'9. TRIUMPH IO' VIRGINIA CIGARETTES Wat 'n Triomf van Smaak LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 27 Juni 1936 BUITENLAND. DE BIOSCOPEN. SPORT. yiSSCHERIJBERICHTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond den Volkenbond. De Volkenbond heeft de Abessijnsche kwestie uitgesteld tot na de zitting der Assemblee. Blijkbaar wil men aan de vol ledige zitting alle verantwoording laten! Over de hervorming van den Bond zijn reeds eenige opmerkingen gemaakt men zie het 3e Blad die echter nog wei nig houvast geven, behalve dan dat het bestaan van de twee bekende stroomingen (le die van verzwakking. 2e die van ver steviging van het pact! direct tot uiting is gekomen. Hoewel er nog geen beslissing is genomen, waren de z.g. neutralen een stemmig van meening, dat het handvest versterkt moet worden door strenger in terpretatie liever dan door wijziging van de bepalingen. Ook de instelling van een commissie, die de geheele kwestie zou moeten bestudeeren. werd aanbevolen. De aandacht trekt, dat Hitier. den ge rant te Parijs, graaf Welczek. naar Ber lijn heeft ontboden en een onderhoud van 1' uur met hem heeft gehad. De bespre king werd bijgewoond door von Neurath en von Ribbentrop. Men gelooft, dat Hit- Ier nauwkeurig heeft geïnformeerd over de maatregelen der Fransche regeering met betrekking tot de hangende Europee- sche kwesties. o BELGIË. Incidenten in de Kamer. De redevoering, welke minister-presi dent van Zeeland gisteren In de Kamer heeft gehouden, werd eenige maleh door hevige incidenten onderbroken. Toen Van Zeeland een toespeling maakte op de campagne der Rexisten tegen de ..pourris" („rotte" toestanden!, sprong de Rexist Hertogue op en riep: „Het land is rein, maar zij die regeeren zijn „verrot". Er ontstond hierop een geweldige ver warring. Men zag den socialist Marteau op de rexisten toestormen, waarbij hij met groote moeite door de boden werd tegen gehouden. Ook Vandervelde werd door de ordebewaarders tegengehouden. Toen de president der Kamer, Kamiel Hymans, dreigde hem tijdelijk de deelne ming aan de zitting te ontzeggen, ver klaarde Hertogue, dat hij zijn woorden terugnam voor zoover het de tegenwoor dige regeering betrof, maar niet ten aan zien van vroegere. Hiermede was dit In cident geëindigd. Op dat oogenblik ontdekten de socia listen den leider der rexisten, Degrelle, op de tribunes en gingen zij heftig tegen hem te keer. Het lid Syndio, die het eerst het woord „pourri" ten opzichte van den minister van justitie, Bovesse, had gebruikt, werd op voorstel van den Kamerpresident tij delijk van de zitting uitgesloten. Bij de voortzetting deed Van Zeeland nadere mededeelingen over zijn sociaal program, waarbij hij verklaarde, dat Bel gië minder gevaar zou loopen en gemak kelijker aan zijn economisch herstel toe zou zijn, indien de hervormingen gelei delijk zouden worden ingevoerd. Hij zeide, dat de goedgekeurde sociale verbeteringen meer dan 2 mil. liard zullen kosten. Indien wij, aldus de premier, den arbeidstijd te vroeg verminderen, loo pen wij gevaar een crisis te verwek ken in de industrie en het algemeene levenspeil te verlagen. De premier verklaarde geen enkel amendement te zullen aanvaarden, waardoor de lasten der industrie zou den kunnen worden verzwaard. De stakingen blijven afnemen: lang zaam maar geleidelijk. o DUITSCHLAND. Duitsch-ttanaanscbe lucht-overeenkomst. Uiteenzetting van von Ribbentrop. Een te Berlijn door generaal Milch en den onder-staatssecretaris van het Ita- Kaansche ministerie van luchtvaart getee- kend accoord voorziet in regelingen be treffende de burger luchtlijnen tusschen Italië en Duitschland en het vliegen over de resp. grondgebieden. Het accoord, dat Het Nieuwe Roxy-Theater. Conrad