LA ARGENTINA OVERLEDEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Juli 1936 KERK- EN SCH00LNIEUWS. VfiAGENRUBRIEK. GEMENGD NIEUWS. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. half acht. prof. Wisse van Amsterdam. NOORDWIJK AAN ZEE. Ger Bond (Julianaweg 27) Nam. 8 uur, ds. Remme van Amsterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Joure (als hulppred.) J. Hoekstra, cand. te Ternaard (Fr.). Aangenomen naar Zeist (als hulppred.) H. G. v Willensward, cand. te Rhenen en laatstelijk hulppred. te Rotterdam. PROF. Dr. A. VAN VELDHUIZEN. Prof. dr. A. v. Veldhuizen, hoogleeraar vanwege de Ned Herv. Kerk aan de Rijks universiteit te Groningen, die sinds medio- Febr. wegens hevige pleuritus, bedlegerig was. werd. daar geen beterschap intrad, medio Mei naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Daar bleek tenslotte dat zijn ziekte het gevolg was van een woekering bij den halswervel, waarom de patiënt naar het Acad. ziekenhuis werd overgebracht, teneinde bestraald te wor den. Naar wij uit de naaste omgeving van den patiënt vernamen, is de toestand mo menteel zóó dat er. hoewel er geen sprake is van oogenblikkelijk levensgevaar, weinig of geen hoop op herstel meer bestaat. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. IV. In de Zaterdag te 's-Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd voortgegaan met dc behandeling van de financieele aange legenheden. Allereerst kwam aan de orde de Gene rale Kas De ontvangsten bebben bedra gen f73.465.31' Voor het eerst moest ook hier Doodetv.ndsbelasting betaald wo.den, n 1. over 34 f. 120.en over 35 f. 160. Door het Fonds voor de schraalste predl- kantstractementen werd een bedrag aan vrijgevallen gelden teruggestort van f. 6689.30. 31 Dec. j.l. wees de balans wat de uitkeeringsrekening betreft een saldo aan van f. 68.458.31'/». Volgens opgave van den quaestor-generaal is voor uitkecring beschikbaar een bedrag van f. 69.010.31'/». Aangezien voor de suppletie van de schraalste predikantstractementen reeds f. 21.362.en voor het fonds ter voorzie ning van de geestelijke behoeften f. 2315. gevoteerd is. is nog beschikbaar een bedrag van f. 43.883.Het totaal bedrag aan ge vraagde subsidies overschrijdt dit bedrag echter aanmerkelijk Derhalve kan slechts een kleir. aantal steunaanvragen worden ingewilligd. De Synode stelt de voorgestelde lijst van toe- en afwijzingen onveranderd vast. Evenzoo de lijst van toegekende kleine bedragen uit het fonds. Op verzoek van den president verklaarde ds T. G. van Reeuwijk van Amsterdam zich bereid de collectebrief op te stellen. Vervolgens kwam aan de orde de aange legenheid van de Fondsen van verschil lenden aard. Besloten werd de gewone jaarlijksche bijdragen voor de Herv. Gem. te Assweiler en voor het comité der Wal denzen opnieuw over te maken. Aan de Herv. Gem. te Lithauen geschiedde dit maal geen uitkeering. Voor de kas ter behartiging van de gods dienstige belangen van de Herv. Neder landers in het buitenland werd aan giften en bijdragen ontvangen f. 1650.—. tegen over f. 1738.in een vorig jaar. De reser verekening bedraagt thans f. 5512.—; de uitkeeringsrekening wijst een saldo aan van f. 687.—. mede in verband wijl een be langrijk deel van de reserve moet gereser veerd worden voor de latere pensionnee- ring van den voorganger te Duisburg. Wordt geen permanente subsidie v. f. 4.000 a f. 5000 ontvangen dan zal het fonds aan zijn verplichtingen niet kunnen voldoen. Teneinde het aantal collecten en giften voor dit werk op te voeren, maken de beide voorgangers een tournee door Nederland. Het fonds tot stichting van nieuwe pre dikantsplaatsen onderging geen verande ring. Gehoord het schrijven van prof. dr. .Takubenas besloot de Synode opnieuw een subsidie voor Lithauen beschikbaar