LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 18 Juni 1936 BUITENLAND. spanje. LUCHTVAART. EL. ..CONCERT P1ETLRSKLKK ..Sursum Corda" Leo Mens (orgel) Johan Feitkamp (fluit) Niet zoodra is in waarheid de zomer begonnen of Leo Mens zit weer achter zijn geliefd orgel om zijn getrouwe groep luis teraars te verrassen met een even welver zorgd samengesteld als uitgevoerd pro gramma, bestaande uit een serie beknopte, doch interessante nummers, die in samen werking met het Uitstekende koor van „Sursum Corda", onder leiding van Anthon van der Horst ten gehoore werden ge bracht. Bekende en minder bekende na men uit de muziekliteratuur waren op het stijlvolle programma gelijkelijk verdeeld: geniale meesters ais een Palestrina, een Ingegneri. een Bach of Mozart, evenzeer als kundige getuigenissen van 'n Padbrué, een Févin of Michaël Pratorius, de laatste wellicht nog meer in eere om zijn musi cologische schrifturen o.a. zijn beroemde „Syntagma musicum", een der belangrijk ste studie's over de lnstrumtatie der 17e eeuw, dan om zijn compositie's. Italiaan- sche meesters als Giuseppe Ottavio Pltoni, Domenico Zipoli en Lotti waren eveneens vertegenwoordigdtezamen dus een keuze, die meerdere onbekende juweeltjes bracht en die daarom al tot dankbaarheid ver plichtte. Het zou ons te ver voeren het programma gedétailleerd te bespreken: maar vóór alles dient gereleveerd, dat het ook geestelijk een harmonischen in druk maakte: de teksten der koorwerken vormden een voortreffelijke eenheid. Sursum Corda heeft fijnzinnig en met groote zuiverheid gezongenzelfs de uiterst moeilijke inzetten en stemvoerin gen in het klagende en uitdrukkingsvolle „Crucifixus" van Lottl werden in een op vallende reinheid en met veel gemak voor gedragen. Bijzonder voldeden de sopranen, uitmuntend door een heldere en ronde toongevlng ln de drie sublieme vrouwen - koortjes van Palestina. Een zwak punt is ook bij dit koor het aantal der tenoren, wier klank bijv. in het „Amen" van Pratorius devoot-gestemd „Vater Unser" niet voldoende naar voren kwam. Maar dat is slechts een kleinigheid naast zooveel goeds qua afwerking en inleving. Indruk wekkend van voordracht was bijv. het ont roerende „Tenebras factae sunt" van Ingenerl, dat ons sterk getroffen heeft. Het beschaafde zingen van Sursum Corda viel wederom op onder de als steeds zoo kundige leiding van Iemand als v. d. Horst, die ons o.a. ook in kennis bracht met een mooie, hoewel niet krachtig persoonlijke compositie van Padbrué op de tekst van Vondel's wondere „De Kruysbergh". als mede met het geïnspireerd geschreven „Descende In hortum meum" van Févln. Leo Mens zij hulde gebracht voor zijn muzikaal en technisch verzorgd orgelspel een enkele misgreep in den aanvang zij hem gaarne vergeven zooals hij Bach's juichende emoll prélude speelde, was hij weer de organist die bezieling volkomen aan technische beheersehing paart. Van den Kerckhoven's Fantasia uit „Momenta Musicae Belgicae" was musicologisch in teressant gekozen, maar bezit toch te veel drukke franje om deze compositie voor ons gevoel hoog te doen aanslaan Ook in de accompagnementen van den fluitist Johan Feitkamp was Mens in zijn element. Met belangstelling en stijgen de vreugde beluisterden wij het teedere en uiterst soepele fluitspel van Feitkamp, wiens gevoelige artisticiteit bleek in Sonate in C dur van