Het Olympische hockeytournoo LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 6 Juli 1936 r De indeeling der ploegen meter 13 sec. 2e manche: A. van Vliet (tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.! Finale Icampioenschappen sprint onaf- hankelijken 1500 M.>: le manche: Beukers <13 sec.), 2e manche: Beukers 113 1 5 see.l. Finale kampioenschappen sprint profes- •onals <500 M.i: le Manche: J. van Egmond 112 1,5 sec.), 2e manche: J. van Egmond (12 3 5 sec.). Om den derden prijs sprint amateurs '(500 M.l: le manche: Peperkamp <13 3/5 sec.i. 2e manche: Van der Vijver (12 3 5 sec.i, 3e manche: Van der Vijver <13 sec.). Finale om het kampioenschap van Ne derland sprint 1936 over 500 M le Manche: A. van Vliet <12 4/5 sec.). 2e manche: J. van Egmond (12 4/5), 3e manche: A. van Vliet <12 sec.). 4e manche: A. van Vliet <15 1 5 sec 5e manche: J. van Egmond <13 2 5 sec.), 6e manche: A. van Vliet 113 1/5 sec.). Finale kampioenschap achtervolging over 6 KM 1. Pijnenburg, tijd 6 min. 37 1 5 sec 2. Savelberg, tijd 6 min. 57 1 5 sec., 3. Pelle- naars Tweede serie kampioenschap van Neder land op de baan over 100 K.M.: 1. H. van Hoek, tijd 1 uur 21 min. 46 2/5 sec., 2. F. Leddy op drie ronden, 3. H. Alkema op drie ronden, 4. J. M. Wildschut op vijf ronden. „NIEUW-SWIFT. van Aelst aangegeven krijgt, met een keurig sohot er 21 van maakt en daar mede Holland de leiding geeft. Even later vergroot van Oostrom Soede na een fraaien doorbraak den voorsprong tot 31. De Belgen beginnen hoe langer hoe forscher te spelen en het. komt ons voor. dat de scheidsrechter, de heer Hans Nolte uit Hannover, af en toe wel eens wat te slap is. Met een 31 voorsprong gaat de rust in. Na de rust gaan de onzen direct tot den aanval over, doch doordat Franken vaak wat te langzaam is, gaan eenlge kansen verloren. Hoewel Veenstra het af en toe zwaar te verantwoorden 'krijgt., daar de Belgen, proflteerend van onze fouten, alles op alles zetten, en heel wat schoten op doel lossen, weet hij ze goed uit te houden en verricht hij keurig werk in het doel. Als Regter op de 2 meter-lijn te zwaar dekt krijgen de Belgen een vrijen worp. Deze gaat echter naast. Ondanks het feit, dat de Belgen op een gegeven moment een numerieke meerderheid hebben, doordat Regter voor een overtreding het water uit gestuurd wordt, kunnen zij niet verhinde ren. dat wanneer Mayer den bal aan van Aelst overgeeft, deze den voorsprong weet te vergrooten tot 41. Dit is echter nog niet genoeg en even later maakt Mayer er 51 van. Met dezen stand komt het einde. Gisterenmorgen werd de vierde compe titie-wedstrijd verreden over 60 K.M. In de A-klasse verschenen vijf renners aan den start, waarbij W Burgy, die op eigen verzoek in deze sterke afdeeling was inge deeld. 