te stel len. Gehoord het rapport van ouderling Chr. Hondius v Middelburg besloot de Sy node de voordracht van de Synodale Com missie in betrekking tot toelagen uit het fonds voor noodlijdende kerken en perso nen onveranderd te aanvaarden. Voor per sonen werd totaal gevoteerd f. 7395.en voor kerken f. 3285. Aangezieri de zaken in betrekking tot de verschillende fondsen zijn afgehandeld, dankte de president den quaestor-gene raal. wien bereids door de Synode décharge verleend was voor zijn nauwkeurig beheer en verstrekte adviezen, waarna hij de zit ting verdaagde tot Maandagmorgen. AAN HET STILLE STRAND VERDRONKEN. A. N. F. Daaraan kunnen wij U niet helpen. F. te L. Vrij toegankelijk met iden titeitsbewijs. H. G. Sn. te L. Vraagt den weg naar Voorthuyzen (Veluwe). Leiden, Alphen, Utrecht, de Bilt, Apel doorn, Hoevelaken. Voorthuyzen. Afstand pl.m. 80 K.M. W. J. H. te L. - Vraagt den weg naar Epe. Leiden, Alphen, Utrecht, de Bilt, Amers foort. Hoevelaken, Voorthuizen, Millingen, Apeldoorn. Vaassen. Ernst, Epe Afstand pl.m. 131 K.M. Speciaal de Apeldoornsche en Deventer bladen. Bij een poging om een ander te redden. Zaterdagavond ongeveer 9 uur geraakte een 15-jarige jongen A. W. de J. uit Den Haag in zee aan het stille strand bij Sche- veningen bij den golfbreker tegenover de politietent in gevaar. De twee gebroeders A. en G. van der H. uit de Boeistraat, resp. 23 en 19 Jaar begaven zich daarop eveneens in zee om te trachten den drenkeling te redden. Ook zij kwamen echter in levensgevaar te ver- keeren, waarop de agent van politie van D. te water sprong. Hij werd evenwel vastgegrepen door de gebroeders Van der H„ doch wist zich met groote inspanning los te werken, en zag nog kans G. van der H. te redden. Inmiddels had zich nog eer. 17-jarige jongen J. M. te water begeven om den broer te redden, doch zonder resultaat. De 23-jarige A. van der H. verdronk, voordat hem de reddende hand kon wor den verleend. Zijn lijk is later aangespoeld. De oorzaak van alles, de 15-jarige A. W. de J. slaagde er ten slotte in. op eigen kracht het strand te bereiken JONGEN, DIE NIET KAN RIJDEN. VEROORZAAKT ONGELUK. Op trottoir gereden en vijf voetgangers geraakt. Een zestienjarige jongen zonder rijbewijs heeft Zaterdagavond in de Fahrenheit- straat te Den Haag een ernstig ongeluk veroorzaakt. Hij is met een auto het trot toir opgereden, vijf menschen aanrijdend. Een meisje van achttien jaar werd door een étalageruit gedrukt. Met een verbrij zeld onderbeen, dat vermoedelijk geampu teerd zal moeten worden is zij naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk geschiedde toen de jongen twee fietsers wilde voorbijrijden. Hij haalde iets naar rechts uit en heeft vermoedelijk daarbij op het gaspedaal getrapt, want met volle vaart reed de wagen het trottoir op, voorbijgangers meesleurend. Vervolgens vloog de auto tegen de pui van een bak kerswinkel op. welke werd ingedrukt en geheel vernield. Juist liep hier het achttienjarig meisje M. van D. met een jonger broertje en een zusje te wandelen. Alle drie werden aan gereden. Het oudste meisje werd in de etalage geworpen en zal vermoedelijk voor haar leven verminkt zijn. Haar zusje, een meisje van zestien jaar kreeg een kneuzing aan den rechterenkel en schaafwonden, de negenjarige jongen had een hoofdwonde opgeloopen. Doch dit waren niet de eenige slacht offers. Mevr. van R. L. uit de Fahrenheit- straat en mevr. M. A. J. K. van het Koningsplein werden eveneens geraakt. De eerste werd niet ernstig gewond, de tweede kreeg een bloeduitstorting ln een der beenen. De moeder van de drie kinderen, die het ongeluk had zien gebeuren, raakte zoo overstuur, dat zij ook naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De familie Van D. logeerde in Den Haag in de Begoniastraat