77sté Jaargang DONDERDAG 18 JUNI 1936 No. 23382 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D cis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te (betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.l Oit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. DANKDAG SLAG BIJ WATERLOO. Burgemeester en Wethouders van Lei den: Gezien de circulaire van den Staatsraad. Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21en Augustus 1831 (Provinciaal blad no. 110). Brengen ter algemeene kennis dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand. no. 72. de dank dag of Godsdienstige viering der overwin ning van Waterloo ditmaal op Zondag den 21en dezer maand zal worden gehouden. Leiden. 18 Juni 1936. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN. secretaris. 5352 GOUDEN DOCTORATEN. Maandag 22 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wijborgh te Stock holm, oud-gezant in Zweden en kamer heer i. b. d. van H. M. de Koningin, aan de Leidsche Universiteit cum laude pro moveerde tot doctor in de rechtsgeleerd heid. Woensdag 24 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. O. J. E. baron Van Wassenaar van Catwijck te 's-Graven- hage, oud-lid van de Eerste Kamer, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor ln de rechtsgeleerdheid. Woensdag 24 Juni aA. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. Ph. F. de Haseth Evertsz te 'sGravenhage, oud-president van het Hof van Justitie te Curagao, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Donderdag 25 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. Th. M. Verster te 's-Gravenhage, oud-directeur en com missaris van Handelmaatschappijen, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. Prof. dr. G. G. Kloeke tot voorzitter benoemd. In de gistermiddag voortgezette jaar vergadering van de Maatschappij der Ne- derlandsche Letterkunde is in de plaats van prof. dr. N. J. Krom als voorzitter ge kozen prof. dr. G. G. Kloeke. In een onderhoud, dat het „Algemeen Handelsblad" gisteren had met den schrij ver H. Marsman over den hem toegeken- den prijs van f. 1000, den C. W. van der Hoogt-prijs, verklaarde hij geen termen aanwezig te achten dezen prijs te weige ren. Dat de Maatschappij het vorig jaar 't advies van de Commissie voor Schoone Letteren niet heeft gevolgd, was op zich zelf zonderling genoeg, omdat in deze commissie vooraanstaande literatoren zit ting hebben, die dienen uit te maken wie voor den Van der Hoogtprijs in aanmer king komt. De niet-bekroning van zijn „Porta Nigra" ondanks de aanbeveling der commissie ziet de auteur dan ook uitslui tend als gevolg van zijn aanval op de Maatschappij in 1931. Het heeft hem ge noegen gedaan, dat de Maatschappij thans haar houding heeft herzien en te vens dat de commissie voet bij stuk heeft gehouden. Wanneer het een prijs van de Maatschappij persoonlijk was geweest, zou er aanleiding hebben bestaan zich ernstig te beraden. Thans ziet de auteur de Maatschappij slechts als schakel tus schen het Van der Hoogtfonds en den be kroonde, in zekere mate dus als exécutrice testamentaire. Zeker niet als schenkster van een gift uit eigen kas. De heer Marsman zeide ten slotte de teleurstelling ruimschoots beloond te ach ten, wanneer het conflict tot gevolg zal hebben een reorganisatie van de Maat schappij, zooals die thans reeds bezig is zich te voltrekken. Op de jongste vergade ring in Mei zijn twee derden van de voor stellen der reorganisatie-commissie aan vaard, een succes, dat vertrouwen geeft in de ontwikkeling van het instituut. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van den minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, is de heer J. C. M, Warnsinck te 's-Graven- liage tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der letteren sn wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit sillier, om onderwijs te geven in de ge schiedenis van het zeewezen. HISTOLOGISCH LABORATORIUM. Jaarverslag van de afdeeling weefselkweek I Aan het werkverslag over 1935 van bovengenoemde afdeeling, uitgebracht door dr. P. J. Gaillard is het volgende ontleend Kleine fragmenten van organen en weefsels, ontnomen aan het levende lichaam, hetzij van embryonen of van volwassen dieren, kunnen, als ze onder bepaalde voorzorgsmaatregelen worden gebracht in een voedingsbodem, bestaande uit een mengsel van bloedvloeistof en een extract van jonge embryonen, gedurende langen tijd (vele jaren) buiten dat levende lichaam worden gekweekt. Deze kweekmethode, die door het werk van Carrel in New York en van zijn leer ling Albert Fischer in Berlijn gedurende de jaren 1910 tot 1920 tot groote ontwikke ling kwam, trok aanvankelijk zeer vele onderzoekers, die zich actief op deze tech niek stortten. Bijna een ieder, die met deze nieuwe methode begon te werken, werd getroffen door den regelmatigen en practisch ongelimiteerden groei der cultu ren. Zij meenden, dat de op deze wijze voor directe bezichtiging en voor het ex periment toegankelijk gemaakte groei van normale en van boosaardige cellen (kan ker), de oplossing zou kunnen bevorderen van talrijke kwellende, nog niet door gronde problemen. Toch waren de wetenschappelijke resul taten in het begin niet zeer bevredigend en in de jaren 1930 tot 1935 verloor de methode vele van de zoo enthousiast be gonnen aanhangers, daar het hen door persoonlijke of ook materieele omstandig heden niet mogelijk was verder te komen. Te veel was verbetering van de methode zelf echter doel geweest. Als middel tot oplossing van de gestelde belangrijke vra gen was zij voor velen te bewerkelijk en te kostbaar en stelde zij bovendien daad werkelijk teleur. Deze desillusie werd voornamelijk veroorzaakt, doordat de weefsels ondanks den langen tijd, dat zij werden gekweekt, wel sterk groeiden (cel vermeerdering) maar zich in vitro niet tot een hoogeren graad van organisatie ontwikkelden 1 zich niet hooger differen tieerden), zooals ze dat in het lichaam zouden hebben gedaan. Meestal ging zelfs de ill het lichaam verkregen ontwikke lingsgraad in de kweek voor een deel weer verloren. Daartegenover waren er enkele mededeelingen van onderzoekers, die. meestal bij toeval, een vooruitgang in ontwikkeling hadden geconstateerd, maar verder kwam het niet. Aan een reeks van onderzoekingen, ver richt in het histologisch laboratorium te Leiden ligt nu de bedoeling ten grondslag, om aan te toonen, dat bij een wel door dachte opstelling van de proeven, vele van de aanvankelijk gestelde vragen wel degelijk door middel van het kweeken van weefsels nader tot een oplossing kun nen worden gebracht. Voorts werden dit jaar onderzoekingen aangevangen naar den invloed van ver schillende metalen op beenvormende en beencellen in vitro, in verband met groote verschillen in de resultaten van operatieve behandeling van beenbreuken door mid del van verbindingspennen, gemaakt uit verschillende soorten metaal. Met het zoölogisch laboratorium der Leidsche Universiteit werd vervolgens een samenwerking verkregen, die daarin re sulteert, dat voortdurend een aantal can- didaten in de biologie aan onderzoekingen van de afdeeling weefselkweek zullen deel nemen. Een eerste resultaat van deze combina