Thijs Us en Dickie Dons in de wolken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Demonstratie met „zeilton". De lieer H. Schilperoort uit Rotterdam lieeft aan de Van Cleeffkade, in het Stom- meersweegje, een demonstratie gegeven met de zeilton, waarin hij indertijd een tocht maakte langs de Noordzeekust. Ook werd een waterfiets gedemonstreerd, waar mee genoemde heer in 13 uur de Noordzee, van Calais naar Dover was overgestoken. BENTHUIZEN. De uitslag van de schietoefening der B.V.L. fs als volgt: Maximum aantal pun ten 400. 1. G. C. Diephout 378 punten; 2. M. Havenaar 375 p.; 3. W. M. Snoep 372 p.; 4. L. Hartman 366 p.; 5. W. Mets 360 p.; 6. D. Havenaar 360 p.; 7. J. Blijleven 358 p.; 8. P. Spruitenburg 358 p.: 9. P. Bregman 357 p.10. P. Francken 349 p.; 11. C. D. H. Timmerman 339 p.; 12. A. Bregman 337 p.; 13. J. Pos 333 punten. HAARLEMMERMEER. Mej. G. v. d. Ploeg, te Hoofddorp slaagde te Haarlem voor het eindexamen der Da Costakweekschool. Het 9-jarig zoontje van den heer G. geraakte met zijn fiets onder een passee- rende auto. Het knaapje werd in bewus- teloozen toestand opgenomen en onder behandeling gesteld van een dokter, die hersenschudding constateerde. Ontslag, aangezegd. Naar wij vernemen is aan ongeveer 50 arbeiders van de Kunstzandsteenfabrlek tegen a.s. Zaterdag ontslag aangezegd. Aan het postkantoor werd gedurende de maand Juni Ingelegd f. 8710.69 en terug betaald f. 15006.48. Het laatste uitgegeven boekje draagt nummer 6940. De heer J. van Zeist, alhier, slaagde te Amsterdam voor 't Esperanto-examen A. NOORDWIJK AAN ZEE. Van den goeden weg gedwaald. Gistermorgen had de fruithandelaar K. het ongeluk, dat zün volgeladen bakfiets die even onbeheerd op den Duinweg stond, achteruit reed en van den weg in een aard appelland stortte. De weg is daar ter plaatse ruim 4 meter hooger dan het daar. naast gelegen land. Het was een heele toer de bakfiets met inhoud weer op den weg te krilgen. o NOORDWIJKERHOUT. In de Gemeentetent gaf de Chr. Muzlekvereen. „Harpe Davids" een welge slaagd concert onder leiding van den heer C, van Velzen te Lelden. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. W. van Beek, Havenstr. 45 J. J. M. Hulsebosch, Leidsche Straat 110 J. Meulmeester, Weeresteinstraat 60 J. C. Verkerk, aan boord motorboot „Ja- coba". Vertrokken: J. Walkers, Bennebroek Th. J. Staats, Heijthuijzen T. Lemstra met gezin, Haarlem M. Kraaij, Bussum E. Plomp met gezin, Bennebroek H. S. van den Berg, Haarlem J. Bakker, Oegst- geest H. Timmers, 's-Gravenhage C. P. M. Swemle, Groningen N. Korswagen, Driebergen J. Hoetmer, Haarlemmer meer. Burgerlijke Stand. Geboren: Adolph Josephus, z. van J. L. Weijers en C. W. Stroombergen Hendrl- cus Johannes, z. van A. J. Winters en G. J. Ruijgrok Inge Petronella, d. van A. van Eik en A. Steinmeier Martina Anna Geertruida, d. van H. Jonkman en G. Bak ker Jacoba Maria, d. van L. A. J. Stroombergen en M. van Kampen Johan Arie, z. van B. HUI en M. Paap. Ondertrouwd: C. Blokker en B. H. van der Ben J. Goudsblom en H. Wolda H. B. Both en C. W. Kool P. J. M. Preenen en G. C. Jansen. Getrouwd: H. G. Walraven en J. A. Kop- pert S. F. v. d. Hulst en W. Nieuwenhuis G. Tegelaar en I. C. J.,Gleim. r, Overleden: S. Lei, m., 5'mnd. ,'ei .;5 Mej. J. A. Mailand en de heer J..'3S, Spllker, alhier slaagden te Amsterdam voor het Esperanto-examen A. KATWIJK AAN ZEE. - Gymnastiekdcmonstratie. De Gymnastiekver. „Hercules" gaf een openlucht-demonstratie op de dulnreep be noorden de muziektent. Vanaf het Jeugdhuis werd