OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. fflts Jaargang Maandag 22 Jiani 1936 No. 26 Feyenoord's kansen verbeterd. Het voornaamste Nieuws van heden. Mtnuniiiurimmiii AJAX—ENSCHEDÉ 4—3. De kleine kans, die Ajax na de over winning tegen Feyenoord op het kam pioenschap had, heeft het gisteren be houden door Enschedé met 43 te slaan. De zege van gisteren kwam den Amster dammers toe, omdat zy tegenover het felle, forsche spel van de Sportclub een betere techniek stelden. In de eerste periode van de ontoeting was Ajax in de meerderheid. Een schot van Van Wijngaarden werd gestopt, daarna schoot Van Reenen in goede positie naast. Een corner op het Ajax-doel bracht voor de Enschede-verdediging slechts tijdelijk opluchting, want Ajax kwam opnieuw in den aanval en na tien minuten zette Stam keurig voor, zoodat de bijna in den doel- mond, opgestelden Mulders kon scoren. Lang behield Ajax dezen voorsprong niet, want reeds twee minuten later maalde de rechtervleugel van Enschedé van een missen van de Ajax-verdediging gebruik om Gerritsen in staat te stellen gelijk te maken (11). Beide doelen kwamen daarna eenige malen in ernstig gevaar en een tijdlang was het Enschedé, dat den toon aangaf. Meermalen kon Weppner op het laatste oogenblik redding brengen. Nadat Ajax het evenwicht in. het veld hersteld had, was het de Amsterdamsche club weer die de leiding nam. Negen minu ten voor de rust scoorde Blomvliet name lijk met een goed schot (2—1). Na de hervatting had Blomvliet zijn club reeds onmiddellijk „binnen" kunnen brengen, indien hij den voorzet, dien hem van links geboden werd, benut had. De spelers staken nu en dan hun hoofd in een emmer met water, maar dat be koelde de gemoederen blijkbaar niet. Het spel werd steeds forscher en ruwer en, doordat de scheidsrechter het bij waar schuwingen liet en geen der boosdoeners uit het veld zond, werd de vertooning steeds ergerlijker. Na 13 minuten had Wicherlink met een goed schot de partijen opnieuw op ge lijken voet gebracht en toen begon het lieve leven eerst goed. Een oogenblik leek het of Ajax gedeprimeerd was door het opnieuw gelijk worden van den stand. Van Deyck verliet het veld en werd vervangen door Looys. Toch wist Ajax tenslotte het beste van het spel te be komen. Toen na 28 minuten een der Enschede-backs hands maakte, wist Die penbeek den toegekenden strafschop in een doelpunt om te zetten. Het was Zuidelijk weer, dus waarom zouden er geen Zuidelijke tooneelen plaats vinden? Op de open zit-tribunes raakten supporters van beide kampioens- candidaten slaags, maar het gezicht der heilige Hermandad bracht ze weer tot be zinning. Intusschen gebeurden ook op het veld nog aardige dingen. Van Wijngaarden bracht den stand op 42 en even later benutte de Sportclub een strafschop (4—3). IJe pogingen van Enschedé, om nog een geHjjc spel te forceeren, hadden geen resultaat. N.A.C.—FEYENOORD 1—3. Het N.A.C.