U.V.S. 2-ALPHEN 2 VOETBALWEDSTRIJD De roeiwedstrijden van „Hollandia' LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 13 Juni 1936 Teleurstellende resultaten der Njord-ploegen. H.B.S. Den HaagLeidsch N.V.B. elftal Een drievoudige overwinning van den Leythe-skiffeur Velds (Van onzen verslaggever!. Ideaal weer met veel zon en voor de deelnemers een lekker briesje in den rug begunstigde den eersten dag van het Hollandia-roeUestijn. dat zich ditmaal ook in een aanmerkelijk grooter aantal inschrijvingen dan het vorige jaar mocht verheugen (98 tegen 71 in 1935!. Toch leek ons de stemming langs den kant minder uitbundig dan wij ons van vorige jaren herinneren. Ten deele vindt zulks ongetwijfeld zijn oorzaak in het feit, dat de wedstrijden over het algemeen geen bijzonder span nend verloop hadden, waardoor het enthousiasme van de supporters niet tot het uiterste werd opgezweept, doch voor een veel belangrijker deel schrijven wij dit toch toe aan den maatregel, welke de Koudekerksche overheid in het belang van het verkeer heeft gemeend te moeten nemen door het meerijden langs den Rijnoever over haar grondgebied te ver bieden. Stellig was het volgen der races, vooral per fiets, lang niet van gevaar ont bloot, maar aan den anderen kant ver leenden de luidruchtige aanmoedigingen van de honderden supporters langs den kant aan dit roeiersfeest toch ook een geweldige charme, die aanstekelijk werk te, zoodat ook de bevolking van Koudekerk en Alphen in Njord-, Laga- en Nereus- kampen verdeeld placht te zijn. Door theoretische onmogelijkheid om bij den scherpen Gnephoek met auto's te draalen, is dat meerijden veel minder geworden, al weten wij uit den aard der zaak op het oogenblik, dat wij deze rege len schrijven, nog niet of het club- enthousiasme niet in staat zal zijn om tijdens de eindstrijden van Zaterdag die moeilijkheden te overwinnen. Maar dit is dan ook het eenige, wat we gisteren gemist hebben Verder was er de zelfde sfeer van alle jaren: honderden roeiers en roetsters, getooid met de club kleuren; Bloemen-Bertha, die er voor de 32ste maal in successie bloemetjes ver kocht en ons openbaarde, dat zij „eigen lijk" mej. Gerritsen heet maar op dien naam in dit milieu geen prijs stelt omdat niemand weet, wie dat zou kunnen zijn. En verder de bekende kopstukken als de heeren van Schalk. Bos, Stoop, Ernst Crone, Mieremet en Hudig. zonder welke Hollandia geen Hollandia zou zijn bene vens dr. Marres en dr. Meurer, wier aan wezigheid vooral van belang was in ver band met hun gezaghebbende stem in zake de uitzending van Hollandsche ploe gen naar de Olympische Spelen. Omdat het bloed nu eenmaal kruipt, waar het niet gaan kan. gaat onze be langstelling als vertegenwoordiger van het Leldsch Dagblad uit den aard der zaak voor al uit naar de verrichtin gen der Leidsche ploegen en in dit opzicht stelde Njord danig te leur. Alleen de Oude Acht bracht het tot den eindstrijd, zoodat de kans, dat de volge lingen van den Zwaan door het groote aantal overwinningen definitief beslag zouden leggen op den zoo vurig begeer den Bertha-prijs, vrijwel tot nul is gere duceerd. Van de Vliet-prestaties verdient de fraaie overwinning vermeld van mej. Nieuwenhuis in het nummer stijlroeien skiff. Wel ondervond zij nabij de finish veel hinder van een sleepboot, waardoor zij moest laten loopen. maar de goede indruk was toen al gevestigd en haar zege verwonderde niemand, die haar had zien roeien. Een zeer goede prestatie verrichtte daarentegen de Leythe-skiffeur Velds. die zijn drie wedstrijden allemaal won en zich daardoor onbetwist de sterkste in het nummer Overnaadsche skiff betoonde. Een woord van warmen lof willen wij tenslotte richten tot de wedstrijdleiding, die ondanks het dichtbezette programma (44 races!!! en ondanks het drukke vaar water. kans zag, de wedstrijden nagenoeg op tijd te doen verroeien en te doen beëindigen. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar onderstaande wedstrijdverslagen. De 4de heat van het nummer Overnaadsche Skiff voor beginnelingen tusschen H. van Veen (Amstel) en R. Loggers (Njord II) leverde een éclatante zege op voor eerstgenoemde, die kort na de start even achter lag, maar op 800 meter lengte voorsprong had en deze regelmatig tot vele lengten ver grootte. De tijd van den winnaar bedroeg 8 min. 22 sec. Onze stadgenoot G. J. Velds (die Leythe) roeide vervolgens een keurigen wedstrijd tegen A. P. Gaarlandt van de Hoop in de 5de heat. Beiden vertrokken gelijktijdig, maar Velds liep uitstekend roeiend en stu rend langzaam maar zeker uit en won on bedreigd in 8 min. 28 3/5 sec. Gaarlandt bleef ver achter. In de Jonge Skiff B (!e heat! ging Van Dalen (de Hunze) het snelste weg en lag op 500 meter 1 lengte voor. Zijn tegenstander Jan Zeegers van de Hoop stuurde minder goed, waardoor hij 3 lengten achter raakte. Daarna ver stuurde ook van Dalen zich, hetgeen hem een lengte kostte. Op de tweede helft her stelde de Hunze-man zich en won met ruim 3 lengten in den goeden tijd van 8 min. 15 sec. Direct na de start van de le heat der Stuurmanlooze Twee tusschen de ploegen van Laga en Njord liepen de Delftenaren weg.Op 800 Meter lagen zij 2 en op 1000 Meter 3 lengten voor. Daarna begon Njord iets in te loopen, doch het beter roeien der Leidenaars leidde door slecht sturen tot geen resultaat, zoo dat Laga haar voorsprong van 2 lengten kon handhaven en won ln 8 min. 3 sec. De le heat van het nummer Stijl-snelroeien dames-achten bracht de ploegen van Nereus en De Hoop aan den start. Beide gingen ln 'n vrij hoog tempo over de 1000 meter lange baan. De damesstudenten hadden een Iets krachti ger eindspurt en wonnen met lengte. De 2de heat van het nummer Stljl-snelroeien damesvieren werd gewonnen door Argo met lengte voorsprong op de Laak in een tijd van 4 min. 14 sec. In de derde heat ging de Hunde met lengte voorsprong op Dordt als eerste door de finish in 4 min. 6 2/5 sec. De beslissing in het nummer Stijl-roeien dames-skiff (juniores) ging tusschen mej. M. S. E. Nieuwenhuis (de Vliet), mej. A. J. J. van der Weg (Spaarne) en mej. E. M. Andries- sen (de Hunze), waarvan eerstgenoemde won en met bloemen werd gehuldigd. Spaarne werd tweede en de Hunze derde. Na al deze damesnummers werd het programma voortgezet met den elndwed- strijd in het nummer Jonge Twee A tusschen aan boei 1 Triton, 2 Njord, 3 Spaarne. Alle drie ploegen startten goed. Njord en Spaarne bleven aanvankelijk ge lijk. terwijl Triton iets afzakte. Spaarne wist daarna een taflengte voor te komen, hetgeen geleidelijk groeide tot l'/« lengte. Triton bleef 3 lengten achter Njord. dat goede tweede werd De winnaars waren J. Luber. bg„ P. d Ridder, sl. en A. Bogt- man, s. Hun tijd bedroeg 8 min. 3 1/5 sec. Voor den eindwédstrijd der Jonge Vier B kwamen aan den start boei 1 Triton, 2 Laak, 3 Njord. Van spanning in deze race was alleen sprake op de eerste 1000 meter, toen Njord en Triton een felle boord-aan- boord-race leverden. Daarna zakten de Leidenaars