Bach en in Mozart's overbe kende Andante in C dur, dat echter door de eeuwen heen zal supremeeren als een melodieuse uiting van diens genialen geest. Het tempo nam Feitkamp o.i. echter wel iets te traag: het moet „Andante" blijven! Mens en Feitkamp, wiens toon als in een zilveren vloeiing door de hooge gewelven stroomde en die alle moeilijkheden met spelend gemak overwint de pianlsslmi hoorden wij haast nimmer zóó geacheveerd en innig harmonieerden uitstekend. Al te zamen dus een concert, dat op hoog peil stond en het ln verblijdend aantal opgekomen gehoor veel bevrediging heeft gegeven DE ALGEMEENE TOESTAND. ENGELAND VOOR OPHEFFING DER SANCTIES. In de sancties schijnt het pleit inder daad beslecht! Het Britsche kabinet heeft met algemeene stemmen besloten, zich in het Lagerhuis uit te spreken voor een opheffing der sanctie-maatregelen tegen over Italië. Eden zal een verklaring dienaangaande afleggen. De kabinetszitting duurde een uur en drie kwartier. Het is mogelijk, dat een mededeellng zal gericht worden aan de andere betrok ken leden van den Volkenbond over het standpunt, ln de Britsche kabinetszitting inzake de sancties ingenomen. Een dergelijke mededeellng zou de aan staande besprekingen van den Volken bond vergemakkelijken. In parlementaire kringen wordt gezegd, dat Eden ln zijn verklaring voor het par lement zal te kennen geven, dat de re geering bereid is het initiatief te nemen om in de a.s. Volkenbondsassemblee de afschaffing te vragen van de sancties. In dezelfde kringen meent men, dat één der voornaamste argumenten, welke de regeering aan zal voeren, zal zijn: de noodzakelijkheid om in Europa de collec tieve veiligheid weer te doen functionnee- ren, welke in gevaar was gebracht door de onzekerheid in den internationalen toestand tengevolge van het uitblijven van Duitschland's antwoord op de Brit sche vragenlijst. Van bevoegde Italiaansche zijde wordt de opvatting van de hand gewezen, dat Italië met het oog op de mogelijke op heffing der sancties nieuwe elschen heeft De opnetflng der sancties, zoo wordt hieraan toeg-voegd, zal door Italië als een afdoend bewijs voor de erkenning van de door den Volkenbond Jegens Ita lië begane gerechtelijke dwaling worden beschouwd. EB.TA*Telef.6£€ 4556 (Ingez Med.) BELGIË. De stakingsactie breidt zich nog altijd uit. In een bijeenkomst van vertegenwoor digers van patroons en werknemers, ge presideerd door minister-president van Zeeland, is een ontwerp-accoord tot stand gekomen van den volgenden inhoud: Het loonmlmmum van den volwassen arbeider in vollen dienst bedraagt 32 francs bij een werktijd van 8 uur per dag; op korten termijn wordt een vacantie van 6 dagen ingesteld; de werktijd zal progressief verminderd worden tot 40 uur in de gevaarlijke en ongezonde indu strieën. Waar de gedelegeerden geen mandaat hadden gekregen, konden zij zich slechts verbinden, dit ontwerp aan hun organisa ties voor te leggen. De ministerraad ls na het tot stand komen van dit ontwerp bijeengekomen; in een offlcieele mededeeling wordt de hoop uitgesproken, dat de voorgenomen maat regelen tot ontspannig zullen leiden. Men meent, dat het werk Maandag zou kunnen worden hervat. Intusschen is de staking ook overge slagen naar de Brusselsche buitenwijken, doch het is nog onbekend, hoe gereageerd zal worden op bovenstaande overeen komst. Gisteren is een groep stakers met een roode vlag voorop van Anderlecht naar Brussel getrokken, waar het volkshuis gevestigd ls. De betooging werd ontbon den onder den kreet; „Leve de algemeene staking!" ?n onder het zingen van de „In- cernatioir Met ht op de mogelijkheid van een algemeent .'