TWEE MOOIE ZEILDAGEN OP DE KAAG GOEDE PRESTATIES VAN ZUIDERBAAN IN DE REGENBOOG-KLASSE Borgerhoff Mulder won den strijd der Oiympia-jollen Het voornaamste Nieuws van heden. (Van een onzer redacteuren). DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. Het weer heeft zich Zaterdag ook den verderen dag uitstekend gehouden, zoodat de wedstrijden een zeer vlot verloop had den en er volop te genieten viel van goede zeilsport. In de Drakenklasse had zich reeds op het eerste rak een kopgroep gevormd, be staande uit van Benthem van den Bergh, Jan Heinen en Hans Nathan, die de „She" van mevrouw Eykelen voer. Eerstgenoemde ondervond in dat rak eenigen overlast van de Walta van Vermaat, die hem vullen wind gaf. Niettemin slaagde hij erin als tweede de boei te ronden achter Jan Hei nen en voor Nathan en Willem de Vries Lentsch. De strijd bleef zich gedurende de geheele race tusschen dit viertal af spelen. waarbij de Vries Lentsch bijna doorloopend de vierde positie innam. J. Heinen werd tenslotte winnaar voor Na than en van Benthem van den Berg. In de Regenboogklasse B was weinig strijd. De Spaarne van H. Schmitz Jr. liep direct weg en werd geen oogenblik be dreigd. Tweede werd de Fries Kuurd van der Sluys, terwijl onze stadgenoot Wim Warring met de Witte Raaf beslag legde op den derden prijs. De Witte Raven bleken trouwens wel ln trek, want ook in de Pampusklasse A won een schip van dien naam, bestuurd door C. Huisken en het verschil met No. 2, de Steur van Luuk van der Steur, was niet gering. In de B-klasse kwam Donderkopje van J P. Damme als eerste door de finish, maar hij werd „eruit geprotesteerd", zoo dat Schrama, de stuurman van de Spriet met den eersten prijs ging strijken. De stuurvrouwen van de 12-voetsjollen- klassen hadden het' bij dezen stevigen bries nog hard te verduren, maar onze Hculandsche zeilsters zijn gelukkig voor geen klein geruchtje vervaard. Mej. Els Karreman zegevierde in de A-, en mej. J. de Vries in de B-klasse. In de internationale Starklasse liet onze Hollandsche vertegenwoordiger ter Olympi sche Spelen te Kiel verstek gaan. Busse- maker had geruimen tijd de beste kansen op de eereplaats, doch verspeelde deze tenslotte aan Arnold, die hem voortdurend had bedreigd. De Oiympia-jollen hadden over het al gemeen een goede start. Alleen Pott was daarbij onfortuinlijk, doordat zijn zeil in bet want verward raakte en scheurde. Hij zeilde niettemin door en bracht den wed strijd ten einde. Onze reserve-zeiler in deze klasse ter Olympiade van der Stadt, was een der weinigen, die een rif gesto ken had; bijna alle andere jollen werden van top gezeild. Wim Hitman werkte zich het eerst uit 'het veld los en bleef eerste tot de keer- boei op den Dieperpoel. Bij het op kruisen baar het Norremeer verloor hij evenwel zijn voorsprong aan Van der Stadt en Borgerhoff Mulder, die beiden vóór hem de boei rondden. Eerstgenoemde beging daarna de fout om geheel onnoodig een Pampus op te loeven, waarvan Borgerhoff Mulder dankbaar gebruik maakte om de leiding over te nemen en ze niet weer af te staan. Ritman slaagde er op zijn beurt "eer in om Van der Stadt voorbij te loo- Pen, zoodat bij de finish de volgorde al dus was: Borgerhoff Mulder, Ritman, v. d. stadt en Besseling. De Regenboogklasse A bracht een veld van zestien schepen in de