-stadion te Breda herbergde gisteren een voor dit seizoen record aan tal bezoekers, dat Feyenoord op volko- ipen regelmatige wijze van de zuidelijke kampioenen zag winnen. Zij waren ook getuige van een zeer sensationeel begin, waarbij het den N.A.C.'ers gelukte om bijna van den af trap af. den invaller-doelman Huisman te verschalken. Onder leiding van scheidsrechter Boe- tee werd even over half drie door Feyen oord afgetrapt. K van der Linden pro beert het bij N.A.C. dadelijk met een tam schot, dat wordt weggewerkt, maar on middellijk is de bal weer terug en via den voet van Piederiet ligt reeds binnen de minuut de eerste goal in de touwen (10) feyenoord neemt dan het initiatief en we Mteeren een zestal gevaarlijke Rotter- damsche aanvallen in successie. Bij een dezer, een mooie kopbal van Vrauwdeunt, ontkomen de Bredanaars zeer fortuinlijk aan een doelpunt als de bal juist over de lat verdwijnt. Even later mist Blom gevaarlijk. Lin- sen komt alleen voor de N.A.C.-veste, maar Visschers redt schitterend. Een reker goal ontgaat den Rotterdammers. Een Feyenoord-doelpunt zit in de lucht, oen scrimmage en even later een corner op het N.A.C.-doel doen beide een doel punt verwachten. Maar Verwijmeren "eert zich geducht. Hij doet keer op keer aeer fraaie saves over vele hoofden heen. Na 25 minuten gelukt het. Bij een aanval van links weet de zich tactisch opstel lende Barendrecht een zeer harden schui ver te lossen, voor Verwijmeren absoluut onhoudbaar (1II. Weer Ls Feyenoord ln den aanval, weer redt Verwijmeren uitloopend, maar ((ogenblikkelijk ls de bal terug en Vrauw- Jeunt maakt juist onder de lat schietend 1—2. Dan wordt de strijd iets tammer. Na de rust is aanvankelijk het spel- beeld geheel omgekeerd. N.A.C. geeft nu het tempo aan en Feyenoord dreigt even overspeeld te zullen worden. Hulsman moet eenige malen op het nippertje red ding brengen. Een keer komt Simons voor open doel en we willen reeds de goal no- teeren. Huisman redt echter. De N.A.C.- aanvallen duren voort. De Bredanaars forceeren een corner, die goed door van der Linden genomen, echter geen resul taat oplevert. Dan komt plotseling een doelpunt aan de zijde waar men zulks 't minst verwacht had. Na elf minuten volgt namelijk een snelle Feyenoord-aanval. Er ontstaat een scrimmage, waarbij Vrauw deunt kans ziet de score op 13 te bren gen. Hierbij blijft het. S. C. H. DEGRADEERT. UITSLAGEN VAN DEN K.N.V.B. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kamp. van Nederland: N.A.C.-Feyenoord 13; AjaxEnschede 43. Afdeeling I. Promotie 4de klasse: O.D.E. R.O.D.I. 3—3. Afdeeling II. Promotie 3de klasse: Olym pia—V.I.OS. 6—3. Promotie 4de klasse: V.D.S.'s-Graven- zande 24. Afdeeling III. Promotie 2de klasse: N.E.C —S.C.H. 4—2. Finale om den K.N.V.B.-beker: K.F.C. Roermond. Van Overal. Nu ziet het er toch weer naar uit, dat Feyenoord den titel van landskampioen veroveren zal. Met 3—1 is gewonnen van N.A.C. en het is waarschijnlijk, dat zij vol gende week in eigen huis de baas kan blij ven over Be Quick, dat wel-is-waar in Groningen fraai werk deed, doch op vreemd terrein geen enkel succesje boeken kon. Ajax handhaafde haar kans door met 43 te winnen van Enschedé, dat er precies gelijk voor staat als de Amster dammers. Feyenoord Ajax Enschedé Be Quick N. A. C. 2 22—14 10 3 24—19 10 3 22—20 10 5 16—23 4 6 10—18 4 In het Oosten is S.C.H. gedegradeerd door een 42 nederlaag tegen N.E.C., dat het nu verder met Borne uitvechten moet. Borne N. E. C. S. C. H. 8—7 7—6 8—10 In afdeeling II won Olympia met 63 van Vios en die cijfers doen vermoeden, dat De Kennemers het Zondag in Bever wijk toch nog wel eens zwaar te verant woorden zouden kunnen krijgen. Wel hebben zij aan een draw voldoende, maar het lijkt niet onmogelijk, dat Olympia het door een overwinning