.king heeft de burgemeester van Brusstl, Adolphe Max de bevolking herinnerd aan de politie-verordening. vol gens welke niet-geautoriseerde bijeen komsten en optochten niet gehouden mo gen worden, waaraan hij toevoegde, dat strikt de hand zal worden gehouden aan de voorschriften. Vooral in de metaalnijverheid heeft de staking groote afmetingen aangenomen. Te Antwerpen is de toestand onveran derd, al wordt druk verder geconfereerd met bemiddeling der autoriteiten. Gisteren zijn de stakers te Luik erin ge slaagd, verschillende sluizen op de Maas te bezetten. Groepen stakers zijn de Maas opgevaren tot Hoei en hebben zoodoende de binnenscheepvaart zoo goed als stilge legd. Er is te Luik een strenge ordedienst in gesteld. Met mitrailleurs bewapende pant serauto's -der gendarmerie patroullleeren door de straten der stafl en de omgeving. De bereden gendarmerie belet iedere po ging tot samenscholing. In de streek van Fleron vielen de stakers de groente- en melkhandelaren lastig, die zich naar de stad Luik begaven. Tal van vrachtauto's werden omvergeworpen. Te Seraing zijn alle winkels en groote magazijnen gesloten. Ook te Ougree was geen enkele winkel open. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de staking uitgebreid tot de textielarbei ders te Verviers en Peplnster. Alles wordt gedaan om het bezetten der fabrieken te verhinderen. Incidenten deden zich voor te Encival, waar vier arrestaties plaats vonden, waaronder die van het communistische provincie- en gemeenteraadslid Lamberet. Onder het zingen van de „Internationale" trokken de arbeiders ln optocht door de straten. Het werk op het fort van Tancremont is stilgelegd. Ook aan het werk van het fort van Battice is de staking volledig. In de mijnen te Batice is thans de ploeg arbeiders, die aangesteld was voor het, onderhoud der mijnen, eveneens in staking gegaan, zoodat men verplicht is geweest, de paarden naar de oppervlakte te bren- gen. Te Gent ligt alle werk in de haven stil. Ook in de metaalnijverheid ls de staking algemeen. Gisteren is tevens staking uit gebroken ln verschillende groote weve rijen te Gent. Voorts ls te Lookeren staking uitgebro ken als gevolg van enkele ongeregeldheden o.a. tijdens het lossen van een Neder- landsch schip. Verschillende fabrieken, welke haar goederen per boot willen verzenden, heb ben zich verplicht gezien, de zendingen terug te doen komen. DUITSCHLAND. Himmler algemeen politie-chef. Hitier heeft op voorstel van den rijks minister van binnenlandsche zaken, ter coördinatie van de taak der politie in het Duitsche Rijk, den plaatsvervangen- den chef der geheime staats-polltie van Pruisen, den rijksleider der S.S., Heinrich Himmler, tot chef van de Duitsche poli tie in het rijksministerie van binnen landsche zaken benoemd. Himmler is 35 jaar oud. ROEMENIË. Politieke aanslagen. Prof. Grauer, een broer van den direc teur van het blad „Dlmineata" en zelf een der medewerkers aan dit blad, ls aan gevallen en ernstig gewond door jeugdige nationalisten, die doorgaan met het voe ren van een campagne tegen de redac