baan, hetgeen ecn fraai schouwspel opleverde. Helaas misten wij daarbij voor het eerst sedert laren den captain der Friesche regen boogzeilers Dirk Oppenhuizen uit Sneek. Wel waren er zijn weinig minder bekende gewestgenooten Hendriks en Zwart, ter wijl Hans Nathan aan boord van de Wa terrot van Klaas Vrolijk den helmstok hanteerde. De Leede III was>hier een van de weinige schepen, die gereefd waren, maar dit vormde geen beletsel voor Van der Mey °m zich direct na den start een goeden voorsprong te verschaffen, waardoor hij bij de boeien ruimschoots vrij bleef van de overige vijftien deelnemers, die elkaar danig dwars zaten. Bij de boei op het Norremeer lag Van der Mey nog aan den kop, gevolgd door dc Hennie van Hendriks, de Duke van v. d- Vc'.den, de Breehorn van Jan Loopuyt, de Pieterke van Gerardus de Vries Lentsch en de Holland II van F. P. Bos. Voor deh wind naar de Dieperpoel liep Hendriks echter hard op v. d. Mey in om als tweede 2! ketrboei te ronden voor de Kikker (J. Vries), Jan Loopuyt en Bos. Bij 't op- «ruisen werd het verschil tusschen de nummers 1 en 2 nog kleiner en bij terug keer bij de boei op het Norremeer be droeg dit nog slechts 15 seconden. De wind vlakte daaina aanmerkelijk af, waardoor Van der Mey weer iets uitliep. Bij het ingaan der tweede ronde lag hij ruim een halve minuut voor. Van der Vel den raakte hier de boei en gaf den strijd op. Vóór den wind liep Hendriks weer snel in en bij de boei op het Norremeer lag hij nog slechts 5 seconden achter om in het volgend rak zelfs boord aan boord te komen. Onze stadgenoot kreeg op dat kritieke oogenblik eenlge gelukkige vlaagjes en liep ineens weer weg om daarna gedurig zijn voorsprong te vergrooten. Er ontspon zich toen nog een interessante strijd om de tweede plaats tusschen Hendriks, J. de Vries en J. Loopuyt, welke door De Vries werd gewonnen. Hendriks moest tenslotte zelfs nog met den vierden prijs genoegen nemen. In de Handicapklasse D. kwam onze stadgenoot H. H. Tieleman met de Nar- mada liefst 10 minuten eerder binnen dan de Telego Redjo van de Graaff, maar na berekening van de handicap won hij nog met ongeveer 4 minuten verschil. De derde doelnemer in deze klasse Deelder met de Najade raakte een boei en was dus uit den strijd. Tegen het slot van den dag kromp de windsnelheid tot nauwelijks drie meter per seconde, zoodat de wedstrijden der 12-voets- jollenklassen ontaardden in een drijfpartij. De volledige uitslagen waren ais volgt: 45 M2 .Kruiscrklasse1. Walta, st. C. A. Vermaat; 2 Fóhn, st. P. Molenaar; 3. Be- nati II, st. B Fenenga. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg; 2. Jan Brass, st. J. Dorsman; 3. Geus, st. J. L. v. Wermeskerken. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen: 2. She, st. H. Nathan; 3. Cavalier, st. jhr. mr. S. G. van Benthem van den Bergh. Regenboogklasse B: 1. 