Het Chr. Nat. Zendingsfeest op Raaphorst LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 1 Juli 1936 Inleidende samenkomst. KERK- EN SCH00LNIEUWS. IJN/T IN LETTEREN AGENDA. O Aan het groote Chr. Nat. Zendingsfeest, dat heden op het fraaie landgoed Raap horst werd gehouden, ging gisteravond een inleidende samenkomst vooraf. Onder de zeer vele aanwezigen merkten wij o.m. op den heer J. K. Snoek Henke- mans, wethouder van 's Gravenhage, den heer L. J. van Wijk. oud-secretaris van het Ned. Bijbelgenootschap en voorts enkele predikanten uit den omtrek en personeel der Zendingsschool te Oegstgeest Ds. Joh. Rauws, zendingsdirector, sprak een kort inleidend woord. Als eerste spreker voerde hierna ds. J. de Jong, Herv. pred, te Scheveningen het woord, die sprak over: Een dag van God gegeven. Na lezing van Ps. 118 24 zelde spr., dat dit woord ook toepasselijk is op den dag van ons Christelijk Nationaal Zendingsfeest. Aan wien hebben we te danken, dat wij 't subject en niet 't object van 't zendings werk zijn? Waarom werd het zendingsterrein niet ge troffen door het algemeehe oordeel der werkloosheid? Aan wien danken we 't, dat we nog zulk een dag mogen vieren? Denkt aan Rusland, aan Duitschland, waar 't ook gaat om de vraag: Caesar of Christus! Onze geèerbie- digde Koningin staat ons haar heerlijk land goed af voor 't doel! Hebben we het er naar gemaakt? Wie weet hoe spoedig de profetie van Openb. 20 reeds in vervulling gaat! Nu geen fatalisme. Dat betaamt den dienstknecht des Heeren nooit. Gebiedende eisch, aldus ds. De Jong, is: Snel handelen! De cultuur snelt op de ge opende deuren toe met vliegmachine en radio. Algemeene mobilisatie voor het Heiligdom des Heeren op de gansche aarde. De wereld offert voor de God-looze cultuur, dat is aan den duivel. De Gemeente Gods, aldus ein digde spr., off ere voor het onbeweeglijke en heerlijke Koninkrijk Gods. Rede ds. Jac. Eringa. Ds. Jac. Eringa, Geref. pred. te Oegstgeest, voerde vervolgens het woord. In het begin van zijn toespraak wees spr. er op, dat, zullen wij met opgewektheid en bezieling de zending blijven voortzetten, wij haar moe ten zien als het werk Gods. Wij hebben in dezen arbeid te vertrouwen op Gods belofte. Het woord: ..Jeruzalem zal dorpsgewijze be woond worden", geldt ook nu nog voor Christus, Kerk en Koninkrijk. De Kerkge schiedenis leert ons dat. Maar hoe is het thans? 't Lijkt wel alsof Jeruzalem's gren zen meer inkrimpen, dan zich uitbreiden. Spr. wijst op allerlei verontrustende ver schijnselen in de wereld en de moeilijkheden waarmee de Zending heeft te worstelen. Nemen wij een menschelijk meetsnoer ter hand, dan zouden we schier vertwijfelen. Maar Gods meetsnoer is anders dan het onze. Zijn goedheid en almacht kennen geen grenzen. De Zending is, aldus spr.. niet ons werk, maar Gods werk. Op de gebruikelijke wijze werd dit samen zijn, waaraan het fanfarecorps der Zen dingsschool medewerking verleende, geslo ten. De dag van heden. Het was hedenmorgen in de omgeving van Raaphorst te merken, dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Talrijke autobussen, waarop de onderscheidene provinciale let ters prijkten, voerden bezoekers voor het zendingsfeest aan. Ook kwamen zeer velen per trein of tram of deden de tocht per fiets. Toen ruim tien uur ds. Rauws het wel komstwoord uitsprak waren naar schatting ruim tweeduizend personen aanwezig. Na allereerst H. M. de Koningin te heb ben bedankt voor de beschikbaarstelling van het landgoed, heette spr. allen hartelijk wel kom, in het bijzonder den minister van on derwijs, K en W. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, die de openingsrede zou uitspre ken. Ds. Rauws deed vervolgens enkele mede- deelingen. waarna hij het woord gaf aan den minister Slotemaker de Bruine. Rede van minister Slotemaker de Bruine Bekend is het woord, aldus minister Slotemaker. van Willem van Oranje, dat t men niet behoeft te hopen om te kunnen ondernemen noch te slagen om te kunnen volharden. Hij achtte het dus mogelijk om te beginnen en om voort te gaan niet van wege de kansen en de resultaten. Dan moet de drijfveer dus elders liggen, in het ideaal of het roepingsgevoel. Het leven van Wil-1 lem van Oranje illustreerd de zinsspreuk. Hij1 heeft aangevat en doorgezet niet op grond j van tastbare gegevens: hij heeft ons volk I zelfstandig en vrij gemaakt. De zending gaat om nog veel hooger goed; daarom, dat Christus Koning worde alom en op ieder terrein Deze overweldigende gedachte zette spr. nader uiteen. Zendingsfeest. Na onze openingsrede verspreidden de aanwezigen zich over de verschillende spreekplaatsen. Het woord werd o.a. gevoerd door dr. W. J. de Wilde van s-Gravenhage. welke uit voerig de zendingsbede: „Uw Koninkrijk kome" uiteen zette. Zendeling W F. Schroder van Poelau Tello gaf een uitvoerige beschrijving van de Luthersche zending onder de Niassers.. Volgende spreker was zendeling F. Eigen- brod van Balige. die ge* jagde van de vele zegeningen des Heeren bij de Batakzending. Zeer groote belangstelling bestond voor de rede van den heer Joh. de Heer van Rijsenburg over „Gebonden, gevonden, ge zonden". Volgende spreker was ds. W. J. Kooiman van Amsterdam, die het onderwerp be handelde: „Dit is een dag van goede bood schap". Na een groote pauze waarin velen ge bruik maakten van de gelegenheid een wandeling over het schoone landgoed te maken werd om twee uur op alle spreek plaatsen tegelijkertijd weer begonnen. De belangstelling voor deze bijeenkomsten was nog grooter dan 's morgens. Zeker waren nu een drieduizend personen aanwezig. Ds A. G. Barkey Wolf van 's Gravenhage sprak over „De zendingsgedachte in het Oude Testament". Een uitvoerige verhan deling over het predikantswerk in Indië gaf hierna ds. J. Hofker van Bandoeng. Ds. J. A. Kwint van Rotterdam sprak over „Jeugd en zending", waarna ds. H. M. Bielke te Haarlem het onderwerp „Een moedig man in het Boschland van Suri name" behandelde. Laatste spreker was zendeling P. Middelkoop, die het een en ander mededeelde over het zendingswerk op Timor. Na een rede van zendeling K. A. Bot, die vertelde van zeventig jaar Halma-Hera- zending had een jeugddienst plaats, die onder leiding stond van dr. M. M. den Her tog en waar de a.s. zendelingen, de heeren L. H. Put. J. F. Storm en W. B. de Wecrd achtereenvolgens het woord voerden. Ds. L. E Smelik besloot het samenzijn met een rede over „Handelingen der Apos-> telen en handelingen der christenheid". Het zendingsfeest werd besloten met een gemeenschapjpelijke samenkomst op spreek plaats één. waar dr. J. F. Beerens van Utrecht een slotwoord uitsprak. PREDIKBEURT NIEUW-VENNEP. Chr. Geref. Kerk: Hedennam. half acht, de heer Aangeenbrug. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Meeden, F. H. v. Aalst, cand. té Haarlem. