VIJF MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD R.H.W.ïïfiïlü FRUITSODA zegt niets 77ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8 Juli 1936 Derde Blad No. 23399 NOODWEER TEISTERT OPNIEUW ONS LAND Blikseminslag en ontzaglijke regenval GEMENGD NIEUWS. Wandel- en fietstochten! VRAGENRUBRIEK. o Een hevig onweer heeft gisteren weer een groot deel van ons land geteisterd. Daarbij zijn 5 menschcn door den bliksem gedood, namelijk te Durger- dam. Bergschehoek, Koztezwaag, Alem en Langezwaag. Verder zijn ecnige hui zen afgebrand, terwijl hier en daar de regenval zóó ongekend hevig was, dat o.m. te Amsterdam en Haarlem heele stadsgedeelten blank werden gezet en men met bootjes in de straten varen kon. Groote schade te Amsterdam. In Amsterdam waren de gevolgen van het noodweer zeer ernstig. Terwijl het licht niet van de lucht was en felle donderslagen zich voortdurend deden hooren, ontstonden in verscheidene wijken van de stad geleidelijk ware over stroomingen. Vooral in het Zuidelijk stads gedeelte stond in vele straten het water een paar decimeter hoog, zoodat het as- verkeer, hetwelk zich door deze rivieren een weg moest banen, meter hooge fon teinen deed opspuiten. Zoo geweldig was de regenval, dat de Hortus Botanicus te 4.15 uur 57 m.M. regen, in één uur gevallen, no teerde, een hoeveelheid, welke sinds het bestaan van dit station nog niet is geconstateerd. Tientallen malen is de brandweer moe ten uitrukken om hulp te verleenen bij het leegpompen van kelders, het verwijderen van vuil uit dakgoten, welke verstoppin gen op tal van plaatsen ernstige lekkages hadden doen ontstaan, terwijl zij Dok ver scheidene andere karweien heeft moeten opknappen. Toen na half vijf de regen ophield is het brandweerpersoneel nog urenlang in touw geweest. De materieele schade, welke op tal van punten in de stad is ontstaan, is zeer aanzienlijk geweest. Zoo is de tunnel van den Zeeburgerdijk naar de Borneostraat, als gevolg van het schuin afloopende weg dek geheel onder water komen te staan, waardoor het tramverkeer van de lijnen 3 en 9 geruimen tijd volkomen ontredderd was. Bovendien ontstonden er verzakkin gen in den nood-spoorwegovergang bij de Javastraat, tengevolge waarvan het rijver- keer moest worden omgelegd en was 99k de Borneostraat langen tijd vooor het vol keer onbegaanbaar. Verder ondervond op vele plaatsen het tramverkeer groote stag- natie, doordat de bekende uit houten blok jes samengestelde „randen" langs tal van trambanen door de water-overmacht gin gen uitzetten en omhoog kwamen. Ook zeer veel woningen hebben zwaar van den enormen regenval te lijden gehad. In het bijzonder aan den Linnaeusparkweg en in betondorp was de toestand in verscheidene huizen zóó ernstig, dat de stoelen en tafels als het ware ln het water rond dre ven, terwijl in de Utrechtsche straat een deel van het plafond van een étage-kamer instortte, hetgeen ook in tal van huizen in de Riouwstraat plaats vond. Met bootjes voeren de kinderen in den namiddag in sommige straten! Tengevolge van blik^em-inslag in de bovenleiding van het electrisch net op den Haarlemmerweg bij de Zijlstraat is het tramverkeer van de E.S.M. een twintigtal minuten gestagneerd geweest. Ook in het City-hotel op den hoek van 't Rembrandt- plein en Utrechtsche straat is het hemel vuur in de electrische leiding geslagen, echter gelukkig zonder dat er persoonlijke ongelukken voorkwamen. In den loop van den avond is de brand weer nog uitgerukt naar de Dapperstraat, waar perceel 93 zoodanige verzakkingsver schijnselen vertoonde, dat in allerijl stut ten moesten worden aangebracht. Aan den overkant van het IJ werden op meer dan honderd plaatsen door de po litie verzakkingen in het wegdek en straatdefecten geconstateerd. Op het f urmerplein waren de gevolgen voor den winkelstand al zeer nadeelig. Aan beide zijden van het plein zakte over een af stand van ongeveer 60 meter de tegelbe strating van het trottoir weg en het was vrijwel onmogelijk om de winkels te ver iaten of binnen te komen. In de Zwaluw straat stond het water minstens een