H0LLAND-BELGIË4-1 LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 22 Juni 1936 Goed spel der Belgische dames ROEIEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN TRITON. Zaterdag en gisteren heeft de Utrecht- jche studenten-roeivereeniging Triton in het kanaal van Hilversum naar Korten- hoef nationale roeiwedstrijden gehouden ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Utrechtsche Universiteit. De eindresultaten lulden: Overnaadsche scifl: 1. Die Leythe 9 min. 54 sec. 2. De Hoop op 5 lengten. De finale in dit nummer gaf een mooie start van O. J. Velds (die Leythei, die het voordeel van zijn zwaarder gewicht in de recht, in den wind liggende baan goed be nutte en ondanks een voortreffelijk we ren van zijn tegenstander, A. P. Gaar- landt (De Hoop) met 4 lengten won. Gaarlandt stuurde op 1000 en 1500 meter slecht en verspeelde daardoor zijn kan sen geheel. Vierriemsgieken Juniores B: 1 Triton 8 min. 111/5 sec. 2 Aeglr op lengte. Achtriemsgiepen A: 1. Nereus 7 min. 29 sec. 2 Laga op 2'/i lengte. Sciff lichte roeiers: 1. Nautilus 9 min. 36 sec., 2. de Hoop op 3 lengten. Jonge Sciff B: 1. Poseidon 9 min. 6 3/5 sec.: 2. Njord op 3 lengten. In den eindstrijd kwamen de Walle (Njord) en B. Moscow (Poseidon). De laatste toonde zich onbetwist supe- fieur. hoewel hij de eerste 1000 meter de leiding moest laten aan de Walle. die evenwel het tempo niet kon volhou den. Achten voor ongetrainde roeiers: 1. Argo. 2. Nereus op 1 lengte. 3. Triton op l"s lengte. Vieren voor lichte roeiers: 1. Njord 8 min. 201/5 sec. 2. Triton op 1 meter, 3. Argo op 1' lengte Stuurmanlooze Twee: 1. de Hoop 8 min. 33 sec 2. Njord op 5 lengten. De Hoop bevestigde in dit nummer den reeds gemaakten goeden Indruk. De ploeg vormde een beter geheel dan Njord Daar Njord bovendien slecht stuurde, kon de Hoop ultloopen en met groot verschil winnen. Achtriemsgleken Juniores B. (Hoofd nummer!: 1. de Amstel 6 min. 59 sec. 2 Triton op 13/4 lengte. 3. Argo op 2'/i lengte. Achttriemsgieken: Veteranen 1. Utrecht 2. Eindhoven op 11/4 lengte. Overnaadsche Vier. 7. Delftsche Sport. 2. Laga op 1 lengte. 3. Triton op l"t lengte. Oude Acht: 1. Nereus 7 min. 6 sec. 2. de Maas op zes lengten. Oude Twee: 1. Aeglr 2 min. 58.4 sec. 2. Triton op 2 a 3 lengten. Jonge Twee A: 1. Triton 9 min. 34.4 sec. 2. de Schie op 1 lengte. 3. Njord opgege ven Studenten Vier: 1. Triton 7 min. 32 sec. 2. Aeglr taflengte. Damesroelen Achtriemsgleken: 1. De Vliet. 2. De Hoop. Vierriemsgieken'. 1. de Hun2e. 2. Arscv Sciffstijlroeien seniores: 1. de Amstel. 2. Willem Hl. Sciffstijlroeien juniores: 1. de Vliet. 2. Het Spaarne. Vlerriems stijlroeien juniores: 1. Het Spaarne. 2. Nereus. 3. de Schie. Tijdens de middaguren van de op gis teren gehouden wedstrijden recipieerde het Tritonbestuur. Vele autoriteiten w.o. dr H. Th. s'Jacob, president-curator van de Universiteit, de garnizoenscomman dant overste Bartcls. de Senatus Vetera- norum en vele andere autoriteiten be zochten deze drukke receptie. ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN „DE NIEUWE MEER" Volgend jaar een sellweek. Zaterdag en gisteren heeft de water- sportvereenlging .De Nieuwe Meer" onder uitstekende weersomstandigheden wed strijden georganiseerd, waarbij ruim 130 vaartuigen deelnamen. De Westelnderplas- sen, waarop deze wedstrijden gehouden werden, boden op deze dagen een schitte renden aanblik en allerwege op het uitge strekte water heerschte opgewekt leven en gezellige drukte. Na afloop zijn de behaal de prijzen, bestaande uit zilveren herinne- ringsbekers, door den voorzitter van „De Nieuwe Meer", den heer Broerse, aan de winners uitgereikt. Vooraf dankte hij voor de flinke deelneming en den goeden geest, waardoor deze nationale wedstrijden zoo schitterend slaagden. In het bijzonder dankte spreker de heeren De Vlaming, Ter Gast en Dragt. die zitting hadden willen nemen ln het wedstrijdcomité. Verder deelde de voorzitter mede, dat .De Nieuwe Meer" volgend jaar 25 jaar zal hebben be staan en plannen ln voorbereiding zijn, het jubileum te vieren o.m. met het organlsee- ren van een zellweek. De uitslagen waren als volgt: 25 M2. klasse: 1. Walter, eig. C. H. Ver- maat; 2. Coppelstock. elg. J. H. C. Sieger; 3. Boekanier, eig. H. Warners. Regenboogklasse A: 1. Hollandla, elg. C. v. Staveren; 2. Nimf, eig. M. G. Brand; 3. Vennemeer, elg. I. J. C. Kllnge. Regenboogklasse B: 1. Printer, eig. W. J. Meijer; 2. Sirocco, elg. M. Jongkind; 3. Tjebbe, eig. Tj. Maas. Draken-klasse: 1. Janmaat, elg. J Hei- nen; 2. Cavalier, elg. Jhr. mr. E. G. v. Ben- them v. d. Bergh: 3. Noorman Godfried, eig. H. Wester. 14 M2. Sharpleklasse1. Dinges, elg. W. J. H. Nauta; 2. Spitsmuis, eig. J. Nauta; 3. All Waether, eig. J. F. Stap. Sharpieklasse B. 1. Nora, eig. J. van Galen; 2. Toleranz, eig. P. Ross; 3. Da-Da, eig. L. P. Vollebregt; 4. Geusje, eig. B. E. Ott. Olympia jollen-klasse: 1. Daphnla, eig. P. H. R. Borgerhoff; 2. War-dy. eig. L. Lemstra. 18 M2 klasse: 1. Micafo, eig. F. de Jong; 2. Wetterwllle H, eig. H. v. Eijk; 3. Kemp haan, eig. A. Oost: 4. Unrust, elg. D. en T. Jongsma. Pampusklasse A: 1 Steur. elg. L. v. d. Steur; 2. De Ruiter, elg. R. Reitsma. Pampusklasse B: 1. Donderkopje. elg. J. P Damme; 2 Pampus, elg. M. G. P. NiJ- bakker; 3. Delta, eig. C. Kunst. B.M.-klasse A: 1. Beneventum II, elg. R. Schol tens; 2. Mop. eig. H. Bollemeljer; 3. Ivar. elg. J. Havekotte. B.M.-klasse B: 1 Twiike. eig. mej. A. v. Dam; 2. It Sweeltsje, elg. G. H. Draalsma; 3. Flaack. eig. L. Bungma; 4. Rapid, elg. R. ter Bee. 12-voetsjollen, klasse A: 1. Vagebond, eig. Th. v. Helvert; 2. D'Artagman, elg. W. v. d. Valk; 3. Flits, eig. L. J. F. Broer, 4. Juffer, eig F A. Kroger. 12 voetsjollen, klasse B: 1. Jolijt, elg. mej M. A. Broer; 2. Black Magic, elg. W. Stoutenbeek; 3. Duikelaartje, eig. F. J. Mastenbroek. o KORFBAL. BESLISSINGSWEDSTRIJD D EET OS- BLAUW WIT. Naar we vernemen heeft Blauw Wit ge protesteerd tegen het vaststellen van den beslissingswedstrijd voor het kamnloen- schaD van Nederland od het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. Hel N.K.B -bestuur kon de meening der Amsterdammers die od het standpunt stonden dat bij loting dient te worden uit gemaakt of de wedstrijd od een gras- of grintterrein gespeeld moet worden niet deelen en heeft het protest afgewezen. De wedstrijd die op Zaterdag 27 Juni te Lelden ls vastgesteld, blitft dus gehand haafd. o PROMOTIEWEDSTRIJD O.S.C.R. II— OOSTERKWARTIER 1—4. 