LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 11 Juni 1936 GEMENGD NIEUWS. een noorsch stoomschip vergaan. Transpireerende Voeten, buitenlandsch gemengd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. toenemende belangstelling voor de openluchtscholen. FINANCIEN. SPREEKCEL. SCHEEPSVERBINDINGEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. kapitein in stukgeslagen sloep drijvende gevonden door het s.s. „westplein". Gisteren is naar de Msb. meldt in üe Rotterdamsche haven btnnengeloopen liet s.s. „Westnleln" van de N.V. Scheep- raart Maatschappij- ..Millineen" komende met erts geladen van Narvik. Den 26sten Mei was men van Rotterdam vertrokken, jaar Narvik en ter hoogte van Utsira aan ie Noorsche kust. in de buurt van Koper- rik. ontdekte men in volle zee een man in half stuk geslagen sloep welke man later bleek te zün de kapitein van het Noorsche stoomschip „Hogstad". welke boot was ver baan in zwaren storm. Het Duitsche s.s. ..Helene" heeft later nog een reddingboot opgepikt, waarin zich bevonden zes leden van de Noorsche be manning. van wie één inmiddels van ont bering was gestorven. De overige zes leden van de bemanning hadden den dood in de golven gevonden. Voor de zooveelste maal heeft de zee. oogebeukt door een zwaren storm, men senlevens opgeëischt. De kapitein van het s.s. „Westplein" gezagvoerder N. Ree heeft ons het navolgende verteld van ziin droevige ervaïing. die lui op ziin reis van Rotterdam naar Narvik heeft opgedaan. We waren, zoo zeide de kapitein den 2Csten Mei in ballast van Rotterdam ver trokken met bestemming Narvik. We ston den op het lek toen we ter hoogte van Utsira in de buurt van Kopervik aan de Noorsche kust, een voorwerp op het water laeen drijven. Aanvankeliik meenden we. dat het een vat was of een stuk wrakhout, doch toen wil op de brug kwamen en onze kiikers gebruikten, bemerkten we al heel spoedig, dat het een reddingsboot was. vaarin een man was gezeten. Onmiddellijk gaf ik order koers te zetten naar deze boot. En na een minuut of tien stoomen hadden wii de reddingsboot in onze onmiddellijke nabitheid De boot stond vol water en in de boot zat een man. die meer dood dan levend scheen. Zoodra de reddingsboot langszli lag. ziin twee matrozen langs de stormladder afgedaald. Een lijn werd uitgeworpen en deze werd aan den man bevestigd, om hem zoodoende gemakkelijker aan boord te kunnen brengen. De man was geheel verstijfd en kon van vermoeienis en ontbering geen woord uit brengen. Terstond werd hi1 nadat men hem met doeken had warm gewreven, van droge kleeren voorzien en onder de wol gelegd. Des avonds nog. toen de drenkeling een weinig was bekomen, vertelde hll kapi tein te zjin geweest op het 1000 ton me tende Noorsche stoomschip „Hogstad", eigenaar Paul Jebson te Bergen. De boot was met kolen geladen. Men wsis in zwaar weer gekomen. En toen er geen redden meer aan was. is de uit twaalf koppen be staande bemanning in een sloep gegaan om zich het veege lijf te redden. Alleen de kapitein was achter gebleven. Op hetzelfde moment, dat de kapitein de reddingsboot met de twaalf mannen in een woeste golf zag omslaan, kapseisde plotseling ook het 6s. „Hogstad" en kapitein en boot werden naar de diepte gezogen. De kapitein, die zich echter van een zwemvest had voorzien en die tevens goed zwemmen kon. had de tegenwoordigheid van geest zich naar boven te werken en hieraan heeft hii dan ook ongetwijfeld ziin behoud te danken. Toen hij weer boven kwam kon hii zich vastklampen aan een omgeslagen reddingsboot. Dit was echter niet de sloep, waarin de overige leden van de bemanning hadden gezeten Zes uren lang heeft de kapitein, zich als maar vasthoudend aan deze omgeslagen reddingboot, getracht zich het leven te redden, terwijl de wind nog steeds de gol ven hoog opzwiepte. Toen