mm De versnelde bruggenbouw in Nederland. 77sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 4 Juni 1936 Derde Blad No. 23370 IN EN OM ABESSYNIE. EEN GROOTSCH WERK. PARLEMENTAIR OVERZICHT BINNENLAND. Gistermorgen heeft op het departement van sociale zaken een bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van dat departement en den landbouw-crisisdienst met vertegenwoordigers der gemeenten 's-Gravenhage, Hengelo, Utrecht en Eind hoven, over de mogelijkheid van een even- tueele verstrekking van versch vleesch aan werkloozen en ondersteunden. De besprekingen hadden een zeer voor- loopig karakter, waarbij de eventueele mo gelijkheid van het nemen van een proef met de verstrekking van versch vleesch door middel van een systeem van bonnen onder oogen werd gezien. De vertegenwoordigers van de gemeen tebesturen zullen nader de mogelijkheid van het nemen van een dergelijke proef in hun gemeenten beschouwen. WETTELIJKE REGELING VAN PERSONEELFONDSEN. De minister van sociale zaken heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij bij den Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp van een wettelijke regeling in zake personeelfondsen aanhangig heeft gemaakt. o BINNENSCHEEPVAARTCONGRES. Tot voorzitter van de Vereenlging Bin- nenscheepvaartcongres, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. Smeenge, gekozen de heer J. J. C. van Dijk, te 's-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer. VOLKSSANATORIA VOOR BORST- LIJDERS IN NEDERLAND. In de algemeene ledenvergadering van de Vereeniging tot oprichting en exploi tatie van volks-sanatoria voor borstlriders ln Nederland werden de jaarverslagen van den secretaris, penningmeester en genees heer-directeur goedgekeurd. Tot lid van het hoofdbestuur werd ge kozen mei. J. M. C. Lucardie. De voorzitter deelde mede. dat tot ge neesheer-directeur van het sanatorium Hellendoorn is benoemd dr. Herman Vos en tot eersten geneesheer dr. van der Pijl. Hii memoreerde in een rede de groote verdiensten van den aftredenden genees heer-directeur dr B H. Vos. Onder zijn leiding is het sanatorium te Hellendoorn zeer uitgebreid en tot grooten bloei ge komen. Op 30 September of 1 October a.s. zal aan belangstellenden gelegenheid wor den gegeven om in het sanatorium te Hellendoorn afscheid te nemen van den aftredenden geneesheer-directeur dr. Vos. DE POSTVLUCHTEN. De Perkoetoet is gisteravond om 8.11 uur op Schiphol geland. o HOOFDAMBTENAREN BIJ HET MARKTWEZEN. De vereeniging van hoofdambtenaren bij het marktwezen in Nederland is gis teren in jaarlijksche vergadering bijeen geweest te Leeuwarden. Nadat het gezel schap ten stadihuize door B. en W. was ontvangen, hield dr. A. v. d. Laan, direc teur van het markt- en havenbedrijf te Amsterdam, in de middagvergadering een inleiding over het aantal 'marktkooplie den, mede in verband met het winkeliers- en handelsvraagstuk. In de avondvergadering sprak de heer H. Wiersma, directeur van het markt- en havenbedrijf te Leeuwarden, over Fries land en het Leeuwarder marktwezen. De aftredende bestuursleden H. Wiersma te Leeuwarden en A. L. Mennes te Leiden werden herkozen. Besloten werd de volgende jaarlijksche vergadering te Leiden te houden. MISSTANDEN BIJ HECHTENIS IN GEMEENSCHAP. Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft aan den minister van justitie de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat zeer ernstige misstanden zich voordoen, waar hechtenis in gemeenschap wordt onder gaan? 2. Is de minister bereid aan de gestichts besturen een aanschrijving te richten, waarin gewezen wordt op het recht van gedetineerden om te verzoeken de hech tenis in afzondering te ondergaan? 