AUTOBUS VERONGELUKT NABIJ ARNHEM. Wekelijks minstens één Zuiveldag LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 22 Juni 1936 UIT DE OMSTREKEN. EEN OOODE EN 22 GEWONDEN BOTSING MET EEN MOTORRIJWIEL AGENDA. AALSMEER. Jaarvergadering Proeftuin. De Vereeniging tot oprichting en in standhouding van den proeftuin alhier, heeft haar Jaarvergadering gehouden in hotel „De III Kolommen". De voorz,., de heer G. Buskermolen, opende vergadering Spr. mocht met voldoening constateeren, dat in het afgeloopen jaar de belangstel ling in den proeftuin weer belangrijk is toegenomen, wat het bestuur moed geeft op den ingeslagen weg voort te gaan. De notulen werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag en het proeftuingverslag. Eveneens werd goedgekeurd de exploi tatierekening en balans over 1935 op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f. 8943.93. De balans 1935 vermeldde aan bezit en schuld f. 12524.20. De begrooting 1936 werd goedgekeurd op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f. 8696.92. Als leden der flnancleele commissie 1936 wer den benoemd de heer J. Spaargaren Jzn., A Maarse Az. en De Visser Als bestuurs lid werd gekozen de heer G. Buskermo len. Dr. W. O. Banga hield vervolgens een inleiding over keuring van zaden en plant goed. Na de mededeellngen en de rondvraag volgde sluiting. Gistermiddag reed een auto, afkom stig uit Amsterdam, vanuit de Ophelialaan naar den Stommeerweg. De chauffeur ver gat blijkbaar zijn draal te nemen. Tenmin ste, hij reed met zijn auto tusschen de boomen door en viel in het water. De 4 inzittenden geraakten eveneens te water, doch waren spoedig uit de auto op den wal geklauterd. De politie deed onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk Met een kraanwagen is de auto gelicht. Het- fanfarecorps „Uiterweg" behaalde op het Federatief Concours te Brummen een 2en prijs in den concertwedstrijd, afd. Uitmuntendheid, met 81 punten en een eersten prijs in den marschwedstrijd met 34 punten. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Jacobus van Eek 41 jaar en Arina Mets, 21 jaar. Begunstigd door het fraaie zomerweer is men hier met den hooibouw begonnen. Deze oogst mag bevredigend genoemd worden, terwijl die van de klaver zeer goed is. Uitstapje van „Hosanna". De leden der Chr. Zangver. „Hosanna" maakte per touringcar van den heer Buitelaar een uitstapje naar Nijmegen. Om 6 uur werd onder groote belangstelling afgereden. Na te Doorn den inwendigen mensch versterkt, en volop van een speel tuin genoten te hebben werd dc reis voort gezet naar de Westerbouwing te Ooster beek. Daar werd genoten van de mooie vergezichten. Vervolgens werde de nieuwe Waal brug bezichtigd en werden de omstreken doorkruist, waarbij „Berg en Dal" niet werd vergeten. Ook werd de reis nog even voortgezet over de Duitsche grens naar den Duivelsberg waarin in het hotel van den- zelfden naam werd gepleisterd. De terug reis leidd? over de Pyramlde van Ausler- litz. Opgewekt arriveerde het gezelschap voldaan des nachts te 12 uur in ons dorp terug. o HAARLEMMERMEER. Op Donderdag 2 Juli as. zal het 50 jaren geleden zijn dat het echtpaar Jan Biesheuvel en Maartje Guldemond, wonen de aan den Nieuwemeerdijk te Badhoeve- dorp alhier, in Haarlemmermeer in het huwelijk trad. Het zal dezen nog krassen oudjes, op dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Het Fanfaregezelschap ..Excelsior" te Hoofddorp heeft onder groote belang stelling een muzlkalen rondgang door het dorp gemaakt, ten bate van het inderdaad mooie plan: .Een muziektent in Hoofd dorp". De opnieuw geconstitueerde tooneel- ver. „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp is thans onder leiding gekomen van den regisseur en tooneelspeler Arie Mourik uit Haarlem. Te Nieuw-Vennep is een nieuwe ver eeniging opgericht en wel van eigenaars van landarbeiderswoningen, welke met rijkssteun zijn gebouwd. Het doel is ver mindering van lasten te verkrijgen. Een 35-tal personen trad reeds als lid toe. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. Elshout, voorzitter. B. Duwel, secretaris en A. Vos, penningmeester. In de jaarvergadering van de Hoofd- dorpsche Orkestvereeniging werd het be stuur samengesteld uit de heeren H. J. Jelsma, voorzitter, R. G. C. Hoffschlag, secr. en Th. Terwee. penningmeester, J. H. Pooters, commissaris en J. Stolk, alg. adjunct, terwijl de leiding voorloopig nog in handen blijft van den heer Pooters voornoemd. Met de vioolklasse, die door de H.O.V. werd ingesteld, werd reeds een zoodanig succes bereikt, dat het bestuur voornemens is een 2e vioolklasse te or- ganiseeren. HILLEGOM. Gevonden: Chauffeurspet, stang uit melkbus, twee zakjes. Militair zakboekje. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING VAN V.V.V. NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOED/ Afscheid van den heer v. d. Wijngaart. Het' voltallige bestuur van V.V.V. verga derde in het Reederij lokaal van den Bou levard om afscheid te nemen van zijn secretaris den heer J. H. v, d. Wijngaart, wegens zijn vertrek uit deze gemeente. De voorzitter de heer C. de Best gaf een overzicht van hetgeen de heer v. d. Wijn gaart als secretaris voor V.V.V. in het be lang van de badplaats heeft gedaan, en dat la niet weinig. Hij droeg de badplaats 5515 (Ineez Mcd.) Op den rijksstraatweg ArnhemEde is gisteravond omstreeks kwart voor negen, ter hoogte van de bekende uit spanning „de Leeren Doedel" een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat een persoon het leven heeft gekost, terwijl 21 personen in een tweetal riekenhuizen te Arnhem moesten wor den opgenomen. Negen hunner ver- keeren in levensgevaar. De verongelukte bus ls een groote auto car van de firma Pool uit Amsterdam. Een gezelschap Amsterdammers was gister morgen vroeg met dezen wagen uit de hoofdstad vertrokken voor een bezoek aan Arnhem en Nijmegen. Om acht uur werd de terugtocht uit Arnhem aanvaard. De toedracht. Volgens ooggetuigen had de bus een groote snelheid, toen zij de plaats, waar het noodlot haar treffen zou. naderde. De wagen reed een helling af. toen van de tegenovergestelde zijde een motorrijder met duopassagier naderde, die bij de uit spanning „De Leeren Doedel" den weg links van den hoofdweg, den Harderwij- kerweg, wilde inslaan. De duo-passagiere stak haar arm uit ten tecken, dat het motorrijwiel links zou gaan. De chauffeur schijnt dit teeken te laat gemerkt te heb ben om nog tijdig te kunnen stoppen, of wel. de remmen hebben onvoldoende ge- functionneerd. De bus zwenkte naar rechts en greep het motorrijwiel, dat acht tien meter weggeslingerd werd en in zijn val nog een tweede motorrijwiel, dat uit de richting Ede naderde, meenam. De berijder van het eerste motorrijwiel en zijn echtgenoote bleven bewusteloos op den weg liggen, terwij] de berijders van het tweede motorrijwiel er vrij goed afkwa men. Beide motoren werden vernield. De touringcar raakte vervolgens een boom aan de linkerzijde van den weg. schoot een zestigtal meters door om ten slotte met een hevigen slag tegen een tweeden boom te stranden. De waven maakte een draai, zoodat hij weer met den kop naar Arnhem kwam te staan. De ge volgen waren