gemarcheerd met vaandels en slaande trom voorop. Tal van toeschouwers waren aanwezig op het terrein, dat door de politie was afgezet. De jongens- en heerenafdeelingen wer den geleid door den heer J. C. Hos uit Den ■Haag, de meisjesafdeelingen door mej. Dieben uit Leiden. De verschillende oefeningen vielen zeer In den smaak van het publie.k. Ten bate der kas van de vereeniging werd een speldjesverkoop gehouden. Door den landbouwer T. v. D. uit het Parlevlietslop werd bij de politie aangifte gedaan, dat een viertal van zijn kippen wordt vermist. V. uit Leiden deed bij de politie aan gifte, dat zij op den. hoek SluiswegWil- helminastraat, terwijl hij per rijwiel uit de richting Boulevard kwam is aangereden door een auto komende uit het Waalgat. Bij de botsing werd de voorzijde van zijn rijwiel in elkaar gedrukt. Dé bestuurder S. uit Amsterdam weigerde de schade te vergoeden. Er is proces-verbaal opgemaakt. LISSE. Vergadering Groene Kruis. Door de afd. Lisse van het Groene Kruis werd een alg. ledenvergadering gehouden in het Wijkgebouw. Deze vergadering was bijeengeroepen in verband met het feit dat de Kon. goedkeuring op de Statuten niet meer van kracht was en deze dus opnieuw moest worden aangevraagd. De statuten werden artikelsgewijze besproken. Hier en daar werd een wijziging of aanvulling aan gebracht. In de meeste gevallen betrof het een verandering in de redactie. Ook het (huishoudelijk reglement werd op dezelfde wijze behandeld. Jongetje aangereden. Bij het uitgaan van de R.K. School aan de Beekbrug had een ongeval plaats. De kinderen waren onder geleide van het per soneel dezer school den drukken Rijksweg overgebracht. Daarna echter stak een jon getje van 5 jaar, het zoontje van den heer van St. aldaar, weer den weg over met het gevolg, dat hij door een passeerende perso nenauto werd aangereden. De auto botste tegen een afscheidingspaal welke langs den weg stond, welke finaal afknapte. Daarna slingerde de auto naar den anderen kant van den weg. Het ventje werd aan het hoofd verwond. Een aantal tanden werd uitge- stooten en vermoedelijk bekwam hij een lichte hersenschudding. Dr. Haase was «poealg aanwezig. De kinderen kunnen niet voorzichtig genoeg zijn op dezen drukken wegl RIJNSBURG. Het 5-j. zoontje van den heer v. de P. geraakte in de Langevaart. Het mocht A. v. Z„ na groote moeite gelukken de drenkeling weer behouden op het droge te brengen'. Het twee-jarig zoontje van den heer J. in de Meyboomstraat, kreeg een pan ko kend water over het lichaam. Met brand wonden overdekt werd de kleine onder medische behandeling gesteld. SASSENHEIM. Schietwedstrijd B.V.L. Op het Sporthoff alhier had de schiet wedstrijd der B.V.L. afd. Sassenheim plaats. Door 40 leden werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: De wisselbeker, welke uitgereikt is voor het hoogste aantal punten, werd gewon nen door den heer H. G. A. v. d. Laan, 93 punten. De wisselmedaille, uitgereikt voor de hoogste serie, werd gewonnen door den heer C. J. Berg, 48 p. Klasse A: Koningsschutters, le pr. A. G. J. C. van Breda, 88 p., 2e pr. J. v. d. Meer, 87 p. Klasse B: Scherpschutters, le pr. H. G. A. v. d. Laan, 93 p., 2e pr. G. C. v. d. Berg 92 p., 3e pr. Th C. M. de Zwart, 85 p., 4e pr. P. Moolenaar Fz., 83 p., 5e pr. F. C. v. d. Eist, 83 p. Klasse C: Schutters le kl„ le pr. T. v. Leeuwen, 88 p., 2e pr. C. de Zwart, 87 p., 3e pr. J. v. Eeuwen, 83 p„ 4e pr. Chr. Roosa, 82 p.. 5e pr. E. Eikelenboom, .81 p. Klasse D: Schutters 2e kl„ le pr. M. J. A. Post, 84 p., 2e pr. K. W. v. Breda, 