LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. welke het Departement aanlegt, uitkwa men. Er restten derhalve de jaarwedden van het secretarlepersoneel en van de ambte naren bij gemeentewerken. Deze maatre gelen zullen zeker een onhoudbaren toe stand met zich brengen, aldus de voor zitter. Hij zeide dit niet als protest tegen de Overheid, maar achtte de grens der kortingen bereikt. Bij de besprekingen bleek, dat de meeste leden zich tegen verlaging zouden verzet ten: echter is hierin geen andere weg te kiezen. Het voorstel van B. en W. om de nieuwe salarisregeling volgens den wensch van den Minister vast te stellen, werd met. op 2 na alg. st. aangenomen. De heeren mr Sprey en Kruizinga stemden blanco. Volgde voorstel van B. en W. Inzake de vuilverwijdering. Naar aanleiding van een uit den Raad opgekomen wensch tot het instellen van een onderzoek tot afvoering inplaats van verbranden van het vuilnis, had bij de be handeling van de begrooting 1936 de ge meente-architect een rapport uitgebracht. Eenigen tijd daarna deed de heer A. J. Bakker alhier aan B. en W. een voorstel het gemeentevuil te storten op een stuk moerasland ter grootte van 2.2 H.A. zon der slooten) gelegen aan den Broekweg in, de Broek- en Slmontjespolder, met het doel dat land op te hoogen. B. en W. hebben hieromtrent het advies ingewonnen van den gemeente-architect, die mededeelde, dat het terrein zeer ge schikt was voor het beoogde doel. Volgens zijn berekening kan de vuilnlsafvoer daar heen gedurende ten minste 6 jaar besten digd blijven. Hierbij was berekend, dat bij de ingebruikneming van dit terrein als vuilnisbewaarplaats een aanmerkelijke be zuiniging zou worden verkregen en afvoer daarheen voordeeliger zou zijn, dan deze naar een andere plaats te transporteeren. Te dezer zake hebben B. en W. ingevolge de bepalingen der Hinderwet de vereischte vergunning gevraagd van Ged. Staten. Deze vergunning is verleend waaraan eenige voorwaarden zijn gesteld w.o. afras tering van het geheele terrein en afdek king van het vuil met een laag grond. Volgens de gemeente-architect zal dan nog een brug gelegd moeten worden over dc sloot langs het terrein en het maken van enkele uitwijkplaatsen langs den Broekweg, omdat deze te smal is voor het elkander passeeren van 2 auto's. Voor het jaar 1936 is op de begrooting f.7924 voor kosten der gemeenterelniglng geraamd. Volgens een uitvoerige berekening voor gemeentereiniging, waarvan eenige posten komen te vervallen, waartegenover eenige nieuwe posten zullen moeten worden opge nomen, zullen de kosten nu worden f. 6610. zoodat het jaarlijksche voordeel zal bedra gen f. 1314. B. en W. stellen daarom voor te beslui ten tot het doen afvoeren van de vuilnis naar genoemd terrein, daartoe door den heer Bakker gratis beschikbaar gesteld, en hen te machtigen een overeenkomst ter zake met den heer Bakker aan te gaan. De heer van der Post zeide; dat deze zaak voor den heer Bakker een groot voordeel zal afwerpen. Omtrent de op zich te nemen verplichtingen achtte hij het gewenscht een waarborgsom te elschen. Hiermede was de voorzitter het nie4 eens. De belangen van de gemeente ?jjn hier zéker veel groo- ter. Met alg. st werd dan het voorstel aan genomen. De N.V. Rosendaal's Aannemingsmij. te Enkhuizen heeft in den nacht van 2 op 3 Juni j.l. in strijd met art. 11 der verkeers- verordening een zware asphaltbetonmolen over den Hoogen Morschweg vervoerd, waardoor