KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Juni 1936 UiT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Losse nummers van ons Blad AGENDA. C. F. MEERPOEL AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus. z. van F. A. Dol en J. Schonewille. Ondertrouwd: J. Wegman 28 j. en M. A. de Ridder 22 j. Getrouwd: P. J. de Wit 27 j. en L. Butsma 30 J. J. J. van Kesteren 24 j. en C. Kramer 24 j. Overleden: W. Baardse 50 J., echtgenoot van T. v. d. Meer Levenloos aangegeven kind van A. Ronner en M. Potma. Loop der Bevolking. Ingekomen: W. Veenstra van Nieuwer- Amstel naar Kleine Noorddijk 122 P. Nleman van Amsterdam naar woonschip in Kleine Poel E. L. Lauret van Leiden naar Uiterweg 40 L. G Smelik van Wilnis naar Heerenweg 14. Vertrokken: D. Jongkind van Sportlaan 38 naar Ned. OoiSt Indië W. J. L. v. d. Moijden van Uiterweg 305 naar Haar lemmermeer. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje Cornelia Johanna, d. v. Jan van Noort en Elisabeth Voor winden. Zijn voet zwaar gewond. De landbouwer C. B. v. Velde, die het paard bij de kop had genomen om met een vracht op het erf van den bakker E. v. d. H. te komen, werd bij het achter- uitloopen door het dier op zijn voet ge trapt, waarbij de voet zwaar werd gewond. Onze plaatsgenoote mej. A. A. M. van As, slaagde voor het examen onder wijzeres. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Catharina. d. van J Daalman en W. A. Boom; Leijntje Maria, d. van B. Bakker en A. L. Vermeulen; Johanna Lijntje, d. van A. v. Splunter en P. K. N. Houtkoop: Wilhelmus, z. van W. Smit en A. K. Barendregt; Aagje Johanna, d. van J. J. Ket en G. Schniedewind; Cor nells, z. van C. Kars en P. Pietersma; Margien, d. van A. B. Mast en G. M. Venema; Adriana, d. van D. P. Hofmans en A. G. Franck; Grietje Cornelia, d. van C. Maliepaard en G. Koolhaas: Elisabeth, d. van C. Lanser en J. A. Smit. Ondertrouwd: Johannes van Wezep, 24 jaar en Gesina van Rooijen, 30 jaar; Gerhardus H. Diesveld, 27 jaar en Anna C. Kroezen. 26 jaar; Marinus A L. Mekke, 22 jaar en Grietje Zoeteman, 22 jaar; Jan D. Joren, 28 jaar en Pietemella M. Ver boom, 20 jaar; Friedrich E. E. Schild, 24 jaar en Adriana A. Kooij. 23 jaar; Chris- toffel Speelman, 24 jaar en Johanna Huls bos 24 jaar. (gehuwd: A. J. Seïjsener, 32 j. en Helena C. Laan, 31 jaar; Huibert van der Wilt, 31 jaar en Maria de Vos, 27 jaar. Overleden: Barend Johannes van Wie- ringen, 47 jaar, gehuwd met B. Markus; Apolonia Seraphina Kint, 50 jaar, geh. met E. de Boer; Anna Maria van der Linden. 85 jaar. wed van J. Visser; Jan van der Meer, 71 jaar. wedn. van T. Olij; Pieterdina Lok, 17 jaar, d. van W. Lok en G. Winters; Sijgje Broekhuizen, 66 jaar, geh. met J. de Rijke; Willem Drooger, 44 jaar. geh. met W. van Vliet; Jan Colijn, 69 jaar. geh. met G. E. Krekelaar; Aaltje Vreeken, 73 jaar, wed. van J. Kaslander. Levenloos geboren kind van het mann. geslacht van J. Fidom en J. Zwiep. Loop der bevolking. Gevestigd: Cornells den Breejen. Burg. Amersfoordtlaan 41 Teetske Kappen- burg, Sloterweg 100 Catharina H. H. Kessels, Hoofdweg 81 Cornelia Zonne veld, H. M. Dijklaan 9 Wilhelmina H. van Zwieten, Nieuwemeerdljk 92 Maria M Zwarts, Badhoevelaan 11 Jentje Weide, Vijfhuizerweg 516 Aagje Vink, Kruisweg 1081 Anna M. Uiterwijk Winkel, Berkenlaan 21 Willem J. van Son, Marktplein 16 Jantlene Rijkes. Frieda- laan 82 Henriette A. van de Poel, Sta tionsweg 64 Daniel C. Lub, Kerkstr. 