83 p., 3e pr. P. J. Meere, 82 p., 4e pr. C. J. Berg, 81 p. Vaandelwijding van de Hanze. In de feestelijk met bloemen versierde zaal van ..Het Bruine Paard" had de wij ding van het vaandel van de Hanze plaats. Er Was groote belangstelling. De voorzitter, de heer H. Otto opende de bijeenkomst met een woord van welkom in het bllzonder tot den Geest. Adviseur en den heer Bakker, hoofdbestuurder van de Federatie. Na dit openingswoord werd het vaandel, ontworpen door den heer Asperslagh. door den Geest. Adviseur gewijd. In het midden van het vaandel prijkt de beeltenis van St. Olaf op rood fluweel ge borduurd. De Geest. Adviseur wenschte de vereeni ging met het vaandel ook namens den pastoor geluk. Spr. schetste het leven van St. Olaf Herna werd het woord gevoerd door den heer Bakker, waarna door afgevaardigden van diverse vereeniglngen gelukwenschen werden aangeboden. De Zangver. St. Ambrosius behaalde op het concours te Noord-Scharwoude in de 2e afd. 'n tweeden prijs met 191 punten. VOORHOUT. De heer S. v. d. Meer alhier, slaagde te Amsterdam voor 't Esperantoexamen A. VOORSCHOTEN. Eindexamens Instituut Wulllngs. Geslaagd voor de afd. A. van de H.B.S. met 5 j. c.: A. G. J. Broekhuljzen; W. B. ten Cate Brouwer; P. J. J. Cremers; A. B. G. Baron von Deden; J. W. M. van der Heijden; E. A. Klatte; V. H. van Leeuwen; H. E. Molkenboer; N. Naeff; A. E. L. W. Romer. Afgewezen: geen. De aanrijding bij den Gouden Leeuw. Zooals reeds gemeld had gistermiddag een ernstig motorongeluk plaats op den Veurscheweg ter hoogte van café „Den Gouden Leeuw". Nader vernemen wij dat tegen tweeën de heer v. d. L. uit Rotterdam met een, door hem bestuurde auto, in de richting van deze gemeente reed, toen van de an dere zijde, nagenoeg midden op den weg de 18-jarige motorrijder Joh. de V., uit Wasse naar aankwam. De heer v. d. L. gaf signa len en reed zoo veel mogelijk naar rechts, maar de motorrijder, die bovendien nog omkeek reed tegen het llnkerspatscherm en het achtergedeelte van de auto, reed nog enkele meters door en kwaqfc toen te val len. Een achterwieldop en een portlerkruk waren van de auto, die intusschen door de beplanting op de trambaan was gekomen, afgerukt. Het slachtoffer bekwam kneuzingen aan linkerschouder, een gecompliceerde been breuk en gedeeltelijk was het been ver brijzeld. Ter plaatse hebben dr. M. v. d. Stoel en ekele leden van de E.H.B.O. bri gade het slachtoffer "erbonden, waarna hij in ernstigen toestand per ziekenauto naar het Gem. Ziekenhuis aan de Zuidwal in den Haag is overgebracht. Burgemeester M. F. Berkhout was ter stond ter plaatse en leidde het onderzoek. Het tramverkeer in de richting den Haag ondervond ongeveer 40 minuten vertraging. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas z. v. F. J. Wassenaar en M. van Santen Eduard Pieter, z. v. P. J. Roem en M. Neuteboom. Ondertrouwd: J. L. v. Leeuwen, 25 j. en H. W. Mechelse, 23 j. Overleden: Wed. J Lucasse geb. Rottier 77 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Linden, Papelaan 14 W. Everts, Bijdorpstraat 47e E. Knura, Donklaan 12 A. Vermeulen, Voordorpstraat 24 L. Versteegen, Blok- laan 3 J. P. Tulleners, Papelaan 108 H. J. Luynenburg, Burg. de Kempenaer- straat 6. Vertrokken: I. Hage, n. Den Haag Wed. L. J. M. Koevöet, n. Den Haag J. C. Lückerath, n. Wassenaar L. Jon kers, n. Alphen a. d. Rijn J. M. v. Oos- lerhout, n. Den Haag P. J. Verduin, n. Alphen. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: J. G. de Jong naar Wilnis B. van der Sluis naar Nieuwer-Amstel. Gevestigd: C. J. de Ruiter, van den Haag. AANBESTEDING SPOORWEGWERKEN BIJ WADDINXVEEN. Door de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen te Utrecht is de uitvoering van de volgende werken: het maken van een viaduct van gewapend be ton over den spoorv/eg GoudaAlphen a. d. Rijn bij Km. 5.387 in den aan te leggen Rijksweg Nr. 12 (den HaagUtrecht Driebergen) in de gemeente Waddinxveen gegund aan de N.V. Amsterdamsche Bal last Maatschappij te Amsterdam, voor een bedrag van f. 78900.met verplichte leve ring van cement van Nederlandschen oor sprong. ALPHEN. Aanbesteding. Door den archltept, den heer W. Brou wer werden verschillende verbouwings werken voor restauratie der Chr. school Hooftstraat aanbesteed. De inschrijvingen waren als volgt: S. Tromp f. 1125.Chr. Snel f. 1118.—: A. van Dam f. 983,M. v. Beusekom f. 875.en M. de Kleer f. 857.50 In den Hoorn werd de heer H. v. d. B. alhier met zijn 'auto door een andere auto aangereden. (Vervolgens reed hij te gen een boom. Deneer v. d. B. en de in zittenden kwame|^3gr goed af, doch de wagen werd belangrijk beschadigd. De automobilist die de aanrijding veroor zaakte reed door. Door de politie werd aangehouden mej. H. M. uit Hazerswoude, die bij den banketbakker K. in de Pr. Hendrikstraat van de toonbank in den winkel een por- temonnaie met plm. f.7 ontvreemdde. BOSKOOP. Feestavond van den R.-K. Volksbond. De afd. Boskoop van den R.-K. Volks bond hield in het R.-K. vereenigingsge- bouw haar jaarlijkschen feestavond. Na een inleidend woord van den voorz., was de beurt aan de tooneelvereeniging „St. WUlibrordus", die de aanwezigen niet alleen wist te boeien, doch er ook in slaagde met een klucht de lachspieren in beweging te brengen. De heer Keesen, hoofdbestuurder, hield een rede over: „De noodzakelijkheid der organisatie". Tot slot werd opgevoerd „Jople als Standbeeld". De „ZonnestraaI"-collecte heeft alhier f. 115.73 opgebracht. De bloempjesverkoop ten bate van het t.b.c.-fonds van de vereeniging „Zelf hulp" heeft f. 74.41 opgebracht. Mej. L. 't Hart alhier, slaagde te Schoonhoven voor het eindexamen der Rijkskweekschool. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Joanna Wilhelmlna, d. v. M. Broekhuizen en M. J. van der Geest; Johannes, z. v. L. van Oeveren en C. van Hooften. Ondertrouwd: Jac. Bremmer 32 J. en M. Buitenhuis 29 j. Gehuwd: J. Slappendel en E. S. van Be- veren. o KOUDEKERK. De Juni-collecten der Ned.-Herv. Kerk brachten op: Verjaardagfonds f. 21.80'/i; plan 1936 f. 148.98; offerblokken f. 20.28; diaconie f. 85.93; kerk f. 61.08; restauratiefonds f. 52.44 en plaatsengeld f. 17.17. LEIDERDORP. Lood der bevolking. Gevestigd: J. Nagtegaalvan Vierzen, Konlngstr. 64 J. van Vliet en gezin, Lindelaan 12 J. JansenGaljaard, Jaag pad 36 M. Hoogstad en gezin, van der Doesstraat 41 A. van Hemert van Vegten Jaagpad 72 A. B. Verklei), Achterhovener weg 60 J. Borst en gezin, Hoofdstraat 7 L. A. J. Oudshoorn en gezin, Hoofd straat 52, A. A. de Monljeien gezin, Hoofd straat 166. Vertrokken: H. Knetemann naar 'sGra- venhage N. H. de Klerk en gezin naar Zoeterwoude C. van Fruchten naar 's Gravenhage A. den Hollander en ge zin n. Zoeterwoude A. van Egmond naar Rijnsburig M. Coüzljn en gezin naar Leiden H. J. Lamers en gezin naar Lei den A. van Bemmel naar Leiden A. Hoogendoorn naar Zoetermeer C. van Tol, naar 's Gravenhage A. P. Bruines en gezin naar Zoeterwoude G. A. van Beek naar 's Gravenhage L. Noordervliet, naar Katwijk C. van der Leek naar Lelden W. H. Keereweer en gezin naar Leiden B. J. Spruyt en gezin naar 's Gravenhage. De collecte alhier en te Zoeterwoude (HJt.) ten bate van het Mil. Tehuis te Lei den heeft opgebracht f. 30.77. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van W. de Haas en J. Rijsdam. De collecte voor den Gewapende Dienst heeft f. 5.63 opgebracht. NIEUWVEEN. DE VERBOUWDE JOHANNES-STICHTING. EEN GROOTE VERBETERING. De bekende Johannes-Stichting is met een complex gebouwen uitgebreid. De her nieuwde Stichting zal morgen officieel in gebruik worden gesteld door den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland. Het bestuur heeft ons in de gelegenheid gesteld de vernieuwde inrichting te be zichtigen. De voorzitter, prof. dr. H. Vis- scher vertelde ons omtrent het ontsta/n der Stichting, dat nu ruim vijftig jaar ge leden er te Nieuwveen een voormalig hoofd van een Chr. school kwam, die nog krach tig was van lichaam en geest en hongerde naar arbeid. Hij wendde zich tot de familie Sasse, die destijds op Sassenheim woonde te Nieuwveen. Hij vroeg haar wat hij doen kon om zich dienstbaar te maken aan de barmhartigheid. De familie Sasse wees hem op de behoefte, die er was om aan de velen zonder toevlucht in deze wereld steun te bieden. Een woning in het dorp stelde de familie belangeloos ter beschikking voor het nieuwe werk. En zoo begon het werk schijnbaar doelloos, want welke hulpeloo- zen men zou helpen en op welk speciaal terrein men zich bewegen zou, hoe men zou doen of niet zou doen, dat wist de man niet. noch de familie, die hem steun de. Hier is een onbekende man, wiens le venstaak reeds was volbracht, die echter nog levenskracht en idealen had en werk der barmhartigheid begeerde. De vereeniging is niet kerkelijk, doch daarom niet zonder beginsel. Haar doel is zich het lot van verstootene, onverzorgde hulpbehoevende, oude zwakke of gebrek kige personen, hetzij gehuwd, of onge huwd aan te trekken. Zij tracht dat doel te bereiken door hen op te nemen in hare gestichten en geheel te verzorgen. Het zijn allen maatschappelijk ongeschikten naar geest of lichaam, maar geen krankzinnigen De patiënten genieten voor zoover zij niet bedlegerig of hulpbehoevend zijn zoo veel mogelijk vrijheid.hetzij in het dorp, hetzij op de terreinen -van de stichting. Ongeveer 300 patiënten vinden er thans verzorging, maar de ruimte daarvoor was feitelijk te klein, zoodat in 1934 besloten werd over te gaan tot uitbreiding en mo derniseering van de bestaande gebouwen. Aan de architecten Tj. Kuipers te Bussum »n J. K. van der Veen te Amsterdam werd opgedragen plannen te ontwerpen. Het was geen gemakkelijk vraagstuk om de verschillende oude gebouwen, gedeeltelijk dateerend uit 1885 en 1888, later eenige malen uitgebreid, zoo te veranderen en met den nieuwbouw van de uitbreiding aan Cl sluiten, dat een naar de eischen des tijds verzorgde stichting werd verkregen. Het doel is echter volkomen bereikt. In December 1934 werd met het sloopen van een der oudste gedeelten begonnen, nadat tevoren een oude boerderij was afgebroken De nieuwe uitbreidingen konden einde 1935 in gebruik worden genomen. Eerst daar na kon de restauratie van de oude gedeel ten ter hand worden genomen. De archi tecten hebben er naar gestreefd het nieu we gedeelte zooveel mogelijk aan de be bouwing bij de Doprsstraat te doen aan sluiten. In het thans geheel gereed gekomen ge komen gebouwencomplex liggen de zieken zalen op den beganen grond, steeds aan het einde van een vleugel. De vroegere di recteurswoning is ingericht voor bezoek- kamers en zusterkamers. Hierdoor