Veidt als Jood Süss! Dat is wellicht de grootste creatie, die deze begaafde acteur ooit geschapen heeft, een rol zóó overda dig genuanceerd en fijn aangevoeld, dat ge in groote bewondering en waardeering om zoovee! schoons dit aangrijpende leven van den Jood Süss in alle phasen met nauwlettende belangstelling volgt. Onder de kunstzinnige regie van Lothar Mendes is de verfilming van Leon Feuchtwanger's veelgelezen kunstwerk uitgegroeid tot een evenement in de cinematografie, dat nau welijks te evenaren schijnt. Men krijgt den indruk, dat er aan de voorbereiding van dit filmwerk een enorme, degelijke arbeid ten grondslag ligt, waarin zelfs het kleinste detail niet verwaarloosd is. De monteering van decor, costuum en ver dere entourage valt voortdurend op door het vakmanschap, waarmee dit alles ge daan is, zoodat het eindresultaat waarlijk verbluffend is. Wat in het kort den in houd van de film betreft: Jood Süss is vervuld van den wil om macht te krijgen, om zijn ras, dat in de ghetto's van de Dultsche steden honger lijdt en vernede ring ondergaat, te helpen. Hiertoe weet hij zelfs tot het hof van den vorst door te dringen, wiens rechterhand hij wordt. Op den duur ontstaat er echter een breuk tusschen den vorst en den jood, die in een grenzelooze haat overgaat en Süss wraak doet nemen op den vorst. Inderdaad slaagt hij daarin, ook al gaat dit ten koste van zijn leven. Zijn wraak heeft hij toch beleefd en Jood Süss moet boete doen en stervenIedere beschrijving in een beperkt aantal regels is onvolledig en doet de voornaamheid van dit grootsche gege ven, dat zoo'n diepen ondergrond heeft, tekort. Daarom zal men verstandig doen, dit kunstwerk uit dc wereldlitteratuur voor den duur van 10 jaar gesloten is, voorziet in uitbreiding van de bestaande luchtlijnen. Men verklaart, dat er slechts sprake Is van een technische. niety,olltleke over eenkomst. De overeenkomst bevat geen enkel nieuw element en Is slechts een ver lenging van de twee jaren geleden geslo ten overeenkomst. Op uitnoodiging van de nationaal-socia- listische journalisten gaf ambassadeur Von Ribbentrop op de rijksbijeenkomst van de nationaal-socialistische pers te Muenchen een overzicht van de ge/.chiedenls van de Duitsche buitenlandsche politiek. Hij ging uit van de geografische ongunstige ligging van Duitschland in midden-Europa en van het feit. dat Duitschland in beslissende perioden niet over leiders beschikte, welke groot genoeg waren om den toestand te be- heerschen. Spr. wees op de zwakten in de middeleeuwen en op de tegenstellingen tusschen Pruisen en Oostenrijk en ves tigde de aandacht op de groeiende een heidsgedachte in den Napoleontischen tijd Vervolgens bracht von Ribbentrop hulde aan Bismarck. Hij schilderde de buiten landsche politiek tot het uitbreken van den oorlog, gedurende den oorlog, en daarna, waarbij hij SDrak over de gevol gen van de onderteekening van den wa penstilstand. hetgeen volgens hem niet noodig was geweest. Vervolgens schetste sDr. de tegenstelling van nationaal-socia- lisme en bolsjewisme en wees eroo. dat alleen het nationaal-socialisme de kerken voor vernieling heeft gespaard. Hij wees erop, dat alleen het nationaal-socialisme het volk eenheid heeft gebracht en onder streepte de noodzakelijkheid van een zelf standige handels- en economische politiek Ook wees hij op de noodzakelijkheid van de herbewapening van Duitschland. Tot 30 Januari 1933 was Duitschland weerloos temidden van 'n sterk bewapend Europa. Dit kon het nieuwe Duitschland niet ver dragen. Von Ribbentrop wees vervolgens op de vele gevaren, welke het bolsjewisme meebrengt. Het is een geheel nieuwe fac tor in de buitenlandsche politiek, welke de berekeningen van de vooroorlogsche school