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Beroepen: Te Ijlst en Hallum (Fr.), C. P Hoekema, cand. te Grouw (Fr hij de rij van referenten over: „Die Menno- niten in Geschichte und Gegenwart" opende. In de Singelkerk, die geheel is ongericht voor congreszittingen is ook een tentoon stelling van Mennonitica ingericht, als ook een bureau waar een dagelljksche con grescourant wordt uitgereikt. Van de ten toonstelling noemen we als het voornaam ste een uitgebreide collectie martelaars literatuur. o DC VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN' TE HAARLEM. DOOPSGEZIND WERELDCONGRES. In het in de Singelkerk te Amsterdam voortgezet Wereldcongres sprak namens den Oecumenischen Raad der Chr. Kerken in Nederland baron Boetzelaer van Dub beldam een woord van welkom en sym pathie. Nadat ds. F. Kuiper van Alkmaar enkele mededeelingen had gedaan van organlsa- torlschen aard in betrekking tot het con gres, werd overgegaan tot de samenstel ling van het congresbureau. Tot eere voorzitter werd benoemd dr. Christian Neff Weierhof, tot eere-lld orof. dr. B. H. Unruh uit Karlsruhe, tot voorzitter ds A. H. v. Drooge van Deventer, tot vice-voorzitters Lie. E. Handiges uit Elblng bij Dantzig. ds. P. R. Schroeder uit Zuld-Dakota (Amerika) en ds. C. F. Klassen uit Canada. Als secr. zal fungeeren ds. A. A. Sepp van Westzaan en ds. F. Kuiper van Alkmaar als leider van den technischen dienst. Prof. dr. B. H. Unruh dankte namens de bultenlandsche gasten voor het vriendelijk welkom hen in de hoofdstad bereid. In de eerste werkzitting, die gepresideerd werd door ds. E. Handiges uit Elbing, die een wijdingswoord sprak naar aanleiding van 2 Cor. 4 7, traden als referenten op de Doopsgez. predikanten ds. N. v. d. Zijpp van Joure, met het onderwerp: „De be- teekenis van Menno's werk voor onze Broe derschap" en ds. J. Yntema van Leeuwar den. die sprak over: „Da Doopsgezinden in Nederland in verleden en heden", waarbij De wetenschappelijke samenkomst. Aan de Jaarvergadering van de Ver. voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, die morgen te Haarlem zal worden gehouden onder presidium van dr H. Colijn, pleegt steeds een wetenschappelijke samenkomst van leerlingen en oud-leerlingen vooraf te gaan. Heden vond deze wetenschappelijke samenkomst eveneens plaats, thans in de Gem. Concertzaal te Haarlem. De bijeen komst ving hedenmorgen om 11 uur aan. Allereerst kwam in behandeling het onder werp van prof. dr. J. F. Koksma. hoog leeraar aan de V.U. over „Wiskunde en waarheid". Na te hebben nagegaan wat men eigen lijk onder een wiskundig bewijs verstaat, stond ref. stil bij het standpunt van Eucli- des, Kant, Russell, Polncaré, de aanhangers van het intuïtionlsme. Brouwer, en besprak tenslotte de opvattingen van Hllbert en zijn school. De Christen die gelooft in de realiteit van den Kosmos, welke hij op grond van Gods Woord ziet als de schep ping van den Heere des hemels en der aarde, behoeft ook hier niet zonder kom pas te varen, naar ref. nader aantoonde Prof Koksma besloot zijn bij uitstek des kundig rferaat met de opmerking dat de kern van zijn onderwerp tenslotte schuilt in de problemen waarvoor het oneindige ons stelt. Ook ln de wiskunde zien we den mensch bij zijn worsteling naar waarheid gebonden aan het aardsch-eindige, maar toch den mensch ln wienst hart God de eeuw gelegd heeft. Na bespreking van dit onderwerp, welke bespreking een besloten karakter droeg, werd de morgenvergs dering gesloten. In de middagvergadering kwam aan de orde het referaat van dr. W. H. Gispen, Geref. predikant te Delft, over; „De Cere- monieele wet". Ref. ving zijn betoog aan met de opmer king dat hij onder de ceremonieele wet verstaat dat gedeelte van de Mozaïsche wetgeving dat aan Israels eeredienst is gewijd. Mozes toch gaf, namens Jahwe, het groote geheel van bepalingen ook voor dien eeredienst aan Israël. Wil men tot een zuivere bepaling van de waarde van de ceremonieele wet komen dan moet tot het beginsel dat aan deze wet ten grondslag ligt, doorgedrongen. Het standpunt dat hier