77ste Jaargang WOENSDAG 24 JUNI 1936 No. 23387 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS, DER ADVERTENTIES: 30 ets.'per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque, en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35. per week f.0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f.O.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. GOUDEN DOCTORATEN. Mr. Ph. F. de Haseth Evertsz, oud-pre sident van het Hof van Justitie te Cura cao, thans wonende te Den Haag, her dacht heden den dag, waarop hij voor 50 jaren aan de Leidsche Universiteit is gepromoveerd tot doctor in de rechtsge leerdheid. De senaat der Leidsche Univer- citeit zond hem een gelukwensch. Voorts waren er vele brieven en telegrammen en eenige bloemstukken. De viering van het jubileum droeg een besloten karakter. Ook het oud-lid van de Eerste Kamer mr. O. J. E. baron van Wassenaer van Cat- wijck herdenkt vandaag den dag, waarop hij voor 50 jaren aan de Rijksuniversiteit alhier tpt doctor in de rechtsgeleerdheid is gepromoveerd. Senaat en curatoren van de Leidsche Universiteit hebben hem langs schrifte lijken weg geluk gewenscht, terwijl ook vele anderen door het zenden van een schrifte lijke of telegrafische felicitatie en bloemen van hun sympathie hebben doen blijken. N.Z.H.T.M. De driemaandelijksche conferentie met de vakorganisaties. Ten hoofdkantore van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. te Haarlem had gistermiddag de gebrui kelijke drie-maandelijksche conferentie plaats met de drie erkende vakvereenigin- gen van het personeel. In verband met de tijdsomstandigheden is het bezwaarlijk, om het zoogenaamde reorgansatie-personeel d.z. personen, die indertijd in dienstverband bij de Maatschappij zijn geweest, doch tenge volge van een reorganisatie van het be drijf ontslagen en opgenomen werden onder het hulp-personeel wederdm in eenig dienstverband van de maatschappij te nemen. Nagegaan zal evenwel worden, of iets ten opzichte van hun pensioen- reserveering gedaan kan worden. Boven dien werd nog uitvoerig overlegd over 'n eventueele opvoering van hun arbeids uren ter erlanging van een ietwat hoogere gemiddelde vergoeding per week, dan thans verkregen wordt, waarbij de voor- en nadeelen ampel besproken werden. De prijzen van de abonnementskaarten, welke verkrijgbaar worden gesteld ten be hoeve van inwonende kinderen van per soneelleden, zullen nog iets lager gesteld worden dan thans het geval is, waardoor tevens een meer geleidelijke regeling wordt verkregen. In de regelingen betreffende: a. de vergoeding, welke aan de remise beambten wordt toegekend bij het ver richten van wagenvoerdersdiensten b. den duur der ziektegevallen, die aan leiding geven tot inhouding van één of twee extra vrije dagen, welke worden toe gekend aan personeel, dat op Zon- en al gemeen erkende Christelijke feestdagen normaal moet dienst doen; c. het toepassen van één carenzdag bij het derde ziektegeval zal geen wijziging worden gebracht. Het toekennen van een vergoeding aan het garage-personeel, dat meer nacht arbeid verricht dan het remise-personeel kon de directie niet toestaan. In de wijze van beremming en zoo mo gelijk in de wijze, waarop waarschuwings- seinen worden gegeven, zal verandering worden gebracht wat de A. en B. 300 rij tuigen betreft, nu het voornemen bestaat, dat deze voertuigen gebruikt zuilen wor den in den dienst HaarlemLeiden. Een ontworpen regeling omtrent de eventueele intrekking van vrije dagen, samenvallende met Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen, erlangde