3. Als gebrek aan plaatsruimte een be letsel mocht zijn om aan eventueele ver zoeken te voldoen, welke maatregel wil de minister dan treffen, opdat zij, die voor zedelijke besmetting gevrijwaard willen worden en anderen, voor wie de gemeen schap noodlottig zou kunnen zijn, hun straf in afzondering zullen kunnen on dergaan? o CHR. WERKMEESTERSBOND. In het vacantieoord van het Ohr. Natio naal vakverbond heeft de Ned. Ohr. Werk- meestersbond zijn tiende algemeene ver gadering gehouden, onder leiding van den heer T. Hokken, van Zwijndreoht. De voor zitter sprak aan het begin van de verga dering een herdenkingsrede uit. Spr. be pleitte daarin o.m. opneming van de werkmeestersgroep in de bedrijfsraden. De uitgebrachte verslagen werden na korte bespreking goedgekeurd. In de middagvergadering bood de héér C. J. Mandersloot, te Utrecht, den bond namens de vaandelcommissie een vaandel aan. Namens het Chr. Nationaal vakverbond werd de vergadering toegesproken door den heer A. Amelink. Als spreker trad op dr. C. J. Beekenkamp, te Leiden. (N. R. Crt.) De Negus te Londen. Nadat de ..Oxford" te Southampton aan de kade was gemeerd, ging onmiddellijk de Abessiinsche gezant, dr. Martin aan boord ter begroeting van den Negus. De keizer en zijn ambassadeur hadden een onderhoud in een gereserveerden salon. Nadat alle passagiers van boord waren gegaan werd de bagage van den Negus aan land gebracht en ging de keizer met ziin gezin en gevolg aan land. Zij ver trokken naar Londen in een wagon, die prachtig met bloemen was versierd. De Negus is op het Waterloostation aangekomen om 4 u 55. Een groote menigte stond bij het station, toen de Negus arriveerde. Onder de wach tenden bevonden zich de leden der Abes siinsche kolonie te Londen. Haile Selassie werd door den particulie ren secretaris van minister Eden ontvan gen. in overeenstemming met het gebruik bij incognito-bezoeken van buitenland- sche vorstelijke personen. De menigte juichte den Negus geest driftig toe. toen hij zich naar zijn resi dentie in het West End begaf waar hij tijdens zijn verblijf te Londen ziin intrek zal nemen. Deze residentie is. zooals men weet naast de Abessiinsche legatie ge legen. De gezant heeft aan alle leden van het corps diplomatique te Londen, behalve de Italiaansche. uitnoodigingen gezonden tot bitwoning van een receptie op a.s. Zaterdag bii den keizer. Toen de keizer arriveerde, brak een groote wachtende menigte in toejuichingen los. In antwoord op deze ovatie verscheen de keizer, vergezeld van zijn zoon dochter en den gezant Martin oo het balkon der Abes siinsche legatie en wuifde de menigte toe. Zijn dochter trad voor den microfoon en zeide: ..Wül gij ons zoo vriendelijk ont vangen hebt. hebben wii goeden moed voor de zaak. waarvoor wij gekomen zijn". Gezant Martin dankte voor de hartelijke ontvangst. De pers wiidt aan de aankomst van den Negus in Engeland eenige hartelijke, hoe wel min of meer gereserveerde woorden. De „Daily Telegraph" schrijft, dat de Negus tijdens zijn verblijf in Enge'and een moeilijke rol heeft te spelen. De waardig heid waarmee hii tot dusverre ziin lot heeft aanvaard en die het respect van het volk voor hem heeft verhoogd, is echter waarborg, dat hii geen moeilijkheden zal veroorzaken. Hii zal de uitingen van svm- pathie niet verkeerd interpreteeren. De .News Chronicle" schrijft dat het begrijpelijk is. dat de aankomst van den Negus de officieele wereld eenigszins in verlegenheid brengt. Het publiek heeft echter een hartelijke achting tot uiting gebracht Maarschalk Badoglio te Rome. Maarschalk Badoglio is gistermiddag om 1 uur met zijn echtgenoote te Rome aan gekomen. Voor het station had zich een groote menigte verzameld, die den maar schalk wensc'nte toe te juichen. Oo het perron werd Badoglio begroet door Mus solini. verder waren" er aanwezig: alle ministers, de onderstaatssecretarissen, de voorzitters van Senaat en Kamer en tal rijke afgevaardigden en andere autori te'ten. Zoodra maarschalk Badoglio uit