t o. der Schrift Ingenomen wordt is alles beslissend. Ref. wil geen volledige behan deling van de ceremonieele wet geven, maar na gewezen te hebben op eenlge opvattingen ten opzichte van deze wet, de Geref. opvatting nader uitwerken aan één voorbeeld. Daar toe ruimde spr. een groote plaats ln aan Karl Christ. Wilh. Fel. Bahr, onder hen wier opvattingen ln zijn refe raat ter sprake komen. Zijn opmerkingen hebben nog waarde en doen tevens de voorafgaande periode kennen. L. Dlestel geeft in zijn „Geschichte des Alten Testa- mentes in der christlichen Klrche" veel gegevens over de verschillende methoden van verklaring toegepast op de ceremo nieele wet. Spr. stipt daaruit na den tijd van 1869 iets aan Men vergete nooit dat volgens de Schrift de ceremonieele wet door Jahwe is gegeven. Bii de beschouwing van Bahr en Keil over het onderscheid tusschen symbool en type loopt men het gevaar dat men willekeurig uitleggen gaat. Bruikbare aanwijzingen voor de verklaring der ceremonieele wet kunnen pas gegeven worden als de exegese van de boeken van Mozes van Geref. zijde voortgeschreven is. Op Geref. standpunt staat men hier pas aan het begin. Naast commentaren zouden monografieën welkom zijn en hier zal ook samenwerking tusschen theologen en andere valideerden moeten wezen. bijv. om het gebruikte materiaal toe te lichten. En dan zal de tijd aanbreken voor een samenvattend werk, wil men een Bijb. Ar cheologie Spr. gaf ten besluite een voor beeld, allerminst bedoeld als model doch slechts als proeve, n.l. Ex. 20 226. Na bij de exegese hiervan te hebben stilgestaan gaf spr. tenslotte de toepassing in verband met het onderwerp. Na bespreking van dit referaat (de dis cussie droeg ook nu een vertrouwelijk ka rakter) werd de wetenschappelijke samen komst gesloten. Het Vrouwen-Comité tot versterking van de Medische en de Wis- en Natuur kundige faculteit (V.U.-plan 1937) verga derde hedenmiddag eveneens te Haarlem en wel onder leiding van mervr. Verdam Okma van Amsterdam. In deze vergadering deed mej. v. Over steeg mededeeling over den stand der financiën cn het aantal uitstaande busjes waarin gelden worden ingezameld om in 1937 als de 100e geboortedag van den stichter der Vrije Universiteit, zal worden gevierd, aan directeuren te overhandigen ten bate van de Medische en ter verster king van de Wis- en Natuurkundige facul teit. De offervaardigheid voor deze zaak stemt het Vrouwen-comité tot dankbaar heid. Hierna sprak mevr..J. B. v. Baren— v. d. Voorn Grootenboer—ëchtgenoote van den burgemeester van Driltover: „Onze V. U. actie". Ref. besprak de VrU. -actie en wees op den buitengewonen zegen in de afgeloopen 4 (aar ondervonden rieo de vrouwen op zich met dezelfde toewiiding te blijven geven. In het licht werd gesteld, dat niemand zich door den tijdgeest, die overal meer op ontbinding dan od samenbinding uit is, mag laten beïnvloeden. Dat juist de vrouw in dezen moet werken in groote liefde en streven naar saamhoorigheid. Ref. wees ln dit verband od het hoofdstuk der liefde, 1 Cor. 13. Tenslotte deelde ref. mede dat de presidente met directeuren een onderhoud heeft gehad waarin beraadslaagd is over een actie na 29 Oct. 1937. Een besluit werd nog niet genomen. De nieuwe plannen zul len t. z. t. worden gepubliceerd. P. J. DE VOS t In den ouderdom van 74 jaar is te Dlnx- perlo plotseling overleden de heer P. J. Vos. oud-evangelist en hulpprediker bij de Ned. Herv Gem. aldaar. De overledene, die in 1861 geboren werd. werd door de Haagsche predikanten wijlen dr. F. v. Gheei Glldemeester en ds. G. J. v. d. Flier, opgeleid voor het examen voor godsdienst