kwam het reddende oogenblik. Als door een wonder sloeg de reddingsboot, opgetild door een hooge golf. weer recht standig op het water en met de weinige krachten, die den kapitein nog restten, klom hii in de boot. welke echter vol water liep daar de achtersteven inmiddels was stukgeslagen. In deze positie heeft de ka pitein nog goed tien uren rond gezworven, alvorens hii werd opgepikt door het stoom schip „Westplein". Toen de kapitein van het s.s. „West- Plein" het een en ander van de ramp had vernomen, heeft hii onmiddellijk per radio de schepen in de buurt gewaarschuwd om uit te zien of de andere reddingsboot mis schien nog op zee dobberde. En zoo waar gelukte het aan het Duit sche stoomschip „Helene" de reddingsboot te vinden waarin zich nog bevonden zes leden van de Noorsche bemanning, van "ie één inmiddels van uitputting was ge storven. De overige zes leden hadden den dood In de golven gevonden. brand te gouda. Opslagruimte bij papierfabriek door het vuur vernield. In de papierwarenfabrlek van de firma M. A. Cats aan den Fluweelen Singel te Gouda is gisteravond brand uitgebroken. Dank zij het snel optreden van de brand weer. was het vuur na een half uur ge- oluscht. De brand was ontstaan in de op- 5lagplaats, op de bovenverdieping, waar Papieren zakken en diverse poeders ge borgen waren. Deze schijnen tot ontplof fing te zijn gekomen, althans te zes uur werd een hevige knal gehoord, waarna zware rookwolken naar bulten sloegen. De brandweer werd onmiddellijk ge alarmeerd en deze wist den brand tot de opslagplaats welke slechts een geringe oppervlakte beslaat, te beperken. De ruim- te is vrijwel geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. De schade wordt door verzekering ge nekt. steekpartij te nistelrode. Na de kermis te Nistelrode (N.Br.) ls een longeman uit Heesch met een mes zeer ernstig gewond. De dader is gearresteerd, •hl bleek het plan te hebben gehad een jooaeminnaar te treffen doch in de duls- rernls had hii den verkeerde geraakt. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 46 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. 4997 (Ingtx. lied.) geldkistje opgegraven door dieven. Dezer dagen heeft te Raamsdonkveer een diefstal plaats gehad, waarbij een ijzeren geldkistje, inhoudende f. 300 aan bankbiljetten, een spaarbankboekje en enkele polissen, toebehoorende aan P. V. in de Koningsstraat, is ontvreemd. De diefstal welke kort na Pinksteren moet zijn geschied, is eerst gisteren bekend geworden. De heer V. had veiligheidshalve het kistje in het achter zijn huis staande schuurtje in den grond gegraven, in ver band met het feit dat hij eenlgen tijd bij zijn kinderen te den Haag ging doorbren gen. Bij zijn terugkomst kwam hij gisteren tot de ontdekking dat het schuurtje open gebroken was en dat het geldkistje uit den grond gegraven was. Onmiddellijk stelde hij de marechaussee van den diefstal in kennis en werd een uit gebreid onderzoek ingesteld, doch zulks leverde tot nog toe geen resultaat op. olieslagerij uitgebrand te weesperkarspel. In den afgeloopen nacht is brand uitge broken in de olieslagerij en graanhandel „de Gaasp" aan de Diemervaart te Wees- perkarspel. De olleperserlj en de koeken makerij gingen daarbij geheel verloren, met de machinerieën en een groote voor raad veekoeken. De brandweer van Wees- perkarspel was spoedig ter plaatse en wist een gedeelte van het gebouwencom plex, waarin zich o.a. groote hoeveelheden graan en lijnzaad bevonden, te behouden. Het vuur is ontdekt door den heer Eikel hof. den eigenaar der fabriek die het eerst alarm heeft gegeven. De schade ls door verzekering gedekt. felle binnenbrand te tilburg. In de benedenverdieping van een pand aan de Telefoonstraat te Tilburg heeft een felle binnenbrand gewoed. Een gedeelte van deze verdieping is in