17 minuten voor het einde gestaakt. Het reserve-team van O.S.C.R.. heeft zich gisteren niet van een bepaald spor tieve zUde laten zien ln haar wedstrttd tegen Oosterkwartier. Doordat onze stad- aenooten van het begin af. alles op alles zetten gelukte het hen reeds binnen en kele minuten door mei. R. Cats od fraaie wijze de leiding te nemen. O.S.C.R. trachtte deze voorsprong te niet te doen door geforceerd schieten, hetgeen haar evenwel eerst na een kwartier ge lukte door een minder fraai éénhandsch sohot van mei. Heiwig. Kort na de vak- wlssellng gaf Gotmer Okw evenwel op nieuw de leiding, waarbil het voorloopig bleef. Weliswaar werd Okw nog een straf- schoD toegewezen doch v. d Broek wist deze niet te benutten. De rust trad dus in met een 2—1 achterstand voor de thuis club. die ln de tweede helft een Invalster telde Toen echter na enkele minuten op nieuw een R'damsche dame uit moest vallen bleek die niet vervangen te kunnen worden waardoor O.S.C.R dus eenleszlns gehandicapt was. Van der Broek ver grootte. ondanks forsch spel der thuisclub. od kalme wijze Oosterkw.'s voorsprong tot 31 en nadat de OBC.R.-aanvoerder wegens ruw spel naar de kleedkamers werd gewezen, scoorde me) G. Crama voor de vierde keer voor de Leidenaren. Dit werd de thuisclub blijkbaar te machtig en plm. 17 min voor het eindé weigerde ze verder te spelen, waarna de scheidsrechter de striid aflaste. Een sensationeel slot dus dat o.i. even wel noe geen slot ls. want voor O.S.C.R. zal dit muisje zeer zeker nog wel een staartje hebben. Van het feit of het B B. beslist deze wedstrijd over te doen sDelen of niet. hangt dus af of Okw. nu reeds promoveert of naar wij hopen over eenige tijd. o UIT HILLEGOM. Hoewel het liet aanzien, dat het warme weer zich Zaterdag zou laten gelden op de korfbaldemonstratie te Hillegom, moet erkend worden dat 't meegevallen ls Een frisch windje dat af en toe over het ver sierde veld van Hilllnen blies, maakte het mogelijk, dat belde twaalftallen hun spel konden toonpn. De toeschouwers hebben genoten en geleerd. De besturen van de Jeugdige plaatselijke clubs, die van de beide speeltuinen en van de Zwaluwen, hopen dat er flink geoefend zal worden. Hulde verdienen de H.K.B. en The H.B. voor de sportiviteit, om ondanks de warmte en een interland-wedstrijd in Den Haag te Hillegom te willen spelen en demonstreeren voor groot en klein. De dames en heeren waren vol lof voor de ontvangst in Hillegom en de aangeboden verrassing. De wedstrijd H.K.B.—The H.B. had 1—2 als resultaat. HOCKEY. BELGIË—ZUID NEDERLAND 3—1. Op het Beerschot-terrein te Antwerpen werd gistermiddag voor een weinig talrijk publiek een hockeywedstrijd gespeeld tus- schen België en Zuid-Nederland. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en de rust kwam dan ook met een blanken stand. Na de rust echter waren de Belgen overwegend sterker en zij won nen met 31. o CRICKET. JUNIORES-CRICKET. Ajmx verliest van H.B.S. Er is zeker geen reden om met voldoe ning te gewagen van een Inningsnederlaag, die de Ajax-junlores Zaterdagmiddag op Houtrust hadden te lncasseeren van de jeugd van H B S. De Hagenaars scoorden 142 runs voor het verlies van 7 wickets en onze stadgenooten brachten het niet ver der dan 32 en 21. De meerderheid der gastheeren was dus wel heel erg uitge sproken, maar van primair belang ls voor ons dit resultaat niet. Veel grootere betee- kenls kennen wij toe aan het feit. dat AJax voor het eerst weer sedert Jaren over jongeren beschikt, die belangstelling heb ben voor cricket. Kan de AJax-leldlng deze belangstelling cultlveeren en dat ls zeker geen gemakkelijke opgave dan doet de uitslag van den eersten wedstrljo tegen H.B.S. er vrij weinig