onderwijzer en in 1889 door de Ned. Ev. Prot. Ver. uitgezonden als colporteur- evangelist naar het Eiland Wierlngen. HIJ arbeidde achtereenvolgens te Brussel, Sleen, Neede. Gorrediik (waar hij op de arme Friesche heide van 18911902 pionierswerk deedi. Erica. Schoondijke (Z.) en kwam in 1914 naar Dinxperlo, waar hij zich ook voor het jeugdwerk en voor de Chr. Hist. Unie zeer verdienstelijk heeft gemaakt In de Geld Achterhoek was de heer de Vos een bekende persoonlijkheid. Generale Synode van Groningen (1827) cn van Arnhem (1930). In Rotterdam was ds. Bavlnck vice-voorzitter van de Kweek school met den Bijbel, gaf hij godsdienst onderwijs aan het verplegend personeel van het ziekenhuis „Eudokia en was hij voor zitter van de Prinses Julianaschool, de vroegere school ln de Kievitstr. Ds. Bavlnck was ook curator van de Theol. School tc Kampen, eveneens mede werker van de Geref. Kerkbode van Rot terdam en ls nog medewerker aan het Ger. weekblad „De Bazuin". Zijn verdien sten vonden erkenning in zijn benoeming tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau. NIEUWE UITGAVEN. „TUSSCHEN BOMMEN EN ROOVERS". Met de Nederlandsche Ambulance ln Abessynië. Bij de uitgeversmaatschappij Scheltens en Giltay te Amsterdam zal dezer dagen verschijnen van de hand van den onder leider der Nederlandsche Ambulance, den chirurg-uroloog dr. A. van Schelven, het Interessante en fraai verzorgde boekwerk ..Tusschen Bommen en Roovers". verlucht met talrijke fraaie foto's. Met spanning heeft men reeds ln de dagbladen de reportage der wederwaardig heden onzer Roode Kruis Ambulance in Ethiopië gevolgd: met gelijke interesse zal men van dit uitvoerig relaas van dr, van Schelven, dat wil met genoegen gelezen hebben kennis nemen. Het is een bezonken overzicht; bezonke- ner althans, dan dat wellicht tiidens het bezoek aan Abessynië. door sommige leden der expeditie, onder den hoogdruk van lnspannenden arbeid en in de snelop- eenvolgende roes van indrukken, met mogelijkheid gegeven kon worden, in de brieven naar ons land. Dr. van Schelven heeft zich onmiddellijk na zijn terugkomst aan het schrijven gezet. Hij zegt aan het slot van zijn inleiding: „Ik wil u vertellen, wat mli wedervoer als chirurg, omdat de weinige maanden in Ethiopië doorgebracht, mij de grootste avonturen uit mitn leven hebben gebracht, gebeurtenissen, waarbij vergeleken mijn tien iaren od Java en de vijf od Curacao kleurloos zijn te noemen". Inderdaad: deze samenvatting van her inneringen en beschouwingen is dan ook rijk aan variatie geworden, getuigend van een groote opmerkingsgave. Aan het slot van zijn boek zegt de schrijver: „Het Roode Kruis heeft een mooie taak te ver vullen. Ondanks alles ondanks de gevaren, die ons werk daar hebben belaagd, on danks miin wonden, voel ik mij trotsch en gelukkig, dat ik. zij het ook nog zoo onvol maakt. heb mogen medewerken aan het hooghouden van den naam van het „Nederlandsche Roode Kruis". Een woord, dat ervan getuigt, hoe prach tig dr van .Schelven zUn taak begrepen heeft. Het ls een leerzaam boek, dat men ook graag zal lezen, daar het veel brengt, dat men misschien nog niet weet. Het voert ons tot in détail over DJiboeti naar Addis Abeba het verhaalt van de installatie in het Italiaansche hospitaal, bespreekt de voorbereidingen tot den opmarsch naar Dessié en den opmarsch zelve, het verhaalt van de inrichting van het Basishospitaal, van het bezoek bii den „Koning der Ko ningen". van de behandeling der gewon den. het gaan naar het front, de verschrik kelijke overvallen, die voerden tot een lijdensweg en een ontsnapping aan den dood. Tenslotte zlin