[Uw huid bedekt niet alleen... Thijs Us en Dickie Dons in de wolken CEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Juni 1936 Zijden Dameskousen 34 45 - 49 - 69 - 95 UIT DE RIJNSTREEK. SASSENIJEIM. Gemeenteraad. De Raad vergaderde. Besprekingen wer den gevoerd over den nieuwen Rijks- en Provincialen weg, alsmede over de huur achterstand bij de Wonlngbouwvereeni- ging Vooruitgang. Deze bedraagt 5.9 pet. over 1935, 2.61 pet. wegens hiiurderving, leegstaande woningen en 3.29 pet. wegens huurschuld. Wij komen op een en ander nader terug. Een winkelweek. De winkelweekvereeniging „Ons Belang" alhier zal niet meedoen aan de winkel week „Mica", maar zelf een winkelweek organiseeren, waaraan diverse attracties verbonden worden. Door de Sassenheimsche Kookkring werden gedurende het tijdvak 30 Mei 1935 tot 17 Juni 1936 verstrekt 567 maaltijden, 1479 liter melk en 980 eieren, terwijl op 112 dagen vleesch werd verstrekt aan pa tiënten, die alleen Vleesch mochten heb ben. t- Geslaagd te Den Haag voor het exa men nuttige handwerken mej. C. W. Beek man alhier. o STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Verhuur Gymnastieklokaal Verordening op bet zwemmen enz. aangenomen De reconstructie der wegen in het Park Lceuwensteyn. De raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving deh eer Waayer. Voorstel verhuur Gymnastieklokaal GD. schopl aan dep Westvlietweg, aan het Chr. Instituut voor lichamelijke opvoeding te Den Haag. De heer Willemsen merkte op, dat de kostenbegrooting van den gemeeintei- opzichter bedraagt f. 208 p. J., terwijl de huur slechts bedraagt f. 75; er wordt dus door de gemeente op deze verhuur geld toegelegd. Daarom stelde spr. voor de huur te stellen op f. 150 p. j. De voorzitter was het met de berekening van den opzichter niet eens, evenmin het geheele college. De bedoeling is niet om winst te maken. Na discussie handhaafde de heer Wil- lemse zijn voorstel. Het werd verworpen met de stemmen van de heeren Willem sen, Mooyman en Smits voor; het voor stel van B. en W. werd z.h.st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op het zwemmen, kampeeren en het nemen van zonnebaden binnen de ge meente. De heer Willemsen heeft reeds gedurende 10 Jaren gewezen op het ver keerde van zwemmen in de Vliet en het maken van een zwemgelegenheid. Elk jaar is de toezegging gedaan dat de zaak in studie was. B. en W. moeten begrijpen, da» men er met verbieden alleen niet is; dit begrijpt het college blijkbaar zelf ook, want in het eerste artikel verbieden zij er« in het tweede scheppen zij de mogelijk» heid van ontheffing. Zwemmen is een stuk volksgezondheid en daarvoor moet men dan ook een gelegenheid scheppen. Zonder de toezegging dat ei; een gelegen heid komt, zal spr. niet voorstemmen. De heer Vink merkte op, dat de groote vraag is hoe wij het publifek met de voor schriften op de hoogte brengen en hoe wij overtredingen voorkomen. B. en W. erken nen de noodzakelijkheid van een gelegen heid en dit is voldoende om voor te stem men en ook omdat de zedelijkheid gaat boven de noodzakelijkheid. De voorzitter heeft reeds 1 k 2 jaar geleden verklaard dat de plaats van een gelegenheid moeite oplevert, daar de ge meente zoo uitgestrekt is. Primitief iets inrichten ls niet juist, het moet iets goeds zijn. Reeds geruimen tijd is spr. met een deskundige doende om een oplossing te vinden. Als alleen de jongens uit eigen gemeente hier zwemmen, dan is dit geen bezwaar, doch de uitwassen komen van elders. Wordt deze verordening verworpen dan rust de schuld op de R.K. fractie. Voor vereenigingen welke wedstrijden organi seeren en ook in bepaalde gevallen onder voorwaarden zullen B. en W. ontheffing verleenen. Het voorstel