ontzettend. Enorme verwoesting. De touringcar werd aan de rechterzijde volkomen opengereten, zoover, dat de vloer van den wagen doormidden spleet. Daarna sloeg de auto om Wat tot den rechterkant var. de bus behoorde, is tot een vormelooze massa verbrijzeld. Aan dc linkerzijde van den wagen hingen nog een tiental zitplaatsen aan den wand, die eveneens ernstig beschadigd was. Na den vreeselijken slag steeg een luid gekerm uit de ruïne op. Een enkele pas sagier wrong zich uit den chaos en hinkte weg, maar het meerendeel bleef zwaar gewond tusschen hout. ijzer en glasscher ven liggen. Onmiddellijk werd op de uit spanning „De leeren Doedel" de genees kundige dienst telefonisch gewaarschuwd en binnen tien minuten reden reeds de eerste ziekenauto's aan. Imiddels hadden omstanders zooveel mogelijk hulp ver leend en enkele gewonden bevrijd. De geneeskundige dienst uit Arnhem onder leiding van zijn directeur, dr. C. Overbosch was zeer spoedig ter plaatse met drie ziekenauto's, acht doktoren en elf verpleegsters, versterkt met twee Roode Kruis-autojs en zes verplegers van het Roode Kruis. Ook de Arnhemsche verkeerspolitie was spoedig aanwezig. In totaal zijn 21 personen in het ge meente- en het St. Elisabethsgasthuis op genomen. Slechts één persoon kon na ver bonden te zijn huiswaarts keeren. Het meerendeel der verwondingen bestaat uit gecompliceerde been- en armbreuken en uit schedelkwetsuren. De slachtoffers. De naam van den overleden chauffeur is Vermeulen, wonende in de Derde Hel merstraat te Amsterdam. Hij had een schedelbaslsfractuur en een kaakfractuur opgeloopen. De gewonden zijn: mej. Jacoba de Roos. 21 jaar. Postjesweg 80. Amsterdam (arm- fractuur). Annie de Winter. 21 jaar, St. Willebror- ausstr. Amsterdam (hersenschudding). Houtskruier, 42 jaar, Tulpstr., Amster dam (polsfractuur e. averwondingen) Zijn echtgenoote, mej. HoutskruierDe Jong, 37 jaar (schedelbaslsfractuur). T. Schelde, 16 Jaar, Hugo de Grootstr., Amsterdam (beenverwondingen). Sprenger. 45 jaar. Utrechtschestr.. Am sterdam (lichte verwondingen). Henk ten Broek. 24 jaar, Groen v. Prin- stererstr.. A'dam (lichte verwondingen). Van Es. 84 jaar, van Ostadestr., Am sterdam (lichte verwondingen). J. G. Lub. 38 jaar. Banstr., Amster dam (verwondingen aan het hoofd). Mej. H. B. de Jong, 35 jaar, telegrafiste, Amstellaan 87, A'dam (hersenschudding). Marie Zeth. 57 jaar. Van Ostadestraat, Amsterdam (heupontwrichting en her senschudding). Met. Hentv. d. BbSg. 43 jaar, Sarpha- tipark 31. A'dam (lichte verwondingen). Haar dochtertje Theodora. 14" jaar (licMe hersenschudding) en haar doch ter Tina, 19 jaar (lichte verwondingen). Mevrouw SchijdenDutser, 43 jaar. Eerste Hugo de Grootstraat, Amsterdam (hersenschudding). Van der Dusseg—Hoeksema, 57 Jaar, Hugo de Grootstr A'dam (armfractyuri. Mej. v. d. MinneBeumer, 61 jaar, Ko ninginneweg 221, Amsterdam (hersen schudding) Van der Dussen, 54 jaar, Hugo de Groot straat. A'dam (lichte verwondingen Stibbe. 36 jaar, Plantagekerklaan 24 (verschillende verwondingen). Willem Mulder, Ministerlaan, Apeldoorn (beenfractuur). In het Eliza bethgasthuls zijn opgeno men; mevr. Sprenger. Utrechtschestraat, Amsterdam, wier echtgenoot in het ge meenteziekenhuis ligt (verscheidene ern stige kwetsuren). Het tweede slachtoffer, dat naar het Elizathgasthuis overgebracht was, de heer De Gart uit Amsterdam, heeft, na ver bonden te zijn, het ziekenhuis kunnen verlaten Neem 'n AKKERTJE bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwonpijn 5542 (Ingez. Med.) een warm hart toe. Spr. memoreerde, dat de heer en mevr. v. d. Wijngaart