is een centraal punt voor de zusters ontstaan. Voor de patiënten zijn een aantal re» creatiezalen bijgebouwd en eenige serres. In elk der beide afdeellngen voor vrouwen en mannen is afzondering voor moeilijke patiënten op kleine zaaltjes mogelijk. Ook aan besmettelijke ziekten is gedacht. Aan het einde yan het nieuwe gedeelte is een nieuwe directeurswoning gebouwd. De ge- neele inrichting kan thans vanuit één punt verwarmd worden en tevens van warm water worden voorzien. Er is een ge heel bereikt, dat door meer bruikbaarheid de verzorging van de patiënten zeker ten goede zal komen. Aanbesteding Raadhuis. Er zijn voor de aanbesteding van heff Raadhuis alhier 14 biljetten ingekomen. N. Vink en C. Veeman Noorden f. 12.573;' W. Bergshoef. Alphen. f. 12.850; G, Bode graven en de Pater Nieuwkoop, f. 12.750; C v. Dl1k, Nieuwveen. f. 13.330; W. v. d. Breggen. Boereé en van Wingerten. Nieuw veen. f. 11.296 (laagste); P. Veenman. Mij drecht, f. 17.930; A. van Varik. Haarlem, f. 14.585; G. J. Everts, Bloemendaal f. 13.674; P. Bor. Amstelveen, f. 14.740; P. Egberts. Nieuwveen f. 12.999; A J. Sijsner, Hillegom f. 13.425: N. Hoek Alphen f. 13.048; Gebr. van Wijk. Alphen. f. 14.975; W. v. d. Louw, Alphen f. 14.954. De begrooting was f. 12.446. De gunning is aangehouden. OUDE WETERING. Het tekort bij de Geref. Kerk gedekt. Door een onbekende is aan de Geref. gemeente alhier f. 280.geschonken. Door deze mooie gift is het tekort over 1935 ge heel verdwenen. WADDINXVEEN. DE GOUWEBRUG OPENGESTELD. De Gouwebrug is heden voor het ver keer opengesteld. De opening droeg geen officieel karakter. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni ingelegd f. 4407,72 en terugbetaald f. 4143.93. Het laatste uitgegeven boekje draagt nummer 4236. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. van der Ploeg, B 343 J. G. van der Ploeg, B 396 Chr. Wind- horst, B 125 M. C. Bontje, B 252 J. Schenk, B 169 J. W. Klok, A 177 B. M. Borst, B 197 J. C. Borst, B 374 G. H. Oudshoorn, B 361 D. Wassink, B 29 J. Verweij A 181 A. C. Hollert geb. Peters, B 108 H. van der Nagel, A 39. Vertrokken: G. Wit en gezin naar Alphen D. van 't Wout naar Amsterdam J. van Dijk naar Hazerswoude C. Wind- horst naar Rijnsburg C. Metselaar naar Rijnsburg W. C. Kom naar Alphen K. G. Borst, naar Alkemade Th. M. Schrama naar Alkemade C. den Hertog en gezin naar Alphen B. J. G. Wolvers en W. A. Wolvers naar Alkemade A. den Brave naar Hoofddorp. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Leonardus, z. van P. Th. Borst en C. G. M. van Goozen Petrus Gerardus Cornells en Johannes Hendrikus Petrus, z. van P. H. Hoogenboom en J. C. Koek. o ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van J. Korbljn en A. van Beveren Wilhelmina Corstina, d. van A. van der Spek en S. Pars. Ondertrouwd: J. Lamboo, 22 j. en A. Posthuma 22 j. H. H. Hoogland, 30 j. en W. de Kramer, 29 j. 30. Thijs en Dickie waren van verbazing steeds nog niet be komen en dachten immer nog te droomen; zij begrepen niet erg veel van dat op den grond gedaalde luchtkasteel. Maar onverwachts ging nu de poort dan open endaar kwam de pas ontstane prins naar buiten loopen! Verschrikt sprong Thijsje overeind. „Je bent", zoo sprak de prins, „een flinke vent; omdat jij in 't betooverde kasteel nu doorgedrongen bent en die geheime kruk daar overhaalde, was het, dat heel 't paleis plots naar de aarde daalde. En tegelijk ben ik mijn vogelvorm nu kwijt; Je hebt me van betoo- vering bevrijd!" 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7