werd hierna z.h.st. aangenomen. Voorstel inzake overname wegen in het Park Leeuwenburgh en reconstructie van deze wegen. De eigenaar van het Park, de heer P. J. Leeuwenburgh te Baarn betaalt aan de gemeente een bedrag van f. 2000. De heer Willemsen: de gemeente-opzich ter heeft de aannemers ter plaatse in overweging gegeven te verzoeken bij aan besteding het wegdek door deskundigen te doen maken, daar zij hierop niet zijn ingesteld, doch goudalietbeton kan ieder een maken. Boven de uitvoering in eigen beheer staat de vrije inschrijving; de ar beiders krijgen dan het volle loon en geen werkverschaffingsloon. De voorzitter: In de stukken staat niet, dat uitvoering in eigen beheer betéekent in werkverschaffing". Bij vrije inschrijving gaat het werk weer naar buiten en zijn de eigen arbeiders de dupe. De heer Vink: „Van werkverschaffing moeten wij eindelijk eens afkomen; eigen beheer is mogelijk. Bij vrije inschrijving weten de aannemers altijd wel onder de bestekbepalingen uit te komen". Nadat de heer Smits nog had verdedigd aanbesteding onder de hier wonende aan nemers en wethouder van Wijk Openbare Werken als minderheid in het college nog een pleidooi had gevoerd voor vrije in schrijving werd het voorstel van B. en W. „uitvoering in eigen beheer tegen een uur loon voor de arbeiders van 46 cent per uur" aangenomen Tegen stemden de heeren v. Wijk, Willemsen, Smits en Ten Hoope. Z.h.st. werden eenige wijzigingen aan gebracht in de gemeentebegrooting 1935. Hierna sluiting. Nieuwe kleuren ontvangen: Linnen en Perzik 5851 (Ingez. Med.) VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De Raad van Veur komt Dinsdag a.s. te 19.15 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der bouwverorde- bing. 4. Voorstel tot verstrekking in eens van een ultkeering ingevolge art. 205 ter, le lid der L.O.wet 1920 aan het bestuur 7an de Ver. tot oprichting en Instand houding eener school met den Bijbel, al hier. 5. Voorstel inzake overname van i gronden van diverse eigenaren, i, v.m. ver betering van wegen i Prinses Julianaweg, Achterweg, enz.). 6. Voorstel tot het vast stellen eener verordening op het zwem men enz. binnen deze gemeente. 7. Voor stel tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1935 en 1936. 8. Bezwaarschriften hondenbelasting. 9. Verder voorkomende zaken. Door den Rijkstelefoondienst wordt een telefooncel geplaatst aan de Prinses Julianaweg naast de O. L. school. Deze cel wordt ingericht zoowel voor lokaal- als Intercommunaal verkeer. Deze plaatsing beteekent een belangrijke verbetering, daar men thans op verschil lende tijdstippen vooral na des avonds 9 uur en des Zondags van elke telefonische verbinding verstoken is. Bij publieke veiling van de villa „Bui- tenlust" staande aan den Prinses Juliana weg 13, ingezet op f. 10.000 door den Ver boon uit Voorschoten, ls déze aangekocht voor ditzelfde bedrag door de N.V. Alg. Hypotheekbank te Amsterdam. VOORHOUT De rondgang in deze gemeente ten bate van den noodlijdenden middenstand heeft opgebracht f. 45.02. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd. T. Akkerman, uit 's Graven- hage, Binnenweg 5; N. van Beelen, uit Katwijk. Prins Frederiklaan 15; J. C. van Berckel, uit 's Gravenhage, Waldeck Pyrmontlaan 4; D. Buitendijk en gezin, uit Rotterdam, Storm van 's Gravesandeweg 71; M.'E L. Dikötter, uit 's Gravenhage, Meijendellsoheweg 6j M. M. 