'n schitterend debuut maakte. Reeds direct na den start nam Rienk Riethoven in een hoog tempo een voorsprong, terwijl het peleton het nog kalmpjes aan deed. Burgy was het, die tenslotte bij Riethoven wist te komen .terwijl J. Schüller na 25 K.M. door een lekke band werd uitgescha keld. K. de Haas kan het tempo best. vol gen. doch neemt te veel een afwachtende houding aan om succes te kunnen boeken. Ab. Strijk bereed een te lage versnelling, hetgeen zch natuurlijk vóór den wind wreekte. Intusschen stevende Riethoven op de eindstreep aan, waarbij hij fel door Burgy, die zeer constant reed, werd be dreigd De uitslag was: 1. R. Riethoven 1 uur 39 min. 19 sec.; 2. op 17 sec. W. Bur gy; 3 op 1 min. 25 sec K. de Haas; 4. Ab Strijk; 5. J. Schüller. pech. Bij de B-klasse ging het eveneens over 60 K.Mwaarbij negen renners den strijd aanbonden. Daar H. Krimp reeds spoedig een uitlooppoging waagde, werd er 'n hoog tempo gereden om den vluchteling te ach terhalen. waardoor J. de Haas en T. v. Roo- yen losraakten. Laatstgen. zette echter moedig door en reed het geheele parcours alleen uit. Even daarna moest ook P. van Zon. welke voor het eerst in de B-klasse startte, lossen, en ook C. Ouwehand moest door het hooge tempo tol betalen. Vijf ren ners zaten nog in den kopgroep bijeen, waarbij vooral W. van Rooyen veel werk deed. H. Krimp had intusschen zijn voor sprong verloren zien gaan, door een ver keerden weg in te slaan en deed het nu kalm aan. H. de Jager moest tot tweemaai toe een leegloopende band oppompen, waarna J v. d. Leest en W. van Rooyen. welke eerstgenoemde bijzonder op dreef was, wisten te ontvluchten. J. Ribot bleef hen echter dicht volgen en verdedigde op fraaie wijze zijn positie in de competitie. Op het laatste gedeelte wst van Rooyen zich nog van v. d. Leest los te spurten en won onbedreigd. Uitslag: 1. W. v. Rooyen, 1 uur 49 min. 28 sec.; 2. op 27 seconden: J. van der Leest; 3. op 2 min. 1 sec. J. Ri bot: 4 H. de Jager op 4 min. 31 sec.; 5. H. Krimp: 6 C Öuwehand: 7. T. van Roo yen; 8. en 9. J. de Haas en P. van Zon, op gegeven. M. Segaar wist den 35 K.M. wedstrijd voor de C-klasse in den tijd van 1 uur 8 min. 49 sec. te winnen: 2. G. van Zon; 3. Th. Holst; 4. H. Holswilder. De stand der competitie na vier der vijf wedstrijden is thans: A-klasse: 1. R. Riethoven. 28 pnt.; 2. K. de Haas 20 pnt.: 3. J. Schüller, 18 pnt.; 4. J. Bergman. 16 pnt.; 5. Ab. Strijk. 12 pt.; 6. W .Burgy, 8 pnt.; 7. C. van Diemen en K N.. 4 pnt.: 8. J. Bennlng. 2 pnt. B-klasse: 1 J. Ribot. 26 pnt.; 2. J. v. d. Leest. 22 pnt.; 3. 4 en 5 J. de Haas, H. de Jager en C .Ouwehand, ieder 16 pnt 6. W. van Rooyen, 14 pnt.: 7. J. Bosman, 12 pnt.; 8. A. de Roodg. 6 pnt.; 9 en 10. J. Krimp en P. Verberg, 4 pnt.; 11 en 12. H. Krimp en P. van Zon, 2 pnt. C-klasse: 1. M. Segaar. 32 pnt.: 2. Th. Holst. 18 pnt.: 3. H. Holswilder. 10 pnt; 4. en 5. J. Hintzbergen en C van Zon, 8 pnt.: 6. R. de Roode, 2 pnt. DE ZIJL I—R.Z.C. I (ROTTERDAM). Morgenavond om 8 uur speelt De Zijl I alhier haar vierden wedstrijd voor de com petitie tegen R.Z.C. I(Rotterdam), voor welke club uitkomt de bekende speler Reg ter. die in het Nederlandsch Zevental de mid-achterplaats bezet. De Zijl komt uit in de volgende opstelling: Doel C. Rameau; achter: H Kraayenbrink. A. H van Egmond en H. Blansjaar; voor: P. Lut. J. H. Key en P Lepelaar. Vooraf worden gespeeld de volgende com petitiewedstrijden: De Zijl II tegen Zwem- lust Hl en de Zijl IV—Poelmeer Hl. ZWEMMEN. AMERIKAANSCHE OLYMPISCHE PLOEG NAAR NEDERLAND? Het heeft in de bedoeling gelegen na de Olpmpische spelen de Japansche zwemsters uit te noodigen naar Amsterdam te komen en daar deel te nemen aan internationale