en ls woonachtig te Schiedam. Het bleek dat in de auto een zestien jarige jongen achter het stuur zat. ter wijl zijn vader toezag. Dit is wettelijk ver boden. Voor het onder toezicht rijden moet men den achttienjarigen leeftijd hebben bereikt VERKEERSONGELUKKEN TE NIJMEGEN. Eén doode en eenige lichtgewonden. Zaterdagavond tusschen elf en twaalf uur heeft in de St. Annastraat, te Nijme gen, nabij het eindpunt van de tram een ernstige auto-aanrijding plaats gehad. Toen de ongeveer dertigjarige ongehuwde Roording, wonende in de Van Peltlaan, uit de tram stapte, werd hij op hetzelfde mo ment aangereden door een in snelle vaart passeerende auto en tegen den grond ge worpen. De man bleef met bebloed gelaat op den weg liggen, terwijl de auto door reed. Oogenblikkelijk werden de politie en de geneeskundige dienst gewaarschuwd. De doktoren Feykema en Muskens consta teerden bij het slachtoffer een hersen schudding en 'n zware verwonding aan het hoofd. R. werd naar het St. Canisius Zie kenhuis overgebracht, waar hij des nachts is overleden. Gistermiddag is vanwege de justitie sectie op het lijk verricht. De poli tie is erin geslaagd de auto in een garage in de buurt, waar het ongeluk was gebeurd, op te sporen. Blijkens het onderzoek werd de auto vermoedelijk bestuurd door den ongehuwden T. uit Nijmegen. Gistermiddag zijn op den oprit van de Waalbrug te Lent bij Nijmegen een Gel- dersche en een Noord-Brabantsche auto met elkaar in botsing gekomen. Het laatst genoemde voertuig kwam uit de richting Nijmegen en werd aangereden door den Gelderschen wagen een taxi uit Arn hem doordat deze plotseling van rich ting veranderde en links van den wg ging rijden. De Brabantsche auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De inzittenden kregn verwondingen aan hoofd en handen, doch de kwetsuren wa ren niet van ernstigen aard. In een café in de nabijheid werd de eerste hulp ver leend. Tegen den chauffeur die de aan rijding had veroorzaakt ls proces-verbaal opgemaakt. DE MALVERSATIES BIJ HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ TE VLISSINGEN. De administratie in beslag genomen. Het parket heeft Vrijdagavond ten Dolitiebureele te Vlissineen een nader on derzoek ingesteld in de kwestie de onregel matigheden bii het Dlaatseliik crisis comité. De commissaris van politie heeft gister morgen od het gemeentehuis beslag gelegd op de administratie van het comité. Voorts vernemen wij. dat de rechter commissaris een bevel tot voorioopige in hechtenis neming heeft uitgevaardigd tegen den heer L. voormalig secretaris van genoemd comité die Vrildag in arrest werd gesteld. BRAND TE ZUTFEN. Een opticienszaak geheel een prooi der vlammen. Gisternacht te omstreeks halftwee is brand ontstaan in de opticienszaak van de firma A. M. M. Schmidt aan de Rozen gracht te Zutfen, bewoond door den heer Dikken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. tastte het vuur krachtig aan. Het perceel kon echter niet meer worden behouden en is geheel uitgebrand. De aan grenzende panden, vooral dat van den banketbakker Levisson. liepen veel water schade op. De heer Dikken en zijn familie waren afwezig. De oorzaak van den brand is nog niet opgespoord. MEISJE AANGEVALLEN. Zaterdagavond te halftien is in de Pur- mer een 17-jarig meisje, dat met haar vriendin, van Purmerend komende, huis waarts fietste, bij Monnikendam aangeval len door een boerenarbeider, C. D.. die het meisje met zijn fiets omver reed, haar daarna beetpakte en van den hoogen gras dijk in het water trachtte te duwen. Voor er echter erger kon gebeuren, kwam er hulp opdagen en nam de dader de vlucht. Onder leiding van majoor Waagland, der rijksveldwacht werd, in samenwerking met de gemeentepolitie van Monnikendam er. Purmerend de omtrek afgezet. Later werd