Een LEKKERE KOP THEE Aspirin LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 Juni 1936 UIT DE OMSTREKEN. DE K.W. BIJENKORF Officieele Crisispublicaties. AGENDA. AALSMEER. Het jeugdcorps van ..Aalsmeers Fan fare". heeft onder leiding van directeur P. F. van Overbeeke een muzikale rondgang door het dom eemaakt. Het heeft zich laten hooren voor de woning van den burgemeester, die hiervoor zlin erkentelijk heid aan den directeur betuigde. Od ver schillende Dlaatsen ls muziek ten beste gegeven: de tonge muzikanten oogstten veel succes! Door de afd. van de Ver. .Het Hooge- land". Is hier een sDeldjesverkooD georga niseerd die f. 156.97 heeft opgebracht. BENTHUIZEN. Bit den veehouder J. v. d. B. Is onder de schapen rotkreupel geconstateerd. HAARLEMMERMEER. De heer C. van Damme Sr. te Hoofd dorp ls geslaagd voor het makelaars examen, uitgaande van de Ned. Broeder schap van gediplomeerde makelaars te Utrecht. Het comité voor jeugdige werkloozen- zorg heeft een bijeenkomst georganiseerd in de Jeugdkapel naast de Ned. Hervorm de kerk te Hoofddorp op Dinsdagavond 16 Juni a.s. De door de jeugdige werkloozen vervaardigde werkstukken zullen alsdan tevens worden tentoongesteld. Tot lid van het college van notabe len der Herv. gemeente Haarlemmermeer is benoemd de heer J. Snoek, wonende aan den Hoofdweg nabij de Lijr.der. al hier. o KATWIJK AAN ZEE. Activiteit van een werklooze! De werklooze timmerman Arend van den Oever heeft een motorboot vervaar digd en daarmee een mooi stuk werk! Daar hij geen deskundige op scheep vaartgebied was. heeft hij eerst zijn oogen goed de kost gegeven te Warmond en daar de noodige gegevens opgedaan. Den 3den Februari met den arbeid be gonnen. maakte hij gisteren met zijn boot een proeftocht op de Noordzee, met een vaart van 15 K.M. per uur. De „Zeearend" zooals het vaartuigje gedoopt is, werd gebouwd onder toezicht van de scheepsinspectie en ls zeewaardig bevonden. De boot heeft een langte van 8 m. en een breedte van 2.40 m. In het voorste geueelte is een bergruimte; de motor staat middenscheeps. De zitbanken bieden plaats voor 26 personen. De schroef loopt ln een tunnel, zoodat de boot tot dicht aan de wal kan komen. De voorkant is „gestroomlijnd". Van den Oever hoopt met zijn motor boot dezen zomer passagiers te vervoeren voor een tochtje op zee tegen matigen prijs. Moge hij succes van zijn werk en streven hebben. In de Badstraat werd de 69-j. wiel rijder F. B. van den Sluisweg, aangereden door een personenauto bestuurd door C. van V. uit de Voorstraat. B. kwam te val len en werd aan zijn rechterhand ver wond. terwijl zijn rijwiel ernstig bescha digd werd. De oorzaak der aanrijding was, dat belden te veel links reden. met een LEKKER WAFELTJE voor EXTRA LAGEN PRIJS! .Alleen as. VRIJDAG 12 en ZATERDAG 13 JUNI BIJ AANKOOP VAN 50 CENT (suiker uitgesloten) GOAL PARA THEE per ons van 24 voor Al FROU FROU WAFELS m m p. h. p. van 17 voor 1 J§ Levensmiddelenbedrijf 5010 Paul Krugerstraat 28 - Zuidstraat 3 KATWIJK AAN ZEE. LISSE. Afd. Lisse Crisis-Comité in liquidatie. De pl. afd. van het Nat. Crisis-Comité vergaderde voor de laatste maal in het Gemeentehuis onder voorzitterschap van baron dr. S. F. A. C. M. van Wijnbergen. Uit het verslag van den secr.-pennlng- meester .bleek dat ten behoeve van steun A is verzameld f. 6648.58'/;. Ten behoeve van steun B is in totaal ontvangen f. 6842.60. Daar de steun A thans practisch ge schiedt door het Burg. Armbestuur, al of niet ln samenwerking met de Kerkelijke Armbesturen, was men eenparig vah ge voelen, dat voortzetting van den A-steun geen zin meer had. Het aanwezige saldo ad f. 1000 van A-steun zal door den Voorzitter in over leg met den secr.