Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen Ie Rotterdam afgebrand. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 11 Juli 1936 BINNENLAND. Uw beste tochtgenoot HET GEHEELE PAND IN DE ASCH GELEGD. 5 C. F. MEERPOEL De taart van Thijs Ijs en Dickie Dons DE BEEMSTER ZONDER WERKLOOZEN. VOOR HET EERST SINDS JAREN. Sinds enkele dagen telt de polderge meente Beemster geen enkelen werklooze meer, iets dat in vele jaren niet is voorge komen. Alom ln de uitgestrekte droogma kerij wordt nu gewerkt. Was het aantal •werkloozen in het voorjaar nog hoog, tijdens den hooibouw kwam hierin een gunstige •verandering. Allengs werd het getal van hen. die nog zonder werk waren kleiner en thans hebben ook de laatste werkzoeken den bij een landbouwer werk gevonden. Hbld. is Purol. Deze verzacht en geneest zonne brand, doorzitten, sohrijnen en stukloopen van huid en voeten. Tube 45 ct. Doos 60-30 ct. Bij Ap. en Drog. 6408 (Inaez. Med.l WEGEN EN BRUGGEN IN DRENTHE. Minister van Waterstaat stelt zich persoonlijk op de hoogte. De minister van Waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Ltdth de Jeude heeft Donderdag en gisteren een bezoek gebracht aan •Drenthe Donderdag arriveerde hii per auto uit Den Haag te Hoogeveen. waar ter ont vangst aanwezig waren de commissaris der Koningin in de provincie Drenthe mr dr. R H. baron de Vos van Steenwijk. Verge zeld van ir. R. Sybolts. directeur van het rijksoroefstation voor turf en secretaris- penningmeester der turfcentrale. begaven de heeren zich naar het Duitsche veen gebied bij Meppen, om de met turf ge stookte electrlsche centrale van de Heseoer Torf Werke te bezichtigen, in verband met de reeds Jaren geleden overwogen mogelijk heid om ook in het Drenthsche veengebied een dergelijke electrische centrale te stichten. Deze plannen zijn destijds blijven rusten omdat Drenthe als stroomvoor- zieningsgebied was verdeeld tusschen de provinciale electrische centrales te Gro ningen en Zwolle. Men schijnt ze thans te willen opvatten. Op den terugweg uit Duitschland werd ln de omgeving van Barger-Oosterveen aandacht geschonken aan de bruggen over de veenkoloniale waterwegen waarna men zich naar Assen begaf waar de minister ten huize van de commissaris der Koningin den nacht heeft doorgebracht. Gisteren heeft de minister een tocht ge maakt langs de voornaamste Drenthsche wegen en de belangrijkste bruggen, die zooals men weet. voor een groot gedeelte voor zwaar vervoer zijn afgesloten en ter verbetering waarvan reeds geruimen tijd met medewerking van de groote verkeers- bonden een actie wordt gevoerd De minis ter heeft zich nu van den toestand ter plaatse op de hoogte willen stellen. Via Hoogeveen is de minister daarna naar Den Haag teruggekeerd. Naar wii vernemen, heeft het bezoek van den minister er zeer toe bijgedragen om de samenwerking tusschen de provinciale en de rijksinstanties met betrekking tot het wegen- en bruggenvraagstuk te be vorderen CRISIS-HARINCBESCHIKKING 1936. Dc minister van landbouw en vlsscherij heeft het volgende bepaald: Aan artikel 4 van de crlsis-haringbe- schikking 1936 worden een tweede en der de lid toegevoegd, luidende: Van 20 Juli 1936 af worden voor de toe passing van deze beschikking de haring- drijf netvisschersvaartuigen onderschelden in drie groepen en wel in: Groep a: motorloggers met een lengte volgens den meetbrief kleiner dan 28 M. en met een machinevermogen van minder dan 125 e.p.k. Groep b: motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van ten minste 28 M. en met een machinevermogen van min der dan 125 e.p.k. Groep c: stoomschepen en voorts alle motorloggers of motorbooten met een ma chinevermogen van ten minste 125 e.p.k. De vaartuigen, behoorende onder