Mevr. Mathieu in de finale dames-enkelspel. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Zaterdag 11 Juli 1936 In de dubbelspelen zijn de Amerikanen favoriet. DRIE NEDERLAGEN VAN KNOTTENBELT. KERK- EN SCH00LNIEUWS. STANDAARDS VOLKORENBROOD AGENDA. (Van onzen redacteur). Met de regelmaat van een uurwerk ver liep gisteren het Noordwijksche tournooi. Iedere uitslag stemde overeen met de ver wachtingen en alle sensatie was dezen dag dus vreemd. Er was slechts één uitzondering, die den regel bevestigde en zij was te vinden bh het heeren-dubbelsnel. waar de sterke combinatie: Knottenbelt Kho Sin Khie. in een vreemdsoortige Dart'ii door Jamain en Marinkelle in vijf sets geslagen werden! Het dubbel dat wii op den laten Maandagavond zulk een schitterende«exhibition hadden zien geven tegen Strattford en Surface en die gevreesde Amerikanen in drie sets kansloos sloeg, datzelfde dubbel was zijn vorm zoo ten volle kwijt dat het tegen Jamain en Marinkelle de vlag strijken moest. En de manier „waaróp" was al even bevreemdend Het was 61 geworden voor de Fransch-Hollandsche combinatie en ver volgens 63. En met 54 in de derde set achtte men het pleit beslist! Plotseling keerde echter het lot: de beslissende game bleef uit en zóó snel veranderde de situatie dat Knottenbelt en Kho ineens favoriet werden voor de overwinning. De derde set was voor hen met 75. de vierde met 62 en in de laatste namen zij met 21 de leiding Het was alsof het noodlot daarop ge wacht had! Want van dat moment was alle zekerheid bij Knottenbelt en Kho weer zoek en de tegenpartij de overwinning als het ware tastende pakte de zaken weer zoo energiek aan dat zij tot aller verrassing met 62 de match uit het vuur sleepte Knottenbelt vooral zal zich door deze onverwachte nederlaag getroffen hebben gevoeld. In drie nummers had hij gister morgen een kans om een halven eindstrijd te halen en in alle drie werd hti geslagen. Niet het minst de klap in het heeren enkelspel is hard aangekomen. Eergister avond vlak voor het noodweer was ■hij tegen Kho Sin Khie zoo vlot en zoo ■goed begonnen en werkelijk was er toen een kans voor hem op de zege. Gistermiddag, evenwel stond Kho moreel in het voordeel. Die donkere Donderdagavond met z'n drei gende regenluchten en z'n wat huivering wekkende temperatuur werkten in diens nadeel, doch thans prijkte de zon aan den blauwen hemel, er was sfeer en behaag lijke warmte en vanonder de groote blanke Det straalde Kho's gelaat van energie en opgekropte strijdlust! Geen set had hij noo- dig om op temperatur te komen en de 4—2 achterstand was dra in een 75 voorsprong omgezet. Daarna beheerschte Kho de baan! Tegen de sterke pressie van dit intelligente spel was Knottenbelt niet opgewassen. Op dat magnifieke plaatsen en manoeuvreeren had hij geen ander antwoord dan z'n drives die niet voldoende lengte hadden om de soeelsche vreugde en de fantasie van den tegenstander te dwarsboomen en met 60. 64 won Kho op fraaie wijze deze partij, die hem in den halven eindstrijd gebracht heeft tegen Timmer, aangenomen althans dat onze kampioen winnen zal van Jamain. Die strijd van Timmer tegen Jamain had feitelijk gisteren nog moeten plaatsvinden, doch Timmer oordeelde zichzelf niet fit en kreeg uitstel, hetgeen tot gevolg hebben zal dat hij vandaag twee singles zal moeten afwerken. Zelfs opperde hij gisteren be zwaren voor de match tegen Stalios. doch deze werden weg-geredeneerd en van het ..niet-flt-zijn" is waarlijk niet veel geble ken, Stalios begon met een grootsch offen sief. dat vriend en tegenstander verbaasde. Z'n backhand mocht zwak zijn. meestal liep hii er om heen en met een formidabele forehand joeg hij den bal met suizende vaart, in de hoeken. Timmer's verdediging wankelde en men vroeg zich af hoe lang dat zou kunnen duren. Stalios zelf gaf echter het antwoord. Niet zoodra had hij ervaren dat Timmer z'n kogels meerendeels weerstond of hij veranderde van tactiek, in zooverre dat hii nu keer op keer naar het net stormde