echter bekend, dat de dader zichzelf te Ilpendam had aangemeld. Hij ls van daar naar Monnikendam overgebracht en in arrest gesteld. Wat de motleven van den dader betreft, zou het hier een wraakne ming gelden. ZEILJACHT DOOR KRUISER AANGEVAREN. Zaterdagmiddag is op den Amstel onder de gemeente Ouderkerk het zeiljachtje „Rio" van den heer van Weeren uit Am sterdam, die op weg was naar Uithoorn, waar hij het weekend wilde doorbrengen door den motorkruiser van den heer Roos uit Amsterdam aangevaren. De heer van Weeren moest tengevolge van den tegenwind steeds laveeren en zag plotseling den grooten kruiser achter zich. Deze had het zeilscheepje blijkbaar in het geheel niet bemerkt. Met een geweldigen slag stootten de schepen op elkaar met het gevolg dat de ,,Rio" kapseisde en de be manning, de heer van Weeren en diens echtgenoote te water raakten. Zij konden zich evenwel zwemmende redden. De kruiser had geen noemens waardige schade opgeloopen en kon de reis weer voortzetten. Het zeilscheepje echter werd zwaar ge havend op den wal getrokken, terwijl de eigenaar en diens vrouw weer naar Am sterdam terugkeerden. Volgens ooggetui gen is de aanvaring te wijten geweest aan een fout van den bestuurder van de motor boot, die niet voldoend acht heeft gege ven op de zeilbooten en niet zooals wette lijk voorgeschreven is, uitgeweken heeft voor een laveerend zeilschip. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het hevige onweer dat Zaterdag nacht boven Roermond en omgeving woed de sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer Th. Dohman te Herkenbosch. Schuur en stallingen werden ln de asch gelegd. Twee rijwielen, een kar, eenig akker gereedschap en zestien konijnen gingen in de vlammen verloren. HIJ HAD DRIE MILLE VERDUISTERD. In een café aan de St. Jorisstraat te Den Bosch kwam Zaterdagmiddag een man binnengestapt, die zich aan een tafeltje neerzette en ettelijke glaasjes bier dronk. Toen hij zich aldus blijkbaar wat moed in 't lijf had gedronken verzocht hij plot seling den caféhouder de politie op te bellen, want zoo zeide hij ik heb iets heel belangrijks te vertellen. Spoedig was iemand van de politie ter plaatse en heel kalm vertelde de klant toen, dat hij ten nadeele van den Boeren bond te VortumMullem (gemeente Sam- beek, bij Boxmeer) een bedrag van drie duizend gulden had verduisterd. Ter controle van zijn mededeeling werd de man meegenomen naar het politie bureau en spoedig bleek nu, dat de ver duistering inderdaad was gepleegd. De verduisteraar, zekere J. M. E., die zaakvoerder was van den Boerenbond te Vortum-Mullum, is in arrest gesteld. M.m. TEGEN EEN MELKWAGEN GEREDEN. Toen eergistermiddag de 14-jarige zoon van den heer T. Lageveen uit Nieuwschoot (Fr.) per flets van Heerenveen naar huis reed en onderweg zijn schoolrapport be studeerde. zag hij niet dat een melkwagen op den weg stond. De jongen botste tegen den wagen en kreeg den disselboom van het voertuig tegen het onderlijf waarna hij bewusteloos op den grond viel. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp De jongen werd naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. De toestand van den jongen is hoogst ernstig. o BUITENLANDSCH GEMENGD. NEGEN DOODEN OP SPOORWEG OVERGANG. Zaterdag werden negen personen uit twee gezinnen te Dundee in Michigan (V. St.) gedood, toen een personentrein op een spoorwegovergang tegen een auto aan reed. BRAND OP FRANSCH STOOMSCHIP. Uit Malta wordt gemeld, dat op het Fransche s.s. ..Ardeshir", op weg van Lon den naar Haifa .brand is uitgebroken. Op de S.O.S.