groep a mogen ter haringdrijfnetvisseherij mede- nemen: een Schotsche vleet, waarvan de bovenspeerlengte ten hoogste bedraagt2713 M„ of een Hollandsche dan wel een stan daardvleet, waarvan de bovenspeerreep- lengte ten hoogste 3325 M bedraagt. De vaartuigen, behoorende tot groep b mogen ter haringdrijfnetvisseherij mede- nemen: een Schotsche vleet, met een bo- venspeerreeplengte van ten hoogste 2888 M of een standaard of Hollandsche vleet met een bovenspeerreeplengte van ten hoogste 3675 M. De vaartuigen behoorende tot de groep c mogen ter haringdrijfnetvisseherij mede- nemen: een Schotsche vleet, met een bo venspeerreeplengte van ten hoogste 3020 M.. dan wel een standaard of Hollandsche vleet met een bovenspeerreeplengte van ten hoogste 3938 M., voor alle groepen droog gemeten". BEZUINIGING BIJ PHILIPS. Salarisverlaging met 10 pet. Naar aanleiding van geruchten, welke de laatste dagen de ronde doen. inzake bezui nigingsmaatregelen bij de Philips bedrij ven, deelt de directie het volgende mede: In verband met de nog steeds grooter wordende moeilijkheden in het internatio nale goederen- en geldverkeer, waardoor de betalingsmogelijkheid door het buitenland van goederen-leverineen en diensten af komstig van de centrale van het Philips- concern te Eindhoven, belemmerd wordt en mede door de blijvende lagere opbrengst van de landen met sedeprecleerde valuta, is een sterke vermindering van alle con cernkosten in guldens dringende nood zakelijkheid. Geheel onafhankelijk van de rentabiliteit is het een feit dat de dek- kinesmogelijkheid van deze concernkosten in guldens door de moeilijkheden in trans fer afneemt en dientengevolge bijzondere maatregelen moeten worden getroffen. Deze noodzakelijkheid wordt versterkt door het feit. dat reeds genoemde belemme ringen ln het internationale goederen- en geldverkeer tengevolge hebben, dat de goe derenleveringen van Eindhoven naar het buitenland kleiner worden en daardoor nog bif voortduring fabrlcage-verplaatsing naar het buitenland noodzakelijk ls. In verband hiermede heeft de directie moeten beslu|f— onder meer tot een salarisvermindering van 10 procent, waar van 5 procent zal Ingaan on 1 September «.s. en 5 procent op 1 Jan. as. Deze bezuinigingsmaatregelen zijn onver mijdelijk wil het concern aan de nog steeds zich wijzigende omstandigheden het hoofd kunnen blijven bieden, zoowel in het belang van de onderneming zelf als van alle daar bij betrokkenen. DE ERASMUS-HERDENKING TE ROTTERDAM. Gisteravond zijn de deelnemers van het congres ter herdenking van den 400sten sterfdag van Erasmus door het gemeente bestuur van Rotterdam officieel ten stad- huize ontvangen. Na de redevoeringen werden door de Rotterdamsche studenten eenige fragmen ten uit het tooneelspel ..Erasmus" van dr. G. Stuiveling opgevoerd. Toen deze zeer geslaagde en gewaardeer de voorstelling ten einde was begaf het gezelschap zich, begeleid door fakkeldra gers studenten en gymnasiasten naar het standbeeld van den grooten man op de Groote Markt. Hier had het muziek gezelschap van het Hervormd weeshuis zich opgesteld en nadat het Wilhelmus ten gehoore was gebracht, werd namens de Senaat van het Rotterdamsche Studenten corps een krans aan het voetstuk gelegd. De plechtigheid werd besloten met een geïmproviseerd bezoek aan het geboorte huis van Erasmus in de Wijde Kerkstraat. Onder presidium van prof. dr. J. Huizinga is het congres vanmorgen voortgezet. Dr. Walter Koehler, hoogleeraar in de kerkgeschiedenis te Heidelberg, sprak over „Erasmus van Rotterdam als religieuze persoonlijkheid". Verder is gesproken door prof. Adr. A. Redaunet van de universiteit van Bor deaux, wiens onderwerp was: „La critique Erasmienne et l'humanisme francais" Daarna