'van den Dool, uit Weesperkarspel, Dr. Leydsstraat 38; A. Götz, uit Pottenstein (Did.), Park Oud Wassenajfr 1; K. lïeuer, Uit"Den Haag, Deijlerweg 1; M. Laubhelmer uit Rot terdam. v. Z. v. Nijeveltstraat 64; C. Mos terd, uit Rotterdam, Hoflaan 1; H. T. van Noorq. uit Leiden, Oostdorperweg 18; A. Rélndl, uit Amerika, Rijksstraatweg 536; C. E. J. A. Offringa, geb. van Rennes en dochter, uit Rotterdam, Hoflaan 1; D. C. A. M. S. en H. M. van Schalk, uit Amster dam, Lange Kerkdam 17; Th. Schiller, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 19; H. Solleveld, uit Voorschoten, Burchtplein 17; H. W. van der Steeg, uit Alphen a. d. Rijn, Amazonelaan 15; Th. Studenovska, uit Kremsmiinster, Jagerlaan 2; B. Trumpie, uit Maarn. Dr. Leijdsstraat 1. Vertrokken: M. F. Tijdeman. naar Am sterdam; W. J. Sies en gez., n. Rotterdam; M. Reichl, n. Rijswijk (Z.H.); J. de Jong n. Den Haag; R'. C. J. Paauw, n. Alkemade; Th. Mulder, geb. Ruys, n. Amsterdam; H. G. van Sillevoldt n. Den Haag; B. J. Snel- leman, n. Retranchement; A. G. Goede- mans. n. Noordwijk; C. Burgemeister, n. Leiden; W. v. Walsum, n. Rotterdam; A: Th. H. Kramer, n. Den Haag; J. Hooger- werff, n. Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Relnoud, z. van W. W. E. von Hemert en H. S. C. Baronesse van Pallandt; Margaretha, d. van G. v. d. poes en T. Nieuwpoort; Henriette Cornelia, d. van G. J. Timmermans en P. C. Nieu- wenhuis; Anna Marijke, d. van G. J. ten Veldhuys en H. Goedhart. Overleden: Anna Jacoba Cornelia van der Chijs, oud 83 jaar ongeh.; Carel Jozef Vergeer, oud 45 jaar, echtg. van A. M. E. Atkins. Ondertrouwd: H. N. Knijnenburg en J. H. Dudart; W. Pieterse en C. P. Remmers waal. Gehuwd: J. E. Waldeyer en F. G. Grüter; J. D. Mulder en T. Ruys. Auto in brand. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Pauwlaan geraakte de auto van A. uit Den Haag in brand, vermoedelijk tenge volge van warm loopen. Van D. uit Den Haag, die per vrachtauto passeerde, begon direct met een brandbluschapparaat uit zijn wagen te blusschen, zoodat de brand weer, die met klein materiaal was uitge rukt. kon nablusschen. De 14-jarige v. d. K. alhier, die met eenige vrienden aan het tacen was, kwam met zijn flets te vallen, zoodat hij zijn rechtersleutelbeen brak. Hij werd naar 't huis van dr. J. gebracht, die hem de eerste hulp verleende. In overleg met zijn ouders werd hij naar het St. Elisabeth-Ziekeilhuls te Lelden overgebracht. Geslaagd te Den Haag; voor het examen gemeente-administratie der Ned. Ver. v. Gemeentebelangen, de heer A. Ligtvoet alhier. ALPHEN. Comité voor bijzondere nooden opgericht. Op uitnoodlging van den burgemeester vergaderden in de Trouwzaal van het Huis der Gemeente de heeren P Baane. Ch. Bannier G Bergshoeff. A. J. Dekker. L. N v. Dien. H. Haring A. van Hoorn, mr F. A. Helmstritd H. v. Kleef. J. P. Liefhebber, H. Oudenes A den Ouden C. J. Roos. J. B, Samson. K Tolk.. A. Veenhuiizen. P. Vérdonk. A D v. Vliet en ir. J D. J. Waardenburg ter oprichting van een comité voor Biiz. Nooden. Na een uitvoerige uiteenzetting betref fende het op te richten comité merkte de burgemeester op- dat de nood bii velen hoover is dan men soms zou vermoeden. Overleg is dringend np.odig; echter kan het Riinl. Boreste'üngsföiids in vele ge vallen niet helpen hetwe'k door deze nieuwe commissie wel tou kunnen. Nauw lettend zal moeten worden toegezien, dat niet alles doorgaat naar den schuldelscher en daarbii dienen de betrokkenen er mede te rekenen dat door deze-vorm van credlet bii tprurbetal'rte éen' ander kan worden geholpen. Wat betreïfcv de financiën ls reeds een bedrag van plm. f. 1500 biieen als sa'do van het voormalig C.C. Hierna werd met algemeene goedkeuring tot de oprichting van zpllf een Comité be sloten. terwijl ifi dé commissie van voor- bere'd'nz om met den burgemeester nadere regel'ngen te1 treffen 'bëhoemd werden de heeren: L. N van Dien. mr. F. A. Helm- striid H. v. lileef en J. P. Liefhebber Blijkens bekendmaking van de direc teur der Water- en Lichtbedrijven zal tengevolge' van werkzaamheden de electr. stroom zijn afgesloten van Zaterdag op Zondag van 1.30 uur v.m. tot 7.30 uur voormiddag. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw" der Ned. Herv. Kerk over de afge- loop-'i maand bedraagt f. 159,39'/!. x: IDE. Geslaagd te Den Haag voor het exa men gemeente-administratie der Ned. Ver. voor Gemeer.tabelergen de heer G. J. van der Vaart te Oude Wetering. 21. Thijsje kwam dan op een gang terecht, die met een rijke looper was belegd het was hier even schit'rend, allemaal; alles even vol van pracht en praal, met beeldhouw-werken en gordij nenAch, ach", dacht Thijs, „in zoo'n kasteel kan kleine Dick gemak'lljk spoorloos wel verdwijnen!" Maar wat het meest nog Thijs' verbazing gaande maakte, zoodat hij even 't loopen staakte, dat was 't vogeltje, dat hem zeer kalm zat aan te kijken, zonder maar één pas voor hem opzij te wijken! Ja, ja dat vogeltje is 'n heel vreemd dier, en 't voelt zich blijk- baal heel goed thuis ook hierhet lijkt wel of 't hier woont! „Tc Geloof", zoo mompelt Thijs. ..dat deze tocht toch wel de moeite loont; Ik denk dat ik mij niet vergis, als 'k zeg: die vogel en 't kasteel hebben een merkwaardige geschiedenis!" Dat is ook waar 'k vertei 't je nu vast maar er is iets aan de hand met dit kasteel, dat ik Je later nog wel mededeel-! gelaat en halsOok van ar men, rug en schouders kan groote charme uitgaan. Gebruik dus Palmoli ve, de schoonheids-zeep waarin groote hoeveelheden ver zachtende olijfolie zijn verwerkt zoowel voor Uw gelaat als lichaam! 5799 (Ingez. Med.) BOSKOOP. In den kelder gevallen. Het 11-jarig dochtertje van den brug wachter B. had het ongeluk om in de ouderlijke woning aan de Tuinstraat In den vrij diepen kelder te vallen, met het ongelukkig gevolg dat het kind een harer 'armen brak. Na eerst door den plaatse lijken dokter te zijn verbonden is het kind voor verdere behandeling naar het ziekenhuis te Lelden gebracht. De alhier gehouden collecte ten bate van den Gewapenden Dienst in de Neder landen heeft opgebracht de som van f. 18,47. TER AAR. GEMEENTERAAD. Aanwijzing deskundige Electriciteitsbedrijf Een bad. en zwemverordening - Het conflict tot oplossing gebracht - Binnenkort een R,-K. en een neutrale zweminrichting. Gisteravond kwam de Raad bijeen. Na al hetgeen er opgewaaid ls om trent de zwembadkwestie, was het niet te verwonderen, dat er voor deze ver gadering van de zijde van het publiek belangstelling bestond. Wie gehoopt heeft op sensatie, zal zich echter ver moedelijk eenigszins bekocht gevoeld hebben. Op een zeer rustige en zake lijke wijze heeft de raad deze aange legenheid opgelost, door de vergunning tot het oprichten enz. van een zwem inrichting en zwemgelegenheid nader te regelen in een verordening, zoodat thans een spoedige afwikkeling der onderhanden zijnde aanvragen kan worden tegemoetgezien. Nadat burgemeester Hogenboom de bij eenkomst geopend had met ambtsgebed, werden eenige goedgekeurde besluiten en een proces-verbaal van onderzoek van de boeken van de gemeente-ontvanger voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek ingevolge art. 13 der L.O. Wet van S. P. Hoogervorst werd afwijzend beslist, terwijl een vroeger toegekende ver goeding door den Raad werd Ingetrokken, omdat gebleken is, dat in geen van beide gevallen de kinderen meer dan 5 K M. van de school verwijderd zijn en men al- zoo niet voor vervoer van gemeentewege in aanmerking komt. I Eij het punt „Aanwijzing deskundige tot het uitbrengen van een rapport omtrent het plan tot omzetting van de electrici- teitsbedrijven van de gemeenten Nieuw koop, Nieuwveen, Zevenhoven en Ter-Aar in een Naamlooze Vennootschap" deelde de voorz. mede, dat door de commissie