nog op een be slissingswedstrijd laat aankomen! De beide concurrenten van A.S.C. ont moetten elkaar opnieuw in Den Haag en het merkwaardige is, dat 's-Gravenzande, hetwelk verleden week reddeloos met 51 ten onder was gegaan indien er geen on geluk gebeurd was, thans met 42 de baas is gebleven. De Westlanders hebben dus een kleine kans behouden,, terwijl V.D.S. uitgeschakeld is en A.S.C. zal dus Zondag in 's-Gravenzande wel op zwaren tegenstand stuiten. De stand is: A. S. C. 2 2 - - 11—2 4 's-Gravenzande 3 111 7—11 3 V. D. S. 3-12 5—10 1 NEDERLAND—ZWITSERLAND OP 7 MAART 1937, Het is nog niet zeker, dat de wedstrijd tegen Noorwegen in November doorgaat. Naar de Tel. verneemt is op de Zaterdag gehouden.K.N.V.B. bestuursvergadering be sloten om den wedstrijd NederlandZwit serland op den voorgestelden datum. n.l. 7 Maart 1937, te spelen Het staat nog niet vast. dat de wedstrijd NederlandNoor wegen in begin November dit laar gespeeld zal worden De Noorsche Voetbal Bond had voorgesteld dezen wedstrijd in November te Amsterdam en de returnmatch in Juli 1937 te spelen De K.N.V.B. had hier be zwaar tegen en had daarom voorgesteld den returnwedstriid één seizoen later te spelen. Op dit voorstel nu is van Noor wegen nog geen antwoord binnengekomen. A. DE HAAN AZN. B|EDANKT ALS K.N.V.B. BESTUURSLID. Naar wli vernemen laldus het Hbld. zal de heer A. de Haani Azn. die het volgend jaar aan de befurt van aftreden was tusschentlids bedanken als be stuurslid van den Kon. tNed. Voetbalbond, zulks in verband met drukke werkzaam heden. NED. STUDENTEN-ELFTAL ZWALUWEN! 3—9. Zaterdagavond is in h£t nieuwe Stadion te Utrecht de lustrum-stportweek gesloten met een wedstrijd tussdhen een Neder landse!) studentenelftal en de Zwa'uwen. De uitslag werd 9—3 ln het voordeel van de Zwaluwen. SrORTMAN IQUBCK BOYS I. Voor de nederlaag-wedstrijden van Sportman komt Woensdagavond te half- acht Quick Boys I uit Katwijk o.o bezoek. Sportman biengt het rólgende elftal in het veld: Doel: H. van Bohemenj; achter: W. van Egmond en J. van Polainen; midden: F. Filippo, J. Keijzer en J. <Se la Rie (capt. voor: F. Bouman, A. Brand, H. Heijmans, N. Ouwerkerk en B. Cantjido. UIT BOSKOOP. Het West-Indische nefferelftal „Surina me Boys" uit Amsterdam komt op 1 Juli, in de avonduren te Boskpop een wedstrijd spelen tegen het eerste elftal van de Bosk. Boys. Naar wij vernamen, Bal de harmonie „Excelsior" deze wedstrijd met muziek op luisteren. De wedstrijd bedrijftetttallen firma W. C. Hage en J. Spekl, eindigde in een overwinning voor W. C. Hage 92. FOREHOLTE (Vnorhout). De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte II—Lisse V> 24; Foreholte Jun. a.S.N.C. Jun. a 01. ATHLET1EK. OSENDARP WINT ARNHEM. Op het Vitesse-terrein te Arnhem heb ben gistermiddag atletiekwedstrijden plaats gehad, georganiseerd door de ver- eeniging „Udi" ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Er waren 300 deelnemers en deelneemsters, onder wie verschillende leden van de Olympische! ploeg. Over het algemeen bleven de prestaties beneden de verwachtingen. Alleen de tijd van Osen- darp, die de 100 meter in: 10.7 sec. aflegde, kan, gezien de omstsmdigheden, niet slecht genoemd worden. De belangrijkste resultaten luiden: 100 Meter invitatie: 1. Osendarp (Trek vogels, Den Haag) 10.7 site.; 2. van Beve- ren (A.V. 1925, Amsterdam) 10.9 sec.; 