-penningmeester worden aangewend voor steun in zeer bijzondere gevallen (A-steun). In verband met de betreffende voor schriften. zal een nieuw B-Comité moeten worden gevormd, waarin naast voorz. en secr.-penningm zitting zullen hebben werkgevers en werknemers. De Voorz bracht dank aan de comité leden en bracht een woord van dank aan de Inwoners van Lisse die steeds hebben gezorgd dat de crisisbussen werden gevuld. In het bijzonder bracht de vocrz. dank aan den secr.-penningm Aan de collectrices zal een afzonderlijk (Jrwxn/L TVx*cuic(egyfc alleen hel beste voor Uw gezondheid (bayer! Uitsluitend verkrijgbaar IA de oranje-bandbuisjes van 20 têbl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 labl. k <0 ctt. 4091 llnsez. Med.) schrijven worden gericht en aan de daar voor ln aanmerking komende collectrices zal een zilveren crisis-lepeltje worden aangeboden als blijk van waardeering voor het langdurig en regelmatig collec teeren. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur. In ,,'t Wapen van Noorw.hout" verga derde de afd. Noorwllkerhout van de Alg. Ver. voor bloembollen-cultuur (B B C.) De voorzitter de heer E. Oostdam opende de drukbezochte vereaderlne en heette allen welkom. De heer L. M van Noort las de notulen. Tot afgevaardigden naar de Alz. Verg. te Haarlem op 22 Juni a.s. werden gekozen de heeren E. Oostdam en L. M. v. Noort, tot hun plaatsvervangers de hee ren J. Zonneveld en W J. Guldemond. De voorzitter deelde mede dat hli reeds veel langdurige conferenties gehouden heeft met de voorzitters van verschillende afdeelingen. doch dat de beslissing der belangrllke ounten eerst kan vallen od de belangrijke Alg. Verg., welke naar hit hoopt ruim bezocht zal worden. Alsnu werd behandeld de BeschrUvlngs- brief. Er volgde een besorekine inzake statuten-wijziging, waarmee de afd. zich we] kan vereenigen. Hoofdpunt was de saneering. door het hoofdbestuur samengevat in vier punten. Hierover werden eindelooze stemmingen gehouden, welke uren in beslag namen. Het eindresultaat was als volgt: I Afschaffing van de saneringsmaat regelen. 25 st. vóór en 22 tegen. II. Wenscht de vergadering alleen hand having van de saneringsmaatregelen voor het Dlantjaar 1936/1937? Aanzenomen met 24 st. voor 20 tegen, rest blanco. III. Alles houden, met een ander prijzen stelsel. met dien verstande dat het be staande Drllzenstelsel gewltzlgd wordt ln een stelsel van ulteenlooDonde minimum prijzen Dit punt werd met groote meer derheid verworpen IV. „Alleen teeltbeheerschlng". geen in levering van surplus tegen vergoeding en geen binnen- en bultenlandsche mlnl- mum-Drljzen. Dit ount werd aangenomen met 37 st. voor. De voorzitter sprak een slotwoord en verzocht rustig af te wachten, wat oo de Alg. Verg. beslist zal worden Van ophef fing van de saneerinz is weinig goeds te verwachten. Het beste is. niet weg te gooien wat men heeft, doch de saneering moet uitgroeien tot een instituut, dat vol ledig overeenstemt met de belangen van die vakbeoefenaren, die een geordende wederopbloei van het bedrijf beoogen. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Een geslaagde dag! Onder begunstiging van goed weer had de lang verbeide autotocht plaats voor de „Ouden van Dagen". Alle 65-jarigen. zon der verschil van rang of stand en van alle gezindten, behoorden tot de genoo- dlgden. Ook reden mede: burgemeester van Iersel, pastoor Maas. twee verpleeg sters en voor de eerste maal dr. Sengers. thans rustend geneesheer, die verheugd was. zooveel zijner oude patiënten weer eens van nabij te kunnen begroeten. Allen stelden dit zeer op prijs! Tegen een uur stelde een stoet van 40 auto's en een autobus, gratis beschik baar gesteld door „Sancta Maria" zich op. Eerst ging het naar de Zilk, waar zestien auto's zich aansloten en toen over Aer- denhout. Heemstede naar het Rembrandt Théater in Haarlem. Na door de geheele stad te zijn gere den, werden de deelnemers voor den In gang afgezet. De automobilisten parkeer den hun wagens rond de groote kerk. waar de politie van Haarlem uitstekend het verkeer regelde. Van de voorstelling in het théater werd genoten: een prach tig program werd afgewerkt! Vandaar ging het naar „Groenendaal", waar de gasten feestelijk werden ont vangen en de inwendige mensch op royale wijze werd versterkt. Burgemeester van Iersel herdacht met weemoed allen, die verleden jaar de reis nog meemaakten, doch er thans niet meer zijn, o.a. pastoor Quant en de be kende „Oome Leen" van 93 jaren. Daarna werden de vermakelijkheden bezocht. Er werd geschommeld, gedraaid, gegleden enz. en het zingen was niet van de lucht! Een klein incidentje, dat goed afliep, overkwam onzen burgervader toen hij in zijn „jeugdigen overmoed" op een aan de gang zijnde draaimolen sprong. Hij kwam leelijk te vallen en bezeerde zijn beenen, doch het viel gelukkig nog al mee en spoedig werd gezongen .lang zal hij leven". Na eenige uren trok men huiswaarts over Hlllegom, door het Lisser-bosch. Twee muziekcorpsen waren ter verwelko ming aanwezig: n.l. de R.K. ver. „St. Jeanne d'Arc" en de Chr. muziekver. „Harpe Davids". Een groote menigte be geleidde de muziek en de veteranen- burgers met hun echtgenooten naar het St. Jozefpleln. De geheele bevolking drom de daar samen. Het wederzien van „Opa en Opoe" was allerhartelijkst! Hier nam burgemeester van Iersel nogmaals het woord. Hü dankte alle autorijders voor het welwillend afstaan hunner auto's; roemde de chauffeurs en de eenige jonge dame voor hun veilig rijden, waardoor geen enkel incident plaats had, dankte alle winkeliers voor hun goede gaven; de voetbalclub N.V.C. voor haar liefdadig heidsuitvoering en het comité voor zijn vele werkzaamheden. Hierna sprak pastoor Maas nog een hartelijk woord. Het comité bracht tenslotte een laatste hulde aan onzen populairen burger vader! SASSENHEIM. Zuster Edclbcrtha. De ln onze gemeente alom geachte Zuster Edelbertha van de R.K. Wijkver pleging heeft ons dorp na 12 jarigen dienst verlaten en ls overgeplaatst naar Nieuw Wehl. Geslaagde uitstapjes. De Herv. Zangvereonlglng „De Lofstem" maakte haar Jaarlijksch uitstapje per tou ringcar naar Arnhem. Op de heenreis werd het Opvoedingsgesticht „Valken- helde" bezocht. Zooals te begrijpen werd er. volop geprofiteerd van al het beziens waardige. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. De afd. Sassenheim van den Ned. R.-K. Vrouwenbond maakte een uitstapje naar Jutfaas, waar de Persll-fabrleken werden bezocht. Hierna werd Marken bezocht. Over Alkmaar en Bergen keerde men huiswaarts. Het was een genotvolle dag! De identiteit van het slachtoffer van de aanrijding, dat, gelijk wij reeds ver meldden, aan de gevolgen overleden ls, kon na eenige moeilijkheden worden vast gesteld. De hem begeleidende wielrijder had voor zichzelf en het slachtoffer een valschen naam opgegeven. ZIJ belden ble ken ontvlucht te zijn uit het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. De werkelijke Initialen van den nu overledene zijn W S. OEGSTGEEST. D 'leeren A. Fransen van de Putte en C. H D. Witte, beiden alhier zijn geslaagd voor het makelaarsexamen, uitgaande van de Ned. Broederschap van gediplomeerde makelaars te Utrecht. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vrachtbooten Iclem geraakt. In de sluiskolk geraakte een tweetal motorvrachtbooten klem. Nadat de boot van de firma P. J. Kempenaar van den dienst op de Zaanstreek de kolk was In gevaren. volgde daarnaast een boot van de fa. A. Rodenburg van den dienst Delft Leiden; de laatste boot liep daardoor vast. Pogingen om het vaartuig weer vrij te krijgen gelukten pas, nadat een andere motorboot het vaartuig had achteruit ge trokken. Het scheepvaartverkeer onder vond geruimen tijd vertraging. De Rijkspolitie heeft in bewaring ge steld de 60-1arlge zwerver F. S. afkomstig uit Den Haag. die zich onder den Invloed van alcohol (spiritus) in de Veenestraat od het trottoir te slapen had geleid. De RUkSDolltie heeft oroces-verbaal ODgemaakt tegen den 26-jarige A. A. van der Z. alhier wegens visschen met een krulsnet. Het net ls ln beslag genomen. VOORHOUT. Opening van het nieuwe gebouw der Coöp. Boerenleenbank. Een nfet alledaagsche gebeurtenis heeft gisteren ln onze gemeente plaats gehad, n.l. de officieele opening van het bank gebouw der Ooop Boerenleenbank alhier. Onder de aanwezigen merkten wlj ook op burgemeester G. BÜIteri. weth. v. Reijsen, weth. v. d. Hulst'en de gemeente-secre taris, de heer Meissen. De voorzitter van den raad van toezicht, de heer H. A. G. Bots opende deze bijeen komst en heette allen welkom. Spr. bracht dank aan het gemeentebestuur voor de welwillende medewerking, ondervonden bij het koopen van het bouwterrein, waarop dit mooie solide bankgebouw is geplaatst. Hierna besprak spr. het bankwezen van thans en uit vroeger jaren, alsmede de ontwikkeling. Hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat het de Coöp. Boeren leenbank moge gegeven zijn, bij te dragen tot den groei en bloei der gemeente Voor hout. Zijn woorden werden met applaus begroet. Nu werd de eerewijn geschonken, waar na de burgemeester het woord voerde. In derdaad, aldus spr., heeft het gemeente bestuur mogen medewerken aan de ont plooiing van het plan. om te komen tot het stichten van een nieuw bankgebouw. Want door dit besluit van het bankbestuur was tevens de steen gelegd tot verfraaiing van het centrum onzer gemeente. De heer L. v. d. Geer, directeur der bank, voerde eveneens het woord en uitte zich enthousiast over het grootsche werk aan het bankgebouw, verricht door den aannemer den heer L. P. H. Vester. Spr. hoopte, dat de Bank zich nog vele Jaren verdienstelijk mag maken voor de ge meenschap. De kassier der Boerenleenbank, de heer P. N. Vester. betoonde zich zeer verblijd met zijn „nieuwe huis". Want eindelijk kan hij nu zijn oude archieven eens netjes opbergen in de kluis, die ln het gebouw, ingemetseld is, Spr. haalde ook nog aan het begin van de Boerenleenbank ln het jaar 1904 en wel in een bollenschuur, het geen wel een schril contrast is met het thans gereed zijnde gebouw. Als laatste sprekers traden op de heer J. van den Berghe, als secr. van den Raad van Toezicht, de heer L. A. Prins en de secretaris der gemeente de heer M. P. A. Meissen. Verkooping. Ten overstaan van notaris mr. C. Punt te Noordwijk werd in café .Hoerhave" al hier verkocht 2 perceelen bollenland, met de zich daarin bevindende bloembollen, te zamen groot 3.09 58 H.A.; 1 perceel weiland groot 1.20.22 H.A. 2 perceelen teelland te zamen groot 1.56.60 H.A.; 2 woonhuizen onder een