aan de bestrating een schade is ontstaan, door den gemeente-architect be groot op f. 1457.20. Aan een gedaan verzoek om de schade te vergoeden bij minnelijke schikking heeft genoemde firma niet voldaan waarom B. en W. voorstellen te besluiten genoemde firma in rechten tot schadevergoeding aan te spreken. Hiertoe werd besloten. Achtereenvolgens werden vastgesteld de rekening 1935 van het Burg. Armbe stuur en de rekening 1935 en begrooting 1937 van het Heilige Geest Armbestuur. Enkele comptabiliteitsbesluiten werden vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer Bakker naar een ingekomen schrijven van het bestuur der zwemver. „Poelmeer" waarop de voorzitter mededeelde, dat dit bij B. en W. nog in behandeling is. De heer v. d. Post merkte op, dat bij het perceel Warmonderweg 26 de afrastering langs het trottoir welke van prikkeldraad is aangebracht, gevaar voor wandelaars oplevert. Inzake een aanmerking op den hoogen prijs van de bouwverordening (2.50) werd hierin geen verandering gebracht. De heer Uittenbogaard vroeg of het niet mogelijk is voor tewerkgestelde werkloozen een toeslag op het loon in te voeren. De voorzitter, gesteund door weth. v. Egmond. achtte een zoodanige regeling, gezien de beschikbare financiën bij de ge meente. niet mogelijk. Hierop sluiting. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk Chulp- Prediker) de heer J. Streef land. candidaat 'e Rotterdam. RIJNSBURG. Onder leiding van ds. en mevr. Peter maakte de'Ned. Herv. Meisjesver. Dorcas" "er touringcar een uitstapje naar Nijme gen en Berg en Dal Ook werd een bezoek gebracht aan yuwehand's dierenpark. Hoewel het weer liet meewerkte: heeft de opgewekte stem ming er niet onder geleden en werd veel genoten. Voor de bekende stichtingen te Heem stede werd door de ..Macht van het Kleine" over het eerste halfjaar 1936 van uit onze Semeentè f. 201.05 ingezameld. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertuida. dr. van A. van Eg- mond en M. van d<er Wilden Wilhelmus Jacobus Maria. z. van A. van Rijn en Th. J. Rodewijk Cornelia Petronella. d. A R, j. Berbee en A. C. Zwetsloot Mmt.ie d. van R Zoutman en C. van den Boom. Getrouwd: C. v. Vliet 29 jaar en G. Nolenaar 25 jaar J. Honders. 28 jaar en D. van Maanen. 23 iaar H. Landman laar en N M. Herreur, 32 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Aa Ma. de RoolJ. Warmon derweg 27. van Leiden N. Frülink en gezin. Wilhelminalaan 4. van Noordwiik J. W. Snep en gezin Vaartkade 6, van Schiedam Ca. Hoogkamer. Hoofdstraat 33. van Noordwiik Ca. Ga. Ja. Verdegaal Hoofdstraat 58. van Voorhout J. M Zaa- nenburg en gezin. Hoofdstraat 280, van Haarlem Chra. Ja. van der Meii. Hoofd straat 140 van Oegstgeest Ma Ja. Nleu- wenhulisen. Hoofdstraat 53 van den Haag. Vertrokken: G. J Nanninga en gezin. Hoofdstraat 273. naar Amsterdam J. C. Voliebregt. Verl. Kerklaan 8. naar Leiden Ma. Aa. Goddi.in Bijdorpstraat 20. naar Lisse Ea. Ca. Ma. van Kesteren. Hoofd straat 44 naar Den Bosch Ja. Ga. Ma. Nieuwenveen. v Heemstrastraat 14. naar Den Bosch M. A. A. Müller. Hoofstraat 253. naar Haarlem G. Molenaar Hoofd straat 127. naar Johannesburg (Zuid- Afrlkai I. F. Scheuvel en gezin Hoek- straat 17. naar Lelden. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. van den Berg en J. Brand horst. -o VEUR-LEIDSCHENDAM. Jongetje ernstig aangereden. Gistermiddag te halfvijf heeft aan den Veurschestraatweg even voorbij Schaken- bosch een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Dc 7 j. P. Vleugels leerling van de Oi. School te Veur. was van school' komende, meegereden met een wagen van den groentehandelaar J. van L. wonende te Veur. Toen de knaap bij de ouderlijke woning gekomen was, sprong hij van den wagen en stak naar links den weg over. Op dat moment passeerde met matigen gang een personen auto bestuurd door van U. uit Voorschoten. De Jongen werd door de auto gegrepen, kwam tegen den kop lamp terecht en werd ernstig gewond. Een juist passeerende ziekenauto heeft hem direct naar Ac. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. De Ver. tot behartiging van de be langen der T.B.C.-patlënten, zal ook dit jaar over het geheele land een inzameling houden van oude Rljwielbelastlngmerken, waarvan in 1934 10000 K.G. en In 1935 15000 K.G. werden ingezameld. Voor Stompwijk en Veur kan men zijn oude plaatje Inleveren bij den heerWièrda Broekweg 74. Bij publieke veiling is het heerenhuis staande aan den Westvlletweg voor f 12300 gekocht door L. M. van LeèuWen q.q. te Den Haag. De Dienst van de werkloosheidsver zekering deelt mede dat vanaf heden de werkloozen de Crisis-Margarine ook kun nen afhalen bij P. Rheling Tedingerstr. 15. Tot directeur van 'de Gem. Chr. Zang- vereeniging „Zanglust" ls inplaats van den heer Teljeur benoemd de heer Egberts te Rotterdam. Bij gunstig weer zal de R.-K. Har monie St. Cecilea morgenmiddag een rondwandeling met muziek door de ge meenten maken. VOORHOUT. Ledenvergadering D.V.V. De voorzitter, de heer H Zuidhoek opende deze vergadering in café „Boerhave" en deelde mede. dat de heer P. J. v. d. Werf. seer der ver. als zoodanig heeft bedankt. Het bestuur zag zich genoodzaakt vooal daar men wederom een oluimveetentoon- stelling wi) organiseeren. een vergadering te beleggen, tot verkiezing van een andere secretaris. Hierop volgde de stemming, waarna als zoodanig gekozen werd de heer C, v. Werkhoven Sr. Deze nam zlin benoe ming aan en dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Na nog eenige huishoudelijke zaken volgde sluiting. Begin van fiooibroei. Door een controleur van een brandver zekering werd een begin van hooibroei geconstateerd in een berg van den heer H. G. Langeveld alhier, waardoor deze zijn berg moest leeghalen en zeker erger voorkomen werd. De heer G. v. d. Kerkhof, wegwerker aan de Spoorwegen alhier, zal met ingang van 1 Aug. a.s. in functie treden als ploeg baas te Warmond, en zal als zoodanig overgeplaatst worden. o VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt Woensdag 22 Juli a.s. 's avonds 8 uur biieen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding re keningen der gemeente en der bedrijven over 1935. 3. Benoeming commissie tot na zien dier rekeningen. 4. Wijziging gemeen terekening 1934. 5. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 6, Wijziging verordening regelende de verdeeling van werkzaamheden tussehen de verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand 7. Ontheffing retributie ultpad WUngaarden- laan. 8. Overneming grond voor verbree ding van den Leidscheweg. 9. Verlaging salarissen Burgemeester Wethouders. Se cretaris en Ontvanger. 10. Wijziging uren van openstelling der secretarie voor het publiek. 11. Wijziging verordening od de heffing en invordering van leges ter secre tarie enz. 12. Vaststelling verordening tot vervanging van belastingbedragen, voor komende in art. 31 undecies der wet op de personeele belasting. 