onbruikbaar maakt. Duitschland is zich de onmetelijke ge varen bewust, welke schuilen in het toe laten van communistische propaganda alsmede in de steeds toenemende milita- risatie van den sovjet-staat. Spr. verklaarde verder dat Duitschland vrede wenscht. Reeds door zijn wereldbeschouwing wijst het verovering en overheerschlng van vreemde volkeren van de hand. Daarna behandelde hü de verschillende voorstel len van den Fuehrer. De voorstellen tot ontwapening zijn evenwel te Genève op niets uitgèloopen, zoodat Duitschland niets anders overbleef dan den Volken bond te verlaten. Ook de overige voorstel len leidden niet tot vruchtbare besprekin gen, en het afsluiten van het Fransch- Russisch militair verbond van 27 Febr. van dit jaar was voor Duitschland aan leiding voor de stappen van 7 Maart. Tenslotte verdedigde spr. nog het vre desplan van Adolf Hitler van 31 Maart. PALESTINA. De Arabische terreur. Gisteren is een personentrein, waarin zich gelukkig slechts weinig militairen be vonden, op het traject Haifa-Lyda ont spoord. De machinist en een soldaat wer den onder de locomotief begraven en kwamen om het leven. Twee andere sol daten werden zwaar gewond. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat twee rails waren losgeschroéfd, tengevolge waarvan de locomotief en de eerste wagon ontspoorden. Toen de ramp plaats greep openden de daders van den aanslag op de soldaten, die zich in den achtersten wagon bevonden een hevig geweervuur. Aan belde zijden vielen verscheidene gewonden. Ten zuiden van Nabloes is een militaire patrouille door vrijbuiters overvallen. Een tweede patrouille die tot taak had, de ar beiders, die de telegraafleidingen herstel den, te beschermen, werd tegelijkertijd door een troep Arabieren ter sterkte van onge veer 50 man overvallen Op het door hen gegeven alarmsein werden direct militaire troepen en vlieg tuigen uitgezonden. Er ontspon zich een gevecht, waarbij 3 Arabieren gedood en verscheidene soldaten gewond werden. De Arabieren trokken zich in het gebergte terug. met eigen oogen en eigen hart te gaan bewonderen. Conrad Veidt's spel ls weer van een ongemeene zuiverheid en bezit een krachtige expressie. Achter de ietwat gewone titel „Een auto en liefde", de tweede hoofdfilm, schuilt een alleraardigste amusementsfilm, die uitblinkt door een sprankelend scenario, een frissche fotografie, een perfecte rol bezetting en een vlotte regie. Het verhaal van de slotenmakersdochter, die voor een nichtje van een adellijke dame aangezien wordt, is buitengewoon vermakelijk en de avonturen, die zij beleeft, zijn in hooge mate genoeglijk. Verder is er nog een lief desgeschiedenis. met vreugde en jolijt ge speeld door Dolly Haas en Willy Eichber- ger en daarbij ontdekt men nog een kos telijke uitbeelding van Theo Lingen, zoo dat Een auto en liefde" den meest ver wenden filmenthouriest volkomen bevre digt. Het geheel vormt een uitstekend programma. Trianon-Tbeatcr - Zooals in de lijn der verwachtingen lag heeft de directie van het Trianon-Theater zich genoodzaakt ge zien de prachtige film „Begeerte" te pro- longeeren. zoodat zij, die tot dusverre niet in de gelegenheid waren deze zeer bijzon dere creatie van Mariene Dietrich te be wonderen, daartoe gedurende nog een week de kans krijgen. Men late zich deze even wel niet ontglippen! Luxor-Tlieater - Het is een eenigszins romantisch gegeven dat door regisseur Ger hard Lamprecht onder den titel Der höhere Befehl' voor de film werd bewerkt, maar het is romantiek zonder overdrijving en van de beste soort! Een episode uit Prui- sen's streven om zich aan Kapeleon's greep te ontworstelen is hier o? g'?d gevonden wijze in beeld gebracht en het is voorna melijk het meesterlijke snel van Karl