32 Johanna M. Looij. Sloterweg 851 Aleida Lindeboom, Bennebroekerweg 81 Evert H. Lamers, Parklaan 11 Johannes C. van der Laan, Stationsweg 10 Jacob van Braak, Nieuweweg 6 Lamberta G. En- sing, Aalsmeerderweg 467 Gerhard Esse- link, Sloterweg 447 Dina J. Graauwel- man, Lijnderdijk 3 Bernard Groenveld, Vijfhuizerweg 683 Jan Homan, Lijnder dijk 54 Maria W. Honcoop. Hoofdweg 1269 Alida H. Hoogkamer, Dr. Heijelaan 16 Anna C. Jansen, Spieringweg 966 Alida Kamp, Lisserdijk 483 Jannetje Kamp, Spieringweg 800 Anna van Loon, Lisserdijk 294 Pietemella Meeuwlg, Sta tionsweg 41 Willem Roodenburg. Hulg- sloterdijk 70 Elisabeth C. Smit, Lijnder dijk 56 Wilhelmina van Tol. Venneper- weg 424 Maria Versteeg, Venneperstr. 1 Huigje Vissers, Hoofdweg 1278. Vertrokken: Gerardus P. Brouwer, Heemstede, Iepenlaan 1 Jean F. Span jaard. Haarlem. Gasthuisstr. 184 rd. Martinus G. Grevelt, Amsterdam, W. de Zwijgerlaan 351 hs. Jacob Gaastra, Aalsmeer. Dorpstraat 8 Maria W. Schijff, 'sGavenzande Egbert Warries, Amsterdam, Kijkduinstr. 85. 1 hg. Sikke Wiersma. Zaandam, Kalf 56 Cornelia Wessels, Zeist, Laantje zonder eind 2 Maria J. E. van der Eist, Amsterdam, 3e Helmerstr. 35, 1 hg. Johannes G. Schönhage, Amsterdam, Copernicusstr. 51 boven Jan J. Mulder, Weststellingwerf, Nieuweweg wijk B. 1 Margaretha Braak, Haariemmerllede c.a., Min. Cort v. d. Lindestr. 14 Martha D. Kruizinga, echtge J. Heslinga, Zuidhorn A. 58 Jo hanna M. A. M. van Essen, Staphorst, wijk F. no. 30 Jan Goddijn, Amsterdam, Leidschekade 74, 1 hg Jan J. van der Zwaard, Aalsmeer, Zijdstraat 73 Hen drik J. Verweij, Ede. Kolkakkerwew 77 Elizabeth Lund. Haarlem, Paul Krugerstr. 32 rd. Jantje T. Groen, Moerkapelle, Achterweg 194 Clasina E. van der Stelt, wed. P. Faas, Llsse, Kanaalstr 217 Pietronella E. Kooijman, Zlerikzee. Boo- gerdstr. D. 234 Hendrika Meijer, Nieu- wer-Amstel, Bovenkerkerweg 131 Leen- dert C. Kats, Amsterdam, Sloterdijker- ïneerweg 106 Evert de Jong, Avereest, Balkbrug Pieter Weerman, Westdonge- radeel, Nes 153 Maria M. G, van der Peijl. Hillegom, Havenstraat Franciscus A. M. van der Peijl, Haarlem, St. Joannes de Deo Mathilda Rink, Rotterdam, Mathenesserlaan 435 Johan van dei- Linden. Hillegom, Ambachtstr. 60 He lena M. A Klein, wed. I, D. Smits, Rot terdam, Schiebroeksche singel 33 Pieter M. Buis. Haarlem, Zomervaart 1 F Pieter J. Jung, Amsterdam, Aalsmeerweg 84, l hg. Jacoba P. Dal, Heemstede, Jan Steenlaan 8 Wilhelmina Ouds hoorn. Haarlem, Marnixstr. 129. HILLEGOM. Waarschuwing. Bij de politie zijn klachten binnen gekomen over ongure elementen, die kin deren lastig vallen. Aangehouden is een zwerver, die heeft bekend en overgegeven is aan de politie te Haarlemmermeer. Nog en tweede man is aangehouden. Dringend wordt verzocht de politie in te lichten als de ouders iets vernemen. Aangeraden wordt zeer stipt te letten op alleen spelende kinderen. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. Bons en C. B. Dam; Henricus Gerardus Theodorus. z. van J. J. van Bemmel en A. S. H. TTiies; Dirk, z. van J. M. Korsulze en G.G. Vonhof. Ondertrouwd: G. B. Suijkerland en C. W. Rusman. Getrouwd: Th. W. Eijking en M. C. M. Rusman: A, Lamboo en G. C. van Ruiten; D. Lamboo en H. M. van Ruiten; J. P. Smit en M. M. Teeuwen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. Telkamp, Weerestelnstr. 54: P. J. v, d. Linden, le Amerlkadwars- straat 11; P Remmerswaal, Mariastraat 20; M. Th. Suijkerland. v. Meerbeekstraat 27; M. Vrijburg, Meerstraat 50; G. A. de Jong, Talmastraat 38; C. F. M. Helsloot, Hoofdstraat 97; J. van der Linden en gezin, Ambachtstraat 60; C. S. L. Prins, Meerstraat 78; W. J, Schoof, Meerstraat 6; J. C. van Tol en gezin, Burg. Pontstraat 16; E. Timmers, Ambachtstraat 80; M. A. Warmerdam, 2e Amerikadwarsstraat 15: J. van den Berg, Zandlaan 34; M. A. Heemskerk, Weeresteinstraat 89b; P. Was- senburg, Talmastraat 11. Vertrokken: C, J. Imanse, Heemstede, Heerënwëg 85; C. C. van Ruiten, Haarlem mermeer, Vijfhuizerweg 901; H M. van Ruiten, Haarlemmermeer, Vijfhuizerweg 897; M. C. M. Rusman, Berendrecht, Bree- straat (België); M. M. Teeuwen, Noord- wijkerhout. Delfweg 5; M. Rovers, Bloe- mendaal, Vogelenzang, Huize .Leiduin". Gevonden: ceintuur, regenjas, zak- étui. Te bevragen aan het bureau van politie. Bij de aanbesteding van schilderwerk voor de gemeente in vier perceelen is inge schreven door tien schilders. De bedragen liepen uiteen voor perceel I van f. 42 tot f. 105, II van f. 165.50 tot f. 280, m van f. 230 tot f. 392, IV van f. 45 tot f. 135. De gunning is aangehouden. Het perceel bloembollengrond aan de Leidschestraat groot 2.63.90 H.A. dat in bod stond op f. 17.000, is bij den afslag ten overstaan van notaris de la Hayze uit Heemstede gemijnd en gekocht voor f. 17 700 door den heer N. J. J. Assendelft a..q. De te velde staande bloembollen waren er niet onder begrepen. De R.K. Harmonie Crescendo heeft een uitvoering in de gemeente-muziek tent gegeven. Het weer was zeer gunstig en de belangstelling groot. KATWIJK AAN DEN RIJN. As. afscheid van den heer D. Minnce. De heer D. Mlnnee, sinds 45 jaar orga nist in de Ned. Herv. Kerk alhier, zal morgen dit jubileum vieren en tegelijk deze functie vaarwel zeggen, om dit mooie werk aan anderen over te dragen. Het zal den heer Minnee op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken! De diensten der R.K. Kerk. Ten dienste der R.K. badgasten en tevens der vele dagjesmenschen uit Leiden en andere plaatsen die 's Zondags bij gunstig weer al tijdig naar zee trekken, zij ver meld dat de diensten op het oogenblik nog zijn te 7.30 en 9.30 u. Vorige Zondagen schenen er al meerderen van meening te zijn, dat er ook een H. Mis is te half twaalf. Opgemerkt zij dat zulks pas het geval zal zijn van Zondag 19 Juli a.s. af. Belangheb benden gelleven hiervan wel nota te ne men, Naar aanleiding van ons bericht inzake de aanrijding van dr. de R. Z„ ver zoekt deze ons te willen mededeelen, dat hij niet met groote vaart uit de v. Egmond- straat kwam, doch normaal reed. Uit de Voorstraat naderde een auto, waarvoor dr. de R. Z. remde, doch daar juist achter kwam een tweede auto, waarmede de auto van dr. de R. Z. in botsing kwam, omdat juist gas gegeven was. Gevonden: een lichtkleurige dames mantel; een pakje jute zakken; een paar zwarte regenbeenpijpeneen panama dameshoed; een koffertje met toilet artikelen; een beige stoffen dameshoed. Inlichtingen bij de politie. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. EEN MOOI WERKSTUK VAN J. DE JONG. Weer een bomschuit op 1/22 der ware grootte. Verleden jaar maakten wij melding van het mooie werkstuk van den bijna 85-jari- gen oud-scheepstimmerman J. de Jong uit de Hessenstraat. Hij had toen een getrouwe nabootsing gemaakt van een bomschuit op 1/22 van de ware grootte. Dit model van een vaartuig, lat langzamerhand in on bruik was geraakt, is sedert enkele maan den aangekocht voor de Lakenhal te Lei den, waar het nu te pronk staat. De oude baas heeft het hier niet bij la ten zitten. In de hoop, dat er wellicht nog meer musea in den lande zijn die zich zulk een model van een uit den tijd geraakt visschersvaartuig in het bezit willen heb ben, heeft hij nog een zoodanig scheepje gemaakt, weer op 1/22 van de ware grootte. Het stelt, natuurgetrouw, voor de bom schuit K.W. 2, een wltneus, het merk, eer tijds van de reederij Meerburg. Alles is mi nutieus weergegeven tot zelfs de kooien der zeelui toe. De heer de Jong was Indertijd een bekwaam scheepstimmerman, die op de werven te Katwijk aan Zee en Scheve- ningen aan den bouw van meer dan 150 bommen ln zijn leven meegewerkt heeft. Het model, dat ln zijn woonkamer te bezichtigen ls, geeft daar wel blijk van! A.s. zilveren jubileum van den heer A. A. Edeling. Op 1 Juli a.«. zal de heer A. A. Edeling, brievenbesteller alhier, den dag herdenken, dat hij onafgebroken 25 jaar ln dienst was bij de P.T.T. Hij werd den lsten October 1886 te Delft geboren. Na volbrachten militairen dienst, kwam hij bij de P.T.T. op 13 Augustus 1907 in Den Haag, afd. pakketpost, waar hij speciaal belast werd met het bestellen van expresse postpakketten. 30 Nov. 1909 ging hij over in een particuliere betrekking. Daar een vast dienstverband bij het Rijk hem beter aanstond, kwam hij den lsten Juli 1911 weer bij de P.T.T. terug en was sedert dien tijd onafgebroken verbonden in Rijksdienst Op eigen verzoek werd hij den lsten Maart 1924 van Den Haag over geplaatst naar hier. Tot groote tevredenheid van zijn supe rieuren heeft hij eerlijk en trouw zijn dienst waargenomen. Wie hem steeds zoo gezwind met zijn volle brieventasch op zijde en een groot aantal poststukken ln de hand van huis tot huls ziet gaan, zou niet zeggen,.dat hij bijna de vijf kruisjes achter den rug heeft! Den lsten Juli zal voor hem zeker niet onopgemerkt voorbijgaan! Op den hoek SlulswegWaaigat had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. Tengevolge daarvan kwam de voetganger B. te vallen, waar door hij zijn been bezeerde en zijn klee ding beschadigde. De politie stelt een on derzoek naar de schuldvraag ln. Door D. werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel door een ander vervangen was. Voor het eindexamen Hoogere Han delsschool met 5-J. cursus te Amsterdam slaagde de heer B. J. van der Nat alhier. Door B. en W. is aan de Woning bouwvereniging Gezlnsbela ng" alhier vergunning verleend tot het bouwen van een 37-tal arbeiderswoningen langs de Catharijnelaan in het Buurtschap „De Engel". Op Dinsdag 30 Juni as. zal binnen deze gemeente de gelegenheid