Mag. 'T HOEKJE Strandtenten KWEEKSCHOOL VOOR MACHINISTEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Juni 1936 UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. DAGELIJKSCHE PASSAGIERSDIENST LEIDEN-SCHIPHOL-AMSTERDAM v.v. Client/ MEERLAMDIA JO VAN EYKEN bereikt. Ten einde de afdoening van deze rcrbreedlng te bespoedigen stelden B. en w. voor over te gaan tot aankoop van de gronden van die eigenaren die accoord gingen, de gronden bestemd voor verbree ding van den rijweg kosteloos over te dragen aan de provincie en van den heer A. Doeswljk en consorten en den heer W. Meyer een perceel grond aan te koopen, groot 90 M2„ terwijl de kosten van over dracht voor rekening van de gemeente Itomen. Deze grond is benoodigd voor het maken van een septictank en een electr. gemaal- tje voor de nieuw aan te brengen rlolee- ring. De betrokken eigenaren zijn bereid uitweg te verleenen naar den Leidscheweg van het aan te koopen perceel grond over het perceel kad. bekend onder Sectie A. No. 2182. De raad kon zich hiermee ver eenigen, zoodat men een belangrijke stap is verder gekomen. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld tot een bedrag van f. 848. Na comptabillteitsbeslulten, volgde behande ling van een adres van den heer Zwaan om in een pand Leidscheweg 183 d. een bak kerij te mogen vestigen. De raad verleende toestemming. Bij den rondvraag uitte de heer Brag- gaar zijn teleurstelling over het minder fraaie uitzien van het monument, naast het Raadhuis, dat daar ls opgericht ter eere van burgemeester Vernède. Spr. wenschte dat men bij den leverancier er op zal aandringen, dat hij moet- zorgen dat het goud van de letters in beteren toe stand komt. Vervolgens wees hij op het gevaar van de onverlichte richtingwijzer nabij het Burgemeester Vernèdepark. Hierdoor rij den de auto's rechtuit de trambaan op en zijn ongelukken niet uitgesloten. De voorzitter zal hieraan zijn aandacht schenken en de noódige informaties in winnen. De heer E. Ch. Mulholland wees op het gevaar van een onverlichte halteplaats van de tram, halte Gouden Leeuw, en verzocht namens bewoners van den Veurscheweg spoedig maatregelen. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. Ver. „Coneours-Hippique". In Den Ouden Deijl hield de ver. „Con eours-Hippique" haar algemeene leden vergadering. De secrtarls bracht het jaarverslag uit, dat onder dankzegging werd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester vernamen wij, dat de uitga ven in het afgeloopen jaar hebben bedra gen f3446 en de Inkomsten f. 3432.58. zoo dat de kas sloot met een nadeelig slot van f. 13.42. Den penningmeester werd voor zijn beheer dank gebracht. De afgetreden bestuursleden de heeren Brouwer, Kolft en Van Schalk werden bij accl. herbenoemd. Hierna werd besproken de organisatie van het op 11 en 12 Juli a.s. alhier op het landgoed Duinrell te houden con- cours-hippique. Verg. „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuis hield- de -afdr-Wasse naar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maande- üjksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Polderman heette in het bij zonder den heer E. H. J. Cunaèus welkom, die zou spreken over „Sierplanten voor groote en kleine tuinen". De secretaris, de heer Van der Schans,, las de notulen, die vastgesteld werden. Bij de ingekomen stukken is een' schrij ven yan het hoofdbestuur om candidaten te stellen in de periodieke vacatures en die ontstaan door het overlijden van één lid. Verder waren er diverse aanbevelin gen van afdeellngen voor de door die af- deelingen gestelde candidaten. Besloten werd in de candldatuur ir.. J. Heemstra (vakman) niet herkiesbaar, te steunen de candldaat door de afd. Den Haag gesteld n.l. ir. Rlemens te Naald