-seinen is een Italiaansch schip toegesneld, dat de brandende „Ardeshir" op sleeptouw heeft genomen. Ia Argentina in Madrid 1890 (La Chula) De beroemde Spaansche danseres, La Argentina, is Zaterdagavond te Bayonne in Zuid-Frankrijk aan een hartverlamming plotseling gestorven. Met La Argentina verdwijnt een der be roemdste zoo niet op het oogenblik de be roemdste danseres van onze eeuw. Zij werd Antonia Mercé gedoopt, en ge durende de plechtigheid schreeuwde ze zoó hard, dat een van de aanwezigen vol bewondering tot de ouders zeide: „dat kind wordt beslist een groote zangeres!" Zij werd te Buenos Aires geboren, haar ouders waren van beroep dansers, Span jaarden van geboorte. De vader kwam uit Castilië, dc moeder uit Andalusië. Hoewel bulten Spanje geboren is La Argentina dus toch een echte Spaansche. 2!e trad al gauw in de voetstappen van haar ouders, want nog vóór ze zes jaar oud was, maakte ze pirouetten als een kleine duivelin. Zij danste entrechats, brisés en alle andere traditioneele passen, als de beste vetera nen uit het klassieke ballet. Reeds toen ook speelde zij castagnetten, welke spe ciaal voor haar kleine handjes gemaakt waren. Toen de familie terugkeerde naar Spanje, waar haar vader eerste danseur was aan de Koninklijke Opera te Madrid, was Signorlta een volmaakte „Spitzenbal lerina" geworden. 9 jaar oud maakte zij haar debuut. Op elfjarigen leeftijd werd zij eerste danseuse. La Argentina gaf er echter de voorkeur aan de oude traditie overboord te gooien tot groote ontsteltenis van haar familie en vrienden. Ze verliet de Opera en stelde zich tot taak haar dansen in het vervolg zelve te scheppen. Bij het creëeren van deze dansen bleek, hoezeer zij zich in stinctief bewust was een Spaansche te zijn een onderdeel van Spanje, dat schilder achtige land, rijk aan felle kleuren en passie, waar de dans als het ware uit den bodem zelf ontsproten is en een onafschei delijk deel van het volksleven vormt. Het viel haar niet zwaar haar idealen te verwezenlijken. Elke provincie, er zijn er 29, heeft haar eigen typische dansen, waarin de ziel van de bevolking tot uiting komt. Op deze primitieve bewegingen bouwde zij haar eigen kunst. En de grond slag van deze kunst was voor haar de overtuiging, dat dansen op den duur al leen dan recht van bestaan hebben, wan neer de schepper er zijn eigen ziel in kan leggen en er de bevrediging van zijn artis tieke Idealen in kan vinden In den beginne stuitte zij op vele te leurstellingen, niemand geloofde in haar ideeën, totdat zij in Parijs den bekenden Spaanschen dirigent en componist Fer nandez Arbos kennen leerde. Hij begreep haar en arrangeerde voor haar een optre den in besloten kring, waar de meest voor aanstaande persoonlijkheden op gebied van kunsten en wetenschappen waren uitgenoodigd. Zooals Arbos voorspelde, werd zij een sensatie. Argentina kon nu haar eigen concerten geven. Bij een van deze voor- stellingen maakte zij kennis met den Spaanschen componist Joaquin Nin, die Invloed uitoefende op haar verdere artis tieke ontwikkeling De naam La Argen tina was gelanceerd en werd spoedig een wereldnaam. Haar terugkeer naar Spanje was als die van een koningin. Zij werd aan het hof ontvangen, men riep haar uit tot Spanje's grootste danseres. Ook gedu rende de Republiek werd zij koninklijk ver welkomd, de regeering schonk haar de Orde van Isabella. Dit was de eerste maal in de geschiedenis, dat een vrouw deze on derscheiding kreeg. Frankrijk gaf haar 't Legioen van Eer. De beroemde schrijver Anatole France noemde haar „onnavolg baar". Ze inspireerde schilders, beeldhou wers. dichters en musici. Een der laatste composities van Granados ,De dans van de Groene Oogen", werd aan Argentina op gedragen. In Londen woonde het Hof haar voor spellingen bij. In 1928 richtte La Argentina te Parijs een eigen Spaansch Ballet op, in samenwerking met Arbos. De kunstschil der Nestor maakte de décors. La Argen tina zorgde voor de choreography; het suc ces was zeer groot. De roem van Argen tina