Lud- wig Diehl en Lil Dagovcr, dat dit filmspel ENGELAND. Lord Londonderry tegen de regeering Baldwin Ook stakingen te verwachten? Lord Londonderry, de vroegere minis ter, heeft te Newcastle een redevoering gehouden, welke het noodige opzien heeft gebaard ln politieke kringen. Londonderry verklaarde openlijk, dat de verleden jaar door Baldwin afgeleg de verklaring, waarin hij bevestigde slecht te zijn ingelicht aangaande de Duitsche herbewapening, onjuist was. „Ik heb." aldus Lord Londonderry, „Baldwin vqortdurend op de hoogte ge houden niet alleen van de Duitsche her bewapening in de lucht, maar ook het tempo, waarin deze bij benadering ge schiedde." Spreker vervolgde: de vredeswensch der Duitsche natie is even oprecht als de onze. Naar mijn meening hangt de wereldvrede ln het bijzonder af van de overeenstemming tussohen Frankrijk. Duitschland en Groot Brittannië. Dit doel moeten wij nastreven ln plaats van de kronkelingen te volgen van een leer, welke gebaseerd ls op een volgens de be wering bestaanden bond van volken, waarvan die groote en machtige naties evenwel geen deel uitmaken, een Volken bond. welke klaarblijkelijk gefaald heeft, toen het er om ging den vrede te hand haven. Spr. critiseerde dan heftig de Brltsche regeering, welke volgens hem geen vastomlijnde politiek heeft, noch blnnen- landsch noch buitenlandsch. Tenslottebepleitte spr. de instelling van een internationale organisatie, welke alle naties omvat en zich tot plicht stelt een politiek te voeren ten be hoeve van den vrede. Het liberale oppositieblad „Star" maakt onder sensationeele koppen melding van plannen, die onder een groot deel der lagere ambtenaren zouden bestaan, om ln Whitehall een staking naar Fransch voor beeld af te kondigen. Wanneer het tot staking mocht komen, zouden zij de bureaux willen bezetten. De bekende Engelsche jurist sir William Jewltt heeft op desbetreffende vragen te kennen gegeven, dat naar zijn meening het middel der werkplaatsen-bezettlng niet ln strijd zou zijn met de wet. De ambtenaren, aldus het blad verder, zitn ontevreden over hun salarissen en arbeidsvoorwaarden. De eerste stoot zou gegeven worden ln het wapenarsenaal van Woolwich en in de nabijgelegen munitiestations, waar de ar beiders reeds een betooging van verzet zouden hebben voorbereid In Londen zouden, volgens de „Star", vooral de ambtenaren van het ministerie van oorlog de admiraliteit, en het ministe rie van binnenlandsche zaken ontevreden zijn. Tot zoover de opzienbarende onthulling van de „Star", waarvan het intusschen niet uit te maken is, of zij op reëele gege vens berust, dan wel slechte een tactische manoeuvre is van het tegen de regeering oppositie-voerende .blad. o FRANKRIJK. Uit de Kamer De stakingen. De Kamer heeft beraad tlaazd over hét wetsontwerD tot verlenging van den eer- Dlicht tot 14 ia- Deze maatregel is be doeld als onderdeel van de bestrijding der werkloosheid en beo'ozt voorts de ieugd een betere ooleidine te geven De minister van nationale ODVoeding Jean Zay deelde mede. dat het in de bedce'nz ligt ln October 2000 nieuwe onderwijskrachten aan te ste len Voorts heeft de Kamer met algemeene stemmen het wetsontwerD Inzake het verzwaren der straffen od het uitvoeren van kadtaal naar het buitenland goedge keurd Dit ontwerp voorziet in bestraffing van onjuiste opgaven van bezit behalve met lijfstraf ook met boeten ten bedrage der niet aangegeven bezitt'naen. Min'ster Auriol verklaarde, dat deze wet een wet van nationale dlsclDllne ls leder, Pa zoowel als Grootje Wil „Landbouw's" boter in het vlootje. ,.De Landbouw" - Leiden - Tel. 218 5831 (Ingez. Medj op een uitzonderlijk hoog peil heeft weten te stellen. Europa staat aan den vóóravond van Napoleon's ondergang. Engeland, z'n