wijk. In de vacature J. W. Putman Cra mer liefhebber, niet herkiesbaar) den can- didaat van Noordwljk, n.l de heer H. de Boer en in de vacature van H. de Lange Ivakman, overleden) dien van Enkhuizen, n.l. de heer A. Sluis. Ter tafel komt een schrijven van de cursuscominissle mededeelde, dat ge tracht zal worden drie cursussen in het leven te roepen nJ. de z.g. kleine cursus (alg. tuinbouwkennls)in aanleg en on derhoud van tuinen (Tuinteekencursus) en een cursus in bedrijfscontrole. Vervolgens hield de heer Cunaeus zijn causerie. Spr. wilde zich bepalen tot en kele bekende gazonplanten, die, hoewel algemeen bekend, toch zoo veelvuldig verkeerd worden behandeld. Een gazonplant moet een zeer krach- tigen groei bezitten en uitmunten door een mooien groeivorm, zoodat deze van alle zijden bijna gelijk is. De Cynerum scrabra of Cilenses of Oeverplant ziet men steeds aan den overkant geplant; dit ls een van de grootste fouten. Hoewel in het vaderland Chili deze planten aan de oevers groeien, ls het hier een fout, omdat daar in het droge seizoen de plan ten in de rustperiode gaan, terwijl hier des winters, wanneer de grondwaterstand hoog is, de planten rusten. .Hoog geplant en in het voorjaar met een geul erom heen met water en koemest tot half Juni goed aan den gang geholpen, kunnen zij een hoogte van 2 M. bereiken met een omvang van 4 en meer M., als men zorgt de zaadbollen eruit te houden. Om van het zilverwitte Pampusgras Cynerium ar- eenteum, rijk bloeiende planten te krijgen moet men de vrouwelijke exemplaren hebben. De mannelijke bloeien met slechts een enkele pluim en klein van stuk. Van net zaad verkrijgt men 97 of 98 manne lijke planten. Ook is het goed deze plan ten in het voorjaar aan te Jagen met een geul steeds te vullen met verdunde koe mest; dan beloopt men niet de kans bij een guur najaar dat de pluimen halverwege blijven zitten. Ook een goede wlnterbedekking wordt voor deze plant verelscht. Verder behandelde spreker de spiraea arumkus sllvertre, ook zeer ge schikt voor gazonplanten; zelfs dahlia's leenen zich daarvoor bij uitstek, mits goed behandeld, waartoe spr. de noodige aanwijzingen gaf. Als tweejarige planten beval spr. aan de Distels, in 2 soorten, die een hoogte van 2 tot 2Meter kunnen bereiken. Voorts behandelde spr. de halfheester aan den waterkant Desmonium pendilu- florum. Vervolgens ging spr, over naar de ouderwetsche bladplantenvakken waar voor zeer veel verscheidenheden te ge bruiken zijn, die allen prachtige effecten kunnen geven, zooals de AbessIJnsche ba naan, de wonderolleplant, de bonte ma- jus, japonlca's, de kochia's, de reuze hen- nip, de roodbladlge weegbree plantago major rubra, enz. Dan ging spr. over tot de klimplanten, de donkerblauwe Clematis waar doorheen groeien de kanariekers, de koraalboom waarna hij twee soorten rozen aanbeval die er zich bijzonder voor leenen om op het Noorden te worden gezet. nJ. de Austrian Copper, de Persian Yellow en de klimplanten de klimmende Hydrangla scandeus, de Diamantbloem en nog vele anderen, die t zelfs beter in den schaduw doen en langduriger zijn dan in de volle zon. Met een warm applaus werd spr. dank gebracht. Na een uitvoerige gedachten- wisseling volgde sluiting. ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect J. Snijders Lzn. te Vlaardinger-Ambacht werd namens zijn principaal G. J. Th. Baron Stratenus te Diepenveen in hotel „De Vergulde Wagen" alhier aanbesteed: Het sloopen van de boerderij „Hannover" met stallen, schuren enz. te dezer plaatse, nabij Gouwsluis. De inschrijvingen waren als volgt: Gebrs. Koek Uithoorn f. 25; A. v. Tol Wzn., Lange- raar f.25; P. Mulder, Bodegraven f.25; J. J. Carpentler Nleuwveen f.50; T. H. Voet Schiedam f.50; K. Liesker, Delft f.50; M. J. ten Brink Zwammerdam f.57; A. Spar- reboom. Zevenhoven f.61; L. Koopman, Alphen a. d. Rijn f.67; C. P. de Waard, Gouda f. 76; J. v. Koert, Nieuwkoop f. 100; G. L. de Bruin Boskoop f.137; A. Bauer Alphen a. d. Rijn f. 150; Joh. de Vos, Haar lemmermeer f. 156; A. Kraal, Utrecht f. 177; T. D. H. Kuiper Zeist f. 212.76; W. P. Boer, Hazerswoude f. 215; C. P. Hendriks, Utrecht f. 263; T. v. Seumeren Zeist f. 296.60 aan wien het werk werd gegund. - 1 ';>i '1' Zl O r» ----- Aan het politiebureau Julianastraat zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in de van Mandersloostraat onbeheerd ge vonden heerenrijwiel. In de vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond alhier werd tot be stuurslid gekozen de heer C. Raaphorst Dzn. Uitvoerig werd besproken over het al- of niet niet deelnemen aan de Mica-win kelweek 1938 of het organiseeren van een plaatselijke winkelweek. Tenslotte werd zulks in handen van het bestuur gesteld. BOSKOOP. De Boskoopsche Reddingsbrigade. De Boskoopsche Reddingsbrigade hield in „Flora" haar jaarvergadering. De voor zitter de heer H. W. E. Struve, opende, waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een klein nadeelig saldo was. Het jaar verslag van den secr. gaf duidelijk weer. hoe ontzaglijk veel door de B.R.B. met haar materiaal wordt verricht. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen zuster Heyzelendoorn, en de heeren A. S. Kater en W. Kruiswijk, terwijl in de twee vacatures werden gekozen de hee ren J. Streng Sr. en J. G. Bak. Door de zich steeds uitbreidende werk zaamheden van de E.H.B.O. werd besloten een afzonderlijke commissie daarvoor te benoemen. Bij accl. werden gekozen de dames H. GeersSchoorel, Jacoba Goud kade en Aartje Hoogendoorn en de hee ren W. J. Hardijzer, J. Streng en A. Ma thot. Door den voorz. werden met een toepasselijk woord de diploma's „Zwem mend redden" uitgereikt aan de heeren E. A. L. Damm, Joh. v. Gemeren Adr.z., P, A. Wezelenburg. Jo Wijsman, en mej. Truus van Klaveren, terwijl aan mej. Corry de Bruyn, het voorbereidend diplo ma werd uitgereikt. Aan de gediplomeerde E.H.B.O.'rs kon nog geen diploma worden gegeven, daar enkele foto's te laat waren ingezonden. Besloten werd spoedig te beginnen met de nieuwe zwemcursussen. Vele leden ga ven zich daarvoor op. Tevens werd beslo ten bij de opening van het „Zulderbad" een zwemdemonstratie te geven. De voor zitter dankte tenslotte voor de prettige discussies en bracht den heer H. Vogelen zang de Jong te Spijkernlsse, eerelld der brigade, hartelijk dank voor het nog steeds medeleven met de B.R.B. De heer D. Graatsma Jr. alhier slaagde voor de akte L. O. met aantee- kenlng handenarbeid op den Klokken- bergschool te Nijmegen. LEIDERDORP. Het plaatselijk Crisiscomité ontbonden. In de vergadering van het bestuur en de leden van het PI. Crisiscomité reikte de voorzitter, burgemeester Brug, de medail les uit. welke van het Nationaal Crisisco mité waren ontvangen, aan den voorzit ter van het pi. comité en aan mevrouw Brug-Dekker, presidente van het dames comité; verder aan de heeren B. G.Corts, secretaris, L. A. J. Koning, penningmees ter, G. Groenendijk en D. de Haas, be- stuursledèn en aan de dames J. C. van Poelgeest-Brand, secretaresse van het da mescomité en D. Splinter-Zwanenburg, magazijnmeesteresse. Bovendien zal aan versohillende leden van het pl. comité een herinnerings-pen- ning worden uitgereikt. Onder dank voor al hetgeen, dat door het bestuur, de leden en niet in het minst door het damescomité werd verricht ge durende de Jaren, dat het Crisiscomité bestond, verklaarde de voorzitter het co mité ontbonden. o NIEUWVEEN. Laatste vergadering Plaatselijk Crisis- Comité. Gisteravond had ten raadhuize een sobere plechtigheid plaats, waarmede het Pl. Crisis-Comité ter ziele ging. Ongeveer de helft der Comité-leden was aanwezig, n.l. de heeren J. Roovers, voorz., C. de Vries, .ecr.