LEIOSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Jufi 1936 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. NIJMEGEN IN AFWACHTING. Reeds gisteren stond Nijmegen in het teeken van de vlerdaagsche. Bijna in alle hoofdstraten van de stad vindt men de Oranje-Groene N.B.L.O. Kruisvlag, terwijl reeds tal van deelnemers Nijmegen hadden opgezocht. Men verwacht morgenochtend, den eersten marschdag, circa 4000 deelne mers, waaronder bijna 600 dames, aan den start in de koloniale kazerne. Alles is ge prepareerd op dit grootsch sportevene ment. De Prins Hendrik kazerne, de beide kazernes van de infanterie en het groote tentenkamp op 't Molenveld staan als het ware ter beschikking van de wandelaars. Bij particulieren in de stad zijn minstens duizend deelnemers onder dak gebracht en zoo leeft heel Nijmegen mee met de komende N.B.L.O.-propaganda. Als men de lijst van deelnemers nagaat, dan blijkt dat de groote steden des lands als Amsterdam, Rotterdam en omgeving, Utrecht, Den Haag en ook Nijmegen, het leeuwenaan deel leveren van de deelnemers. Buiten de militaire groepen uit alle garnizoensplaat sen des lands, komen er wel een vijftig tal burgersgroepen naar Nijmegen. Alle wapens van het Nederlandsche leger heb ben minder of meer groote afdeelingen vertegenwoordigd. Politie uit Amsterdam, Rotterdam Den Haag, Utrecht. Bussum. Arnhem. Schiedam, Tilburg, Maastricht, Breda en Leiden en burgerwachten uit b'ijna evenveel plaatsen, komen voor op dè lijst van deelnemers en naast de tien tallen Nederlandsche groepen treden op het appel de Duitschers. de Engelschen. de Belgen en de Zwitsers en Franschen De algemeene leiding is in handen van kapitein L. M. Breunese. die alle marschen. waarvan er ditmaal ook een gaat naar Arnhem, met de gemeentelijke autoritei ten heeft geregeld. De keuken van de ko loniale reserve is disponibel voor de voeding der wandelaars en hier wordt op groote v'obrraden gerekend. Zoo zullen er dagelijks noodig zijn 2500 KG. aardappelen. 700 KG. vleesch en 2800 brooden van gemiddeld een pond. On telbare liters thee en koffie worden er da gelijks gezet en men kan er van op aan. dat alles zal kloppen, daarvoor staat de technische leiding borg. Zoo bereidt Nij- rfiegen zich met de N.B.L.O. leiding voor cS> een der grootste sportfestijnen welke Nederland jaarlijks beleeft. Heden wordt op het Molenveld de tra- ditioneele vlaggenparade gehouden, terwijl hedenavond de groote taptoe plaats vindt met medewerking van de stafmuziek der Kon. Ned. Marine uit Den Helder. Nijmegen ls lntusschen nog steeds m feesttooi. lederen avond gedurende de af- standsmarschen zal Nijmegen bovendien geïllumineerd zijn en zullen verschillende concerten in de stad worden gegeven. Te gelijkertijd worden er dan tijdens de vier- daagsche in aansluiting op de Nijmeegsche feesten bijzondere dagen gearrangeerd in Groesbeek, Grave, Wychen en ook Arn hem. wiardoor de routes van de vlerdaag sche zullen loopen. o LEID SC HE WANDELSPORTVEKEEN. In de vergadering der Leidsche Wan- delsportvereeniging is het bestuur als volgt samengesteld: mej. Bremmer, Ma- redijk 94, voorzitster; mej. Bronsgeest. 2e voorz.: de heer J. P. N. Pauüdes, Park straat 15, secretaris, de heer Hanekamp, 2e secr. en de heer W. C. de Wekker, Re sedastraat 19, penningm. VOETBAL. JUBILEUMWEDSTRIJDEN N. R. M. Morgen te 7 uur wordt de wedstrijd P. C. en LArva gespeeld op het Sportman- terrein. De uitslagen van de tot op heden gespeelde wedstrijden luiden: Scheids rechters—6e R.V.A. 3—1: N.R.M.