wedstrijden, welke op 23 en 24 Augustus door Het IJ zouden worden georganiseerd. De onderhandelingen zijn echter afgespron gen om verschillende redenen. Naar wij thans echter vernemen is de kans groot, dat de Amerlkaansche zwem ploeg. heeren zoowel als dames, na de Olym pische spelen voor hun tournée naar Dene marken in ons land zal starten. Besprekin gen worden dienaangaande gevoerd en men heeft goede hoop, dat men tot overeen stemming zal komen. NIEUW EUROPEESCH RECORD 4 X 200 METER ESTAFETTE. In het Kaiserbad te Boedapest werd het Europeesch record 4 x 200 meter verbe terd. doordat de nationale ploeg van Hon garije over dezen afstand een tijd noteer de van 9 minuten 13.8 sec. De Fransche nationale ploeg heeft op 3 Juli het record op 9 min 22.6 sec. gebracht en reeds twee dagen iater is het dus verbeterd. SWIFT. Mórgenavond te 7.45 uur is er samen komst bij het clublokaal. DE RONDE VAN ROOSENDAAL. In de gisteren gehouden ronde van Roo sendaal werd C. Vis (Lelmuiden) bij de nieuwelingen en amateurs winnaar (af stand 80 K.M.) in 1 u. 55 m. 53 sec. WATERPOLO. HOLLAND WINT VAN BELGIË (S1). NA EEN 3—1 VOORSPRONG 1HET DE RUST. Te Amsterdam vond gisteren de polo wedstrijd NederlandBelgië plaats, welke door de onzen op fraaie wijze met 51 is gewonnen. Aanvankelijk spelen onze landgenooten eenigszins slap en ontbreekt goed samen spel. Weldra zorgt Coppieters er dan ook voor dat België .net 1—0 leidt. Dit schijnt echter het sein voor onze jongens te zijn en het is dan van Aelst, die. als hij den bal van Mayer goed aangegeven krijgt, met een prachtig schot gelijk maakt (11). Nu gaat het goed en even later geeft van Oostrom Soede een goed aehterwaartsch schot dat door Franken ln het doel wordt gedrukt, doch helaas is de bal out geweest. Beide doelen komen nu dikwijls in gevaar en het is Franken, die, als hij den bal van INTERN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van haar vijftigjarig be staan organiseerde de Hollandsche Dames Zwemclub in het Amstelparkbad te Amster dam nationale wedstrijden op een 50 M baan. Deze mochten zich in een zeer groote belangstelling verheugen en kunnen als bij zonder goed geslaagd gekenmerkt worden. De uitslagen waren als volgt: 100 Meter vrije slag dames: 1. T. Wagner 1 min. 07 3/5 sec.; 2. R. van Veen 1 min. 12 1/5 sec.; 3. A. Timmermans 1 min. 12 4/5 seconde. 200 Meter schoolslag dames: 1 J. Stroom- berg 3 min. 8 3'5 sec.; 2. J. Waalberg 3 min. 9 4/5 sec.; 3. J. Groenendijk 3 min 113/5 s. 4 x 200 Meter estafette vrije slag heeren (Holland—België)1. Holland met Moole- naar, Sipkema, Mooi en Stam 9 min. 47 1/5 sec.; 2. België met Nachtegaal. Iselee. van Bemst en Blitz 10 min. 28 1/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. N. Senff 1 min. 17 sec.: 2. R Mastenbroek 1 min. 17 3/5 sec.; 3. D. Kerkmeester 1 min. 19 2/5 sec. 5 x 50 meter estafette vrije slag dames: 1. Rotterdam met Gr. Brouwers, R. v. Veen, R. Olsen, A. Timmermans en W. den Ouden 2 min. 44 sec.: 2. Amsterdam 2 min. 48 sec.; 3. H. Z en P. C. 2 min. 53 2/5 sec. 100 Meter rugslag heeren (op uitnoodi- ging): 1. J. P Metman 1 min. 12 4/5 sec.; 2. P. v. d. Hoek 1 min. 14 4/5 sec.; 3. D. van Schouwen 1 min. 14 4/5 sec. 3 x 50 Meter wisselslag estafette dames: 1. Amsterdam met N Senff, J. Stroomberg en T. Wagner In 1 min. 46 1/5 sec.; 2. Rot terdam in 1 min. 46 1/5 sec. Amsterdam wint den stedenwedstrijd met 23 tegen Rotterdam 17 punten. 