af en bleven 2>/« lengte achter. De Laak-ploeg speelde van het begin af aan geen rol en bleef ver achter. De tijd van Triton was 7 min. 20 sec. De winnaars waren K. van Marken Lichtenbelt, bg., H. Wefers Bettink, P. Terpstra, H. Y. Kalt, sl. en H. H. F. Hobbel, st. Daarna kwam het laatste damesnummer van dezen dag, de beslissing Stijlroeien Damesvieren (juniores) tusschen de ploegen van de Maas. Amstel en Dordt, waarvan de Am- steldames zegevierend uit den strijd te voorschijn traden en de gebruikelijke bloemenhulde in ontvangst mochten nemen. Het onderling verschil was evenwel mini maal klein. De winnaressen waren: méj. M. Oostlnga. bg., mej. G. v. d. Kwast. mej. B. Oostinga, mej. W. Kat, sl. en mej. O. du Jour, s.vr.; 2. Dordt; 3. Maas. De elndwedstrijd ln 'het nummer Overnaadsche Skiff (beginnelingen) bracht H. van Veen (Amstel) en G. J. Velds (die Leythe) aan den start, die beide reeds twee succesvolle wedstrijden achter den rug haddan. Onze stadgenoot slaagde er zoowaar in zijn derde overwinning in successie te behalen. Na een gelijke start roeiden beide scullers rustig beheerscht gelijk op. Op 500 Meter leidde de Leidenaar met 1 lengte en on danks minder goed sturen in de eerste bocht bedroeg zijn voorsprong bij het in gaan van het laatste rechte eind l'/i lengte, welke hij ln een fraaie eindspurt tot 2 lengten vergrootte. Zijn tijd bedroeg 8 min. 30 sec. In den eindwedstrijd in het nummer Jonge Skiff B bekampten B. Moscow (Poseidon) en R. v. Dalen (de Hunze) elkaar. Laatstge noemde bevestigde den goeden indruk, welke hi) ln de morgenuren had gevestigd en won met 4 lengten verschil op z'n ge mak. Zoowel het waterwerk als het sturen van den Hunze-sculler was verre superieur. Zijn tijd bedroeg 8 min. 2 3/5 sec., het geen een nieuw record beteekent. Het oude record werd in 1926 door de Maas gevestigd met 8 min. 11 sec. De laatste eindwedstrijd van dezen dag was die der Overnaadsche Twee (beginnelingen) tusschen Willem III, Tri ton en De Hoop,. Willem III was het beste weg en maakte een goeden indruk. Op 500 meter lagen alle drie ploegen gelijk. Tri ton voerde daarna het tempo op en liep iets uit op Willem III, dat goed partij bleef geven, terwijl De Hoop achterop raakte. Op 800 meter lag Triton 2 lengten voor en vergrootte daarna regelmatig zijn voorsprong tot 6 lengten. De Hoop was ver achter. De tijd van de winnende ploeg be droeg 9 min. 1 3/5 sec.; de samenstelling was J. Krediet, bg., J. Th. Kingma, sl. en J. S. S. Cohen, st. De 1ste heat der Lichte Skiffs tusschen Triton (Th. L W. van Rave- steijn) en De Hoop (ir. P. C. van Niftrik) gaf aanvankelijk een overwicht van eerst genoemde te zien. Hij raakte evenwel uit de baan, waardoor lr. van Niftrik kon bij komen en zijn tegenstander verder geen kans meer gaf door met 4 lengten te win nen in 8 min. 49 sec. Totdusverre hadden de verschillende wedstrijden over het algemeen een wei nig opwindend verloop ln dien zin, dat vrijwel geen enkele maal de overwinning na een enervecrende eindspurt op de laatste meters werd behaald. Aller hoop was er dan ook op gevestigd, dat de slotnummers van dezen eersten dag, de races der achten de zoozeer ge- wenschte spanning zouden brengen. Het begon met de eerste heat der Jonge A-achten tusschen Laga en De Hoop en dat begin was reeds direct veelbelovend Aanvanke lijk lag De Hoop iets voor, maar het duur de niet lang of Laga spurtte bij en toen ontspon zich een prachtige boord-aan- boord-rage. waarin beide ploegen