-penn., H. S. Ran en W. Bruyne. De voorzitter heette speciaal den bur gemeester welkom, die er een bijzondere eer in stelde de uitreiking der herden kingspenningen te mogen verrichten. Het nuttige werk van het comité legde de voorzitter neer in een financieel over zicht over de jaren 1933 t.e.m. Mei 1936. In 1933 werden 73 gezinshoofden in na- tura gesteund tot een totaal van f.411, in 1934 74 gezinnen met een bedrag ad f896 en tevens nog 20 tuinders, die f. 451 steun ontvingen, waarvan f. 250 kwam van het hagelrampcomité. In 1935 werd onder 77 gezinnen f765 uitgekeerd en over het tijdvak Jan.Mei 1936 nog f. 309 over 70 huisgezinnen. Spr. dankte de leden voor de aangename vergaderingen, waar op sympathieke wijze de nooden der behoef- tigen werden behartigd. Burgemeester Bakhuizen zeide uit erva ring te weten, hoeveel verdienstelijk werk de plaatselijke crisis-comité's verricht hebben, hetgeen voor een buitenstaander moeilijk naar juiste waarde te schatten is. Het bevredigt niet, dat wij door het voor beeld van het N.C.C. moeten verdwijnen. Volgens sommigen is. de crisis weg. maar dat staat vast, de 'nooden zijn gebleven en eerder vermeerderd. Spr. -hoopte, dat de Nieuwveensqhe burgerij het comité- werk zal blijkejft te waard'eeren. Nadat spr. aandaept had gewijd aan de taak van het Fonds tot Leniging van Bij zondere Nooden, reikte hij aan de heeren Roovers, Ran en De Vries den herden kingspenning over. De burgemeester betreurde het, dat niet alle leden een penning konden krijgen, waarna de voorz. ten slotïe een algemeen dankwoord sprak, waarbij hij naar voren bracht, dat wellicht in de toekomst nog maals een beroep op hen zal worden ge daan, om, zij het langs andere wegen, de schoone taak van het lenigen van den nood bij den evenmensch voort te zetten. Een trage brandspuit! In tegenwoordigheid van B en W., den secretaris en vele belangstellenden heeft de gemeentelijke motorspuit proef moeten spuiten, om 'tniet te verleeren! Nu. zij heeft het vertrouwen wel even geschokt, want er verliep net een vol uur vóór het tot spuiten kwam! Maar toen ze eenmaal op gang was, ging het echter uitstekend, maar hier gaat toch letterlijk op: Een uur ls te lang! o RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad der gemeente Rijnzaterwoude komt Vrijdag a.s. des n.m. te 8 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen 2. Ingekomen stukken 3. Vaststelling Bouwverordening 4. Vaststelling kohier straatbelasting over het jaar 1936 5. Reclame schoolgeld. 6. Whzlglng der begrootingen dienst 1935 en 1936. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. WADDINXVEEN. Kind in kokend water. In de Burgem. Trooststr. viel, een twee jarig kind van de heer de 'W. in een onbewaakt oogenblik in een pan kokend water. Met ernstige brandwonden werd het kind direct overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden.' De maandelljksche collecte in de Ger. Kerk voor de nieuwe kerk heeft op- gebracht f. 116.05. Oprichting Burgerlijk Armbestuur Invoering van B-steun. De Raad vergaderde alhier ten gemeen tehuize onder voorzitterschap van burge meester Middelberg. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met gebed, waarna de notulen worden gelezen en vastgesteld. De voorzitter deed dan eenige mededeelin- gen, betreffende bestemming der op brengst van het oude Raadhuis. Besloten werd de gelden in kas te houden en zoo mogelijk te besteden als in de bedoeling lag. Vervolgens deelde spr. mede een aan gelegenheid met de G.E.B. te Delft Inzake het recht f. 20 per jaar. Volgden de punten wijziging besluit overname onderhoud van den Broekweg en onbewoonbaarverklaring woning Zegwaart- schenweg H 42, die z.h.st. werden aange nomen. Oprichting Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stelden voor wanneer tot oprichting hiervan wordt besloten het aangeboden reglement vast te stellen. Besloten werd tot oprichting van het Burgerlijk Armbestuur, waama het regle ment werd behandeld. Op voorstel van verschillende leden werd dit reglement met algemeen goedvinden gewijzigd of aange vuld. In de volgende vergadering zal de be noeming van de commissieleden plaats vinden- Verlenging huur woning E. W. Ooms. Be sloten Wérd de huur te verlengen voor drie jaar. Wijziging besluit betreffende borgstel lingsfonds. Besloten werd aan de opmer kingen van Ged. Staten betreffende den terugvorderingstermijn van het renteloos voorschot aan genoemd fonds tegemoet te komen. Verzoek R.K. Middenstandsvereeniging tot verlaging der personeele belasting voor café's. B. en W. stelden voor het in vorige vergadering gedane voorstel n.l. het ver zoek af te wijzen. Dit voorstel werd aange nomen. Voor stemden de heeren v. d. Tas, Lamens, v. Straalen, Roos, Scheer, v. Well en v. Duyvenbode. Diverse verzoeken om ontheffing hon denbelasting werden ingewilligd. Invoering B.-steun (kleeding, schoeisel, dekking, werkloozen). B. en W. stelden voor de plaatselijke commissie als comité voor de steunverleening B. aan te wijzen. Besloten werd de B.-steun in te voeren. Voorstel tot ruiling van een stuk ge meentegrond met een stuk grond van den heer Warnaar aan de Molenstraat. Goed gekeurd. De vergoeding inzake art. 101 L.O.-wet over 1933 met driejaarlijksche afrekening werd vastgesteld op f. 11.40 per leerling. Z.h.st. werd hierop de verordening art. 122 gemeentewet betreffende de inning van leges jachtakten vastgesteld. Na eenige begrootingswijzigingen en rondvraag volgde sluiting. Verg. der Oranjever. „Wilhelmina". Onder leiding van den voorzitter, den heer C. Groenheyde vergaderde de Oranjevereeniging „Wilhelmina" in hotel „De Jonge Prins", De voorzitter opende waarna de secre taris de heer Grimbergen de notulen laS, die ongewijzigdwerden vastgesteld. De heer J. Houtman, penningmeester deedl rekening en verantwoording, waar uit bleek dat dank zij de regenverzeke ring die het bestuur op den feestdag af sloot een voordeelig saldo valt te boeken van f. 239.81. Het totaal bedrag der kas bedraagt f. 1177.01. De kascommissie verklaarde bij monde van den heer Ooms, dat kas en boeken in orde waren gevonden. De secretaris las het jaarverslag, dat getuigde van het welslagen van het afge loopen feest. Ook dit verslag werd goed gekeurd. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren A. L. Ooms en W. Oudshoorn. De voorzitter deelde mede dat dit jaar de feestelijkheden zullen plaats hebben op Maandag 31 Augustus as. Besloten werd een vliegtuigdemonstratie te laten houden op het terrein, paarden sport, volksspelen, bioscoop en vuurwerk, terwijl de organisatie aan het bestuur zal worden overgelaten. Aan het slot werd een verloting gehou den om sigaren, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. De heer W. v. d. Spek Azn. alhier slaagde te Delft voor het eindexamen gymnasium. EXPORT VAN FOKVEE. Met het stoomschip „Amstelland" is gisteren door de vee-export en hanöels- vereeniglng van het Nederlandsche rundveestamboek van Amsterdam naar Brazilië verzonden een collectie stam boekvee. bestemd om te worden geëxpo seerd op een groote landbouw- en vee teelttentoonstelling, welke in den loop der volgende maand te Rlo de Janeiro zal worden gehouden. Naast dieren van het zwartbonte Hol- landsche veeslag, bestaat de zending uit roodbont m.r.y. vee. De zwartbonten hebben reeds sedert vele tientallen jaren een gevestigden naam