voet hoog. De deksels der reinigingsputten wer den van hun plaats gedreven en vaak op grooten afstand teruggevonden. Ransdorp was den geheelen avond in het donker gehuld, daar de geleidingen der straatverlichting door den bliksem waren getroffen. Op den Klaprozemveg werd een groot gat in de bestrating aangetroffen dat eenig gevaar opleverde voor het drukke busverkeer op dezen weg. De politie nam evenwel onmiddellijk alle mogelijke maat regelen, waardoor ongelukken voorkomen konden worden. De afdeeling bestratingen van publieke werken was tot laat in den avond bezig om de talrijke defecten te herstellen. Het zal echter nog wel enkele dagen duren, voordat alles geheel in orde is. Amsterdammer te Durgerdam gedood. De 28-jarige heer Krul, uit de Cromme- iinstraat te Amsterdam, die op het z.g. „Blauwe Hoofd" bij Durgerdam met zijn vrouw en een neef schuilde voor den gedood1 regenval' is daar gistermiddag Zijn twee metgezellen verloren het be wustzijn doch door toepassing van kunst matige ademhaling konden de levensgees ten weer spoedig worden opgewekt. Het drietal was op het buiten-Y gaan zwem men, toen zij door het onweer overvallen werden. Zij kleedden zich aan en zochten in een kuil op den dijk een schuilplaats, terwijl zij als dekking een regenjas over zich heentrokken. Een hevig noodweer barstte los en op een gegeven oogenblik sloeg de bliksem vlak achter hen in den grond. Waarschijn lijk tengevolge van den luchtdruk ver loren alle drie het bewustzijn. Een eindje verder op zaten in een kuil elf andere personen te schuilen. Zij bleven allen on gedeerd en kwamen onmiddellijk het drie tal te hulp. Onder hen bevonden zich leden van de Amsterdamsche Reddings brigade, die dadelijk begonnen kunstmatige ademhaling toe te passen. Later arriveerden ook dr. Bokslag uit Durgerdam en de Geneesk. Dienst uit Am sterdam. Bij de vrouw en de neef werd de kunstmatige ademhaling met succes toe gepast. De man bleek echter overleden te zijn. Dak te Diemen ingestort. Tengevolge van de gebrekkige rioleering in de gemeente Diemen konden de regen putten het water tiidens den zwaren regen val niet verwerken met het gevolg, dat de dakgooten overbelast werden en het water de bovenverdiepingen van de huizen bin nenstroomde. In een woning was de toestand zoo erg. dat tengevolge van de druk van het water het dak instortte. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats, daar de bewoners biitiids voor het in- stroomende water gevlucht waren. Te Haarlem moest een straat worden leeggepompt. Te Haarlem stonden in een oogwenk straten, pleinen en parken blank en onder de viaducten bh het station was verkeer onmogelijk, omdat hier meer dan een halve meter water stond Langs tal van straten kon men tientallen auto's zien staan waar van de motoren door het binnendringen van water in den motorkap hun dienst weigerden. De toestand werd in enkele deelen der stad kritiek. In de Vogelenbuurt in Haar lem Noord steeg het water schrikbarend. De straten stonden hier blank en drong de huizen binnen. Kinderen wandelden in badpakjes rond en ook de ouderen onder vonden al gauw. dat kousen en schoenen boorloopig overbodige luxe beteekenden. De Kleverparkweg, een fraaie, breede weg met twee rilbanen. was in twee grachten herschapen. Tusschen de Brederodestraat en de Klever laan stonden de voortuintjes ook onder water. De bewoners konden niet het huis uit. zonder natte voeten te halen. Bovendien liepen hier veel kelders vol. Veel overlast ondervonden de bewoners van de Jacobstraat van het water. De rio len waren hier totaal onmachtig alles te verwerken en in minder dan geen tijd stroomde het water de huizen binnen. Toen de bui voorbij was. had men uren werk om de kamers, die blank hadden gestaan, weer eenigszins droog te leggen. De ravage was hier en daar schrikbarend: de meubels hadden groote schade opgeloopen, vloer- kleeden waren bedorven bedden waren doornat, enz. De laag gelegen Kinheimweg leek een rivier. Tot kniehoogte gingen de kinderen daar het water in. De brandweer heeft er het water tenslotte weg moeten pompen, welk