tie is, dat het op de wijze zooals bij de beenvorming van de cellen van het voor hoofdsbeen werd uiteengezet, thans ook mogelijk is pootjes van jonge embryonen in vitro een practisch normale ontwikke ling te laten doormaken en ook de fac toren. die hierbij van belang zijn nader te bestudeeren. In den aanvang van het jaar werkte met ondersteuning van de Rockefeller Foun dation, dr. ing. Eugen Hecht op de afdee ling. De samenwerking met dezen onderzoe ker was er voornamelijk op gericht een betere basis te scheppen voor het doen van stofwisselingsbepalingen bij boosaardige (kanker) en normale .weefsels in vitro hetgeen in belangrijke mate tot verrijking van de kennis van het leven van deze weefsels en de verschillen, die daarin tusschen normale en kankercellen bestaan, zal kunnen bijdragen. Bijzonder verheugend was het, dat in dit jaar een groeiende belangstelling van particulieren voor dezen tak van biologisch onderzoek kon worden geconstateerd. Deze belangstelling culmineerde in de energieke pogingen van den voorzitter van de Kamer van Koophandel van Rijnland, den heer D. ten Cate Brouwer, om tot de oprichting van een fonds voor de weefselkweek te komen. Hiermede zou in eerste instantie kunnen worden tegemoet gekomen in het verkrijgen van voldoende krachten, die voor de vele voorbereidende technische werkzaamheden onontbeerlijk zijn en die door bezuiniging van Rijkswege helaas zijn vervallen. Bijzonder stelt de afdee ling het dan ook op prijs, dat de middelen van het fonds reeds een zij het ook geringe bijdrage toelieten. Gehoopt wordt, dat belangstelling in nog breederen kring een mogelijkheid zal scheppen om in de komende jaren tot een verdere uit breiding van de onderzoekingen te k"u<-n Pas dan zou gezegd mogen worden dat het particuliere initiatief hier een jonge tak van theorethische wetenschap zou doen opbloeien. VRAGEN AAN B. EN W. Inzake een bouwplan van „Tuinstadwijk". Het raadslid, de heer J. H. Schüller, heeft den raad toestemming verzocht, de volgende vragen» aan Burgemeester en Wethouders te mogen stellen: 1. Is het juist, dat het onderzoek, dat door B. en W. is ingesteld naar de admi nistratie der Woningbouwvereeniging „de Tuinstadwijk" meer speciaal naar de boe kingen ten laste van het onderhoudsfonds van plan 3 dier bovengenoemde vereeni- ging, heeft uitgewezen, dat er verschil lende bemerkingen waren' te maken over de wijze, waarop deze administratie is gevoerd? 2. Is het juist, dat uit bovengenoemd onderzoek o.m. is komen vast te staan, dat de uitgaven voor de uitgevoerde werk zaamheden over de verschillende jaren niet juist zijn verdeeld: dat de uitgaven gedaan in 1932 voor ramen van wonin gen van plan 3 niet in dat jaar zijn ver antwoord, en dat niet is komen vast te staan wanneer deze post dan wel is ver antwoord: dat op plan 3 over 1934 voor 33% aan materiaal voor verfwerk is ge boekt, terwijl dit percentage hoogstens 20 of 25 mocht bedragen? 3. Is het juist, dat werkzaamheden waartoe geadviseerd was door den Dienst van Bouw- en Woningtoezicht zijn nage laten, terwijl toen deze voorzieningen la ter toch moesten worden getroffen, dit een aanmerkelijke en onnoodige verhoo ging van kosten met zich bracht; dat bij den bouw der woningen van plan 3 an der en materiaal van minder kwaliteit is gebruikt dan voorgeschreven in het bestek. en dat dientengevolge lekkage ontstond en de daaruit voortvloeiende re paraties belangrijke uitgaven vereischten; dat in het algemeen uitgaven voor steen- houwerswerk, het dichten van scheuren in plafonds te voorkomen zouden zijn ge weest, en dat bij beter toezicht van de zijde der Directie bepaalde uitgaven aan merkelijk lager zouden zijn geweest', dat het mede aan dit gebrekkige toezicht is te wijten, dat bij hét bouwen van schuur tjes in plan 2 tal van belangrijke werk zaamheden waren uitgevoerd in strijd met de bestekbepalingcn en dat dienten gevolge op last van den Dienst van Bouw en Woningtoezicht op 20 November 1935 deze werkzaamheden werden stop gezet? 