NOODWEER TEISTERT ONS LAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 Juni 1936 Vijf menschen gedood en tal van huizen afgebrand VREESELIJK DRAMA TE NIJEVEEN Instantfne KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v Leiden. losse nummers van ons Blad Onthoudt den naam INSTANTINEI Een hevi* onweer, hier en daar ge paard gaande met een windhoos, heeft gisteren ons land geteisterd en niet alleen tal van branden veroorzaakt maar ook meerdere menschenlevens geëiseht. Drie dooden te Nijeveen. Ontzettend waren de gevolgen van het noodweer te Nijeveen. een dorn bij Meppel, waar gistermiddag omstreeks 3 uur niet minder dan drie Dersonen om het leven zijn gekomen. Met een met een naard bespannen wagen was de landbouwer Roelof Karsten. vergezeld door zijn broer en een tweetal knechts, op weg naar het hooiland, toen de bul kwam oDzetten. De mannen zijn toen ijlings teruggekeerd, maar werden vijftig meter van de boerderij van Karsten door het noodweer overvallen en door den bliksem getroffen. Roelof Karsten. die de teugels hield en naast den wagen lleD, werd bewusteloos geslagen en kwam later weer bij zonder noemenswaardig letsel te hebben bekomen. Zijn 39-iarige broeder Jan Karsten uit Rulnerwold echter werd door het hemelvuur gedood, evenals zijn knecht de uit Weerwille afkomstige 17- jarige Jan Draet en de 26-iarlge landar beider Geert Scholten uit Zwinderen, die allen op den wagen zaten. Het paard voor den wagen en een paard n het land wer den eveneens gedood. Vrouw omgekomen bij Emmen. Gistermiddag omstreeks vijf uur is te Weerdinge. gemeente Emmen (Dr.) de 56- jarUe echtgenoote van den arbeider Ger- rit Paalman tijdens een onweersbui door den bliksem getroffen en op slag gedood. Zij stond met haar man en zoon voor de woning naar het overtrekken van de bul te kijken De beide mannen bleven onge deerd. 28-jarige jongeman te Abcoude gedood. Een vijfde menschenleven viel te betreu ren te Abcoude. Daar was het gezin van der Broek, vader en drie zoons in het hooi land werkzaam, toen het onweer losbarstte. Terwijl de vader bezig was met hooien, zaz hij op de plek waar zijn drie zoons aan het werk waren, plotseling vlammen uit den hooiberg op'aaien. Hij snelde te hulp en wist de drie jongemannen die anders zeker allen In de vlammen zouden ziin omgekomen, bulten gevaar te brengen. De oudste zoon. de 28-iarlee Henk. was echter zoodanig door den bliksem getrof fen. dat hulo niet meer kon baten. De 26-larlee Gils heeft ernstige brandwonden opge'.oopen. De jongste zoon was evenals zijn vader die na ziin kordaat oDtreden even het bewustzijn verloor, weer spoedig tot bewustzijn gekomen. Bliksem slaat in bovenleiding van electrischen trein. Gistermiddag om tien minuten over viif ls de bliksem geslagen In de stroomleiding van den electrischen trein tusschen den F-ae en Rijswijk. Dit had tengevolge, dat de stroomvoorziening oo het spoor in de richting Rotterdam werd verstoord en het verkeer tusschen het viaduct bil de Vall- lant'aan te Den Haae en de oliefabrlek te Delft over enkel spoor moest worden geleid. Oo dit spitsuur leverde dit. gezien de kwartiersdienst. die dan oo dit traject wordt gereden vrij aanzienlijke vertraelne op. Met twintig tot dertig minuten ver traging kwamen de treinen te Amsterdam aan. Doordat men hier beschikt* over een reservestel. kwam er btl het vertrek der treinen geen vertraging voor. Eerst te kwart over acht oehoorde de vertraging tot het verleden. Te Schevenlneen sloeg de bliksem ln een zandkuil oo het strand bil den vuurtoren, waarin eenige menschen zaten De 43- jarlee G v. K. uit de Mo=selstraat werd getroffen Hit raakte bewusteloos en werd door den G.G.D vervoerd. Bii het onder zoek bleek dat hii een ernstige wonde aan het linkeroog gekregen had. doch verder geen letsel had opgeloocen. D' overige leden van de familie, die in den kuil zaten waren ongedeerd gebleven. Een groot aantal branden. Te Laren