Leidenaars bij i „Vierdaagsche" EEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 22 Juli 1936 Er heerscht een uitstekende stemming Het relaas van den eersten dag. De Kaagweek. O (Van een bijzonderen medewerker). Nijmegen, 21 Juli 1936. Wij zijn weer een dag verder, maar het ii goed, nog even op den dag van gisteren terug te komen. De dames, waaronder mevr. v. d. Berg, il]n natuurlijk aan het winkelen gegaan, en het zou te mooi geweest zijn als manlief er ander financieele stroppen was afgekomen. Evenals in Leiden is er hier natuurlijk ook uitverkoop en daaraan hebben de dochteren Eva's natuurlijk geen weerstand kunnen bieden. Van slapen ls den eersten avond en nacht vanzelfsprekend niet gekomen. Waar zoo veel vogels van diverse pluimage en ouder dom bijéénkomen, is het van zelf sprekend dat het steeds „licht op en uit" voor de rust niet bevorderlijk is, afgezien nog van het lelt dat 40 tot 50 man op één kamer liggen, waarvan de een méér, de ander minder luidruchtig is. Het wil nog wel eens voor komen dat een onbezonnen nieuweling in het donker een kussen op het hoofd van een ander mikt, of dat meerdere anderen hopelooze pogingen in het werk stellen om een onhebbelijken snurker van zijn muzi kale neigingen te genezen. Bij nieuwelingen is het verder een on prettige gewoonte om telkens te informee- ren of het haast 4 uur is. De meest opge wondenen beginnen met dat grapje al om twee uur. Niet alle afwijkingen kunnen op rekening van de wandelaars worden geschoven, aan gezien wij slechts beschikken over in der haast gestopte stroozakken waarin lange veeren, in dotjes gedraaid, zijn verwerkt. Het hoofdkussen bezorgt in de eerste nachten den tijdelijken eigenaar een stij ven nek, maar Ja, men moet er wat voor over hebben. Ik zelf had bij het ontwaken een gevoel alsof ik den nacht had doorgebracht op alle toppen van de Zeven Heuvelen tegelijk. Tot mijn eigen tevredenheid zie ik er overigens nog gaaf uit; deuken heb ik ten minste niet kunnen ontdekken. De heeren v. d. Linden en de jongelui Baan, v. d. Horst, Walle, v. Tol, Glezen, Yperlaan en de Mooi zijn in tenten onder gebracht, prachtige nieuwe legertenten. ZIJ hebben bij uitstek geboft. Echtgenooten, vaders en moeders behoeven zich niet on gerust te maken, uit bed vallen ls uitge sloten. Mannetje aan mannetje liggen ze daar op prachtige ronde stroozakken. Stilliggen is daarbij de boodschap, want als Je omvalt is er misschien een buts in het mooie gras tapijt. Zoo gezegd het was vroeg dag. Even zoo goed en kwaad als het gaat met het hoofd in het water, voeten poeleren, kleeden en op een draf naar de tent waar netjes ge dekte tafels zijn aangericht. Op het Molenveld, waar het tentenkamp is opgeslagen, zijn twee tot eetzaal dienen de danstenten opgesteld. Vijfhonderd man kunnen in iedere tent tegelijk ontbijten. Waar het 's morgens een komen en gaan is loopt alles regelmatig en schuift ieder maar aan. 's Avonds gaat het eten in twee ploegen, telkens een uur na elkaar. In de andere gebouwen ls het natuur lijk ook in een of anderen vleugel „tafeltje dekje". Ik weet niet wat ze van ons Leidenaars kunnen zeggen, want je moet het toch altijd over iemand of iets hebben, maar dan toch zeker niet dat wij een slechte maag hebben medegebracht. Ik geloof dat de jonge garde ons met stukken wil slaan, want het is enorm zoo veel er gegeten wordt En bergen brood in die broodzakken! Je staat er voor. Wij hebben niet te klagen: heerlijke koffie, wittebrood', nog niet versch, maar