. 205; Jac. Ouwehand idem f. 177; A. de Best idem 166; A. Haasnoot idem f. 100; G. de Best Kzn. idem f. 75; J. Rijnsent idem f. 65; J. Zuyderduyn idem f 65; J. de Groot gevraagd f. 50. Allen al hier. De gunning is aangehouden. Wanneer men met het lokaaltreintje van Amsterdam naar Aalsmeer rijdt, komt men achter Bovenkerk door een gebied van glas en schoorstee- nen. De spoorbaan voert door het hart van de Aalsmeersche bloemenlndustrie. Op een betrekkelijk klein bestek heeft zich in den loop der jaren een uiterst intenvieve bloemencultuur ontwikkeld, welke onder normale omstandigheden door haar voortreffelijke kwaliteit op alle "markten afzet vindt. De ontwik kelingsgeschiedenis van de Neder- landsche bloemisterij stamt uit den tijd na den wereldoorlog, toen de grenzen open stonden. De handel met het buitenland was het. die de Neder- landsche bloementeelt stimuleerde. De tijden zijn anders geworden en ook Aalsmeer voelt het aan den lijve. Het begrijpt heel wel, dat aanpassing geboden ls. Toen een jaar of vier geleden de prij zen van de rozen, de eerste der hoofd teelten van Aalsmeer door een te groot aanbod gingen dalen, zochten enkelen hun heil ln het kweeken van anjelieren. Met zorg en nauwgezetheid werkte men voort en dat men slaagde moge blijken uit het feit, dat er thans dertig bedrijven zijn, dJe uitsluitend anjelieren teelen, terwijl op het gebied van deze cultuur, welke hoogen elschen stelt, nog lang niet het beste ls bereikt Steeds zoekt men naar nieuwe mogelijkheden, beproeft men nieuwe cultures of methoden, maar de Internationale handel ls de klip. waarop men strandt. Was ln 1930 de omzet der beide Aalsmeersche veilingen tezamen nog ruim 6 3 '4 mlllloen, ln 1935 haalde men de vier millloen niet meer. Over een tijdvak van vijf jaar Hep men meer dan 9'/: mil- lioen gulden achteruit. Een evenredige daling toonen ook de andere bloemenvei lingen in ons land. De uitvoer van afge sneden bloemen daalde van een kleine 8 mlllloen in 1931 tot nog geen 2millioen in 1935. De nood in de Nederlandsche bloemisterij gaat nijpen. Het bestuur van de vereeniglng „Groep Bloemisterij" uit den Nederlandschen Tuin- bouwraad had, tezamen met den Aalsmeer- schen Tulnbouwbond den R.K. Dlocesanen Land- en Tuinboudbond den Christelijken Boeren- en Tulndersbond en den Bond van Bloemenveilingen ln Nederland giste ren te Aalsmeer een conferentie belegd, waartoe de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de besturen der ge noemde organisaties en de pers waren ge- noodigd, teneinde kennis te nemen van de mogelijkheden ln de Nederlandsche bloe misterij. Zooals de voorzitter van de ..groep Bloemisterij" ln zijn begroeting uiteen zette, was Aalsmeer voor deze bijeen komst gekozen, omdat de bloemisterij hier op een klein oppervlak een goed over zicht biedt. Naar de veiling. Het eerste bezoek werd zebracht aan de Centrale Aalsmeersche Veiling, waar het vellen van snlibloemen en potplanten od vijf plaatsen in vollen gang was. Zonder ophouden rolden de groote tafels met kos- telüke producten voor de veiltngklokken en alles vond zitn kooper. Een te veel aan bloemen en planten is er niet. Het bedrüf ls krachtens regeerlngsmaatregel gesloten, bestablliseerd volgens den toestand in 1933. Maar de priizen waartegen de producten van de hand gaan ziln zoo laag dat finan- cleele hulp noodlg ls. Reeds in 1933 werden de bloemkweekers te Aalsmeer en Haarlem mermeer gesteund met een credlet van f 600.000 Nadat ln 1934 het plaatselijk ka rakter der credletverleenlng was verdwe nen werd in 1935 een nieuwe crlsis-bloem- kweekerscredletbeschikking in het leven geroepen, welke werd bepaald op f. 250.000. De vele handelsartikelen, welke de Inten sieve bloementeelt noodlg heeft, dulden er op. dat steun om den bloemisten het leven mogelijk te maken, terstond zitn nuttigen terugslag vindt op tallooze andere bedrij ven. De veiling „Bloemenlust", waar alleen afgesneden bloemen worden verhandeld, deed haar naam eer aan Bloemen, steeds maar bloemen van alle keus en tal, maar ook hier waren de bloemen, vla het velllng- bord. een tolk. die sprak van groote moei lijkheden Ook al mogen de priizen ietwat hooger ztin dan verleden jaar en hier de omzet over het eerste halfjaar van 1936 f. 73.000 meer zitn dan het eerste halfjaar