werd in de Handelshoogeschool de lunch gebruikt. De middagzitting werd gehouden in het Museum Boymans en werd gepresideerd door den minister van Onderwijs. Kunsten cn Wetenschappen, dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Na diens openingswoord werd het woord gevoerd door een der belde ver tegenwoordigers van de stad Bazel Vervolgens sprak mevrouw Allen, de we duwe van prof P. S. Allen, den Oxford- schen geleerde, die de groote uitgave van Erasmus' brieven verzorgde, welke door mevrouw Allen wordt voortgezet. Het on derwerp van deze rede was: ..Erasmus on peace". Als laatste spreker trad op prof. dr. J. Huizinga. met het onderwerp: ..Erasmus' maatstaf der dwaasheid". De burgemeester heeft na deze voor dracht het congres gesloten. Daarna t>cgaven de deelnemers zich voor een eerste bezoek naar de bovenzaal, waar de Erasmus-ten toonstelling werd geopend. Amerikaansche Spoorwegen vinden baat bij dagbladreclame. In 1835 adverteerden de spoorweg maatschappijen der westelijke staten in Amerika collectief in 352 dag bladen. Daarvoor had men 50.000 bijeengebracht. „Het opvallende succes van de „Spoorwegweek" waarbij de reclame in 400 plaatsen liep, deed algemeen de vraag opkomen naar jaarlljksche voortzetting der campagne" ver klaarde een der leiders der actie. Zooveel bijval vond dit idee, dat men dit jaar het reclame-budget op 3.500.000.en het aantal couranten op ruim 6000 heeft gebracht. Bovendien zullen de lndividueele maatschappijen hun reclamebudget ten nog aanzienlijk verhoogen. De Illinois Central bijvoorbeeld zal in 1936 voor ruim 200.000.méér in couranten adverteeren. 6414 VACATURE TWEEDE KAMER. Voor het lidmaatschap der Tweede Kamer i vacature-Ketelaar i heeft de voorzitter van het centraal stembureau thans benoemd verklaard de heer M. M. Cohen te Amster dam. O AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 6 tot 11 Juli is door de Nederlandsche bank in totaal een bedrag van omstreek; RM. 60.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungs. kasse uitstaande vorderingen met de be gunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 8899989389 Het totale bedrae van de op het Sonder konto uitstaande posten die noe niet tot uitbetaling zijn gekomen beloont op het oogenblik omstreeks RM. 11.2 millloen De Sonderkonto-posten. waarvoor koersfixee- rin? is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-oosten is door de Nederlandsche bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer RM. 300,000 met de begunstigden afgere kend Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 26711. Het totale bedrag van de op het Treu- haenaerkonto Niederïande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen beloopt op- het oozen'olik om streeks RM. 9.7 mill!dén De Treuhaender- konto-posten. waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. NOTARIAAT. Bij K B. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter stand plaats de gemeente Andijk W. Spaander, candidaat-notaris te Andijk. Tot notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Moordrecht L. van Lange, candidaat- notaris te Gouda. Tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam, ter standplaats Amsterdam mr. A. M. Blaisse, candidaat-notaris te Amsterdam (vacature-mr. A. J. B. Blaisse). Tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar ter standplaats de gemeente Alkmaar J. de Groot, candidaat-notaris te Alkmaar. Bij K B. is verder aan J. B. L. H. A. Mul ler op zijn verzoek met ingang van 16 Juli eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van notaris te Venlo. PROTESTVERGADERING TEGEN PENSIOENVERLAGING. In de groote zaal van het gebouw „Excel sior" te 's-Gravenhage heeft het comité ter bescherming der rechten