de instemming van de vertegenwoordigers der vakvereenigingen. AANBESTEDING. Door de Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het openbaar aanbe steed bestek No. 1685 SS: het maken van een goederenloods met kantoren, het ver beteren van de bestaande goederenloods en eenige bijkomende werken op het sta tionsemplacement te Utrecht C. S., zulks in verband met de groote uitbreidings werken rondom Utrecht. De raming was f. 63.400.Ingekomen waren 65 inschrij vingsbiljetten. Laagste inschrijver: J. F. van Alem en Zn., Utrecht voor f. 47.847. Hoogste inschrijver: B. Bijlstra te Kortena voor f. 65.000.O.m. schreven nog in: Fa. Bik en Breedeveld alhier voor f. 52.200; B. C. de Jong, Oegstgeest f. 57.777; G. Ges man en C. Zoetemeyer te Alphen a. d. Rijn voor f. 56.390: H. Turkenburg te Alphen a. d. Rijn voor f. 53.800; A. J. den Ouden, Al phen en Oegstgeest f. 57.900. 6 R.V.A. WEER TERUG. Morgenmiddag om 13 u. 44 keert aan het station alhier per extra-trein het 6e Regiment Veld-artillerie, bestaande uit 22 hoofd, en andere officieren, 360 man schappen, 190 paarden. 6 caissons, 12 vuur monden met affuiten, 4 keukenwagens, 5 personenrijtuigen en 150 rijwielen uit de legerplaats Oldenbroek terug. MR. FRANS COENEN t Gisteravond is te Amsterdam, overleden mr. Frans Ooenen, bekend literator. Frans Ooenen, zoon van den bekenden violist en componist F. Coencn, werd in 1866 te Amsterdam geboren. Na het hoofdstedelijk gymnasium te hebben afgeloopen, studeerde hij rechts wetenschappen aan de Amsterdamsche Universiteit. In 1892 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschappen. Van 18951932 was Coenen conservator aan het museum Willet Holthuyzen, waar hij sedert 1914 ook „Groot Naderland" redi geerde. In het jaar 1924 hield hij in de Sor- bonne een groot aantal lezingen over Nederlandsche letterkunde. Coenen's eerste schets. „Stroom-af", die in 1892 in de Studenten-Almanak ver scheen, trok al direct de aandacht, even als zijn "eersten roman „Verveling". Zijn meest bekende werken zijn: Studies, Een zwakke, Bleeke levens, In duisternis. Studiën van de tachtiger beweging, Reizen, Charles Dickens en de romantiek en tal rijke bijdragen in Groot Nederland. Vooral als criticus was hij ook bekend. HET EUCHARISTISCH TRIDUUM VOOR ZIEKEN. Heden begonnen. Het Eucharistisch Zieken Triduum dat jaarlijks In de Parochiekerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart en St. Joseph wordt gevierd als een feest voor de zieken en gebrekkigen, voor hen die weken, maan den, soms jaren aan het ziekbed gekluis terd, niet in staat zijn geweest een kerk te bezoeken, dat feest, waarnaar door de zieke deelnemers steeds met zooveel ver langen wordt uitgezien, dat hen brengt dagen waarin voor hen troost, opbeuring, sterkte en kracht tot berusting te vinden is en waaraan weken en maanden van ern stige voorbereiding zijn voorafgegaan, dat feest is thans onder geestelijke leiding van deken A. H. M. J. Homulle aange vangen. Reeds vroege reden hedenmorgen de met geel-wit gevlagde auto's de deele- nemende zieken uit stad en omgeving naar het kerkgebouw, waar vele behulp zame handen klaar stonden om de zieken het Godshuis, thans als het ware in een groote ziekenzaal, voor de zieken zelf in 'n feestzaal herschapen, binnen te dragen. De banken hebben plaats moeten maken voor vele rijen helderwitte bedden en rust stoelen, waarop door de liefderijke zorg van zusters en vele helpers en helpsters aan een 264-tal zieken een plaats werd gegeven. Het altaar en de kerk zijn rijk met roode en witte bloemen gesierd. Als alle zieken