opengesteld zijn tot kostelooze inenting of herinenting op de gewone spreekuren der genees- heeren alhier. In het Patronaatsgebouw bij de Beekbrug werd de jaarlijksche veiling ge houden van bloembollen voor kerk en armen, welke velling de som opbracht van f. 1669. Dit mooie bedrag zal pro- centsgewljs worden verdeeld. I/As S E Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, zoon van K. Hensen en G. Vaanderlng Margarete Frieda, dochter van B. Versteeg en F. M. J. Marks Petrus Franciscus, zoon van J. P. van Beek en van M. S. Kaandorp. Overleden: Cornells Dirk van Ginhoven, weduwnaar van M. Vis, oud 82 jaren. Ondertrouwd: C. Stuhldreler en A. P. Wassenaar W. H. van Gerven en M. C. van Steljn. Gehuwd: A. Moolenaar en J. H. van der Zaal J. Rusman en E. J. Oostveen F. de Groot en J. Galjaard. Loop der Bevolking. Gevestigd: Me). C. J. Rotteveel, gekomen van Hillegom. Kanaalstraat 54 Mej. A. C. van Velzen, gekomen van Driebergen, Kanaalstraat 24 M. Bloch, gekomen van Velsen, Kanaalstraat 54 H. van Houten, gekomen van Leiden, 3e Poellaan 71 Wed. P. Faas en gezin, gekomen v. Haar lemmermeer. Kanaalstraat 217. Vertrokken: Mej. M. Vrijburg, naar Hil legom Mej. J. Sallsdorfer, naar Haar lemmermeer P. J. van der Linden, naar Hillegom Mej. F. C. van der Heijden, naar Roosendaal (N B.) Benoeming schoolhoofd. In de vacature van den heer J. Dekker, die naar Utrecht vertrekt, is naar wij ver nemen tot hoofd der Ned. Herv. School voor U.L O. en L.O. alhier benoemd de heer W B. Themmen, thans te Groningen. Wijziging en aanvulling Politie verordening. B, en W. stellen den Raad dezer ge meente voor om de algemeene Politie verordening voor de gemeente Lisse te wijzigen en aan te vullen. Wij ontleenen hieraan: Voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen op meer dan twee wielen, inge richt voor het vervoer van goederen, rij - of voertuigen, geen motorrijtuigen zijnde: a. de Stationsweg, vanaf het punt, waar deze samenkomt met de Veldhorststraat tot aan den Heereweg ln oostelijke rich ting; b. de Grachtweg van af den Heereweg (Vierkant) tot waar deze samenkomt met de Kapelstraat ln oostelijke richting; c. Vreewijk, vanaf het punt waar deze samenkomt met de Wllhelmlnastraat tot aan den Heereweg in westelijke richting. Voor motorrijtuigen op twee wielen en rijwielen a. het gedeelte van Wagenstraat, vanaf het punt waar de versmalling aanvangt, tot waar deze samenkomt met de Heere weg in beide richtingen. Van het bepaalde kan door B. en W. schriftelijk ontheffing worden verleend. Toegevoegd wordt een nieuw artikel, nl.: In verband met de vrijheid en de veilig heid van het verkeer wordt bepaald: dat men motorrijtuigen op meer dan twee wielen, rijwielen op meer dan twee wielen of rij- en voertuigen, geen motorrijtuigen zijnde, niet in stilstand mag hebben, anders dan tot onmiddellijk uit of inlaten of uit en instappen van personen of het onmiddellijk laden of lossen van goederen op het gedeelte van den Heereweg, gele gen tusschen de perceelen. plaatselijk ge nummerd 136 en 214. NOORDWIJK. Raadsagcnda. De Raad komt Dinsdag a.s. des nam. te 3 uur bijeen, 1. Mededeellngen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling notulen; 4. Verslag Ambachtsteekenschool; 5. Voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van leges ter secretarie; 6. Voorstel tot het verleenen van ontheffingen van het schoolgeld over 1935/1936; 7. Voorstel inzake voorziening ln de behoefte aan kasgeld; 8. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1936; 9. Verhuring voormalige on derwijzerswoning aan den St. Jeroensweg; 10. Voorstel tot wijziging van de tarieven voor levering van gas; 11. Wijziging van de gemeentebegrooting 1935 (nos. 7 en 8) Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Kappetijn en fam., schoen maker, Abr. v. Royenstraat 2; M. A. de Winter, echtg. J. L. Wljnands, Voorstraat 22; H. J. H. Sleiffer, l.l.-verpl., Langeveld 29; A. Kleljn, uo.. de Rutjterstraat 23; Wed. A Versantvoort, geb M. W. Horsten, Voor straat 29a; Wed H. Tijsterman, geb. E. Pljnse van der Aa. Bronckhorststraat 66; J Bos. hulp in de huish., Rembrandtweg 9, J. van Latum, l.l.-verpl., Langeveld 29; IJ. Rowaan en fam., Oranjeweg 38; A. G. Goedemans, d.b.. Kerkstraat 83; J, Plug en fam., handelsreiziger, Bachstr. 56; J. Plug. bloemb.-arb„ Stijntjesdulnstraat 20. Vertrokken: J. J. M. van Gent, winke lier. naar Baden Baden. Metzgerstrasse 6; L. J. M. Tolenaar, l.l.-verpl. naar Rotter dam. Mathenesserweg 206 b; M. A. Voor- douw, echtg Th. van Ruiten, naar Lisse, Achterweg 22; Th. J. A. Bonink, l.l.-verpl., naar Vlissingen," Glacisstr. 161; P. H. Wcijers, d.b., naar Sassenheim, H. Baden- straat 25; J. Hoogeveen, d.b.. naar Oegst- geest, Koninginnelaan 16. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, z. van P. Kranenburg en G. Korbee; Margaretha Maria. d. v. C. de Ruijter en A. Schaap; Gerardus Petrus z. v. J. de Haas en A. H. van Oosten; Johanna, d. v. V. L. v. Halm en A. Lek; geb. te Leiden: Stephanus Wil helmus Johannes, z. v. H. C. v. d. Holst en J. A. Winters; Cornelia, d. v. G. H. Zuid hoek en E. A. A. van Bakkum. Ondertrouwd: J. Hermans en E. J. Koelewijn; W. Bulk en J. E. Hogendoorn. Overleden: Ida Engellna Smit, 1 j.. d. v. Cornells Smit en N. Herruer; Jan Vink, 64 jaar; Jantje Schreur, 70 jr., wed. S. Jaasma; Trijntje van der Meulen, 3 Jr., d. v. W. v. d. Meulen en N. van Duin; Catha rina Gerarda Otto, 21 Jr.. d. v. H. Otto en N. Entius; Dleuwke Bijvoets, 74 jr., geh. met P. Alders. NOORDWIJK AAN ZEE. Een droeve plechtigheid. Onder zeer groote belangstelling van de bevolking werd gistermiddag door caddies van de golfbanen het stoffelijk overschot van de 3-jarige Corrie van der Meulen, die Dinsdag jl. onder zoo tragische om standigheden in een put om het leven kwam, ten grave gedragen. Van de zijde van het publiek was zeer veel belangstelling. De baar was overdekt met een schat van bloemen. Aan het graf werd een kort woord gesproken door ds. N. J. Cupedo, die reeds aan het sterfhuis een woord van vertroosting had gewijd aan de nabestaanden. Namens de familie bracht een voorgan ger een woord van dank aan allen, die van hun belangstelling en medeleven hadden blijk gegeven. NOORD WIJKERHOUT. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de her W. Wingelaar, arb. tel. alhier over geplaatst naar Naarden-Bussum. OEGSTGEEST. Geslaagd te Den Haag voor het exa men gemeentefinanciën der Ned. Ver. v. Gemeentebelangen de heer A. C. Somme- ling alhier. RIJNSBURG. Vergadering „Spinoza". In de zaal achter Avondrust vergaderde de Woningbouwver. „Spinoza". Bij ontsten tenis van den voorzitter, opende de heer K. Zandbergen de bijeenkomst. Deze gaf een uitvoerig overzicht van de vele conferen ties en plannen, welke in verband stonden met het 2e bouwplan. Steeds werden nieu we uitvluchten gezocht en gevonden. Het Bestuur en de heer v. d. Heyden (archi tect) hebben tijd, noch moeite gespaard om een juiste oplossing te vinden. Echter te vergeefs. Het Bestuur wil echter de actie voortzetten. De notulen werden goedge- HEDEN: StadszaalTeekententoonstelling Kon. Genootschap M. S. G. 24 en 69 uur n.m. Zondag. Jeruël: Spr. J. Smits, van Utrecht. 6'/« uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Concert „Orpheus", 8'/< uur nam. Stadszaal: Teekententoonstelling Kon. Genootschap M. S. G„ 25 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Hoog spel" Woend.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Bree6traat, 8 uur nam. „Desire". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27V« en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 30, 81/4 u. n.m. ..De ultgeworpene". Woensdag en Zaterdagnam. J'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Jood Süss". lederen middag 2'/i u., Zondag v.af 2 u. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen, de tweede Faasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; i6 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée; 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat, Hist., v. d. Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/-4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Juli tentoonstelling van aanwin sten 1935 en '36. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargenomen dcor apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en C. van Zijp, WilhcJmina- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Lahr, Meyboom, Poort man. Renaud en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. Zij is overge lukkig want met haar nieu we A D L E R kan zij naaien, knoopsgaten maken, bordu ren en stoppen. Naaimachinehandel, Breestr. 171, Tel. 2657 5798 (Ingez. Med.) keurd. De secretaris bracht een zeer uit voerig jaarverslag uit. Enkele huurverla- gingen hebben tot resultaat gehad, dat de huurprijs thans f. 3.50 bedraagt. Er ls bijna geen huurachterstand. De werkzaamheden in het afgeloopen jaar werden uitvoerig gereleveerd. Proer aanbesteding, 31 of 41 woningen enz. De gemeenteraad gaf slechts toestemming voor den bouw van 20 woningen. Het Be stuur kon daarop niet ingaan, daar hier door de huren onnoodig verhoogd zou den worden. Rekening, balans, winst en verliesreke ning werden door den administrateur den heer C. de Monnye uitvoerig toegelicht. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren K. Zandbergen en A. den Heyer. Een wijziging van het huishoudelijk regle ment werd na discussie aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. Bij de Ned. Herv. Gemeente is tot hulpprediker benoemd de heer J. van Heljst, theol. cand. te Vlaardingen. De speldjesverkoop ten bate van de stichting „het Hoogeland" heeft f. 23.80 opgebracht. j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6