toe. Zooveel Ajax-menschen hebben door een niet te verwoesten enthousiasme van Elgeman. de Gunnings en anderen geleerd cricket te spelen en de Ajax-junlores van thans kun nen dat ook. De score van H.B.S, was Zaterdagmid dag. gelijk gezegd 142 voor 7. Kerkolts was met 68 de topscorer en verder kwamen Van der Staai geen onbekende naam In de cricketwereld en Van der Valk leder met 17 in de dubbele cijfers. Versteeg bowlde 3—56, Van Oudgaarden 1—56 en Van der Heyden 16. Op een totaal van 32 ln de eerste AJax- innlngs was Versteeg met 12 de man. Van Oudgaarden met 8 en Van Berge Henegou wen met 9* deden er verder nog iets aan. Natuurlijk goede bowlingcljfers van H.B.8. Huindêr 4—8. Kerkolts 3—19. Maar ln den follow-on, toen het Ajax-totaal slechts 21 werd. met Kelder 14", deed Visée het nog beter. Hij nam 5 wickets voor slechts één run. Maar toen was AJax ln een paniek stemming! NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: V.R.A.—Haarlem: gewonnen door V.R.A. met 78 runs en 8 wickets op de eerste innings; H.C.C. IV.O.C.: gewonnen door H.C.C. I met 2 runs en 5 wickets op de eerste innings; R. en W.V.V.V.: ge wonnen door R. en W. met 142 runs op de eerste innings; H.D.V.S.—H.C.C. n: gewon nen door H.C.C. n met 129 runs en 5 wickets op de eerste innings. OvergangsklasseC.V.H.—Excelsiorge wonnen door Excelsior met een run op de eerste Innings; H.B.S.R.C.H.gewonnen door H B S. met Innings en 49 runs: Sparta -H.C.C. III: gewonnen door Sparta met 110 runs op de eerste Innings; P.W.— Quick (N.): gewonnen door Quick met 107 runs op de eerste Innings. Overzicht. Cricket ls een spel, dat warmte noodig heeft, maar gisteren hebben wij toch voor cricket zelfs te veel van het goede gekre gen. Het was zeker geen pretje uren In de brandende zon te moeten staan en de score der tegenstanders snel te zien stij gen. Er ls gisteren in de eerste klasse danig op los geslagen. V.R.A. (159 voor 2) ver speelde slechts 2 wickets om een stuk bo ven het Haarlemsche totaal van 81 te ko men. Glerum scoorde daarbij opnieuw een century (1091. V.O.C. heeft het tegen de Haagsche niet kunnen bolwerken. De score der Rotterdammers was niet zoo slecht, n.l. 151. maar H.C.C. I passeerde dit totaal voor het verlies van de helft van haar wickets. Het ziet er niet naar uit, dat een ander elftal dan de twee der Haagsche zich ln den strijd om Nederland's kam pioenschap zal mengen. H.C.C. n won ge makkelijk van H.D.V.S.. dat een score van 87 zag gepasseerd met 216 voor 5. De Beus had 123" gemaakt. De verrassing ln de eerste klasse was de overwinning van R. en W. (222 voor 9> op V.V.V. (80). De Haarlemmers profiteer den van het eerst aan de wickets komen. In de Overgangsklasse versterkte H.B.S. (172 voor9) haar positie door met innings van R.C.H. (70 en 53) te winnen. Te ver melden valt verder, dat de strijd om de suprematie van het Oosten ten gunste van Quick werd beslist. De Nljmegenaren scoor den 161 runs. waArtegen P W. 3lechts een totaal van 54 stelde. De uitslagen van de tweede klasse zijn ons niet bekend. WIELRENNEN. RIJ8WUKSCHE WIELERBAAN. Gistermiddag vonden op de Rljswljksche Wielerbaan wedstrijden plaats. De publieke belangstelling was zeer gering. Wedstrijden voor onafhankelljken en amateurs over 2 ronden: le serie: 1. Van Gelder, 2. Melepml; 2e serie: 1. Buchly, 2 Arnds; 3e serie: 1. Duin, 2. Ashmann; 4e serie: 1. Beukers. 