den trein stapte snelde Mussohni hem tege moet en omhelsde hem. Bii het verlaten van het station juichte de menigte den maarscha'k met geestdrift toe. Op het nlein van bet station'waren troepen van het Rome'nccbe garnizoen en oud-strijders ongesteld die Badoeio militaire eerbewij zen brachten Ook Mussolini werd bij het verlaten van het station luide toeeeiu'cht. CONTINGENTEERING. De Staatscourant van gisteren bevat een K. B., waarbij de invoer van metalen schepwerk (waaronder begrepen messen met metalen heft) gecontingenteerd wordt. Deze contingenteering wordt gere kend in werking te zijn getreden op 1 Juni j.l. De invoer wordt voor den tijd van vier maanden (1 Juni1 Sept.) beperkt tot 75 pCt. van de waarde der in het over eenkomstige tijdvak van 1934 ingevoerde artikelen o DE TOESTAND IN HET KAPPERSBEDRIJF. Onder voorzitterschap van den heer C. E. Gotch is gisteravond in de groote zaal van „Amicitia" te Den Haag vanwege de commissie van samenwerking uit de be sturen van den Nederlandschen Kappers- bond, den Nederlandschen R.-K. Bond van Kappersbedienden „Sint Cosmos" een vergadering gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. Nadat het woord was gevoerd door de heeren A. J. Loppersum, secretaris van den Nederlandschen bond van Kappers- personeel, C. Th. Zorn, secretaris van den R.-K Bond van Kappersbedienden „St. Cosmos" en Fr. Werner, voorzitter van den Nederlandschen kappersbond, nam de vergadering een resolutie aan, waarin aangedrongen wordt op regeling van de minimum-tarieven van de minimumloo- nen en op wettelijke middagsluiting. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal morgen niet plaats hebben. In den ouderdom van 80 jaren is te Staphorst overleden de heer J. van Andel, sinds 1894 notaris aldaar. UIT NED. OOST-INDIË. VALSCHE BANKBILJETTEN TWEEDE KAMER. VERLAGING VAN SOMMIGE VASTE LASTEN. Eindelijk waren dan toch de beide wets ontwerpen tot verlaging van sommige vaste lasten aan de orde. Officieele titels: „Bijzondere maatrege len ten aanzien van loopende landbouwhy- potheek- en pachtovereenkomsten". En: .Bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren". Er is heel wat ge-onderhandel en ge manoeuvreer aan de openbare discussie over deze materie (die persoonlijk in het groote Bezulnigings-ontwerp was opgeno men i voorafgegaan; vele politieke ge ruchten deden er de ronde over; herhaal delijk is het lot van het kabinet er aan verbonden; en nu. na heel wat overleg, kan men als de meest concrete hoofdpun ten over de voorstellen deze noemen: le. de mogelijkheid van huurverlaging, op verzoek van den huurder voor elk ge val afzonderlijk te beslissen, tot ten hoog ste 20"/«; 2e. de mogelijkheid tot verlaging van den erfpachts-canon, eveneens op verzoek van den betrokkene voor elk geval te beslissen, tot ten hoogste 20»/»; 3e. de rente der hypotheken op lande lijke eigendommen wordt verlaagd tot 4 3/4 voor eerste en tot 5Vi°/o voor tweede en volgende hypotheken; 4e. de pandbrief-rente wordt verlaagd tot 4°/«; 5e. de mogelijkheid voor de gemeenten tot verhooging der personeele belasting en der gemeentefonds-belasting met 10 op centen. Na het ontzaglijk-vele, dat over dit alles is geschreven en gesproken, is de Kamer er nu ook over gaan spreken; elke afge vaardigde kan gedurende 5 kwartier bij de algemeene beschouwingen zijn hart uit storten. maar aangezien er pas bij de be handeling der artikelen spijkers met kop pen zullen worden geslagen (er zijn be langrijke amendementen ingediend l zullen wij aan de algemeene beschouwingen slechts in beperkte mate aandacht wijden. Het terrein is trouwens al lang afgegraasd. Toen het debat geopend werd door den heer Drees, wist men al in welken toon deze eerste rede zou staan. De sociaal-de mocraten toch vinden het ontwerp niet al leen ganschelijk onvoldoende, maar be schouwen