grootste en ongeslagen tegenstander, zoekt aansluiting bij Oostenrijk en Pruisen, en zijn geheime agenten doorkruisen beide landen om op de hoogte te komen van de openbare stemming en om mondeling over eenkomsten te sluiten en den komenden strijd tegen de Fransche overheerschlng zoo goed mogelijk voor te bereiden. Een sfeer van onrust en onbehaaglijkheid heeft zich van de bevolking meester gemaakt en zij wordt nog aangewakkerd door de we tenschap dat Fransche spionnen door het land sluipen en leder verraden, die zich op minder welwillende wijze over het Fran sche bestuur durft uit te laten. Een der weinigen, die openlijk een con flict met Frankrijk en zijn agenten waagt uit te lokken, is de ritmeester Droste, in het kleine stadje Perleberg, waar hij alles op haren en snaren zet als een vertegen woordiger van Engeland, die belast was met een zeer belangrijke zending over het sla gen waarvan het succes van de campagne der vereenigde landen tegen Napoleon af hangen kan, spoorloos verdwenen ls. Zon der daartoe het recht en de macht te heb ben laat hij een vreemdelinge arresteeren onder beschuldiging van een Fransche spionne te zijn en heel het stadje wordt als het ware onderst boven gekeerd bij het zoeken naar den verdwenen Engelschman. Droste wordt gewaarschuwd door zijn su perieuren, die met zijn actie sympathisee- ren doch voor de verantwoordelijkheid te rugdeinzen en tenslotte zelfs gedwongen worden hem te ontslaan. De ritmeester speelt evenwel hoog spel; voor het geluk van het vaderland zet hij alles op één kaart, gehoorzamend aan „het hoogere be vel", dat hem noopt alles te wagen voor Pruisen, en in eenige zeer enerveerende scènes bereikt hij uiteindelijk zijn doel. De voortreffelijke slotopnamen toonen ons zijn weggaan van z'n escadron en zijn ver trek naar Engeland. In de wijde verte licht 579 Volgens een mededeellng van het mi nisterie van binnenlandsche zaken bedroeg het aanta' stakers In geheel Frankrijk gisteren nog 153.794. Dit hooge clifer vindt zijn oorzaak ln het feit. dat dagelijks in de Drovincie nieuwe stakingen worden be gonnen. In de kleine Middellandsche Zeehaven Caronte is het tot Incidenten gekomen. De bemanning van het stoomschip „Flnls- terre" verlangde van den kapitein het ont slag van vier leden, die zich niet bij de staklne hadden aangesloten Toen de ge zagvoerder dit weigerde haalden de matro zen versterking van een ander schip en drongen zij de werkwilligen van boord. Te Royan zijn de visschers ln staking gegaan wegens conflicten met de vischhande'aren. Od vele vlsschersvaartulgen ls de roode vlag geheschen. Te Havre hebben de kade werkers ODnleuw een deel der havenwer ken bezet en nieuwe elschen gesteld. In de Zu'd-Fransche stad Pau waar ln hoofd zaak Soaniaarden werken, zijn thans ook fabrieken en werkplaatsen bezet. Te Ron- nes hebben leerlingen in een fabriek voor staal- en rasterwerken, kinderen tusschen 13 en 17 iaar de staking afgekondigd. Te St. Nazaire zlin alle werven en vloot- bouwwerkp'aatsen door de stakers bezet. SPANJE. Onderwjjs-vervanging. De ministerraad heeft goedgevonden een buitengewoon credlet van 16 millioen pesetas te verleenen ter financiering van het lalclstisch onderwijs, dat nu ln de plaats komt van het tot dusver door reli gieuzen gegeven onderwijs. Besloten werd 5300 nieuwe leerkrachten aan te stellen. Sprekende over de Bank van Soanje, heeft Largo Caballero, de socialisten-leider, in een vergadering gezegd: „Het ls tijd, dat de staat Ingrijpt ln het beheer der bank, dat een nest van samenzweerders en de oorzaak van de daling der peseta is". -o- POLEN. De transfer stopgezet. De Poolsche regeering heeft zich genood zaakt gezien over te gaan tot hét stopzet ten van den transfer, daar