AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. Moe, mat en lusteloos Neem een "AKKERTJE" AGENDA. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Allee, dochter van H. Marsman en D. J. ter Agter. Ondertrouwd: J. H Koningen, oud 33 j. en G. Stevens, oud 26 jaar. Getrouwd: J. van Leeuwen, oud 22 jaar en E. A. G. van de Schraaf. oud 20 jaar Overleden: M. P van Loenen. oud 74 j„ cchtgenoote van W. Peters. Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau W. Maarst^ Jr, alhier is aanbesteed den bouw van eer. wachthuisje aan den Stationsweg, voer re kening der N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon. Het laagst werd inge schreven: Paalfundeering: A. v. d. H-uvei. Aalsmeerderdijk 1.115; opbouw; S. G, Westerman, Hoofddorp f.569; staalskelc' en ramen: Kon. Fabriek W. Braat, Delft. f.350. Aan deze inschrijvers ls hei weik ter uitvoering opgedragen. De meisjes der Doopsgezinde Naai- vereeniging hebben met haar leidster, mevr. J. Keessen, per autobus een uitstapje gemaakt naar Hilversum. Soest, cn Val kenveen. O.m. werd een bezoek gebracht aan het sanatorium ..Zonnestraal". het Gooische Museum en het Natuurbad. Zeer voldaan over het genotene keerden de meisjes in de gemeenete terug. Geslaagd te Amsterdam voor het Mulo-examen, diploma A onze plaatsge noot S. Maarsen. having der minimumprijzen en het garan tiefonds. Twaalf leden vormden zich tot een commissie voor steun bij ziekte onder de leden. De afdeellng is voor het houden van een algemeene vergadering, door het hoofdbestuur te beleggen. De twee woonhuizen met bloembollen- schuur en garage aan de Haarlemmerstraat Ns. 9, 11 en 11a zijn ten overstaan van notaris Lodder bij openbare veiling ver kocht voor f. 16.050 aan den heer P. R. H. van Til Rzn. alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Annie Marie, d. van G. Ling- beek en W. Keessen; Cecilia Jacoba, d van W de Roof) en C. W. Mommers; Wille- mijna, d. van J. v. Saarloos en B. M. v. d. Berg: Cornells Herman, z. van C. H. van Driel en N. Timman; Pieter. z. van P. Zwart en M. Kinkel; Tilly Alida. d. van C. Ofman en A Been; Trijntje Suzanna. d. v. G. Berghoef en W. C. de Ruiter; Pieter, z. van T. Struik en N. van Tol; Abraham, z van H. M van Alphen en P. N. C. Hame link; Nicolaas. z van A. K. Smit en H. Oudshoorn: Cornells, z. van J. Bosman en G. M. F. van Krimpen: Herman, z. van P. de Weerdt van Lummel en L. J. Schol- laardt: Maria Antonia, d. van W. H. Spie- rings en A. M. Stoop. Ondertrouwd: Petrus H. van Hensber- gen, 23 jaar en Cornelia P. I. Zwetsloot. 21 jaar; Franciscus Brouwer. 29 jaar en Maria C. Bogers. 26 jaar Fredrik J. Teeven. 25 jaar en Adriana W. Geilings. 22 jaar: Ippe Butter. 24 jaar en Adriana den Dekker, 23 jaar: Jacobus Faas 25 jaar en Emmetje Dol. 20 jaar; Dirk Grendel, 27 jaar en Elizabeth Leenheer, 25 jaar; Cornells Griekspoor. 25 jaar en Alida J. Dolieslager. 18 jaar; Jacob Kort. 29 jaar en Elisabeth v. Maasdam. 30 jaar: Johannes J. Knibbe. 24 jaar en Johanna A. Millenaar, 23 jaar. Grietje Boesveld. 56 jaar. geh. met G. Schreuders. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerrit v. Gameren, 't Kabel 40; Sophia J. Hensing. Lisserweg 700; Wed. B. H. Kroner. Nieuwemeerdijk 247; Gradus J van der Horst. Kruisweg 943; Johan Vos Kruisweg 953: Jan Tieben, Venneper- weg 530; Petronella M. Verwer. Hoofdweg 1790: Maartje Stoel, Sloterweg 301; Enegl- tje Ronkel. Sloterweg 10a; Renske Postma. Kruisweg 606: S. van Soest. Friedalaan 52; Johannes Koerts, Hoofdweg 92. Vertrokken: Nicolaas v. Diepen, n Alk maar; Adrianus Bakelaar, n. Veenendaal; Cornells v. Merrienboer, n. Haarlemmer - liede; Nicolaas v. Gastele, n. Haarlem'. Maria C Huurman, n. Hillegom; Geertje J. van Os. n. Hillegom; Teunls KooiJ. n. Weesp; Daniël Luijk, n. Sassenheim; Ber- nardus Hekman, n. Amsterdam: Klaas