van de gepension- neerden een vergadering gehouden. De bij eenkomst, welke druk was bezocht werd ge leid door den heer C. C. A. Last, oud-hoofd inspecteur van den Arbeid. Hij zette het doel van de vergadering uiteen, n.l. op te ko men tegen de verlaging van pensioenen van burgerlijke en militaire ambtenaren, voorge steld bij het wetsontwerp tot herberekening dier pensioenen. De ambtenaren hebben steeds met sala rissen genoegen moeten nemen, welke lager waren dan die in de vrije bedrijven en zij deden dat, omdat zij hun toekomst verze kerd wisten, ook voor den ouden dag. al dus spr. Thans blijkt, dat niettemin aantasting der pensioenen dreigt, op een wijze, die naar hy zeide. strydig met recht en bllUjkheid moet worden geacht. De heer K. van Schouwen, oud-ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accynzen. eveneens lid van het comité, voegde aan deze mededeelingen nog toe. dat een korting van 10". al worden dan ook de pensioenen tot en met f. 800 niet aan de korting onderworpen - by een pensioen van f 900 ondrageiyk moet worden genoemd. Hierna werd een ontwerp-adres. bestemd voor de Tweede Kamer voorgelezen. De con clusie is het ontwerp niet te aanvaarden. CANDID AAT-NOTARISSEN VERGADEREN. De Broederschap van candidaat-notaris- sen vergaderde te Maastricht. Tot leden van het hoofdbestuur zyn gekozen de heeren L. W. A Duynstee. afdeellng Zuid-Holland; P Gerritsma, afdeeling Gelderland en G. W. Vaags, afdeollng Noord-Holland. Tot voor zitter van de broederschap is met groote meerderheid van stemmen gekozen mr. F. Kleyn, uit 's-Gravenhage. UNIFORMTENTOONSTELLING IN KASTEEL DOORWERTH. In het legermuseum ln kasteel Door- werth by Arnhem, is gistermiddag in te genwoordigheid van tal van autoriteiten een tentoonstelling van uniformen officieel opengesteld, De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door minister mr. dr. L. N. Deckers, gene- raal-majoor b.d. F. A. Hoefer, directeur van het Ned. legermuseum, generaal b.d. J. C Snyders en mevr. Snyders, generaal- majoor Sillevis. commandant der tweede divisie, generaal majoor Carstens. inspec teur der artillerie, de heer Voorbeytel Can- nenburg, directeur ln het scheepvaartmu seum te Amsterdam, de heer Baart van der. technischcn staf van het rijksmuseum en vele andere militaire en burgeriyke autoriteiten. Na een welkomstwoord van den gene- raal-majoor Hoefer, sprak generaal J. C. Snyders de openingsrede uit. BARON VAN GEEN WORDT 70 JAAR. Op Woensdag. 15 Juli, zal de oud-partlcu- lier secretaris van H. M. de Koningin, de heer F M L. baron van Geen, den 70-Jari- gen leeftyd bereiken. O ALGEMEENE VEREENIGING RADIO OMROEP. Te 's-Hertogenbosgh is heden de alge- meene vergadering gehouden van de A.V.R.O. onder leiding van den heer G. de Clercq. De heer Vogt gaf eenige cijfers over de uitkomsten van het bedryf ln het jaar 1935. Het bedrijfsoverschot gaf ook dit jaar een indrukwekkend bedrag te zien, n.l. f. 611.000.dit is f. 25.000— minder dan in het topjaar 1934, doch nog f. 84.000. meer dan de resultaten behaald in 1933. Het'saldo-middelen dat op 1 Januari 1935 f. 2.517.000.— bedroeg steeg niettegen staande deze afschryvingen nog met f. 103.000— zoodat de beschikbare midde len op 31 December 1935 klommen tot f 2.620.000.