tracht ten door het tempo op te voeren een voor sprong te behalen Op 1500 Meter lag Laga iets voor, doch de strijd bleef nog vol komen open. Juist toen beide ploegen de eindspurt Inzetten brak No. 6 van De Hoop een riem, waardoor deze ploeg kans loos was en Laga won in 6 min. 58 sec.; de tijd van De Hoop was 7 min. 15 2/5 sec. De 2de heat tusschen Acgir en Nereus gaf heel wat minder spanning te zien. De Amsterdammers bleven aanvankelijk iets achter doordat Aegir fel startte, maar daarna kwamen de Nereïden ondanks een lager tempo onweerstaanbaar naar voren en wonnen onbedreigd met 2 lengten in 6 min. 51 sec. De Groningers komen met een tijd van 7 min. 2 sec. als snelste 2de ln den eindstrijd. Als solistische intermezzo kwam ver volgens de 1ste heat der Oude Skiffs tusschen Willem IIIH. ten Houten) en Maas (N. C. Witkamp) De Maas-sklffeur nam aanvankelijk de leiding, welke zelfs tot 2 lengten groeide. Daarna ging Ten Houten rustiger roeien, zijn slag werd langer en hij liep zlenderoogen ln om tenslotte met 3 lengten te winnen in 8 min. 5 2/5 sec. De 2de heat van het hoofdnummer der Oude Achten bracht Laga en Njord in de baan. Njord startte iets beter en behaalde een kleinen voorsprong, welke door iets beter roeien tot het einde toe werd behouden. Onder groot enthousiasme van den we- derzijdschen aanhang won Njord met een taflengtc in 6 min. 49 1/5 sec.: 2. Laga in 6 min. 50 3/5 sec. In de 1ste heat ging de strijd tusschen Maas en Nereus. De Nereïden waren het eerste weg en op 500 Meter lagen zij een volle lengte voor. Maas hield evenwel hardnekkig vol en liep 1/4 lengte in. Daarna gooide Nereus er weer een schepje op en won met ruim één lengte in 8 min. 40 sec. Maas kwam met een tijd van 6 min. 44 4/5 sec. als snelste tweede in den eind strijd. De eerste dag werd besloten met twee heats in het nummer Jonge Acht B. In de 2de heat leverden Triton en Argo een prachtig gelijk opgaanden strijd, welke door de Tritoneezen met slechts 1/4 lengte verschil werd gewonnen in 6 min. 44 2/5 sec.; 2. Argo ln 6 min. 44 4/5 sec. De Wageningers lagen tot op 1000 meter iets voor, maar verloren hun kleinen voorsprong jdoor slecht sturen op de 2de baanhelft. De 1ste hebt bracht drie ploegen aan den start nJ. Njord, Amstel en Laga. Am stel toonde zich hier verreweg de snelste en won met „een kfiraat" voor Laga en Njord, die elkaar niet veel ontliepen. Argo komt als snelste tweede in den eindstrijd. Tijd Amstel in 6 min. 414'5 sec.; 2. Laga in 6 min. 55 sec.; 3. Njord (taf lengte). De zeilwedstrijden. Voor de zeilwedstrijden van Hollandia, die morgen te 12 uur op het Braassemer- meer aanvangen, zijn de volgende in schrijvingen binnengekomen: 45 M2. klasse: Walta, st. C. A. Vermaat; Boekanier, st. H. Warners. Handicapklasse D: Felogo Redjo, st. D. D. de Graaff: Narmada, st. H. H. Tlele- man. Drakenklasse: Cavalier, st. jhr. mr, E. G. v. Benthem v. d. Bergh; Noorman Godfried, st. H. Wester; Erika. st. F. E. Duerr Jr. Regenboogklasse: Witte Raaf, st. W. H. Wassing: Vennemeer. st, I. J. C. Klingen; Annie II, st. mej. A. v. Nieuwenhuizen: Breehhorn, st. ir. J. Loopuyt; Hollandia, st. C. v. Staveren; Nimf, st. M. G. Brand: De Swan, st. H. F. Zuiderbaan; Duke, st. J. C. v. d. Velde; De Leede III, st. W. v. d. Mey; Saenden. st. S. de Wit; Phecda, st. G. Deichmann; Holland II, st. G.Ruyg- rok; Printer, st. W. J. Meijer; Eelko, st. W. Bergsma; Titia, st. T. Maas; Lity III, st. L, Heijermans Jr. Starklasse: Altair, st. B. Poortman: Aldeboran, st. A. G. d. Boesterd; Cationus, st. P. Bussemaker. Olympla-jollen: Goesting, st. W. Rit- man; „Hurry up", st. G. v. Lijnen Noo- men; Daphnl, st. P. H. R. Borgerhoff Mul der. Pampusklasse: Bries, st. M. Monde; Windveer, st. L. v. Essen; Ruiter, st. F. Rei.sma; Spriet, st. J. M. G. Schrama; Delta, st. C. Kunst; De Steur, st. L. v. d. Steur; Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes; Zeepaardje, st. H. Heinen; Waterjuffer, M. Rühl.; Alk, st. W. F. Beerman Jr.: Een denkooi, st. J. Lewis. Jollenklasse A: Juffer, st. F. A. Kroger; Flits, st. L. J. F. Broer; Jutter, st. C. A. O. Nandin ten Cate; Vagebond, st. Th. v. Helvert; Hans, st. A. H. v. Vliet; Tierelier, st. R. J. v. Ginkel; Wig, st. A. K. H. Min- derhoud; Simmy Side up, st. onbekend; Reveller, mej. F. A. C. Leenen. B. M. Klasse: Cily, st. H. Recourt; Adrl, st. P. Leeuwis; Hilda II, st. C. v. Schelven; Ivar, st. J. Havekotte. Jollenklasse B: Sterna, st. Lex Groo tenhuls; Rana, st. Rud. Zadoks; Banjaart, st. mevr. H. M. d. Meyere Huizlnga; Don Quichotte, st. J. P. Brouwer; Good Luck, st. mej. C. M. Bode; Kuikentje, st. Ph. Lewis; Doordrijver, st. S. H. v. Hulst; De Glimper II, st. J. C. Tims; Notedopje, st. J. Ph. v. Dalen; Dreadnought, st. L. v. d. Kwast; Black magie, st. W, Stoutenbeek; Reward, st. N. Nijman; Notedop, st. J. W. Valentijn; Presto, st. H. J. Brokema; Jolijt, st. mej. M. A. Broer. 12 M2. klasse: All Weather, st. Jac. F. Stap; Klaas Compaen, st. J. Oost; Hip haan. st. H. v. Werkhoven; Eversharp, st. C. H. Felix; Dinges, st. W, Nauta; Sper wer, st. G. A. S. Jongeneel: Spitsmuis, st. C. Nauta; 't Geusje, st. B. E. Ott; Kalong, St. H Klljn: Koh-I-Noor, st. Fred. Rol. 16 M2. klasse: Kemphaan, st. S. Oost; Nelson, st. R. Alt; Snoekle, st. J F. We- verlnk; Micafo, st. F. de Jong; Annie, st. N. Both; Hilda III, St. W. E. v. Schelven; Lemmet, st. H. Kortmann; Iris, st. D. J. Uiterwijk; Astra, st. C. Bos. WOENSDAG 17 JUNI 'S AVONDS 7'/i UUR A. S. C.-terrein, Kempcnaerstr., Oegstgeest, om Wisselbeker Rijnland Ned. R. Kruis ten bate van Bloedtransfusiedienst LeidenRijnland. 5133 <ln*M. Med.) VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Afdeellng I, kampioenschap van Neder land: Feljenoord—Ajax; Be QuickNAC. Promotiecompetitie 3e klasse: Klnheim HRC. terrein VSV Afdeeling II. Promotiecompetitie 3e klasse: Olympia—VIOSSliedrechtDe Ho'landiaan. Promotiecompetitie 4e klasse: VDS— 's Gravenzande; HellevoetslulsLFC; RDM Martinlt. Reserve 2e klasse B: RFC 2DHS 2. Promotiecompetitie reserve 3e klasse: UVS 2Alphen 2. Afdeeling III, promotiecompetltie 2e klasse: SCHBorne. Van Overal. In het tournooi om het kampioenschap van Nederland is de aardigheid er feitelijk een beetje af sinds Feljenoord tweemaal achtereen van Enschedé won. Toch blitft een verrassend slot hier nog mogelijk. De Rotterdammers hebben nog twee thuis wedstrijden (Ajax en Be Quick) en één uitwedstrijd (tegen N.A.C.) en daarin schuilen nog voldoende voetangels en klemmen om Fellenoord haar voorsprong van twee punten weer te doen verliezen! Overigens is de o'oeg van Van Heel voor morgen tegen Alax ongetwijfeld favoriet! Be Quick en N.A.C. spelen te Groningen hun voorlaatsten wedstrijd en als Pienter c.s. voldoen aan de verwachtingen zullen zii een overwinning boeken en daardoor definitief vrif blijven van de laatste plaats, die dan bezet bllift door N.A.C.. dat soms verdienstelijk uit den hoek komen kan. doch het in productiviteit tot dusverre niet heel ver gebracht