v. Zijverden. n. Aalsmeer; Derk W. Maas winkel. n. Amsterdam. Jan Harting. naar Aalsmeer; Jitse v. d. Ploeg. n. Leeuwarden; Petrus v. d. Burg. n. Hillegom; Hendrik Disselhof. n. Utrecht; Maria P. Koolber gen; Matthijs v. d. Stelt. n. Lisse; Dirkje H v. Arkel, n Hillegom; Hendrika C. Krul. n. Amsterdam; Jan A. Koster, n. Amster dam; Jacobus de Kolf. n. Hillegom. Landbouwschade. Door den sterken wind en den zwaren regenval liggen op verschillende plaatsen in Haarlemmermeer van het koren vooral van de haver heele stukke plat geslagen tegen den grond. Of de hierdoor aan de gewassen toegebrachte schade be langrijk is. kan nog moeilijk worden nage gaan. omdat er bij gunstig weder van dit neergeslagen koren nog veel terecht zal kunnen komen. Vanwege de afd. Haarlemmermeer van de N.H. Ver ..Het Witte Kruis" bij gelegenheid van het concours-hlppique te Hoofddorp gehouden bloemnjesverkoop ten bate van de T.B.C.-bestrijding heeft f. 100 - opgebracht. Een bevredigend resultaat, in aanmerking genomen het storm en regen achtige weder! Bij de aanbesteding voor den bouw van een boerderij aan den Sloterweg nabij Hoofddorp voor den heer A. C. van Dorsten (architect de heer C. van Dammei werd in massa het laagst ingeschreven door de Gebrs. Randsdorp nabij Lisse voor f. 15.889. Het werk werd aan deze firma gedund. Bedankt voor het beroep der Nederi. Herv. Kerk te Harlingen ds. J. C. Saiverda te Hoofddorp. Voelt Ge U moe, mat en onbehaaglijk Is er iets dat U zoo aangrijpt, ierneerdmkt en waarvan Ge U niet kunt losmaken Wat ook de oorzaak is, zeker is het, dat een "AKKERTJE" U onmiddellijk zal helpen en Uw loomheid zal verdrijven. Ze zullen Uw klachten wegnemen, zonder brutale aanranding van maag, hart of nieren. Zelfs op de meest gevoelige maag zullen ze géén branding veroorzaken, en U ver lichten in de moeilijkste gevallen met het groote voordeel, dat ge niets proeft, want het is omgeven door een ouweltje. "AKKERTJES" werken verranend «nel en teker bij i Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS 6U80 (Ingez Mcd.) HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Een proefproces - De hoekafronderij bij de R.-K. pastorie. De Gemeenteraad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Pont. Afwezig was de heer Veldhuyzen van Zanten. Voorstel tot het verhuren van de per- ceelen in de Kerkstraat, eigendom der ge meente. De heer C. J. W. van der Schoot zal f.350 huur p. j. betalen. Dit werd goedgekeurd, echter met de bemerking, dat de raad er te laat kennis van kreeg. Voorgesteld werd f. 1300 ongeveer bij te dragen aan het Borgstellingsfonds geves tigd te Haarlem voor deze streek volgens een norm van 11' cent per inwoner. Aan genomen. De vergoedingen volgens de wet aan de bijz. scholen reeds gepubliceerd wer den hierop vastgesteld. Gelden werden beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van borden in de R.-K. Meisjesschool aan de Mariastraat. De hef- fings- en invorderingsverordening voor in lichtingen van het bevolkingsregister zijn goedgekeurd. De hcffingsverordening van leges is gewijzigd. B. en W. verzochten machtiging tot het voeren van een procedure inzake uitbe taling van den loonbijslag. Verschillende gemeenten in de bloembollenstreek zijn aangesproken, om meer te betalen. Het is een proefproces. De machtiging werd ver leend. De heer Loerakker merkte op. dat het een zaak is. die het Rijk aangaat en niet de gemeenten, wat de voorzitter on derschreef. Een crediet van f. 350 was gevraagd om het nieuwe kantoor der arbeidsbeurs te meubileeren. Uit Den Haag is een wenk in die richting ontvangen, waaraan is vol daan. F. 200 werd gevraagd voor een zijspan aan het motorrijwiel der politie. Een rap port over het werk om de maximumsnel heid te handhaven, was ingekomen. De resultaten bleken van beteekenis te zijn. Het crediet