teuren van de sociaal-democratische bla den „Dimineata" en „Adverul". De direc teur van laatstgenoemd blad, die gisteren werd gewond, verkeert nog steeds ln zorg- wekkenden toestand. Voorts ls een groep nationalisten door gedrongen in het gebouw van de redactie van het blad „Credinza". waar zij den directeur en twee redacteuren aanvielen en mishandelden. De politie heeft in ver band met de aanslagen zeven verantwoor delijke personen gearresteerd. ENGELAND. Reorganisatie van de luchtmacht. Het ministerie van oorlog deelt mede, dat de luchtraad besloten heeft belang rijke wijzigingen ten uitvoer te leggen in het systeem van commando en beheer over de binnenlandsche afdeelingen van de Royal Air Force, teneinde te komen tot een passende organisatie voor de uitge breide luchtmacht, die met snelheid en doelmatigheid zal moeten functionneeren in tijden van oorlog en vrede. Er worden vier commando's ingesteld. Een afdeeling eskaders bommenwerpers, een afdeeling vechteskaders, samenwerkingseskaders en waarnemerscorpsen, een kustafdeeling vliegbooten en een algemeene verken ningseskader en een oefenafdeeling, die met enkele uitzonderingen de controle zal hebben over alle oefeneenheden in het land. De luchtverdediging van het land zal worden toevertrouwd aan drie comman do's, waartusschen de samenwerking door het ministerie van luchtvaart zal worden verzorgd. FRANKRIJK. 0 Auriol over de .financiën. Vincent Auriol zal heden ln de Kamer een uiteenzetting geven over den toestand der rijksmiddelen en den flnancleelen toe stand Auriol heeft aangekondigd, dat hil verscheiden wetsontwerpen zal Indienen met name terzake van een wijziging in het statuut van de Banque de France en de nationalisatie van oorlogsindustrieën. In een interview met de ..Tribune des Nations" zeide Auriol: ,Ik ben een grondig tegenstander van devaluatie". Auriol gaf hiermede antwoord aan de devaluisten die meenen. dat de franc moet worden ..aangepast". Verkeeren zil in de illusie, a dus Auriol dat in zulk een geval het pond en de dollar oo het huidige niveau zouden blijven? Nauwelijks zouden wij ons hebben „aan gepast" of het evenwicht zou weer ver broken worden, want de monetaire poli tiek der Angelsaksische landen is in de eerste plaats opportunistisch. 25 milliard franc aan biljetten en 20 milliard aan goud is aan de circulatiebank onttrokken Een economische opleving moet deze terugbrengen, maar deze op leving ls alleen mogelijk door een verhoo ging van het binnenlandsch priisniveau. hetwelk door hoogere loonen moet worden voorafgegaan. De stakingsbeweging in de provincie blijft afnemen, al is zij nog niet geheel oogeheven. o OOSTENRIJK. Een proclamatie van Otto van Habsburg. Klaarblijkelijk oiider Invloed van den steun van Mussolini, heeft Otto van Habsburg gisteren een proclamatie ge richt tot het Oostenrijksche volk, zeg gende, dat hij hun oproep afwacht om op den troon terug te keeren. De uitbanning van de monarchie noemt hij een inbreuk ■op de wet, terwijl het land het slacht offer is geworden van de omstandigheden. „Evenals mijn vader, aldus Otto, ben ik bereid mij opofferingen te getroosten. Mijn volk gaat mij boven alles. Dat is mijn vaste voornemen. Zoo helpe mij God". HONGARIJE. Het bezoek van Schacht. Thans voert dr. Schacht allerlei bespre kingen. Heden wordt hij ontvangen door rijkskanselier Horthy. Men