hoofdstukken gewijd aan ..Het hospitaal te Quoram". „In de schaduwen van den oorlog" „Het afscheid van Keizer Haile Selassie" „De terugtocht naar Dessié" en .De reis naar huis". Tijdens het lezen dezer indrukken ver heugt men zich over den moed en het doorzettingsvermogen van onze Roode Krulsdoktoren. die zonder ophef ook nu weer de naam van ons land ln een ver. vreemd en gevaarlijk ri.ik hooghiel den en. zij het helaas gebrekkig, mede werkten tot het schoone werk van hulo- verleenlng aan den medemensch. daar. waar het wel zeer van noode was! DS. C. B. BAVINCK. As. Vrijdag viert ds. C. B. Bavlnck te Amersfoort, em. predikant van de Ger. Kerk van Rotterdam en ln vroeger dagen een op den voorgrond tredende persoon lijkheid, zijn 70sten verjaardag. Coenraad Bernardus Bavinck. die uit een beroemd en bekend geslacht van Geref. theologen stamt, werd 3 Juli 1866 te Alm- kerk (Br.), waar zijn vader, wijlen ds. J. Bavinck, predikant was, geboren. In 1873 vertrok zijn vader naar Kampen en daar bracht de 70-jarige dan ook zijn jeugd door. Hij bezocht er het stedelijk gym nasium en studeerde aan de Theol. School. Ook liep hij college aan de universiteit te Bonn en volgde er met name de practische theologische lessen van prof. dr. Th. Chris- lieb. In 1890 candidaat geworden nam ds. Ba vinck uit enkele beroepen dat naar Hazers- woude aan, waar zijn vader hem 30 Nov. van dat jaar bevestigde en aan welke gemeente ds. Bavinck zich verbond, spre kende over 1 Cor. 4 16. In 1894 werd het beroep naar Rotterdam aangenomen, waar zijn broer, wijlen prof. dr. H. Bavinck. hem 9 Sept. van dat Jaar bevestigde bij de Geref. Kerk A. en waar ds. Bavlnck in trede preekte met Rom. 1 15 en 16 in het kerkgebouw aan de Hovenierstraat, Ds. Bavinck heeft zich ln Rotterdam v.n. be perkt tot zijn ambtelijken arbeid en was er predikant tot 1 Dec. 1930, toen hij na 40-jarigen dienst op zijn verzoek van de I classis Rotterdam eervol emeritaat ont ving. Ds. Bavinck werd door de classis Rotterdam bij herhaling afgevaardigd naar de Part. Synode van Zuld-Holland- Zuid, die hem o.m. afvaardigde naar de VOOR DONDERDAG 2 JULI. Hilversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzen- dlng 8.00: Gram.pl. 9.00: Ensemble Jonny Kroon 10.00: Morgenwijding. Gram.pl. 10.30: Ensemble Jonny Kroon 11.00: Voordracht 11.30: Cantabllé- orkest 1.30: Gram.pl..2.30: Officieele opening van de nieuwe AVRO.-Studio 3.30: Opening nieuwe Jullanabrug te Koog- Zaandijk 4.00: Voor zieken 4.30: Voor de kinderen 5 30: Gram.pl. 6.30: Sportpraatje "<.00: Renova-kwintet en Declamatie 8.00: Berichten ANP. 8.05 Omroeporkest 8.15: Gedeeltelijke her haling' van 2.30 8.25: Orgelspel, zang en viool-recital 8.40: Aan alle luistervin ken 8.50: Concert m. m. v. solisten, koor en het omroepporkest 9.50: Het Bouw werk voltooid 10.00: Dansmuziek 10.30: Kovacs Lajos' orkest en orgelspel 11.00: Berichten ANP. 11.10: Gram.pl. 11.4512.00: Orgelspel. Hilversum II, 301 M. 8.0O—9.15: KRO. 10.00: NCRV. 11.00: KRO. 2.00: NCRV. 8.00—9.15: en 10.00: Gram.pl. 10.15Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. en KRO.-orkest 2.00: Gram.pl. 3.15— 3.45: Vrouwenhalfuur 4 00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: De Gooilanders 7 00: Berichten 7.15: Journ. Weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. 