heeft. Voor de promotie 2e klasse in het Oosten begint men feitelijk van voren af aan nu de drie candldaten weer precies gelijk zijn gekomen. Borne gaat op bezoek bij S.C.H. en het wil ons voorkomen dat de eerste klasser o.m. uit haar zege over N.E.C zoo veel moéd geput zal hebben dat zij thans op eigen grond tegen de gasten opgewas sen zal zijn. Een goed resultaat voor de thuisclub schijnt lans" niet onmogelijk, In afdee'ing II kan De Kennemers vrij rustig toezien wat Olympia doet tegen Vios. De Beverwiikers staan er prachtig voor en zelfs als de Gouwenaars morgen winnen heeft Kennemers thuis nog niet meer dan een draw tegen Olympia noodlg om te promoveeren. Verliest Olympia mor gen dan is het pleit beslist. Gouda, de tweede klasser. die uitkwam in de klasse van U.V.S. is bereids gedegra deerd na de resultaten van den vorlgen Zondag. A.S.C. heeft voor de promotie-competitie rust. terwijl V.D.S. en 's Gravenzande el kaar ontmoeten in Den Haag. Het zou voor onze stadgenooten niet ongunstig zlin indien dat opnieuw evenals onlangs in 's Gravenzande. op een punten-verdee- ling uitliep. Voor LF.C. staat een buitengewoon be langrijke ontmoeting op het programma. Zij trekt naar Hellevoetsluis en moet daar winnen om met de anderen gelijk te ko men. Verliest zij of speelt zij gelijk dan promoveert Hellevoetsluis. Anders volgt een halve extra-competitie op onzijdig terrein. Tenslotte speelt U.V.S. II thuis voor de promotie reserve 3e klasse tegen Alphen II. Zondagmiddag 2 uur, TerreinKanaalweg DE PROMOTIE-WEDSTRIJD Rijwielstalling op het terrein. Entree10 cent. 5U7 (Ingez. Med.) NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN S. C. O. De volgende vereenlgingen hebben in geschreven voor de nederlaagwedstrijden van S.C.O.: Leidsche Boys 1, L.D.W.S. I, D.V.S. I, Tona 1, Rijnsburgsche Boys I, Sportman I en Lugdunum 1. Alle wedstrijden vangen aan om 7 uur 's avonds en worden gespeeld op het ter rein aan den Hofdijk te Oegstgeest. OM DEN TRIANONBEKER. Gisteren won C.G.W. met 71 van L.O.V. (Rust 3—1). AA.S V.—LEIDSCHE BOYS COMB. Morgen te 12 uur speelt A.AB.V. I tegen een comb, van Leidsche Boys op het L. Boys-terrein. WEDSTRIJDEN MORSCHKWARTIER Morgen te 10 ur speelt Morschkwartier II tegen Electroboys II en te 12 uur Morsch kwartier I tegen Fabrieksarbeiders I. UIT OEGSTGEEST, Op het terrein aan den Abspoelweg fc Oegstgeest speelt hedennamiddag te hall zes, de werkloozen voetbalvereenlglng d O.S. een revanchewedstrijd tegen Oranje Blauw uit Rijnsburg. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND. Programma voor morgen. Kampioenschap van Nederland: Blauw wit—Deetos. Promotie en degradatie: Z.H. II A: Die HagheQuick; Z.H. IIB: Regenboog- Ons Eibernest 2; N.K.B./E.B.: Oosterkwar tier—U.S.V. Competitie: N.H. I: Koog Zaandijk— Olympia; Z.H. I: RozenburgD.K.C. Overzicht. Reeds de vorige week hebben we de kan sen der beide gegadigden voor den kam pioenstitel uitvoerig besproken. Thans kunnen we hierover dus vrij kort zijn Blauw-Wit heeft een groot voordeel nu zij op eigen veld speelt. Deetos immers speelt op grlntterreln nimmer haaf beste wed strijden. Bovendien blijken de hoofdstede llngen in eigen huls over buitengewoon goede schutterscapacltelten te beschikken zoo de comptitle heeft aangetoond. Deetos echter speelt o. i. taktisch iets beter, waar van de Dordtenaren, wanneer zij althans het hoofd koel weten te houden, zeer ze ker profijt van kunnen trekken. Zoo wij reeds opmerkten zal veel afhangen van het al