4. Is het juist, dat de architect bij de uitvoering van bouwplan 4 zeer onregel matig het werk bezocht en zich zeer slecht aan het in het bestek omschrevene hield en bij de uitvoering veelal in ge breke bleef de noodige aanwijzingen te verstrekken aangezien deze noodig waren, omdat men zich bij den bouw amper op de verstrekte teekeningen kon verlaten en dat hij zich onvoldoende aan het werk gelegen liet liggen, en B. en W. het Be stuur van „de Tuinstadwijk" heeft doen weten dat aan den architect bii verdere onderhoudswerken of eventueele nieuw bouw geen toezicht noch het verstrekken van adviezen mag worden opgedragen? 5. Indien bovenstaande vragen in het algemeen en op onderdeelen bevestigend mochten worden beantwoord, welke maat regelen zijn B. en W, voornemens te tref fen of hebben zij reeds getroffen, opdat soortgelijke onregelmatigheden bij deze woningbouwvereeniging in de toekomst worden voorkomen? 6 Zijn B. en W. bereid, de rapporten welke over bovengenoemde aangelegen heden zijn uitgebracht, ter inzage in de leeskamer te legger., opdat de Raad van den inhoud kennis kan nemen? ZONNESTRAAL-COLLECTE. In verband met de Zonnestraal-collecte ten bate van de verpleging van t.b.c.- patiënten aller gezindten, welke a.s. Za terdag hier ter stede wordt gehouden, zullen morgenavond vier muziekkorpsen een rondwandeling door de stad maken, teneinde op deze wijze de burgerij nog maals te herinneren aan haar plicht om deze inzameling met milde hand te ge denken. CONTROLE OP RIJWIELPLAATJES. Hedenmorgen vroeg werd door belas tingambtenaren bij de Morschpoorl con trole gehouden op rijwielbelastingplaajyes. Verscheidene rijwielen werden door de ambtenaren in beslag genomen. Ook werden meerdere wielrijders be keurd, die het rijwielplaatje niet duide lijk zichtbaar op de voorgeschreven wijze droegen. WAARSCHUWING TEGEN HET NED. LEGER DES HEILS. De secretaris van den Armenraad ver zoekt ons opname van het volgende: Onder het motto „De wagen komt morgen" doet het Nederlandsch Leger des Heils een beroep op de ingezetenen om alles wat zij willen opruimen mee te geven. Het Nederlandsch Leger des Heils is evenwel geen instelling, die steun ver dient. Het maakt voor het ophalen ge bruik van personen, die niet te vertrou wen zijn en net opgehaalde verkwanselen. Eenige weken geleden is zulks door de politie geconstateerd en heeft de com missaris van politie eveneens gewaar schuwd. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde de dames A. E. C. van Bergen (Den Haag), E, Noorduyn (Nijmegen), M. N. Ekker (Den Haag), L. G. Wymans (Den Haag), J, M. Boerée (Aerdenhout) en J. Josso (Heemstede) en de heeren J, W. L. M. Mensen (Prinsenhagen), H. de Mooy (Leiden), F. H. J. A. Wilmar (Den Haag), C. Cuypers (Rotterdam), J. L. v. Wermes- kerken (Alphen a. d. Rijn); H. v. d. Berg (Enschedé) (cum laude), A. A. P. M. v. d. Sande (Tilburg), Th. O. M. Dieben (Was senaar), J. J. Spierenburg (Overschie) en W. Wiethoff (Leiden): voor het candi daatsexamen Romaansche taal en letteren de heer R. G. C. van Beek (Haarlem). Be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift „Lyophiele niet Amphotere bio-kolloïden beschouwd als electrolyten" de heer