meent te weten, dat de door Schacht te voeren onderhandelingen be trekking zullen hebben op regeling van de Duitsch-Hongaarsche clearing, waarvan de balans een saldo ten gunste van Hon garije aanwijst, ten bedrage van 25 mil- lioen. DANTZIG. De orde moet worden hersteld. Naar aanleiding van de incidenten, welke zich hebben voorgedaan, heeft de hooge commissaris van den Volkenbond, Lester, er bij den president van den Se naat, Greiser, op gewezen, dat de orde zoo spoedig mogelijk moet worden her steld. Men meldt, dat leden der S.A. van Dantzig opnieuw verscheiden Poolsche burgers hebben aangevallen en gemoles teerd, omdat zij de nationaal-socialistische vlaggen niet hadden gegroet. UIT HET VERRE OOSTEN. Het conflict tusschen Nanking en Kanton. Uit Kanton wordt vernomen, dat de onderhandelingen tusschen de generaals Tsjen Tsjl Tang en Tsjang Kal sjek ont- stemnilUg hebben gewekt bij de Kwangsi- generaals Li Tsjoeng jen en Hai Tsjoeng hsi, die voorstander zijn van voortzetting der z.g. anti-Japansche campagne. Offi cieuze kringen te Sjanghai schrijven de onverzoenlijke houding der Kwangsisten toe aan hun ouden haat tegen generaal Tsjang Kal sjek en ook aan de stopzet ting van den winstgevenden doorvoer van opium uit Kweitsjau te Kanton. Niettemin verwacht men met het oog op de groote meerderheid der troepen van Nanking ln Hoenan, dat de generaals van Kwangsi zich zullen onderwerpep, vooral daar zij niet op de hulp uit KSnton kunnen rekenen. Kanton verlangt steun van Nanking tot overwinning der financieele moeilijk heden. In den loop van gisteren hebben zich onverwacht, gedeeltelijk per specialen trein, de toonaangevende Cblnee'che en .Tv-ansche persoonlijkheden uit Noo"d China naar Tientsin begeven, waar defi nitie'" onderhandelingen verwacht wor den over de verhouding van Noord- China tot Japan. Eischen der Asturische mijnwerkers Ingewilligd. Het conflict in de mUnen van Asturlè is opgelost door de Invoering van de 40-urige werkweek voor de ondergrondsche en van de 44-urige werkweek voor de boven- grondsche arbeiders. Bovendien wordt aan de mijnwerkers vanaf hun 53-jarigen leef tijd een pensioen verzekerd. Deze bepa lingen gelden voor geheel Spanje. Te Barcelona staken een 100.000 arbei ders in diverse takken van bedrijf. Ge- eischt wordt de 40-urlge werkweek, gelijke loonen voor vrouwen en mannen en de in stelling van een werkloosheidskas. ZWITSERLAND. Geen 40-urige werkweek. Aanslag op Litwinof voorbereid? De nationale raad heeft de ratificatie van de internationale overeenkomst inzake de 40-urige werkweek met 72 tegen 41 stemmen verworpen. De „Matin" meldt uit Genève, dat de politie op grond van het verbod van het schaduwen van personen ten behoeve van een vreemde mogendheid te Zuerich den Deen Nordman heeft gearresteerd. Hij zou den Zwitser Planque, die te Lausanne in hechtenis is genomen, er van beschuldigd hebben, een Oekraien. vijand van sovjet- Rusland, te schaduwen. Deze Oekraien zou een aanslag tegen Litwinof voorbereiden. Het Zwltsersche Telegraaf-agentschap deelt mede, dat de justitie, na vernomen te hebben, dat te Genève een inlichtingen dienst ten behoeve van een vreemden staat was opgericht, een onderzoek heeft inge- steld. Hieruit is gebleken, dat gedurende 3 maanden eenige personen te Genève een vreemdeling, die vaak naar deze stad kwam (blijkbaar den