dak. bol'enschuur houten schuur, steenen broeikas, erp, water en met de zich daarin bevindende bloembol len, groot 65.30 aren, die alles toebehoo- xende aan de Gebrs. v.d. Nouland. voor de som van f. 25.226. Kooper werd de heer G. van Leeuwen Hzn. Het geheel stond in bod od f 21.975 STEUN ZOETWATERVISSCHERIJ. De Nederlandsche Visscherijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de formulieren ter bekoming van steun, aan de zoetwatervisschers, die een verzoek hebben Ingediend, als georgani seerde te worden ingeschreven, zullen worden toegezonden 4981 De steunbedragen zullen niet in geld aan de vlsschers worden uitbetaald, doch nadat de aanschaffing en/of het herstel van de vlsscherijbenoodlgdheden door de Centrale zal zijn goedgekeurd, zullen de leveranciers de facturen daarvoor ter ver rekening bij de Centrale kunnen Indienen. gevaardlgden van naburige afdeelingen van het Groene Kruis, waarvan velen met hun dames had gistermiddag te 2 uur de opening plaats van de door de afd. Wassenaar van het Groene Kruis geor ganiseerde Voorjaarsmarkt, en wel op het buiten „Dennenheuvel" aan den Groot Haesebrockscheweg alhier. De voorzitter van het Groene Kruis, mr. C. M. van Slllevoldt hield een welkomst rede. In het bijzonder verwelkomde hij dr. Ellas, voorzitter van het hoofdbestuur van de Zuid-Holl. Ver, van het Groene Kruis, die de opening zou verrichten. Het College van B. en W„ dat wegens de Raadszitting verhinderd was aanwe zig te zijn, had als bewijs van sympathie een prachtige bloemenhulde gezonden. Mr. van Slllevoldt zette voorts uitvoerig het doel van deze voorjaarsmarkt uiteen, n.l. gelden te verzamelen voor een abso luut noodzakelijke verbetering en uitbrei ding van het bestaande wijkhuis. HIJ hoopte, dat de 20"/. der bevolking ln Was senaar, die nog geen lid is van het Groene Kruis of Wlt-Gele Kruis zich alsnog als lid zal opgeven. HIJ hoopte dat deze voorjaarsmarkt succes mag hebben! Spr. bracht dank aan mevr. SljthoffBurgerhout voor het or- ganlseeren van het clrcusfeest, waarvan ook voor een deel de baten komen voor deze afdeellng van het Groene Kruis. Met dit al hoopte spr.. dat het met de reeds ingekomen giften mogelijk zal blijken den gcuiten wensch tot stand te brengen, op dat het werk ook ln de toekomst tot zogen zal strekken van de bevolking van Wassenaar. Tenslotte bracht hij dank aan den heer Hartog, die zijn bemiddeling had verleend tot het gebruik van dit buiten voor de voorjaarsmarkt. Hierop verrichtte dr. Ellas de officieele opening. Deze gaf uitvoerig te kennen, dat het Hoofdbestuur trotsch ls op de af deellng Wassenaar. Het ziet in haar een model-afdeeling en maakt er gaarne reclame mee. Hij prees uitvoerig het veel zijdige werk, dat door het Wassenaarsche Groene Kruis ls verricht en dat tot stand ls gekomen door een harmonische samen werking. in het bijzonder van de dames. Spr, bood als bewijs van erkentelijkheid een herdenkingswandbord aan en hoopte, dat het een plaats zal krijgen ln het Wljk- gebouw. Met den wensch. dat de finan- cieele resultaten de stoutste verwachtin gen zullen overtreffen, verklaarde spr. deze voorjaarsmarkt voor geopend, Mr. Van Slllevoldt overhandigde hierop aan de dames mevr RuysJolles, mevr. OvervoordeGordon, mevr. Doelman en mevr. mr. WestermanBoelen bloemen voor haar verdiensten in verband met de organisatie dezer markt. Al spoedig was cr een gezellige sfeer. Prachtige stands lokten tot koopen, lief tallige dames maakten de artikelen extra verkoopbaar Bulten bevinden zich een ververschlngs- tent, waar limonades worden