3. K. Baumgarten (Trekvogtels) 11.2 sec.; 4. Wunderink Olympia, Devfenterl. Kogelstooten klasse A. en B 1. A. de Bruin (Olympia, Den Hnag) 14.51 M.; 2. Brasser (Trekvogels) 12.8V M. Hoogspringen: 1. Carlier (A.V. 1923) 1.85 Meter; 2. W. Spanjard (CB1. Wit, A'dam) 1.80 Meter. Hink-stap-sprong: 1. W. Peters (P.E.C Zwolle) 14.47 M.. 2. C. v. d. Klinkenberg (Haarlem) 12.91 M„ 3. Haverkamp (P.E.C.) 12.90 M. Discuswerpen A. en B.: 1. De Bruin (Olympia) 42.34 M„ 2. A. ran Dijk (D.O.S., Kampen) 38.73 M.. 3. Brasser 37.02 M. Speerwerpen A. en B.: L A. van der Poll (A.V. 1923) 60.15 M., 2. Lntkeveld (A.A.C.) 55.02 M. Folsstokhoogspringen Al en B.: 1 Oor schot (Hellas-Utrecht) 3.70 M., 2. Lamore (Haarlem) 3.60 M. 1500 M. invitatie: 1. S. Petit (Avon, Heerlen) 4 min. 11 sec., 2. van Rijn (Zwa luwen, Den Haag) 4 min. 23,2 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. A.A.C. 45.1 sec., 2. G.A.B. (Haarlem) 45.3 sec., 3. A.M.A.V. (Amersfoort) 48.2 sec., 4. Haarlem. Olympische estafette: 1. Haarlem 3 min. 48 sec., 2. Olympia (Deventer) 3 min. 48.5 sec., 3. A.A.V. (Amersfoort), 4. Udi (Am- hem). NIEUW WERELDRRECORD 4 X 100 METER DAMES. Tweemaal verbeterd. Het wereldrecord 4 x 100 meter estafette dames werd gisteren te Keulen tweemaal verbeterd. Het oude stond op naam van het team der Ver. Staten, gevestigd in 1932 met een tijd van 46.9 sec. De Duitsche damesploeg slaagde er met de bezetting Albus, Krauss, Dollinger en Winkels in het record to<t 46.7 sec. terug te brengen, doch by een tweede poging liep ditzelfde team den afstand in 46.5 seconden. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN IN 1938 TE PARIJS. In haar te Berlijn gehouden vergade ring heeft de Europeesche commissie van de I.A.A.F. besloten, de organisatie der Europeesche athletiek-kampioenschappen van 1938 aan Frankryk op te dragen, in dien het internationale congres, dat in Augustus te Berlijn bijeenkomt, daaraan zijn goedkeuring hecht. Behalve Frankrijk hadden ook Nederland, Finland en Italië zich bereid verklaard, de organisatie voor 1938 te verzorgen. Italië heeft zyn can- didatuur echter later teruggenomen. De Europeesche commissie zal 't inter nationale congres de nieuwe voorschriften voor de toekomstige kampioenschappen voorleggen. Daartoe behoort ook de lyst van Europeesche records, die er op het oogenblik als volgt uitziet: 100 meter: Berger (Nederland) 10.3 sec. 400 meter: Liddel (Engeland). 47.6 sec. 800 meter: Hampson (Engeland) 1 min. 49.8 sec. 1500 meter: Beccali (Italië) 3 min. 49 s. 5000 meter: Lehtinen (Finland) 14 min. 10.000 meter: Nurmi (Finland) 30 min. 6.2 sec. 400 meter horden: Facelli (Italië) 52.4 s. 4x100 meter estafette: Duitschland (Jonath-Corts-Houben-Körnig) 40.8 sec. 4 x 400 meter estaffet: Engeland (Stone- ley-Hampson-Burgley-Rampling) 3 min. 11.2 sec. Polsstokhoogspringen: Hoff (Noorwe gen) 4.25 meter. Discuswerpen: Schroder (Duitschland) 53.10 meter. Speerwerpen: Jaervinen (Finland) 76.66 meter. Tienkamp: Sievert (Duitschl.) 