en met ge'dige crossvollies punten poogde te scoren. Hoe vlug werd het echter duidelijk dat deze Grieksche Davls-cup-speler met z'n hoekige figuur in den aanvang geheel op kracht en oppor tuniteit had gespeculeerdEen vaste ■basis om Timmer te weerstaan ontbrak en met 62 won deze de eerste set. In de tweede maakte Stalios er opnieuw een soort wedstrijd van wie het hardste kon slaan, doch dat fnuikte zoodanig z'n uithoudings vermogen dat hij bii een 42 achterstand Ineens tot overgave gedwongen was en voor de rest van de partij vrijwel geen goeds meer heeft gedaan! De Stefani en Van Rijn zullen elkaar heden in de halve finale ontmoeten en het resultaat daarvan 'iet geheel in het duister verborgen. Welk een prachtsneler Van Rün is. ook in de single, toonde hij tegen Journu. die uitstekend partij gaf doch tegen deze snelheid en deze enorme vitali teit geenszins opgewassen bleek te zijn. Ge lukkig voor De Stefani dat hij nu z'n vorm toch weer terug schijnt te krijgen. Een zege van driemaal 64 tegen Hughan is nog niet overtuigend maar het soe! van den Italiaan was beduidend beter dan Donder dag en dat houdt een belofte in voor de match tegen den Amerikaan. Een handicap dat hii den laatsten tijd uitsluitend in eigen land gespeeld heeft en daar gebruik maakte van een soort Ersatz-ballen van Itallaansc'n fabrikaat Dat vergde hier derhalve eenigen tijd van rustig inspelen, maar er is aanlei ding om te gelooven dat de internationale kampioen van Nederland sinds drie achtereenvolgende jaren tegen Van Rün op volle kracht spelen zal om te strüden voor een plaats in de finale! Mevr. Mathieu heeft den eindstrijd in het dames-enkelspel bereikt door een zwaar bevochten overwinning in drie sets op mevr. Schneider Peitz. Het was zoo ais we voorzien hadden een base-line- duel: een strijd op vastheid, die in de derde set ten gunste van de Dultsche speelster scheen te worden beslist toen zij met 30 de leiding had genomen. De in spanning was evenwel te groot geweest. Zichtbaar teekende een inzinking zich af en de Francaise reageerde er onmiddellijk op door alle vermoeidheid van zich af te schudden en haar tempo beduidend te versnellen. Vinniger werden haar drives, en de dropshot hielp mee mevr. Schneider uit haar spei te brengen. Het werd 13, 2—3 en 33, nijdiger nog werd de actie van mevr. Mathieu, gevarieerder nog haar tactiek en mevr. Schneider had er geen antwoord meer op. „Ik wilde korter gaan spelen: mil slagen meer wisselen en mevr. Mathieu naar voren lokken, maar ik kon er de kracht niet toe vinden" aldus ver klaarde de Duitsche na afloop en dat had zich reeds maar al te duidelijk in haar optreden geopenbaard. Mevr. Mathieu triomfeerde met 46, 62, 64. Zij zal vermoedelijk de Duitsche mej. Horn als tegenstandster krijgen en dat zal dan een herhaling geven van verleden jaar. Ook toen won mej. Horn in den halven eind strijd van mej. Couquerque en ook toen sloeg mevr. Mathieu haar in de finale. Overigens had het niet veel gescheeld of niet mej. Horn, doch de Fransche mevr. Goronitchenko was finaliste geworden. Haar levendige base-line-spel, vertolkt met een prachtige harde fore-hand, (waarmee zü bij de Fransche kampioenschappen zelfs mej. Scriven sloeg!) ontnam de keu rig en rustig plaatsende mej. Horn de tweede set en leidde in de derde tot een 32 voorsprong voordat zü capituleerde. Strattford en Timmer kregen in het heeren-dubbelspel een walk-over door het zich terugtrekken van Gabrowitz. Zij spelen den Kalven eindstrijd tegen MarinkelleJamain, terwijl in de andere halve finale Van Rün en Alli son uitkomen tegen Lesueur en Journu. Het lijdt geen twüfel dat er morgen in den eindstrijd van dit num mer drie Amerikanen zulleh deel nemen met Timmer als vierde man. Mevr. Mathieumej. Couquerque, mej. Babrockmevr. van Rijn en mej. Horn mej. Belzer (laatstgenoemde ter vervan ging van de weggebleven Poolsche kam pioene' wonnen in het dames-dubbelspel. Bij dit drietal voegt zich nog de combina tie: mevr. Goronitchenkomevr. Schnei