't Spaarne, st. J. Schmitz; 2. Bruiser, st. R. A. van der Sluis; 3. Witte Raai. st. W. H. Warring; 4. Gree st. P. Adrian; 5. Maas, st. P. J. Gussen. Noord-Nederlandsche 16 M2. klasse: Micafo, st. F. de Jong; 2. Hilde III, st. W. E. van Schelven; 3. Louisa II, st. R. van Zwolle; 4. Flottant, st, J. E. Jaspers. Pampusklasse A: 1. Witte Raaf, st. C. Huiskens; 2. De Steur, st. L. van der Steur; 3. Windveer, st. L. van Essen; 4. Zweiland, st. M. H. van Hooff; 5. Karekiet, st. G. J. A. van Lanschot. Pampusklasse B: 1. Spriet, 'st. J. M. C. Schrama, 2. Delta, st. C. Kunst; 3. Alk, st. W. F. Beerman Jr. Twaalfvoets-jollenklasse dames A: 1. Zonncweelde. st. mej. E. Karreman: 2. Weetiekep, st. mej. Q. van Dijk; 3. Dob bertje, st. mevr. G. van der Steur-Ouds- hoorn. Twaalfvoets-jollenklasse Dames B: 1. Kwikdruppel, st. mej. J. de Vries; 2. Jolly Joker, st. T. van Meeteren. Starklasse: 1, Goezee, st. L. V. Arnold; 2. Canopus, st. P. Bussemaker; 3. Deneb, st. G. S. van Dijk. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Goesting, st. W. Ritman; 3. Slof, st. E. G. van de Stadt; 4. Tobbedanser, st. O. P. Besseling. 12 M2. sharpieklasse A.: 1. Skim, st. P. Gülcher; 2. Wilgenhoek, st. J. H. Louwer- se; 3. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; 4. Atalanta ,st. H .H. Dunker; 5. Dinges, st, C. Nauta. 12 M2. sharpieklasse B: 1. Pamir, st. A. Schepers; 2. Peet. st. A. Marlet; 3. Perse phone, st. E. F. Tollenaar; 4. 't Geusje, st. B. E. Ott; 5. Esi Tesi, st. W. Bos. B.M.-klasse: 1. Ronny, st. F. Overmans; 2. Mop, st. H. Bollemeyer; 3. Beneventum, st. R. Scholtens. Regenboogklasse A: 1. De Leede in, st. W. Z. van der Mey; 2. Kikker, st. J. de Vries; 3. Breehorn. st. J. Loopuyt; 4. Hen nie, st. M. Hendrinks; 6. Waterrot, st. S. Kuipers. Twaalfvoetsjollenklasse A: I. Windekind II, st. H. Evers; 2. Isis, st. J. W. van den Berg; 3. Ans, st. G. Landsman; 4. Juffer, st. F. A. Krijger; 5. Fox, st. C. H. Lekker- kerker. Twaalfvoets-jollenklasse B: 1. Spirit, st. W. Daniels; 2. Black Magic, st. W. Stouten- beek; 3. Eider, st. B. Ouwerkerk; 4. Door drijver, st. S. H. van Hulst; 5. Duikelaar tje, st. F. J. Mastenbroek. Handicapklasse D: 1. Narmada, st. H. H. Tieleman; 2. Telogo Redjo ,st. D. D. de Graaff. Twaalfvoets-jollenklasse C: 1. Kruimel tje, st. N. A. de Jonchere; 2. Meerkoet, st. mej. L. Sieverts; 3. Tierelier, st. J. van Kampen; 4. Snor, st. mej. A. de Voogt; 5. Waterbaby, st. G. Key, DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Na een heerlijk topskoeltje op den Vrijdag en een flinke bries op den Zaterdag, bracht de dag van gisteren echt ouder- wetsch Kaagrweer, al was het aandeel van Pluvius daarin gelukkig dan ook niet bijzonder groot. Wind was er daarentegen te over; zóó veel zelfs, dat verreweg de meeste jachten vrij sterk gereefd aan den start verschenen, terwijl er ook heel wat deelnemers waren, die hun tuig er niet aan waagden en rustig thuis bleven. En dan was er natuurlijk ook een vrij talrijk contingent, die met de beste voornemens bezield hun wedstrijd- baan aanvingen, maar in den strijd tegen de elementen er niet in slaagden de over winning te behalen. Meerderen zagen zich gedwongen om onderweg den strijd te staken, doordat de boot omsloeg o} het tuig onklaar geraakte; anderen lieten 't zoover niet komen en gaven eigener be weging op, maar allen hadden dit gemeen, dat wie zich op de plassen waagde, onher roepelijk met een nat pak thuis kwam. Vooral in den beruchten „zak" op het Zweiland spookte het geweldig en waar hier bovendien een gijpboei lag, vielen op dit punt heel wat slachtoffers. De windsnelheid die in de vroege mor genuren al ruim 12 meter per seconde be- da-oeg, groeide in den loop van den dag nog aan en bereikte tijdens de vlagen meer malen de 15 