2. Dugesnoy; 5e serie1: 1 Grimme, 2. Laman; le demi finale: I Buchli. 2. Van Gelder; 2e demi finale: 1. Beukers. 2 Arnds; 3e demie finale: 1 S Duin. 2. Grimme. Finale: 1. Duin. 2. Beukers, 3. Buchli Drie ritten van' 20 K.M. achter kleine motoren: le rit: 1. Matena tijd 19 minu ten 42 1/5 sec.; 2. Wildschut op 1 ronde; 3 van der Meer op 2 ronden pl. 150 M., 4 van Es op 3 tonden pl. 160 meter, 5. Heslinga op 4 remden pl 180 meter, 6. Leysse op 5 ronden. 2e rit: 1. Wildachut tijd 19 minuten 52 2/5 seconde: 2 Matena op 320 meter, 3. van der Meer op 1 ronde en 40 meter; 4. van Es op 4 ronden pl. 250 meter. 5. Leysse op 5 ronden pl. 200 meter; 6 Heslinga. 3e rit: 1. Matena tijd 20.19. 2. van der Meer op 300 meter, 3. van Es op 3 ronden pl. 300 meter, 4. Leysse op 4 ronden 200 meter. 5. Wildschut op 7 ronden, 6. Hes linga (motorpechk Totaaluitslag: L. Matena 4 punten; 2. v. d. Meer 8 punten; 3. Wildschut 8 pun ten; 4. van Es 11 punten: 5. Leysse lo punten: 6. Heslinga 17 pun'-n. ,,'SWIFT". Op den RijoWüJkschen wielerbaan wer den gisteren met de rennersclub „Hollan dla" uit Den Haag eenige wedstrijden ge reden. om geldprijzen voor de onafhanke lljken en medailles voor de amateurs. Het is voor de adsplraintjes een goede training geweest, daar de meesten hunner nog nooit op de baan hadden gereden. Allen moesten in hun Haagsche collega's hun meerderen erkennen. Alleen Jac. de Groot wist ln zijn serie de eerste plaats te be zetten. In de demifinale wist hij zich te handhaven en tenslotte eindigde hij als derde. In de afvalrace voor de adsplranten viel Kapaan als eerste Leidenaar af, terwijl ln de volgende ronde Rotteveel het tempo niet kon volgen. Na een tiental ronden meegereden te hebben ging Bierman uit den strijd, gevolgd door Jac. de Groot die het ook niet meeir kon houden. In de sprint voor amateurs en onafhan kelljken wisten Verburg en v. d. Aart zich ln de finale te plaatsen. Eerstgenoemde reed hier een mooie sprint en wat geen onzer verwachtte geschiedde, Verburg ln laatste positie liggende, ging in de laatste bocht aanvallen en wist als eerste over de streep te komen, gevolgd door Touw. R. v. d. Aart en Daenen. C Taats en P. v. d. Heer vielen ons in de sprint tegen, terwijl J. Riethoven Azn. Zich dapper weerde. C. Vink heeft dezen morgen wel de mooiste sprint gereden. Door zijn tactisch rijden wist hij v. d. Aart onbetwist als eerst over de streep te laten gaan. om zelf met de tweede plaats genoe gen te nemen. In de afvalrace voor ama teurs en onafhankelljken kwamen de ren ners aan den start die zich ln de sprint niet geplaatst hadden. Paats en Vink be zetten hier de derde en vierde plaats. Als laatste nummer kregen wij den kop pelwedstrijd. De koppels, een Hollandla- lid met een Swift-lid, gaven een aardlgen strijd te zien. Het was jammer dat door tijdgebrek de rit zoo kort was. zoodat hier de krachtverhouding niet tot uiting kwam. Verburg—Dugusraool eindigden als eerste, Vink—Daenen als tweede. Riethoven— Baulen als derde. PaatsBijl als vierde I en P. v. d. HeerEversteln als vijfde. Eerst in de tweede helft sprake van een Hollandsch overwicht. (Van onzen «pedalen verslaggever). Doordat België in de eerste minuten 'n voorsprong nam en deze heeft weten te behouden tot bijna een kwartier na den aanvang van de tweede helft, heeft deze vijftiende Holland—België wedstrijd een ongekend spannend verloop gehad. Want dit doelpunt