van 1935 de Centrale Aalsmeersche vel ling zette f. 80.000 meer om dan ziln de moeilijkheden niet overbrugd. Een dallr.g van den doorsneeprils der rozen van 4.05 ets. oer stuk ln 1929 od 1.62 ets. per stuk ln 1935 bU een mlnimumoogst van 120 mlllloen rozen per jaar valt bulten het begrip „aanpassing". Wanneer de grondloonen terugge bracht zijn van 24 od 18 gulden, dus met 25 bet. dan ls een daling van den doorsneeprils van seringen het tweede product van Aalsmeer van 13.14 ets. per stuk in 1929 tot 4.92 ets. per stuk in 1935 buiten verhouding en dat. ter wijl per jaar ruim 12.500.000 takken seringen worden gesneden. De inkom sten zijn te gering en zoo komen er, terwijl er werk te over Ls. meer en meer werkloozen door het gebrek aan middelen. Cultuurbeperking? Cultuurbeperklng. waarover wel eens wordt gesproken, ls ln de Intensieve bloe misterij moeilijk door te voeren. Het bui tenland kan zich niet van deze producten vrijmaken, omdat bodem en klimaat ln hooge mate meespreken Zoodra de invoer- belemmerlngen ln gunstigen zin worden gewijzigd, vinden onze rozen, seringen en bolbloemen weer met voordeel huif weg naar het buitenland. Daarbij komt dat het heelemaal niet zeker ls. dat bij inkrimping de priizen naar evenredigheid stijgen. Hieraan wordt niet geloofd. Het zwaarst aan den lijve voelen de vel- llngkweekers. die od export ziln aangewe zen. den nood Het bloemkweekerscrediet en het bedrag voor minimumprijzen zlin he laas niet voldoende om de moeilijkheden het hoofd te bieden. De bloemist vraagt niet meer dan naast een sober bestaan het noodzakeltikste van zlin bedrijf te kunnen onderhouden en uit de opbrengst van ztin producten ls dit thans niet meer mogelijk. Conclusies. De samenwerkende organisaties hebben nu een commissie gevormd, welke een schema opstelde voor de wijze waarop steun aan de bloemisterij uit het land bouwcrisisfonds od de meest doeltreffende wijze zou kunnen worden verleend Deze commissie ls bij de uitvoering van haar taak. om. tot de volgende conclusies gekomen; le. De steun zou dienen te worden ver leend aan bloemkweekeril bedrijven waarin worden uitgeoefend hetzij de culturen van snilrozen seringen bolbloemen of potplan ten leder afzonderlijk of gecombineerd. 2. De ultkeerlng van den steun zou die nen te geschieden over het laar en over de teelt 1935. gerekend od de basis van het verschil tusschen productiekosten en op brengst over 1934 voor zoover dit betreft de snilrozen. seringen en potplanten en over 1935 wat betreft de bolbloemen. 3. Bedoelde steun zou dienen te geschie den ten opzichte van de seringen en bol bloemen berekend oer hoeveelheid, ten op zichte van de snilrozen en potplanten per oppervlakte glas ln vlerkante meters. Voor de snljrozen ls steun gevraagd.gTOOt f. 1.464.000 voor de potplanten een steun groot f. 2.210.000 voor de vroege tulpen een steun van f. 357.000 voor de late tulpen een steun van f. 146.250 en voor de seringen een steun van f. 303.750 of in totaal voor de geheele Nederlandsche bloemisterij f. 4.481.000 Van dezen steun zou ongeveer f. 1.900.000 ten goede komen aan Aalsmeer. Deze gegevens verstrekte de heer Men- slng, voorzitter van de „groep bloemisterij" aan de koffietafel, welke den genoodlgden ln hotel „De Drie Kolommen" werd aan geboden. Burgemeester Kasteleyn, van Aalsmeer, sprak de hoop uit. dat deze be sprekingen voor welker initiatief hij er kentelijk was, uitkomst zouden brengen. Dr. H. Lovink. lid van de Tweede Kamer, zelde namens de genoodlgden het zeer op prijs te stellen kennis te kunnen nemen van de cultures, die op velen sterken in druk maakten. Spr. behoort tot hen. die gelooven, dat wij in een heel moeilijken tijd leven, maar ook gelooven. dat wij er bovenop komen. Wanneer wij tot dien tijd Iets ln stand kunnen houden aldus dr. Lovink dan zal ik met mijn collega's daaraan van harte medewerken. Na den koffiemaaltijd bezichtigde het gezelschap een tweetal kweekerljen, die een uitnemend beeld geven van de be- teekents en mogelijkheden der Aalsmeer sche cultures. Om de woorden var. den heer Mensing aan te halen: „zoo moeten en kunnen alle bedrijven er uitzien, Indien hulp wordt geboden", zij er op gewezen, dat alleen het landbouwcrisisfonds de Nederlandsche bloe misterij over de moeilijke periode heen kan