der. en dat zal wel uitloopen op een beslis sende strüd (Zondagmiddag! tusschen MathieuCouquerque en BabcockVan Rijn, al mogen de kansen van het Fransch- Duitsche dubbel evenmin geheel over het hoofd worden gezien. In het Gemengd Dubbelspel is men pas toe aan de „laatste acht", waarbij het krachtsverschil uiterst gering schijnt te zün. Een all Amerika-finale is waarschijn- lük (BabcockAllison tegen den heer en mevr. Van Rün). maar dubbel als: Cou querqueStrattford en MathieuLesueur, houden eveneens zooveel mogelijkheden in dat deze strijd volkomen open blüft. Hier volgen de uitslagen van gisteren: Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. Horn sl. mevr. Goronitchenko 63, 46, 6—3. Halve eindstrijd: mevr. Mathieu sl. mevr. Schneider Peitz 46. 62, 64. Heeren-enkelspel, tweede ronde: Timmer sl. Stalios 6—2, 6—2. 6—1. Derde ronde: Kho Sin Khie sl. Knotten belt 75. 60, 64; De Stefani sl. Hughan 64, 64, 64; Van Rün sl. Journu 64. 6—1. 6—4. Dames-dubbelspel, tweede ronde: mevr. Mathieu en me). Rollin Couquerque sl. mej. Mechel en mevr. Marinkelle 61. 6—1; mej. Babcock en mevr. Van Rijn sl. mevr. Wetselaar en mej. Shaw 61. 61; mej. Hom en mej. Belzer sl. mej. A. Kerek- hoff en mevr. Vleugels Schutter 64, 64. Heeren-dubbelspel. derde ronde: Van Rün en Allison sl. Karsten en Tesch- macher 62. 63. 61; Lesueur en Journu sl. van Swol en Hughan 36. 75, 61, 46, 64; Marinkelle en Jamain sl. Knottenbelt en Kho Sin Khie 61, 63, 57, 26, 62Strattford en Timmer w.o. Gemengd Dubbelspel, eerste ronde: mej. Babcock en Allison sl. mej. de Borman en Breece 64, 75; mevr. Schneider en Ja main sl. mevr. Marinkelle en Marinkelle 64. 60; mej. Shaw en Pasteur w.o.; mevr. Vleugels Schutter en de Brauw w.o.; mevr. Van Rijn en Van frijn sl. mevr. Wetselaar en Wetselaar 61. 60; mej. S. Broese van Groenou en Castendük w.o. Tweede ronde: mej. Babcock en Allison sl. mevr. Joncquiere en Van Zuylen 61, 62; mevr. Schneider en Jamain sl. mevr. van Alfen en van Swol 75, 97; mevr. Goronitchenko en Journu sl, mej. Shaw en Pasteur 60, 61; mej. Rollin Couquerque en Strattford sl. mevr. Vleugels Schutter en De Brauw 61. 64; mevr. Van Rijn en Van Rijn sl. mej. Belzer en Knottenbelt 61, 6—A; mej. Hom en Karsten sl. mej. Broese van Groenou en Castendük 62. 61; mej. Terwindt en Kho Sin Khie sl. mej. Mechel en v, d. Graaff 63, 62: mevr. Mathieu en Lesueur sl. mej. A. Kerckhoff en Hughan 62, 86. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. R. Blommaert, pasteur a Middelbourg. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meüere. Rem Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. G. J. W. Oldeman van Delft. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewükstr. 19) Voorm. halfelf, Gez. Mis. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. 6 uur, ds. H. Haspers. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Siddré van Noordwijk-aan-Zee; nam. 6 uur, ds. van der Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. van der Linde; nam. 6 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. J0 uur, ds. de Lange. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 6 uur (Dankz. H.A.), ds. Heerma. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk JulianastraatlVoorm. 10 uur, ds. J. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. J. Schoneveld. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. J. de Bruin. Kinderkérk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer A. v Vliet. Ned. Herv Kerk 'Oudshoornscheweg) Voorm. Halfelf, ds. H. J. v. Linschoten. Evangelisatie (Hooftstr.): Voorm. 10 en nam. halfzeven, de heer Heekenkamp van Harderwük. Geref. Kerk (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Voorm. 10 uur en nam, 6 uur, dê heer du Harchie van Voorthuizen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. Bosch; ham. 6 uur, ds. Schel haas van Tzummarum. Geref. Kerk (de Ruiterstr.): Voorm. 10 uur. ds. Schelhaas; nam. 6 uur, üs. Bosch. Lokaal van MandersloostraatVoorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meüer. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.). ds. Klüsener; nam. halfzeven, de heer Muller. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Dam. Geref. Gem.' Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst, Evang. Luth Hfcrfc-: Voorm. 10 uur, ds. Pel. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk:-Voorm. 10 uur. ds. J. de Bruin van Alphen: nam. 7 uur (jeugd dienst). ds. P. L. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien (H.A.i en nam. 5 uur (Dankz.i. ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, cand. Veltkamp. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEIDERDORP. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur (H-A.) en nam. halfzeven (Dankz. i. ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds D. P. Kalkman van Moor drecht. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Jongens. Geref Kerk* Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Aalders. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrle, ds. B. J. Geerling van Oude-Wetering Geref. Kerk: Voorm. Halfelf en nam. halfacht, leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Al- kema van Aalsmeer. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, prof. Schilder van Kampen. Ned. Prot. Bond (Lindenplein)Voorm. halfelf, ds. Reuter van Den Haag. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Akkerhuis van Maassluis. Geref. Kerk in H.V. (Egb. de Groot straat): Nam 3 uur, ds. H. C. van den Brink van Hilversum. OEGSTGEEST. Willem de Zwügerkerk (verbeterde op gave) Voorm. halfelf, ds. J. ten Bruggen- cate van Den Haag OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. halfacht. ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Nam halfacht, ds. L. W. van Wüngaarden van Nieuwkoop. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. H. van Dük. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Peter (H.A.); nam. 5 uur, ds. Th. Tonnon van Vlaardingen. Kerkzaal: Voorm. halftien de heer D. van Heyst; nam. 5 uur, ds. Peter (H.A.). Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. v. d. Loo; nam. 6 uur, ds. A. T. Timmer van Bedum. Ger. Kerk I VoorhouterwegVoorm. halftien, ds. Timmer: nam. 6 uur, ds. v. d. Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. MAREDIJK 46-48 TEL. 2507 544g UngeE. Med.) VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Smit van Heemstede; nam. 5 uur (Voorb. H.A.), ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur (Bed. H.A.), ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam, 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrüz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis)Voorm. halfelf, ds. J. Roelofsen van Watergang. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. W. van Dük. Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. half elf en nam. halfacht, leesdienst. NED. HERV. KERK. Drietal te Meppel (vac.-A. Dönszelmann) C. J. Laarman, evang. pred. te Huizum (Fr.), C. M. Krger te Beverwük en J. R. Wolfensberger te Sneek. Beroepen: Te Woerden (vac.-Fred. J. Broeyeri Jac. Treffers te Sneek; te Delft, S. v. Dorp te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Gameren, J. Lekkerker- ker te Oldebroek. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Zoetermeer-Zegwaart: J. v. d. Berg en A. v. Stuyvenberg, beiden cand. te Rotterdam. Beroepen: Te Middelharnis, A. v. Stuy venberg, cand. te Rotterdam. OUD-GEREF. GEM. Aangenomen: Naar Ederveen, G. J. Zwo- ferink, te Bolnes. o MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Aan de-Middelbare Technische School te Haarlem zün bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar afdceling bouw. kunde: J. G. F, Suemle te Hillegom; afd. weg. en waterbouwkunde: M. F. Koert te Oegstgeest; afd. werktuigbouwkunde: I. D. Kuipers te Wassenaar: afd. vliegtuigbouwkunde: J. M. Bakker te Nieuw-Vennep; van het tweede studiejaar naar het prac- tische leerjaar: afd. weg- en waterbouwkunde: G. J. de Graaff tc Oegstgeest; afd. werktuigbouwkunde: A. A. Schepers te Leiden; afd. electrotechniek: G. A. Bus te Nleuw- Vennep en B. van Wük te Leiderdorp. Van het tweede studiejaar tot het laatste studiejaar: E. J. van Mens te Wassenaar. R. P. Offringa te Nieuw-Vennep en F. Telkamp te Hillegomr PART. SYNODE DER CHR. GEREF. KERK VAN HET ZUIDEN. Te 's-Gravenhage kwam de Part. Synode van de Chirst. Gerei. Kerk van het Zuiden des lands, omvattend de classes Dordrecht, Den Haag en Rotterdam. In vergadering büeen. Ds. L. H. v. d. Meiden opende de Synode namens de roepende gemeente van Den Haag-Centrum. Tot leden van het mo- deramen werden gekozen de heeren ds. L. H. v. d. Meicen, praeses; ds. R. E. Sluiter te 's-Gravendeel, assessor, ds. W. F. Laman te Middelharnis. scriba en ouderlingen J. v. Dongen te Dordrecht, quaestor. De Part. Synode nam kennis van de finan tieele moeilükheden in de gemeente van Zwündrecht, waarover ds. Sluiter rappor teerde en sprak uit dat de classis Dordrecht allereerst in de gemeenten binnen haar ressort voor Zwündrecht moet doen collec teeren met het recht zich zoo noodig ook te wenden tot al de gemeenten binnen het ressori van de Part. Synode van het Zuiden. Naar aanleiding van een verzoek van den heer M. E. de Konlngh, voorganger van de gemeente van Emmer-Compascuum ook in het ressort van de Part. Synode van het Zui den als oefenaar te mogen optreden, sprak de Synode uit te blijven bü haar eens ge nomen besluit. Een verzoek van ds. S. v. d. Molen van Rotterdam-Z. om hem te willen ontheffen van zijn curatorschap van de Theol. School te Apeldoorn, zulks om physiek? redenen, meende de Synode niet te moeten inwilligen. Wel zal zij den arbeid van ds. v. d. Molen tot aan zün herstel zooveel mogelük ver lichten. Naar aanleiding van een schrijven van een der emerituspredikanten dat de uitbe taling van de emeritaatsgelden meer naar kerkelük beginsel geschieden moet, besloot de Synode de classes met drang op te wek ken, alles in het werk te stellen om aan de aanslagen volgens art. 13 Kerkenorde te voldoen. Een bezwaarschrift gekomen uit Werken dam over de verkiezing en bevestiging van een lidmaat als ouderling, die tevens werk zaam is als agent van een levensverzeke- ringsmaatschappü, werd niet in behande ling genomen aangezien de zaak door de classis Dordrecht nog niet is afgehandeld en een en ander niet in den kerkelüken weg ter kennis van de Synode kwam. Ouderling B. Nederlof van Rotterdam rap porteerde over de kassen naar art. 13. De Synode sprak haar afkeuring uit over die kerkeraden die één collecte houden, be stemd voor meer dan één kas. Aangedron gen wordt op het houden van collecten voor elke kas afzonderlijk. Namens deputaten voor de Buitenland- sche zending bracht ds. H. Visser van Dor drecht rapport uit. Besloten werd deputa ten te verzoeken de cijfers binnen het raam der begrooting te houden. Ds. L. H. v. d. Melden werd als deputaat herkozen en ds. S. v. d. Molen als zün secundus. Ds. P. Zwier van Schiedam rapporteerde namens deputaten voor art. 49 K. O. Ds. H. Visser werd als deputaat herkozen, alsook ds. R. E. Sluiter en gekozen de predikanten ds. K. Groen te Rotterdam-W. en ds. P. de Groot te Gorinchem. Het rapport over de Theol. School werd door ds. Sluiter uitgebracht. Als curator werd herkozen ds. L. H v d. Meiden en tot zijn secundus ds. J. P. Meüering te Zwün drecht. Ds. W. F. Laman bracht rapport namens deputaten voor de Jodenzendlng en ds. L. HEDEN: Katwük aan Zee: N.V. Meerburg'a Noordzeevisscherü en haringexport. Bui- tengew. Alg. verg. v. aandeelhouders. 4 uur nam. Zondag. Kaasmarkt 30: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert „De Post" 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „O moeder die zeeman". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Ik was Jack Mortimer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Het meisje uit de onderwereld". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/* uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Atlantic". lederen middag 2'/» u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Bleeke Bet". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrie. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Mcnschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en r j Zondag 12 Juli a.s. waargenomen "door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; en C. van Züp, Wilhelmlnapark 8, Oegstageest, tel .274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdag 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, De Bruüne, Niemer. P. van Es en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenhholtz, tel. 390. H. v. d. Meiden namens deputaten voor de Kas voor Hulpbehoevende gemeenten. Als roepende gemeenten van de Part. Sy node van het Zuiden voor 1937 zal optreden de gemeente van Rotterdam-C. Bü de rondvraag werd er op aangedron gen, de kosten van de Generale Synode, die in 1937 te Hilversum zal worden gehouden, zoovéél mogelük te drukken. De Synode werd door ds. R. E. Sluiter met dankgebed gesloten. UNIE VAN BAPTISTE GEMEENTEN IN NEDERLAND. De algemeene vergadering. De te Groningen voortgezette algemeene vergadering van de Unie van Baptiste Ge meenten werd gepresideerd door ds. B. Plan ting van Amsterdam én ving aan met een korte bidstond. Als referent trad hierna op ds. K. Reiling van Hengelo (O.), met het onderwerp: „Mo gen wü opneming in de gemeente meer vragen dan persoonlük geloof?" Spr. meen de dat opneming in de gemeente eenvoudig een kwestie is van geboortebewüs en niet meer. Een geanimeerde discussie-volgde, waarbij bleek dat niet allen het met, den referent eens waren. In zün repliek legde ds. Reiling er den nadruk op, dat de ge meente veel meer op den geest Gods, dan op reglementen vertrouwen moet. Als tweede referent trad op ds. H. Bakker van Harllngen, met het onderwerp: „In hoe verre samenwerking met andere kerken?" Ref. bepleitte het goed recht der oecumeni sche beweging en oordeelt dat samenwer king met anderen ieder stevigt in eigen overtuiging. Samenwerking moet zoolang duren en zoover gaan totdat God Zün doel met de wereld heeft bereikt. In de discus sie sprak de vergadering uit dat samenwer king op de basis van gelükheid eisch van dezen tijd is. Laatste referent was ds. C. Brandt van Apeldoorn, die refereerde over: „Hoe hoo- ren wij een preek?", waarna mej. A. Bos van Arnhem, behoorend tot de Óxfordgroep, sprak over de beginselen en de resultaten van de Oxfordgroepsbeweging. In de middagvergadering, die onder lei ding stond van ds. H. Visser van Sneek, werd drie kwartier gereserveerd voor het doen van persoonlüke mededeelingen over Christus-ervaringen, waarvan velen gebruik maakten. Hierna werd de 56e algemeene vergade ring op gebruikelüke wüze gesloten. Ds. G. D. GOEDHUIS. Ds. G. D. Goedhuis, Ned. Herv. predikant te Epe, herdenkt a.s. Zondag zün 40-jarige ambtsbediening. De Jubilaris werd in 1870 geboren en in 1895 candidaat in Drenthe, om 12 Juli 1896 zün ambt te aanvaarden, te Loppersum. Vandaar vertrok hü naar Mars- sum in 1900, welke stanplaats in 1904 met Hoogkarspel verwisseld werd. Sedert 12 Aug. 1917 dient de jubilaris de gemeente van Epe. Hü heeft nu eervol emeritaat aange vraagd. Ds. Goedhuis behoort tot de vrij zinnige richting. VEREENIGING VAN DIRECTIES VAN NIJVERHEIDSSCHOLEN. De Vereeniging van directies van nüver- heidsscholen heeft te Dordrecht haar jaarlyksche algemeene ledenvergadering gehouden. In zün openingswoord herdacht de voorzitter, de heer A. L. Hengeveld, de overleden leden H. Lettinck (Amsterdam), ir. A. J. van Wüs (Leiden) en Sirach (Utrecht), die zeer veel voor de vereeni ging hebben gedaan. De heer G. E. E. Kuyntjes te Leiden is als sbcretaris herkozen. In het raadhuis heeft het gemeente bestuur vervolgens de congressisten offi cieel ontvangen. 's Avonds hebben de congressisten zich aan een diner vereeni'gd.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6