is voor de Belgen zoo'n mo- reele steun gebleken, dat zij hun spel op wisten te voeren tot een peil. dat zeker even hoog stond als dat der Hollandsche ploeg en dat aantoonde dat de Belgische korfbalbeweging met groote sprongen vooruit is gegaan. Onze Zuiderburen, die zooals gezegd ln de eerste helft keurig partij gaven, beschikten over een dames- zeventol, dat niet alleen even goed was als onze dames, maar tevens de Holland sche speelster» over het geheel genomen, in snelheid de baas was. Jammer was het daarom dat de Belgen het tempo, dat de onzen In de tweede helft aanmerkelijk verhoogden niet meer bij konden houden. Eerst toen kwam aan het licht dat de roode duivels, vooral ln tactisch opzicht, nog heel wat te leeren hebben. Vooral het aanvallen bleek toen zeer primitief van opzet en uitvoering te zijn, terwijl ook het verdedigen dikwijls onoverkomenltjke moeilijkheden met zich mee bleek te brengen. Toch kunnen de Belgen, ondanks deze 4—1 nederlaag, volkomen tevreden zijn met het vertoonde spel. Zij hebben hoewel geenszins feilloos, dan toch een keurige partij korfbal ten beste gegeven, die menig toeschouwer verwonderd heeft doen staan kijken. Hun spel heeft groote vorderin gen gemaakt en wanneer zij zoo voort gaan. dan zal de tijd heusch niet ver meer af zijn, waarin zij de Hollanders zullen evenaren. Wat de Hollanders aangaat, bleek het beroemde Deetos-vak zijn dag niet te hebben. Het plaatsen was dikwijls verre van goed. terwijl bovendien het opstellen eveneens te wenschen overliet. Zoo zagen we bijv. zelfs een keer drie van de vier spelers(sters). vlak op de lijn staan. Daar bij kwam, dat het zijn juiste speelwijze niet te pakken kon krijgen. Eerst, tegen het einde van de eerste helft, toen Wedemeijer onder de paal ging „staan", lukte het beter en had het zeker meer verdiend, dan dat eenige fraaie doelpunt van mej. Noordenberg, dat juist één seconde na het eindsignaal van de eerste helft, werd Ingeschoten en dus geannu leerd moest worden. Het Hollandsche middenvak begon zwakjes, herstelde zich evenwel keurig om later in den aanval, zich als het best comblneerende vak te laten gelden. De verdediging heeft eveneens keurig werk verricht en bleek volkomen betrouw baar. Ook als middenvak en aanval, vol deden Goores ca. uitstekend Het verloop. Ondanks het feit dat onze Zuiderburen niet hun sterkste ploeg hadden gezonden (verschillende spelers (sters) waren ver hinderd hun benoeming in de nationale ploeg te aanvaarden) en bovendien nog een invaller hadden voor Verdonck, blijkt aldra dat de Belgen niet met zich zullen laten spotten. Enthousiast als zij zijn, ls reeds dadelijk aan te zien, dat de toch heusch niet zwakke aanval der onzen de grootste moeite heeft de Belgische ver dediging. waarin Mathysses is opgesteld in de plaats van Verdonck (Invaller Zie len» (A.K.C.) speelt met zijn clubgenoot Van Heick in het middenvak) ,te ontloo- pen. Telkens en telkens weer blijken de Belgische dames hun tegenstandsters te snel af en weten zij op resolute wijze de Hollandsche aanvallen (die tusschen twee haakjes lang niet feilloos van opzet zijn) te onderscheppen.