tengevolge van de beperkingen, die alle landen met inbe grip van de crediteUr-staten, den buiten- landschen handel hebben opgelegd, het overschot van de Poolsche handelsbalans tot een minimum ls ingekrompen. Hierdoor is de goudreserve der Bank van Polen tot 70 millioen gedaald, waardoor de Poolsche regeering zich ziet gedwongen alle betalingen op grond van buitenland sche leeningoverenkomsten in zloty te ver richten en wel op een „sperrkonto" bij de Bank van Polen. In welingelichte kringen wordt er op ge wezen, dat Polen den dienst der buitenland sche leeningen zal handhaven. Polen zal nu door besprekingen met de crediteur-staten, ln de eerste plaats met de Vereenigde Staten en Frankrijk moge lijkheden zien te bereiken voor betalingen zonder echter de deviezenvoorraad hierbij te betrekken. Dit zou kunnen worden bereikt, indien de crediteur-staten het handelsverkeer met Polen zoo zouden Inrichten, dat de Pool sche handelsbalans weder een aetief-saldö zou aanwijzen, of Indien zij een betaling door goederen of een dergelijke regeling zouden willen overwegen. reeds de dageraad van de naderende be vrijding van Pruisen Het ls, gelijk gezegd, ln het bijzonder het ongemeen sterke spel van Karl Ludwig Diehl, als ritmeester Droste, en van Lil Dagover als de Fransche spionne, dat deze interessante lilm op een hoog plan brengt, maar ook de bijrollen zijn goed bezet door spelers als Karl Danneman, Heli Finken- zeller, Siegfried Schürenberg e.a. Het is een rechtvaardige strijd, welke de opstandelin gen voeren in deze geschiedenis, en hij is den toeschouwer daarom sympathiek, zoo als de meeste personen in dit filmwerk met z'n fraaie natuur-opnamen en treffende dorps-tooneelen ons sympathiek zijn....! Een zeer geheimzinnige film „De helder ziende" gaat aan het hoofdnummer vooraf; een sensationeel drama met een magnifieke creatie van Claude Rains in de hoofdrol. In het journaal ziet men o.m. bijna on gelooflijke staaltjes van. dierendressuur, waarbij honden, katten en vogels betrok ken zijn. Lido-Theater Twee elkaar beconcur- reerende luchtvaart-maatschappijen, de een met eerlijke, de ander met oneerlijke middelen werkend, dat ls 't thema, waar op „De prooi der valken", de film die deze week in het Lido-theater voor de pauze draait, gebouwd ls. Een spannende avo urenfilm van begin tot einde, goed gespeeld en met zeer fraaie opnamen. Het bijzondere van „De prooi der valken" is, dat de zoo bekende, reeds om het leven gekomen Amerlkaansche vlieger Willey Post er een rol in speelt. Als tweede hoofdfilm staat „De uitge- worpene" (The outcast lady) op het pro gramma, een dramatische film, die het leven toont van een door de geheele wereld verkeerd beoordeelde vrouw. Alles heeft Constance Bennett, de vertolkster van de hoofdrol, tegen zich. Op meester lijke wijze heeft zij zich van haar zeer moeilijke opdracht gekweten. Het spel, dat zij in deze voortreffelijke (Ingez. Med.) VEREENIGDE STATEN. ROOSEVELT OFFICIEEL CANDIDAAT. President Roosevelt ls door het demo cratische congres eenstemmig aanvaard als candidaat voor het presidentschap. Tevoren was zijn candldatuur in zestig ledevoeringen verdedigd. De president zal vanavond het woord voeren op een reusachtige openlucht bijeenkomst in het University-stadion. Er zijn talrijke voorzorgsmaatregelen getrof fen in verband met zijn komst. Zeven honderd poUtie-agenten, gewapend met geweren en machinegeweren, zullen als lijfwacht optreden. WATERPOLO. EEN TOURNOOI TUSSCHEN DE MJL, L.Z.C. EN POELMEER. Door den heer P. Lepelaar, lid van de zwem- en polo-vereeniging „De Zijl" zijn in de in dit voorjaar gehouden algemeene ledenvergadering eenige wlsselprljzep aan de vereenlglng toegezegd, te verspelen ln wedstrijden voor het