—P. C. en L. 48 en Arva—Leidsche Bakkersgezellen 3—4. BEDRHFSELFTALLEN TE BOSKOOP. De te Boskoop op het Boysterrein ge houden wedstrijd tusschen de comb. Fa. Geb.r. Kromhout met Fa. Charles Mesman en Co. en de Fa. van der Vis en Co., won eerstgenoemd elftal mèt 31. o UIT VEUR-LEIDSCHENDAM. Gisteren won Olivio 1 met 54 van A V.V. 1. Olivio werd daardoor houder van den zHvfcrén wisselbeker.. A.D.O.—GOUDSCH XI TE BODEGRAVEN Gisteren vond te Bodegraven een wed strijd plaats tusschen A D.O. I uit den Haag en het Goudsche K.N.V.B.-elftal. Waar de vereeniging Gouda in verband met den wedstrijd van haar eerste elftal om den Gevleugelden Bal te Rotterdam verzocht had geen spelers van Gouda op te stellen en de gekozen spelers van Ona zonder op gave van redenen hadden bedankt, ver scheen 't Goudsche K.N.V.B.-elftal in een zwakke formatie. Rust kwam met 31 voor Ado dat eveneens onvolledig was. Eind stand 64 voor de Hagenaars. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN L.D.T.S. Volgende uitslagen zijn verkregen: LDTS 2—Lugd. 6 2—3; LDTS 1—Roo- denburg 2 21: LDTS 3Sportman 4 4—10; LDTS 2—DVS 3 5—4. Heden speelt LDTS 1 tegen LFC 4. o UIT NIEUWVEEN. De uitslagen uit Nieuwveen zijn.. Nieuwveen nAlphen IV 44; Nieuw- ween I—Alptoen n 1—8 (gestaakt wegens oneenjgheid over de leiding). VETERANEN-WEDSTRIJD. Hedenavond te half acht wordt een wed strijd tusschen veteranen van L.F.C. en Alphia gespeeld op het L.F.C.-terrein. Scheidsrechter is de heer D. Vermeulen o— WEDSTRIJDEN MORSCHKWARTIER. Gisteren speelde Morschkwartier n tegen Sportman IV, rust 10, einde 11. Hedenavond te kwart over zeven sjjeelt Morschkwartier-comb, tegen Zuiderkwar tier III op het terrein van Zuiderkwartier. Woensdag te halfacht speelt Morsch kwartier I thuis tegen Electro Boys I. o KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „ZUIDERKWARTIER". „Zuiderkwartier" wint den Trianon-beker. „Zuiderkwartier" is er in geslaagd op haar eigen seriedag als nummer één, on geslagen uit den strijd te komen. Voor waar een fraai resultaat, temeer wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat de Tuinstadwijkclub op andere tournooien, in dit seizoen gehouden, steeds een onder geschikte rol heeft gespeeld. Een merkwaardig feit is het tevens, dat het twaalftal van Noorderkwartier Zater dagmiddag j.l. zelfs geen enkelen prijs wist te bemachtigen, iets wat tot de groote zeldzaamheden behoort. Slechts één luttel puntje wisten de roodbroeken in hun drie wedstrijden te veroveren. Oosterkwartier won voorts den tweeden, terwijl de Pernix- adspiranten beslag legden op den derden prijs. De uitslagen luiden: Oosterkw.Zuiderkw. 22; Noorderkw. Pernix 01; PernixOosterkw. 1—2: Zuiderkw.Noorderkw. 20: Noorderkw. Oosterkw. 22; PernixZuiderkw. 12. Ie prijs (Trianon-beker) Zuiderkwartier'. 2de prijs (medaille) Oosterkwartier; 3de prijs (medaille) Pernix. De heer De Geus reikte, na den diversen gevers der prijzen dank te hebben gebracht alsmede scheidsrechters en E.H.B.O., de prijzen met een toepasselijk woord uit. o MORSCHKWARTIER— OOSTERKWARTIER III. Deze wedstrijd werd door Oosterkwartier met 31 gewonnen. Zij leidde met rust met 10. o DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N. B.v.Z.). Wedvlucht vanaf Weert met jonge dui ven. Afstand der resp. hokken 130.12 K M. tot 134.23 K.M. In concours 97 vogels welke in vrijheid werden gesteld om 1 uur met Z.