dat komt ook: koele schou derham en een gekookt eitje toe. En vanzelfsprekend komt het voor dat de een of ander 's morgens vroeg nog geen trek in een zacht eitje heeft en dan ja dan is het „pak je weg of ik neem je wegdat spreekt. Van morgen waren er al heel vroeg twij felaars: zou het gaan regenen of zou het niet gaan regenen. Weerprofeten bij de vleet natuurlijk, en zoo zag men het gebeuren dat een groot deel der wandelaars met extra bagage op reis ging. De brutalen lieb- wn gelijk gehad. Zij die het er op hebben gewaagd, hebben ons uitgelachen, maar het nad ook anders om kunnen zijn. Je boft of le boft niet, zoo is het nu eenmaal in de «ereld. Ook ik behoorde tot de slachtoffers maar ja, daarom niet getreurd. Morgen be ter. Achteraf is gebleken dat Pluvlus niet voor den Vierdaagsche heeft ingeschreven, iets wat door niemand wordt betreurd. Je zou niet alleen van je strookussen, doch ook van het kijken naar regenwolken een stijven hek kunnen krijgen. Maar: wij moesten op marsch, Een kwartier voor den afmarsch stonden wij ons al te verdringen om de startkaart machtig te worden en nadat wij bijna plat gedrukt waren gingen wij de poort uit, ge legenheid krijgende om in normalen vorm te komen. De heer Woestenburg uit Oegstgeest ging het eerst de poort uit feitelijk wel wat te vroeg, maar ja. hij maakte van de gele genheid gebruik: neem hem dat kwalijk; daarna de heer Paulidus, in gezelschap van eenige verwanten. Het is waar, heele fami nes worden zoo langzamerhand door de wandelkoorts aangetast. Even later ver trokken de heeren v. d. Walle, Wijk. Dijk stra, Wildschut, de Wekker en v. d. Berg. De heeren v. d. Linden zochten nog naar hun schoenveters, althans zij kwamen niet opdagen. Later hebben Wij vernomen dat die twee broers el kaar steeds hebben opgezocht. De een liep van het Startbureau naar de Poort en de ander van de Poort naar het Btartgebouw, steeds weer een ander -O gebouw om zonder elkaar in te halen, totdat ieder voor zich zelf, natuurlijk met de lip op het zevende knoopsgat, de beenen nam. Onderweg in een klein kroegje hebben zij elkaar weergevonden broederschap ge dronken en voor morgen, overmorgen en dan nog eens een bindende afspraak ge maakt. Het landschap was intusschen onvergete lijk mooi allereerst gingen wij door een boschrijke streek door Groesbeek, waar de boschbessen zoo overvloedig groeien, naar de Piasmolen, waar de waterval, gevoed vanaf een hooge berg, steeds weer onze bijzondere aandacht trekt. In dat duistere bosch hebben wij den heer J, v. d. Linden weer opgepikt en nu werd gemarcheerd naar Mook, waar wij in een rustige gelegen heid een gelegenheidscafé naast het via duct ons verzadigd hebben aan de mede gevoerde boterhammen en leder onzer eenige kannetjes koffie bij kleine beetjes door het keelgat liet glijden. WIJ hebben ons daar heerlijk verfrischt: even met het hoofd onder de pomp en om beurten pom pen. Hoe dat ging laat zich zeer goed raden als men bedenkt dat de stemming opper best was en een grapje steeds voor goede munt wordt opgenomen. Enfin, 30 K.M. aan één stuk over niet al te beste wegen hadden wü er op zitten; niemand had last van voeteuvels, de stem ming was goed, wat wil je meer. Een klein Incident werd veroorzaakt doordat er één nog een boterham van een ander naar bin nen werkte, net doende of zijn neus bloedde. Wat doe je er aan alle boterhammen lijken ook zoo mirakels veel op elkaar, oen mensch kan zich vergissen. Omdat wij allen uit dezelfde pot eten maken wij