1 1 CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTEN. 'S NACHTS IN HET BOSCH. t, J. ko rlij; t 11 er| we is Z(X jö. tje ijk ;e- 'k 'T- im 1- M X ■r alleen 's. morgens en 's avonds een paar uur op. Ik heb door de radio geluisterd naar de toespraken en de muziek. Janneman Bronsgeest je hebt gelijk hoor, met dit sle'chte weer is het nog niet bijzonder goed met mij, ik heb de laatste dagen weer veel pijn. Je bent al heel ver in je boek, wel een bewijs dat het heel mooi is. Jannie van Biezen, ja 's morgens en 's avonds ben ik een paar uur op, van 10—1 en van 79, meer kan nog niet. Heb je het zoo druk gehad met logees, neen, dan kon er niets komen van schrijven. Toos en Bep Bouter wat is Toos weer ijverig aan het handwerken, wel prettig hè. Heeft Bep zoo'n lief grijs poesje, speelt het al met je, doe maar een leeg klosje aan een draad en trek daar aan dat vin den ze zoo leuk. Jannie Werk dat is heelemaal niets erg als je eens overslaat, dat mag gerust. Lydia Botermans woont je grootmoeder in Valkenburg? Ga je haar 's Zondags wel meer bezoeken? Ga je dan op de fiets of fiets je niet? Piet en Trieneke van Manen het was slecht weer met Pinksteren, maar ik kreeg gezellig veel bezoek, dus dat was prettig. Gaan de poesjes al zoo aardig samen spelen, ja dat doen ze graag, zoo in elkaar happen. Riete Scheer, de titel van jouw boek is mij bekend, dat is een mooi boek, heb ik dikwijls gehoord. Mappy Rührwiem, is jouw prijs ook zoo'n prachtig boek, dat doet mij veel plezier, hoor. Truus van Eyck, natuurlijk blijf je vriendin met Lena S., dat doet er toch niets toe, waar of je nu woont, je bent toch in dezelfde stad, dus kunt gemakke lijk naar elkaar toe gaan. Ada van Schaik, ais je aan de raadsels gaat mee doen, noem mij dan ook maar Tante, zooals ledereen dat doet. Henny van Wijk, ik heb Shirley Temple nooit gezien, maar wel haar stemmetje gehoord door de radio. Zoo, heb jij ook een gedichtje over haar ingezonden. Dat raadsel dat je stuurt, heeft er al eens ingestaan. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag v. Beuningenstraat 42 GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Johan Hardenbol, Jonanna C. Harte veld, Bep en Wim Nieboer (brief der vorige week), Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Ali van Duin (zie corres pondentie), Wim van Leeuwen, Willy van Leeuwen. Een brief op een dubbel velletje wit gelinieerd papier in groote witte enve loppe, enkel oplossingen, geen naam. Van wie die brief? Alida van der Holst, Dina van Mourlk, Annie Schipper, Jan Chou- four, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jan- ny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Dientje Olivier, Truus Brugmans, Geertruy de Groot, Emma de Groot, Bep van Kooperen, Lientje Lefeber, Cornelis J. Arbouw, Leen dert Moraal, Marie Brokaar, Ida Maria de Graaf, Rietje Boom, Johan Leugering, Maartje Sierag, Lena Sierag, Willy Sinteur, Leendert W. Jongeleen, Christiaan Jonge- leen, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelo rum, Carolientje Verbiest, Rie Vollenga, Nettie Veldhuizen, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Riete Scheer, Sjanie Philipse Mappy Rührwiem, Johanna Outshoorn, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Truus van Eyck, Ada van Schaik, Annie Schouten, Mientje Westra, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Greta Varkevis ser, Ali Varkevisser, Kootje van Vliet, Lies Schenkeveld, Herbert Gijsman, Joop Gijs- men, Annie van der Wilk, Leo Baljé, Ans Vollenga, Meintje van den Berg, Annie Boom, Corrie Kret, Simy van der Hoogt, Ali de Witt, Rika de Graaf, Jaap Kruit, Janneman. Bronsgeest, Dientje Prenen, Riek Prenen, Marietje Prenen, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Wim Evers, Trijntje Durieux, Plet van Manen, Trieneke van Manen, Lydia Boter mans, Jannie Werk, Henny Van Vliet, Herman Humme. Toos Bouter, Beppie Bouter, Jannie van Biezen, Henny van Wijk, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe. ;iezoo, nu deze week weer vele aparte iwoorden op de brieven; de vorige week s dat onmogelijk na de Pinksterdagen toen had iedereen ook voldaan aan jn verzoek en niets bij de raadsels ge- reven. lohan Hardenbol als ik je brief ontvang de oplossingen zijn goed, dan zal ik je am altijd bij de goede oplossingen irijven. lorrie Harteveld, heet je Johanna Cor- lia? je onderteekent onder je briefje rrie en onder de raadsels Johanna C. de verkoudheid beter? mag je weer op- lan? Ui van Duin als je nieuwe raadsels in- adt, dan moet je er ook de antwoorden schrijven. Kees de Geus ik vind dat je mooi bent gekomen hoor, mag je nu weer gewoon ar school gaan? Willy van Leeuwen heb je je boek al t, is het mooi? Dat