A.S.C.-ALPHIA TENNIS-ONWEER TE NOORDWIJK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 Juli 1936 Allison en Strattford getroffen. AGENDA. O- Kho Sin Khie: de favoriet van het publiek. (Van onzen redacteur) Er zat onweer in de lucht en er hing een zwaar geladen atmosfeer op en om de banen van het Noordwij ksche Casino! Het was alsof het publiek dat tevoren reeds aangevoeld had. want er waren beduidend meer toeschouwers gisteren dan gewoonlijk op den tweeden of derden dag van het tournool om de Internationale kampioen schappen het geval Is. Er broeide iets en de uitbarsting bleef niet uit, maar dat dit tennis- onweer bijna gelijktijdig op twee plaatsen Inslaan zou en de bekende Amerikanen Allison en Strattford tot z'n slachtoffers maken zou. zie: dat heeft een sensatie en een ontsteltenis verwekt als zelden tevoren1 De eerste klap trof Strattford en zij was ln haar resultaten de iflinst opwindende van de twee. Strattford is een uitstekend speler, maar hij voelt zich veel beter thuis in de double dan is de single. Het levendige en wisselende combinatie-spel stimuleert als het ware z'n verrichtingen, terwijl het enkelspel geen enkele inspiratie voor hem schijnt in te houden en veelal zelfs een domper zet op z'n capaciteiten. Nochtans was het een vreemde gebeurtenis onzen landgenoot Hughan meer mèt dan tégen den Amerikaan te zien spelen. De cijfers: 61, 62, 63 spreken klare taal en zij zijn met de werkelijkheid ln overeeenstem- ming. Strattford had geen enkel excuus en wij gelooven ook niet dat hl) er een ge zocht zal hebben. Hij speelde als den vo- rigen dag tegen Leembruggen; weifelend met een falende service, met voldoende fighting en spirit (Strattford vocht tot het laatst) doch met een zoo zwakke spel- uitvoerlng dat hij tegen Hughan voor een hopelooze taak stond. Want dit was de Hughan niet van den wedstrijd tegen Van der Graaf, waarin hij ternauwernood won; dit was de Hughan, die als internatio naal voor ons land enkel zeer fraaie prestaties vermocht af te dwingen en thans speelde in z'n allerbesten vorm! Hoe spoe dig voelde hU. dat de Amerikaan niet vast was op z'n drives en hoe weergaloos snel kwam hij toen telkens naar voren om de returns op keurige wijze af te maken. Hughan was absoluut de sterkere, gisteren, en in dezen vorm kan hij het den beker houder De Stefanl (die eerst nog van den Engelschman Breece winnen moet) zelfs nog lastig maken, al kan er daarbij nau welijks eenig uitzicht zijn op een Hol- landsch succesje! Werd Strattford dus geslagen, hoeveel harder en raker was de klap, die Allison kreeg op de andere baan en die zoowel den speler zelf als de organisatoren van dit tournool getroffen heeft! Allsion was de grootste attractie van dit tournool en het bericht van de komst van dezen befaamden Amerikaanschen Davis- cup-speler tezamen met Van Rijn en cenlge anderen - is algemeen met vreugde en hooggestemde verwachtingen ontvan gen. De tijden, waarin een Tilden, een Hunter en een Moody-Wllls te Noordwijk schitterden, zijn nog niet vergeten en de faam van hun magnifieke spel was dezen Amerikanen, die Immers behooren tot de beste tien van hun land, reeds lang vooraf gegaan! Allison vooral was de man, dien de ten- nlsllefhebbers zien wilde en die bij een eventueele finale ln het heeren-enkelspel tegen den Italiaan De Stefanl zonder eenig beding een uitverkocht stadion gekregen zou hebben. Dat is alles