om dergelijke kleinigheden geen herrie en helpt de een den ander. Omko men van honger doen ze hier niet. Een eind verder moesten wij over het Maas- en Waalkanaal en omdat de brug juist werd opgehaald om een sloep door te laten, kozen wij een langeren weg en hipten en masse dc luchtbrug over van waar een schitterend gezicht op het kanaal ons deel was. Vervolgens passeerden wij Overasselt en Diervoort pikten onderweg natuurlijk gratis Tranosol, Maggie en Ovomaltine op verfrischten ons bij de Boldoot-auto en trokken met stevigen pas naar Nijmegen. Tot mijn grooten spijt moet ik mededeelen dat van de koe, die ons het vorige Jaar 'aafde met haar karnemelk, vleesch in blik is ge maakt zoodat wij het vandaag zonder karnemelk hebben moeten stellen. Voor hen die het niet weten zij gezegd dat hier in Diervoort een koe leefde, die jaar op jaar gedurende den Vierdaagsche om de tien minuten aan de horens heen en weer werd geschud en daardoor in staat was emmers vol karnemelk te leveren. Let wel, dat beweer ik niet, maar men zegt dat het historisch is en het heeft in de courant gestaan Tegen 3 uur zijn wij. figuurlijk gespro ken, op onze slofjes thuis gekomen, opge wacht door de vrouwelijke deelnemers mej. v. Heijningen en Bavelaar. alsmede mevr v. d. Berg. die haar man's verrichtingen met. bijzondere belangstelling volgt. Na afloop heb ik mij in het kamp over tuigd of de 40 K.M.-aars ook present wa ren, maar ik zag er zoo deftig uit met mijn bril op dat een der tentbewoners zich op een voor mij vleiende wijze vergiste. Op mijn vraag of er bij de Leidenaars nog klachten waren, zweeg hij, doch bij mijn vertrek haastte hij zich op zijn buik te wij zen om te doen uitkomen, dat hij daar den gehcclen dag pijn had. Zoo iets kan je overkomen. Van zelfspre kend heb ik hem aan het verstand gebracht dat ik het nog niet tot dokter had gebracht en hem naar het hospitaal verwezen. Met uitzondering van den heer v. d. Gie ren waren de jongeren afwezig; zeker hier en daar eens poolshoogte nemen. Maar ze hebben het er den eersten dag kranig af gebracht. De jongeheer v d. Baan loopt niet in zeven siooten tegelijk dat is bekend maar onder Heumen is hij ditmaal dan toch van den rechten weg afgeraakt want wij hebben hem liggende met de beenen omhoog in een drogen greppel ontdekt, ge nietend van een weldadige en zeer zeker verdiende rust. De heer Duindam, onze oud-stadgenoot, thans inspecteur van politie te Rotterdam, beproeft voor de zooveelste maal ook weer eens zijn geluk. Als altijd loopt het 4e R. I. er lustig op los en vormt ook Pro Patria in zijn kleurige uniform onder leiding van den comman dant Borgerhoff Mulder, een prettige groep. Voor ditmaal zal ik het er bij laten. Mor gen wel meer. Te 5 uur is het weer ver zamelen aan het hek. WIJ gaan over Hees en Ewijk naar Druten. wandelen van daar over 3ergharen naar Wijchen. daarna nog 10 K.M. en dan zijn wij weer thuis. Niet voor de poes. Een vroolljk tochtje van pl.m. 60 K.M., dat is zoo ongeveer als van Leiden naar Zeist. Van andere zijde meldt men ons nog: Tusschen al die mensclien in min of meer geslaagde sportkleedij beweegt zich een zonderling iemand, die daaronder heele- maal niet schijnt thuis te hooren. Het gekke is. dat hij er heelemaal niet gek uitziet, en dat maakt zijn verschijning juist tot zoo iets geks. Want het is een heer. die er wer kelijk ais een heer uit ziet. Met een ge woon colbertje aan, een hoed op en een wandelstok in de hand wandelt hij in den grooten optocht