Neem de „100%" sigaret LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 20 Juni 1936 BUITENLAND. ft ft ft DE BIOSCOPEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De opheffing der sancties. In Volkenbondskringen aldus meldde Reuter uit Genève is men overtuigd dat de sanctielanden eenparig de aan beveling van de Britsche regeering tot opheffing van de sancties, zullen volgen. Wat de hei-vorming van den Volken bond betreft ls men te Genève Eden dankbaar voor de verklaring dat ze niet voor de zitting van September kan wor den overwogen, daar het een aangelegen heid betreft, die ver boven het Itali- aanseh-AbessiJnsche conflict uitgaat en een nauwgezette studie vereischt. Zuld-Afrika blijft weliswaar voor door zetten, doch zal zich niet verzetten, zoo de meerderheid anders beslist. Hoewel de Fransche regeering te Genève eveneens een opheffing van de sancties zal voorstaan, zal zij toch ook geen oogen- blik aarzelen zich de lessen, getrokken uit de gebeurtenissen in Oost-Afrika, ter harte te nemen. Zij zal dus streven naar een versterking van het collectieve stelsel, gegrondvest op het Volkenbondscovenant. In dien zin zullen dan ook instructies gezonden worden naar de diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk in den vreemde, om aan de regeeringen, waarbij zii geaccrediteerd zijn. desbetreffende voor stellen aan te bieden. In officieele kringen wordt geen enkele aanwijzing gegeven hoe deze voorstellen er zullen uitzien, maar er is reden om aan te nemen, dat zij zul len neerkomen op een wijziging van arti kel 11 van het Covenant en het sluiten van reginale verdragen tot wederzijdschen bijstand. Het is nog niet zeker, of de Fran sche regeering haar voorstellen reeds bij het bureau van de Volkenbondsvergade ring bij de zitting van 30 Juni zal depo- neeren, of dat de regeering te voren eerst gedachtenwisselingen zal houden met an dere Bondsleden. De Italiaansche bladen prijzen de rede van Eden. De erkenning van fouten te hebben gemaakt, is weliswaar nog niet volledig, doch ls toch veelbeteekenend.zegt de „Giornale d'Italia". Het Italiaansche volk. aldus besluit het blad, kan trotsch zijn op deze politieke en moreele overwinning, die de eclatante mi litaire overwinning completeert. Thans wacht Italië met zijn gebruikelijke kalmte op de aanstaande beslissingen van Ge nève, waarop het zijn nieuwe politieke oriënteering voor de naaste toekomst zal kunnen baseeren. Van bevoegde Italiaansche zijde wordt ten aanzien van de door Italië getroffen maatregelen van afweer tegen de sancties verklaard, dat. wanneer de sancties worden opgeheven ook de tegensancties zullen verdwijnen. Men verwacht, dat ook Amerika het embargo op uitvoer van wapens etc. zal opheffen. De Abessijnsche legatie te Londen pu bliceert een verklaring, waarin medege deeld wordt, dat de Negus in Engeland vele telegrammen heeft ontvangen uit Gore in West-Abessynië, waarin wordt gezegd dat de oude regeering in functie blijft onder regentschap van Bltwoded Walda Teadik. De telegrammen, waarvan het laatste Donderdagmorgen is ontvan gen geven bijzonderheden over den vorm van de regeering, die thans functionneert en melden dat de centrale zoowel als de locale regeeringen haar werkzaamheden verrichten en dat alles normaal verloopt. De keizer heeft bericht ontvangen, dat de burgerbevolking en de nog gemobiliseerde troepen hem trouw zijn. De Negus denkt niet aan opstand! Ab dicatie zou een lafheid zijn tegenover zijn land, verzekerde hij aan de „Daily Mail". Van Duitsche zijde wordt slechts flauw gereageerd op de passage van Eden's rede over Duitschland. Eden heeft het voorgesteld aldus de Korrespondenz alsof alle voorwaarden voor een definitieve vredesorganisatie van Europa reeds vervuld zouden zijn, zoodra Duitschland nu maar het gewenschte ant- I woord zou geven. Juist omdat Duitschland zelf zoo bijzonder groot belang heeft bij een goede regeling, moet het dubbel be treuren, dat Eden ongeveer dezelfde voor stelling van