13. Vaststelling ver ordening op de heffing van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister 14 Wij ziging der algemeene politieverordening. 15. Voorstel betreffende niet-veriichte auto's enz. in de bebouwde kom van het dorp. 16. Voorstel betreffende het verleenen van voorrang bil een spoorweg-overgang Pape laan. 17. Aankoop vuilnis-auto 18. Tege moetkoming ex. art 13 der L.O.-wet 1920. 19. Geven van een nieuwe straatn^""' 20. Comptabiliteit. 21. Rondvraag. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Sophia Maria, d. van Wilhelmus C. van Niekerk en Maria A. van Rooijen: Johannes Cornells, z. van Jan Scherpenzeel en van Clasina K. van den Hoek; Gerrit, zoon van Gerrit de Regt en Aaltje Ruitenburg; Hendrik, z. van Johan nes C. van Eik en van Jannetje Rijswijk; Harm, zoon van Jantinus Langejans en van Heintje Braster; Johannes, z. van Arie P. Groenenberg en van Jacoba M. Zwaan. Overleden: Geertrui de Ruiter, oud 70 j„ echtgenoote van Willem B.atelaan; Mijn- dert van Reenen. oud 4 wk. (wonende te Wilnis); Jacob Schaper, oud 66 jr. gehuwd met Johanna Koetsier. Loop der Bevolking. Gevestigd: Lambertus Jonkers, veehou dersknecht, Aarkade 62; Margaretha M. Warmenhovcn off. L. des Heils, v. Boetse- laerstr. 61; Constantina M. Splerlings, off. L. des Heils, v. Boetselaerstr. 61; Cornelia E. S. van Leeuwen, echtgenoote van J. H. J. Pilon, zonder beroep, Hooftstr. 136; Dirk Schellingerhout, landarbeider, Mauritsstr. 7; Dirk Vermeer, zonder beroep. Raadhuis straat 44; Harmen B Zandstra, zonder be roep, Raadhulsstr. 44; Marrigje van de Min- kelis zonder beroep Emmal'aan 69; Wilhel mus Hoogerwerf, boekhouder, Aarkade 26; Johanna M. Tuinenburg. dienstbode, Corn, de Vlamingstraat 19; Willem J. van Welij en gezin, chauffeur, Mauritsstraat 32; Pe tronella G. van den Berg. dienstbode. Hoorn 77; Floris Bourier, boekdrukker, Dorpstr. 113: Hendrik Blijleven. veehoudersknecht. Zutdelnde 18; Hendrik Baars en gezin, bankwerker, Goudsche Rijpad 184. Vertrokken naar: Leiden, Lijsterstraat 26 Maartje Stapper. dienstbode; Leiden, Morschstraat 13, Hendrik Roest, winkelbed.; Rotterdam, Oostplein 14, Gerrit van 't Hoff marinier 3e kl.; Warmond. Martinus G. Broxterman, broodbakkerskn.Noordwijk. Voorstr. 99, Theodora Heijneman, dienstb.; Utrecht, Springweg 19. Neeltje Hoogen- doorn. dienstbode; Montfoort, Wilhelmina Versteegh, weduwe van J. W. Thuss. zonder beroep; Nieuwleusen, Ommerdijk A 63 Douwe Jongsma, kleermakerskn. Geslaagde Boottocht Ouden van Dagen. Hoewel verre kon worden gesproken van ideaal zomerweer is het tijdens den boot tocht toch nog belangrijk meegevallen. Al woei er een flinke bries, meermalen scheen er toch een heerlijk zonnetje en hadden de oudjes in de geheel dichte en overdekte salonboot dus weinig hinder van den wind. Reeds vroeg waren de dames, die zich be schikbaar hadden gesteld voor de voor dezen tocht gehouden bloempjesdag druk in de weer. om de honderden broodjes te smeren en te meubileeren, die op reis zou den worden medegenomen. Omstreeks elf uur had de afvaart plaats en werden op verschillende plaatsen in de gemeente ook de overige passagiers in totaal een drie honderd afgehaald. Omstreeks twaalf uur, toen alle passagiers aan boord waren, vertrok de boot van 's Molenaars. Overal langs den weg werden de oudjes hartelijk toegewuifd, die zich wederkeerig niet on betuigd lieten! Mede dank zij de lustige