-Oost wind. De uitslag is als volgt: Breedijk 1. 9. 15, 16; Geel 2, 4, 5; v. Gennip 3, 6, 17, 18; N.N. 7; Versteeg 8. 10, 11, 13; Houthoff 12; Schroder 14; Flandrijn 19. De eerste vogel bereikte het hok om 2 uur 54 min. 17 sec met een snelheid van 1154.48 M. per minuut. De laatste puntentellende vogels werd geconst. om 3 u. 15 min. 59 s. met een snel heid van 958.22 M. per min. De kampioenschappen lange afstand werden behaald door Breedijk le kampioen voor 183 vogels. Versteeg 2e kampioen 1 vo gel en Houthoff 2e kampoen voor 3 vogels. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht. DE BLAUWBAND (Alphen). Wedvlucht vanaf Bordeaux, afstand 898 K.M. In concours 19 duiven die Zaterdag middag 2.20 u. werden gelost. Aankomst Zondag: R. K W. Kuipers 1; C. v. Hofwe gen 2, 3; H. W .Martens 4, 5; A. J. Lager- weij 6, 9; J. de Jager en De Hertog 7; W. Kruiswijk 8; G. Stapper 10; J. Rooda 11; eerste kampioen R. K. W. Kuipers; tweede kampioen A. J. Lagerweij. o DE TELEGRAAF (AALSMEER) Wedvlucht vanaf Oudenbosch, afstand 77 K.M. De uitslag was: 1, 2: C. de Horde; 3 5, 7, 10: Jac. Koper: 4: A. Maas; 6: W. Paars; 8, 11. 12. 41: Joh. Versteeg; 13, 15: J. van, Looy; 9. 16, 17. 18: A. Keessen. De duiven werden losgelaten voorm. 8.25 uur; aankomst le duif voorm. 9.6.13 uur. Dezelfde vereeniging nam deel aan de wedvlucht vanaf Bordeaux, afstand 915 K.M.. met den uitslag: 1. A. Keessen: 2. Jac. Koper: 3. Joh. Versteeg: 4. W Baars. De duiven werden losgelaten: Zaterdag nam. 2.20 uur; aankomst le duif Zondag voorm. 7.13.40 uur. o „STRIJD EN VRIENDSCHAP" Wedvlucht vanaf Oudenbosch, 79 K.M. had tot uitslag: 1, 6, 15: H. Verbeek; 2, 8, 10: G. B. Stevens; 3, 4. 5: A. Verbeek; 7: Joh Baarsen; 9. 11: A. Been; 12, 14; Joh. Postma; 13: D. Baarsen. Losgelaten: voorm. 8.25 uur; aankomst le voorm. 9.11.24, laatste duif 9.14.48 uur. In con cours 157 duiven. Dezelfde vereeniging nam met 48 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Bordeaux, af stand 917 K.M. De uitslag was: 1, 4: Joh. Postma: 2, 12: G. B. Stevens; 3. 7, 8. 9. 10: Joh. Baarsen; 5, 6. 11: H. Verbeek Jr. De duiven werden losgelaten Zaterdag n.m. 2.20 uur; aankomst le Zondag voorm. 0.22.51, laatst duif 10.59 uur. Tegen een krampaanval staat ook de meest geroutineerde zwemmer machteloos. Waag V daarom nooit zoover in zee, dat een ander U slechts met moeite zou kunnen L'i. IrCT WTCWI» LANDDAG VAN DE KATHOLIEKE JEUGBEWEGING „DE GRAAL". Bovengenoemde vereeniging hield gister middag te 3 uur te Voorschoten een land dag op het terrein van V.V.L. Aan dezen landdag werkten mede de afdeelingen Bodegraven, Warmond, Leiden, Sassen- heim, Oegstgeest, Groenendijk. Wassenaar en Voorschoten en wel met 300 Graal- leden en Krulskinderen. Op het terrein waren aanwezig kapelaan L. de Braban der. prof. dr. H. van Rooyen van het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude en de heer A. M. A. Vollaerts, dir. van de Vrou welijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". De laatste opende den landdag, waarbij hij de beteekenis van „De Graal" uiteen zette en de idealen, welke de Graal tracht te bereiken door groote actie en eens gezindheid. Spr. wekte alle Graalleden op tot Intens meeleven met de beweging en tot beleven van den