meter! Geen wonder, dat er slechts weinigen waren, die uitsluitend voor hun plezier gingen varen en zoo had deze harde wind althans dit voordeel, dat de honderden pleziervaarders, die op andere Kaag-Zon dagen de wedstrijdzeilers vrijwel tot wan hoop plegen te brengen, ditmaal aan den kant bleven. Dit laatste houdt tevens in, dat het op het wedstrijdterrein rond den starttoren den geheelen dag gezellig druk was. De wedstrijdleiding begon met des mor gens den deelnemersaan de teamwed strijden een andere baan aan te wijzen, zoodat zij thans tweemaal rond den Laker- polder moesten varen/; De wedstrijden be- gonrien met de race der Olymplajollen i teamwedstrijd)/'Borgerhoff Mulder van de Kaag was precies op het vallen van het startschot weg en nam direct de lei ding. Zijn teamgenoot Ritman was iets te vlug en werd teruggeroepen. Nadat een ronde was afgelegd lag Borgerhoff Mulder aan den kop gevolgd dnor van de Stadt, Coops, Ritman, van Lijman Noomen en Besseling, welke laatste een keer veel moeite had om door een wind te komen. Bij de finish bleek in die volgorde geen wijzi ging te zijn gekomen, zoodat in het alge meen klassement de Kaag leidt met 9.1 punt, tegen de Zaanlandsche Zeilver. met 7 punten en Loosdrecht met 5 punten. Bij de deelnemers in den regenboog- wedstrijd HollandFriesland, die natuur lijk de gewone baan zeilden, misten de Friezen voor het eerst sedert jaren hun captain Dirk Oppenhuizen, doch niettemin leverde deze race een éclatante Friesche overwinning op. Voor Friesland startten: Vrolijk, Kui pers, Hendriks, Zwart en ir. Nieveen; voor Holland Klingen, Loopuyt, Zuiderbaan en van der Mey, terwijl de vijfde man van der Velde kort voor de start zijn giek brak. En zoo werd het een strijd van vijf tegen vier, die niettemin in den beginne gunstige perspectieven voor de Hollanders opende. Immers Zuiderbaan, van der Mey en Loopuyt rondden de boei op het Zweiland het eerst, terwijl Vrolijk, die de rij sloot, niet durfde gijpen en daardoor nog meer veld verloor. Bij de keerboei op de Dieperpoel was de volgorde aldus: Zuiderbaan, v. d. Mey, Loopuyt, Kuipers, Hendriks. Klingen, Zwart, Vrolijk en Nieveen. Direct daarna zeilde Klingen een lijn stuk, waardoor bij de zeilen moest strijken. Nadat het euvel ver holpen was, werd de wedstrijd gewoon voortgezet, maar de rest van het veld was inmiddels twee rakken verder. Bij het opkruisen naar het Norremeer de wind was evenals gisteren Zuidwest verspeelden Loopuyt en van der Mey hun gunstige positie ten gunste van Vrolijk en Kuipers, van wien de eerstgenoemde daar na ook Zuiderbaan van de eerste plaats verdrong. Loopuyt raakte bij het ingaan van de tweede ronde een boei en was dus uit den strijd, terwijl ook Hendriks moest opgeven. Groote veranderingen deden zich verder niet voor, zoodat de volgorde bij de finish als volgt was: Vrolijk, Zuiderbaan, Kuipers, Zwart, v. d. Mey, Nieveen en Klingen. Friesland verzamelde 30.1 punt; Holland 19 punten. De Sharpie en 12-voetsjollen teams voeren inmiddels weer rondom den Laker- polder. Loosdrecht nam hier de leiding met 25.1 pnt. gevolgd door Het Nieuwediep met 23 pnt, de Kaag 21 pnt.. Schinkel 8 pnt. en de Zaanlandsche 7 pnt. Hier is de strijd dus nog volkomen open. Voor den teamwedstrijd der 12-voetsjol len kwamen sechts 4 scheepjes aan den start, waarvan