muziek van „Arti" heerschte er weldra een uitstekende stemming aan boord. De reis ging via Leiden naar Groenendaal bij Haarlem, waar men te ong. 3 uur arriveer de. In Groenendaal ging het groote ge zelschap van de boot en vertoefde enkele uren in de prachtige boschrijke omge ving, waarvan bijzonder werd genoten! Tegen half vijf werd de terug tocht aanvaard en ging de reis via het Brasemer- en Kagermeer. Ook van dezen tocht met de afwisselende gezichten op het nog eenigszins woelige water, geno ten de oudjes! Tijdens de reis werden, dank zij de goede zorgen van het comité en de dames, de passagiers rijkelijk ont haald op tal van consumptie's, waarbij ook de heeren van het noodige rookgerei wer den voorzien. Omstreeks 9 uur arriveerde het groote gezelschap in de beste stem ming weer hier. Reeds lang van te voren had zich overal een groot publiek langs den Rijn opgesteld, om op de verschillende aanlegplaatsen de oudjes af te halen. Al gemeen was het den deelnemers aan hun glunderende gezichten te zien. dat zij een genotvolle dag hadden gehad, waarover men dan ook algemeen vol lof was! Het geheel is zonder eenig incident verloopen, zoodat èn comité én deelnemers weer op een goed geslaagden tocht kunnen terug zien. Hierbij is zeker een woord van hulde op zijn plaats aan het ijverig comité, dat ook dit Jaar alles deed om den tocht zoo goed mogelijk te doen verloopen! Geslaagde uitstapjes. Door de Meisjesvereeniging „Ora et Labora" werd onder leiding van mej. Tr. Klok per autobus een z.g. „Gooitocht" ge maakt, die ondanks de minder fraaie De heer Chr. A. Paap. In den ouderdom van ruim 93 jaar is hedennacht overleden de heer Chr. A. Paap, oud-gemeente-ontvanger en kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente. o WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het eind examen 2de Chr. H.B.S. met 5 j. c. H. T. Frijlmg alhier. o ZEVENHOVEN. Reisje voor „Ouden van Dagen". De Ouden van dagen maakten onder leiding van het comité hun jaarlijksche reis. die ditmaal ging over Loosdrecht, Hilversum naar Oud-Valkeveen. waar men zich in alle opzichten kan vermaken. Dit bleek dan ook inderdaad het geval te zijn; in den speeluin werd een druk gebruik ge maakt van draaimolen, schommel, enz.; de doolhof met als eindpunt de bekende lachspiegels vormde het hoogtepunt van den middag. Over Amsterdam keerde men huiswaarts; het weer werkte uitstekend mede, om den geheelen 12-urigen dag tot een buitengewoon prettige te maken! Het comité dankt de autobezitters voor het gratis beschikbaar stellen van hun wagens en verder een ieder, die door zijn gaven deze tocht weer mogelijk maakte. Afgesproken is, volgend jaar weer een zeker even mooie tocht te organiseeren! weersgesteldheid, een goed verloop heeft gehad, 's Morgens vertrok men om 7 uur en ging eerst naar Amsterdam, waar de stad werd bezichtigd. Vervolgens naar Huizen en vertoefde langen tijd aan Oud- Naarden. Ondanks enkele regenbultjes namen verschillende dames toch een bad in zee. Na eenigen tijd in een speeltuin te hebben verpoosd, ging het naar Hilversum, waarna het verdere doel de vliegtulgten- toonstelling te Soesterberg was. Inmiddels werd het weer evenwel zoo slecht, dat de regën bij stroomen neerviel. Na een bezoek aan de Pyramide van Austerlitz en nog wat te hebben gewinkeld in Utrecht en een kort bezoek aan een kersenboomgaard, arriveerde men na een dag vol genietingen omstreeks halfelf weer in onze