—. De financiering van den bouw van de nieuwe studio hebben wy aldus spr. kunnen bewerkstelligen, zonder kapitaal bezit aan te spreken. VERSPREIDE BERICHTEN. By Kon Besl. is benoemd tot raads heer ln den Hoogen Raad der Nederlanden mr. P. van Regteren Altena. thans raads heer ln het eerechtshpf te Amsterdam; is benoemd tot raadsheer ln het gerechtshof te Arnhem mr. C. van Nievelt. thans rechter ln de arrondissementsrechtbank te Arnhem: is benoemd tot rechter ln de ar rondissementsrechtbank te 's Gravenhaee mr. M. A. van Riin van Alkemade thans rechter ln de arrondissementsrechtbank te Haarlem: ls benoemd tot kantonrechter- Dlaatsvcrvaneer in het kanton Zutchen Jhr. mr C. C. de Jonge, alvocaat en pro cureur aldaar. Te ruim twee uur in den afgeloopen nacht ls te Rotterdam in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een felle brand uitgebroken die weldra zulk een omvang aannam, dat er aan blus- schen niet meer viel te denken. Het gebouw ls dan ook geheel uitgebrand. Het is aan het kordate optreden van de brandw. te danken, dat 't vuur zich niet aan de omliggende gebouwen, welke groot ge vaar liepen, heeft medegedeeld Weliswaar heeft de M.T.S., een van de gebouwen van het complex scholen, aat het, over het ge heel geïsoleerde, temidden van huizen staande gebouw voor Kunsten en Weten schappen ter linker zyde begrenst, aanvan- keiyk even gebrand, doch van ernstlgen aard is het niet geweest. Het eigeniyke gebouw voor K. en W. ligt niet direct aan den Schiedamschensingel, doch enkele tientallen meters verder naar binnen, zoodat men eerst een poort door moest, voor het eigeniyke zalen-complex, aat. behalve een groote zaal, welke plaats bood aan 1800 personen, nog een kleinere zaal. alsmede buffetten, decor-opslagplaat sen en kleedkamers bevatte, bereikt kon worden. Het was een gebouw van ongeveer 60 bij 35 meter, opgetrokken uit vastwerk, een dubbel houten geraamte, opgevuld met steen, dat aan alle zyden vry staat. In de buurt van de Keerweerlaan ligt een wacht-gebouwtje. waarin de nachtwakers verbiyf houden. Te ruim twee uur hoorde de waker in de groote zaal van het gebouw gerommel en gebrom, dat hem aanvankeiyk deed denken, dat er katten ln de buurt wa ren. Even later echter zag de man op de galery een licht. Hij vond dit verdacht en, meenende dat er inbrekers aan het werk waren, is hy den Binnenweg opgegaan om iemand te waarschuwen. Terugkeerend be merkte de nachtwaker toen. dat het ge- heele gebouw in lichter laaie stond. Het vuur vond in de bekleeding. het houtwerken het meubilair, alsmede in de tooneel-requj- sieten gretig voedsel en binnen enkele mi nuten stond het geheele gebouw over de volle lengte in brand. Hoog laaiden de vlam men op en al spoedig werd de roode gloed ver ln den omtrek opgemerkt en trok men van heinde en ver naar het centrum van de stad. De brand werd ook bemerkt door de doch ter van den heer Monnikendam, die in de Hoofdstraat woont. Daar zy juist dezen avond haar verlovingsfeest vierde, was het wat later geworden dan gewooniyk en uit het raam van haar kamer zag zö den feilen gloed. In de veronderstelling verkeerende, dat de Büenkorf, die schuin tegenover het gebouw voor K. en W. op den Schiedam- schen Singel ligt, in brand stond, waar schuwde zij haar broers, die ten slotte op het dak klommen en bemerkten dat het ge bouw voor K. en W.. dat zy ongeveer zeven jaar ln exploitatie hadden, stond te bran den. Inmiddels was een slangenwagen, met onder-brandmeester J. M. van Putten aan de Keerlaan gearriveerd. Met twee stralen Ja heusch, dit heb ik ge borduurd met de Adler-Zick- Zack Naaimachine, waarmede ik ook knoopen aannaaien, stoppen en zelfs knoopsgaten maken kan. Naaimachinehandel, Breestr. 