3. Het IJ in 1 min. 56 3/5 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Waalberg 62.45 pnt.; 2. L. Tholen 60 pnt 3. Sturkep 55.11 pnt. 10 x 20 Meter estafette vrije slag dames: 1. H. Z. en P. C. 2.02 2/5; 2. Het IJ 2.03 2/5; 3. H.D.Z. 2.06 2 KILOMETER-WEDSTRIJD TE GOUDA. Zaterdagmiddag heeft in de Gouwe te Gouda een 2 kilometer-wedstrijd plaats ge had, uitgeschreven door de Goudsche Zwemclub ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan. Er waren 75 deelnemers, onder wie 21 dames. De uitslagen waren: Heeren. 1. M. Schoenmaker iZlani 30 min. 12,2 sec.; 2. B. J. Charlté (Zian) 31.44,4; 3. Ph. Cras (Zian) 31.58.2; 4. J. Sambalden <R.Z.C.) 32 min.: 5. E. Schol- lacrt (R.Z.C. i 32.50. Dames: 1. Mevrouw Ida SmalingBreu- i:el (O.D.Z. i 32 mm 7 sec 2. G. van der Sander (O.D.Z.) 32.15: 3. B Martin (OD.ZI 33.58: 4. G. van den Ende lO.D.Z.) 34.27.3; 5. E. Vollmer (O.D.Z.) 34.47. ROEIEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN LAGA. NJORD WON HET HOOFDNUMMER. Zaterdag en gisteren zijn te Delft de nationale wedstrijden van Laga gehouden De resultaten op den eersten dag waren bij de voorwedstrijden: Oude twee, eerste heat: 1. Aegir, 8 min. 1 4 5 sec.; 2 De Maas. Jonge skiff, eerste heat: 1. Poseidon (B. J. Moscow) 7 min. 361/5 sec.; 2. Nautilus (G. van Leeuwen). Overnaadsche skiff, eerste heat: 1. Die Leythe (G. J Velds) 8 min. 4 2'5 sec.; 2. Poseidon <D. Logger). Overnaadsche vier, eerste heat: 1. Nereus 7 min. 30 4/5 sec.; 2. De Amstel. Jonge Acht, tweede heat: 1. Nereus, 6 min. 40 3/5 sec.; 2. De Hoop. Jonge twee, eerste heat: 1. Nereus, 8 min. 38 2/5 sec.; 2. Njord. Dames, skiff, stijl-snel: eerste heat: 1. Willem m (mej. A. Taconis); 2. De Maas (mej. J. Th. Boks). Vier zonder stuurman, eerste heat: 1. Laga, 7 min. 3 sec.: 2. Maas. Lichte vier, eerste heat: 1. Nautilus, 2. Laga. Lichte vier, tweede heat: Argo en Njord, dead-heat. Oude twee, tweede heat: 1. Njord, 8 min. 14 2/5 sec.; 2. Aegir. Oude twee, derde heat; 1. Willem Hl; 2. Argo. Hierna werden de volgende eindstrijden gehouden Oude acht, tweede klasse: 1. Argo. 6 min. 37 4/5 sec.; 2. Laga. Stijlroeien, dames, skiff Juniores: 1. De Delftsche Sport (mej. H. de Wilde'; 2. Dordt (mej. L. Reindersl. Jonge skiff: 1. Poseidon <B. J. Moscow) 8 min. 2 sec.; 2. Njord (De Walle). Gisteren werd de race der lichte vieren <2e heat) tusschen Argo en Njord overge roeid en thans door Njord met een lengte in 7 min. 12 3/5 sec. gewonnen. De verdere uitslagen waren als volgt: Tweeriemsgieken seniores finale: 1. Wil lem ni 7 min. 46 1/5 sec.: 2. Njord 1 lengte. Na een gelijken start begon Willem III snel uit te loopen en tenslotte bleek deze ploeg de sterkste te zijn. Vierriemsgieken overn. beginnelingen: 3e heat: 1. Nereus 7 min. 6 2/5 sec.; 2. Laga 3'/« lengte; 4e heat: 1. Delftsche sport 7 min. 6 sec.; 2. Willem III, 11/4 lengte. Stijlroeien vierriemsgieken dames senio res). De le heat werd gewonnen door de Vliet van de Hoop en de Maas, de tweede door Dordt van Amstel en de Laak. Het uitnoodlgingsnummer