geschonken, c-en postvliegtulgenspel, waaraaan keurige prijzen verbonden zijn, men kan grabbe len, visschen, boogschieten, ezelrijden en wat niet al meer! Al spoedig kon deze mooie voorjaars markt zich dan ook in een flink bezoek verheugen! Het circus „Kavaljos". Gistermiddag woonden wij een pers voorstelling van 't circus „Kavaljos" - het circus der amateurs bij, dat, naar men weet ten bate van het „Groene Kruis" afd. Wassenaar en „Pro Juventute" te Den i Haag a.s. week alhier een serie voorstel lingen zal geven. De gala-voorstelling van a.s. Zaterdag avond ls reeds geheel uitverkocht. Wij hebben een uitstekenden indruk gekregen van den grootschen-opzet. Ook eenige vak- menschen zijn in het gezelschap opge nomen; de dressuur staat bijv. onder lei ding van den heer Adolphi van Oss. Di verse dames en heeren uit onze gemeente zullen met hun paarden optreden. Er zijn ruim 350 zitplaatsen en alles ziet er gezel lig en smaakvol uit. WIJ woonden eenige staaltjes van vrije paardendressuur bij, die het beste doen verwachten! Bij het slot nummer zullen niet minder dan 30 paar den tegelijk ln de arena komen. De suc cessen. elders behaald, mogen hier ge ëvenaard, zoo niet overtroffen worden! WASSENAAR. ZILVEREN JUBILEUM VAN „HET GROENE KRUIS". Een mooie Voorjaarsmarkt. In tegenwoordigheid van vele genoodig- den en belangstellenden wij merkten o.a. op ds. Honders, ds. Ten Kate, pastoor Meijslng, jhr. mr. N. C. de Gijselaar, vele plaatselijke geneesheeren, het bestuur van het Wlt-Gele Kruis alhier, vele af- GEMEENTERAAD. De aankoop van grond - Afwijzing van beroepschrift - De loonregeling in werk verschaffing - Beantwoording van vragen inzake sportterrein. De raad vergaderde. Afwezig de heeren mr. Kiewlet de Jonge en D. T. Ruys. De voorzitter deelde mede, dat een paar schilderstukken, door het Rijk ln bruik leen afgestaan, op verzoek van den Mi nister van Onderwijs uit de Raadzaal zijn verdwenen, waardoor een leegte is ont staan. Hij heeft zich in verbinding ge- seteld met prof. Martin, om een paar an dere ln bruikleen terug te verkrijgen. Verder wees hij op de wenschelljkheld te gelegener tijd enkele stukken aan te koopen. Aan de orde is een voorstel tot aankoop van 32540 M2. welland van de N.V. Maat schappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Rijnland", tegen een prijs vast te stellen door drie deskundigen, te be noemen door den president der Rechtbank te 's-Gravenhage. B. en W. wezen erop, dat er sedert ge- ruimen tijd onderhandeld wordt over een te sluiten overeenkomst met deze maat schappij, het kerkbestuur van den H. Jo- HEDEN: Wassenaar (Dennenheuvel): Voor jaarsmarkt Groene Kruis. 10'uur v.m. tot 5>/> uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma; 8 uur nam. Wassenaar (Dennenheuvel): Voor jaarsmarkt Groene Kruis. 10'/» uur v.m tot 5'/; uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Savoy-hotel 217", Woend., Donderd. en Zeterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Lorenzlno de Medici". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27>/t en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nu. „Krullekopje". Woensdag en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str, 7 uur nam. „De koning der verdoemden", lederen middag 2'/« u„ Zondag v.af 2 u. Oastno-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „De Continental". Zaterdag en Woensdag ook 2.30 u. nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. seph en den heer Prins ln verband met een aan te leggen weg van de Lus naar Deljleroord. De MIJ. Rijnland