feiten heeft gegeven als die van het Engelsche blauwboek, dat er zoo veel toe bijgedragen heeft om den toe stand in Europa nog meer verward te ma ken. Overigens heeft Eden zelf gewezen Op de verwarring, welke op 't oogenblik heerscht en op de verschillende ontwikkelingsmoge lijkheden. Duitschland evengoed als de an dere mogendheden moet daar rekening mee houden Het beste bewijs dat Engeland zichzelf ook nog niet binden wil op dit oogenblik ls. dat het de bespreking der be langrijkste quaesties te Genève tot In Sep tember wenscht uit te stellen. ENGELAND. Over Palestina Het Iersche xcpubli- kcinsche leger ontbonden. In het Lagerhuis heeft Lloyd George 't opgenomen voor de Joden in Palestina. Hij haalde de geschiedenis nog eens op om dan te vervolgen: Ik weet niet, of het Huls er zich voldoende rekenschap van geeft, wat wij verschuldigd zijn aan den buitengewonen geleerde Welssmann, die letterlijk het Britsche leger redde, toen een onmisbaar ingrediënt voor onze kanonnen ontbrak. Dit scheikundig genie heeft het probleem opgelost. Lloyd George is gelukkig, dat de regee ring het mandaat op liberale wijze inter preteerde sinds de vervolging der Joden in Duitschland. Ten aanzien van den eisch der Arabieren de Joodsche immigratie step te zetten, verklaarde Lloyd George: Wij kunnen dat niet goedvinden, zonder onze verplichtin gen te onteeren. Er is geen reden een dergelijke politiek te volgen wegens overbevolking of met het oog op de loonen, daar de loonen en het levenspeil der Arabieren thans hoo- ger zijn dan ooit te voren. De minister van koloniën, Ormsby Gore, bevestigde, dat de rechtbanken der Jood sche bevolking zouden worden beschermd en dat er geen sprake zou zijn van het in gebreke bliiven nopens de verplichtingen, welke Groot Brittannlë bü het mandaat heeft aangegaan De minister noemde de Arabische eischen onaanvaardbaar, maar hti hoopte, dat de commissie, welke benoemd za' wor den na 't herstel van de orde in Palestina de middelen zal vinden om het Arabisch- Joodsche probleem oo te lossen binnen het kader van het mandaat. Voorts ontkende sor met klem. dat de copie van het door Feisal en Weissmann onderteekend document valsch zou ziin. De reegeerine van den Ierschen Vrij staat heeft het Iersche repub'ikelsche leger illegaal verklaard en de ontwapening van de organisatie geboden Maurice Twomey. de stafchef van dit leger, is tot 3 iaar gevangenisstraf ver oordeeld. CHIEF W-PUP is 'n 100% sigareC—kwaliteit, zuiver heid, smactk alles is „af"! Logisch, dat duizenden cxitische rookers het de ideale sigaret vinden en ze ook U moet bevredigen. Bijna 20 jaren wordt ze erkend als de voor- naamste Virginia-sigaret van Nederland en de beste voor Uw gezondheid 5443 (Ingez, Med.) FRANKRIJK. Rechts wil ook de roode organisaties ontwapenen. De Kamer heeft met 340 tegen 208 stemmen het wetsontwerp betreffende de circulatie van schatkistbiljetten aange nomen. Een groep rechtsche afgevaardigden heeft een resolutie voorgesteld, waarbij de regeering wordt uitgenoodigd, zonder ver wijl tot ontbinding over te gaan van de met de socialistische en communistische partij verbonden knokploegen, zooals de roode valken. ft De stakingen blijven achteruitgaan. Te Parijs is de staking in de electriciteits- bedrijven afgewend. BELGIË. Ontspanning in de stakingen? Er schijnt ontspanning te komen in de stakingsactie. Nadat de onderhandelingen te Antwerpen tusschen werkgevers en werknemers waren vastgeloopen, heeft v. Zeeland de partijen bij zich genoodigd te Brussel, waar tot hedennacht 2 uur ls vergaderd. De zienswijzen kwamen aanzienlijk na der tot elkander. Van Zeeland deed een transactie-voorstel, strekkend tot een loonsverhooging van 12 francs per dag. De arbeiders vroegen 14 francs, terwijl de werkgevers ln 10 francs hadden toege stemd. De betrokkenen zullen vanavond hun antwoord bekend maken na de voorstellen aan hun lastgevers te hebben voorgelegd. In de gemengde nationale commissie voor de mijnen werd overeenstemming