mee. Wat wennen we toch gauw aan die extravagante costuums, dat we zoo'n gewonen meneer iets bijzonders vinden! En toch is hij misschien juist de gene, die het streven, dat aan deze mar- schen ten grondslag ligt, het meest bena dert, doordat hij eiken dag gewoon een wandeling maakt en niet een sportpresta tie verricht. En dan moet ik ook nog even melding maken van den meneer op klompen. U heeft er misschien al over gelezen, dat er een klompenfabrikant van plan was, ter propa geering van deze nationale voetbekleeding, de Vierdaagsche op klompen mee te loopen. Welnu, die meneer is er en hij loop! dapper mee. Er is eerst nog een oogenblik sprake van geweest, dat hij niet mee zou mogen doen. omdat alle reclame tijdens de mar- schen taboe ls (behalve langs den weg na tuurlijk, waar vele fabrikanten van li chaamsverzorgingsmiddelen er druk gebruik van maken), maar men heeft hem tenslotte toch maar geaccepteerd, omdat hij zich onderweg als een gewonen deelnemer ge draagt en het de commissie in principe on verschillig is, wat men aan of op heeft, als men er maar netjes uit ziet. Maar ik kan me niet voorstellen, dat hij bij zijn mede- wandelaars veel succes met zijn reclame actie zal hebben. De buitenlandschc deel nemers mogen hier dan misschien alle maal wandelaars op klompen verwacht hebben, de meesten zouden er tamelijk on wennig op voortgestrompeld hebben. Eenige personen loopen al achttien maal mee. Het zijn de heeren jhr. A van der Goes, ritmeester van het lie reg. huzaren, A C. G. Dinkhuysen uit Den Haag en P. J. van der Kaay uit Elden. Voor deze dappe ren een eere-saluut! Van de 3884 ingeschrevenen zijn er Maan dag 161 niet opgekomen en van de overigen zijn er gisteren 10 niet gestart, zoodat er gistermorgen 3713 op weg zijn gegaan. Het gunstige weer droeg er toe bij. dat er maar weinigen zijn uitgevallen. Het totale aan tal uitvallers heeft op dezen eersten dag maar 4 bedragen. o ZEILEN. DE LAATSTE DAG. WIE DE HOOFDPRIJZEN WONNEN. (Van een onzer redacteuren). Men moet ver in het verleden teruggrij pen om zich een Kaagweek in de herin nering op te roepen, waarin het weer de zellerij zoó gunstig gezind was als dit jaar. Voor de toeschouwers moge het verblijf op het water of langs de oevers niet altijd even aangenaam geweest zijn, voor de deelnemers was hel Ideaal. Voeg daarbij de voorbeeldige wedstrijd-organisatie, welke ieder Jaar nog geperfectioneerd wordt en die aan alle andere zellvereenigingen in den lande ten voorbeeld kan worden ge steld en men kan zich eenvoudig geen beter geslaagd zellfeest wenschen dan de Kaagweek. BIJ de hulde, welke wij het Kaagbestuur daarvoor gaarne brengen, mag een woord van hartelijken dank voor de buitenge woon prettige medewerking en voor de be schikbaarstelling van de persboot de „Vi king" met zijn voortreffelijken kapitein Minnebo, niet ontbreken. Het weer heeft ons ook gisteren tot het laatst toe niet in den steek gelaten. Er bleef den ganschen middag een prachtige wind staan, zoodat de wedstrijden een vlot verloop hadden. In aanvulling op hetgeen wij gisteren schreven, zij nog even gememoreerd, dat Vermaat in de 45 M2. krulserklasse den hoofdprijs won met 59 punten tegen Fe- nenga 52 en Molenaar 43, In de Vrijbuitersklasse eindigden, zooals gezegd. Jan Dorsman en v. d. Berg met een gelijk aantal punten, n.l. 57. Krachtens de bepalingen van het wedstrijdreglement werd de winnaar véri de laatste race, in casu v. d. Berg ook winnaar van den hoofd prijs. Heinen won dien prijs in