is verleend, met de stem van den heer Mestiers tegen. De maximum snelheid kwam hierbij ook ter sprake. In de vacature Jansen werd benoemd tot lid van de commissie voor Openbare Wer ken en de Bad- en Zweminrichting de heer Kijne. Op een vraag van Ged. Staten om ad vies van den raad om de salarissen van B. en W secretaris en ontvanger met 2'/tn/o te verlagen, verklaarde de raad zich tegen verlaging der wethouders. Afgewezen is het verzoek om subsidie voor een tentoonstelling te Heemskerk. Inzake de politie-ambtenarenverordemng en speciaal in de eisch om twee agenten meer aan te stellen schijnt in Den Haag verwarring te bestaan. De uitbreiding van het politiecorps is niet noodig. De huur welke voor Albion gevraagd wordt blijft onveranderd. De loopende kasgeldleening van f 130.000 werd verlengd. Aangehouden is een bouwvergunnin0 voor een huis aan den Stationsweg. De hoekafronding op het terrein van de R.-K. Pastorie aan de Van den Endelaan en de aanvraag om onteigening krachtens de wegenwet zijn breedvoerig besproken. B. en W. zijn gemachtigd de aanvraag m te dienen in de hoop. dat minnelijke schik- 5t tot stand komt. De heer Loerakker zeide verheugd te zijn over het besluit, hoewel het moeilijk is. De heer Pijnakker en de heer Fijma spraken over de corres pondentie van het Kerkbestuur, waardoor zij onaangenaam getroffen waren, waarop eenig debat volgde, waaraan de heer Loerakker en de voorzitter deelnamen. Tijdens de rondvraag kwam de heer Fijma terug op de reeds vroeger besproken belemmering van vrijheid der werkloozen om in eigen tuinen te werken. Ondanks de waarschuwing is een adres aan den mi nister gezonden, waaromtrent weth. Ver meer zeide, dat de zaak kapot gemaakt wordt. Verschil van meenmg bleek tus- schen den heer Pijnakker eenerzijds en de heeren Vermeer en Loerakker ander- Z1 De heer v. d. Aar sprak over werk aan Goed Wonen" voor ingezetenen, de heei Pijnakker over antwoorden omtre^n Burgerlijk Armbestuur, de heer SpUker over verandering der maximumsnelheid en het rijwielpad op Weerestein. de heer Paase over het onderhoud van de muziektent en de heer Van Llerop over controle van wa termeters. De voorzitter diende van antwoord, waarna sluiting volgde. Vergadering H.B.G. De afd van het H.B.G. vergaderde om de vraag van het hoofdbestuur te beant woorden. luidende: ,.Is behoud van teelt- regeling zonder minimumprijzen en ga rantie-fonds funest'" De afdeellng sprak zich uit vóór het behoud der teeltregeling doch mét hand- KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De aardappelenaanvoer blijft nog bui tengewoon groot. Nu de eerstelingen op raken komen de eigenheimers afzetten. De prijzen waren de laatste dagen niet slecht. In het laatst van vorige week ging on geveer alles tegen den minimumprijs en draaide er een groote massa door. Thans ls de minimumprijs voor groote en bonke f. 0.621/! per kist en alleer. het beste be schot doet de uitkomst nog eentgszins be vredigend zijn. De groente was goed op prijs Bloemkool ging in de goede kwaliteit tot f. 17.40 toe en sla varieerde van f. 0.50 tot f. 1.20. Bospeen was buitengewoon ge vraagd cn de opbrengst is best De prijs varleëerde steeds van f. 7.10 tot f. 10.30 p. 100 bos. Door den kérkeraad der Geref. Kerk is aan den heer C. van Delft ontheffing verleend uit zijn ambt van diaken, wegens vertrek naar Rijnsburg. KATWIJK AAN ZEE. Het 25-jarig jubileum van ds. R. P. A. Rutgers. Ter gelegenheid van zijn 25-jarlg jubi leum als predikant alhier, zijn aan het vacantieadres van ds. R. P. A. Rutgers telegrammen verzonden van ds. Pras als mede van den beroepen predikant ds. Broeyer kerkeraad en kerkvoogdit der Ned Herv. Gemeente alhier. Hoewel cr dc vol gende week gelegenheid Is ds. Rutgers te feliclteeren. hebben verscheidene ingezete nen reeds een schrlftelilke felicitatie tot hem