bereikt aangaande een algemeene loons verhooging van 5 procent, een minimum salaris van 32 francs, betaalde vacantie en vrijheid van organisatie. De werkge vers verklaarden met- betrekking tot de 40-urige werkweek, dat deze noodlottige gevolgen voor de steenkool-industrie en de algemeene economie des lands met zich zou sleepen. Zij vroegen dan ook deze kwestie zorgvuldig te willen bestu- dceren, alvorens een definitieve beslis sing te nemen. De delegatie der arbeiders drong er bij de regeering op aan, dat de hervorming geleidelijk ten uitvoer zou worden gelegd. Dg commissie, die tot middernacht ln vergadering bijeen is gefeest, zal vandaag haar werkzaamheden hervatten. De paritaire commissies der gaslndu- strie, der electriciteltsbedrijven, P.T.T. en spoorwegen, glasfabrieken, meubelfabrie ken, hotel- en restaurantbedrijven, abat toirs. slagerijen, klompemakerijen, choco ladefabrieken, hebben ihet principieel ac- coord, dat tot stand was gekomen tus schen de werkgevers en werknemers, ge ratificeerd op de volgende punten: Wederaanpassing der loonen, betaalde vacantie. vakvereenigingsvrijheid. Het vierde punt, geleidelijke invoering van de 40-urenweek In gevaarlijke en moeilijke industrieën, wordt ook hier nog besproken. Betrouwbaar heerlijk Roomijs eten? Dan „De Landbouw'' niet vergeten. „DE LANDBOUW" - LEIDEN - TEL. 218. 5493 (Ingez. Med.) De staking heeft zich nog uitgebreid in de provincie Oost-Vlaanderen. Groepen stakers verspreidden zich door de provin cie en slaagden erin de fabrieken te doen sluiten te Lookeren, Hamme, Aalst, Veerle, St. Niklaas. In West-Vlaanderen ls de be weging overgeslagen op de glasfabrieken in Roesselaere en Havelghem. In de Kempen wordt het werk over het algemeen voort gezet hoewel gedeeltelijk gestaakt wordt in de fabrieken te Herent. In de provincie Henegouwen is alles betrekkelijk rustig. Te Quaregnon heeft minister Vandervelde de stakers toegesproken vanuit het venster van het gemeentehuls. HIJ maande de ar beiders tot kalmte aan. Desondanks begon nen de stakers na zijn vertrek de straten weer op te breken. Verder wordt uit Quaregnon nog gemeld, dat de lijkschou wing op het slachtoffer, de 52-jarige vrouw, die bij de botsingen was gevallen, heeft uitgewezen, dat de doodsoorzaak niet, als eerst werd gezegd, ls te wijten aan hartverlamming, tengevolge van schrik, maar dat zij getroffen is door een kogel uit een der karabijnen van de gendarmerie. Te Vlrvinal liggen de glasfabrieken stil. Te Verviers, waar zich ernstige spanningen hebben voorgedaan, lijkt de toestand iets kalmer. De uitbreiding der stakingsbewe ging is vooral te wijten aan het feit, dat groepen Jonge stakers door het geheele land trekken en de arbeiders opwekken zich bij hun beweging aan te sluiten. Tal van fabrieken bevinden zich onder militaire bewaking. DANTZIG. Nieuwe ongeregeldheden. Vannaoht hebben groepen natlonaal- socialisten alle ruiten ingegooid van de St. Nicolaaskerk. Hoewel de politie tydlg gewaarschuwd was werd niemand gear resteerd. Het orgaan der oppositie van rechts: National Zeitung dat van het Incident melding maakte, werd voor de verschy- ning reeds in beslag genomen. ZWEDEN. De regeeringsverklaring. Het nieuwe kabinet onder leiding van Pehrsson telt zes leden der Boerenparty en zes „vakministers" zonder politieke richting. In de minlsterieele verklaring wordt o m. gezegd: „De politieke toestand, waarin de we reld zich bevindt, evenals de verontrus tende staat van de vfereldhuishouding, hebben 't Zweedsche volk aangedreven de krachten aaneen te sluiten teneinde de welvaart te behouden en tot ontwikkeling te brengen en de nationale souvereiniteit te beschermen. De regeering bereidt er zich derhalve op voor de beslissing ten uitvoer te brengen welke kort geleden in den Rijksdag is genomen, betreffende de versterking der landsverdediging, beslis sing, welke de regeering besohouwt als uitdrukking van den krachtigen wil van het Zweedsche volk zyn onafhankelykheid te verdedigen". UIT