godsdienst. Hierna trad de Graal op in kleurigen stoet en declameerde het Graalprogram. Na dit spreekkoor werden eenige mooie oefeningen uitgevoerd. De koren zongen verschillende liederen o.a. „Onze Vlag", „Lente". „Vlaamsche Kermis", en „Een vreemde arme sluiter" Na deze zangnum mers werden door Graalleden volksdansen uitgevoerd. In spreekkoor werd voorgedra gen „Jonge vrouwen van Hollands Gou wen". gezongen werd de hymne „Veni Sancte Spiritus". Toen waren de Kruiskinderen van de Graal aan de beurt om hun lofzang voor te dragen. Deze welgeslaagde landdag werd beslo ten met het zingen van de Psalm „Laudate Dominum omnes gentes", waarna alle medewerkenden in fleurigen stoet defileer, den voor de aanwezigen. Zij verlieten met den groet van de Graal het veld te onge veer half zes. AALSMEER. Te water. Gisteravond verloor de 16-jarige B„ toen hij zich per rijwiel ter hoogte van Ba- rendebrug bevond, de macht over zijn stuur, met het gevolg, dat hij en zijn fiets in het water terecht kwamen. De jongen geraakte geheel onder water, doch gelukkig werd het ongeval opge merkt en kon hij behouden op den wal worden gebracht Een inwoner voorzag hem van droge kleeren. De fiets werd na eenig zoeken eveneens opgehaald. De leden van de Coöp. „Samenwer king" alhier, maakten per autobus en stoomboot een uitstapje naar Velsen e. o. O. m. werd in genoemde plaats deelgeno men aan de z.g. Coöperatorendag. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo diploma A, M. A. van Bitterswijk. alhier. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING DER ORANJEVEREEN. Het programma der feestelijkheden. Voor leden en belangstellenden werd deze drukbezochte vei'gadering in Casa Cara gehouden. Doel der bijeenkomst was het programma voor een optocht te bespreken De voorzitter, de heer J. Volbeda, heette allen hartelijk welkom. Wij hebben mede werking ondervonden, aldus spr. van di verse vereenlgingen en van de Katwijksche bevolking in al haar gelederen. Men voelt hier nog altijd veel voor ons Koninginne- feest. Aan den optocht zullen verscheide ne groepen deelnemen. Er zal zijn een groep schelpenvisschers. kuipers, reddings brigade, boetsters. slagers, enz. Toezegging voor een groep hebben gedaan de Rce- dersver., een groep van het Zuivelbedrijf, enz. De mondorgelclub „D.V.H.", „Concor dia". de zangver. .Hallelujah", „Excelsior", de muziekver. „U.N.I." werken mede. Het geheele Katwijksche bedrijfsleven zal ver tegenwoordigd zijn. De Oranjever, zelf zal voor vier groepen zorgen. Ten eerste voor een historische groep; dan een allegori sche groep, voorstellende de Nederlandsche Maagd met zinnebeeldige voorstelling van Insulinde, welvaart, handel en industrie De derde groep zal voorstellen Katwijksche kleederdracht uit vroeger tijd van man nen en vrouwen, met daarbij een groep van Katwijksche burgeressen. De laatste groep van de Oranjever. zal zijn een em bleem. een vaandel, waaraan verschillen de linten hangen en die gedragen zullen worden door eenige kinderen van om streeks 10 jaar. van iedere school. De op tocht zal des avonds met verlichting her haald worden Voordat wij, aldus de voor zitter. het geheele programma zullen op maken, heeft het bestuur der Oranjever., die nu 25 jaar bestaat, eraan gedacht om op den avond van den 31sten Aug, een kerkdienst te houden in de Nieuwe Kerk, waar een spreker van naam een Oranje rede zal