huur bij zekeren S. die dit heeft ingericht tot werkplaats voor het vervaardigen van perkamenten lampekappen. Toen de man bezig was met het lakken der lampekappen sloeg plotse ling een vonk in den pot met lak, waardoor de lak aan het branden ging. Door het deksel op den pot te doen wilde S. het vuur smoren, doch bij deze manoeuvre stiet hij den pot om waardoor het bran dende lak zich over den vloer verspreidde. De vlammen deelden zich aanstonds mede aan den licht-brandbaren inboedel en in korten tijd stond vrijwel de geheele bene denverdieping in lichte laaie. De brand weer tastte het vuur krachtig aan, doch kon niet meer voorkomen, dat vrijwel de geheele benedenverdieping met alles wat zich daarin bevond aan de vlammen ten offer viel. De aangerichte schade is vrij groot. S. was niet verzekerd. wielrijdster door motorfiets gegrepen. Gistermiddag omstreeks zes uur is de wielrijdster mej. P. H. de Poorter uit Stop peldijk op den provincialen weg nabij Hulst aangereden door een motorfiets, bestuurd door zekeren de V. uit Bosch- kapelle. Het slachtoffer bekwam een ern stige hersenschudding en is naar het zie kenhuis te Hulst overgebracht. Het onge luk is ontstaan doordat de motorrijder een voermanskar langs de verkeerde zijde wil de passeeren. nederlanders in abessynië in gevaar. Ingevolge een dringend verzoek om hulp overgebracht door een koerier, is een Italiaansch vliegtuig over een plantage te Assala. nabil het Zwal-meer in het land van Aroessi. gevlogen en heeft contact tot stand gebracht met een Brltschen thee planter. Harris genaamd, die met de twee Nederlandsche gebroeders Lennartz en den Tsjechischen planter Franz met zUn vrouw en twee kinderen reeds vier weken door Abessilnsche bandieten belegcrd.wordt zoo dat hun levensmiddelenvoorraad thans uitgeput is. Allen zijn zeer verzwakt door ontbering en slapelooze nachten. Daar hun munitie ook opraakt zullen zl1 het waarschijnlijk niet veel langer tegen de belegeraars kun nen uithouden. Naar aanleiding van een dringend verzoek van den Franschen con- su1. die voor de Nederlanders en Tsjechen verantwoordellik is. is een Italiaansch vliegtuig gisteren over de plantage gevlo gen en heeft daar een brief van de Fran- sche legatie laten vallen. De Italianen zouden thans overwegen een gemotoriseerde hulpexpeditie uit te zenden en intusschen hebben zil beloofd, dat met korte tusschenooozen v'ieetuigen zullen worden gezonden om de Silfta's te veriagen drie dooden bij een auto-ongeluk Nabij het plaatsje Broege (Duitschl.) is gisteravond een auto met vier personen tegen een boom te pletter gereden. Drie inzittenden kwamen om het leven. De vleide bleef ongedeerd dorp door brand verwoest. Ht dorp Dikeiklno in Estland, nabij de Sovjet-Russische grens, is door een zwa ren brand verwoest. Verscheidene perso nen zijn in de vlammen omgekomen. De brand heeft zich meegedeeld aan een aangrenzend bosch dat eveneens ls ver nield. ned. herv. kerk. Drietal- Te Rotterdam (vac. dr. J. R. Callenbach) M. J. C. Visser te Leeuwarden M. N. W. Smit te Kerkrade en M. Ge- nenberg te Vlaardingen. Beroepen. Te Ridderkerk: Th. G. Vol- lebregt te Hoornaar. Bedankt- Voor Voorthulzen: J. Lekker- kerker te Oldebroek. geref. kerk. Tweetal. Te Lutten-Dedemsvaart: C. K. Terhorst te Murmerwoude en L. H. Bee- kamp te Meppel. o Blijkens de jongste officleele verslagen van de onderwijslnspecteurs ls de belang stelling voor het openluchtonderwijs nog steeds groeiende. Wij treffen in die rap porten een aantal gegevens aan, die zeker de moeite van een korte bespreking loo- nen. Men kan eigenlijk twee soorten openluchtscholen onderschelden. In de eerste plaats die voor het gezonde kind zijn bestemd en die van een gewone school alleen daarin afwijken, dat de heele wan den van de leslokalen kunnen worden weggeschoven, zoodat