HET VERRE OOSTEN. De verhouding tusschen Noord en Zuid. De laatste berichten over de onderhan delingen tusschen Kanton en Nanking lul den weer eens ongunstig. Nanking verlangt, dat de Zuideiyke ge neraals het land zullen verlaten, terwyi de Zuideiyken eischen, dat de ln werking treding van de nieuwe constitutie zal wor den uitgesteld, teneinde het aanbrengen van een amendement mogehjk te maken, waardoor maarschalk Tsjang Kal Sjek van het presidentschap zou worden uitgeslo ten en de bevoegdheden van den staats president zouden worden beperkt. De Zuideiyke vertegenwoordigers heb ben ook den eisch herhaald, dat de actie tegen Japan zal worden versterkt. De leiders der communisten, die een guerilla voeren tegen de regeeringstroepen in het Noorden en Westen van China, heb ben een schryven aan de regeering gezon den, waarin zy hun hulp aanbieden tegen over Japan. In het schryven wordt een directe be ëindiging van den burgeroorlog gevraagd, de byeenroeping van een vredesconferentie en de vorming van een gemeenschappeiyk front tegen de Japansche agressie. Oficleele Chineesche kringen weigeren op dit aanbod commentaar te leveren, maar men is toch van meening, dat het nu niet aan een bestudeering zal worden on derworpen. Lido-Th eater De directie van het Lldo-theater heeft een nieuw middel te baat genomen om hen, voor wie de zomer- sche temperatuur een bezwaar voor bios coopbezoek mocht vormen, toch naar haar inrichting te trekken, zy heeft n.l. voor de komende week als hoofdfilm op het programma geplaatst „De bruid van Fran kenstein" en zoo er ooit een rolprent is vervaardigd, die in staat is iemand ys- koude rillingen te bezorgen, dan komt die reputatie ongetwyfeld in de allereerste plaats toe aan deze griezelcreatie van Boris Karloff, wiens uitbeelding als het monster van Frankenstein in de film van dien naam hier nog verre wordt overtrof fen. Reeds in de eerste beelden ervaren wij, dat het monster na den brand ln den molen niet heeft opgehouden te bestaan, maar nog voortleeft. Dit brengt den expe rimentator dr. Pretorius op 't denkbeeld om zich in verbinding te stellen met den verwekker van den kunstmatigen man en in samenwerking te trachten voor 't mon ster een levensgezellin in het leven te roepen. Eerst wil dr. Frankenstein van dat onzalige plan niets weten, maar een toe val speelt zyn aanstaande vrouw in han den van het monster en dit onmensch geeft zyn buit niet eerder terug vooraleer dr. Frankenstein hem een eigen vrouw heeft verschaft. Dan beginnen de geheimzinnigheden eerst goed; uit tientallen glazen retorten komen de bestanddeelen, waaruit de nieu we mensch wordt samengesteld en na dagen en nachten van ingespannen arbeid is de stof voltooid. In zwachtels gewikkeld ligt het groote lichaam nog levenloos ter neer in afwachting van de natuurkrachten, die haar van doode stof zullen herschep pen ln een levend individu. Tydens een hevig onweer komt deze laatste phase tot stand; het wonder ls voor de tweede maal gewrocht, maar groot is aller teleurstel ling wanneer de nieuwe mensch by het aanschouwen van haar toekomsttgen echtgenoot vol afgrijzen terugdeinst. Brul lend var. machtelooze woede werpt het monster zich op een schakelaar en ver oorzaakt een allesvernietigende ontplof fing, waaraan alleen dr. Frankenstein en *yn bruid ternauwernood weten te ontko men. Voor de tweede maal schünt het monster van den aardbodem te zyn ver dwenen; zou het in de fantasie van den filmproducent voor de derde keer her leven? Boris Karloff speelt de titelrol vol komen in de sfeer van deze rolprent vol geladen geheimzinnigheid en angstaan jagende momenten op een wyze, die zelfs den meesteischenden liefhebber van sen satie geheel en al zal bevredigen. Als tweede hoofdfilm prykt ,De Zwer ver" op het programma, waarin Loretta Young en Spencer Tracy de sympathieke hoofdpersonen zyn. Het is een gevoelige film met een aan het werkelyke leven ont leend gegeven, dat op alleszins aanneme- hjke en voortreffeiyk