- Vooral mevr. Oramm onderscheidt zich. Hierdoor en ook door slechts plaatsen in het Oranje-middenvak, wordt de Belgische aanval flink aan het werk gezet en eer de strijd dan ook vijf minuten oud ls, verdwijnt plotseling een keurlge bal van Van Weremael in de Hollandsche korf, waarmede de Belgen dus een onverwachte 10 voorsprong hebben verkregen. Aangemoedigd door dit succes komen de Belgen nog enthouslster opzetten, zoodat onze verdediging danig op haar tellen moet passen, ook al omdat verschillende ballen door minder juist plaatsen veelal dadelijk geretoureord worden. De Holland sche defensie weet echter onheil te voor komen, dank zij ook het feit, dat een op gelegde kans door mevr. Meijer aan haar tegenstandster geboden, onbenut blijft. In de Hollandsche aanval wil het echter nog niet erg vlotten. Het anders zoo fraaie samenspel van het beroemde Deetos-vier- tal wordt herhaaldelijk door de dames Cramm en Michlelsen onderbroken, ter wijl er bovendien te nerveus wordt ge speeld. In deze begin-periode ls van een Hol landsch overwicht dan ook geen sprake. Integendeel de Belgische aanvallen zijn aanhoudend van langeren aard en boven dien niet van gevaar ontbloot. Langzamerhand komen de onzen er dan wat beter „in". Het midden herstelt zich, al wordt voornamelijk door De Cocq van DelwUnen nog wel eens ln-het-wilde-weg geplaatst, terwijl er tevens in den aanval wat beter gecombineerd wordt. Een zwak punt ls hier evenwel het verkeerde op stellen van mevr. Rietveld, die steeds achter haar dame blijft. Toch wordt Hol land veel gevaarlijker. Mej. Voordenberg komt „los" en breekt herhaaldelijk op keurige wijze door. Evenals Seits. heeft ook zij met schieten voorloopig geen succes, al ketsen enkele schoten op den rand terug en tolt zelfs een fraai schot van Seits weer uit den mond. Eerst tegen het einde der eerste helft, krijgt dit vak ook haar oude vorm terug. Wedemeijer plaatst zich onder de paal en om beurten weten mej. Voordenberg en Seits hun doorbraken met een schot te beëindigen, soms afgewisseld door een verre bal van mevr. Rietveld. Vooral het samenspel van mej. Voordenberg en Wedemeijer wekt algemeene bewondering. Het pechduiveltje voorkomt evenwel doelpunten, welke ln deze periode zeer zeker verdiend zouden zijn. Wanneer Wedemeijer vlak voor het einde tenslotte een vrije kans heeft, geeft hij door naar de gunstiger vrijstaande mej. Voordenberg die kalm Inschiet. Doch juist wanneer de bal boven den mand zweeft, blaast scheidsrechter Loridon „Inrukken", zoodat dit doelpunt niet telt. Hoewel de Belgische dames in de verde diging ook in de tweede helft weer van zich doen spreken en herhaaldelijk met meer succes optreden, is Holland toch iets sterker, hetgeen zij uitdrukt door een doelpunt van Seits, ongeveer 12 min. na den aanvang van de tweede helft gemaakt (11). En dit doelpunt ls tevens het keer punt van den wedstrijd. Het Hollandsche spel wordt beter, het tempo wordt ver hoogd en daarmee de hardnekkige tegen stand der Belgen, wier eerste opstelling verreweg de beste was, voor een groot deel gebroken. Wel gewen de roode duivels niet op. doch tegen het keurige aanvalsspel van De Cocq van Delwijnen, die hiermede zijn zwak begin ln het middenvak volko men heeft doen vergeten, en Van Roon, kunnen onze Zuiderburen, ondanks hun enthousiasme, niet op. Steeds weer komen de Hollanders opnieuw vrij voor de Bel gische korf en na plm. 20 min. heeft De Cocq van Delwijnen succes met een fraaie, verre bal (2—1). Wel krijgen de Belgen, kort daarop gelegenheid gelijk te maken, wanneer hen een strafworp wordt toege wezen, doch hiervan wenschten zij geen gebruik te maken, een