de drijf kracht waren voor het organiseeren van de strandfeesten van V.V.V. in Augustus, die altijd zoo'n groot succes hadden. Ook daarvoor bracht spr. hulde aan mevr. v. d. Wijngaart. Alhoewel het bestuur verblijd was met de promotie van den secretaris, deed het hun leed, een goeden secretaris te zullen missen. Als aandenken aan zijn Kat- wijksche jaren overhandigde de voorzitter uit naam van het bestuur een prachtige ets, voorstellende een landschap. De heer v ,d. Wijngaart vertolkte in ge voelvolle woorden wat er in hem omging. Hij bracht dank voor de waardeerende woorden tot hem en zijn vrouw gesproken. Ook hij zal niet licht de jaren vergeten, die hij hier heeft doorgebracht. De gemoe delijkheid van de Katwljksche bevolking heeft hij steeds op prijs gesteld. Hij be dankte voor het geschenk, dat in Harder wijk in zijn woonkamer opgehangen, hem steeds zal doen herinneren aan den aan- genamen tijd te Katwijk doorgebracht. De opbrengst van de verjaardagbusjes ten bate van de Chr. Jeugdorganisatie be droeg over Mei f. 6,91. Gevonden: gouden broche met veilig heidsketting, grijze portemonnaie met f. 1.86, zijden rechter dameshandschoen, schakelarmband, bruin linker kindersan daal, rijwielkettingslot. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenooten de heeren G. A. Hofkes en C. Lugthart. zijn benoemd tot strandagent van politie. NOORDWIJK. DE AANKOMST VAN KROONPRINS BOUDEWIJN. GISTEREN REEDS VOLOP VAN HET STRAND GENOTEN! Zaterdagmiddag te ongeveer half zes ls kroonprins Boudewijn van België met den Pulmanntrein aan het station te Den Haag gearriveerd, ingezelschap van twee leden der Belgische hofhouding en van zijn Hollandsche gouvernante, mej. de Jonge. Op 't perron waren ter begroeting aan wezig: de heer en mevrouw van de Mortel en hun kinderen, Jan Hein en Sabine, de speelkameraadjesvan verleden zomer, alsmede mr, A. Brants, in zijn hoedanig heid van fungeerend directeur van politie en de heer F. Tielens, districtscomman dant van den Rijksveldwacht De trein kwam precies op tijd binnen. Het prinsje werd uit den wagon getild en gaf den leden van het gezelschap, dat te zijner begroeting aanwezig was, een hand. Tusschen de kinderen van den burge meester in wandelde hij naar den uitgang en reed vervolgens per auto naar Noord- wijk. Er waren niet veel belangstellenden voor het station aanwezig, want er was slechts geringe ruchtbaarheid aan dit be zoek gegeven De weinigen, die er waren, wuifden het kroonprinsje hartelijk toe, toen de auto vertrok. Voor de villa van den burgemeester langs den Gooweg en den Sint Jeroensweg en voor den ingang waren rijks- en ge meentepolitie opgesteld. Ook in den tuin bevonden zich diverse politieagenten. Doordat de komst zooveel mogelijk geheim was gehouden waren ook te NoordwUk niet veel belangstellenden aanwezig. Het pu bliek werd op een afstand gehouden. Te 6.15 uur arriveerde de kleine Prins in Noordwijk. voorafgegaan door een tweetal rijksveldwachters op motorrijwielen en gevolgd door een rijkspolitieauto. In de eerste autó waren gezeten Z.KE. Prins Boudewijn, de belde kinderen van den Burgemeester van Noordwijk Sabine 'en Jan Hein en de Hollandsche gourvernante mej. de Jonge Deze auto werd gevolgd door een auto waarin zaten burgemeester v. d. Mortel, mevr. v. d. Mortel, mevr. Lebrun en de Vlcomte du Pare. In de daaropvol gende auto was gezeten een der Belgische rechercheurs die het vorig Jaar ook met de bewaking der koningskinderen was be last. Deze auto was verder geladen met bagage, rijwielen en speelgoed. Na het diner te 9 uur vertrok de Vlcomte du Pare