de Draken- klasse met 73 puntan tegen van Benthem v. d. Berg 50 pnt. De laatste wedstrijd in de Regenboog- kJasse B werd niet gewonnen door de Titia van J. VV. Maas, zooals wij gisteren inder haast schreven, maar voor de derde maal door Pieterke, van Gerardus de Vries Lentsch Jr.. die met 81 punten beslag leg de op den hoofdprijs. Schmltz volgde daar op met 72 punten. Bijzonder spannend was de strijd om den hoofdprijs in de Pampusklasse A, waarin Carl Huisken en Luuk van der Steur de voornaamste gegadigden waren met Monde als gevaarlijkste concurrent. Huisken bezette in de laatste race de derde en Van der Steur de vijfde plaats, hetgeen voor laatstgenoemde net voldoen de was om met 71 punten één punt boven Huisken te blijven. Monde verzamelde 65 punten op zijn naam In de damesjollcn klassen A en B ble ven mej. Van Dijk en mej. De Vries ook nu weer meesteres van de wedstrijdbaan. Arnold triomfeerde ook nu weer in de Starklasse, gevolgd door Van Dijk en Bussemaker. Borgerhoff Mulder had de in den team wedstrijd der Olymplajolien opgeloopen averij tijdig hersteld om weer in den per soonlijken wedstrijd te starten en werd opnieuw eerste. Coops, Pott en Ritman kwamen in de volgorde na hem binnen. Onze stadgenoot veroverde in deze klasse den hoofdprijs met 92 punten. Van der Stadt verwierf 48 en Ritman 44 pnt. In de 12 M2. Sharpieklasse A kwam de Wllgenhoek van Louwerse als tweede door de finish achter C. Nauta met de „Dinges". Hij werd met grooten puntenvoorsprong voor een jaar de eigenaar van den hoofd prijs, n.l. 102 pnt. tegen Gülcher 77 en Jongeneel 68 pnt. In de B-afdeeling behaalde Schepers zijn zooveelste zege en daarmede ook den hoofdprijs. Schepers behaalde 101 pnt., Bos 65 en Marlet 56 p. Zooals wij reeds eerder schreven, stond Van der Mey het best geklasseerd voor den hoofdprijs in de Regenboogklasse A. maar Zuiderbaan zat hem zeer dicht op de hielen. Alles hing af van den uitslag der laatste race en daarin werd de span ning ten top gevoerd. Na een goede start, waarin Jan Loopuyt o.i. ten onrechte niet werd teruggeroepen, kwam Bos mooi vrij te liggen, gevolgd door de Kikker van J. de Vries. De overige 14 schepen voeren in een breed front naast elkaar voor den wind naar het Zweiland, waar bij de boeien een geweldig gedrang ontstond. Kuipers, Boersma en Zwart dreven op een kluitje onder de boel door en moes ten toen opnieuw door den wind gaan om te kunnen ronden, Lentsch van Rijn ver gat de derde boel (en dat op den laatsten dag!) en moest eveneens terug en Bergsma hield er heelemaal mee op. Bij het opkruisen naar het Norremeer verspeelde Bos zijn eerste plaats aan de Vries en bij de keerboei op de Dieperpoel was de volgorde: 1. de Vries. 2. Bos, 3. Hendriks, 4. Loopuyt. 5. Zuiderbaan. 6. Klingen, 7. Vrolijk en 8. Van der Mey. Bos zakte toen af, lag op het Norremeer in de derde positie achter de Vries en Hendriks, terwijl nog voor het ingaan van de tweede ronde ook Zuiderbaan hem voorbijliep. Van der Mey lag toen nr. 5, maar daarna begon onze stadgenoot hard in te loopen en bij de boei op het Norremeer was ook Bos achterhaald. Op den terugweg van de Dieperpoel nam de Vries Hendriks tot ver beneden de boei mee. waardoor het verschil tusschen de eerste vier steeds minder werd. Voor den wind naar het Zweiland tracht te Hendriks op zijn beurt tevergeefs de Vries den wind uit de zeilen te nemen, maar in onveranderde volgorde: de Vries, Hendriks, Zuiderbaan en Van der Mey werd koers gezet naar de finish. Reeds