7824.50 p. R.K. ATHLETIEKVEREENIGING „DE BATAVEN Gisteren hebben de „Bataven' 'deelgeno men aan de wedstrijden van „Holland" te Haarlem. Zy wisten heel wat pryzeninde wacht te slepen. Zoo werd van Kalkeren eerste op de 60 Meter Juniores A in den tyd van 8 2/10 s. Op de 80 Meter Juniores B werden Kal lenberg, Schalks en v. Zijp resp. 2de, 3de en 4de, met zeer fraaie tijden. Bij de 100 Meter Nieuwelingen werd le Rutten 3de, terwyl hy in zijn serie won met den fraaien tijd van 12 sec. J. de Roode werd bij het hoogspringen (Juniores) eerste met 1.50 meter, terwijl G. Kallenberg eerste werd met versprin gen met 5.21 met Schalks op de tweede plaats. Bü het discuswerpen werd de eerste prijs behaald met 35.56 Meter en de tweede prijs bij kogelstooten met 11.26 Meter. Tevens wisten de „Bataven" de 4 x 80 M. te winnen met de loopers v. Kalkeren, Schalks, Kallenberg en v. Zijp in den fraaien tyd van 41 3/10 sec. ZWEMMEN. GESLAAGDE WEDSTRIJDEN TE OUDE-WETERING. Gistermiddag hadden onder enorme be langstelling te Oude-Wetering de reeds eenige malen, wegens de slechte weersge steldheid, uitgestelde zwemwedstryden plaats. De exploitant de heer Zegers mag zich gelukkig pry?en, dat deze wedstrijden thans werden gehouden, want het was het meest uitgelezen zomerweer, dat men zich kon denken. In de huizen was het veel te warm, zoodat een talrijk publiek naar de zweminrichting „De Brasem" was gekomen, om getuige te zijn van de prestaties van de Zwemvereenigingen „De zyi" uit Leiden, de G.Z.C. uit Gouda en A.Z.C. uit Alphen aan den Ryn. Om ongeveer drie uur werd met het programma een aanvang gemaakt. De uitslagen zijn: 50 M .schoolslag heeren: I. D. Kraayen- brink (De Zijl) 40 sec.; 2. J. Gravenstein (G.Z.C.) 41 sec.; 3. P. Kraan(Oude-Wete- ring) 42 sec.; 4. W. Hasselbach (De zyi) 42 3/5 sec. 50 M. schoolslag dames: l. F. Bonte (A.Z.C.) 46 sec.; 2. W. de Jong (G.Z.C.) 47 sec.; 3. M. Swanenburg (De Zijli 51 sec. 50 M. vrye slag heeren: 1. W. de Boer (G.Z.C.) 30 1/5 sec.; 2. A. Sanders (De Zyl) 313/5 sec.; 3. G. Gravenstein (G.Z.C.) 32 3/5 sec. 50 M. vrye slag dames: 1. N. de Boer (G.Z.C.) 34 sec.; 2. G. Kraan (Oude-Wete- ring) 49 sec.; 3. F. Bonte (A.Z.C.) 49 3/5 s. 50 M. rugslag heeren: 1. G. Gravenstein (G.Z.C.) 42 1/5 sec.; 2. J. Gravenstein (G.Z.C.) 44 sec.; 3. P. Kraan (Oude-Wete- ring) 45 sec. 50 M. wisselslag estafette (rug-, school-, vrye slag) 1. G.Z.C. 1 min. 56 sec.; 2. A.Z.C. 1 min. 59 1/5 sec. 3 x 50 M. vrije slag estafette: 1. G.Z.C., 1 min. 43 sec.; 2. De Zyl, 1 min. 46 3/5 sec. Hierna speelde de Zyl I tegen A.Z.C. I een waterpolowedstrijd om een fraaien wis selbeker, waarvan de Zyl verleden jaar voor een jaar houder werd. Direct is de zyi veel sterker en de A.Z.C.-keeper is spoedig gepasseerd, 10. Even later weer een De Zyl-aanval, Lut komt vrij en de stand is 20. Nog voor de rust vergroot A. H. van Egmond met een ver schot den voorsprong tot 3—0, waarna A.Z.C. een goed tegenpunt scoort, 31. De tweede helft is geheel voor de Leide- naars. A.Z.C. wil het spel te veel forceeren, maar heeft daar geen kans toe. Alleen moet een A.Z.C.er het water uit en maakt De zyi uit een straf worp 41. Om het landskampioenschap: overwin ningen van Feyenoord en Ajax. Nederland won met 41 den korfbal wedstrijd tegen België. Een 51 nederlaag van Nederland in den waterpolowedstrijd tegen Duitschland. Geslaagde zwemwedstrijden te Oude- Wetering. Dan zwemt KI. Kraayenbrink goed op en zwaar gehinderd scoort hij 51 waarmede ook het einde komt, zoodat de Zijl opnieuw den beker voor een jaar mee naar geiden neemt. Na afloop werden de fraaie prijzen bij monde van den burgemeester aan de pri.is- winners uitgereikt en ontvingen De Zijl, G.Z.C. en A.Z.C. nog een