de lessen zoo goed als ln de open lucht worden gegeven. Deze lessen ln de open lucht worden tot bij vrij lage temperatuur voortgezet. Weliswaar houdt een speciaal verwarmingssysteem de ergste koude buiten, maar er wordt toch les gegeven bij een temperatuur, die men elders voor onmogelijk zou houden. Daarnaast zijn er eenige openlucht- scholen voor zwakke kinderen. Zij zijn bestemd voor leerlingen van scholen voor g. 1. o., voor wie het volgens het genees kundig schooltoezicht met het oog op hun gezondheid wenschelijk wordt geacht, dat zij gedurende eenigen tijd het onderwijs ontvangen onder voor hun lichamelijk welzijn gunstiger voorwaarden dan een gewone school kan bieden. De leerlingen worden er gedurende hun verblijf op de school van gemeentewege gevoed, gaan tusschen den morgen- en middagschool tijd niet naar huis. worden op geregelde uren tot rust gedwongen en staan onder voortdurende controle van schoolzuster en schoolarts. Voor het toezicht buiten de gewone schooluren ontvangt het on derwijzend personeel een toelage, die vroeger f. 600 bedroeg, maar thans tot de helft ls teruggebracht. De leerlingen heb ben over een heelen dag ongeveer 3'A uur les, terwijl de tusschenliggende tijden voor rusten en eten worden gebruikt. Deze scholen doen dus gelijkelijk als school en als sanatorium dienst. De plaatsing ge schiedt gewoonlijk in Februari of Augus tus, zoodat er, al zijn de kinderen van verschillende scholen afkomstig, toch nog eenig klasseverband bestaat. Zoodra de gezondheidstoestand het toelaat, gaan de leerlingen weer naar de gewone school terug. Zoo werden er b.v. in Augustus 1935 op de 1ste Openluchtschool 66 leerlingen ontslagen, waarvan 29 een half Jaar, 26 een vol Jaar. de anderen anderhalf tot. vijf jaar de school hadden bezocht. Men tracht de leerlingen zooveel kennis bij te brengen, dat zij na hun terugkeer op de gewone school niet achter zijn geraakt. Na een ingesteld onderzoek over de onder wijsresultaten van ontslagen leerlingen is gebleken, dat bijna allen de gewone school verder regelmatig konden doorloopen. Het valt echter te betreuren, dat de stichting en uitbreiding van openlucht- scholen geen gelijken tred kan houden met de ontstane behoefte en wel om re denen van bezuiniging. Een leerling van een gewone lagere school kost de overheid ongeveer f. 115 per jaar Voor de 1ste openluchtschool waien deze kosten op f. 256 en voor de tweede zelfs op f. 465 be rekend. Het spreekt wel haast vanzelf, dat in dezen tijd tot een ruime stichting van deze instituten onmogelijk kan wor den overgegaan. Aan den anderen kant ls het niet te hopen, dat nieuwe bezuini gingsmaatregelen tot Inkrimping van deze schooltypes zouden lelden, want zooals een der Inspecteurs terecht opmerkt het grootste deel van de uitgaven aan dit onderwijs komt de volksgezondheid ten goede. Vooral voor prae-tuberculeuze kin deren is deze school eën zegen. Iedere week bezoekt de schoolarts de school en houdt de leerlingen onder voortdurende controle. De gewichtstoename wijst op een verbetering van den algemeenen ge zondheidstoestand en op grooter weer standsvermogen, Zij varieert per kind ge middeld van 1,88 K.G. in het eerste leer jaar tot 3.57 K.G. in het zesde leerjaar en 2,83 K.G. in het 6/7 leerjaar. De hoogste gewichtstoename bedroeg niet minder dan 6 K.G. Dit alles is bedoeld in den tijd van zes maanden, hetgeen de normale tijd ls, dat leder kind op de openlucht school vertoeft. Dit alles betreffende de scholen voor het zwakke kind. Wat de categorie voor het gezonde kind aangaat, zou men bij den bouw van nieuwe scholen meer aan dacht kunnen wijden aan het openlucht systeem. De ervaring heeft thans wel ge leerd, dat de resultaten in alle opzichten gunstig zijn, terwijl bovendien het ver schil in bouwkosten uiterst gering is. twee