van beheer wordt geadviseerd als deskundige aan te wijzen ir Bruning. Het honorarium mag niet meer dan f. 1000 bedragen en de voorz. zette uiteen dat dit bedrag, gezien h"l enorme werk, dat aan een deskundig or'erzoek tot in alle onderdeelen verbon- de'1 is, niet te hoog ls. Op een desbetref fende vraag van den heer Apeldoorn ant- .ordde de voorz.. dat in de kosten door de gemeenten naar rato van het aantal aan sluitingen worden bijgedragen. In behandeling kwam nu het vooorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op het zwemmen, baden en kampeeren. De voorz. lichtte toe, dat de politieverordening wel alle bevoegdheid inzake het exploiteeren van zweminrich tingen in handen van B. en W. legt, omdat dit college de plaats moet aanwijzen, doch dat het onderwerp door B. en W. zóó be langrijk werd geacht, dat het college gemeend heeft eerst den raad in de ge legenheid te moeten stellen om dit punt nader te bezien. In de voorgestelde veror. denlng worden de voorwaarden genoemd, waaronder, B. en Wj. vergunning tot op richting enz. kunnen geven. Waar alle raadsleden de concept-verordening hebben thuisgezonden gekregen, achtte spr. arti- keisgewijze behandeling niet neodlg, waar mede de raad zich vereenigde. De heer Van der Wevden vond. dat in de verordening te veel bevoegdheid in handen van B. en W. is gelegd. De voor waarden kunnen door B. en W. zóó zwaar worden gesteld, dat oprichting van parti culiere inrichtingen, zooaals thans in aan bouw, onmogelijk wordt gemaakt. De voorz. antwoordde, dat B, en W. reeds thans alle bevoegdheid bezitten. Het ls geenszins de bedoeling van B. en W„ stagnatie te brengen in de particuliere exploitatie doch de overheid heeft tot taak djt onderwerp afdoende te regelen en die voorwaarden te stellen, welke ter verzeke ring van de openbare orde, zedelijkheid en gezondheid noodig worden geacht. Het is een normale figuur, dat de uitvoering der verordeningen door B. en W. geschiedt, omdat het nu eenmaal onmogelijk is, alles in onderdeeltjes in de verordening te re gelen. De heer Kroon heeft alle vertrouwen, dat B. en W. het particulier initiatief niet zullen onderdrukken, doch acht het vei liger de verleening van vergunningen enz. in handen van den raad te leggen Zooals de redactie thans is. acht sor. het mogeliik dat B en W. de totstandkoming der in aanbouw zijnde zweminrichting tegen houden. De voorz antwoordde, dat het verleen?" der vergimnin" niet in handen van den raad kan word°n «'»?d. aangezien h»' uitvoerend gpzaw bii B ru*f \y„: Vi de raad in de verord°"ipi een benalir- opnemen, dat beroepsrecht op den raad bestaat bij weigering of Intrekking der vergunning of wanneer B. en W. aan den I vergunninghouder naar diens oordeel te zware voorwaarden oplegt. De heer P. Hoogervorst wilde weten of vrij zwemmen mogelijk blijft, waarop de voorz. antwoordde, dat dit evenals tot dus ver blijft toegelaten, mits men 100 meter van openbare wegen, bewoonde gebouwen enz. verwijderd blijft. De heer L. Hoogervorst wilde weten, hóé de verordening door B. en W. zal worden uitgevoerd met betrekking tot het stellen van voorwaarden. Wanneer B. en W. b.v. eischen, dat er een badmeester aanwezig ls, Hjkt die voorwaarde spr. vrijwel onuit voerbaar. Ook de heeren Volgeling en Apeldoorn hadden bezwaar tegen té groote bevoegdheid door B. en W. Wethouder Van Vliet betoogde, dat, wanneer er een beroepsrecht op den raad komt, al deze bezwaren kunnen worden ondervangen. De voorz. zeide, dat het ook mogelijk is, dat de raad niets naders regelt, dus de verordening niet aanneemt. Dan blijven evenwel alle bevoegdheden volgens de politieverordening in handen van B. en W. Toen de heeren Van der Weyden en Volgering op dit punt