helpen. Elke gelegenheid om bloemen over de grens te brengen wordt benut. Er zijn zelfs uitgebreide proeven genomen met den uitvoer, ln koelruimten, van seringen en bolbloemen naar Amerika en Canada, maar het opbouwen van een markt ln deze landen vordert jaren. Met méér export ls de Nederlandsche bloemisterij het meest gebaat, maar deze blijkt op het oogenbllk niet wel mogelijk. En omdat de uitwegen gesloten zijn, vraagt de Nederlandsche bloemisterij de hulp, welke zij zoo noodig heeft. LISSE. Schoolreisjes Ned. Herv. School. Maakten de middenklassen verleden week een uitstapje naar Alkmaar, Bergen en Egmond aan Zee, nu waren de anderen aan de beurt. De grooteren reisden vla Am. sterdam en de mooie Vechtstreek naar Utrecht en Rhenen. De Grebbeberg werd beklommen ,waar men genoot van het vergezicht over Rijn en Betuwe. Het reis doel was Arnhem. Daar bezochten de kin deren het geheel gerestaureerde kasteel „Doorwerth" met de fraaie tentoonstelling oude uniformen. Het natuurbad „De Bran ding" gaf heerlijke gelegenheid tot baden en zwemmen. Na een prachtrlt door Gelre's hoofdstad werd de speeltuin „Wester- bouwing" aangedaan. Daar kon de jeugd genieten! De terugreis ging via Ede en Amersfoort ;ook deze werd onderbroken voor een heerlijk spel op de mooie helde. Deze reis werd begunstigd door mooi zo merweer. In dit opzicht troffen de klein tjes het minder. Hun reisje bracht ze naar Zandvoort, naar 't wandelpark „Kostverlo- ren". waar heerlijk gespeeld en gewandeld en de dierenverzameling bezichtigd werd Een mooie tocht volgde langs het strand en door de duinen en bosschen van Haar lems schoone omgeving, waarna in het park „Groenendaal" ruimschoots gelegen heid was tot wandelen en spelen. Voldaan en blij-zingend kwamen de kinderen hier terug. Hiermede zijn de schoolreisjes weer ten einde; we zijn er van overtuigd, dat de kinderen zeer dankbaar zijn voor hetgeen genoten ls. Jongetje overreden. Gisteravond had op den Stationsweg alhier een droevig ongeval plaats. Een 6-J. zoontje van den groentenhandelaar v. P. alhier kwam met zijn auto-ped het erf afrijden en lette niet op het verkeer met het gevolg, dat hij met zijn autoped onder de juist passeerende auto van de fa. v. R. terecht kwam. Het knaapje brak zijn beide beentjes en moest na eerste geneeskundige hulp van den waarn. arts van dr. Duymaer van Twist per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, vervoerd worden. Naar wij vernemen, treft den chauffeur niet de minste schuld. f,en aanvang ls gemaakt met den bouw van het complex van 37 woningen voor de Wonlngbouwver. „Gezinsbelang" ln het buurtschap „De Engel". Onze plaatsgenoot Wietse Montagne slaagde voor het examen Boekhouden, af gelegd voor „Mercurlus" en „Ver. van Leeraren voor de Handelswetenschappen". Hij was leerling van den heer H P. Ben- kemper te Hillegom. NOORDWIJKERHOUT. In de gemeentetent gaf de R.K. Har monie een welgeslaagd concert onder lei ding van den heer Gerard Dik te Leiden. Ten gehoore werden gebracht alle num mers waarmee op het onlangs gehouden concours verschillende prijzen behaald werden. OEGSTGEEST. Beroep aangenomen. De heer J. Streefland, cand. te Rotter dam, heeft het beroep naar hier als hulp prediker der Ned. Herv. Gem. alhier aan genomen. RIJNSBURG. Het uitstapje voor de ouden van dagen zal niet 19 Juli a.s. doch 30 Juli plaats heb ben. Het zal een gecombineerde auto- en boottocht zijn. SASSENHEIM. Gevonden: een bruin gevlamde vulpen cmerkloos), een alpino-muts met das, een slinger van een auto. een hulssleutel, een Llpssleutel Imerk A.K.A. No. 02036, een bruin dekzeil. Inlichtingen bij de politie. Voor het Mulo-diploma slaagden te 's-Gravenhage de volgende leerlingen van de „De Visserschool": T. v. d. Berg. R. Heynes. A. v. d. Abeelen, Tr. Biemond en H. Nannlnga. WASSENAAR. Vergadering Ned. Roode Kruis. In hotel Bellevue hield de afd. Wasse naar van het Ned. Roode Kruis een buiten gewone ledenvergadering. De voorzitter Jhr. W. K. von Weller sprak het welkom en zette uiteen, waarom deze vergadering was belegd, n.l. door het bin dend worden van de veranderde statuten moesten twee bestuursleden periodiek af treden en het Bestuur achtte het niet wen- schelljk met een onvoltallig Bestuur te werken, totdat de alg. ledenvergadering zou worden