achtriemsgie- ken veteranen ging tusschen Bi-Arllta Philips) en Laga en werd door Bi-Arlita gewonnen met 3/4 lengte. Vierriemsgieken lichte ploegen finale: 1. Nautilus 8 min. 2 4/5 sec.; 2. Njord 2 leng ten. Bij den start bleek Njord direct een halve lengte voor te zijn, doch Nautilus liep sterk in en kon een verkregen voorsprong behouden. Vierriemsgieken zonder stuurman finale: Aan de start verschenen Laga en Njord. Na ongeveer 500 meter lag Laga een halve lengte voor doch tegen het einde wist Njord in te loopen. De ploegen roeiden vrijwel ge lijk op doch kort voor het einde verstuurde Lga zich. waarna zij werd gediskwalifi ceerd. Dames skiff finale: 1. Willem in (mej. Taconis); 2. Delftsche Sport (mej. Wes terhof) Tweeriemsgieken z. st., finale: 1. de Hoop 7 min. 10 sec.; 2. Njord (met grooten ach terstand). Vierriemsgieken jun. finale: 1. Laga 6 min. 51 sec.; 2. Njord (8 lengten). Na 500 meter was Laga ongeveer een lengte voor en geleidelijk aan wisten de Delftenaren dezen voorsprong te vergrooten. Met een grooten voorsprong gingen zij dan ook door de finale. Tweeriemsgieken jun. finale: 1. Nereus 7 min. 49 1/5 sec.; 2. de Schle. Overn. skiff finale: 1. Die Leythe (Velds) 2. De Hoop. De tijd was 7 min. 43 2/5 sec. Vierriemsgieken overn. begin, finale: 1. Nereus. 7 min. 8 sec.; 2 Delftsche Sport (nog geen twee lengten). Stijlroeien dames juniores finale: 1. de Vliet: 2. Dordtsche roei- en zeilver.; 3. Amstel. Achtriemsgieken dames finale: 1. de Vliet; 2. de Hoop, l'/i lengte. Skiff sen. finale: 1. Willem Hl (ten Hou ten) 7 min. 29 sec.: 2. De Maas (N. W. Kamp Achtriemsgieken jun. finale: 1. Nereus 6 min. 15 4/5 sec; 2. Njord 1 lengte. Vooral op het laatste gedeelte was de race zeer spannend en eerst na ongeveer 1500 meter, te hebben afgelegd wist Nereus voor te komen en de leiding te behouden. Achtriemsgieken seniores (hoofdnum mer) 1. Njord 9 min. 59 sec.; 2. Laga 1 lengte. De strijd ging over 3000 meter. Njord nam in het begin de leiding doch weldra wist Laga gelijk te komen hetgeen echter niet van langen duur was, want Njord spande alle krachten in en. wist weer een voor sprong te krijgen om deze tot de finish te behouden. DE WEDSTRIJDEN TE HENLEY. Zwitserland boekt drie overwinningen. De internationale wedstrijden te Henley zijn geëindigd. Er bestond voor deze eind- wedstrijden een zeer groote belangstelling en een enorme massa toeschouwers sloeg de vaak spannende races gaande. Voor de eerste maal na 1914 is het een buitenlandsche acht gelukt op de Grand Challenge Cup beslag te leggen. De acht der Zürlch F. C. zegevierde in den eindstrijd met 1 1/4 lengte over Leander in den tijd van 7 min. 25 sec. Ook in de Stewarts Cup (vier zonder stuurman) overwon een ploeg van Zürich een ploeg van Leander en wel met twee lengten ln 7 min. 50 sec. De Zwitser Rufli (Zürich F. C.) mocht de Diamond Sculls voor een jaar behouden. Hij won de finale met drie lengten tegen Tyler van de Thames R. C. in 9 min. 22 s. Nop meer prijzen gingen naar het buiten land. want Amerika legde beslag op de Tha mes Challenge Cup (tweede klasse achten). Het werd hier zelfs een Amerikaanschp eindstrijd ver. Tabor Academy tegen Kent School, die door Tabor met 4 lengten in 7 min. 44 sec. werd