nu op een diepe deceptie uit. geloopen. Allison Is reeds in de tweede ronde (na een onbeduidende, hoewel vrij moeilijke overwinning op Van Olst) door Knottenbelt in vijf sets geslagen en die nederlaag was even verdiend als roemloos. Allison is niet fit, ver- goeilljkten de andere Amerikanen na afloop, maar ons dunkt dat dit nauwe lijks alleen slaan kan op de beenbles sure, die hem nog altijd heet te hin deren. Zondag al tegen Timmer ver baasde het ons hoe Allison na 3 sets vol komen uitgespeeld was en het is daar na geregeld weer opgevallen hoe hij in elke partij al na korten tijd als het ware naar adem liep te snakken. De vrij forsche figuur van den Amerikaan kromp dan ineen, werd logger en tra ger en van een werkelijk veerkrachtig spel zagen wij tot dusverre nog niets! Het staat vrijwel vast, dat Allison niet ln conditie is en daardoor nog geen oogen- bllk den sluier heeft weten op te heffen van de grootheid van z'n spel, dat ln de single althans nu verder wel voor ons verborgen blijven zal, doch dat min stens eenige klassen moet uitgaan boven z'n prestaties in Holland! En dit einde was daarom zoo tragisch omdat de tegenpartij feitelijk heelemaal geen grootschen wed strijd heeft gespeeld. Het was goed en het was nuttig; hij produceerde harde, scherpe drives op for- en backhand, hij paste de lob een enkele maal toe en het spel werd met vrij behoorlijke snelheid vertolkt, maar het was geenszins van bijzonder kaliber. Voor de tweede ronde van het Internatio naal kampioenschap was dit zelfs tamelijk onbelangrijk spel dat alleen beteekenis hield door de spanning, welke er mee ge paard ging. Knottenbelt had de eerste en derde set gewonnen en z'n tegenstand in de vierde (46) deed vermoeden, dat de final set niet zonder feilen strijd betwist zou wor den. Nochtans scheen het toen even anders te loopen. Gedurende een heel korte pe riode ontwikkelde Allison wat meer ener gie, ontwaakte hij bij wijze van spreken uit een roes, die hem tot zóóver tot wer keloosheid had gedwongen, en toen hij door gced volleeren en scherp plaatsen op de lijnen met 40 de leiding had. achtte men het pleit beslist. De groote man had de zaken te gemakkelijk opgenomen, doch „drukte nu even door" en won dus. Zoo dacht men. maar zoo was het niet. Want Allison's spel werd weer net zoo on zeker als tevoren, weer even karakterloos en onmachtig en de wat forceerende Knot tenbelt greep z'n Rans zóó goed dat hij niet alleen ophaalde tot 44, doch tot stomme verbazing van een lichtelijk ner veus publiek zelfs met 6—4 de set en daarmede de match uit het vuur sleep te De tweede ronde van het heeren-enkel spel werd overigens slechts voor de helft afgewerkt. Verdere winnaars waren Van Rijn, die den links-spelenden Belg Van Zuylen gemakkelijk ln drie sets de baas werd, en Kho Sin Khie, de Hollandsche Chinees, die door zijn prettige en sympa thieke spel de favoriet van het publiek ge worden is, al zal hij het tenslotte niet tot de finale brengen. Aannemende Immers dat hij wint van Knottenbelt zal hij daarna met vry groote zekerheid struikelen tegen Timmer, die gisteren een set verloor tegen Cabot (een Amerikaan, die ln ons land woont), en heden wel zal winnen van den Griek Stallos. Kho Sin Khie heeft, volgens ooggetui gen, den laatsten tijd groote vorderingen gemaakt en zelfs na Wimbledon schijnt hij nog vooruit te zijn gegaan, doch ln vast heid zal hij voor Timmer