gehouden. Na het lezen der notulen door den secre taris den heer Pfundt en ingekomen stuk ken werd overgegaan tot verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodiek aftreden van de doktoren Baart la Faille en Hub- beling. Beiden werden bij acclamatie her kozen Eerstgenoemde ter vergadering aan wezig verklaarde "deze herbenoeming aan te nemen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van mej. de Bode waarbij zU we gens drukke werkzaamheden moest bedan ken als lid van de propaganda-commissie werd deze commissie aangevuld en be staat nu uit de heeren J. OlJj, A. S. Foch- telo en mej. E. Klein. Mej. de Bode werd door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor den tijd. dat zij ln de propaganda-commissie was werk zaam geweest. De voorzitter deelde mede dat aan het verzoek om aanschaffing van een Roode- Krulstent door het Bestuur bereids was voldaan. De genoemde tent heeft reeds dienst gedaan op belde dagen van het ge houden concours hlppique en voldoet uit stekend. Na rondvraag volgde sluiting. Aanrijding. Doordat de bestuurder van een personen auto v. M. uit Den Haag. die op den Rijks straatweg reed, te laat de vrachtauto be stuurd door S. uit Delft bemerkte, welke uit de Rust en Vreugdlaan den Rijks straatweg opkwam, kon eerstgenoemde niet meer tijdig links uithalen door een tegenligger, waardoor een aanrijding on vermijdelijk was. Gelukkig werd het ongeval tot materieele schade beperkt en kwamen de bestuurders er met den schrik ongedeerd af. Nooit hoog genoeg! De 14 j. F. alhier, wlen 't op het hoogste punt in Duinrell nog niet hoog genoeg was, klom in een boom, doch hieruit kwam hij ongelukkigerwijs te vallen met het gevolg, dat hij hierbij de linker pols brak. Door dr. H. werd hem eerste hulp verleend, waarop hij per politieauto naar huis werd gebracht. Ernstig ongeval in speeltuin. Op den gemeentelijken speeltuin in het Oostdorp alhier wilde gistermiddag een 7 Jarig jongetje in een onbewaakt oogen- blik onder een in beweging zijnde schom mel doorloopen met het noodlottige gevolg dat het knaapje den schommel met volle kracht tegen het hoofd kreeg, waardoor het ventje zeer ernstig werd verwond. Nadat hem door de doktoren Hubbeling en Jansei; de eerste hulp was verleend werd hij ln zorgwekkenden toestand naar een zieken huis overgebracht. ZEVENHOVEN Voor het V.U.-plan 1937 werd door de Geref. Kerk afgedragen f. 6,80. HEDEN: In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h. L. E. Nleuwen- hulzen. 3 uur nam. Katwijk aan Zee: Casa Cara, de heer Schoonderbeek van Lunteren, nam. 7.30 u. Donderdag. Hoogi. Kerkgracht 21: N.V. Leldschc Uitgevers Mij. Verg. van aandeelhouders. 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen varial 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.18 Febr. 10— 3 uur; i8 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a; Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73; Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 912 en l'/i8 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en lVt4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 912 en l'/iuur. Kosteloos. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teeken-Academle „Ars Aemula Naturae" 10—5 uur. Scheveningen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en '3 Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 utr nam. „Een fatale vrouw". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De man met de Kap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m, „1000 maal bedankt". Woensdag en Zaterdagnam. 2</i uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Rothschild". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam, „Charlie Chan ln Londen." Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. (STATIONSPLEIN EN PERRON). Op werkdagenRichting 7.10 Rotterdam 10.30 Amsterdam 11.55 t. t. 12.55 t. t. 13.30 Amsterdam Rotterdam 14.30 Rotterdam 15.20 Amsterdam 15.40 Amsterdam 16.— t. t. 16.15 Amsterdam Rotterdam 16.40 Utrecht 16.50 Rotterdam 17.40 Amsterdam 18.30 t. t. 19.15 Rotterdam 20.10 t. t. 20.40 Utrecht - 21.30 Rotterdam 22.— Amsterdam 22.35 t. t. 22.45 Amsterdam 24.— Rotterdam Op Zon- en Feestdagen. 22.45 Amsterdam Rotterdam t. tusschenllchting. 2—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6