eerste en tweede zevental op door het bestuur nader te beslissen wijze. Deze wisselprijzen, welke driemaal achtereen of vijfmaal ln totaal moeten gewonnen om in het definitief bezit over te gaan, bestaan voor de eerste zeventallen uit een zilveren polobal en voor de tweede zeventallen uit een pla quette. Het bestuur heeft voor deze wedstrijden ultgenoodlgd de Vereeniglngen L.Z.C. en Poelmeer, die hebben toegezegd met haar belde zeventallen te zullen deelnemen. De bedoeling ls, dat de belde ultgenoodigde vereeniglngen met De Zijl een halve com petitie spelen om uit te maken, welk zeven tal voor een Jaar ln het bezit van den prijs zal komen. De wedstrijden, welke alle ln de zwem inrichting „De Zijl" zullen worden ge speeld, worden verdeeld over drie avonden, zoodanig, dat steeds een wedstrijd van twee eerste- en een wedstrijd van twee tweede zeventallen zullen plaats hebben. De prijzen zijn vanaf hedenavond te bezichtigen in de etalage van den heer Lepelaar aan de Haven. Voor a s. Woensdaeavond zlin vastgesteld de wedstrijden De Zijl I—L.Z.C. I en De Ztll II—L.Z.C. II De samenstelling van de zeventallen zal nader worden bekend gemaakt. IJMUIDEN, 27 Juni, VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. 0,620,40; Griet per kist van 50 K.G. f. 20—10; Tongen per K.G. f. 0.720,45; Zetschol per kist van 50-K.G. f. 12,50; Kleine schol idem f. 13— 9.90; Schar idem f. 4.403.10; Pieterman en Poontjes idem f. 2,600,60; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 30—19,50; Gullen per kist van 50 K.G. f. 5,50—2,00; Lengen per stuk f. 0,93; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2,50—2,00. Aangekomen de loggers: KW 101 met f. 560; KW 86 met f. 427; KW 35 met f. 447; KW 41 met f. 513; KW 108 met f. 425; KW 104 met f. 378; KW 130 met f. 458; KW 65 met f. 415. Amerlkaansche film te zien geeft, is bijna werkelijkheid. Herbert Marshal is haar tegenspeler, die haar volkomen weet aan te vullen en met haar een harmonisch geheel vormt, zooals slecths in weinig films te zien is. De regisseur Robert Leonard blijkt iemand te zijn, die zijn vak tot ln de finesses beheerscht en ook de fotografie dwingt alle respect af. In haar jeugd heeft Iris March (Con stance Bennett), Napier Harpenden (Her- bert Marshal) reeds lief gekregen. Napier's familie is echter niet op haar gesteld en dit wordt haar ronduit gezegd. Napier gaat naar Indiè. Vier jaar wacht Iris, maar tenslotte bezwijkt zij voor den her haalden aandrang van Boy Fenwlck en trouwt hem. Op den bruiloftsavond pleegt Boy zelf moord. Iris ls er n.l. achter gekomen dat hij een z:er misdadig leven achter zich heeft. De buitenwereld Is de meening toe gedaan dat Iris de oorzaak van dezen moord is. Terwille van haar broer Gerald, die voor Boy een zeer groote vereering koesterde, verzwijgt zij de waarheid. Ge rald's vertrouwen in zijn zuster ls geheel verdwenen en hij geeft zich aan den drank over. Iris verlaat Engeland en leeft in Parijs een losbandig leven, totdat zij hoort dat haar broer ernstig ziek ls. Terstond keert zij naar Londen terug, doch wordt door den zieke niet ontvangen. Zij ont moet Napier weer, die zich heeft verloofd met een schatrijk meisje. Napier wil om harentwille zijn verloving verbreken, doch zij keert, om dit te voorkomen, naar Parijs terug. Daar wordt zijzelf ziek. Napier, die intusschen getrouwd ls, komt direct met zijn vrouw naar Parijs om haar te bezoe ken. De geheele ware toedracht van dc z.g. zelfmoord komt aan het licht en als Napier dan tenslotte op aandringen van zijn eigen vrouw, met Iris zal trouwen, pleegt deze zelfmoord. Dit sobere gegeven wordt door de hoofdpersonen op aangrij* pende wijza uitgebeeld. -

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2