uitgebeelde wyze ls uitgewerkt. Het nieuw Roxy-theater. De uiterst belangrijke reportagefilm van den gevaar- lil ken opofferenden tocht van dr. Winckel en ziin mannen ln opdracht van het Ne- derlandsche Roode Kruis naar het ge vechtsterrein ln Abessynië vormt de in leiding van het drieledige filmprogramma, dat het Nieuwe Roxy deze week vertoont en laten we maar direct vaststellen, dat deze rolprent buitengewoon goed geslaagd is. Men moet deze film echter niet als cinematografisch kunstwerk gaan bekij ken. dat is geenszins de bedoeling van de makers geweest. Men heeft kenneliik den opzet gehad, datgene in beeld te brengen, wat de Nederlandsche ambulance in het verre Abessynië ondervonden heeft en daarvan geeft film een duide'iike voor stelling In een explicatie die vanaf het tooneel gehouden wordt, worden naast de talrijke titels oo het doek. nog eenlge nadere interessante gebeurtenissen ver teld. b.v. dat de doctoren oer dag soms 8 a 10 operaties te verrichten hadden, om van de dazeliikfche verband vernieuwingen maar niet eens te mreken. Dan krijgt men pas eenigermate een klik oo den zegen- riiken arbeid oo de opofferingen en ont beringen die deze daad van Chr naasten- 'iefde zoo bii uitstek kenmerken Nogmaals h"Mp voor hoogstaande naasten- :etd«! Ahp wederwaardigheden ziin op het rp|iMt-td vaete"*'»-'1 zooale het bezoek van den Nevus en den omgang met vreemde ambiitancee We mceteo tenslotte de d!rectie van N'euw Roxv dankbaar zijn. dat zii deze interessante film naar Leiden gebracht heeft en we zyn overtuigd, dat het aan belangstelling niet zal ontbreken. De tweede film is „Dat zaakje is niet pluis" een dolvermakelyke amusements film van het beproefde recept der ver wikkelingen. Thans ls het de kamerdie naar van een baron die tiidens diens reis naar Amerika, zich van ziin familie papieren meester maakt en als huweltiks- zwendelaar een huweiyk aangaat met de dochter van een handelsraad. van beide kanten overigens uit zakeliikheidsover- wezingen. Natuurlijk komt de echte baron vroeger terug dan verwacht werd. De valsche baron vlucht en de echte baron speelt nu het spelletje verder door z'ch als chauffeur te vermommen. Hii en de verlaten vrouw worden oo elkander ver liefd. waarbij de schoonpapa telkens voor verschillende moeilijkheden komt te staan Zooals gezegd, is deze film een amuse mentsfilm. waarbij men zich opperbest za] amuseeren. Ralph Arthur Roberts. Adèle Sandrock en Victor de Kowa spelen voortreffelijke rollen in dit welgeslaagde blijspel En als derde hoofdfilm draait de vol gende dagen de rolprent: ..Gedrag onvol doende" met de schelmsche Anny Ondra in de hoofdrol. Trianon-Theater. De nieuwe „Dlet- rlch"-film, geregisseerd door Frank Bor- zage heeft ons in spanning gehouden van het begin tot het eind, niet alleen door het voortreffelyke spel van Mariene, die slechts in het eerste gedeelte de „gevaar- ïyke" vrouw uit de vorige films is, maar dan, onder invloed eener groote liefde voor een fatsoenlyken Jongeman, van haar leugenachtig en onbetrouwbaar op lichtersleven afstand doet, zich ontwor stelt aan de „paarlendleven", onder wier Invloed zy tot dan toe stond, waarna al spoedig na de onverwachte kennismaking, alle vampierachtige allures van haar af vallen en zy een charme en een lieftal ligheid ontplooit, die ons van een waar- ïyk „nieuwe Dietrich" kunnen doen ge- tulgen. Ook het spel van Gary Cooper als de ingenieur, die haar op het goede pad brengt en John Halliday een nieuw acteur, die zich meer en nicer weet te on derscheiden zyn waariyk buitenge woon. zoodat hier een drietal van spe ciale begaafdheid een film draagt, die wy, door de allerverzorgdste opzet en uitwer king door de frlssche en geestige trou vailles en het sterke alsmede difcwüls fyn-humoristische spel, zeker tot een der beste producten kunnen rekenen, die Mariene Dietrioh ons ln den loop der Ja ren heeft gegeven. Het gegeven ls niet nieuw: noch het feit, dat een „slechte" vrouw door de lief de van een „goed", doch