sloeg de bliksem in de villa van den heer G. C. F. Schoch aan Hoeflo. In een minimum van tijd stond het rie ten dak van de villa in lichter laaie. Aan de activiteit van de Larensche brandweer, die zeer spoedig met de motorspuit ter plaatse was. is het te danken, dat de brand beperkt bleef tot de bovenverdieping. Na ruim twee uur was de brandweer, die met twee stralen het hoog oplaaiende vuur bestreed, den brand meester. Een deel van den inboedel ging verloren. De schade, die door verzekering wordt, ge dekt. bedraagt ongeveer zesduizend gulden. Te Beekbergen (gemeente Apeldoorn) is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer E. J. Brink aan den Traan- dijk 71. Het woonhuis brandde geheel uit. Verder ging een voorraad van 10.000 pond hooi verloren. Vrijwel de geheele inboedel kon wordèn gered. Een belendende schuur er een hooiberg bleven behouden. De vrij willige brandweren uit Apeldoorn en Beek bergen hadden bij hun blusschingswerk te kampen met watergebrek. Over 'n afstand van eenige honderden metera moest het water uit een wetering worden betrokken. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Balkbrug ging het onweer gepaard met hevlgen regen en hagel. Bij den landbouwer P. Dolfsma aan den Zuiderweg sloeg de bliksem ln de boerderij en zette deze in een minimum van tijd in lichter laaie. Dolfsma, die met zijn dochter alleen thuis was, kon zich ternauwernood voor de zeer snel om zich heen grijpende vlammen red den. Hij wist nog een kalf en een varken naar buiten te brengen. Behuizing, inboedel en een voorraad van dertigduizend pond hooi werden een prooi der vlammen, die na een half uur haar ver nielend werk hadden verricht. De brandweer was niet aanwezig. Verze kering dekt de schade. Tusschen Oosterwierum en Matgum (Friesland) werd de boerderij van den heer J. Leyenaar door den bliksem getroffen. Het geheele pand werd een prooi der vlammen. Tusschen Parrega en Tjerkwerd (Friesl.) trof de bliksem de boerderij van den heer G. Jansen. Ook hier kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Te Noord-Bergum (Fr.) werd de woning van den heer P. van den Akker door den bliksem getroffen. Het huls is tot den grond toe afgebrand. Van den Inboedel kon niets worden gered. Persoonlijke oneelukken de den zich niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Heerenveen werden twee woningen door den bliksem getroffen en te Stobbegat een in aanbouw zijnde boerderij. Brand werd niet veroorzaakt. Zoo hevig viel de vegen in Friesland dat automobilisten geen 10 Meter ver konden zien. Te Nieuwebrug (Fr.) sloeg een zeilboot met twee studenten om. Een van hen, die in het zeil verward raakte, verkeerde in eén hache lijke positie, doch te hulp gekomen perso nen wisten hem te redden. Te Ter Home (Fr.) werd een zoon van den heer Wiersma te Irnsum die met zijn broer op den weg liep. door den bliksem getroffen en bewusteloos geslagen. Geluk kig kwam de knaap later weer bij. Het haar was hem gedeeltelijk van het hoofd ge schroeid. Dr. Baarda, uit Akkrum, die het slacht offer hulp zou verleenen, slipte met zijn auto. tengevolge van de gladheid van den weg en kwam in een bermsloot terecht. Hij bekwam geen letsel en kon per rijwiel zijn reis voortzetten. Te Haskerdijken werd een koe van den veehouder H. door het hemelvuur gedood. Omstreeks 0 uur sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van den heer R. N. Deth- mers te Winschoten, met het gevolg, dat een felle brand ontstond. Het gebouw werd vrij wel geheel in de asch gelegd, slechts het voorhuis bleef behouden. De brandkweer van Midwolda verleende assistentie. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De schade wordt door verze kering gedekt. Te Doetinchem sloeg de bliksem in de aan het Gymnasium grenzende woning van den heer van Tatenhove. De schoorsteen kwam ln de keuken terecht en veroorzaakte groote schade. De bliksem nam verder zijn weg door het scheikundelokaal van het Gymna sium en vernielde daar eenig glaswerk en een ruit. Brand werd niet veroorzaakt. Tal van hoornen werden door den storm wind ontworteld. Te Breedevoort is het dubbel woonhuis van W. Schoppens totaal afgebrand. Consternatie op het strand te Katwijk. Gistermiddag tusschen 5 uur en half 6 kwam er plotseling uit zee een hoos aan zetten. Tentjes op het strand te Katwijk aan Zee werden de lucht ingeslingerd. Ba ders en baadsters vluchtten met hun kleeren de duinen in om zich daar verder aan te kleeden. Sommigen ontdekten later, dat een of meer kleedingstukken door den wind waren weggeslingerd. Van de schildersboot „De Branding", gelegen ln het Prins Hen drikkanaal brak de mast doormidden. Deze viel ln het water. De wind trok landwaarts ln, het uitzicht belemmerende door de groote hoeveelheden zand, die van het strand meegevoerd werden. Treinverkeer Den Haag—Amsterdam ernstig gestoord. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Tengevolge van het Inslaan van den blik sem ln de bovenleiding op het baanvak LeldenDen Haag en bij Warmond, waar door dit stroomioos werd, is gisteravond omstreeks 6 uur het geheele verkeer tus schen Haarlem-Lelden-Den Haag-Rotter dam l'/i uur geheel ontwricht geweest en zoo goed als stilgelegd. Om ongeveer 7 uur stonden op het Leldsche station de treinen die om 18.14. 18,23 en 18,40 uur moesten ver trekken, terwijl de trein die om 18,53 uur moet vertrekken voor het signaal stond te wachten en op blokafstand tusschen Lei den en Den Haag nog vier electrische trei nen stonden te wachten. Daar het baan vak Leiden—De Vink stroomloos was ge worden werden de treinen een voor een door een locomotief voorbij het stroom- looze gedeelte geduwd, waarna zij op eigen kracht weer verder gingen. Daar ook van Den Haag geen treinen konden binnen komen ontstond een geweldige stagnatie ln den treinenloop. Om ongeveer half acht was de storing opgeheven en werd de trel- neloop weer normaal. 5906 stilt en voorkomt D i i n o n (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 1 JULI. BODEGRAVEN. Lokaal WlUemstraat: Nam. halfacht, ds. Van Weizen, van Gouda. WADDINXVEEN. Centrum: Nam. halfacht, ds. A. W. de Rover, van Vlaardlngen. NED. HERT. KERK, Bedankt: Voor Spijkenlsse G. H. J.Mars man te Urk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Zevenhuizen (Gron.) ,T. Dijk. te Sellingen (Gron.) Aangenomen: Naar Abcoude J C. Jon kers. cand. en hulppced. te Rotterdam- Zuid. AFSCHEID EN INTREDE. Wegens vertrek naar 's-Gravenhage waar hij de vac. van wijlen ds. C. Ferguson vervullen gaat, nam ds. G. Bos eergister avond onder zeer groote belangstelling af scheid van de Ned. Herv. Gem. van De- demsvaart, sprekende over 1 Thess. 2 8. Een zestal sprekers, w.o. de burgemees ter en de plaatselijke collega, ds. P. v. d. Sluys. richtte woorden van afscheid tot den vertrekkenden predikant, die men staande toezong de zegenbede uit Ps. 121. Een 7-tal collega's uit de omtrek was mede aanwezig alsmede de ouders van ds. Bos. A.s. Zondagavond zal ds. Boe in de Groote Kerk te 's-Gravenhage worden be vestigd waarna hij Woensdagavond 8 Juli d.o.v. in hetzelfde kerkgebouw zijn intrede zal doen. DOOPSGEZINDEN IN CONGRES BIJEEN. In de eerstvolgende dagen komen de Doopsgezinden ult.pEde landen te Amster dam bijeen voor hërbouden van een con ferentie. Er ziin behalve een groot aantal deelnemers uit ons eigen land. ook velen gekomen uit Ned.-Indië. Dultschland, Po len. Rusland. Zwitserland, Ver. Staten van Noord-Amerlka, Canada en Paraguay. Het congres werd gisteravond geopend met een godsdienstoefening in de Singel kerk onder leiding ran dr. A. K Kuiper. Toen met deze godsdienstoefening het congres was geopend, heeft onder leiding van den voorzitter der Alg. Doopsgezinde Sociëteit, die ook voorzitter van het con gres ls. de verkiezing plaats gehad van drie ondervoorzitters. Aan het slot van den avond werden nog enkele korte begroetingen uitgesproken. NED. OUDERRAAD BIJ HET OPENBAAR LAGER ONDERWIJS. De Ned. Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs, kwam ln het stadhuis te Utrecht in huishoudelijke zitting bijeen, onder leiding van den voorzitter, den heer N. M. H. Lousberg, te Utrecht. Vertegen woordigd waren de centrale ouderraden te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Arnhem, Dordrecht, Leiden. Maastricht, Vlisslngen, Zeist, Zutphen. Hilversum, Leeuwardera- deel, Amersfoort. Leeuwarden, Maarssen en Delft, door 30 afgevaardigden, verte genwoordigende 382 oudercommissiën. Mede was de adviseur, de heer Klaas de Vries, van Amsterdam, aanwezig. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de groote moeilijkheden waarvoor het bestuur in de afgeloopen vier jaren stond. Met groote energie is aan die moeilijk heden het hoofd geboden, doch daardoor kwam het werk van den Ned. Ouderraad minder naar buiten. Er zijn teekenen, die op toename van de activiteit van de cen trale ouderraden en de oudereommiasies wijzen. De belangstelling voor het orgaan neemt toe. Sedert September 1935 is er, doordat het secretariaat ln handen kan worden gelegd van iemand die zich daaraan ge heel kan wijden, heel veel gedaan. De secretaris bracht daarna uitvoerig verslag uit van de met den minister van onderwijs gevoerde besprekingen. Met groote instemming nam de vergade ring kennis van het verslag van de met den minister van onderwijs gevoerde be sprekingen. Het financieele verslag van den pen ningmeester werd goedgekeurd, evenals de begrooting voor 1936/37. Het voorstel inzake reglementswijziging werd verworpen met deze uitzondering, dat de ledenraad voortaan elk jaar zal verga deren. De overige voorstellen werden of aangehouden of verwezen naar den be stuursraad. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat gekozen werden tot voorzitter N. M. H Lousberg. Utrecht, eerste secretaris W. Nieuwhoff, Den Haag, penningmeester, H. van Dalfsen Sr. Hilversum, tweede secreta ris, P. G. den Boer, Utrecht; 2e voorzit ter R. van der Horst, Arnhem en tot ove rige leden van den bestuursraad: D. H. den Beer, 's-Gravenhage, Y. Hartog, Noord Beemster, mr. C. Hellwig, Maastricht, F. de Boer, Leeuwarderadeel. mevr. A.C. v d Bom—De Jong. Rotterdam, H. J. Pelle, Arnhem. W. Steenis, Amsterdam, J. C. de Glopper Rotterdam, Th. Henrar. Amster dam. Tot adviseurs werden herbenoemd de heeren Klaas de Vries, Amsterdam en ds. A. H. v. d. Hoee, Herv. predikant te Hem. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kantonge recht alhier terechtstaan W. O., uit Am sterdam, omdat hij met zijn auto op het kruispunt nabij de Haagsche Schouw de veiligheid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht door met groote snelheid de tramrails over te ste ken, terwijl op zeer korten afstand een tram van de H.T.M. naderde, waardoor hij de tram had aangereden. De wagen voerder der H.T.M. G. van Wijenhorst, die op deze tram dienst had gedaan, verklaar de, dat verdachte niet opgelet had, door dat hU met iemand zat te praten, waar door zijn aandacht afgeleid was. Get. had ook een aanrijding niet meer kunnen voorkomen: er was f.450 schade aan de tram toegebracht. Het O. M. vond dat hier geen verzach tende omstandigheden aanwezig waren en elachte f 20 boete of 8 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde dat de schade door de verzekering zal betaald worden; tus schen de experts en verzekeringmij. is echter nog geen overeenkomst tot stand gekomen. De kantonrechter wees onmid dellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. G. W. bloemist te Wassenaar moest te recht staan, omdat hij op 24 April 1936 te Voorschoten zonder toestemming van den Minister en zonder aangesloten te zijn bij de Tulnbouwcrislscentrale op 41 are schorseneeren geteeld had. Het O. M elschte f. 50 boete of 20 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kanton rechter vonnis wijzen. C. P. H.. tuinder te Noordwljk, moest terechtstaan omdat hij zonder vergunning van de Tulnbouwcrislscentrale te Noord- wijk tulnboonen heeft geteeld voor een conservenfabriek. Verdachte verklaarde slechts f. 125 ontvangen te hebben, waar door hij geen voordeel maar nadeel heeft gehad. Het O.M. elschte f.20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. P. V. moest terecht staan dat hij met zijn bakfiets links de bocht bij de Voor straat te Katwijk aan Zee genomen had, waardoor hij mej. Cosman, die aldaar per rijwiel passeerde, had omvergereden. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. Nadat mej. Cosman was gehoord, eischte het O. M. f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. J. M. moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op de Haagbrug geen voor rang had verleend aan een auto die van rechts kwam, waardoor een ernstige bot sing was gevolgd. Het O. M. vond dat verdachte op zeer roekelooze wijze gereden had en elschte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak conform. G. de R.. koopman te Voorburg, moest terechtstaan omdat hij met zijn auto bij den overweg der Ned. 8poorwegen bij de Vink onnoodig links had gereden, waar door hij in botsing was gekomen met een auto die uit Leiden kwam. Na de botsing was hij nog tegen een paal opgereden. Het O M. eischte f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. G K. moest terechtstaan omdat hij op den Veurschéweg niet het rechterverkeer den voorrang had verleend, waarvan een ernstige botsing het gevolg was geweest. Het O. M. elschte f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak f.15 boete of 5 da gen hechtenis. MOORD TE OSS. De Hooge Raad wees gisteren arrest ln de zaak van P. W„ die ln hooger beroep terecht stond voor het hof te 's-Hertogen- bosch ln zake den moord op J. L. H. te Oss. Het Hof verklaarde ln deze zaak de dagvaarding nietig, tegen welk arrest de procureur generaal bij het Hof ln cassa tie kwam. Het gaat hier om de kwestie of de oude of de nieuwe wetgeving met betrekking tot de strafvordering moet worden toegepast. De Hooge Raad vernietigde het arrest en verwees de zaak naar het Hof te Den Bosch. AAN NOTARIS KLUIVER SURSEANCE VERLEEND. Faillissement vernietigd. Het gerechtshof te Amsterdam vernie tigde het vonnis van de rechtbank, waarbij notaris M. Kluwer aldaar in staat» van faillissement was verklaard. Het Hof verleende hem surseance van betaling voor den tijd van anderhalf jaar, Ingaande 3 Febr. JJ. Tot bewindvoerder Is benoemd mr. Oppenoorth. HET ONGELUK MET DEN DIESELTHEIN TE AMSTERDAM. Wagenvoerder tot een maand voorwaar delijk en f. 60 boete veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees ar rest in de strafzaak tegen den 35-jarigen bestuurder bij de Nederlandsche Spoor wegen L„ die werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van een Jaar en tot f. 60 boete. De rechtbank had dezelfde straf opgelegd en de procureur-generaal had bevestiging van het vonnis geëiseht. Het betrof hier het ernstig ongeluk met een dieseltreln, dat op Zondag 5 Aug. 1934 in de hoofdstad nabij het Weesperpoort- station plaats had en waarbij achttien personen min of meer ernstig werden ge wond. Het ongeluk had vlak na het ver trek plaats Het eerste rijtuig werd in de linkerflank aangereden door den tender vat* een locomotief van een dat perron blnnenrijdenden stoomtrein. Verd. was weggereden niettegenstaande het ultrijsignaal op onveilig stond. GEBOREN: Clara Julia, dochter van F. W. J. Wes tendorp en F. M. van Loenen Martinet Judith Sarie Janna, dochter van D. K. A. Riel en J. v. d. Bogaard Cornelia Wilhel- mina Jacoba, dochter van P. Q. van Leeu wen en C. C. Pennaarts Hans, zoon van A. Emmerzaal en J. Smit Petrus Johan nes, zoon van B. de Groot en J. M. H. Ver hoeven Dirkje Jacoba, dochter van D. v. d. Tang en M. M. van Essen Maria, doch ter van D. de Gelder en M. v. d. Meer