bovengenoemden Oekraien) hebben geschaduwd. Op last van den rech ter van Instructie heeft de politie den Zwit ser Planque gearresteerd, die Dinsdag naar Genève is overgebracht en bekend heeft, voor zijn diensten een bedrag van 600 frs. te hebben ontvangen. Uit zijn bekentenis bleek verder, dat twee personen mede plichtig zijn. waarna de Deen Nordman is gearresteerd, omdat hij tezamen met Planque te Genève iemand zou hebben geschaduwd, die bekend is door zijn anti- Russische activiteit. POLEN. Volmachten voor de regeering. De Sejm heeft goedkeuring gehecht aan een regeeringswetsontwerp, waarin spe ciale volmachten worden toegekend aan de overheid in de grenszone voor het geval zich gevaren mochten voordoen uit bin nenland of bedreigingen uit het buiten land. PALESTINA. Wijkt Engeland? De terreur dient onverminderd voort. Volgens berichten uit Joodsche bron. zou Engeland toch tijdelijk de Joodsche immi gratie willen stop zetten, doch bevestigd is dit niet. o ZUID-AMERIKA. Weer een revolutionaire beweging in Bolivia? Volgens ontvangen berichten zouden de Bolivlaansche grenzen gesloten zijn. Het gerucht doet de ronde, dat in Bolivia een revolutionaire beweging zou zijn uitge broken. VLIEGVELD YPENBURG IN AUGUSTUS GEREED. De werkzaamheden aan het, voor de Haagsohe aeroclub bestemde vliegveld, gelegen aan den nieuwen rijksweg van Den Haag naar Delft, vorderen goed. Vierhonderd arbeiders werken thans om het veld op 15 Augustus a.s. gereed te krijgen. Het hoofdgebouw, met een groot terras, zal vermoedelijk eerst ultimo Augustus in gebruik kunnen worden ge nomen. Het terrein is ongeveer 60 hectaren groot. Aan den rijksweg komt een 25 meter breede Ingang. Een der belangrijkste vereischten voor een goed terrein is de drainage. Hieraan wordt dan ook bijzondere zorg besteed. Men maakt gebruik van een ingenieuze vinding, welke voortreffelijk werkt. Niet minder dan 84.000 meter buis wordt zeer nauwkeurig in de vele hoofd en zijkanaaltjes gelegd. Rondom het veld is een ringsloot gegraven, met aan de buitenzijde een dijk, welke bi) vliegfees- ten als natuurlijke tribune dienst kan doen. Wat de technische bijzonderheden be treft, kan worden medegedeeld, dat een eigen stoomgemaal ls gebouwd. Er zal een hangar komen van 50 bij 26 meter, met constructie-werkplaatsen. Om het vlieg veld heen zal een volledige nachtverllch- ting komen. Om voor de vliegers de rich ting van den wind aan te geven, zal in het midden van het terrein een vuurpot, welke doorloopend rookt, worden ge plaatst. Wanneer de weg gereed ls. die aanslui ting zal geven op den rijksweg Den Haag—Utrecht, zal daar tevens een nieu wen ingang worden gemaakt. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, 17 Juni van Amst. n. Ham burg. AMSTELLAND, 17 Juni van Amst. naar Z. Amerika. EEMLAND. thuisr., 16 Juni n.m. 9 uur van Paranagua. KON NED. STOOMB. MIJ. TRAJANUS, 17 Juni van Amst. n. Ham burg. ORPHEUS, 17 Juni van Amst n. Kopen hagen. DEUCALION, 17 Juni van Palermo naar Messina. ORESTES, 16 Juni van Zante n. Algiers, ARIADNE 17 Juni van Danzig te Konen- hagen BAARN, 17 Juni y. Payta n. La Libertad. BERENICE. 17 Juni v. Kopenhagen te Gdynia. BOSKOOP, 17 Juni van Liverpool naar Antwerpen, GANYMEDES. 17 Juni van Malta naar A!exandrië. HERCULES. 17 Juni van Istanbuol naar Bourgas. MEROPE. 