werk tot in den laten avond duurde! Intusschen voeren tal van jongens er rond in kano's. Spoorbaan naar Zandvoort verzakt. Nabü het station Overveen had vlak naast een in aanbouw zijnde brug over de spoorbaan HaarlemZandvoort. tengevolge van den hevigen slagregen een aardver schuiving plaats, waardoor de sporen wer den versperd en het treinverkeer eenigen tijd vertraging ondervond. Door een ploeg werklieden uit Haarlem is de baan na kor ten tijd weer vrij gemaakt. Tuindersknecht te Bergschen- hoek gedood. Te Bergschenhoek is de 27-jarige tuin dersknecht A. A. Langeveld tiidens zijn werkzaamheden in een tuin door den blik sem getroffen en gedood. De man laat een vrouw en kind achter. Tijdens het maaien getroffen. De 20-jarige boerenknecht D. Hansma in dienst bij den landbouwer J. F. Wind te Kortezwaag is. terwijl hij aan het maaien was door den bliksem getroffen en gedood. Bliksem in een auto geslagen. De bliksem is verder geslagen in de personenauto van den adjudant-vlieger P. v. d. Griendt, die daarmede op weg was naar het militair vliegterrein te Soester- berg. De heer v. d. Griendt werd hierdoor geheel versuft, tengevolge waarvan hij met groote snelheid tegen een rechts van de Banningstraat te Soesterberg staande auto van den arts van Beek op reed. Door de bliksem waren zijn handen en gezicht geschroeid en geheel zwart. Tenge volge van de aanrijding brak de heer v, d. Griendt zijn neusbeen en verder liep hij verschillende schaafwonden op. Beide auto's werden beschadigd. De heer v. d. Griendt werd naar het ■militair hospitaal overgebracht. Militairen gewond. Toen gistermiddag tiidens het onweer een aantal militairen op de .Btompert" bii Soesterberg bezig waren een telegraafdraad op te rollen, sloeg de bliksem op dien draad en werden allen geheel versuft ter aarde geslagen. Zij Hepen enkele brandwonden op. Elfjarige jongen te Alem gedood. Omstreeks halfzeven, toen de landbou wer J. van Mook te Alem (N.Br.l met zijn elfjarig zoontje Christiaan bezig was met het melken der koeien, werd het knaapje op een gegeven moment door den bliksem getroffen en op slag gedood. De vader be vond zich op ongeveer vijftig meter af stand, toen het ongeluk gebeurde. Wielrijder te Lange-Zwaag getroffen. Te Jonkersland onder Lange-Zwaag (Fr.l is de 29-jarige veehouder Bouke Krikke, toen hij per fiets van het melken huis waarts keerde, door den bliksem getroffen en gedood. De man was gehuwd en vader van een kind. Branden. In de boerderij van den heer J. Leeg water ln de Boekelermeer onder Heiloo, sloeg de bliksem in. De Alkmaarsche brandweer begaf zich met de motorspuit ter assistentie en wist nog tijdig het woon huis te behouden. De stallen zijn in vlam men opgegaan. Het vee kon worden gered. Ook in de boerderij van den heer J. C. Leljen aan de Zaangeest te Bergen, is de bliksem ingeslagen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de inmiddels ge arriveerde brandweer niets meer kon uit richten en onverrichter zake moest te ruggaan. Het pand brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Te Voorst (Geld.) sloeg de bliksem in de boerderij, bewoond door den landbou wer van Voorst en eigendom van baron Haersma de Wit te Putten. Het geheele pand en de inboedel gingen verloren. Het vee kon worden gered. De schade, die op plm. f. 25.000 geschat wordt, wordt door verzekering gedekt. Bij Steenwijkerwold sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer Fleer te Mariekampen (gemeente Steenwijkerwold), waar juist een groote hoeveelheid pas gewonnen hooi was opgeslagen. De boer derij met al het aanwezige hooi en den geheelen Inboedel ging verloren. De motor spuit van Steenwijkerwold bestreed den brand, maar kon weinig redden. Boerderij en inboedel waren verzekerd. Het vee be vond zich ln de weide, zoodat er geen schade aan den veestapel is aangericht. Zware regenval te Eindhoven. Ook te Eindhoven ging het noodweer gepaard met felle bliksemslagen en hevige slagregens. Op vijf plaatsen sloeg de blik sem in, doch slechts ln één geval werd schade veroorzaakt. Bij den slager Bee- rends n.l. in de Kruisstraat werd de schoorsteen door het hemelvuur getroffen en van het dak geslagen. Er ontstond brand die weldra gebluscht was, dank zij de hevige regen en het onmiddellijk in grijpen van de brandweer. Op verscheidene plaatsen in de gemeente stond het water een halve meter hoog. waardoor het ver keer ernstige stagnatie ondervond, vooral daar het noodweer juist tijdens het uitgaan der fabrieken woedde. Daar de tramrails op verscheidene plaatsen onder water stond was deze voor wielrijders niet zichtbaar, zoodat vele fietsers slipten en de berijders het met een nat pak moesten bekoopen. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. UIT LEIDEN'S OMGEVING. Uit Benthuizen. Te Benthuizen werden 4 kinderen door den bliksem getroffen. Zij ondervonden er echter geen nadeelige gevolgen van. Bij den landbouwer I. K. werd een tas hooi ge troffen, waardoor de stukken hout over het erf vlogen. Door de zware regen was de monteur J, P. genoodzaakt zijn auto aan den kant van den Nieuwenweg te zetten. Eenige oogen- blikken later werd de stilstaande auto door een auto van den graanhandelaar P. uit Zoeterwoude aangereden. Beide auto's werden zoodanig bescha digd dat zij moesten worden weggesleept. Uit Waddinxveen. Bij den slager F. V. te Waddinxveen sloeg de bliksem in. Eenige dakpannen werden beschadigd. Uit Nieuwveen. In Wilsveen werd een koe van den land bouwer W. en een paard van den melk handelaar V. door den bliksem getroffen en gedood. Omstreeks half vier sloeg de bliksem op de radio-antenne van den heer Brouwer, monteur der Joh. Stichting. Het huis slaat aan het einde der stich ting in de Muggelaan, Het hemelvuur ging via de radio op de lichtleiding en kwam de lamp uit, welke boven de tafel hangt. Juist zat het gezin Brouwer thee te drinken om de tafel, toen de geweldige vlam uit de lamp schoot en door de open deur het huis verliet, zonder brand of schade aan te rich ten. Alleen de gordijnen vertoonden licht bruine schroeivlekken. Uit Voorschoten. Te Voorschoten werd een boom in het Burgemeester Vernedepark getroffen. Van den landbouwer B. werden in het weiland nabij huize Woelwijk twee koeien en van den landbouwer H. in het weiland achter de Zilverfabriek een koe door het hemel vuur getroffen. Uit Koudekerk. Van den heer P. Groen, wonende aan den Rijndijk te Koudekerk werden 2 koeien door den bliksem gedood. Te Haarlemmermeer. Te Haarlemmermeer werden 2 koeien door den bliksem gedood. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Twee personen te Laren gewond. Gistermiddag om even over half vijf is op het kruispunt Hilversumsche weg-Rijks- straatweg te Laren een taxi uit Nijmegen, bestuurd door den chauffeur H. van Eek. tegen een motorwagen van de Gooische tram gereden. De taxi. die in de richting Amersfoort reed, naderde met groote snel heid het gevaarlijke kruispunt, waar gelijk tijdig de motorwagen van de tram. die van Laren kwam. ging oasseeren. De signalen, die de bestuurder van de tram gegeven heeft, zijn blijkbaar door den taxi-chauf feur niet gehoord. Hij zag den motorwagen althans pas op het laatste oogenblik. De chauffeur heeft nog getracht naar rechts uit te wijken doch de aanrijding was on vermijdelijk. Met een hevigen slag botsten beide voertuigen tegen elkaar De gevolgen waren ernstig. De tram werd uit de rails gelicht en bleef zwaar beschadigd op den weg staan. Van de taxi waren slechts brok stukken over. De chauffeur had eenige bloedende snijwonden qpgeloopen en klaag de over pijn in den rug. Erger waren even wel de beide passagiers de gebroeders Jan sen. resp. eigenaars van hotel Jansen en „De Nieuwe Kerseboom" te Nijmegen en exploitant van het lunapark te Amsterdam er aan toe. De heer Jansen uit Nijmegen raakte be kneld en sloeg met het hoofd tegen de voorruit van den wagen. Met een schedel- basisfractuur en inwendige kneuzingen is lui in het St. Jans-ziekenhuis te Laren opgenomen. Zijn broer had diepe wonden aan het gelaat opgeloopen en werd even eens naaT het ziekenhuis vervoerd. Het tramverkeer ondervond eenigen tijd vertraging. 