weder. Gistermorgen voor lü'/i uur speelde het prinsje reeds in den tuin en op het groote grasgazon bij de villa van den burgemees ter met diens kinderen. Tusschen IO'/j uur en 1 uur nam. vertoefde de kleine prins met de familie v. d. Mortel in het speciale paviljoen en aan het strand, waar hij ook met de kinderen van de Mortel speelde. Van half drie tot zes uur vertoefde de kleine prins weder aan het strand met zijn beide speelkameraadjes en de twee gou vernantes. Evenals het vorig Jaar wordt de villa en de omgeving bewaakt door de po litic. Wij spreken tenslotte de hoop uit, dat Kroonprins Boudewijn. evenals het vorige jaar, een heerlijken tijd in de badplaats mag doorbrengen en volop van zon, ïusht en water zal mogen genieten! Verdere berichten over zijn doen en laten zullen wU, tenzij iets werkelijk be langrijks te vermelden valt, niet publleee- ren. daar het naar wij weten de bedoeling is, dat de Jeugdige kroonprins van een ongestoorde vacantle zal kunnen profitee red evenals andere nlet-koninklljke kin deren. o NOORDWIJK AAN ZEE. De hoogste klassen van de Chr. School met den Bijbel, hoofd de heer Kok, maak ten hun jaarlijksch schoolreisje, begun stigd door bijzonder mooi weer. Reeds tijdig werd met een extra tram der N.Z.H. uit Noordwijk vertrokken, waar na een boottocht met een der bekende Leidsche salonbooten over de Kager- en Brasemermeren werd ondernomen. Na een vaart, waarvan men ten volle heeft geno ten, werd de terugtocht weer aanvaard en kwam men te ongeveer halftien alhier terug. Gezien de opgetogen gezichten en de bijzonder vroolijke stemming der deel nemers, is deze dag wel een groot succes geworden! NOORDWIJKERHOUT. Het Bondsconcours van „St. Jeanne d'Arc" Ter eere van het 15-jarig bestaan der R.K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" werd alhier gehouden het Bondsconcours van den R.K. Bond van muziek-gezelschappen, waaraan op beide Zondagen 1000 muzi kanten deelnemen. Zaterdagavond werden de feestelijkheden geopend met een con cert op het feest-terrein. De Kermesse- d'été werd dien avond reeds druk bezocht. Gistermiddag om 12 uur had de offl- cleele opening van het concours plaats op het Raadhuis. Het Gemeente-bestuur reci pieerde. Ontvangen werden het Bondsbe- stuur, het eere-comité, het uitvoerend co mité, de directeuren en van elke deelne mende vereeniging twee bestuursleden. Burgemeester van Iersel hield een krach tige toespraak, waarin hij den moed van ,,St. Jeanne d'Arc"prees, die in dezen slech ten tijd niet bij de pakken gaat neerzitten, doch nieuw leven in hare vereeniging wil blazen. De eerewijn werd hierop aangebo den. Daarna trok men met volle muziek naar het concours-terrein aan de Haven. Gisteren namen acht vereen, aan den wedstrijd deel, den komenden Zondag nog tien vereeniglngen. Aan den marschwed strijd namen gisteren slechts drie vereeni glngen deel. Het geheele dorp verkeerde in feeststem ming. Overal wapperen de vlaggen. In de café's was volop muziek. Alle winkels mochten den geheelen Zondag tot 's avonds elf uur geopend zijn en de etalage-wed strijd trok aller belangstelling. Het bezoek uit de omliggende dorpen was groot; niet tegenstaande de warmte trok de „Kermesse d'été" veel publiek. Ook voor den etalage-wedstrijd zijn aar dige prijzen beschikbaar gesteld, terwijl het publiek zelf de prijzen moet toekennen door het keuren der etalages. Geheel Noordwljkerhout leeft met deze feestelijk heden mee! Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Johs. Rcyneveld is benoemd tot agent van den Raad van Arbeid in het district Ede, met ingang van 1 Sept. a.s. OEGSTGEEST. Geslaagd te Den Haag voor het on derwijzersexamen ae heer M. Manik alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna, d. v. J. Heems kerk en G. de Mooij. Getrouwd: P. Driebergen jm. 26 J. en W. de Mooij Jd. 22 j. J. Ravensbergen jm. 27 J. en E. J. de Haan jd. 24 j. Ondertrouwd: A. A. de Monlje jm. 37 j, en P. A. Brürlng jd. 26 J. Overleden: Lena Hogewoning 37 j. echt genoote van G. v. d. Vijver. Mej. Joh Zandbergen, onderwijzeres alhier, ls geslaagd voor het examen nut tige handwerken. De omzet aan de velling Flora be droeg over Mei f. 80.876.82, tegenover f 71.425.70 in Mei 1935. Toestemming is verleend tot het hou den van een speldjesdag ten bate van de Chr. Kleutersohool op Dinsdag 23 Juinl aanstaande. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Noordwijk aan Zee (Julianaweg 28): Spr. ds. Remme van Amsterdam. 8 u. nam. Woensdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr de heer Schoonerbeek van Amsterdam, vit uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Helsses Blut". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Deslre". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27Vi en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „De bruid van Frankenstein". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nam. „Gedrag onvoldoende", lederen middag 2>/i u„ Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en C. van Zijp, Wilhrlmina- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. zijn de aardbeien GOEDKÖOPI llefbebittn van aardbalanjam: raamt Uw leant waarl Nu ii bat de goede tijd om ta ta maken. Zaltl Mat Opektal In 10 mlnutan de fljmte jams gereed I Gean verkleuren, gaan vardam- pan In dan korten kooktijd van 10 minuten. Dut maar jam an lijner jaml En goedkooper omdat U mat Opakta lulktr an brandstol spaart. Uitvoerige racapton bij tlke varpakking. Fleschjet 60 ct„ pakjes 15 an 28 et MAAK ZELF JAM MET IN lO MINUTEN OpeH» My. Stngwi 400. TWof. 37059. ArmWam-C 5540 (Ingez. Mod.) SASSENHEIM. Voor den boottocht voor Ouden van Dagen, die morgen, Dinsdag, gehouden wordt, hebben zich ongeveer 130 deelne mers aangemeld. Het vertrek is bepaald op 1 uur vanaf de Oost-Haven. BIJ de terugkomst zal het Fanfarecorps „Crescendo" aanwezig zijn, om de oudjes met muziek te begroeten. VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Zaterdagmiddag kwam de melkhande laar van W„ wonende aan den Achterweg te Veur met zijn bakfiets een zijweg van den Veurschestraatweg uitrijden, zonder acht te geven dat op den Veurschestraat weg uit de richting Voorschoten een per sonenauto naderde. Ondanks het sterke remmen van de zijde van den bestuurder van deze auto, werd de bakfiets gegre pen en Van W. ernstig aan de beenen ge kwetst. Na door de doktoren Reyers en Van Zeeland te zijn behandeld is hij door den laatste naar zijn woning vervoerd. De Pinkstercollecte ten bate van de zending heeft opgebracht f. 128,36. Over Mei is in de Ned. Herv Kerk ge collecteerd ten bate van de kerkvoogdij f. 185,97. Gevonden: 1 jongensjas, 1 zwarte portemonnaie met inhoud, 1 zwarte vul penhouder, 1 zwart damestaschje met in houd. Adres bureau van politie. Bij het zwemmen in den Vliet had Zaterdagmiddag de 19-j. V., wonende Kerkiaan 70 te Rijswijk bij het duiken t ongeluk terecht te komen op een scherp voorwerp, waardoor hij een ernstige hoofdwonde bekwam. Na door leden van de E.H.B.O. voorloo pig te zijn verbonden, is dc man naar zijn woonplaats vervoerd, teneinde zien verder onder doktersbehandeling te stei- Ien' 22

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6