allerminst ver velend mensch tot Inkeer wordt gebracht, noch de geraffineerde truc, die Mariene uithaalt, om den juwelier een ongemeen kostbaar paarlencollier afhandig te ma ken. Maar wat heeft de regisseur van dit alles gemaakt! Het is zulk een geslaagde opeenvolging van boeiende gebeurlykhe- den, zulk een levendige aaneenschakeling van ironische en goed te pas gebrachte, knap gevonden aardige momenten, dat men beurtelings gefascineerd wordt door de charme van de acteurs, of door het mengsel van humor en niet al te zeer overdreven sentimentaliteit, die men by een zoodanig heeriyk ontspannend ver haal van diefstal en liefde, zoo gaarne aanvaardt. Het merkwaardige van deze film is wel, dat hier een Mariene Dietrich gepresenteerd wordt, die gelukkig het or dinaire element van sommige vorige films geheel heeft afgelegd: zeker, zy Is ln het eerste deel geraffineerd, zy blyft tot het einde toe van een verleidelyke schoon heid, maar het vulgaire van vroeger is verdwenen. Een film, die Iedere liefheb ber van onderhoudende en uitstekende Amerlkaansche regie moet gaan zien! ft Luxor-Theater. In het wondermooie boerenland van Hongarye speelt de film „Helsses Blut", waarin de Jeugdige Marlka Rökk opnieuw haar groote kwaliteiten als film-ster demonstreert! Marlka, de jonge en knappe landgoedbezitster, die al spoe dig over geen rooien duit meer biykt te beschikken en al haar goederen vla de velling verdwynen ziet, Marlka dan ïykt de verpersoonlijking van de Hongaarsche jeugd: levensbiy. sportlef, bedreven ln zang, dans en paardensport, en weldra opgewonden tot het uiterste over voor vallen. waarmede zy zich niet vereenigen kan.... Marlka kan berusten in het lot, dat haar vrijwel alle eigendommen ont neemt, hoe moeliyk zy ook schelden kan van de oude, vertrouwde omgeving met z'n schitterende natuur en verre einders, maar ahsoluut weigerachtig wordt zy waar het haar lievelingspaard betreft. Tydens de verkooping springt zy in den zadel, vlucht, wordt later toch tot afstand gedwongen maar rust niet voordat het fraaie dier opnieuw ln haar bezit is ge komen, Rudo Ritter en Walter Forster vonden by de vervaardiging van hun ma nuscript deze gebeurtenissen evenwel niet gecompliceerd genoeg en zy vlochten een aardige liefdes-historie in, welke, naast Marika Rökk, door Hans Stüwe als den huzaren-officier met veel talent wordt gespeeld. Temperament stelt zich meer dan eens tegenover temperament en botsingen tus schen de voor elkaar bestemde jongelie den biyven dus niet achterwege, maar dat past alles zoo geheel ln het kader van deze vrooiyke en met veel élan ver tolkte film, waarin het Hongaarsche le ven op het platteland zoowel als in een groot-stad als Boedapest zoo levendig en karaktervol geteekend wordt, en waar in de muziek van Franz Doeile een voor aanstaande plaats inneemt. Hoe prachtig doen het in de bóeren-herberg die oude Hongaarsche liedjes en met hoeveel warme aandacht kan men den Czardas beluisteren, die door heel dit verhaal telkens weer opklinkt als een zeer bij zondere illustratie1 Humor van de goede soort biedt deze film veelvoudig en dat kan ook nauwe- ïyks anders als men het serveeren daar van opgedragen heeft aan een komisch talent als den populalren Paul Kemp, die onophoudelijk tot lachen dwingt om z'n dwaze gebaren en geestige zetten en zich in voor hem lichtehjk pynlljke oogen- bllkken telkens zoo heerlijk verspreken ,kan! „Heisses Blut" vindt haar hoogte-punt in een schitterende reeks opnamen van een paarden-race, waarin Marlka's paard natuuriyk de overwinning behaalt. Een luchtig en vluchtig biyspelletje is „Het geld ligt op straat", een Fransche film met Albert Prejean als „de toffe jon gen". die by het schoone geslacht sutes op succes oogst en wiens ruime geweten hem voert tot de hoogste posities. Het goede program bevat verder o.m nog een reeks van interessante variete-num- mers met Jazz en zang en meerdere goed gevolden revue-scènes. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2