171, Tel. 2657 flngez. Med.i op de waterleiding werd het vuur van dfe zijde aangetast, waarby weldra nog twee stralen van een anderen slangenwagen, als mede een straal op een motorspuit, welke op den Binnenweg stond, het vuur bestre den. Een andere motorspuit. die ln de Chrispyniyn werd aangesloten, kwam het aantal stralen met twee versterken. In dien tusschentyd was onderbrand meester van Putten omgeloopen naar den Schiedamschen Singel, waar ook hoofdman J. Bakker weldra aankwam. Daar het toe gangshek op den Schiedamschen singel nog gesloten was, wilde de brandweer tot forcee- ren overgaan, doch een zoon van den heer van Monnikendam, die Juist ter plaatse ar riveerde, had den sleutel by zich, zoodat nu ook van deze zyde het vuur kon worden aangetast. Nabij de Witte de Withstraat werd een motorspuit, die op het open water van den Singel werkte, opgesteld, terwyi vlak voor het gebouw weer een andere mo torspuit ln actie kwam. De eerste wierp met twee. de tweede met drie stralen enorme watermassa's in het vuur en met één straal werden via den machlnalen ladder de daken van de huizen op den Schiedamschen singel nat gehouden. Er was toen nog geen kans, dat het vuur ook daar iets in omvang afnam en toen ook vla het hofje „Lammetje Groen" twee stralen naar het vuur werden geleid, achtte men het raadzamer, een zestal hulzen in het hofje te ontruimen. De bewoners, onder wie zich vele jonge kinderen bevonden, zoo dat een en ander nog al consternatie wekte, werden in de omgeving veilig ondergebracht. Overigens is dit een voorzorgsmaatregel ge weest en gebleven, want naar geen van deze hulzen is de brand overgeslagen. Dit ls echter wel gebeurd naar de Middelbaar Technische School, waar aan de aehterzyde plotseling een viertal ramen, drie zolderra men en de dakiyst begonnen te branden. Door een gang van het naastgelegen pand heeft de brandweer met twee stralen dit vuur gebluscht, met assistentie van drie stralen, welke waren aangesloten op de speciale brandleiding van de M.T.S. zelf. Via de poort naast het gebouw werd nog water gegeven met vier stralen. Zoo werd het vuur dat nog steeds zeer hevig woedde, ingeslo ten, waardoor verdere uitbreiding voorko men werd. Om kwart over drie kwam de top van den achtergevel met een hevlgen slag naar be neden en geen vyf minuten later stortte de geheele linker-zymuur in, die met donde rend geweld in de vlammenzee terecht kwam. Dit was echter ook het sein, dat de brandweer het vuur onder de knie had of althans, dat er geen gevaar meer voor uit breiding bestond. De brand, die heelemaal voorin in de omgeving van de ongeveer een half jaar geleden nieuw by gebouwde kleine zaal ontstaan is, had zich door het geheele complex letteriyk en figuuriyk als een loo pend vuurtje voortgeplant en aan de achter zijde vlamde het vuur nog even met ver nieuwde hevigheid op, toen het vuur het kantoortje bereikte, waar de bescheiden en andere papieren waren opgeborgen. Alles ls verloren gegaan. Te ruim 4 uur kon men zeggen, dat het vuur zoo goed als ge bluscht was. Van het gebouw echter, dat zich in Rotterdam bij vereenigingen van den meest uiteenloopenden aard in zulk een groote belangstelling mocht verheugen, was niet meer over dan een rookende puinhoop, die met de links en rechts verspreid liggende half verkoolde bal ken, plinten en dwarsleggers een troosteloozen aanblik opleverde. Alles is radicaal uitgebrand en het eenige wat men uit het brandende complex heeft kunnen redden is een aantal stoelen en tafels. Verzekering dekt de schade. 1. Ik deed je dus <35 voor-ge maal het lucht-kasteel-verhaal; hoe Dickie Dons was ln gevaar, en hoe Thys hem haalde dan van daar. Het liep goed af, en Dickie kreeg geen straf, zoodat hy ook niet treurde', h'J paste echter goed op, dat zooiets nimmer meer gebeurde. Hij deed zyn best dus goed, en was voortdurend zoet; daardoor kreeg Thys ook immer meer plezier ln 't leuke kleine dier. En op een dag, toen Thysje zag. dat het bulten volop zomer was, sprak hy: „Maak Je nu maar klaar, heel ras, dan gaan we voor de grap samen eens op stap. Ik -stop Iets lekkers hier in deze mand dat eten wü dan heerüjk op daar ginder toy den waterkant!" 3-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10