fransche onderofficieren neergeschoten. In een klein inboorlingendorp in de na bijheid van Constantine in Algiers zijn in het bivak van het vijftiende regiment der Senegal-schutters door 'n plotseling krankzinnig geworden kleurling-soldaat twee Europeesche onderofficieren dood geschoten. Vervolgens joeg de ongeluk kige zich zelf een kogel door het hoofd. de terugreis van de queen mary De Queen Mary is gisteren van New York te Cherbourg aangekomen. ZIJ heeft de reis gemaakt in vier dagen en vijftien uur, met een gemiddelde snelheid van 28.74 knoopen. Over de reis van Cherbourg naar New York heeft de Queen Mary vier dagen. 6 uur en 38 minuten gedaan, met een ge middelde snelheid van 29.133 knoopen. Gisteravond arriveerde het schip te Southampton, nogmaals door mist gehin derd. vereeniging van vrijzinnig hervormden in nederland. De algemcene vergadering. Onder presidium van prof. dr. J. Linde boom van Groningen, is te Naarden de algemcene vergadering gehouden van de Vereeniglng vv> Vrijzinnig Hervormden ln Nederland. Deze vergadering werd voor de laatste maal door prof. Lindeboom ge presideerd, nu hij na een voorzitterschap van 7 Jaar heengaat. Daarom wierp de scheldende voorzitter in zijn openings woord een terugblik op de voorbije periode van 7 jaar, speciaal stilstaand bij de pogingen tot -reorganisatie in de Ned. Herv. kerk Van de vrijzinnige Synode leden wordt veel gevraagd, niet alleen van hun kerkrechtelijke prudentie, maar ook van hun kerkelijk besef. Hierna kwam het verslag van het hoofd bestuur aan de orde. Daaraan ontleenen we dat het aantal afdeelingen is gedaald van 184 tot 179. Het aantal gemeenten dat op eenigerlei wijze in de vereenlging vertegenwoordigd is daalde van 265 op 248. Het aantal verspreide leden vermin derde met 39. Het ledental bedraagt nu totaal 31.667. Aan de discussie over dit verslag namen deel de heeren ds. J. R. Immink van Utrecht, ds. H. N. Ysbrandy van Grouw, ds. C. de Jongh van Gorinchem, en ds. F. H. Bruins van Leeuwarden. Het verslag werd goedgekeurd alsook het finantieel verslag. Ds. J. N. Pattist van Den Haag bracht het verslag uit over de Studiekas, waar uit bleek dat aan 19 studenten plus aan 2 personen die voor het Staatsexamen stu- deerén, een uitkeering is verstrekt. De kas sluit met een eindcijfer van f. 11.533.88. Ds. H. N. Ysbrandy bracht het verslag ült van de propaganda-commissie. Deze kas. die een legaat ontving van f. 500 heeft een nadeelig saldo van f. 1612.35. Dr. G. J. Bleeker van Apeldoorn bracht verslag uit namens de commissie voor af deelingen met een eigen voorganger De afdeelingen met een eigen voorgangr tel len tezamen ongeveer de helft van Het totaal ledental der vereeniglng. Ds. K. A. Beversluis van Zutphen bracht Verslag uit als vertegenwoordiger in de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig- Protestantisme. Deze centrale organiseer de de uitzending van een vrijzinnig pre dikant naar Ned.-Indië. Al deze verslagen werden goedgekeurd. Tot voorzitter werd gekozen ln de plaats van prof. Lindeboom ds. J. Boon stra, Ned. Herv. predikant te Gieten (Dr.), lid van de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk en een vooraanstaand man in de vrijzinnige beweging in de Ned. Herv. Kerk. Tot lid van de flnantleele commis sie werd gekozen de heer D. Poldermans te Rotterdam. Besloten werd in het a.s. najaar te Utrecht een congres te oreaniseeren ter behandeling van het kerkelijk vraagstuk. Na de vergadering vereenlgde men zich aan een gemeenschaoDelilken maaltijd, gevolgd door een wtidingsdienst in de Ned. Herv. Kerk te Naarden. waarin voorging ds. J. P. C. Poldervaart te Naarden. Na den dienst werd de vereeniglng door het gemeentebestuur van Naarden offi cieel ten stadhuize ontvangen. synode der evang. luth. kerk. In de te Amsterdam