P. H. Teunissen, geb. te Leiden; idem op proefschrift „Onder zoekingen over een laesieverschijnsel bij Paramecium caudatum" de heer J. L, L. F. Hartkamp, geb. te Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. K. H. Woldringh (Den Haagi en de heeren W. H. C. Schuk- king (Utrecht) en M. Visser (Den Haag). EVANG. LUTHERSCHE NAAIKRANS „DORCAS". Receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De Evang. Luthersche Naaikrans „Dor cas", die zonder veel uiterlijk vertoon nu reeds vijftig jaar een werk van groote barmhartigheid verricht door geregeld tegen Kerstmis een uitdeeling te houden van gemaakte goederen aan behoeftige gezinnen, heeft gisteravond ter gelegen heid van dit feit een receptie gehouden in de consistorie der Luthersche gemeente. Zeer velen hebben deze gelegenheid aangegrepen om van hun sympathie met dit werk te doen blijken. Onder hen merk ten wij o.m. op ds. De Meyere, die het woord voerde namens den kerkeraad, voorts ds. Makkink en den heer Mussert Sr. waarvan de eerste de gelukwenschen namens den Lutherschen Kring aanbood. Voorts voerden nog het woord de heer De la Court Jr. namens de Diaconie, de heer Mussert Jr. voor de collectanten en mevr. Verstraaten voor de handwerkkrans Lydia. Enkele sprekers deden hun gelukwensch vergezeld gaan van een geldelijke bijdrage, iets wat zeer op prijs werd gesteld omdat men hierdoor in staat wordt gesteld ook een soort jubileum-gave aan de behoeftige gezinnen uit te reiken.. Ook waren vele bloemstukken gezonden, welke het geheel een feestelijken aanblik gaven. De presidente, mevr. M. MakkinkWes- terveld, die reeds achttien jaar deze func tie vervuld heeft, dankte met een enkel woord voor de betoonde belangstelling, de giften en de welgemeende woorden van gelukwensch. Na afloop van deze receptie bleef men nog eenigen tijd in feestelijk samenzijn bijeen. LEIDSCHE ONTSPANNINGS VEREEN. Voor den vischwedstrijd, uitgaande van de L.O.V. blijkt groote belangstelling te bestaan bij de werkloozen van de verschil lende bonden en organisaties. Nog een klein aantal deelnemers kan worden ingeschreven. Aanmelding daarvoor aan het stempellokaal Lammerenmarkt iederen dag van 9 tot 11 uur. De dag van den wedstrijd is bepaald op 23 Juni a.s.; er wordt des morgens precies te 9 uur ver trokken. De boot, waarmede de tocht gemaakt wordt is de „Burg. Gaarland", ligplaats hebbende in de Oude Vest, nabij de Laken hal. Er wordt gevischt in de Ringvaart te Oude Wetering.; daarna volgt een rond vaart over de Kager- en Brasemermeren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: J. J. F van den Wijngaard. Heerengracht 120 Leiden, handel in pe troleum en benzine. Wijzigingen: Boekhandel du Pon. Haar lemmerstraat 81. Leiden. Opheffing filiaal: Voorstraat 41. Katwijk a. Zee. dd. 8 Mei 1936. Gebr. P. en G. van Egmond. Dubbele- buurt 26. Rijnsburg handel in bloemen, bellen en planten. Door uittreding van den vennoot G van Egmond is de vennoot schap onder firma dd. 1 Mei 1936 ont bonden De zaak wordt met toestemming van den uitgetreden vennoot, voortgezet door den vennoot: P van Egmond. als eenig eigenaar, onder den naam: Gebr. P. cn G van Egmond. Prof. dr. J. Huizinga alhier en prof. dr. Albert Verwey te Noordwijk zijn be noemd tot buitenlandsche leden der Ko ninklijke Vlaamsche Academie. Te Den Haag slaagde voor het Staatsexamen L.O. de heer M. Manik, leerling der Gemeentelijke Kweekschool alhier. BINNENLAND. Een rapport inzake de drijfnetharing- visscherij van de Kamer van Koophandel te Vlaardingen. (Binnenland, 3e Blad). De benzine-prijs met een halve cent verhoogd. (Binnenland, 3e Blad). Het conflict in het visscherijbedrijf Katwijkers besluiten niet uit te varen. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Het Engeische kabinet met algemeene stemmen voor opheffing der sancties. (Buitenland, le Blad). Voorstellen tot beëindiging der Belgische stakingen. (Buitenland, le Blad). De Fransche minister van financiën tegen devaluatie. (Buitenl. le Blad). Himmler hoofd der Duitsche politie. (Buitenland, le Blad). Moordaanslag op Litwinof in Zwitser land voorbereid? (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. Bij het gehouden examen der H. C. V. op 16 en 17 Juni te 's-Gravenhage zijn geslaagd mej. J. v. d. Heijden voor cou peuse en mej. J. Kriek voor costumière. Beiden zijn leerlingen van mej, J. I. Th. v. Zwieten, ieerares H. C. V„ Garen- markt 44. In verband met druk reizigers- vervoer tusschen Leiden-Alphen-Gouda zijn de motortreinen 3805 en 3808 vertrek 9.26 van Leiden door Dieseltremen ver vangen. Een deel der auto's, waarmede hulp behoevende ouden van dagen Dinsdag middag naar de boot werden vervoerd, was niet beschikbaar gesteld door de Latax, welke onderneming sedert ruim een jaar is opgeheven, doch door de Ideaal-Tax. eveneens gevestigd in de Narmstraat. Met ingang van heden is het klee- dingmagaziin ,X)e Gunst" van den heer E. van Frank verplaatst van Botermarkt 1 naar Haarlemmerstraat 79. waar vroeger een meubelzaak van den heer Kanbier ge vestigd was. Voor den ondernemer beteekent deze verhuizing een aanmerkelijke verbetering, aangezien hij hier de beschikking heeft over veel meer ruimte en flinke paska mers met volop daglicht. De firma Zaalberg leverde de nieuwe electrische verlichting terwijl de heer Bey het voor het bedrijf vereischte timmerwerk verrichtte in den vorm van wandrekken en een etalagekast. IJMUIDEN, 13 Juni 1936 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.540.30; Tongen f. 0.580.39; Middelschol per kist van 50 K.G. f.16; Zetschol f. 17.50—12.50; Kleine Schol f. 18—4.50; Bot f. 15.50—13; Schar f.53; Tongschar f.2212; Pieterman en Poontjes f. 2.300.85; Groote Schelvisch 24; Middel Schelvisch f. 2213; Klein- middel Schelvisch f.1811; Kleine Schel visch f. 12.507.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 6428; Gullen per kist van 50 K.G. f.14—5.60; Lengen per stuk f. 1.50 —1.15; Heilbot per K.G. f. 0.94—0.74; Wij ting per kist van 50 KG. f. 65.20; Ma kreel f. 7. Aangekomen 2 stoomtrawlers: RO. 16 met f.1907; IJM. 195 met f.2100 besom ming. Verder 3 loggers; KW. 114 met f.449; KW. 60 met f.450: KW. 23 met f. 111 besomming. VLAARDINGEN, 17 Juni KW. 95 met 31 last. KW. 97 met 35 last van verschillende schepen. Prijzen: maatjes haring, jong f. 1717.50, idem groote f, 15 —12.00. VLAARDINGEN, 18 Juni KW. 140 met 26 last van 2 schepen. GDY. 126 met 6 last. Maatjesharing, jong f. 17.10 17.90, idem klein f. 15—15.80, idem groot f. 13.3010.50. Alles naar kwaliteit. De navolgende schepen zijn morgen ra- diotelegrafisch te bereiken, via het kust- station Scheveningen Radio. Alaabi. Alphacca. Alpherat. Aiwaki. Ea- loeran. Boschfontein. Chr. Huygens, Costa Rica, Cottica. Crijnssen, Dempo, Djambi, Gaasterkerk. Jagersfontein, Jan Pretersz. Coen, Johan de Witt, Johan van Oldcn- bamevelt, Kertosono, Marnix van St. Al- degonde, Meerkerk, Poelau Bras, Poelau Tello, Randfontein, van Rensselaer, Rot terdam, Simon Bolivar Streefkerk, Veen- dam. Venezuela en Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsehe vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door aile telegraafkantoren en door Radio Holland.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1