gewonnen. i Het programma voor Nederland Gistermorgen heeft te Parijs de techni sche commissie vergaderd van de Federa tion Internationale du Hockey, teneinde o.a. de indeeling van het Olympisch tour- nool te bespreken. Men heeft de ranglijst opgesteld, die overeenkomstig de verwachtingen, die men in de kringen der deskundigen daaromtrent had gekoesterd, er als volgt uitziet: 1. Britsch-Indlë; 2. Duitschland; 3. Ne derland: 4. Frankrijk; 5. België; 6. Zwitser, land: 7. Spanje; 8. Afghanistan; 9. Dene marken; 10. Japan: 11. Hongarije; 12. Tsjecho Slowakije; 13. Amerika; 14. Joego slavië. De T.-C. heeft besloten de veertien deel nemende landen in te deelen in drie groe pen, nl. twee van 5 en een van 4 ploegen. Vallen er voor den aanvang der spelen nog ploegen af, dan volgt een automatische op schuiving volgens de ranglijst. De Indee ling der ploegen is: groep a: Britsch-Indië, Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Amerika en Joego slavië; groep b: Duitschland, Arghanlstan, De nemarken en Japan; groep c: Nederland, Frankrijk, België, Zwitserland en Spanje. Voor de eerste ronde zijn de wedstrijden van Nederland vastgesteld op de volgende dagen: Zaterdag 2 Augustus: NederlandZwit serland. Dinsdag 4 Augustus: NederlandSpanje. Donderdag 6 Augustus: Nederland—Bel gië. Maandag 10 Augustus: Nederland Frankrijk. De wedstrijden zullen op twee plaatsen tegelijk nabij het hoofdstadion gespeeld worden, en wel des namiddags te 5 uur en te 6.30 uur, zoodat per dag dus hoogstens vier wedstrijden zullen worden gespeeld. In tegenstelling tot bijv. de te Amster dam gehouden Olympische Spelen van 1928 is ditmaal besloten, dat scheidsrr 'iters van een bepaald land ook wedstrijden zul len mogen arbitreeren van landen, die in dezelfde groep zijn ingedeeld als hun eigen land. Men moest hiertoe wel besluiten om dat o.a. juist de landen, die bij elkaar in dezelfde groep zitten, de voornaamste scheidsrechters leveren, die anders nooit de belangrijkste wedstrijden zouden kun nen lelden. Tot de Olympische scheidsrechters zullen drie Nederlanders behooren, nl. de heeren Evekink, Van 'tLam en Quarles van Uf- ford. Nog voor den aanvang van het Olym pisch Hockeytournoo! zal de T.-C. te Ber lijn vaststellen, hoe de gang van zaken zal zijn wanneer ploegen gelijk eindigen en zal zij beslissen of in een dergelijk geval barragewedstrijden of het doelgemiddelde de beslissing zullen geven. De Technische Commissie heeft zich in haar zitting van gisteren genoodzaakt ge zien, de hockeyballen, die het Duitsche organisatiecomité zonder overleg met de T.-C. had besteld, af te keuren en het Organisatie-comité alsnog opdracht te geven nieuwe ballen te bestellen ln Enge land. Het betreft hier een bestelling van 30 dozijn ballen, die het Duitsche comité in Britsch-Indlë had gedaan. Bij onderzoek was het de T.-C. echter gebleken, dat de kwaliteit van deze ballen niet zoodanig was, dat het wensehelljk kon worden ge acht, het Olympisch Tournooi ermee te laten spelen. De in Engeland vervaardigde ballen voldeden echter aan alle eischen, die eraan gesteld moesten worden. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Successen van Brunhilde (Leiden) en A. A. V. '36 (Alphen). Gisteren zijn te Hilversum nationale wedstrijden gehouden, waarbij 2 records zijn verbeterd. Mevr. Jutte—Brlejer i Brun hilde, Leiden) sprong 5.62 M. ver (5 c.M. boven haar eigen record) en Petit (Lim burg) bracht het record van Jan Zeegers over 4 KM. van 12.86,6 sec. op 12 m. 25,2 sc/. Jammer is het dat de springplaats niet aan de reglementaire eischen vol deed, zoodat de prestatie van mevr. Jutte vermoedelijk niet erkend zal worden. Zij maakte trouwens nog een sprong van 5.77 M„ die direct ongeldig werd verklaard. Op de 100 M„ A kl. plaatste zij zich in haar serie op als 3de in den tijd van 12,7 sec. In de finale bezette zij de 5de pl. met denzelfden tijd. Peet Dieben behaalde den 2den prijs speerwerpen met een worp van 34,80 M. en den 3den prijs vèrspringen 4.91 M. Suusje van Es werd eerste ln haar serie 100 M. C klasse in den tijd van 13,6 en behaalde in de finale den lsten prijs in 13,7 sec. In de estafette 4 x 100 M. behaalde Brunhilde den 2den prijs in den keurigen tijd van 52,2 sec., achter de Olymp. ploeg (bulten mededinging) en A.D.S., Amster dam. Ook de athletlekvereeniging A. A. V. '36 uit Alphen nam met verschillende athleten aan deze wedstrijden deel. Een viertal prestaties werd door onder scheiden athleten geleverd, die recht op promotie naar de B klasse geven. Zoo won Looman de 1500 M. C in een tijd van 4 min. 24,2 sec., onmiddellijk ge volgd door Sluis, die tweede werd in 4 min. 24,7 sec. Beiden waren ver uitgeloopen op de andere loopers, wat de tijd van den derden aankomende 4 min. 39.5 sec. ge tuigt. De tijd van deze beide loopers was sneller dan de tijd van No. 1 in de B- klasse. Verder werd Beerschoten in zijn serie tweede met een tijd van 11,9 sec., onmid dellijk gevolgd door Ramkema in 12 sec. Beiden zullen dus naar de B klasse pro- moveeren. In de finale werd Beerschoten vijfde. Op de 800 M. A-klasse mocht Zaal we derom het genoegen smaken tweede aan te komen na Bouman. in een moedig ge- loopen race, waarin Zaal geen onderlingen strijd van beteekenls kon voeren. Zijn tijd was 2 min. 2,7 sec., wat gezien de gras- baan en de tegenwind, op het laatste rechte eind een goede prestatie is. Mej. Augustinus werd in haar serie uit geschakeld en werd vijfde onmiddellijk na me). Doorgeest. Tuinenburg kwam voor het eerst op een wedstrijd uit op kogelstooten en wist met een worp van 9,17 M. de vierde plaats te bezetten. NIEUW BRUNHILDE TE WIERINGER- WAARD. Bij de gisteren gehouden wedstrijden van het K.N.G.V. te Wieringerwaard behaalde Nleuw-Brunhllde de volgende prijzen: le pr. verspringen: Ans de Bruin, 5.01 M.: 2e pr 100 M. hardloopen: Ans de Bruin 13.6 sec., bij een deelname van 27 dames; 3e prijs hoogspringen: Us Bakker en Ans de Bruin en K van Asselt, allen 1,40 M. Bij loting bekwam mej. K. v. Asselt den prijs. Bij de 4 x 100 meter estafette werden de prijzen behaald door de drie estaffette- poegen van Brunhilde, Groningen. OM DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND. De uitslagen van de op het ADO-ter- reln te Den Haag gehouden kampioens wedstrijden van het district Zuid-Holland van de K.N.A.U. zijn: Hink-stap-sprong: 1. Aernoutse, Sparta, Dordrecht 13.195 M.; 2. Lagerwey, de Zwa luwen. Den Haag 12.185 M.; 3. Kok, ADO, Den Haag, 12.11 M. Kogelslingeren: 1. Houtzager, Vlug en Lenig. 