het gelijk hun pers het heeft uitgedrukt als „het bankroet van de aanpassings-politiek". In dezen geest stond ook de rede van den heer Drees. De vaste lasten enz. beschouwde hij als een soort wespennest, en nu heeft de Regeering daarin wel gegrepen, maar niet met vaste hand. Hij vond de voorstellen veel te frag mentarisch, en ook veel te eenzijdig. De Regeering heeft haar oorspronkelijke standpunt, om overeenkomsten niet aan te lasten, moeten prijsgeven, maar nu ze het rel moest doen, deed ze het aarzelend en halfslachtig. De Regeering had, volgens den heer Drees, een stuk verder moeten gaan; hij somde verschillende maatrege len op, die zij had moeten nemen, en als men hypotheekverplichtingen onder de regeling brengt, had men allerlei andere verplichtingen er ook onder njoeten bren gen. Bovendien klaagde de heer Drees over het feit, dat de Regeering door allerlei wijzigingen het ontwerp had verslapt. Dit geldt met name voor datgene, wat de sociaal-democraten het belangrijkste deel der voorstellen achten; de huurverlaging. Nu de algemeene huurverlaging uit het ontwerp is gelicht, en vervangen door de mogelijkheid van verlaging per geval, ach ten de socialisten de voornaamste bepaling vrijwel machteloos gemaakt. Conclusie? Indien het ontwerp niet belangrijk wordt verbeterd, met name wat de huur- en hy potheek-bepalingen betreft, zullen de (meeste) sociaal-democraten misschien tegenstemmen, zoo deelde de heer Drees mede. Eén zijner fractie-genooten, de heer van der Sluis, heeft dit oordeel over de wets ontwerpen nog eens in het bijzonder toe gelicht met betrekking tot de voorstellen mzake de landbouw-hypotheken, maar ofschoon hij deze onvoldoende vindt (o.a. omdat de hoofdsommen onaangetast blij ven en de voorwaarden, waaraan moet Jorden voldaan, te zwaar zijn) verklaarde hij toch weer het ontwerp tï zullen stem men. omdat het althans iets brengt. Het rou ons niet verbazen, indien straks alle. 01 do meeste, sociaal-democraten tot deze conclusie kwamen, ook wanneer hun amen dementen worden verworpen. Ook de man van de plattelanders, de i neer Vervoorn, was ontevreden over de «palingen van het ontwerp met betrek- j brig tot land- en tuinbouw en hun noo- den: het brengt, met name wat de land- douw-hypotheek- en pachtovereenkom sten betreft, geen saneering, maar achter- Wang, volgens hem. Hij was van oordeel dat verschillende lasten (o.a. die inzake de «ciale wetgeving) van den landbouw moeten worden weggenomen. Het ontwerp sal beperking van crediet brengen, meende deze afgevaardigde, die voorts, buiten het ontwerp om, allerlei maatregelen opsomde velke voor land- en tuinbouw, en de ver loting van hun afzetgebied, genomen "Wen moeten worden, rrai de recie van den katholiek-demo- S mr- Arts vvas in mineur gesteld; hij «Mte dit ontwerp een specimen van de •sakke deflatie-politlek der Regeering. ;W> critiek Hep in meer dan een opzicht mot dre van de sociaal-democraten gelijk richtte zich eveneens naar een belang- ging °P de bePa"nSen Inzake huurver- laatste rede van den middag was '™r de Regeering stellig de onaangenaam- >Ai2m<iat ZÜ kwam van een zoo gezag- i„,r-d man als de heer de Geer. Deze de z'civ positief tegen de wetsont- hli j11 en voegde er zelfs aan toe dat, als itauxe zou hebben tusschen deze wstellen en devaluatie, hij den laatsten 3"regel zou kiezen. Dit afwijzende oupunt van den christelijk-historischen aasman vloeide niet voort uit de over- Slne' dat de ontwerpen practisoh zoo- 'I! wouden beteekenen (hij meende het ■gmaeel i maar meer uit de moreele be zien welke hij er tegen koesterde. Hij ozurriijk van oordeel, dat de rechts- itu Jd el'nstig schade zou lijden; dat vertrouwen in contracten zou worden jhtiVnL1)nd. Rechts- en contractzekerheid meende mr. de Geer feitelijk !f„eer. bestaan Vreemde organen kun- „.WHjpen. Zoo wordt het credietwezen