verspreidde zich over geheel Europa, Amerika en Japan. Haar eerste bezoek aan New York vond plaats in het jaar 1928/'29. Ook Leiden heeft een paar maal van haar kunst oprecht genoten, het laatst nog in het vorig seizoen. Wie had toen een zoo spoedig einde durven voorspellen? Prof. dr. C. F. A. van Dam schrijft o.m.: Zeer getroffen door het bericht van het heengaan van deze kunstenaresse, die ik het voorrecht heb gehad menigmaal per soonlijk te ontmoeten, denk ik in de eerste plaats aan haar groote eigenschappen als mensch. In noem slechts haar eenvoud en haar ernst. Verwend door de bewon dering van duizenden, was zij allerminst biasée. In heb haar even kinderlijk geluk kig gezien met het kleinste bewijs van be wondering. dat haar werd geboden in den vorm van een versje van kinderhand, als wanneer zij de vreugde van 't applaus van het geestdriftige publiek indronk. En weinigen zullen vermoed hebben, hoe 'n ernstige vrouw deze danseres is ge weest. Ik heb altijd de grootste bewonde ring gekoesterd voor het serieuse werken van deze dappere onvermoeibare, die zich altijd maar weer geheel gaf. Hoe „van zelf" iedere dans ook werd uitgevoerd. Het kleinste detail was het resultaat van we ken en maanden studeeren en repeteeren. En nimmer straalden haar groote, don kere oogen zoo voldaan, dan wanneer men besefte, dat haar spel heel zwanen arbeid beteekende. La Argentina heeft ons land zeer lief ge had omdat zij meende, dat men haar kunst hier volkomen begreep. In de groote plan nen die zij voor 1937 koesterde- nam een tournee door Nederland een belangrijke plaats ln. Het zou weer een triomftocht worden, zooals zij mij hoopvol verzekerde, het heeft echter niet zoo mogen zijn. PANIEK IN BADPLAATS. Door sleeht schietenden onderzeeër veroorzaakt. In de Fransche badplaats Saint Tropez, heeft zich Vrijdagavond een angstwekken de gebeurtenis afgespeeld. Een op de reede liggend jacht was in brand geraakt en ook de omliggende zeil booten werden een prooi der vlammen. Door de politie niet over behoorlijk ma teriaal beschikte, trachtte de onderzeeboot „Atalante" het brandende vaartuig de zee op te sleepen. Door den stroom en den wind raakte het jacht weer los en dreef naar de kust terug. Nu trachtten de kanonniers van de .Atalante" het vaartuig met granaten tot zinken te brengen. Ongeveer vijftien schoten werden gelost, maar slechts drie bereikten hun doel. De overige schoten kwamen op de kust te recht. Er ontstond een paniek en de menschen vluchtten de kelders in. Een tweede schot vernielde de electrische geleiding: een derde Uoeg in voor het ter ras van het Palace Hotel; andere vielen op den spoorweg, maar ontploften niet. Wonder boven wonder werd niemand ge deerd. De materieele sehade wordt geraamd op frs. 500.000. PAKHUISBRAND TE DRONTJEM. Gisteravond heeft een felle brand ge woed in twee pakhuizen te Drontjem iNoorwegen), waarin petroleum en andere brandbare goederen, graan en meel waren opgeslagen. De pakhuizen brandden ge heel af. De schade wordt geschat op l'/< millioen kronen. DE AARDBEVING IN COLUMBIA De aardbeving in het Zuidwesten van den Zuid-Amerlkaanschen staat Columbia heeft in die streek, het district Narino, vele slachtoffers gemaakt en ernstige schade aangericht in Tuquerres, een stadje met 26 duizend inwoners, en ook in Pasto, met 45 duizend inwoners. Tal van hulzen zijn in gestort; het aantal slachtoffers is nog on bekend. Ook in Tulcan, dat aan de andere zijde van de grens, in Ecuador ligt, werd de aardbeving gevoeld. De Columbiaansche regeering heeft on middellijk hulpmaatregelen getroffen. Ge vreesd wordt, dat de directeur van de sterrenwacht te Bogota, priester Saratola. die zich te Tequerres bevond, eveneens om het leven gekomen is. 4-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8