een zoo goed en gemakkelijk mogelijke plaats is bezorgd, heft het zangkoor onder leiding van kapelaan Dorbeck het „Veni Creator" aan, waarmede de openingsplech tigheid is begonnen. Na de zegening der zieken en het uitstellen van het H. Sacra ment werd een plechtige H. Mis opgedragen door pastoor J. Klaverweiden van Zoeter- woude, H. Kruisverheffing, kap. H. E. Mudde als diaken en kap. Jac. Lansbergen als sub-diaken. Het zangkoor zong de twee-stemmige Mis van Perosi. Kapelaan Hessing van de Parochie hield een treffende predikatie tot de zieken. Tijdens de H. Mis werd aan de deelnemende zieken door deken Homulle en kapelaan Verhoofstad de H. Communie uitgereikt, waaronder door het zangkoor het „Sacris Solemnis" werd gezongen. Te twaalf uur vond de plechtige hand oplegging plaats, verricht door het groot aantal aanwezige priesters, waarbij door koor en geloovigen gedeeltelijk het Rex Clementissime werd gezongen. In den namiddag werd een plechtig Lof opgedragen met ziekenzegening. Na het uitstellen van het H. Sacrament, het „Verbum Superbum" en „Ave Verum" door het zangkoor en het Magnificat door koor en geloovigen gezongen, werden de zieken in een predikatie woorden van troost en sterkte van vertrouwen op Gods barmhartigheid toegesproken. Met een plechtige processie, waaronder het Adoro Te gezongen werd en waarna iedere zieke den zegen met het Allerhei ligste ontving, werd deze eerste dag van het Eucharistisch Zieken-Triduum be sloten. GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS (ESSEN) Van de 2de groep zijn geslaagd voor de akte L.. O. de dames H. v. d. Reijden en M. C. Vogelaar, beiden alhier, G. J. Ven huizen en C. C. Romijn, beiden te Voor schoten, en F. Waal te Den Haag. Afgewezen één candidaat. LEIDSCHE ONTSPANNINGS VEREENIGING. Vischwedstriid voor werkloozen. Uitgaande van bovengenoemde vereeni ging werd gisteren te Oude-Wetering een priisvischwedstrijd gehouden, waaraan werd deelgenomen door ongeveer 250 hen gelaars. Onder mooi zonnig weer werd om 9 uur met de prachtige salonboot „Burg. Gaarland". vanaf de Oude Vest vertrok ken. waarbij de kleuren der L.O.V. en andere vlaggen de boot versierden. Nadat eerst de Kager- en Brasemermeeren rond gevaren was. werd de wedstrijd om onge veer half twee begonnen en duurde 2 uur. De vangst was zeer bevredigend: er wer den prachtige groote visschen gevangen. De le prils werd gewonnen door D. Hui- gens met 804 grarn visch. terwijl hii tevens een extra prijs won voor de grootste visch. 2e pr. met 656 gr.: 3e pr. met 540 gr.; 4e pr met 526 gr.; 5e pr met 493 gr.; 6e pr. met f.477 gr.; 7e pr. met 463 gr.; 8e pr. met 326 gr.; 9e pr. met 300 gr. enz. enz. tot 63. prijzen voor hoeveelheden visch. waarvan het gewicht varieerde van 260 gr. tot 38 gr. Voor de andere deelnemers, die geen visch hadden gevangen, worden de prijzen verloot. Om ongeveer ha'fzes werd vertrokken vanaf Oude-Wetering en om ongeveer halfacht werd wederom lig plaats genomen aan de Oude Vest. waar heel wat belangstelling bestond van de ziide van het publiek dat op de komst van de boot wachtte Nadat alle deelne mers de boot hadden verlaten sprak de voorzitter van L.O.V.. de heer H. Böhemen woorden van dank aan den directeur van het Maatschappelijk Hulpbetoon en den directeur der Arbeidsbeurs voor het ver- leenen van vrijstelling van stempelen: voorts aan den heer Vijlbrief. voorzitter der Leidsche Hengelaarsver. .De Ruis- voorn" die als hoofdcontroleur de leiding van den wedstrijd geheel in handen had en wien door den voorzitter in het bijzonder dank werd gezegd voor ziin