gemeente. De Jongedochtersvereeniging „Lydia" maakte eveneens een uitstapje, waarbij de reis ging naar Rhenen en os. een bezoek aan het bekende Dierenpark gebracht werd. De leerlingen der O.L. School Oudshoorn- scheweg. hoofd de heer Gaillard, maakten de jaarlijksche traditioneele boottocht naar Katwijk aan Zee. Hoewel het wel wat frisch was, genoot de jeugd toch volop! Haring voor den Burgemeester! De bekende propaganda-auto van de reedersvereenlging der Ned. Haringvissche- rij heeft ook een bezoek aan onze ge meente gebracht. Men heeft den burge meester den heer P. A. Colijn in zijn werk kamer ter secretarie een aantal nieuwe Hollandsche haringen aangeboden. Ver volgens ging de auto naar het politiebureau om daarna haar propaganda-tocht door de gemeente voort te zetten. Onze plaatsgenoot de heer F. v. Zwie- ten, slaagde aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenhage voor het examen L. O. viool. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hubertus, z. v. G. Walraven en W. M. Kouwenhoven; Marnie, dochter van J. Karman en C. N. de Ridder. Ondertrouwd: W. v. d. Poll en G. M. van Benten; Joh. v. Gemeren en J. v. Briemen. Getrouwd: H. A. Humme, 25 jaar en A. van Dijk. 23 jaar; L. ten Hoeve, 22 jaar en A. van Roekei. 22 jaar; A. Scheer, 24 jaar en W. v. Baren, 18 j.; H. Groeneveld. 32 j. en J. Hensen, 28 j.; P. G. G. Schutz, 32 j. en H. B. Pfauth. 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Z. J. Ninaber van Eijben, dir. Bodegra. Waterleiding en gezin, van Zwam- merdam; C. v. Wingerden, z. b„ v. Gouda; E. J. Wientjes, z. b. van Utrecht; M. van Rookhuizen, hulp i. d. huish. van den Haag; P. Hensen. winkeljuffr. van Leiden; W. H. Verkerk, z. b. van Leiden: J. Slappendel, boerenknecht van Langeruigeweide; D. Boer koopman in bloemen, van Driebergen-Rij- senburg; F. Steehouwer, timmerman, van Haastrecht; D. v. Bergen Bravenboer, schoenmaker van Amersfoort; J. v. Roekei en echtg., agent levensverz.-mij. van Am sterdam; P. Kapteijn, veehoudersknecht v. Nieuwkoop. Vertrokken: J. Blom, hulp in dc huish.,. naar Utrecht; C. A. Scheen, z. b. n. Stomp wijk; G. P. Domburg, z. b„ naar Alphen a. d. Rijn; M. Stigter. z. b„ naar 's-Graven- hage; A. Rijlaarsdam, z. b„ naar Lange ruigeweide; J. F. Schintz, z. b„ naar Bever wijk; A. v. Roekei, z. b. naar Hoorn. De a.s. Oranjeviering. Nu de beide Oranjevereenigingen hun fiat hebben gegeven aan de gezamenlijke feestviering op Koninginnedag is het .Oranje-comité 1936" officieel gesticht. In een vergadering werden de plannen offi cieel vastgesteld. Het voorloopig program ma. dat door verschillende commissie na der zal worden uitgewerkt, bestaat uit: 8.30 uur, kinderoptocht door alle school kinderen met muziek en tractatie; kwart voor 10. wijdingssamenkomst; 11 uur oud- Holl. ringrijderij35 uur. Volksspelen op de Nieuwe Markt; concert; 8 uur. Avond feest met zang. bioscoop en vuurwerk, op een feestterrein. De dagelijksche leiding van het Oranjecomité bestaat uit de hee ren A. H. v. d. Most, voorzitter; I. Hoo- gendoorn, 2e voorz.; C. G. Karssen, seer.; H. J. v. d. Poll. 2e seer.: H. Sloof, pen ningmeester; N. Hoogendoom, 2e pen ningmeester. Voor den boottocht van de ouden van dagen hebben zich een groot aantal lief hebbers opgegeven, zoodat het geheele ge zelschap zeker weer uit een 200 personen zal bestaan. Uitstapje „Obadja". De leden van de Chr. Knapenvereen. „Obadja" maakten een reis met als eind doel „Berg en Dal" bij Nijmegen. De eigen aardigheid was, dat men onderweg een negental bruggen over de groote rivieren opzocht, speciaal de pasgebouwde groote verkeersbruggen. In verband met dezen opzet sprak men dan ook van den „Brug- gentocht". De reis werd gemaakt per auto bus en ging naar 's Hertogenbosch, na tuurlijk via de groote brug bij Zaltbommel. Daar werd de St. Janskerk bezocht; ver volgens ging het door Brabant naar Berg en Dal. Het had onderweg flink geregend en het regende zelfs, toen het gezelschap uit de auto stapte en den Duivelsberg be klom. Toen men eenmaal boven was, kwam de zon echter door de wolken en kon men genieten van het prachtige uitzicht over het Duitsche land. Zelfs was het zoo mooi, dat de jongens nog een paar uur konden doorbrengen In het Natuurbad aan den Duitschen kant van den berg. Tegen 3 uur was het weer mis, er kwam een flinke onweersbui op. Nauwelijks waren de jón gens gekleed en weer boven op den berg, of lïet begon lustig te regenen. Ze konden echter schuilen en zochten, toen het een maal weer droog was de veilige bus op, die toen via de groote bruggen bij Arnhem en Nijmegen de Veluwe opreed. Over Ede en Soest trok men naar Lage Vuursche. waar op de Ernst Sillemhoeve verpoosa werd. Het gezelschap werd door de op dat vacantieverblijf vertoevende jongelui har telijk ontvangen en bracht een goed uur op de hoeve door. Slechts noode kon men scheiden en de terugreis aanvaarden. Het weer had zich verder goed gehouden en in behouden welstand kwam men te ruim 9 uur weer aan. Do heer L. J. M. Tervooren, referen daris II bij de P.T.T. er. dir. van het Post kantoor alhier, is met ingang van 1 Sept. benoemd tot dir. van het P.T.T.-kantoor te Naaldwijk. De heer C. Brunt, leerling van d» Wilhelminaschool voor ULO te Woerden, slaagde voor het Mulo-dlplóma B. Mej. D. van Rijn, alhier, slaagde aan het Instituut Schoevers te Den Haag voor het examen secretaresse. Gevonden: 1 belastlngmerk In étui, 1 portemonnale, 1 paar zwarte regenpijpen, 1 dames-horlogeketting, 1 handschoen, 1 huissleutel, 1 zwarte hond, 1 paar dames lakschoenen, 1 rozenkrans, 1 kinderporte- monnaie, 1 damesjapon, rijwielbel, merk in étui. Inlichtingen bij de politie. o BOSKOOP. Alg. vergadering Boom- en Plantcnbcurs, De voorzitter de heer C. v. Veen. opende en gaf den secretaris gelegenheid tot het voorlezen der notulen. Het bestuursvoorstel aansluiting bij den N.T.B. werd na breed voerige discussies aangehouden tot een volgende vergadering. Betreffende de toe slag per roede of verhoogden afkoop werd besloten met B. en W. e.v met andere Boskooosche organisa'tles samen te werken teneinde voor Boskoop te komen tot een zoo spoedig mogelijke doelmatige hulp. Het voorstel van den heer J. H. v. Straaten v, Nes. betreffende een commissie van ver trouwen behoefde geen behandeling, daar genoemde heer. bij monde van weth. E. Guldemond dit voorstel introk. Volgde bestuursverkiezing voor het ge heele bestuur. Uitvoerig ging de voorzitter na. hoe het bestuur tot dezen stap gekomen is. Hieruit bleek dat hoofdzakelijk door kwade tongen de voorzitter van verschil lende minder fraaie dingen beticht werd, die hem dan ook aanleiding gaven zlin ontslag aan te bieden, waarop ook de overige bestuursleden hun mandaat ter be schikking stelden. De vergadering ging met dit aftreden niet direct acoord. Meerdere sprekers hekelden de verspreiders dezer on waarheden. Zoodoende werd dan ook be sloten