voortgezette 124e zitting van de Algemeene Synode der Evang. Luth. kerk, bracht de heer Sigling verslag uit over de werkzaamheden van de commissie voor de predikantstracte- menten, waarbij duidelijk bleek met welke moeilijkheden de commissie tn dezen tijd heeft te kampen. Toch mag zij gewagen van veler offervaardigheid. Wat het verslag omtrent het semina rium betreft dat vermeldt een aantal stu denten bij den aanvang van den cursus van 20, een getal dat de laatste jaren niet bereikt werd; 7 studenten werden tot pro ponent bevorderd. Door het overlijden van prof. mr. J. Loosjes moest prof dr. H. v. Bakel de leiding van al de colleges eri de examina op zich nemen. Deswege werd hem den dank van de geheele Luth. kerk betuigd. Belde verslagen werden goedgekeurd Een voorstel van den grooten kerkeraad van Amsterdam om maatregelen te tref fen waardoor predikanten der Herst. Evang. Luth. kerk. die hun opleiding ge noten aan het seminarium dier kerk, dezelfde faciliteiten zouden genieten ten aanzien van de beroepingsmogelijkheid in de Luth. kerk als de predikanten die aan het seminarie der Ev. Luth. kerk zijn op geleid, werd na discussie aangehouden opdat men eerst nadere inlichtingen kon inwinnen omtrent de bedoeling van den voorstellenden kerkeraad. Naar aanleiding van een ingekomen adres van den bond van rechtzinnige predikanten en kerkeraadsleden, waarin aandacht gevraagd werd voor het groot aantal Lutheranen in dé verstrooiing en maatregelen gevraagd worden om ook in hun geestelijke behoeften te voorzien, sprak de Synode uit van het groot belang dezer zaak overtuigd te zijn waarom zij aan de Synodale commissie opdracht gaf terzake een werkplan te willen ontwerpen. Een voorstel van den grooten kerkeraad van Arnhem om verplichte pensioen aanvrage ln te voeren na het volbrengen van 40 dienstjaren, werd verworpen. De Synode oordeelde met de commissie van rapport, dat niet verder kan worden ge gaan dan het uitspreken van den wensch dat de ambtsperiode door een leeftijds grens wordt beperkt. De Synodale com missie zal de practische uitvoerbaarheid van dit laatste nader onder oogen zien. Aangenomen werd een voorstel van den heer F. C. Wljsveld te Nijmegen, lid der Synode, om in de reglementen een clau sule op te nemen, waarin uitgesproken wordt dat de kerkelijke bevestiging van een huwelijk voorbehouden blijft aan de predikanten van het Ev. Luth. of van een' ander Prot. kerkgenootschap. Naar aanleiding van een opmerking van ds. D. Drijver van Den Haag, dat de vorig jaar ingevoerde nieuwe regeling van overschrijving van lidmaten nog lang niet algemeen wordt gevolgd, besloot de Synode de aandacht der kerkeraden nog eens opzettelijk bij deze materie te be palen. Hierna werd de Synode met de gebrui kelijke plichtplegingen gesloten. j jaarverslag der h. v. a. Dividend acht procent. Aan het jaarverslag der N.V. Handels vereniging „Amsterdam" wordt het vol gende ontleend: De vooruitzichten voor de Javasuiker zijn nog zeer ongunstig. Onze niet in productie zijnde ondernemingen blij ven in zorgvuldig onderhoud. De kosten hiervan v/orden zoo laag mogelijk gehouden. Dank zij de in 1935 voor eenige onzer producten verkregen hoogere opbrengst- prijzen was het resultaat der diverse cul tuurondernemingen beter dan in het voori afgaande boekjaar. Contlngenteering en betalingsmoeilijk heden vormden ook in het afgeloopen boekjaar een ernstige belemmering' voor den afzet onzer producten. De exploitatierekening sluit met een voordeelig saldo van f4.170.540.65. Dit be drag zou noodig geweest zijn voor af schrijving en niet als winst kunnen wor den aangemerkt, ware het niet, dat af schrijving, dank zij de in vroegere jaren gevoerde politiek, onder de huidige om standigheden zonder bezwaar achterwege kan worden gelaten. Met het oog op de nog steeds onzekere