Arita Martina, dochter van T. Guljt cn T. J. de Graaf Maria Petronella, dochter van T. Brussee en A. S. Meeuwenoord Jacobus, zoon van C. Boot cn M. H. v. d. Wetering Janna, dochter van W. van Zanten en D. C. E. Stoffer Maria, doch ter van J. Brasker en M. Tetteroo Cor nelia Helena, dochter van J. J. Serdijn en M W. Kolderman Cecilia Johanna, dochter van G. A. Sassen en J. L. M. de Vrind Jacoba Hendrlka, dochter van P. J. Mink en J. H. Webbers. ONDERTROUWD. A. L. van Rossum, jm, 31 jaar en A. F. A. C. Pielanen, jd. 19 jaar. GEHUWD. Th. C. Ouwendijk, jm. en W. H, Verkerk jd. H. T. KooiJ, jm en T. van Evert, Jd. OVERLEDEN. W. MeijlingKruit, Vr.. 41 jaar B. Ouwerkerk, M„ 58 Jaar L. V. d, Veen, M., 55 Jaar H. E. van Ruiten, Dr., 18 jaar J. A. Gros, M„ 68 jaar. GEVESTIGD: P. F, van Atten, timmerman, Formosa- slraat lb A. van Bemmél, steenwerker, Pr. Hendrikstraat 18 J. M. Boom, fabri kant, Fagelstraat 47 S. BoonstraBrem- mer, Koenesteeg 20 S. E. Brinks, dienst bode, Nieuwe Rijn 43 J. Broekema en fam.. koopman. Vestestraat 130 H. J. C. Derksen en fam., textielagent, Plantsoen 51 J. G. Diephout, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27 R. Grasmeijer, korp. Mil. poli tie. Weddesteeg 2 M. A. Groen, dienst bode, Hoogewoerd 188 L. de Haan. fabr.- arb.. Oude Rijn 27 J. W. Hartevelt, Ko- ninglnnelaan 78 Wed. F. de Bruljn—v. d. Hoorn, Plantsoen 37a. A. A. M. Kales, Nachtegaallaan 5 S. B. van Kloeten, étaleur. Lammermarkt 3 C. C. N. Krom, Witte Singel 18 M. E. J. Lejeune, ver pleegster, Meezcnstraat 2 J. Lemair, ver zekeringsagent, Steenstraat 14 M. G. Meijer, 1.1. verpleegster, Leeuwerikstr. 53 M. J. de Nijs. correspondente, Noordeinde 11 H. C. Oerlemans, koopman, Steen straat 22 C. J. Ie Poole. Rljnsb.weg 135 J. van Seventer—v. Raalte. Tlb. Slegcnb.- straat 9 C. van Schaften, logement knecht, Janvossensteeg 3 N. F. J. Schuttf' H. Morschweg 22 M. Segaar, Meidoorn straat 19 L. I. Schouten en fam., fabri kant, Stationsweg 2 E. Snel, dienstbode, Trompstraat 19 H. C. Swart, klnderverz.. Middelstegracht 3 Sie Jian TJoa. H. de Grootstraat 11 G. Ultenbogaart, dienst bode, de M, van Streefkerkstr. 29 A. de Vrind, Bakkcrkorffstraat 20a Th. J. H. Werter, bakker, H. Rijndijk 205. VERTROKKEN. F. A. J. Albers en fam., naar Rijswijk Z H. Oranjelaan 63 J. Borst en fam.. naar Leiderdorp, Hoofdstraat 7 Chr. H. Brandt naar den Haag, 2e Adelheldstr. 162 J. Biouwer en fam., naar N. Bulnen, Noord- derdlep P 71 A. Ganz, naar Bietlghcim, Schmldtbachstraat 26 S. Gullker, naar Rotterdam, Marinierskazerne K. Harf naar Klrchtrolsdorf H. J. Hazovoet, naar Eindhoven, Hagekampweg 4 Wed. S. Ver- hoeckx—Hilstra, naar den plaag, Oude- manstraat 421 E. Hoogland, naar Schie dam, Damlaan 49/3 E. v. LeljdenHoog- man, naar Oegstgeest, Wijttenbachweg 3a J. P. Hoebé, naar Hilversum, Curacao- laan 12 J. J. Hulzinga, naar Rotterdam, Oudorpweg 52 W, Jung naar Dultsch land M. van Leeuwen, naar Laren N.H., Rijksstraatweg Oost 1 A. W. S. v. d. Lelie, naar Benthuizen, Dorpstr. 1 W. de MooiJ, naar Weesp, Spoorstr. 1 H. Th. v. Noort, naar Wassenaar, Oostdorperweg 18 A. A. v. d. Perel en fam., naar Arnemui- (ien. Westdijkstraat B 71 M. F. Plag- meijer, naar Anna Paulowna. Stoomweg 21 A. Posthuma, naar den Haag, Schenk- kade 304 C. Provily en fam., naar Zoe- terwoude, H. Rijndijk F, 85 a Th. J. Rel- ners en fam.. naar Nurnberg, Ritterstr. 51 A. M. de RooiJ, naar Sassenheim, War- monderweg 27 P. F. Sevcrins, naar Over- schie, Theodora Jacobslaan 40 C. Smit, naar den Haag, Nieuwe Haven 74 M. Smit, naar Rotterdam. Corps Mariniers N. van Tiel, naar Nootdorp, Veenweg M. Verhoef, naar Oegstgeest. Nassaulaan 45 A. H. v. d. Voort, naar den Haag. Bcr.- tinckstraat 140 A. v. d Vos, naar Am sterdam. Reestraat 19 J. v. d. Zanden, naar Hde, Zonneoord. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 I A. MANHAVE. Haarl.straat 1 28 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10