heeft ln ver band met de voorgenomen herziening van het uitbreidingsplan bezwaren gemaakt de overeenkomst te onderteekenen, om dat zij geen enkele zekerheid had, op wel ke wijze de exploitatie harer gronden na de wijziging van het plan nog mogelijk zou zijn, en of zij zou kunnen voldoen aan de in de overeenkomst vastgelegde bepaling, dat de Mij. f. 60.000 zou betalen, als bijdrage in de kosten van den aanleg van den verbindingsweg. B. en W. ston den hier voor een groote moeilijkheid, die nog grooter werd, toen bekend werd, dat een deel van het grondbezit van Rijnland ln het uitbreidingsplan als plantsoen was ontworpen. Ter oplossing stelden B. en W. voor den voor plantsoen bestemden grond te koo pen met de bedoeling den aanleg spoedig ter hand te nemen, waarmede weder een geschikt, werkobject wordt verkregen, ter wijl bovendien het voordeel wordt bereikt, dat het plantsoen, wanneer de aanleg van het stratenplan ter hand wordt genomen, reeds tot wasdom zal zijn gekomen. De heer Hendriks achtte het wensche- Hjk. dat hieromtrent in besloten zitting wordt beraadslaagd, alvorens straks het uitbreidingsplan aan de leden wordt ge toond. De voorzitter zeide, dat het juist de bedoeling was een besluit te nemen, vóórdat de bespreking over het uitbrei dingsplan was gehouden. B. en W. willen geen verband tusschen belden leggen. De kwestie van de overeenkomst omtrent den verbindingsweg loopt al geruimen tijd en staat los van het uitbreidingsplan. De heer Hendriks stelde daarop voor onmid dellijk in besloten zitting te gaan. De voorzitter had hiertegen geen bezwaar, waarop de raad ln besloten zitting ging. Na heropening der openbare vergade ring was aan de orde een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een beroepschrift van A. J. Kooper tegen een weigeringsbesluit van B. en W. om een garage te mogen bouwen op een anderen afstand dan de verordening voorschrijft. Na uitvoerige discussie werd het voor stel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 2 st. Aan mej. C. A. Kaboord werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan de school Bloemcamplaan. In haar plaats werd benoemd mej. G. J. Beekhuis te Apeldoorn. In verband met deze benoeming deelde de Voorzitter mede, dat Ged. Staten be zwaren hebben tegen het raadsbesluit tot aanstelling van een boventallige leerkracht aan deze school. De heer Hendriks vroeg of beroep daar tegen zal worden ingesteld. De Voorzitter zeide, dat de raad bij wei gering der goedkeuring door Ged. Staten, hieromtrent zal moeten beslissen. Volgde het prae-advies van B. en W. op het voorstel van den heer Wildt Meijboom, om de loonregeling voor werken in werk verschaffing uitgevoerd, te herzien. Het advies van B. en W. was daaromtrent al- wijzend. B. en W. willen vasthouden aan een regeling, die verband houdt met ae steunregeling, terwijl de heer Wlldt Meu- boom een regeling naar prestatie wiioe uitvoeren, waarop eenige correctie ten opzichte van de samenstelling van het ge zin was toegepast. De heer Wildt Meijboom kwam uitvoerig tegen het prae-advies op. Na langdurige discussie werd het prae- advies van B. en W. om het voorstel wuai Meijboom te verwerpen ln stemming aan genomen met 10 tegen 2 st., die van a heeren Dresselhuys en Wildt Meijboom. Aan B. en W. werd machtiging vers®f!L f. 40.000 als kasgeld aan andere gemeente te verstrekken. Hierna ging de raad opnieuw in comi generaal. b._ Na heropening werd zonder discussie u sloten tot aankoop van den grond van Maatschappij Duinrell.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6