0 INBREKERS VERDRONKEN? Na een klopjacht te Driel. Eergisternacht aldus het Hbld. werd de winkelier Verhoef te Driel (Over-Betuwe) tegen half vier gewekt door het luide blaffen van zijn hond. Hij stond direct op en z_ag door het raam van zijn slaapkamer, dat "twee mannen op het erf rondscharrel den en bezig waren een partij klompen voor vervoer gereed te maken. Ook hadden zij zich reeds een nieuw dekzeil toegeëigend. Toen Verhoef alarm maakte was weldra de geheele familie op de been en begon de vervolging van de twee dieven, die intus schen reeds het hazenpad hadden geko zen. Een der zoons van Verhoef vervolgde de mannen per rijwiel en zat hen vlak op de hielen. Toen hij een van hen wilde grijpen, draaide deze zich plotseling om en loste eenige schoten op hem. Door dreigen met revolvers wisten de vluchtelingen hun achtervolgers op een behoorlijken afstand te houden. Zoo kwamen de dieven op de uiterwaar den, 'waar zij zich eenigen tijd schuil hiel den in een wilgenboschje. Door de familie Verhoef en de inmiddels gearriveerde politie werd dit boschje omsingeld, doch niettemin wisten de dieven nog te ontvluchten. Wat toen verder gebeurd is kan nog niet met zekerheid worden gezegd, maar enkele visschers, die in den morgen probeerden een vischje te verschalken, hebben een sensationeel verhaal gedaan. Zij zaten aan den Rijn te visschen, toen zij opgeschrikt werden door twee mannen, die regelrecht in hun richting kwamen rennen. Toen deze mannen de visschers in het oog kregen, sloegen zij direct een andere richting in en sprongen pardoes in den Rijn. De stom verbaasde visschers zagen daarna nog eenige keeren hun hoofden boven het water uitsteken, maar hebben niet gezien, dat zij aan wal gingen. Telefonisch is de politie te Oosterbeek gewaarschuwd die onmiddellijk een onder zoek instelde. Daarbij bleek dat twee man nen in den Rijn aan het roeien waren, die, toen zij de politie ontdekten, naar den wal gingen en het hazepad kozen. Zij werden na een wilde jacht in een wilgenboschje, verscholen onder een hoop rijshout, ge grepen en toen bleek dat het een paar onschuldige Oosterbeekers waren, die in den Rijn verkoeling hadden gezocht. In de meening, dat zij daarmede een overtreding hadden gepleegd, waren zij bij de nadering van de politie op de vlucht geslagen. Van de belde voortvluchtige dieven heeft men geen spoor meer gevonden. Men ver moedt, dat beiden door den stroom zijn medegesleurd en verdronken. Bij een nader onderzoek bleek, dat het zadel van een der beide fietsen, waarop de mannen naar Driel waren gekomen, afkomstig was van een kortgeleden te Randwijk ontvreemd rijwiel. Achter op een der beide fietsen bevond zich nog een zak, waarin een bijl en een aantal kippen werden gevonden, waarschijnlijk van diefstal afkomstig. BOERDERIJ AFGEBRAND TE DRUNEN. Gisteravond te omstreeks zeven uur brak brand uit in de kapitale boerderij, bewoond door den landbouwer E. Hendriks en eigen dom van den heer van der Zanden te Drunen. In een ommezien stond het ge heele huis is lichter laaie. Van den Inboedel kon men slechts weinig redden. De brand weer was spoedig aanwezig, maar zij stond machteloos tegenover de vuurzee. De boer derij is -geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Men weet niet hoe het vuur Is ontstaan. Zorg hierbij vooral dat hals, armen en ge laat beschermd zijn door AMTLDA-zopne- bruincrême. Dit voorkomt vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie huidbruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 6275 (Ingez. Med.) JONGEN DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Het 12-jarig zoontje van schipper op 't Holt is gisteravond te Scheemda door een vrachtauto overreden, waarbij het kind zoo ernstig werd gewond, dat de dood spoedig intrad. CAFÉ-RESTAURANT UITGEBRAND TE GINNEKEN. In den afgeloopen nacht te omstreeks drie uur is door tot dusver onbekende oor zaak brand uitgebroken in het café-res taurant „Amicitia", gelegen aan de Wil- helminastraat te Ginneken. Het twee ver diepingen hooge gebouw is geheel afge brand. In het gebouw waren gevestigd de zang- vereenigingg