alleen de Kaag volledig. Althans bij de start, want kort daarna sloeg van Vliet om en moest alleen van Helvert de Kaag-kleuren verdedigen. Het geen hij dan ook heel goed deed. want hij werd onbedreigd eerste. De stand is hier: De Kaag 10.1 pnt.; Zaanlandsche 9 pnt.; Rotterdamsche 8 pnt. In de 45 M2. kruiserklasse lieten War ners verstek gaan. terwijl Sieverts zijn nieuw torentuig niet in één wedstrijd wenschte te bederven. Er bleven dus nog over de beproefde rivalen Vermaat, Fenenga en Molenaar met als toerde de Cock, Nadat Vermaat kort na den start de lei ding had gehad, speelde de strijd zich voornamelijk af tusschen Fenenga en Molenaar, die elkaar vinnig bekampten. Eerstgenoemde lag gedurig iets voor en wat Molenaar ook probeerde, Fenenga liet zich niet verschalken en bleef eerste, zij het met klein verschil. De winnaar heeft thans voor den hoofd prijs een geringen voorsprong op Molenaar, die tweemaal tweede werd. In de Vrijbuitersklasse won Dorsman met groot verschil van van der Berg en vergrootte daardoor zijn goede kansen om den wisselprijs definitief in zijn bezit te krijgen. De Drakenklasse gaf ook nu weer een voortdurenden strijd te zien tusschen Jan Heinen en Hans Nathan, die op het overige veld een „straat" voor waren. Nu eens lag Heinen en dan weer Nathan voor, doch bij de finish was de beurt aan Heinen, die dus beide dagen eerste werd. Van de B-regenbogen toonde Pieterke van G. de Vries Lentsch Jr. zich onbetwist de snelste; wel gaf Deickmann met de Phecda goed partij, doch aan den kop kwam hij niet. Dat de Micafo van F. de Jong in de Nooidnederlandsche 16 M2 klasse als eerste binnenkwam, behoeft nauwelijks gezegd. De titanenstrijd in de Regenboogklasse A had een sensationeel verloop. Van de 16 schepen, die aan de start verschenen, waren er bij het ingaan van de tweede ronde slechts zeven overgebleven, terwijl vooral de Friezen in het beruchte hoekje, waar de slagen vallen, terecht kwamen. Zuiderbaan trok er het eerst tusschen uit, maar handhaafde zich niet lang aan den kop, want na een geweldig gedrang bij de eerste boei op het Zweiland ging hij als vijfde rond, achter van der Velde, de Vries, Loopuyt en Bos. Op het Norremeer had de Vries de leiding overgenomen, gevolgd door Klingen, Loopuyt, van der Velde en Kuipers, terwijl bij de volgende boei Zuiderbaan weer op de derde plaats lag. Zoowel Hendriks als de Vries Lentsch Jr. gaven hier den strijd op. Bij het ingaan der tweede ronde bleken alle Friezen geëlimineerd, terwijl Zuider baan een flinken voorsprong had behaald op van der Mey, de Vries en Loopuyt, die elkaar weinig toegaven. In het gat tusschen 't Norremeer en de Dieperpoel kreeg laatst genoemde met pech te kampen. Eerst raakte de Breehorn aan den grond, maar dat was slechts van korten duur, want Loopuyt en een lid zijner bemanning sprongen direct in het water en duwden het schip weer vlot, maar even later raakte het zeil achter een stag verward en toen het zelfde lid der bemanning in den mast was geklommen om het euvel te verhelpen, gleed hij tengevolge van het sterke slin geren wat al te snel naar beneden en kwam met zijn voet op een pen terecht, waardoor hij een diepe vleeschwond kreeg. Hij moest aan boord van onze trouwe persboot „de Viking" worden geheschen, zoodat Loopuyt den strijd ook wel moest