moeten onder doen. Welk een sportieve figuur, overigens: deze Kho Sin Khie op de baan! Een donkere, tengere knaap, zich uitlevend ln de tennis-sport, die hij beoefent met een onmiskenbare fijnheid van geest, met een opvallenden aanleg en een wondere artisticiteit, maar evenzeer met een nonchalance, die de resulta ten van zijn spel aanzienlijk dalen doet. Kho Sin Khie, kampioen van Java en van China, heeft pleizler in het spel om het spel zelf en hij vindt z'n grootste vreugde in de grilligheid van liet spel- verloop, waarbij herhaaldelijk onder de sneeuwwitte pet met de groote klep een breede lach als een zonnestraal glanst over z'n donkere gezicht Kho Sin Khie's spel ls een belofte voor de toekomst. Internationaal single-kampioen van Nederland zal hij echter dit jaar nog niet worden In het dames-enkelspel bleven verras singen uit. De laatste acht zouden hier bekend zijn geweest indien de Poolsche kampioene met den onuitsprekelijken naam mej. Jedrzejowska, gisteren present ware geweest voor haar partij tegen mej. Heyink. Deze Poolsche ster. die in Wimbledon in de halve finale van Helen Jacobs verloor en die vóór dat tournool achtereenvolgens in Boedapest van Helen Jacobs en in Weencn van mevr Mathleu won. deze Poolsche dan heeft niets van zich laten hooren en bleek ook per telegraaf of telefoon nergens te bereiken te zijn. Het zou een teleurstel ling zijn Indien ze wegbleef, omdat men er reeds op gerekend had haar in den eindstrijd te zien tegen mevr. Mathleu. Verschijnt zij ook heden niet dan bestaan de „laatste acht" dus uit de dames: Mathleu, Van Rijn, Schneider—Peltz, Bab- cock, Hom, Goronitchenko, Rollln Cou- o.uerque en Heylk. Ook over een eventueele komst van mej. Adamson bleef men verder ln het onzekere. Hier volgen thans de uitslagen van gis teren: Heeren-enkelspel, eerste ronde: Timmer sl. Cabot 61, 6—8, 62; Breece sl. De Brauw 63, 86. Tweede ronde: Hughan sl. Strattford 6—1. 6—2, 6—3: Knottenbelt sl. Allison e—1. 1—6, 6—0. 4—6. 6—4; Van Rijn sl. Van Zuylen 6—2, 6—1. 6—0; Kho Sin Khie sl. Teschmacher 63, 62, 60 Dames-enkelspel, eerste ronde: Mevr. Van Rijn sl. mevr. Joncqulère 75, 62; mej Horn sl. mej. Terwindt 62, 61; mej. Couquerque sl. mevr. Van Haagen 61. 6—0: mevr. Mathleu si. mej. Baum- garten 6—0, 61; mevr. Schneider Peitz sl. mej. De Borman 61. 61: mej. Bab- cock sl. mej. Mechel 62, 63; mevrouw Goronitchenko sl. me]. A Kerckhoff 61, 6—4. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: Kho Sin Khie en Knottenbelt sl. Wetselaar en Hoeke 62. 1210; Teschmacher en Kar- sten sl. Poll en Peters 64. 61 Tweede ronde: Van Rijn en Allison sl. Heynen en V. d. Graaff 60, 62. 64; Lesueur en Journu sl. Wiener en Fabius 60, 63, 62; Marinkelle en Jamaln sl. Brouwers en De Brauw 64, 16. 63, 64; Strattford en Timmer sl. Van Olst en Wamsteeker 60. 6—2, 61; De Stefani en Gabrowltz sl. Leembruggen en Van Zuylen 64, 63, 63; Van Swol en Hughan sl. Castendijk en Leyenaar 6—3, 63, 75; Knottenbelt en Kho Sin Khie sl. Breece en Gabot 63. 62, 63. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej. Babcock en mevr. Van Rijn sl. mej. Z. Kerckhoff en mej. De Wal 61. 60; mej. A. Kerckhoff en mevr. Vleugels Schutters sl, mevr. Van Alfen en mevr Menko 64, 62; mvr. Mathleu en mej. Couquerque w. o.; mej. Mechel en mevr. Marinkelle sl. mevr. Van Haagen en mej. Heyink 5—7. 