in Brazilië en andere staten van Zuid-Amerik. De vee export en handelsvereeniging van het Nederlandsche rundveestamboek is ver schillende jaren geleden begonnen, aldaar ook bekendheid te geven aan de eigen schappen van ons roodbont vee, met het resultaat, dat dit thans in Brazilië reeds tamelijk goed bekend ls. waardoor ver wacht wordt, dat dit land in de toekomst ook kansen biedt voor den afzet van goede fokdieren van dit veeslag. o NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. GROEP BLOEMISTERIJ In het concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen had heden de 25e jaarver gadering plaats van de vereeniging „Groep Bloemisterij" uit den Nederlandschen Tuinbon wraad. Op deze vergadering hield de algemeen secretaris der vereeniging, de heer D. Ad miraal, een inleiding over het onderwerp „vijf en twintig jaren organisatie in de bloemisterij". Spr. vertelde hoe op 7 September 1911 te Den Haag afgevaardigden van verschei dene organisaties bijeen kwamen onder leiding van den heer E. H. Krelage, die nog steeds voorzitter is. Aan de bestuurstafel hadden zitting de heeren J. C. de Lange en H. C. Valeton, destijds leden van het centraal bestuur van den raad, daarin vertegenwoordigende de bloemisterij. Deze groep bloemisterij in haar nog vrij zwakken vorm, werkte onder de auspiciën van den Ned. Tuinbouwraad, werd door den raad bekostigd en trad vooralsnog nimmer zelfstandig naar buiten op, was daartoe ook volgens de bepalingen der statuten van den raad niet bevoegd. Tot einde 1924 werkte de groep bloemis terij in dezen vorm door. Geleidelijk slo ten zich meerdere organisaties daarbij via den N.T.R. aan, totdat einde 1923 begin 1924 zich steeds meer de behoefte aan reorganisatie deed gevoelen. De groep Bloemisterij, als federatie en centrale algemeene organisatie voor het bloemisterij-bedrijf in al zijn onderdeelen, werd gesplitst in afdeelingen, de „kringen". Aanvankelijk werd begonnen met drie kringen, n.l. kring bloemist handelskwee kers, kring bloemist winkeliers en kring bloemist, hoveniers, doch het onderling contact bleeft bewaard, in het groeps bestuur en in de groep zelf. Geleidelijk traden meerdere bloemen veilingen tot de groep bloemisterij toe, totdat voor' enkele jaren vrijwel alle bloe menveilingen van meer of mindere betee- kenis bij de groep waren aangesloten. Zoodra evenwel maar even de behoefte tot nauwere samenwerking door deze or ganisaties werd kenbaar gemaakt, heeft onmiddellijk het groepsbestuur daartoe de gelegenheid geboden en de vorming van een afzonderlijken kring bloemenveilingen bevorderd. In groote trekken gaf spr. een overzicht van den geleidelijken groei der organisatie. Aangevangen met een aantal van negen organisaties, trokken al spoedig enkele zich daarvan terug, zoodat er dus maar een kern van een viertal organisaties over bleef met naar schatting een ledental van 150 a 200 leden. Als het eerste bestuur trad op wijlen de heer J. C. Lange, voorzitter, met als mede bestuursleden wijlen de heeren C. M. Knopper, Fr. Buttstedt, C. H. B. Alsche en de thans nog bekende figuren J. Mensing, W. Lodder en A. Steensma. Bedriegen de bescheiden niet, dan zijn de heeren Men sing en Lodder onafgebroken lid van het groepsbestuur geweest en vieren zij als zoodanig binnenkort dus hun 25-jarig jubileum. Reeds vrij spoedig blijkt dat het gele den verlies aan vereenigingen zich her stelt doordat nieuwe organisaties zich aansloten. Zijn van de patroons-organisaties Am sterdam en Den Haag van de oprichting af aangesloten en vieren dus in dit opzicht ook deze vereenigingen een jubileum, van de nieuw aangeslotenen is nog slechts Utrecht over. De andere bestaan niet meer of kozen een gewijzigde organisatie-vorm. In het jaar 1916 is het aantal