45.10 M.; 2. Bos, de Trekvogels, 30.70 M.; 3. Bamberg, DOS, R'dam, 29.94 M. Speerwerpen: 1. Mess, Pro Patrla, 47.89 M.; 2. Louwman, Sparta, Dordrecht 47.49 M.; 3. de Haan, Hercules, Dordrecht, 41.92 Meter. Discuswerpen: 1. De Bruyn, Olympla, den Haag, 42.03 M.; 2. Bos, de Trekvogels, 36.225 M.; 3. Enklaar, Vlug en Lenig, 34.055 M. 100 Meter hardloopen: 1. H. Baumgar- ten. de Trekvogels, 11.6 sec.; 2. Kok, ADO, 11.6 sec.; 3. Van der Berg, de Trekvogels, 11.8 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Jaarsma, 3.60 M.; 2. Van de Most, Pro Patrla, 3.50 M.; 3. en 4. Krijgsman, Vlug en Lenig en Movies de Zwaluwen, 3 Meter. Kogelstooten: 1. De Bruyn Olympia. 14.25 M.; 2. Houtzager, Vlug en Lenig, 13.72 M.; 3. Mess, Pro Patria, 11.81 M. 80 Meter hardloopen Juniores 14-15 Jaar: 1. Pont, Holland, Leiden 9.9 sec., 2. Van Es, Vlug en Lenig 9.9 sec.; 3. Hendriks, de Trekvogels. 400 Meter hardloopen: 1. Essenberg, de Trekvogels, 53.4 sec., 2. Hebers, Vlug en Lenig, 54.9 sec.: 3. Meuzelaar, de Trekvo gels, 57.1 sec.; 3. Geuvels, DFC. Vèrspringen: 1. Van Es, Vlug en Lenig, 6.325 M.; 2. Tournier, DOS 6.06 M. 1500 M. snelwandelen: 1. Engelman, Pro Patria, 6 m. 26,7 sec.; 2. Tessers, S.C., R'dam, 6 min. 54,8 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Kok, A.D.O., 24 sec.; 2. H. Baumgarten, De Trekvogels, 24 sec.; 3. Van den Berg, de Trekvogels, 24,1 sec. 800 Meter hardloopen: 1. Asscherman, Feyenoord, 2 min. 6,2 sec.: 2. De Wolff, Pro Patria, 2 min. 7 sec.: 3. Struyk, D.O.S., 2 min. 7,3 sec. De Holland-loopers Duyn en Visser werden resp. 5de en 6de. 1500 Meter hardloopen: 1. Kalkman, S.C. R'dam, 4 min. 19,6 sec.; 2. Hey, Achilles, Boskoop, 4 min. 21,6 sec.; 3. Van Bakel, Holland, Lelden, 4 min. 25,4 sec. 5000 Meter hardloopen: 1. Van Ieperen, D.O.S., 16 min. 9,7 sec.; 2. De Groot, De Trekvogels, 16 min. 19,4 sec.; 3. Groeneweg S.C. R'dam, 16 min. 52,2 sec. 4 x 80 M. estafette voor juniores 1617 Jaar: 1. Vlug en Lenig, 38,8 sec.; 2. Pro Patria, 40,2 sec.; 3. Holland, Leiden, 40,3 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Vlug en Leinig I, 45,3 sec.; 2. Vlug en Lenig II. 46,8 sec. De Holland-ploeg, gehandicapt door het ver hinderd zijn van Schumann, kwam niet ln de finale. 5000 Meter snelwandelen: 1. Engelman, Pro Patria, 23 m. 26,3 sec.; 2. Tessers, S.C. R'dam, 26 min. 25 sec.; 3. Van Kampen, D.H.C., 29 min. 9,6 sec. 4 x 400 Meter estafette: 1. De Trekvo gels, 3 min. 39,4 sec.; 2. Vlug en Lenig, 3 min. 41 sec.; 3. D.O.S., 3 min. 47,4 sec. NIENW WERELDRECORD POLSSTOK HOOGSPRINGEN EN VERSPRINGEN. In het Palmerstadion in Princetown zijn de Amerlkaansche ahtletiekkampioen- schappen gehouden, waarbij phenomenale prestaties zijn verricht. Om te beginnen verbeterde George Varoff het wereldre cord polsstokhoogspringen door 'n hoogte te bereiken van 4.42'/i meter. Het wereld record stond tot nu toe op naam van Wil liam Graber met een sorong van 4.40 me ter, welke prestatie gevestigd werd op 28 April 1935 te Santa Barbara Jesse Owens won het verspringen met een sprong van 7.99 meter, welke presta tie eveneens als wereldrecord zal worden erkend.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10