waanden wij den strijd gestreden, teen plotseling het moment kwam. Op nauwelijks 100 meter voor de finish voer de Vries over stuurboord liggend Van der Mey over bakboord aan en was dus geëlimineerd. Zuiderbaan zag zijn kans schoon en lapte Hendriks en zoo werd de finish bereikt in de volgorde Zuiderbaan, Hendriks, Van der Mey, Bos en Kuipers. Het merkwaardige was nu, dat Van der Mey als derde binnenkomende drie extra- punten kreeg (hetgeen hij als nr. 4 niet zou hebben gehad) en daardoor juist twee simpele puntjes boven 't puntenaantal van Zuiderbaan steeg, hetgeen hem tevens den hoofdprijs bezorgde Van der Mey 91 pnt.. Zuiderbaan 89 en Kuipers 63 pnt. Het was wel een sensationeel slot van een prachtig zellfeest. Voor de algeheele resultaten van dezen laatsten dag. raadplege men onderstaan de uitslagen. Regenboogwedstrijd Holland-Friesland: 1. De Leede HI. st. W. Z. van der Mey; 2. Dolfijn, st. K. Vrolyk: 3. Hennie, st. M. Hendriks; 4. Vennemeer. st. J. C. Klingen; 5. Waterrot, st. S. Kuipers; 6. Hennie Swan st. H. Zuiderbaan: 7. Waterzonnetje, st, J. Zwart; 8. Breehorn. st. J. Loopuyt; 9. Duke st. J. C. van der Velde: 10. Wardy, st. G. K. A. Nieveen. Friesland 28 punten, Hol land 27,1 p. Totaaluitslag: Friesland 88.1 p.; Holland 71.2 p. Groepswedstrijd in de twaalfvoetsjollen- klasse: 1 Zaanlanösohe Zeilvereeniging 19.1 p.; 2. Rotterdamsche Zeilvereeniging 12 p 3. Loosdrecht 10 p.; 4. De Kaag, 7 p.; 5. Haarlemsche Jachtclub 6 p. Totaaluitslag: 1. Zaanlandsche Zeilveree niging (G. Landsman en G. van Lynen Noomen) 42.2 p.; 2. De Kaag 32.1 p. Groepswedstrijd in de 12 M2 sharpie klasse: 1. De Kaag 25.1 p.; 2. Loosdrecht 25 p.: 3. Het Nieuwe Diep 19 p.; 4. De Schinkel 15 p. Totaaluitslag: 1. Loosdrecht (C. P. Gül cher en J. H. Louwerse) 65.2 p.; 2. De Kaag 57.1 p. Groepswedstrijd in de Olymplajollenklas- sen: 1. Loosdrecht 9.8 p.; 2. De Kaag 6.1 p.; 3. Zaanlandsche Zeilvereeniging 6 p Totaaluitslag: 1. Loosdrecht (H. Coops en O. P. Besseling) 22 p.; 3. De Kaag 21.3 p. 45 M2-kruiserklasse: 1. Benati, st. B. Fenenga; 2. Walta, st. C. A. Vermaat: 3. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts. Hoofd prijs Walta. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg; 2. Jail Brass, st. J. Dorsman; 3. Jet II, st. H. Wester. Hoofdprijs Thedo. Handicapklasse D: Narmada, st. H. H. Tleléman. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen; 2 Cavalier, st. E, G. van Benthem van den Bergh; 3. She, st. H. Nathan. Hoofdprijs: Janmaat. Regenboogklasse B: 1. Pieterke. st. G. de Vries Lentsch Jr.; 2. Phecda, st. G. Deich- mann; 3. Maas, st. P. J. van der Gussen; 4. Witte Raaf. st. W. H. Warring; 5. 't Spaarne st. H. Schmitz. Hoofdprijs: Pie terke. Noord Nederlandsche 16 M2.-klasse: 1. Wetternocht, st T. de Jong; 2. Louisa II, St. R. van Zwolle; 3. Flottant II, st. J. H. Jaspers; 4 Micafo. st. F. de Jong. Pampusklasse A: 1. Fuut II. st. W van Hattem; 2. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; 3. Witte Raaf, St. C. Hulsken; 4. Ruiter, st. R. Reitsma: 5. De Steur, st. L. van der Steur. Hoofdprijs De Steur. Pampusklasse B: 1. Spriet, st. J. M G. Schrama; 2. Albatros, st. G. J. Lagendijk; 3. Pampus, st. P Nybakker. Twaalfvoetsjollenklasse dames A: 1. Wee- tiekep, st. mej. Q. van Dyk; 2. Zomer weelde. st. mej. E. Karreman. Twaalfvoetsjollenklasse dames B: 1. Kwikdruppel, st. mej. J. de Vries; 2. Jolly Joker, st. mej. T. van Meeteren. Starklasse: 1. Goetzee, St. L. V. Arnold; 2. Deneb. st. G. S. van Dyk; 3. Canopus, st. P. Bussemaker. Olympiajollenklasse.' 