gericht Opening der bioscoop „Nova". Onder zeer groote belangstelling heeft gisteravond de opening plaats gehad van de eerste bioscoop in deze gemeente. Vele notabelen hadden dc uitnoodiging om bij deze opening tegenwoordig te zijn, aange nomen. De ondernemer van dc bioscoop „Nova", de heer J. van Bcntum, bracht een woord van dank aan het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Nadat een journaal en een gekleurde teekenfilm waren vertoond, voerde de bur gemeester mr. W. J. Wolddngh v. d. Hoop het woord en gaf een inleiding voot de te vertoonen film van de K XVIII. Als de directie voortgaat films te ver toonen zooals de K XVIII. aldus spr zal zij spoedig de volledige sympathie krijgen. Zij moet de cultureele waarde cn het op voedkundig werk van de te vertoonen films hoog houden! Na een uitvoerige beschouwing van den burgemeester over deze film in verband met de zeevarende Katwijkers, werd deze vertoond. Na afloop werd staande het „Wilhel mus" gezongen. De nieuwe bioscoop „Nova" In de Jan Tooropstraat maakt een sezelligen indruk. De moderne geluidsinstallatie is geleverd door Willem van Rijn te Amsterdam. De fluweelen blnnenbekleeding is geleverd door H. v d. Helde te Rotterdam. De verbouwing en inrichting had plaats door den aannemer den heer Kornet alhier. Wij wenschen den ondernemer veel suc ces toe! De Katwitksche Harmonie „U.N.I." heeft in de muziektent op den Boulevard een goedgeslaagd concert eezeven. Morgenavond hoopt het plaatselijk Muziekkorps van het Leger des Hells eer, muziekuitvoering te geven in de tent aan het strand. Ook een mannenkwarlel hoopt dan enkele liederen te zingen. LISSE. Burgelijke Stand. Geboren: Elisabeth Geertruida Antonia, d. v. C. v. Leeuwen en M. Th. v. Steijn Keiena Clasina, d. v. L. Koelewljn en G. J. Gahrmann Maria Jacoba Anna Cor nelia. d. v A. H. Lefeber en M. C. v. d. Vlugt Johanna Maria Petronella, d. v. A. Th. v. Bezu en M. A. R. v. Steijn Jacoba. d. v. M. Buurman en A. van 't Wout Johannes Abraham Albertus, z. v. A. J. Schrama en C. M. v. Stein Pe trus. z. v. C. Lemmers en S. Heemskerk Susanna Bertha, d. v. H. Veltman en G. Does Hendrika Johanna, d. v. A v. d. Voet en E. A. Brouwer Cornells, z. v. J. G. Duinmeijer en W. P. v. d. Stelt. Overleden: Adrianus Theodorus Schip pers, wed. v. W. M. J. Dries, 75 j. Ondertrouwd: J. Langelaan en M. M. v. Stijn F. Th. Jelierse en J. F, de Groot C Th. v. d. Meer en P. A. Heemskerk. Gehuwd: C. Stuhldreier en A. P. Was senaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. J. Grimbergen v. Ben- nebroek. Heereweg 374 P. Kortekaas. v. Amerika, Emmastraat 23 M. v d. Stelt en gezin, v. Haarlemmermeer, Wllhelmlna- straat 13 Mej. G. A. v. d. Berg, v. Hil legom. Heereweg 351 J. M. v. d. Putten, v. Voorburg, Heereweg 60 F. G. H. L. de Wan en gezin. v. Hillegom, Heereweg 145 Mej. G. IJntema, v. Heemskerk, Heere weg 258 J de Groot-Galjaard. v. Hil legom. Ie Poellaan 14. Vertrokken: Th. N. van der Meer, naar Noordwijkerhout J. N. J. de Groot en gezin, n. Sassenheim. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren Wilhelmus Jozef, z. van W. G. J. Clisters en M P. Opbergen Willem Albertus. z. van C. de Haas en H. Steen voorden Anna Catharina. d. van C. M. van Dijk en A. M. Ruigrok Gerardus Adrianus, z. van G. J. ter Veen en M. C. Hiep Cornelius Martinus Joannes, z. van M. van den Berg en P. C. v. d. Berg Petras Joannes, z van P. J. van Nobelen en A M. van der Voorn Jacoba. d. van C. van den Belg en C. A. Wanninkhof Willem, z. van L. W. Grimbergen cn W. Schaap Margaretha Alida. d. van W. van den Berg en J. Duivenvoorde. Ondertrouwd: M. Plug en N. Hazenoot J. Rotteveel en W. Zwijnenburg. Getrouwd: J. van der Tol en J. A. van Oosten. Loop der bevolking. Ingekomen: G. C. A. Boks. slager van Zoeterwoude H. Rijndijk F. 210 naar Wete ringkade 22 M. M. Eering, ambtenaar P. en T. van Den Haag van Beukeningenstr. 