63, 62: mevr. Schneider Peitz en mej. Goronitchenko sl. mej. Baumgarten en mej. De Borman 62, 61. ■o- ATHLETIEK. NIEUW-BRUNHILDE. Nieuw-Brunhllde heeft ingeschreven voor de competitie van de Turnkring ,,'s-Gra- venhage en Omstreken". De eerste ontmoeting is bepaald op Zon dag 12 Juli. de tweede op 6 September. Zondag 12 Juli worden de volgende num. mers verwerkt: 80 M. hardloopen, speer werpen vèrspringen 4 x 100 M. estafette. WATERPOLO. HET POLO-TOURNOOI VAN DE ZIJL. Poelmeer wint met 21 van De Zijl. Voor het polo-tournooi van „De Zijl" speelde gisteravond De Zijl I tegen Poel meer I een spannenden en fairen kamp, waarbij K. Ydens in het doel Poelmeer voor een nederlaag behoedde en de derde klasser met 21 wist te zegevieren. Het begin is niet gelukkig voor de thuisclub, daar Westen spoedig Rameau met een hard schot passeert 01. De Zijl probeert het met opzwemmen, en als Ydens redt heeft Poelmeer opnieuw een goede kans, Westen vergeet echter over te geven waardoor de bal naast gaat. Even later zwemt Key goed op maar hij kan niet meer schieten. Lut probeert het dan met verre schoten die evenmin succes hebben. Wanneer een Zijl-speler het water uit moet maakt Westen gemakkelijk 02. De tweede helft is geheel voor de thuis club. Steeds wordt goed opgezwommen maar Ydens is moeilijk te passeeren. Ein delijk na een corner komt Blansjaar vrij en hij schiet ln den uitersten hoek. De Zijl verandert haar opstelling. Nog maals wordt vrijgezwommen maar de schoten zijn te slecht gericht om succes te hebben. Een ver schot van Westen stompt Rameau over, waarna de thuisclub sterk ln den aanval blijft. Goede schoten komen tegen het hout werk of ln de veilige handen van Ydens, zoodat niet meer gedoelpunt wordt en Poelmeer en L.Z.C. moeten uitmaken wie winnaar wordt van het tournool. Vooraf werd gespeeld de Zijl nPoel meer II. eveneens voor dit tournool. De Zijl onderneemt direct gevaarlijke aan vallen maar de spelers willen het te veel alleen doen, waardoor doelpunten uitblijven. Van een ver schot van Geeve maakt D. Kraayenbrlnk een goeden doorslagbal en de stand Is 10. Opnieuw krijgt de Zijl een kans maar zelf schieten voorkomt een doelpunt. Poel meer komt hierdoor vrij en maakt goed gelijk 1—1. Na het ultzwemmen houdt de Zijl den man niet, waarna Boekooi goed 12 maakt. In de tweede helft moet een Poelmeer zwemmer het water uit waardoor de stand opnieuw gelijk komt. Een felle strijd ontstaat om de leiding en als Poelmeer geen kansen weet te be nutten, ls het Geeve die hard inschiet. Door twee achtereenvolgende overwin ningen ls de Zijl II winnaar geworden ln de tweede afd. van dit tournooi. o POELMEER I—H.C.Z. I Morgenavond speelt Poelmeer I om kwart ovei acht ln de zweminrichting „Poelmeer" tegen H.C.Z. I uit Den Haag voor de competitie 3e klas K.N.Z.B. o H.Z. EN P.C. IV—L.Z.C. II. Gisteravond verloor L.Z.C. II ln Den Haag met 50 van H.Z. en P C. TV (rust 10). ZEILEN. DE OLYMPISCHE WEDSTRIJDEN TE KIEL. Definitieve inschrijving van Nederland. Naar wij vernemen zijn. na overleg tus- schen het Nederlandsch Olympisch Comité en de Koninklijke Verbonden Ned. Water- sportvereenlglngen. de vertegenwoordigers, die voor Nederland aan de Olympische zeil wedstrijden te Kiel zullen uitkomen, thans definitief aangewezen. Voor de klasse der Olymplajolen komt uit D. Kagchelland (Rotterdam) met als reserve E. G. van der Stadt (Zaandam). In de Internationale Starklasse zeilt Bob Maas (Hilversum), waarschijnlijk