eerlijk en neutraal optreden evenals aan ziin hel pers-controleurs. Aan de Eerste Leidsche Reddingsbrigade, vertegenwoordigd door de heeren Vaase en Tegelaar werd even eens dank gebracht. De muziek welke ver zorgd werd door P. Harteveld en A. Krom wijk (accordeonisten) en' Hermans (slag werk) had bii iftt bedanken voor haar geheel belanglooze medewerking een ware ovatie in ontvangst te nemen Tenslotte werd ook dank gebracht aan firma's gros siers en winkeliers voor de Drlizen. welke zij voor dezen wedstrijd hadden gegeven. Namens het bestuur van L.O.V.dat daarbij de tolk was van het gehee'e varende ge zelschap werd dank gebracht aan de commissie onder leiding van H. Gordiin en F. Scheffer voor het vele werk. dat zii weer voor de L.O.V. heeft verricht Tot besluit vestigde de voorzitter nog de aan dacht op de te houden rondvaart voor kinderen van werkloozen. uitgaande van het W.S.C.. waarbij hii allen opwekte daaraan deel te nemen De prijsuitreiking zal hedenavond Dlaats vinden op het L.O.V. sportterrein (Wassenaarsche weg) waar vooraf een gecostumeerde voetbal wedstrijd zal worden gespeeld welke om ongeveer half zes begint. De L.O.V. kar op een prachtig geslaag den dag terugzien. COÓP. VERBRUIKSVEREENIGING „ONS DOEL". Jaarlijksche Algemeenc Vergadering. Onder voorzitterschap van den heer Ph, J. de Leeuw is gisteravond in het ge bouw „Prediker" de jaarlijksche algemee- ne vergadering gehouden van de Coöp. Verbruikersvereeniging „Ons Doel", geves tigd Haarlemmerstraat. Na een welkomst woord van den voorzitter, werden de no tulen gelezen en goedgekeurd. De heer De Leeuw gaf daarna een overzicht van het afgeloopen jaar, waarbij hij er op wees, dat ondanks de tijdsomstandigheden „Ons Doel" in een bloeienden toestand ver keert, zoowel wat ledental als omzet be treft. Hoewel de bloemprijs zeer hoog was kon door den meerderen omzet op de bakkerij toch nog een behoorlijke winst worden gemaakt. De bedrijfsleider bracht daarna zijn verslag uit over den financieelen toestand der Vereeniging en gaf naar aanleiding van enkele vragen nog nadere toelichtin gen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, daar geen tegencandidaten waren gesteld, bij acclamatie herkozen. De voorzitter zette uiteen, dat het bestuur niet mee wenscht te doen aan een onge zond opvoeren, van het dividend, maar liever door storting in het reservefonds de Vereeniging zoo veilig mogelijk wenscht te stellen. Het dividend voor de bakkerij werd bepaald op 14(vorig jaar 16°/o) en voor de kruidenierswaren enz. op 5% (vorig jaar 6°/o). Aan het personeel zal een halve week loon worden uitgekeerd als vacantie-toe- slag. De raad van commissarissen bracht gunstig verslag uit over het beleid van het bestuur. Tenslotte werd opgewekt deel te nemen aan den uitgaansdag op 29 Juli a.s„ waarbij o.m. een bezoek gebracht zal worden aan de Haka-fabrieken te Utrecht en aan Ouwehand's Dierenpark. Reeds 400 leden hebben zich opgegeven. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L., de heer I. R. D. Rijken (den Haag) qn mej. C. L. v. d. Handel (Rotterdam). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijn land zal worden gehouden op Dinsdag 30 Juni a.s. des namiddags 2.30 uur in de Vergaderzaal der Kamer. Stationsweg 43. De agenda luidt; 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Goedkeuring rekening en verantwoording over 1935 en décharge van de Commissie voor Finan ciën; 6. Benoeming Bevrachtingscommis sie; 7. Mededeeling van de Corresponden tie met de Gemeente 's-Gravenhage inzake ventverboden; 8. Voorstel om adhaesie te betuigen aan adres der Kamer van Koop handel te Arnhem, inzake inning van kleine vorderingen; 9. Toelichting op het verzonden en reeds door ons gepubliceer de adres inzake het vrachtautovervoer over den Rijksweg te Gouwsluis; 10. Adres inzake vestigingswet middenstandsbedrij- ven; 11. Rondvraag; 12 Huishoudelijke Vergadering; 13. Sluiting. De heer H. G. Wessel, alhier, leerling der Pontschool, Steenschuur 14. slaagde voor het examen in machineschrijven (di ploma B, ten minste 120 regels per uur) afgenomen door den Alg. Stenografen- Bond. De heer H. Hagemans, alhier, slaagde te den Haag voor het examen gemeente administratie, afgenomen door de Nederl. Ver. voor gemeentebelangen. Gistermiddag is de 7-j. T. M. bij een stoeipartij in de Os- en Paardenlaan ge vallen, waarbij hij het rechteronderbeen brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. De schoenreparatie-inrichting „De Adelaar". Aalmarkt 18, heeft de beschik king gekregen over een toestel, dat een uitkomst belooft te zijn voor iedereen, die last heeft van knellend schoenwerk. De schoenen worden eenvoudig ingesmeerd met een praeparaat, Largo-Unie", dat het leer niet aantast, doch buigzaam maakt, waarna zij in elke gewenschte richting kunnen worden uit rekt. De ondernemer toonde ons zelfs een paar schoenen, die twee heele maten groo- ter waren geworden zonder dat aan de naden of het bouwleer eenige beschadiging zichtbaar was! Hedenmorgen vertrok met den eer sten trein om 5.45 van het station alhier naar Alphen aan den Rijn een aantal Leidsche pelgrims, om aldaar over te stappen op een specialen processietrein naar RotterdamMaas. Vandaar gingen de processlegangers per extra stoomboot' naar Den Briel voor een processie naar het graf van de heilige Martelaren van den Briel. Hedenavond om 21.58 keeren zij uit Den Briel terug. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Negus toch naar Genève? De verklaring van den Franschen minister van buitenlandsche Zaken Delbos men zie het 3e Blad brengt geen enkele verrassing. Misschien is de uiteen zetting echter geeigend om de verhoudin gen tot Duitschland eenigszins te ver zachten. Waardoor de mogelijkheden voor een accoord kunnen groeien. Het Engelsche Lagerhuis verwierp na felle debatten over en weer de Labour- motie tegen de regeering zooals niet an ders te verwachten was. Abessynië is verloren Of dit wellicht de oorzaak is dat de Negus per saldo toch zelf naar Genève zal gaan? Naar verluidt, had de Negus Eden ult- genoodigd tot een bezoek, dat de minister hem gisternamiddag heeft gebracht, om den Britschen bewindsman in te lichten ten aanzien van de gedragslijn, welke de Abessyniërs ter Volkenbondsvergadering volgen willen. De Zwitsersche bondsraad heeft den Negus verzocht, te willen afzien van zijn voornemen om zich in Zwitserland te vestigen, zoolang het ItaliaanschAbes- sijnsche geschil niet definitief geliquideerd is, daar de bondsraad niet zonder moei lijkheden een duurzame gastvrijheid kan verleenen aan het hoofd van een staat, die zich nog als in oorlog met een zijner na buren beschouwt. De raad zal geen be zwaar maken tegen de aanwezigheid van den Negus te Genève, indien hij het noo- dig acht, derwaarts te komen om zijn zaak te verdedigen bij de aanstaande zittingen van Volkenbondsraad en -vergadering. De Negus zou zich dan later naar Mal- lorca willen begeven, waartegen Spanje geen bezwaar heeft. De internationale arbeidsconferentie heeft de conventie betreffende de toepas sing van de 40-urige werkweek definitief aangenomen voor de publieke werken met 79 tegen 38 stemmen. De veertigurige werkweek voor de bouwbedrijven en den aanleg van bruggen enz. werd verworpen met 71 voor en 42 tegen, daar een twee derde meerderheid noodig is, evenals het ontwerp tot verkorting van den werktijd BINNENLAND. De Utrechtsche lustrumfeesten; opvoe ring: van het openluchtspel „De Groote Geus"; plechtige promotie der eere-docto- ren (3e Blad en Laatste Berichten, le Blad) Eervol ontslag: aan mr. dr. C. J. H. Schepel als president van het Hoog Mil. Gerechtshof en als lid van den Hoogen Raad. (Binnenland), 3e Blad). Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het handelsverdrag met Amerika. (Binnenland, 3e Blad). Groote brand te Arnhem; meerdere ge bouwen aangetast; een houtopslagplaats geheel uitgebrand. (2e Blad). Het'tournooi te Wimbledon; mej. Rollin Couquerque wint; mej. Terwindt geslagen (Sport, 3e Blad). Drie-jarig kindje te Noordwijk aan Zee levend verbrand. (Udt de Omstreken, 2e Blad). Feestelijkheden te Rijnsburg; een mooi openluchtspel. (3e Blad). Overleden is, 70 jaar oud, de litterator Frans Coenen. (le Blad), BUITENLAND. Delbos over Frankrijk's buitenlandsche politiek. (3e Blad). De Labour-motie tegen de Engelsche regeering inzake de sancties verworpen (Buitenland, le Blad). De Negus toch persoonlijk naar Genève? (Buitenland, le Blad). Verder verloop der stakingen in België en Frankrijk. Alleen te Marseille nog uit breiding van beteekenis. (Buitenland, le Blad). Ernsitge spoorwegramp in Spanje. 20 dooden en 40 gewonden. (Buitenl. Ge mengd, 3e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. in de ijzer- en metaal-industrie met 67 stemmen voor en 40 tegen. De internationale arbeidsconferentie heeft met 95 tegen 15 stemmen het ont werp goedgekeurd van een internationale conventie, waarbij een jaarlijksche vacan- tie gedurende zes werkdagen wordt inge steld met behoud van salaris of loon, na een jaar voortgezette werkzaamheden. FRANKRIJK. De stakingsactie. De stakingsactie blijft afnemen. Te Brest keerden de vrouwen zich tegen een staking in de gasfabriek! In geheel Frankrijk bedroeg gisteravond het aantal stakers nog 139.000 waarvan 18.000 in Parijs en omgeving en 36.000 in het Departement du Nord. Ernstig is de toestand alleen te Mar seille. De „Matin" meldt, dat van 68 sche pen de roode vlag wappert. Rond 4000 stakers houden de schepen, die door de gezagvoerders en officieren zijn verlaten, bezet. Het havenverkeer ligt volkomen stil. Slechts een schip, het brandweer- schip „Alerte" voert geen roode vlag. Een paar schepen, die nog in den loop van gisteren zonder sleepershulp de ha ven waren binnengeloopen, hebben hun lading post, aan bederf onderhevige le vensmiddelen en passagiers nog aan land kunnen zetten, doch onmiddellijk daarna volgde onder de bemanning de staking en bezetting der schepen. De voorziening der stakers van hetnoo- dige geschiedt, voor zoover mogelijk, uit de scheepsvoorraden. In enkele gevallen moesten daartoe deuren worden openge broken. Bij de beweging hebben zich niet alleen de matrozen van de haven-rondvaart- schepen, de sleepers en ook de kleinste booten aangesloten, maar zelfs de scheeps herstellers, de schilders en de dokwerkers. De buitenlandsche schepen, die Mar seille plegen aan te doen, wijzigen hun route. PALESTINA. De terreur. De terreur gaat steeds voort, zoodat de schade, door de Joden geleden, reeds op 180 millioen p. st. wordt begroot. Eén Jood is gedood, drie zijn gewond bij een overval op een autobus. 1823 Arabieren en 418 Joden versche nen reeds voor de rechtbank.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1