hinn, ''en dan n°8 wel voor iets van I ""e practlsche beteekenis. En onder- I VERSCH VLEESCH VOOR WERKLOOZEN mijning van het particulier crediet zal op den duur ook dat van den staat aan tasten. Bovendien worden niet alle onder nemingen op dit terrein op gelijken voet behandeld. In één woord, de aantasting van de rechtszekerheid op deze gebieden was voor den heer de Geer voldoende grond, zich tegen de ontwerpen te verklaren. Heden voortzetting. HAGENAAR. ACHTERHAALD. CHERIBON, 3 Juni. (Aneta). De politie boekte in verschillende plaatsen een mooi succes door te verhinderen dat valsche bankbiljetten van f. 50 in groote hoeveel heden in omloop werden gebracht. De politie slaagde er ln te Soemedang 200. te Pekalongan 105. te Cheribon 41 en op andere plaatsen twee van deze bankbil jetten te achterhalen. Het onderzoek in deze kwestie wordt nog voortgezet. De K.N.A.C. schrijft ons; Nu de Eerste Kamer het wetsontwerp „Versnelde Bruggenbouw", in drie jaren het derde voorstel van soortgelijke strek king. heeft aangenomen en dus het in werking treden van de wet binnenkort is te verwachten, is het van belang voor het wegverkeer en speciaal voor het automo- bielverkeer. na te gaan, welke „waar" het voor zijn geld krijgt. Immers speciaal met het doel den snellen bruggenbouw te be vorderen, zal het automobielverkeer, dat 98 van de benzine verbruikt, gedurende 10 jaren een hoogeren prijs van 'Is cent per liter moeten betalen, hetgeen equiva- leert met een jaarlijksche opbrengst van 2'/: millioen gulden. Sedert de instelling van het Rijkswe genplan zijn gereed gekomen de bruggen bij Grave over de Maas in den weg 's-Her- togenboschNijmegen en bij Katerveer over de IJssel bij Zwolle (1930), bij Kei- zersveer over de Bergsche Maas in den weg UtrechtBreda (1931), bij Zalt- Bommel over de Waal in den weg Utrecht 's-Hertogenbosch (19331, bij Arnhem over den Rijn in 1935. Dit jaar volgde de brug over de Lek bij Vianen, terwijl die over de Waal bij Nijmegen, zooals bekend zal worden opengesteld op 16 Juni a.s- De voltooiing van de brug over het Hol- landsch Diep bij Moerdijk wordt mede dit jaar tegemoetgezien. Versneld zullen nu verder worden uit gevoerd de in aanbouw zijnde brug bij Hedel in de route Utrecht—'s-Hertogen bosch, zoomede verder die bij Hendrik- Ido-Ambacht over de Noord in de route RotterdamEist (Nijmegen), bij Doesburg over de IJssel, bij Dordrecht over de Oude Maas (in aanbouw), bij Rotterdam over VOOR VRIJDAG 5 JUNI 1936. Hilversum I. 1875 M. Alg. Programma, verzorgd door de N.C.R V. 8,00: Schrift lezing 8,159,30: Gramofoonplaten 10,30: Morgendienst 11,00—12,00: Tenor en vleugel 12,15: Gramofoonplaten Ensemble v. d. Horst 2,30: Ohr. Lectuur 3,003,45: Viool en piano 4,00: Orgel spel 5,00: Gramofoonplaten 5,15: Alt', piano en cello 6,30: Tuinbouw- praatje 7,00: Berichten 7,15: Literair half uur 7,45: Reportage 8,00: Be richten 8,15: Arnhemsche Orkestvereen. 9,00: Causerie over wespen 9,30: Ver- Volg concert (Om 9,55: Berichten) 10,3011,30: Gramofoonplaten. Hilversum II. 301 M. 800: Vara; 12,00; Avro; 4,00: Vara; 8,00: Vpro; 11,00: Vara 8,00: Gramofoonplaten 10,00: Mor genwijding VPRO 10,15; Voordracht en „Fantasia" 12,00: Kovacs Lajos' orkest en Gramofoonplaten 2,00: Kniples 2,30: Omroeporkest 4,00: Gramofoon platen 4,30: Kamermuziek 5,00: Voor de kinderen 5,30: Gramofoon platen 6,00: De Flierefluiters 7,00: Religieus-socialistische lezing 7,20 Gra mofoonplaten 7,50: Berichten 8,05: Bijbelsche lezing 8,30: Schola Cantorum 9,00: Dr. H. Th. Fischer: De Genesis- mythen bij andere volken 9,30: Vervolg concert 10,00: Architectonische lezing 10,30: Gramofoonplaten 10,45: Avond wijding 11,00: Jazzmuziek (Gramofoon platen) 11,3012,00: Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 11,20 Orgelspel 12,05: Gramofoonplaten 12,50: Dans muziek 1,35: Het