1. Daphia. st. P. H. R. Borgerhoff Mulder: 2. Borreltje, st. H. Coops; 3. Meerkat, st. K. H. Pott; 4. Goes ting. st. W. Ritman. Hoofdprijs; Daphnia. 12 M2.-sharpieklasse: 1. Dinges, st. C. Nauta: 2. Wllgenhoek, st. J. H. Louwerse; 3. Spitsmuis, st. J. Nauta: 4. Bries, st. C. Th. Gülcher; 5 Sperwer, st. G. A. S. Jon geneel Hoofdprijs: Wllgenhoek. 12 M2.-sharp!eklasse B: 1. Pamir, st. A. Schepers; 2. Est Test, st. W. A. Bos: 3. Peet. st. A. Marlet; 4. Wielewaal, st. B. Aten; 5. Sirocco. St. P. M. Fransen. Hoofd prijs Pamir„ B. M. klasse: 1. Beneventun II. st. R. Scholtens; 2 Mop, st, H. Bollemeyer; 3, Cily, st. H. Recourt, Regenboogklasse A: 1. Swan, st. H. Zui derbaan: 2. Hennie, st, M. Hendriks; 3. De Leede IH. st. W. Z. van der Mey: 4. Hol land H, set. F. P. Bos; 5. Waterrot, st. S. Kuipers. Hoofdprijs: De Leede III. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Ans, st, G. Landsman; 2 Zomerweelde, St. J. N. Kar reman; 3. Isis. st. J. W. van den Berg; 4. Elf, st. E. de Visser: 5. Fox, st. C. H. Lek- kerkerker. Hoofdprijs Ans. 87 pnt,: Zomer weelde 62 pnt.; Windekind 59 pnt. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Dr. Knok, st. R. Kagcheland; 2. Spirit, st. W. Daniels; 3. Sunny Side Up, st. J. Th. Leenen; 4. T. J. M. Touw; 5. Semar, st. K. Busse maker. Hoofdprijs Spirit 67 pnt.; Doordrijver 62 pnt.: Dr. Knok en Black Magie 61 pnt. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. Fra Dia- volo, st. W .Schippers; 2. Hazenwind. st. M. Zaayer; 3. Waterbaby, st. G. Key; 4. Krui meltje st. U. A. de Joncheere; 5. Borreltje, st N Ykêirici Hoofdprijs Waterbaby 96 pnt.; Fra Dia- volo 81 pnt.; de Gllpper 79 pnt. Na afloop reikte de voorzitter, ir. J. C. van Hoolwerff, gisteravond de schitterende prijzencollectie uit, waarbij hij woorden van dank sprak tot allen, die tot het wel slagen van deze Kaagweek hadden bijge dragen, in de eerste plaat, aan de deel nemers en -neemsters, aan het wedstrijd- comité, aan het „bedienend personeel" van den starttoren en het opname-vaartuig, aan den eeuwig jeusaligen administrateur „Pipa" de Groot en den popuialren „Oome Chris" Kiewit. De heer Ernst Crone bracht daarna na mens alle zeilers en zeilsters hulde aan het Kaagbestuur voor de voortreffelijke rege ling, terwijl de heer Albert Oudshoorn de dankgevoelens van Warmond's gemeente bestuur vertolkte. LAWN-TENNIS. AUSTRALIË WINT VAN DUITSCHLAND (4—1). FRAAI SPEL VAN MC GRATH TEGEN HENKEL. Australië heeft van Dultschiand gewon nen. En verdiend gewonnen. Want dat in valler Mc Grath zijn overwinning tegen Henkei volkomen verdiende, staat buiten allen twijfel. Zoo ls dit dus de tweede groote tennis-teleurstelling voor Duitschland. Eerst kwam von Cramm's blessure in de finale van het Wimbledontournooi en nu heeft Mc Grath aan hoopvolle verwach tingen een einde gemaakt. Na een uiterst spannend en strijd sloeg hij Duitschland's tweeden speler Henkei met 63, 57, 64, 64. Het tweede enkelspel tusschen Crawford en von Cramm werd niet gespeeld, daar het zoo hevig be gon te regenen, dat de leider van het Duitsche Davis-cupteam, dr. Kleinschroth, het beter oordeelde, dezen wedstrijd ge wonnen te geven, zoodat de Australiërs met 41 wonnen. Zij hebben zich daar door in den Challengeround geplaatst, waarin Engeland den veel begeerden beker op 25, 27 en 28 Juli a.s. in Wimbledon zal verdedigen. Hoewel het weer, evenals eergisteren, er dreigend uitzag, waren er toch zeker 5000 