vooruitzichten onzer bedrijven stellen wij voor f. 1.500.000 te reserveeren ten gunste van 1936. welke reserve tevens een voor ziening vormt tegen mogelijke verdere verliezen op onzen sulkervoorraad. Na overboeking van het restant der re serve tegen verlies op sulkervoorraad ad f. 1.300.503.87 en na reserveering van f. 1.500.000 ten gunste van het volgende jaar bedraagt de winst, inclusief het saldo o.p. ad f. 2308.65 f. 3.353.813.68. welk be drag een uitkeering van 8 pCt. dividend toelaat. parkeeren op het levendaal. Een bewoner van het Levendaa! klaagt erover, dat vele automobilisten het Le vendaal gebruiken als parkeerplaats en zich daarbij niet ontzien om hun auto circa 2 meter vah den trottoirband te plaatsen. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kust- statlon Scheveningen-Radio: Alphacca, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Costa Rica, Boschfontein, Dempo, Gaasterkerk, Jagers fontein, Johan van Oldebarnev.elt, Kerto- sono, Marnix van St. Aldegonde, Poelau Bras. Poelau Tello, Randfontein, van Rens selaer, Simon Bolivar, Statendam, Streef kerk, Stuyvesant, Venezuela, Volendam en Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio Hol land. GEBOREN. Johanna, D. van F. Wervelman en J. v. d. Kwast Lambertus, Z. van ,J. H. v. d. Berg en M. Selier Willem Johan nes, Z. van J. Dubbelaar en M. Paats Wlllempje Maria, D. van J. H. Sarlo en C. Baas. Johanna Geertrulda, d. v. Z. Bink en M. Bekooij Catharlna Adriana Geertruida, d. v. J. Nijssen en A. Th. M. Lamboo Ine, d. v. C. Janssen en C. J. Huisman Hen- drika Jacoba, d. v. A. Lubbers en T. de Boer Clcka, d. v. P. Veltenaar en F. Swienty Herman, z. v. H. H. Addink en J. Glas Martinus, z. v. G. G. den Horder en H. van Tol Wilhelmina Hendrika Maria, d. v. P. C. Penders en G. Meijer Hans, z, van A. A. Roman en M. Hogewo- ning Wim. z. v. P. W. G. Adriaans en G. C. M. van Kersbergen Henk, z. van J. C. J. Bouwer en J. Oskam Maria Jo hanna, d. v. P. L. Oolders en S. Wieczorek Klaasje, d. v. H. de Wagt en J. Seegers Gerritje, d. v. H. de Wagt en J. Seegers Mijndert, z. v. J. v. Reenen en J. v. d." Graaf Agnes Catharina, d. v. N. v. Heij- ningen en M. v. d. Berg Helena Wilhel mina, d. v. C. H. de Haas en C. Fallaux Leonardus Hermanus, z. v. P. P. v. Rijn en P. A. M. Caspers Dientje, d. v. D. J. v.. Klaver en R. K. Hollander Gerardus Jacobus Alexander, z. v. M, J. A. Brons geest en J, J. H. Gunther Hans, z. v. K. Knotter en J. Pont Petronella Jacoba, d. v. H. de Mooij en M. A. A. Geijsman Hendrika, d. v. H. Korenhof en A. v. d. Haven. o gehuwd. Gehuwd: A. v. Geest jm. en C. M. Stuif zand jd. L. A. J. Oudshoorn jm. en M. E M. v. Iterson jd. B. Boonstra wedn. en S. Bremmer jd. D. Dongelmans jm. en E. S. S. Lotte gesch. A. Fuchs Jm. en K. Teschmer jd. W. J. Geeve jm. en J. v. Hooidonk Jd. J. Hartevelt jm, en S. C Franse Jd. A. F. D. J. Kamphues gesch. en S. Dubbelaar wede J. H. Lepe laar jm. en P. G. Weeber jd. S. Nièuwen- burg jm. en J. M. Brouwer jd. D. M. G. de la Rle jm. en T. H: v. Tongeren jd. A. Smit jm. en Chr. M. Stam jd. P. A. v. d. Steen jm. en M. C. Molenaar jd. I. Taffijn Jm. en M. v. d. Pluljm jd. H. Trouwee jm. en J. Massaar jd. L. van Velzen jm en J. J. Flanderhijn jd. H. J. v. Venetië jm. en D. de Vries jd. A. A. Voorvelt jm. en J. Krasenburg jd. J. Willing jm. en Chr. v. d. Voord jd. W. Sloos jm. en G. M. E. Planjer jd. ondertrouwd. Th. C. Ouwendljk jm. 37 j. en W. H. Ver kerk jd. 25 j. G. Vrij jm. 31 j .en E. C. Cossee jd. 31 j. C. Provily jm. 25 j. en G. A. Wittke jd. 25 J. overleden. C. J. HeemskerkSchenk, wede. 63 j. Chr. M. Beekman d. 4 j. G. Kooreman d. 22 j. G. Haak d. 2 dgn. M. A. v. Leeuwen—Spaargaren vr. 28 j. J. J. d» Bruinv. Malsen wede 78 j. L. Kooien m. 83 j. L 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11