Ginnekens Mannenkoor, het dameskoor „T.O.G." en de harmonie „Con cordia". Deze drie vereenigingen hielden in het gebouw hun repetities en gaven er hun uitvoeringen. Een aantal muziekin strumenten, muziekkasten en andere eigen dommen van deze vereenigingen is verlo ren gegaan. Hiervan was niets verzekerd. De schade aan het gebouw wordt door verzekering gedekt. BOERDERIJBRAND DOOR KORT SLUITING BIJ BLADEL (N.BR.) Tiidens afwezigheid van de bewoners, is gistermiddag vermoedelijk door kortslui ting in een schuur, brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer J. W. Vissers te Netersel bii Bladel (N.Br.). Buren, die onmiddellijk te hulp schoten, konden nog een gedeelte van het vee in veiligheid bren gen. Een koe en een kalf kwamen echter in de vlammen om. De brand breidde zich zeer snel uit en aan bl-usschen viel dan ook niet te denken. Men bepaalde zich er dan ook toe uitbreiding te voorkomen. Van den inboedel en de voorradige landbouwwerk tuigen kon niets gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. BENZINEKETEL ONTPLOFT. In perceel Bellamystraat 122 te Amster dam. waarin gevestigd is een electrische wasscherij, is gistermiddag te 12 uur een benzinewaschmachine. welke, volgens voor schrift. in een apart vertrek was opgesteld, met een hevigen slag uit elkander gespron gen. Vermoedelijk zijn benzinedampen door een electrische vonk geëxplodeerd Stukken van het apparaat werden tegen de muren ges'ingerd waarin ofschoon deze van dik beton waren opetrokken. groote scheuren ontstonden, terwijl ook het geheele vertrek min of meer werd ontzet. Een begin van ■brand kon spoedig worden gebluscht. een lid van het personeel liep lichte brandwon den op. VROUW DOOR BLIKSEM GEDOOD. Gistermiddag hebben boven het Bergi- sche land in Duitschland verscheidene on- weders gewoed, welke aanzienlijke schade aanrichtten. Te Opladen is een vrouw, die zich op het veld bevond in de nabijheid van een bovengrondsche electrische sterk stroomleiding door den bliksem gedood. Verder werden verscheidene boomen ont worteld en electrische leidingen vernield. Ook telegraaf- en telefoonlijnen werden verbroken. 0 ONTVLUCHTE GEVANGENE DOODGESCHOTEN. De Ley del Fuga (wet op ontvluchting) in Nicaragua, krachtens welke ontvluchte gevangenen doodgeschoten mogen worden, is gisteren toegepast, toen de beruchte gif menger. Oliverie Castaneda door de Natio nale Garde werd doodgeschoten, toen hü trachtte uit de gevangenis te Leon te ont komen. Hii was in Augustus van verleden jaar tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens vergiftiging van vier personen, die tot de society van Leon behoorden. Deze zaak heeft destijds overal in Midden- Amerika zeer de aandacht getrokken, daar het 't eerste bekende vergiftigingsproces in dit deel der wereld was. 5382 (Ingez. Med.) J. C. te L. - Sollicitaties moeten worden gericht tot den Directeur der Directe Be lastingen te Maastricht. In aanmerking komen ongehuwde Nederlanders niet ouder dan 28 jaar. Bij aanneming wordt men als tijdelijk hulpkommies aan de grens werkzaam gesteld. Na 9 maanden dienst te hebben gedaan, kan men deelnemen aan een vergelijkend examen voor kom mies, ,dat als examenvakken omvat lezen, rekenen, meetkundig rekenen en Ned. taal taal (opstel). Mej. H. te L. U kunt den nalatigen schuldenaar voor den kantonrechter doen dagvaarden. Aan een en ander zijn kosten verbonden. Ook is het de vraag, of een vonnis geëxecuteerd zal kunnen worden. Aangezien het om een betrekkelijk ge ring bedrag gaat. trachte u de zaak in onderling overleg te regelen. Van d. L. te L. De overlevende echt genoot erft de nalatenschap. P. de R. Niemand is genoodzaakt in een onverdeelde boedel te blijven. Er mag echter overeengekomen worden om de boedelscheiding gedurende een bepaalden tijd niet te doen plaats hebben. Zoodanige overeenkomst is slechts voor vijf jaar verbindend, maar kan telkens na afloop van den termijn vernieuwd worden. In het door u genoemde geval zal voor lichting en medewerking van een notaris noodig zijn.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9