fraaie herinne- rings-plaquette. Al met al een prachtig geslaagde zwem- dag. WATERPOLO. DUITSCHLAND—NEDERLAND 5—1. EEN 1—0 VOORSPRONG DER GAST- HEEREN BIJ RUST. Onder leiding van den Belgischen scheidsrechter de Raeve uit Gent werd te Hannover de waterpolowedstrijd Duitsch landNederland gespeeld, die door de Duitschers met 51 gewonnen werd. De samenstelling der ploegen was: Duitschland: doel: Klingenburg; achter: Buer, dr. Schuerger en Gunst; voor: Hau- ser, Schneider en Schulze. Nederland: doel: Veenstra; achter: van Oostrom Soede, Regter en van Heteren; voor: Maier, van Aelst en Franken, Duitschland had zyn ploeg op belang rijke punten aangevuld met jongere spelers en het is in den wedstryd van gisteren duidelijk gebleken, dat het waterpoloteam onzer Oosteiyke buren buitengewoon in vorm is. Het samenspel was beter verzorgd dan in het Nederlandsche zevental en dit gaf in de tweede helft tenslotte den door slag. In de eerste helft gingen de partijen goed tegen elkaar op slechts éénmaal wist de Duitsche voorhoede te scoren n.l. door Schneider. Een zwak punt in het Neder landsche zevental was het contact tusschen achter- en voorspelers. Vaak werden de ballen onnauwkeurig aangegeven zoodat telkens een Duitsche speler de aanvallen kon onderbreken. In de tweede helft slaag de Franken erin, vier minuten na de her vatting, op een voorzet van van Heteren, het eenige Nederlandsche doelpunt te sco ren. Zooals reeds gememoreerd gaf het betere teamwerk der Duitschers uiteinde- ïyk den doorslag en twee doelpunten van Schneider en twee van Schulze brachten den eindstand op 51. Cyfers overigens, die wel wat flatteus voor de Duitschers zijn. Ter gelegenheid van dezen waterpolo wedstrijd werden enkele trainingsraces ge houden, waarby een Duitsche nationale ploeg het Europeesche record 4 x 200 Meter vrye slag verbeterde en bracht op 9 min. 23.5 sec. Het oude record stond op naam van Hongarije met een tyd van 9 min. 24.8 sec. Fischer zwom de 100 meter vrije slag in 58.3 sec. Een nieuw Duitsch record vestigde Freese op de 1500 meter vrije slag met een tyd van 20 min. 9.9 sec. WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Morgenavond wordt in de zweminrich ting De zyi voor den kring Den Haag gespeeld de wedstryd De Zyl IV tegen S.Z.V. I (Sassenheim). Voorts worden deze week nog gespeeld de volgende wedstrijden. Woensdag te Schoonhoven: S.Z. en P.C. tegen De zyl I; Zaterdag: te Den Haag H.G.A. I tegen De Zyl HI en Hus I tegen De Zijl IV. Zaterdag speelde voor den Kring den Haag Zian VI tegen de Zyl III met als uit slag 1—4. Rust 1—2. BOKSEN. MAX BAER WINT DOOR EEN TECHNISCHEN K. O. De ex-wereldkampioen zwaargewicht Max Bear, heeft in Bise in den staat Idaho in de tweede ronde zyn tegenstander Bob Frazier, een negerbokser uit Seattle, zoo groggy geslagen, dat deze moest opgeven. Ancil Hoffman, Baer's manager, deelde mede, dat hy een aanbod van 30.000 dol lars had gekregen, voor een gevecht tegen den Engelschen zwaargewichtkampioen Jack Peterse in Aug. a.s. te Londen. Tot dat hieromtrent overeenstemming zal zijn bereikt, zal Baer geen belangrijke matches meer boksen. Hoffman verkiaaiiie verder, dat men hem eveneens dezelfde som had aangeboden voor een gevecht te gen den neger Leroy Haines, die onlangs Camera een nederlaag heeft toegebracht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9