bleven vasthouden en wenschten, dat het in de verordening alles meer in de finesses door den raad zou worden geregeld, stelde de voorz. hen de vraag, wat de heeren dan b.v. voor na dere regeling door den raad vatbaar von den. Hierop werden geen bepaalde punten genoemd en kwam er een einde aan de discussie over dit punt. De heer Volgering wilde beroepsrecht óók mogelijk doen zijn, als B. en W. te soe pel zijn bij het stellen van voorwaarden. De heer Kroon verklaarde zich met de verordening te kunnen vereenigen, wan neer tegen beslissingen van B. en W. be roep op den raad openstaat. Nadat deze bepaling was opgenomen, stelde de raad de voorgestelde verordening op het baden en zwemmen met alg. st. vast. In aansluiting op dit punt bracht de voorz. ter sprake het in de vorige verga dering genomen beginselbesluit tot op richting van een gemeentelijke zwemin richting. Hoewel spr. evenals trouwens het geheele college van B. en W. nog steeds voorstanders zijn van een gemeentelijke inrichting, waarvan door alle inwoners van Ter-Aar gebruik kan worden gemaakt, vroeg spr. zich af, of de;l;aad, nu het par ticulier initiatief tot het maken van plan. nen is gekomen, zich nader op dit punt moet uitspreken. Er moet worden doorge gaan met de uitvoering van het genomen besluit of het moet worden ingetrokken. De heeren Kroon en Volgering wensch ten intrekking van het besluit. Van de op te richten particuliere inrichtingen kan iedereen gebruik maken, aangezien er naast een specifiek R.-K. Zwembad een inrichting bestaat, waar alle inwoners toegang hebben. De voorz. zeide bewondering te hebben voor het particulier initiatief in deze en hoopte dat, als het besluit wordt ingetrok ken. er een definitieve oplossing zal zijn van de zwemkwestie, hoewel spr. persoon, lijk en ook B. en W. uit een oogpunt van gemeentepolitiek niet anders dan voor een gemeentelijk zwembad kunnen zijn. Men moet de aangelegenheid ook voor de toe komst bezien. De heer Hoogervorst stelde voor het be ginselbesluit te handhaven. De heer Apeldoorn achtte geen gemeen telijke inrichting noodig. als de bestaande plannen van particuliere zijde worden voortgezet. De Raad besloot tenslotte met alléén de stem van den heer P. Hoogervorst tegen behoudens de wethouders - het besluit in te trekken. Na de stemming verzochten de hee ren Volgering en Kroon aan B. en W. spoed te willen betrachten bij de af wikkeling van de bouwaanvragen der zweminrichtingen. Hierin werd toege. stemd, zoodat zeer binnenkort de ver gunning. om met den bouw der beide zweminrichtingen de R.-K. en de „neutrale", die verleden week werd af- eebreken, voort te gaan. kan tfegemoet gezien worden. Er zii'leo hier dus bin nen afzienbaren tijd twee bad. en zweminrichtingen zijn. Moge de voltooiing niet te lang op zich laten wachten, opdat de gemeen tenaren nog dezen zomer volop van het zwemmen kunnen genieten! WOUBRUGGE. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer W. Boot werd alhier voor rekening van den heer A. Noordam aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Achterweg. Er werd als volgt ingeschreven: Van Beusekom, Alphen, f. 4034; P. de Jong, Bodegraven, f. 4149; B. van Dam, alhier, f. 4265; Gebr. Stigter, alhier, f. 4299; G. van der Laan, alhier, f. 4315; J. Jongeneel, f. 4343. De vaargeul in de Woudwatering vertoont hier en daar ondiepe plaatsen, waardoor groote schepen en loggers moei lijk konden passeeren. Vooral kwam dit voor bij de brug waardoor dan het verkeer werd gestremd. Vanwege de provincie wordt thans hierin voorzien: een bagger machine neemt de~z ondieDe plaatsen weg. Ook zijn eenige indertijd verloren boot- schroeven boven gebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7