houden, waarbij de zangver. „Hal lelujah" enkele liederen zal zingen. Ook die medewerking wordt zeer op prijs ge steld! De voorzitter zette nu het programma voor het te houden feest op Woensdag 2 September uiteen. Dit luidt als volgt: Des morgens van 78 uur: Herauten te paard door het dorp; om half 8 's morgens uitvoering mondorgelclub .D.V.H." voor patiëntjes in het Zeehospitium; om half 8 zal de zangver. .Excelsior" op twee plaat sen eenige liederen zingen; van 9—10 uur: tractatie der schoolkinderen, 10 uur: ringsteken voor meisjes en tobbetje steken voor jongens; 11 uur: ringsteken met ver sierde sjeesen en met badkoetsen. De groote optocht zal dan des middags plaats hebben van half 2 tot 4 uur. Wel licht komt er nog een gecostumeerde voetbalmatch op het strand van 57 uur. Des avonds van 89 uur: concert van „U.N.I." in de tent; van 9—10 uur herha ling van den optocht met fakkellicht. Het groote vuurwerk zal afgestoken worden om half 11 des avonds. Dit jaar zal na afloop van het vuurwerk het concert in de mu ziektent voortgezet worden. Ter dekking van de te maken onkosten zal in de week van 1825 Juli een collecte in het dorp gehouden worden. Na deze uiteenzetting van den heer Vol beda, vingen de besprekingen aan. Enkele vereenigingen zegden nog haar medewer king toe. Na afloop meldden zich bij het bestuur verscheidene personen aan, die van de groepen der Oranjevereen. deel wenschen uit te maken. Het jubileum van ds. R. P. A. Rutgers. De gelegenheid om ds. R. P A. Rutgers met zijn 25-jarlg jubileum alhier te fele- citeeren bestaat op Donderdagavond a.s. van half 8 tot half 10 in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Het is echter de na drukkelijke wensch van den jubilaris, dat ..het enkel blijft bij een gelukswenschal het offlcieele blijve verre!" Zaterdagavond had voor een talrijk publiek in de muziektent op den Boulevard een muziekuitvoering plaats van het Le ger des Heils, afgewisseld met zangnum mers en toespraken. De 13-j. jongen B„ die op zijn fiets een uitstekend voorwerp vervoerde, had in Duinoord een aanrijding met mej. D. H. uil Leiden, wier zoontje achter op het rij wiel zat. Het ventje werd daardoor ver wond en door dr. J. C. A. Cleveringa ver bonden. o LISSE. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo diploma A, L. v. d. Linden alhier. o NOORDWIJK. Gestaagd te Den Haag voor het Mulo- diploma A, L. Ch. Bok en D. Hazenoot, beiden alhier. o NOORDWIJKERHOUT. Plechtige dag van aanbidding. Op initiatief van pastoor L. Wester- woudt werd in de St. Victor-parochie ge houden: „Een plechtige dag van aanbid ding". De Kerklaan en de St. Victor-kerk waren prachtig versierd. Langs den Kerk- weg wapperde overal het dundoek met den pauselijken wimpel. De laatste dagen werd reeds gehouden een „triduum" onder lei ding van een pater Redemptorist. Gister morgen werden de plechtigheden geopend met een algemeene H. Communie der parochianen. Om tien uur wrd een Solem- neele Hoogmis opgedragen; om drie uur was er een gemeenschappelijke openbare aanbidding, waarbij aanwezig waren mgr. Taskin uit Warmond, en mgr. Bottelier, van het Seminarie Hageveld. Het hoofdpunt der feestelijkheden begon 's avonds om 7 uur met een pontificaal Lof, gecélébreerd door den pasgewijden bisschop mgr. N. Stam, geboortig uit Haarlem-Noord, thans apostolisch Vicaris van Kisumu (Afrika). De heer P. Bottelier hield