of niet spoedig Ingespeeld zijn van de gasten, want, hoewel wij de kansen van de thuisclub Iets gunstiger aanslaan, ach ten we een zege der rood-witten, mits zij zich spoedig weten aan te passen aan het terrein, geenszins uitgesloten. In de promotie- en degradatle-wedstrjj den schijnen de twee Zuid-Hollandsche tweede-klassers, Die Haghe en Regenboog zich te kunnen handhaven. Nu zij morgen elk een thuiswedstrijd moeten spelen, mo gen we opnieuw op een overwinning van hen rekenen. Voor het eerst tijdens haar bestaan, zal het Leidsche Oosterkwartier in N.K.B.-ver band uitkomen. Nu de Kooiclub als kam Stoene van den L.K.B. het seizoen heeft esloten, mag zij een poging wagen om in het vervolg In den N.K.B. uit te komen En de Leidsche ploeg heeft ongetwijfeld een fraaie kans om te promoveeren. Im mers: daar het Oosten (R'dam) zich uit den N.K.B. heeft teruggetrokken moet zij met O.S.C.R. I en U.V.S. (Rotterdam) een halve competitie spelen om twee plaatsên in de 3e klasse N.K.B, Morgen zal zij haar promotie-wedstrijden openen met een thuiswedstrijd tegen U.V.S., de kamploeni van den Rotterdamschen K.B. Slaagt Oosterkwartier er ln, dezen wedstrijd te winnen, dan staat zij dus reeds op den drempel van het groote N.K.B.-huls. Een gelijk spel tegen O.S.C.R. zal haar dan volledig binnen doen gaan. Aangezien Oosterkwartier, dat over een dameszestal" beschikt, Waarop menige tweede klasse-club (en misschien ook wel 'n enkele eerste klasser) jaloersch kan zijn over het geheel een vrij solide ploeg heeft mogen we de komende promotle-wedstrij den van deze vereeniging met vertrouwen tegemoet zien en hopen, dat Lelden over enkele weken haar vierde N.K.B.-ploeg zal tellen. WATERPOLO. COMPETITIE le KLASSE. Voor de eerste klasse won U.Z.C. gisteren te Utrecht met 3—1 van Maas. H.Z. en P.O. I won met 81 van Zwem- lust I. o WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond zullen ln het Alphens zwembad om 8 uur de volgende wedstrij den worden gespeeld: A.Z.C. I—Elfhoeven I Reeuwljk, en A.Z.C. IIElfhoeven II Reeuwijk. o ZWEMMEN. OPRICHTING ZWEMCLUB TE BOSKOOP. Te Boskoop worden ernstige pogingen' in het werk gesteld om te geraken tot op richting van een zwemclub. De bedoeling is zich aan te sluiten bij den Kon. Ned. Zwembond. MOTORSPORT. DE T. T.-RACES. Veelbelovende inschrijvingen! De K.N.M.V. meldt ons: De onderhandelingen met verschillende rijders en fabrieken voor den „Grooten Prijs van Nederland der K.N.M.V." (T.T.- .Races), hebben een buitengewoon bevre digend verloop. Het is waarschijnlijk, dat niet minder dan 4 Norton-rljders zullen deelnemen; onderhandelingen worden ge voerd over het uitkomen van een 7-tal Husqvama's. De deelneming van den be kenden Finschen kampioen Lamplnen. alsmede van den bekenden Deenschen motorrijder Sörensen is vrijwel zeker. Tenslotte ls de officieele Inschrijving reeds binnen van een 500 cc. B.M.W.-com- pressor-machlne, die de gevaarlijkste con current geacht wordt van de snelle Nor- tons. De topsnelheid moet boven de ztw K.M. liggen. f Binnenkort zal een volledig oveI??i. van de reeds binnengekomen Inschrijvin gen bekend gemaakt worden, doch ne staat, thans, een maand vóór de race reeds vast. dat deze buitengewoon ster bezet zullen zijn, door internatj°o;v cracks van den allereerstcn rang. Dit dan wel de meest verdiende beloon. voor de enorme uitgaven, die men a dit Jaar voor de verbetering van „Circuit van Drenthe" heeft getrwsn

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14