toeschouwers naar Wimbledon gekomen, om dezen strijd, die buitengewoon span nend en belangwekkend beloofde te worden, bij te wonen. Gelukkig begon het pas na den wedstrijd Mc GrathHenkei te rege nen, en toen was het pleit reeds beslist. Henkei startte reeds dadelijk met prach tige, harde drives naar de zijlijnen en voordat Mc Grath het wist, had de Duit- scher zich een 30 voorsprong veroverd. Toen echter ontplooide de Australiër een spel. zoo brillant en effectvol, dat Henkel's voorsprong spoedig in een achterstand werd omgezet. Hij wisselde listige lobs met dropshots af, vuurde schitterende, minu tieus geplaatste drives langs de zijlijnen af en gebruikte zijn wonderlijke, met twee handen geslagen backhand zoo uitmun tend. dat hij Henkei geen kans meer gaf. Zes games maakte de invaller voor Quist achter elkaar, waartegenover Henkei er geen enkele kon stellen. Met 63 won hij den set. In den tweeden set liep Henkei weer snel van stapel, met het gevolg, dat hij reeds vrij spoedig met 3—0 leidde. Tot 5—3 vergrootte hij zijn voorsprong. Met moei lijke slagen naar beide hoeken en vlak langs de zijlijnen snorrende ballen haalde Mc. Grath tot 55 op. Henkei echter wilde zich dezein set niet laten ontgaan en slaagde er tSn slotte in, ook de twee volgende games en daarmede den tweeden set met 75 te winnen. In den derden set was het weer Henkei, die de eerste game voor zich opeischte, doch weldra nam de Australiër de leiding over en won twee games. Mc Grath maakte er 32 van, doch bij 44 stond de Duit- scher weer gelijk. Mc Grath legde er nu nog een extra schepje op en heroverde weer de leiding met 54, waarna hf) de laatste game op love won. Mc Grath buitte dezen materieelen, doch cok geestelijken voorsprong voortreffelijk uit. De Duitsche speler werd te voorzichtig. Hij durfde niet van de baseline te wijken en Mc Grath maakte hiervan gebruik, om bij het net de moeilijkste ballen te nemen. Voor Henkei het besefte, stond hij met 40 achter. Doch toen kwam de vórm bij den Duitscher plotseling weer terug. Zijn machtige canon-service® misten haar uit werking niet. Game na game heroverde hij, en hij kwam zoowaar op 44, een prach tige prestatie. Mc Grath begreep toen, dat hij alles op alles moest zetten, wilde hij zijn partij winnen. Zijn backhand plaatste de ballen in de uiterste hoeken van Hen kel's speelhelft en zoo hard en zuiver waren deze ballen gespeeld dat Henkei geen kans kreeg en de Australiër de laatste twee games won en daarmede de match. KORFBAiL. ALGEMEENE III—W.K.V. Morgen te halfacht speelt Alge- meene III een vriendschappelijken wed strijd tegen de pas opgerichte W. K. V. (Wassenaarsche Korfbal Vereenigingi op het terrein van de Algemeene (Zuidwijck), HOCKEY. HET GEWIJZIGDE OLYMPISCHE PROGRAMMA. Volgens het gewijzigde programma voor Berlijn speelt Nederland op 4 Augustus tegen Beïgië. op 6 Aue. tegen Zwitserland, op 8 Aug, tegen Frankrijk. o SCHERMEN. ONZE SCHERMERS TE BERLIJN. De voorronde van het degen-tournooi bij de Olympische spelen te Berlijn begint op 7 Augustus. Nederland is in één poule in gedeeld met Denemarken en de Vereenigde Staten. Het sabeltournooi begint op 8 Augustus. Hier is Nederland ingedeeld met Chili en Engeland. Mei. van der Klauw komt bij het floret- schermen voor dames in een poule uit met Kramer-Schoeler iZwitserland)Grasser (Oostenrijk), de Tuscan (Canada). Raisov# (Tsjecho-Slowakiie). Boisson (Frankrijk)) Elek-Schacherer (Hongarije).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11