met de „Bern" terwijl de tweede man nog niet bekend is. Ook de reserve ln deze klasse moet nog nader worden aangewezen. Tenslotte zal .De Ruyter I" starten in de internationale zesmeterklasse met mr. J R. Carp (Amsterdam) aan het stuur. Leden der bemanning zijn de heeren E. Moltzer (Amsterdam), dr. A. J. H. Dokkum (Amsterdam). H. Looman (Overveen). C. W. Jonker (Haarlem); de heeren mr. F. Pont (Hil'egom). Th. van MWarle (Bussum) en H, Reinders Folmer (Haarlem) fungeeren al.s reserve-leden der bemanning. Naar wil vernemen, ligt het in de bedoe ling van mr. Carp, verscheidene dagen van te voren naar Kiel te gaan. teneinde daar nog te oefenen. De De Ruyter" zal van nieuwe zeilen worden voorzien. Vertegenwoordigers van de Kon. Verbon den Ned. Watersportvereenlglngen te Kiel zijn de heeren E. Crone en lr. Loeff; de laatste fungeert als chef d'équipe ■o- HOCKEY. NEDERLAND—BRITSCH INDIE. Naar wil vernemen zal op Zondag 6 Sep tember a.s. ln het Olympisch Stadion te Amsterdam een wedstrijd gespeeld worden tusschen Nederland en Brltsch-Indlë. Laatstgenoemde ploeg zal na het Olym pisch tournooi te Berlijn een tournee door enkele landen van Europa maken en daar bij oo bovenvermelden datum een wedstrijd ln Holland spelen. o- SCHIETEN. WASSENAARSCHE POLITIE-PRO PATRIA. Op de schietbanen te Katwijk had een ontmoeting plaats tusschen een vijftal uit de Wasse arsche politie en soortvereeni- ging en een vijftal van de Studentenweer baarheid Pro Patrla te Lelden. Geschoten werd. met scherp Het Wassenaarsche vijf tal won. Een zilveren beker was de wel verdiende belooning. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Albert van Schendel derde. De tweede etappe van de Ronde van Frankrijk leidde gisteren van Rijssel naar Charlevllle, een afstand van 192 KM De weersomstandigheden waren minder slecht dan Dinsdag. Deze étappe ging vla Valenciennes en Maubeuge en leidde voor een belangrijk deel over de beruchte kinderhoofdjes. Het waren voornamelijk de Belgen, die telkens weer pogingen ondernamen er tusschen uit te trekken. Er bleef een veld van 34 renners bijeen en hieronder was onze landgenoot Albert van Schendel. Tenslotte ging de Belg Wierlnckx er van door, de Fransch- man Tanneveau voegde zich bij hem, ter wijl ook Albert van Schendel zich uit het leidend peleton wist los te maken. In de eindsprint te Charlevllle won Wlerinckx in den tijd van 5 uur 32 min. 21 sec. voor Tanneveau. Dertien seconden voor het peleton ging Albert van Schendel door de finish, een buitengewoon fraaie pres tatie van onzen landgenoot. Zijn tijd was 5 uur 32 min. 44 sec. Maye (Frankrijk) werd eerste van de achtervolgers in 5 uur 32 min. 57 sec., gevolgd door Danneels (België), Le Greves (Frankrijk) en nog enkele andere renners met een zelfden tijd. De drie andere Nederlanders brachten het er niet zoo goed af. Middelkamp kwam nu als 73e binnen in 5 uur 52 min. 5 sec., Anton van Schendel werd 45ste en Gij- sen 61ste. In het algemeen klassement werd Ar- chambaud drager van de gele trui, om dat Egll. de winnaar der eerste étappe, door pech werd achtervolgd en daardoor een achterstand van 10 minuten had ge kregen. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Archambaud (Franrljk) totaaltijd 12 uur 38 min. 25 sec.: 2. Bettlnl (Frank rijk) toerist, totaaltijd 12 uur 39 min. 15 sec.; 3. Danneels (België): 4. Le Gre ves (Frankrijk); 5. Romaln Maes (Bel gië); 6. Sylver Maes (België); 7. Mersch iLuxemburg)8 Cloarec (Frankrlja), toe rist; 9. Marcalllou (Franrijk) toerist; 10. Wierlnckx (België). 