17 Juni van Portimao n. Olhao. OBERON Algiers naar Danzig, pass. 17 Juni n.m. 6 u. Finisterre. VAN RENSSELAER. 17 Juni n.m. 8 uur. van Madeira n. Plymouth. THESEUS 17 Juni n.m. 5 u. 30 v. Hamburg n. Amst. TRITON. 14 Juni v. Antwerpen te Para. MIJ. OCEAAN. EURYBATES. Java n. Amst., pass, 17 Jufll Gibraltar ALCINOUS, Java n. Amst. pass. 17 Juni Perim. LAERTES. 17 Juni v. Belawan n. Amst. PHRONTIS Amst. n. Java 18 Juni van Suez. EURYMEDON. Liverpool n. Java. pass. 17 Juni Gibraltar. HALCYON LIJN FLENSBURG. Vlaardlngen n Lulea 17 Juni uit den N Waterweg. STAD HAARLEM, pass. 17 Juni Gibraltar. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuis reis, 17 Juni van Genua. ENGGANO, 17 Juni van Hamburg te Amst. JOHAN DE WITT, toeristenvaart, 17 Juni van Lissabon. JAN PZ. COEN, uitreis, 18 Juni te Southampton. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK vertrekt 18 Juni van Havre n. R'dam. REGGESTROOM, uitr.. pass. 17 Juni Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN. 18 Juni V. Hamburg n. Amst. JAGERSFONTEIN. 18 Juni v. Durban n, Lorenzo Marques. MELISKERK uitr., pass 17 Juni Dun- geness RANDFONTEIN17 Juni v. Belra naar Lorenzo Marques. HOLLAND O. AZIE-LIJN. GAASTERKERK. thuisr., 18 Juni v.m, 6 uur te Marseille. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALPHERAT, uitr., pass. 17 Juni Teneriffe. ALWAKI. thuisr.. 17 Juni van Victoria. JAVA—NEW YORK LUN KOTA INTEN New Orleans n. Macassar, pass. 17 Juni n.m. 5 u Barbados. MADOERA. Java n. New York. 17 Juni te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDUK, uitr. 17 Juni van Bridgeport. BREEDIJK 17 Juni v. R'dam te Boston. BOSCHDIJK. thuisr.. pass. 18 Juni Dun- geness. DINTELDIJK. uitr.. 16 Juni van Bermuda. DRECHTDIJK uitr.. pass. 17 Juni Dun- eeness STATENDAM, toeristenvaart. 18 Juni van Amst. n. R'dam. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN. 16 Juni v. Manilla n. Saigon. JAVA—CHINA—JATAN LIJN TJISAROEA. 16 Juni v. Honkong naar Muntok. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. NIJKERK, uitreis, 17 Juni te Port Plrie. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. BINTANG, 17 Juni van Pacific Kust te Soerabaya. ROTT. LLOYD KERTOSONO, thuisreis, 17 Juni n.m. 4 u. van Marseille. GAROET. thuisr., pass. 17 Juni v.m. 8 u. Perim. - t* KOTA PINANG, uitr. 18 Juni n.m. 7 u te Belawan BI.ITAR 18 Juni v.m. 8 u. 10 van Rdam n. Hamburg J. H. F. E., te W - Voor Duitschland hebt u een pas noodlg. Warmond. Lelden, Alphen Zwammer- dam. Woerden, Utrecht, Amersfoort, Voorthuizen, Apeldoorn, Deventer, Goor, Delden, Hengelo, Enschedé Gronau, Och- trup, Burgstelnfurt, Munster. Totaal 256 K. M. DIVERSE STOpMVAARTBERICHTEN BOEKELO, 17 Juni van Amst te Lapa- luoto. FRIESLAND, 16 Juni van Leningrad n. R'dam. HENNIE, 16 Juni van Zaandam te ips- JEANNETTE, 16 Juni v. Goole te Vannes. REGINA, 16 Juni van Goole te Bideford- ST. PHILIPSLAND, 16 Juni van Lenin grad n. R'dam. SCHIELAND, 16 Juiu van Hamburg n. oe Tyne. TRITO, 16 Juni van Belfast n. Fowey. LINGE, 16 Juni van R'dam te Archangel. VECHT, 17 Juni v. R'dam te Ornskjoldvis. A K. te K. Z. Geregeld blijven inspui ten, tot u niets meer merkt, anders zit er niets op. S. K. te A. a. d. R. In uw geval raden wij u aan een dokter te raadplegen. J. D., te L. Het ls geoorloofd een zoodanige foto ln het openbaar genome te publiceeren. ,__j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2