eene raadsel heeft er eens ingestaan. Johanna Outshoorn je raadsel gaat bij voorraad raadsels die liggen te wach- n op een beurt. Vijftal van Vliet ik hoop voor Adriaan it het plantje mooi wordt, wat is het er or een? Annie Schipper, zoo ben je met de Pink- erdagen in Wassenaar gaan logeeren, it was zeker wel heerlijk. Tine van der Pot dat raadsel is mij al eermalen toegezonden en dat is beter ondeling. Ja, met Pinksteren was het ïur en koud toen mocht je natuurlijk niet ■.ar buiten. Dina van Maurik wel ja, je kunt toch iendinnen blijven al gaat er iemailfl Vê!» uizen. Bep van Kooperen het was overal koud ïur weer met Pinksteren, ik ben ook niet tgeweest, het was niets gezond, voor een eke. Cornelis Arbouw, nu ik zie wel dat ze je iet hebben vergeten met je verjaardag, eb je al veel ansichten in je album? All en Koosje Stikkelorum nog wel gefe- citeerd met den dubbelen verjaardag, ik rg dubbel want jullie zijn immers twee- ngen? En hebben jullie dezelfde ca- cautjes gehad? Maartje en Lena Sierag, nu vast gefeli- iteerd met je moeders verjaardag, nu dat oop ik ook hoor, dat je je moeder nog mg mag houden want een goede moeder goud waard. Rietje Boom, het was geen al te mooi eer voor een boottocht maar daarom kan best veel plezier hebben gehad dat be- rijp ik goed Die gure wind maakt mij eer extra pijnlijk. Leendert Moraal ben Je al lang ziek? loest je nu voor bijzondere behandeling I onderzoek naar het ziekenhuis? Wel eel Jammer voor je als je op je vaders erjaardag nog niet thuis kan zijn, ik hoop oor je spoedig daarna. Lientje Lefeber dat kan ik je heusch iet vertellen waarom die leeuwerik niet il zingen. Zal Je mij schrijven als het ter wel zoo is. Het is hier net zulk weer Is in Leiden, veel te koud voor Juni, bij lij brandt de kachel nog, anders is het koud als ik opzit. Mien en Bep Groenhuyzen ja dat denk ook hoor dat je rups daardoor is verdwe en en was het doosje ook een eind ver- erop verschoven? Mientje Westra ik zal je-raadsel en je ïecdote beide bewaren en ze later eens aatsen. Ali Varkevisser gelukkig dat de zieken eer beter zijn en het kleine zusje zoo lief ordt, ze komt nu op zoo'n aardigen leef- jd. Met dit gure weer, die Noordenwind eb ik veel pijn. Kootje van Vliet moet je niet geregeld aar Leiden voor lessen of zoo? Ja ik had wel al eenige weken gemist, maar wist de reden niet van. Herbert en Joop Gijsman het raadsel II ik bewaren. Leo Baljé, heb je het druk nu het tegen et examen loopt? Ben je er nogal gerust p? Het raadsel heb ik bewaard Ans Vollenga Ja als de een de mazelen rijgt, dan volgen er gewoonlijk nog meer. aar ben je naar toegeweest, waar is dat? Ali de Witt dat is jammer als je de raad- ls oplost en den brief schrijft en hij ordt dan niet op de bus gedaan, want an kan ik je niet vermelden. Mientje van den Berg neen hoor ik ben et naar de onthulling van het monument 'weeet, ik lig 's middags te bed, mag Ingezonden door Christiaan Jongeleen. Meester: „Wie weet een woord met meerdere r's erin". Jan: ..Roer". Piet: „Broer". Klaas: „ErwtensoeD". Meester: ..Wel neen Klaas, daar zit maar één r in". Klaas: „Maar meester in erwtensoep zijn veel erwten en in iedere erwt staat een r". Lachend zei de meester: .Als ie b<"t zóó bedoelt, heb ie gellik". Ingezonden door Marietje Laterveer. Eenvoudig. Onderwijzer: „Wel Kareltje kan ie mij een eigenschap van water noemen?" Kareltje: „Ja meester als ik »r mli in heb gewasschen ziet het vuil" 't Is volop feest in 't groote bosch En midden in den nacht. Kabouters zijn druk in de weer; Wat doen die alles zacht! Ze hebben 't heele bosch versierd: j De Koningin is jarig, De Feeën-Koningin! Daarom Is geen kabouter karig. Zij maakten slingers tusschen 't groen Van d'allermooiste bloemen En zóóveel soorten! 't Zijn er heusch Te veel om op te noemen! Een boomstronk is straks Feetje's troon Je zou hem niet herkennen, Zoo mooi met al die bloemen staat Hy tegen groene dennen! Daar komt de Koningin al aan, Zacht zwevend, echt een Feetje! En alle dieren kyken toe. Ja, zelfs het schuwe reetje! De Elfjes doen een rondedans, De krekels sjirpen luid! Ze zingen een heel mooi refrein, Dat in hun taal beduidt: Blyf, Koningin, voor ons gespaard! En vier nog dikwüls feest! Van U houdt ieder in het bosch Het aller-, allermeest! Glimwormpjes steken lichtjes aan, Het bosch wordt nu verlicht, 't Is net een sprookje uit een boek; Een eenig mooi gezicht! En 't maantje? Nee, dat blijft niet weg! 't Staat aan den hemel toch! Maar eind'iyk zegt het: - Nu naar bed! En gauw wat slapen nog, Zoolang het rustig is in 't bosch! De Koningin is moe! En allen zonder onderscheid! Gaan naar hun bedje toe. CARLA HOOG. (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15