op voorstel van den heer van Eijk. ook de bestuursverkiezing uit te stellen tot de volgende vergadering. De voorzitter sloot hieroD deze door 144 kweekers bezochte vergadering. Tengevolge van den hevigen storm is van een kweekkas van de Fa. Edelman m „de Tempel" de schoorsteen afgewaaid en in de kas terecht gekomen. De scnade, hierdoor ontstaan, is vrij belangrijk. Ook in andere kweekerijen heeft de storm groote verwoestingen aangericht aan de te veld staande gewassen. ■o- HAZERSWOUDE. Geslaagd uitstapje. De Chr. Meisjesver. „Lydia'' heeft onder leiding van ds. en mevr. Kiehl per auto bus een uitstapje gemaakt naar Noord- Holland, waar bezoeken werden gebracht aan Alkmaar, Schoorl. Bergen, Camper duin en omgeving. Alhoewel het weer zeer ongunstig was. bleef de opgewekte stem ming er toch goed In en is van de schoone natuur volop genoten! Tijdens de terugreis werd ook aan „De Vink" een bezoek ge bracht. Het gezelschap keerde 's avonds op tijd huiswaarts. Het weer had blijkbaar de uitgaansgedachten niet verstoord. De groote loods van de fa. K. Weze lenburg en Zn., die onlangs door brand is vernield, zal door een nieuwe worden ver vangen. De bouw is opgedragen aan den heer Th. de Gelder alhier. -o- KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Engelbertus, zoon van Simon Jacobus Pennings en Catha- rina van Leeuwen. Ondertrouwd: Arie Guldemond, oud 25 Jaren en Jacoba Adriana Wolvers, oud 22 iaren. Gevaarlijke val. De alleenwonende mej. de wed. T. alhier, die slecht ter been ls, werd 's morgens door de dienstbode op den grond gevonden, v/aar zij den nacht had doorgebracht. Ds. VI. verleende de eerste hulp, waarna deze overbrenging naar het Diaconessenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Tegen lantaarnpaal gereden. De vertegenwoordiger van de N.V. Ka-, toenbaal te Leiden, I. L. M„ wonende te Oegstgeest. geraakte in de bocht bij de graanmaalderij van de Gebrs. v. d. Bijl alhier de macht over zijn stuur kwijt, door dat de lading doozen in zijn auto plotseling vooruitschoof, met het gevolg dat hij tegen een langs den weg staande lantaarnpaal botste, waardoor deze totaal werd vernield. De auto liep eveneens belangrijke schade op doch de bestuurder kwam met den schrik vrij. Op den Rijksstraatweg aan den Hoo gen Rijndijk werd de aldaar wonende tim merman C. B. bij het oversteken van den weg aangereden door een motorrijder. Beide kwamen te vallen; de hulp van dr. VI. werd ingeroepen. Van den landbouwer D. C. v. d. V. in de Lagewaard werden door een bloeddor stige hond van den landbouwer D. R. een lamschaap en een 5-tal kippen verscheurd. In verband met mogelijk verdere onheilen werd het dier afgemaakt; de schade ls on derling geregeld. De afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond vergaderde in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk. Na opening door den voor zitter den heer A. v. d. Ent, hield P. Plomp een inleiding over Ex. 32 116. waarop een leerzame bespreking volgde. Als afge vaardigden voor de Bondsvergadering wer den aangewezen de heeren C. Stroo en M. v. d. Bijl. Na rondvraag volgde sluiting. De vrouwenver. „De liefde sticht"( maakte per autobus een reisje naar Nij megen en omstreken, waar veel beziens waardigheden werden bezichtigd. Bij den gemeente-veldwachter zijn inlichtingen te bekomen aangaande een gevonden heerenportemonnaie met eeni gen inhoud. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7