34. Albert van Schendel (Ned. i 12.54.45: 46. Middelkamp (Nederland) 13 uur 8 sec.: 59. Anton van Schendel 13 uur 8 min. 13 sec.; 62. Gljsen (Nederland) 13 uur 10 min. 44 sec. Het landenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 38 uur 21 sec. 2. België 38 uur 1 min. 10 sec. 3. Spanje en Luxemburg 38 uur 8 min. 53 sec.; 4. Duitschland 38 uur 33 min. 4 sec. o CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND. Op de RUswijksche wielerbaan zitn gis teravond. naar het „Vad," meldt de wed- strilden om de kaïhpioenschappen van Zuid-Holland voortgezet. De uitslagen lulden: Sprint 800 M.: 1ste serie: 1 Meyer (Voor waarts) laatste 200 M„ ln 12 3/5 sec.; 2. v. Rossum (Sparta); 3. J. Riethoven (Nleuw- Swlft). 2e serie: 1 Hesllnga (Sparta) 13 3/5 sec.; 2 Holtkamp (Voorw.); 3. R. Riet hoven (N.S.). Finale: 1. Meyer (Voorw.) iaatste 200 M. n 13 2/5 sec. 5 pnt; 2. Heslinga (Sparta) 3 pnt.: 3. v Rossum (Sparta) 2 pnt,: 4. Holtkamp (Voorw.) 1 pnt. Ploegachtervolging 4 K.M.: le serie: 1. Sparta in 5 min. 114/5 sec.: 2. Voorwaarts. 2e serie: 1. Voorwaarts; 2. Nieuw Swift. 3e serie: 1. Sparta; 2. Nieuw Swift. Tijdrit 1 K.M.: Heslinga (Sparta) 1.16; v. d Heyden (Voorwaarts) 1.18 3/5: R. Riet hoven (Nieuw Swift) 1.23 1/5; Grlmme (Sparta) 1.19: J Riethoven (Nieuw Swift) 1.18 3/5: v. d. Muiden (Voorwaarts) 1.20. Totaal puntentelling: Sparta 5 5 6 16. Voorwaarts 6 3 2'/- ll'/i. Nw. Swift 0 2 2Vs 4Vt, -o- PAARDENSPORT. DE NEDERLANDSCHE EQUIPE VOOR DE RUITERWEDSTRIJDEN. Negen ruiters met twaalf paarden. Naar wij vernemen, ls de Nederlandsche rulteréquipe welke deel zal nemen aan de Olympische rulterwedstrljden te Berlijn, als volgt samengesteld: Samengeste'de rulterwedstrijd: luitenant Pahud de Mortagnes met ..Icarus" r.p., reservepaard „Madel wie du"; luitenant Tonet met „Danseuse Rose" c.f.. reserve- paard „Harlekijn" r.p.; E. Kahn met „Espoir". De inschrijvingen voor de ruiterwedstrij- den sluiten definitief op 25 Juli a.s. Mocht de mogelijkheid zich voordoen, dat een der aangewezen ruiters moet worden vervan gen. dan kan een keuze worden gedaan uit de ruiters luitenant-kolonel baron Van Voorts tot Voorts met „Donizetti", luitenant Van der Hoog met .Marquis" en ritmeester De Kruvff met „Tahiti". Na 25 Juli echter mag geen der drie in geschreven ruiters meer vervanger, worden. Zware dressuurproefmajoor Camerllng Helmolt met „Wodan" r.p.; majoor Le Heux met .Zonetje" r.p.. reservepaard Nancy"; kapitein Versteegh met .Ad Astra". Zwaar springconcours: luitenant Greter met .Brnlca" c.f. en „Trixie" als reserve; luitenant Van Schaick met ..Santa Bell". Eerst na de concourses te Wassenaar (11 en 12 Juli) en Eindhoven (19 Juli) zal de équipe nog met een derden ruiter worden aangevuld. Voor ieder der drie bovenvermelde num mers is dus ingeschreven met drie ruiters, leder met een paard, terwijl een vierde paard als algemeene reserve voor dat num mer meegaat De équipe van Nederland bestaat dus totaal uit 9 ruiters 12 paarden en terwijl 9 oppassers de reis zullen mee maken. Bovendien zijn daarbij ingedeeld een v/achtmeester voor toezicht op de op passers en op de fourage en een hoefsmid De paarden zullen worden ondergebracht ln stal 11 op de draversbaan Ruhleben. evenals de paarden van de andere landen. De onderofficier en de manschappen zullen aldaar logeeren Als official gaat mee jhr. K. F. Quarles van Ufford voorzitter van den Nederland sehen Hipoischen Sportbond als chef d'équipe. HU zal tevens worden aangewezen als voorzitter van de uit 5 leden bestaande jury voor den dressuurwedstriid. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. n, Monsma. 8 uur nam. Z.-W. Singel 98: Ledenverg. Chr. Jeugd hulp. 3 uur nam. Den Haag (Zeestraat 57b): Verg. comité ter bescherming van rechten van gepenslonneerden. 2 uur aam. Zaterdag. Katwijk aan Zee: N.V. Meerburg's Noordzeevisscherlj en haringexport. But- tengew. Alg. verg. v. aandeelhouders. 4 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Donogoo Tonka" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Een vrouw van de wereld". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „Geen vrouwen meer". Woensdag en Zaterdagnam. 2'It uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Ein Stern fallt vom Hlmmel". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en rr t Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstageest, tel .274. MORGENAVOND 7.30 UUR: SPORTMAN-TERREIN GROENOORDSTRAAT. TOEGANG 10 CENT. 588a (Ingcz. Med.) VOETBAL. A.S.C.-COMB.ALPHLA. Voor dezen door Sportman georganiseer- den jubileum-wedstrijd zitn de elftallen als volgt samengesteld: AS.C.doel: Freyser: achter: Boezeman en Secreve; midden: Abelman. Bronsgeest en ten Cate: voor; van Leeuwen, Prevo. Mooten, van Nlerop en v. d. Leeden. Alphla: doel; Vet; achter: Mulder en van Zanten; midden: Severijnen. Bout hoorn en Schellingerhout; voor: van Eg- mond Reumerman, de Jong, Zwaan en De Jager. QUICK BOYS ADSP—A.S.C. ADPS, 2—2. AS.C. is direct aanvallend, wat spoedig ln twee doelpunten tot uitdrukking komt. 0—2 Verder weet v. d. Plas ln het blauw witte doel verdere doelpunten te voorko men Na de rust krijgt QB. een drietal strafschoppen toegewezen, waarvan midvoor Vis er twee benut. 2—2 Daar er verder niet gedoelpunt werd en ook de verlen ging geen doelpunt bracht, werd de wed strijd beslist door het nemen van straf schoppen wat A.S.C. beter bleek te ver staan dan Quick Boys. Zoo won A.S.C. den voor dezen wedstrild beschikbaar eestelden beker die na afloop door den heer v. d. Berg aan het winnende elftal werd uit gereikt. o NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN SPORTMAN. Voor deze wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: Sportman IIIL.D.T.S. I 210; Sport man Adsp. B—Rodenburg Adsp. 0—7; Sportman IIOns Clubje 1 2—7; Sport man Adsp. A—Noordwijk Adsp. 34; Sportman Veter.U.V.S. Veteranen 26. Hedennamlddag worden gespeeld te half- acht: Sportman IIQuick Boys II en mor gen A.S.C. 1Alphla 1. Zaterdag te 5 uur Sportman Jun. A— Rljnsb. Boys III. o ZUIDERKWARTIER I—FABRIEKS ARBEIDERS I. Hedenavond te half acht speelt Zuider kwartier I thuis in haar nieuwe opstelling een vrlendschappelljken wedstrijd tegen Fabrieksarbeiders I. o UIT BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen Old-Love en Boskoopsche veteranen werd gewonnen door Old Love .41. Morgenavond te half acht zal er op het Boysterrein een ontmoeting plaats hebben tusschen het eerste elftal van de Boys en het Arboricu'tura-elftal. Winnen de Boys ook dezen bekerwedstrijd of soelen ze maar gelijk, dan is de beker voor goed het eigendom der Boys.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6