uiterst sportieve geste. Hoewel de onzen sterk ln de meerder heid zijn, dreigt er van Belgische zijde toch gevaar, want ook ln den aanval blijkt mevr. Cramm een uitblinkster. Haar schot faalt evenwel. Echter duurt het niet lang meer, of Van Roon, die keurig op dreef ls en zijn plaats ten volle waard blijkt, maakt Hollandsch derde doelpunt, waar mee het pielt beslecht ls. Enkele minuten later brengt Goores zelfs den stand op 4—1 en dan blijkt wel duidelijk dat onze gasten uitgespeeld raken. Hun aanvallen zijn te primitief om ernstig gevaar op te leveren, terwijl de Belgische korf als het ware bestookt wordt, Noch Goores noch Vlsschoonmaker vin den evenwel den Julsten afstand, zoodat het einde van dezen interessanten wed strijd komt, met een verdiende overwin ning voor Holland (4—1), die echter voor de Belgen, geenszins een beschamende nederlaag ls. Wat de publieke belangstelling aangaat, kunnen we nog melden, dat deze, wan neer we de ruim 2'/i duizend Haagsche schoolkinderen niet mee rekenen, over het algemeen minder was, dan bij den vorlgen wedstrijd. Als zoodanig is de proef van het op Zaterdagavond spelen dus minder ge slaagd en niet voor herhaling vatbaar. Onder de aanwezigen merkten we o.m. Staatsraad Kan en wethouder Drees op, alsmede de meeste N.KJB en B.K.B. be stuursleden, terwijl tevens afgevaardigden van vele Bonden en vereenigingen den wedstrijd volgden. De stand luidt nu dus: Nederland 15 16 0 0 30 100—13 België 15 0 0 15 0 13—100 SCHERMEN. WEDSTRIJDEN TE OEGSTGEEST. In de gymnastiekzaal van de O.L. school aan den Terweeweg te Oegstgeest werden Zaterdagmiddag wedstrijden ge houden om het degenkampioenschap der schermzaal De Troye. De temperatuur ln de zaal was. in tegenstelling met buiten, heerlijk koel, hetgeen de stemming en het enthou siasme zeer verhoogde. In het verloop van den strijd steeg de spanning merkbaar, daar er slechts twee ongeslagen schermers overbleven, nadat v. Zuylen met een snelle samengestelde attaque werd gesla gen door Wltmans. Na een goede partij van de Troye Jr. die won van Wltmans, bleef er nog één ongeslagen schermer over. In de laatste partij verloor de Troye echter van v. Zuy len, die om zijn grootere lengte en meer der uithoudingsvermogen een te sterke tegenstander bleek, mede door zijn tech nisch en tactisch optreden De uitslag was als volgt: H. v. Zuylen, 8 gew. part., 7 ontv. tref fers; J. L. de Troye, 6 gew, part.. 8 ontv. tr.; E. Wltmans, 6 gew. pari., 13 ontv. tr.; H. Maltlmo, 4 gew. part., 15 ontv. tr.; A. de Stoppelaar, 3 gew. part.. 21 ontv. tr.; Ch .Lancel. 2 gew. part., 24 ontv. tr.; M. v. d. Lelie, 1 gew. part., 25 ontv. tr.; J. v. Booma, 0 gew. part., 28 ontv. tr. Deze laatste schermer had wel een betore plaats verdiend, daar hij snel en agressief was. Echter door te slordige dek king ln den aanval, liep hij herhaalde.ljk ln de arrête. Na afloop heeft de heer M. (le Troye ae prijzen uitgereikt. GOLF. OM DEN GRAAF v. LIMBURG STIRUM- BEKER. Gisteren is te Noordwijk gespeeld om den Graaf van Limburg Stlrum Wisselbeker, wedstrijd voor heeren.' medal play ove^ A? holes. De beker werd gewonnen door aen heer C. Bekker (15) met een netto score van 68; 2e prijs de heer E. H. Brands netto score 70. Tevens Is gespeeld de dames Staplefora game (lete nieuws-telling) le. prijs mej. a. Veltman (16) met 37Vi punt.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10