aangeslo ten vereenigingen uitgebreid tot 18 met een voor het eerst controleerbaar ledental van pl.m. 500. Op de Jaarvergadering 1916 waren aanwezig 20 afgevaardigden, vertegen woordigende 14 vereenigingen; in 1926 24 vereenigingen met een totaal van 1227 leden. Onder deze vereenigingen tel den wij 17 patroons-vereenigingen, 2 veilings-vereenigingen, 2 handels-organi saties, 2 cultuur-vereenlgingen en de Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, die bij deze reorganisatie, nu zij niet rechtstreeks bij den raad lid kon blijven, thans de groep met haar medewerking steunde en nog steunt. Belangrijk was sindsdien de toenemende deelname der bloemenveilingen Utrecht, Rijnsburg en Nijmegen sloten zich kort na deze reorganisatie in 1925/'26 aan. gelei delijk gevolgd door meerdere veilingen, totdat ih 1933 de kring bloemenveilingen werd gevormd. Daarmede ging een zeer belangrijke stijging van het ledental gepaard, waar door ook de belangen der vele veiling kweekers in de groep werden vertegen woordigd. Mag dan het aantal der aangesloten vereenigingen niet zoo belangrijk zijn ge stegen, de groep geeft een veel juister beeld van het vakbelang, doordat alle onderdeelen daarin zoo volkomen tot hun. recht komen. Gecentraliseerd voor de algemeen belan gen in de groep bloemisterij, gedecentrali seerd voor de onderdeelen in de vrijwel autonome kringen, vertegenwoordigende thans ruim vierduizend (nauwkeurig 4387) leden en dus vrijwel de helft van wat offi cieel als bloemkwêeker geregistreerd is. MET LUIFEL f. 8.75. Shelters f- 4.95 Tentstokken f. 0.17 Haringen 6 ct. Houten hamer25 ct. Spiritusstellen 25 ct., 75 ct. Primus (sportmodel) f. 3.45 Rugzakken vanaf 50 ct. Broodzijtasch 95 ct. Bagagezijtasch f. 1.10, f. 1.75 BREESTR. 120 - TEL. 2418. 5339 OFFICIEEIE AANKONDIGING. met de Salonstoomboot „PRINSES JULIANA". Aantal perso nen 575. Vertrek (op werkdagen via Kagermeer, des Zondags via Brasemermeer) Leiden Haven 9 uur v.m., aank. Amster dam, Sloterkade, 12.30 n.m. Vertek Amsterdam 5.30 nam,, uur nam. 3782 TARIEF 2de KLASSE: Aank. Leiden TARIEF Iste KLASSE: Volwassenen, retour f. 1.00 Enkele reisf. 0.70 Kinderen v. 410 j. half geld Volwassenen, retour f. 0.50 Enkele reisf. 0.40 Kinderen v. 4 tot 10 J. f. 0.30 De boot vaart in combinatie met de H.T.M Plaatsbewijzen verkrijgbaar in de tram. dienst Den Haag—Leiden Vertrek Den Haag. Plein, 7.20. 7.38 en 8 uur v.m Deze dienst vangt aan op 28 Juni en eindigt met 6 September. KANTOOR LEIDEN HAVEN 38, TEL. 1102. - De Ondernemers y Aaglendraat 24 Leiden Tel 3Z9( 8130 Bij ons worden geregeld be stellingen aangenomen van: Piep- en Braadkuikens vanaf f. 0.38 p. stuk. G. W. ZANDVOORT. Ma ars - mansstceg 12 - Telefoon 850. 8786a HEREN REGENJASSEN van prima stof en afwerking verschillende dessins vanaf f. 14.50, if. 16.75, f. 19.50, f. 22.50, f. 24.50, f. 27.50. Gegarandeerd Waterproof. DAMES REGENMANTELS, een buitengewone afwerking, vanaf f. 16.75, f. 22.75, f. 24.50. 8554a MARE 118 - le Huis vanaf de Haarlemmerstraat. TE AMSTERDAM. - Opgericht 19 October 1878. Theoretische en practische opleiding tot Technisch Officier ter Koopvaardij. Aanmelding voor toelating tot den 2-jarigen cursus kan dagelijks geschieden van 2—4 uur aan de school, waar een prospectus verkrijgbaar is. Zoowel leerlingen H.B.S. en UL.O.-school als van een Ambachtsschool kunnen worden toegelaten, 5330 'S-HERTOGENBOSCH. De Prov. Noordbrabantsche en 's Hertogenbossche Courant ls het Hoofdblad van de Prov. Noord-Brabant. Wordt daar het meest gelezen, in vele gemeenten schier uit sluitend en verschijnt dagel. Voor 's-Hertogenbosch meest afdoende publiciteit. Uitgevers: J. J. ARKESTEYN ZOON 's-Hertogenbosch. 3-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7