71 naar van Panhuijsstraat 56 A. C, Ouwehand en fam.. bloem. arb. van Voorhout Willem Botsstr. 2 naar H. Geest- weg 29 L W. Coopmans, db. van Venray Brabander A. 15 naar Langeveld 29 B. A. de Gier. 11. verpl. van Rotterdam Blng- leijstr. 54b naar Zwarteweg 20 R. T. van As. 11. verpl. van Scherpenisse Schoolstr. 13 naar Zwarteweg 20 J. G. Hondelink, hulp-monteur van Enschede Sumatrasti'. 31 naar Wilhelminastraat 37 V. Wolf, db. van Lelden P.K. Koorsteeg 15 naar Of- femweg 7a Th. Heijneman. db. van Al phen a. d. Rijn Mauritsstra. 17 naar Voor straat j)9 St. Zwart, huisknecht van Grootegast Ouende D. 298 naar Nd. Bou levard 3 P. C. Verlaan. db. van Lelden Oude Vest 29 naar Hoogeweg 13 J. P. Cramer en fam., handelsagent van Zoeter woude H. Hijndijk F. 54 naar Piet Hein- straat 87 A M. Cramer, en fam. van Zoeterwoude H. Rijndijk F. 54 naar Piet Heinstraat 87 P. A. Peute en fam., bloem. arb. van Voorhout Ter Haar Ro- menystr. 14 naar Douzastraat 11 H. W. M. Leeflang, h. i. d. h. van Leiden Haven 14a naar Voorstraat 65. Vertrokken: N. Frijllnk en fam., boemb.- kweeker van Schafferstr. 2 naai' Sassen heim Wllhelminalaan 4 M. Roeske, stu dent van Duinweg 39 naar Soerabaja W. P. Kaptein, db. van Langeveld 29/16 naar Noordwijkerhout Zeestraat 113 M. Noppe, van P Heinstraat 54 naar Leiden Morschweg 75a Chr. P. Noordenneer, melkventer van Boerenburgerweg 46 naar Wassenaar Oostdorperweg 10 Wed. J. Posthuma geb. M. Mager, van Hoofdstr. 97a naar Amsterdam Reguliersgracht 23 25 J. A. van Oosten echtg. J. van der Tol, van Voorstr. 65 naar Bodegraven Zuidzijde 70 A. M. H. Fomara. onder wijzeres van Kerkstr. 2 naar 's-Hertogen- bosch St. Janssingel 21 A. M. Nobel, db. van Voorstr. 99 naar 's-Bosch St. Jans singel 21 M. A. M. van der Holst, van Kerkstr. 57 naar 's-Bosch St. Janssingel 21. Dinsdag. Heerengracht: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leidsehe Katoenmij. v.h. De Heyder en Co. 3 uur nam. Rapenburg 27: Obligatiehoudersvere. Ho telmij. „Noordwljk aan Zee". 2 uur nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h. L. E. Nieuwen- hulzen. 3 uur nam. NOORDWIJKERHOUT. Opleving in het bouwbedrijf op komst. Door het Dep. van Sociale Zaken is goedgekeurd het gevraagde voorschot voor den bouw van 22 woningen door de ge meente. Ook van andere zijde zullen woningen gebouwd worden. NOORDWIJK AAN ZEE. De Haring-propaganda. De auto der Reedersvereeniglng voor de Ned. Harlngvisscherij ter propageering van de Haringweek bracht gisteren een bezoek aan ons dorp. Zooals gebruikelijk werd den burgemeester een vaatje nieuwe haring aangeboden. De typisch versierde wagen trok groote belangstelling en zal zeker veel bijgedra gen hebben om het Hollandsche zeebanket onder de aandacht van de bevolking te brengen. o OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De Raad tegen salariskorting - De jaar wedden der gemeenteambtenaren - De vuilvcrwijdering - Een proces. Gisteravond vergaderde de gemeente raad onder leiding van burgemeester van Gerrevink. Na opening werden de notulen onveranderd vastgesteld. Onder de inge komen stukken was o.m. de rekening 1935 en begrooting 1936 van de Burgerwacht; het rapport van de gemeente-ontvanger over de kascontrole van de woningbouw- vereenlglng „Buitenlust" en de rekening 1935 en begrooting 1937 van de afd. Lei den en Omstreken van de Ver. voor Chr. Gezondh. en Vacantiekolonies, waaraan tevens een verzoek om subsidie voor 1937 was verbonden. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen, behalve het subsidieverzoek, dat bij de e.v. begrooting zal worden be handeld. Ged. Staten verzochten de meening van den Raad omtrent een verlaging van 21 /i°/o van de jaarwedden van den burgemeester, de wethouders, secretaris en ontvanger. Bij bespreking hiervan verliet de burge meester de vergadering, na te hebben op gemerkt dat de salarieering van genoemde ambtenaren voor deze gemeente zeker als laag is te beschouwen. De verlagingsgrens ls hier zeer zeker be reikt De vergadering werd voortgezet on der leiding van den w.n. voorzitter den heer T. van Egmond die zich uitsprak tegen verlaging van het salaris van den burgemeester. De heeren Kattenbusch, Kruizinga. den Ouden, mr. Sprey en de heer Bakker achtten verlaging van het burgemeesterssalaris voor deze gemeente ongewenscht, waarbij laatstgenoemde te vens de belooning van de wethouders, ge zien de daaraan verbonden arbeid, als niet meer te verlagen achtte. Na bespreking sprak de raad zich uit tegen verlaging, behoudens de heeren dr. Slmon Thomas en Van der Post. De burgemeester, de leiding weer over nemende deelde mede: dat bij Kon be sluit van 18 Juni 1936 is overgebracht ln beheer en onderhoud bij dc gemeente Oegstgeest. de oude Rijksstraatweg vanaf „De drie Witte Palen" tot aan de ..Post- brug"; dat Ged. Staten hun goedkeuring MUSEA. Academisch Historisch Museum; Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12.30 en 2—5 uur Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni. Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen varial 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapon- ourg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,13. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/s6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 9—12 en l'/i<1 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Schcveningen Circus Carl Hagen beek); Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebiir. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's VrijdagsInst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uvr nam. „Een latale vrouw", Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. ..De man met de Kap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i cn vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. n.m. „1000 maal bedankt". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/« uur Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Rothschild". lederen middag 2u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „Charlie Chan in Londen." Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag cn nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargenomen dcor de apotheken: G. H. Blanken. Hooge woerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesam, Mare 110. Telef. 406 en C. van Zijp. Wilhel- minaperk 8, Oegstgeest, Tel. 274. hebben onthouden inzake het besluit van den gemeenteraad van Rijnsburg, tot op heffing der O. L. school ln die gemeente; dat Ged. Staten de beslissing op het be sluit van den Raad betreffende de vast stelling van de beheersverordening op het grondbedrijf hebben verdaagd. Medegedeeld werd dat Ged. Staten heb ben goedgekeurd de besluiten van den raad Inzake de huurverlaging van een tweetal perceelen in de Dorpstraat 62 en 64, de verhuring van het lokaal in de v.m Ge meenteschool Geversstraat en dat be scheiden van den gemeente-ontvanger zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Deze mededeellngen werden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B en W. Inzake de jaar wedden van de gemeente-ambtenaren. Naar B. en W. mededeelden, was thans met het Departement hierover overeen stemming verkregen, terwijl de organisa ties van ambtenaren in de gelegenheid zijn gesteld hun gevoelen omtrent de nieuwe regeling kenbaar te maken. De regeling had geen betrekking op de jaarwedden der gemeenteveldwachters, ter wijl B. en W. ten opzichte van de loonen der gemeentewerklieden hebben aange toond, dat zij niet boven het plaatselijk loonpeil, berekend naar de maatstaven.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6