staken. Bij de finish was de volgorde van bin nenkomst: 1. Zuiderbaan, 2. v. d. Mey, 3. Klingen, 4. Bos en 5. de Vries. In de Pampusklasse A lag Hofkes langen tijd in het eerste gelid, maar tenslotte ging Monde hem nog voorbij. Bij de middagrace der Olympiajollen deed zich een merkwaardigheid voor. Borgerhoff Mulder startte te vroeg en werd teruggeroepen, doch kwam niettemin met groot verschil na één ronde als eerste bin nen. Blijkbaar verkeerde hij in de veronder stelling, dat de baan tot één ronde was teruggebracht, welke meening klaarblijke lijk werd gedeeld door Coops, van de Stadt, Besseling en Lemstra, die na hem binnen kwamen. Zich van geen kwaad bewust gin gen allen rustig wat „passagieren", doch groot was hun verrassing toen plotseling Pett en de Jong een andere boei rondden en kalm aan hun tweede baantje begon nen. Er zat niet anders op: Borgerhoff c.s. moesten er achter aan en zoowaar wist onze stadgenoot andermaal zijn achter stand in te loopen en in een voorsprong om te zetten! Bravo, dat was goed werk! Van de Internationale Starklasse kwam niet veel terecht, doordat slechts vier deel nemers aan de start kwamen, waarvan er nog één onderweg opgaf. Bussemaker werd hier eerste. Nog treuriger was de opkomst in de 12-voetsjollenklasse A voor dames, waarïü alleen mej. van Dijk en mevr. v. d. Steur Oudshoorn acte de présance gaven. Laatsgenoemde zeilde haar jol vol, ter wijl mej. van Dijk de hare nog drijvende wist te behouden en dus won! Ook de andere zeilers in de 12-voetsjol lenklasse hadden hun handen en booten vol, zoodat de Viking er meer dan eens aan te pas moest komen om drenkelingen de behulpzame hand te bieden. 't Is tenminste maar goed, dat de Hol landsche zeiljeugd in het water al even goed thuis is als er op! Voor de overige resultaten op dezen, veelbewogen, maar toch prachtigen zell- dag verwijzen wij naar onderstaande uit slagen. Rëgenboogwedstrijd Holland-Friesland: 1. Dolfijn, st. K. Vrolijk (Friesland): 2. Swan, st. H, Zuiderbaan (Holland); 3. Waterrot, st. S. Kuipers (F.)4. Waterzonnetje, st. J. Zwart (F.); 5. De Leede III. st. W. Z. van der Meij (H.)6. Wardy, st. ir. G. J. A. Nie veen (F.); 17 Vennemeer, st. I. J. C. Klin gen (H.). Holland 19 punten. Friesland 30,1 p. Gorepswedstrijd in de Olympiajollen klasse: 1 De Kaag 9,1 p.: 2. Zaanlandsche Zeilvereeniging 7 p.; 3. Loosdrecht 5 p. Groepswedstrijd in de 12 M2-Sharpie- klasse: 1. Loosdrecht 25,1 p.; 2. Het Nieuwe Diep 23 p.; 3. De Kaag 21 p.; 4. De Schin kel 8 p.; 5. Zaanlandsche Zeiivereen. 7 p. Het zeilersfeest op de Kagerplassen. Nederlandsche wielerploeg voor Berlijn vastgesteld. Het intern, schaaktournooi te Zandvoort begonnen; Euwe speelde remise in de eerste ronde en won in de tweede. De ronde van Frankrijk; HoMandsche renners op den achtergrond. Nationale athletiekwedstrijden te Amster dam; Kalkman verbeterde het nationale record 1500 M. hardloopen. Groepswedstrijd in de twaalfvoetsjollen klasse: 1. De Kaag 10.1 p.: 2. Zaanlandsche Zeilvereeniging 9 p.; 3. Rotterdamsche Zeil vereeniging 8 p. 45 M2-kruiserklasse: 1. Benati II. st. B. Fenenga; 2. Föhn, st. F. Molenaar; 3. Walta, st. C. A. Vermaat. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J.Dors man; 2. Thedo, st. J. R. van den Berg. Handicapklasse D: 1. Narmada, st. H. H. Tieleman. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen; 2. She, st. H. Nathan; 3. Noorman Godfries, st. H. Wester. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr.: 2. Phecda, st. G. Deich- mann; 3. 't Spaarne, st. H. Schmitz; 4. Tjebbe, st. T. Maas; 5. Darling, st. J. R. Blickman. Noord-Nederlandsche 16 M2-klasse: 1. Micafo, st. F. de Jong; 2. Louise II, st. R. v. Zwolle; 3. Lemmet, st. H. Kortman; 4. Flot tant n, st. J. E. Kaspers. Pampusklasse B: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 2. Forel, st. H. J. C. Bulsine; 3. Delta, st. C. Kunst. Twaalfvoetsjollenklasse Dames A: I. Weetiekep, st. mej. Q. van Dijk. Twaalfvoetsjollenklasse Dames B. 1. Jolly Joker, st. mej. T. van Meeteren; 2. Borreltje, st. mej. D. Ykema. Starklasse; 1. Canopus, st. P. Bussemaker; 2. Altair, st- B. Poortman. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Slof, st. E. G. van de Stadt; 3. Borreltje, st. H. Coops; 4. Meer kat, st. K. H. Pott; 5. Gipsy, st, J. H. H. J. de Jong. 12 M2-sharpieklasse A: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse; 2. Skim, st. P. Gülcher; 3. Spitsmuis, st. J. Nauta; 4. Flevo, st. A. E. Dudok van Heel Jr.; 5. Bries, st. C. Th. Gülcher. 12 M2-Sharpieklasse B: 1. Pamir, st. A. Schepers; 2. Dada, st. L. P. Vollebregt; 3. Persephone, st. E. F. Tollenaar; 4. Esi Tese, st. W. A. Bos; 5. 't Guusje, st. B. Ott. B.M.-klasse: 1. Cily, st. H. Recourt; 2. Mop st. H. Bollemeyer. Regenboogklasse A: 1. Swan, st. H. Zui derbaan; 2. De Leede m, st. W. Z. van der Meij; 3. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen; 4. Holland II, st. F. P. Bos; 5. Kikker, st. J. de Vries. Twaalfvoetsjollenklasse A; I. Ans, st. G. Landsman; 2. Zomerweelde, st. J. N. Karre man; 3. Vagebond, st. Th. van Helvert; 4. Pinokkio, st. J. Braunberger; 5. Isis. st. J. W. van den Berg Jr. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Spirit, st. W Daniëls; 2. Hot Toddy, st. H. Flu; 3. Düikelaaartje, st. F. J. Mastenbroek; 4. Black Magic, st. W. Stoutenbeek; 5. Eider, st. B. Ouwerkerk Jr. Twaalfvoetsjollenklasse C: I. Notedop. st. P. A. de Jong; 2. Waterbaby, st. G. Key; 3. Hazenwind, st. M. Zaayer; 4. Presto, st. H. J. Brakema; 5. Arnuiter, st. H. Eikelen boom. Pampusklasse A: 1. Bries, st. M. Monde; 2 .Norremeer, st. j. C. P. Hofkes; 3. Kare kiet, st. G. J. A. van Lanschot; 4. Witte Raaf, st. C. Hüi'sken; 5. Windveer, st. L. van Essen. MOTORSPORT. H. WINKLER VERONGELUKT. Aan de verwondingen van een val te Frankfurt bezweken. Tijdens de gisteren te Vogelsberg (bij Frankfurt a. d. Maim gehouden motor races „Rund um Schotten" is de D.K.W.- renner Hans Winkler gevallen, waarbij hij ernstige verwondingen opliep. Kort na het ongeval is Winkler aan de gevolgen der verwondingen overleden. Hans Winkler is een in geheel Europa zeer bekend motorrenner geweest. De laat ste jaren nam hij regelmatig deel aan de T.T.-races te Assen en nog dit jaar slaagde hij er in, achter zijn merkgenoot Geiss in de 250 c.c.-klasse de tweede plaats te be zetten. o GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Gc'fclub hield een Iets Niéuws-wedstrijd, 18 holes modalplay met bijzondere telling. De uitslag was: 1. L. Evers (19) uit Rotter dam met 28 1/4 punt; 2. L. Gellert (20) uit Praag met 27 punten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9