8 15: Kamer orkest „Ars Nova et Antiqua" en solisten 9.15: Boekbespreking 9.45: Vervolg concert. (Om 9.55: Berichten ANP.) 10.3011.30: Gram.pl. Droitwich, 1500 M 11.25: Orgelspel 11.50: Gram.pl. 12.20: Het Trocadero- Clnema-orkest 1.05: Gram.pl. 1.35: Het Lampe-Sextet 2.35: Populair con cert 3.20: Vesper 4.10: Causerie „De Vrouw in China" 4.30: Gram.pl 5.05: Het Harp-Trlo 5.35: Dansmuziek 6.20 Berichten 6.50: Reg. King's orkest 7.35: Karl Caylus' Ensemble en solist 8.20: Causerie over de publieke opinie 8.50: Revue-programma 9.50: Berich ten 10.20: Korte Kerkdienst 10.40: Voordracht 11.05: Het Brldgewater HEDEN: Hooglandsche Kerk: Jubileum van den organist den heer L. Boom (zang- en or- gelavcnd), n.m. 8.15 uur. Donderdag. Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. afd. Leiden Z.H. Ver. „Het Groene Kruis", 8l/i uur nam. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leidsche Schouwburgver., 4 uur nam. Dinsdag. N o o r dwijkerhout: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h N. C. v. d. Zalm en Zn.; 2 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12.30 en 2—5 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal", Oude Singel,: Geopend in Januari, November cn December van 103 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en 1'/;—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk .Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge- opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Hoog spel" Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uuj, 4 uDt 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Desire". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 38, 81/4 u. n.m. „De uitgeworpene". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4tf» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarisfer. 7 uur nam. „Jood Süss". lederen middag 2'/i u„ Zondag vaf 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vjn, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli as. waargenomen door de apotheken: G. F Reiist. Steen- straat 35. telef. 136: A. J. Donk. Doeza- straat 31. telef. 1313 en C. va» Zlj,p. Wil- helmlnaoark 8 Oegstgeest. telef. 274. Harp-kwlntet 11.3512.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20, 8.40 en 9.20: Gram.pl. 9.50: Orgelconcert 11.20: Omroeporkest 2.50: Gram.pl. 5.20: Hoorspel 8.20: Zang 9.05: Concert m. m. v. solisten, koor en orkest 11.05 I.05: Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: dito 1.35: Gram.pl. 2.35: Schrammelmuziek m. m. v. solisten 4.20: Populair concert 5.35: Omroepkoor 6.20: Werag-Kamerorkest 8.30: Omroep- kleinorkest 9.40: Opera-uitzending II.0512.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.50 2.20Gram.pl 5.30: Onbekend 6.50: Gram.pl. 7.20: Onbekend 8.20: Om roeporkest en radiotooneel 9.20: Om roeporkest en Gram.pl. 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 1250 Omroeporkest 1.30: Salon-orkest 1.50 2.20, 5.20. 6.35 en 7.35: Gram.pl. 8:20: Symphonieconcert 10.3011.20: Gram.- platen. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Ge varieerd programma 10.20: Berichten 10.50: Olympisch nieuws 11.05: Weer bericht 11.2012.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 2 Juli. Ie Programmalederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 3.00: Keulen 8.45: diversen 10.05: Keulen 11.20: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: Keulen 15.20: Droitwich 16.10: Parijs Radio 17.20: Brussel VI. 18.50: Brussel Fr. 19 20: Keulen olm 21.05: Parijs Radio 23.05: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Parijs Radio 10.35: Londen Reg 11.25: Droitwich 13.35: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18 20: diversen 18.50: Droit wich 19.30: Sportpraatje door den heer J G A Janssen (journalist) 20.00: Droitwich 20.20: Londen Reg. 20.50: Droitwich 21.50: Brussel Fr 22.20: Droitwich 22.40: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6