Maurice Cole Trio 2,20: Gramofoonplaten 3,05: BBC- Northern-orkest 4,20: Het Colombo- orkest 5,05: Gramofoonplaten 5,35: Ernesco's kwintet 6,20: Berichten 6,50: Kwintet-concert 7,10: Voor tuin- liefhebbers 7,30: Muzikale dialoog 7,50: Zang en piano 8,05: Brian Law- rance's Dansorkest 8,50: 2e acte van Charpentier's opera „Louise" 9,55: Be richten 10,25: Causerie over kanosport 10,45: Het Parkington-kwintet 11,35 12,20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,35: Gramofoonplaten 12,35: Orkestconcert 2,50: Gramofoonplaten 4,20: Kamer muziek 5,50: Orkestconcert 8,20: Zang en Piano 9.05: Opera-uitzending 11,05 -1,05: Orkestconcert. Keulen. 456 M. 6.50 en 12,20: Orkest concert 1.35: Omroepkleinorkest 2,35: Omroepschrammelensembe en solisten 4,20: Literair-muzikaal programma 6,20: Leipz. Symphonie-orkest 7,20: Gramo foonplaten 8,30: Voor soldaten 11,00: Literair-muzikaal programma 11,30 12,20: Orkestconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20: Gramofoonplaten 12,50: Dansmuziek de Nieuwe Maas (brug of tunnel in de lijn Parkhaven—Charlois), bij Krimpen a. d. LJssel, over de Hollandsche IJssel, bij De venter over de IJssel, alsmede bij Gorin- chem over de Merwede in de route Utrecht Breda. Bij Hedel, Doesburg en Deventer zijn het schipbruggen, die zullen worden vervangen door vaste verbindingen, voor het overige zijn het veren en ponten. Voorts wordt voorzien in den spoedigen bouw van een brug of tunnel te Velsen over of onder het Noordzeekanaal in de route HaarlemAlkmaar. Met grond kan thans worden veTwacht, dat aan dit grootsche plan thans in een zoodanig tempo zal worden gewerkt, dat al deze kunstwerken eind 1941, dus over ruim 5'/; jaar gereed zullen zijn. Op het programma blijft dan voorts nog staan een brug over de Nieuwe Maas be oosten Rotterdam (IJsselmonde), welke eerst aan de beurt zal komen, indien na het gereedkomen van de brug of tunnel in Rotterdam de intensiteit van het door gaand verkeer den bouw noodzakelijk maakt. Wat de kosten van enkele bruggen be treft, zoo bedragen deze voor Moerdijk en Nijmegen ongeveer 5 millioen, voor Arn hem en Dordrecht ongeveer 3 millioen, voor Vianen 2'/i millioen, voor Hedel 1.7 millioen. Ten slotte kan worden vermeld. dat ook een aantal op de bruggen aansluiten de wegen als gevolg van het aannemen van bovenbedoeld wetsontwerp versneld zullen worden aangelegd. Deze zijn Dor drechtWillemsdorp, MoerdijkPrincen- hage, (Breda), VianenUtrecht. Vianen— Lexmond en NijmegenArnhem. H 23 4647 (Ingez. Med.) 1,502,20: Gramofoonplaten 5,20: Dansmuziek 6,20Salonorkest 7,20: Gramofoonplaten 8,20: Omroeporkest en reportage 10,30—11,20: Kamer muziek 484 M.: 12,20: Gramofoonpl. 12,50: Salonorkest 1,502,20: Gramo foonplaten 5,25: Salonorkest 6.05 en 6,35: Gramofoonplaten 8,20: Klein- orkest 9,20: Voordracht 9,35: Klein- orkest 10,3011,20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8,30: Gramofoonopnamen van een Respighi- concert uit Turijn 10,00: Pianoduetten 10,20: Berichten 10,40: Sportnieuws 10,50: Viola d'amore-recital 11,05: Weerbericht 11,2012,20: Dansmuziek. GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 5 Juni. le Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag. van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz 3e programma: 8.00: Keulen 8.45: Diversen 10.05: Keulen 11.10: Deutschl.sender 11.35: Parijs Radio PI m. 13.05: Brussel V). 14.20: Keulen 15.20: Parijs Radio 15.50: London Reg. 16.20: Parijs Radio 17.20: Brussel Fr. 18.20: Keulen 20.05: Droitwich 21.55: Berlijn Pl.m 22.15' Brussel VI. 2230: Brussel Fr. 23.00: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 10.35: London Reg 1120: D "oitwich 18.20 Diversen 18.50: Parijs Rod'o 19.50: Droitwich 20.05: London Rez. 20.50: Gram.muziek G.RD. 22.50: London Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9