een feestpre dikatie, waarna het H. Sacrament in pro cessie werd rondgedragen door Kerklaan en pastorietuin. In dn enormen stoet be vonden zich 32 geestelijken uit de geheele omgeving. Het R.K. Muziekcorps voerde processle-marschen uit en het dames- zangkoor zong feestliederen. De plechtig heden duurden tot laat in den avond. o SASSENHEIM. Voor het examen costumière slaagden onze plaatsgenootcn, de dames Jo Bis- schops, Lena van Breukelen. Adri v. d. Berg, Ria Dreef. Ria Verdegaal en Jo de Zwart. Zij werden opgeleid door de Eerw, Zus ters van het St. Anna-gesticht. Te 's-Gravenhage zijn voor het Mulo diploma geslaagd onze plaatsgenooten M. Zuilhof en Bets Boon. Tot koster van de R.K. Hulpkerk te De Kaag is benoemd de heer W. Koppers, alhier. De Speldjesdag ten bate van het Zieken fonds „Hulp in Nood" heeft f 61.90 opge bracht. o VOORSCHOTEN. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem is in de vacature van wijlen den heer C. C. Breukink gekozen, de heer L. Verhaar Sr., die deze benoeming heeft aangenomen. o WASSENAAR. Geslaagd voor het eindexamen 2e Chr. H B S. te Den Haag, N. v. d. Zwaai alhier. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo diploma A, E. Dubourég, alhier. ZOETERWOUDE. Geslaagd te den Haag voor het Mulo examen (diploma B) P. C. van Leeuwen alhier. ALPHEN. Auto-botsing. Nabij de Spoorbrug op den Steekterweg kwamen twee vrachtauto's achter elkaar uit. de richting Zwammerdam. Toen de voorste bestuurder een tegenliggenr zag en plotseling stopte, wat de achterste niet had opgemerkt, reed deze boven op den plot seling stoppenden wagen. De achterste wa gen werd belangrijk beschadigd en moest met een kraanwagen worden weggesleept. Motorongeluk. Gistermorgen had aan Gouwsluis HZ. tengevolge van het springen van een band. een motorongeval plaats. D- metor maakte een zoodanige manoeuvre dat de duo berijdster op den weg werd gesmakt. De juffrouw werd bij den heer Z. binnen gedragen. Zij bekwam verschillende ver wondingen, dqoh kon later de reis tocto weer vervolgen. Prov. schietwedstrijden om den zilveret wisselbeker der B.V.L. De stand van de Prov. schietwedstrij den om den zilveren B.V.L.-wisselbeker is als volgt: Korps: 1. Burgerwacht I, Alphen, 229 p.; 2. Pr. Alexander II, Rotterdam, 209 p. Vrije baan: 1. D. Noomen, Rotterdam, 89 p.; 2. J. Noomen Jr., Rotterdam, 8628 p.; 3. A. Bruijens, Alphen, 86-27; 4. A. v. Triest, Alphen, 85, 5. J. Allewijn, Rotterdam, 84 (29-28-24) 2 x27; 6. J. Verheul, Alphen, 84 129-28-24) 27-26; 7. W. B. Kroon, Alphen, 83 (28-27); 8. G. Bergshoeff, Alphen, 83 (2x27); 9, A C. Mijs, Alphen 82; 10 J. Noort, Voorschoten, 81. Personeel: 1. D. Noomen. Rotterdam, 143 p.: 2 J. Noomen Jr, Rotterdam, 140 p.; 3. J. Allewijn, Rotterdam, 138 (8); 4. A. van Triest, Alphen, 138 (7). De wedstrijden worden deze week voort gezet. De Chr. Oranjevereeniging is voorne mens den verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk te herdenken. Het programma zal vermoedelijk bevatten: kinderoptocht, zanghulde, kinder- en volksspelen, verlich ting van het terrein der Martha-Stlchting met bioscoopvoorstelling en kerkdienst. Aan de Gouwe werd door een tot heden onbekend gebleven schipper een telefoon kabel aangevaren en hierdoor beschadigd. De chef van den telefonischen dienst deed hiervan aangifte bij de politie. In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat werd ten bate van het tekort van de Kerk voogdij f. 511.54'/! gecollecteerd. Gevonden: 1 bos steenen; 1 res. wiel van auto; 2 w. sjaals: 1 tompouce; 1 kano peddel en vulpen. Inl. politiebureau. In de van Mandersloostraat werd door een passeerende vrachtauto een wielrijdster aangereden. De juffrouw die kwam te val len en zich verwondde, werd binnenge bracht in het sigarenmagazijn van den heer de V. en daar door den juist toevallig passeerenden EH.B.O.'er. den heer Pr„ be handeld. De opbrengst van den verkoop van zo- merpostzegels bedraagt f. 288.67, van welk bedrag f. 110.94'/! ten goede komt aan de cultureele en sociale doeleinden. In de van Mandersloostraat werd de voetganger Sch. aangereden door den auto bestuurder L. Sch. deed aangifte bij de po litie, die proces-verbaal heeft opgemaakt. o ALKEMADE. Geslaagd te den Haag voor het Mulo examen (diploma B) A. W. Nugteren al hier. o BOSKOOP. Over den kop geslagen. De 16-j. J. G. fietsende nabij het Raad huis had het ongeluk, doordat de dynamo van zijn rijwiellamp tusschen het voorwiel geraakte, over den kop te slaan. Bewusteloos bleef de jongen liggen. De heer Van Hel den schoot ter hulp en met diens auto werd de jongen, die Inmiddels weder tot bewustzijn gekomen was, naar dr. Ham burger vervoerd, vanwaar hij hij na ver bonden te zijn. naar huls werd gebracht. Door den val was het jongmensch zeer ernstig aan het gezicht verwond. Morgenavond te 8 uur, zal de Har monie „Excelsior" onder leiding van den heer H. v. d. Veld op het Raadhuisplein een concert geven. De opbrengst van den bloempjesverkoop ten bate van de ver. „Ons Jeugdhuis" be droeg f. 51.81. Den melkhandelaar Van Vliet, trof, bij het passeeren van de in aanbouw zijnde heftorens aan de Gouwebrug het ongeluk, dat een stuk ijzer op zijn hoofd terecht kwam, waardoor hij bloedend werd ver wond. en zich onder doktersbehandeling moest stellen. Geslaagd te den Haag voor het MULO, diploma A: G. L. Edelman aihfer. KOUDEKERK. De Burgerwacht. De Burgerwacht heeft deelgenomen aan de jaarlijksche kring selectie schietoefe ningen te Katwijk. De commandant, de heer G. Schouten, verklaarde tevreden te kunnen zijn over de resultaten die behaald zijn. In klasse B werden prijzen behaald door de hceren Jac. Ravensbergen, T. Basie Jac. van Veen en P. Kraan evenpens in de vrije baan Revolverbaan de heer G. Schouten. Gezien de verkregen resultaten zal de B.W. met een vijftal schutters uit komen op den Gewestelijken wedstrijd te 's-Gravenhage in September a.s. De Chr. Meisjesver. „Martha" heeft onder leiding van ds. Odé een boottochtje gemaakt naar Amsterdam, waar een be zoek gebracht werd aan Artis Het weer, dat gunstig meewerkte, hield de goede stemming er in, zoodat veel van dit tochtje genoten is! o WADDINXVEEN. Geslaagd te den Haag voor het M.U.L.O. diploma A. J. Visser alhier. o ZOETERMEER. Jongetje te water. Een jongetje van een fietsclub, die met zijn clubgenooten op de Delftsche Wallen reed, kwam met zijn fiets te vallen en ge raakte in de vaart. Spoedig was hij uit het water getrokken. Na door omwonenden van droge kleeren voorzien te zijn kon hij zijn weg weer vervolgen. Burgerlijke Stand. Geboren Hendrik Bcrnardus, zoon van Abr. Groenheyde en Wilh. E. Jongerius. Overleden: Levenl. aangegeven kind van het mann. geslacht van Jac. Karens en A. H. Mostert. 4-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12