GEDENKTEEKEN VOOR H.M. DE KONINGIN-MOEDER. 77sle Jaargang DONDERDAG 4 JUNI 1936 No. 23370 STADSNIEUWS. Plechtige onthulling door H.M. de Koningin. Het voornaamste nieuws van heden. i LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 30 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-' en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen, gevestigd zijn.: per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten,' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.> Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN BRIGADIER RIJNHOUT. Een hartelijke huldiging. Hoewel de jubilaris den wensch te ken nen had gegeven den dag van zijn zilveren ambtsfeest in Leidschen politiedienst met zoo weinig mogelijk feestvertoon te doen verloopen, heeft brigadier M. P. Rijnhout zich toch niet aan alle huldebetoon kunnen onttrekken. Hedenmorgen te ruim halftien bracht het Leidsch Politiemuziekgezelschap vaarvan hij sedert de oprichting een trouw lid is, hem te zijnen huize. Heerenstraat 115, onder leiding van den heer M. Bolder- dijk. een aubade, waarbij het aan belang stelling van de zijde der omwonenden niet ontbrak. Vanzelfsprekend begaf het gezelschap zich ook naar binnen, waar ververschingen verden aangeboden en waar de voorzitter, de heer J. Dragt een korte, doch hartelijke toespraak hield. Spr. wees erop, hoe de jubilaris niet schroonyie om zich op reeds gevorderden leeftijd op de beoefening der muziek toe te leggen en thans geldt als een muzikant, die velen ten voorbeeld kan vorden gesteld. Spr. zeide verder, dat de jubilaris altijd een trouw lid is geweest, die alleen een repetitie verzuimde, wanneer de dienst zijn tegenwoordigheid niet toeliet. Onder aanbieding van een pendule en twee bijbehoorende vazen, sprak de heer Dragt den wensch uit, dat brigadier Rijnhout nog Tele jaren in goede gezondheid zijn partij in het Leidsche Politie-muziekgezelschap al mogen meeblazen. De heer J. Zwart, sprekende als voorzit ter van het jubileumfonds uit het geheele torps, schetste den jubilaris, toen deze nog igent was, als een voortreffelijk kameraad en collega, hetgeen hij ook na zijn promo tie tot brigadier is gebleven. Door zijn moedig en kordaat optreden in roerige dagen, verwierf hij zich de achting, roowel van zijn chefs als van zijn collega's. Namens het geheele corps bood spr. een zestal fraaie stoelen aan, waaraan hij den vensch toevoegde, dat de onderlinge ver houding tot den jubilaris van denzelfden Yriendschappelijken aard moge blijven als in de afgeloopen 25 jaar. Namens de „ploeg van '14" overhandigde de heer Zwart tevens een palm. Nadat ook Inspecteur Wijk nog een per soonlijk woord van gelukwensch had ge sproken en allen den jubilaris de hand hadden gedrukt, werd buiten nog een marsch gespeeld en daarmede behoorde deze huldiging tot het verleden. In den loop van den morgen werd briga dier Rijnhout nog ontboden bij den burge meester. die hem onder gelukwenschen de gebruikelijke gratificatie aanbood en door den commissaris van politie. Velen, zoowel chefs, collega's en minde ren, kwamen hem in den middag nog thuis complimenteeren, hetgeen in veie gevalien ook al weer gepaard ging met de aanbie ding van bloemen en andere geschenken. Ongetwijfeld zal de jubilaris aan dezen dag nog vaak met dankbaarheid terug denken. HET 75-JARIG BESTAAN VAN „PREDIKER". Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Chr. Jongelingsvereeniging .Prediker" 12 1 a, dat volgende week zal vorden herdacht, zal de Chr. Harmonie- 'ereeniging morgenavond een rondwande telg door de stad maken. Het ligt hierbij te het voornemen om ook de versierde Janvossensteeg, waar het vereenigingsge- oouw staat, door te trekken. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Een batig saldo over 1935 van ongeveer f. 100.000. In de gisteren alhier gehouden Vereenlg- M Vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland, werd mededeeling Waan van de beëediging van de gekozen Hoofdingelanden en -plaatsvervangers en ten de aanwijzing van den heer H. A. "•man als plaatsvervangend-rentmeester. Besloten werd tot het doen van af- en nerschriivine op de begrooting van 1935 5°t een bedrag van f. 6509.45 en tot het teststellen van een suppletoire begrooting 'oor den buitengewonen dienst van het «enstjaar 1935 tot een bedrag aan in- wmsten en uitgaven van f. 4390.90. ir den bolder Broekvclden en Vetten- 'oek werd voor het jaar 1936 uitstel ver- •»nd van aflossing van het aan dien pol- verstrekte renteloos voorschot, onder ruwaarde. dat het Riik en de Provincie «u-Holland een geliik uitstel verleenen. .'«slotte werd de rekening van het "wsheemraadschap over het jaar 1935 in we'ke rekening sluit met een Wdeelig saldo van den gewonen dienst -»V' 194-247.03'/2 waarvan echter moet ■Wen afgetrokken f 98.007.06 welk be- als deel van het vermoedelijk batig «l»°.van den dienst 1935 reeds naar den "*Jst 1936 werd overgebracht. i1* rekening voor den buitengewonen ivf' werd vastgesteld met een nadeeiig «to van f. 101.494.17. Onder overgroote belangstelling van autoriteiten en publiek heeft hedenmid dag in het Rosarium aan 't Jozef Israels- piein te 's-Gravenhage, in tegenwoordig heid van de Koninklijke familie en Haar vorstelijke gasten, de plechtige onthulling plaats gehad van het gedenkteeken, ont worpen en vervaardigd op initiatief van de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelangen te 's-Gravenhage, door den beeldhouwer Toon Dupuls en den bouwmeester Co Brandes. Voor de omgeving van het Rosarium had de politie uitgebreide maatregelen ge nomen. Het rijverkeer werd reeds te eén uur omgelegd. Slechts de genoodigden. die per auto kwamen, konden aanrijden via de Jozef Israelslaan, die door de zor gen van de bewoners van Laan en plein passend versierd was. Tegenover het te onthullen gedenktee ken, aan het einde van een breed gazon, was een eenvoudig paviljoen opgericht volgens ontwerp van den heer Co Bran des. Dit paviljoen was uitsluitend bestemd voor de Koningin en Prinses met de ne gen vorstelijke gasten en ongeveer 54 dames en heeren van de hofhouding van H. M. de Koningin en de gewezen hof houding van H. M. de Koningin-Moeder. Rechts van het paviljoen, tusschen dit gebouw en het monument hadden ver scheidene regeerlngsautoriteiten, benevens andere hooge genoodigden, plaats geno men. Onmiddellijk links van het paviljoen was gezeten het volledige eere-comité, waarvan o.m. de minister-president dr. H. Colijn en de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, deel uitmaak ten. Onder de genoodigden waren voorts jhr. mr. A. C. D. de Graeff, minister van Buitenlandsche Zaken, de heer A. de Pury gezant van Zwitserland bij het Neder- landsche Hof. als waarnemend deken van het Corps Diplomatique, de ministers mr. Van Schaik. dr. Slotemaker de Bruine, mr. Oud, jhr. mr. Van Lidth de Jeude, prof. dr. ir. Gelissen, mr. dr. Deckers en mr. Slingenberg, voorts mr. D. Fock, oud gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer. oud gezant te Brussel, vice-admiraal staatsraad J. J. Rambonnet. luit.-gene raal M. Belzer, lid van het Hoog Militair Gerechtshof, luit.-gen. I. H. Reijnders, chef van den Generalen Staf. jhr. mr. G. C. W. van Tets van Goudriaan, directeur van het kabinet der Koningin, mr. J. Donner, oud minister van Justitie, lid van den Hoogen Raad, dr. H. Muller, oud ge zant te Praag, luit.-generaal b. d. jhr. J. H. Roell, eerste ondervoorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, luitenant- generaal L. F. Duymaer van Twist, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris generaal van het departement van Bui tenlandsche Zaken, prof. mr. H. W. Met- horst. directeur-generaal van de Statistiek ir. A. Roebroek, directeur-generaal van den Landbouw, schout bij nacht F. H. baron van Dedem. dr. H. Boom, Hofarts, mr. A. A. de Block, griffier der Eerste Kamer. mr. C. W. Schlingemann. vice- president van het Gerechtshof te 's-Gra venhage, kolonel jhr. W. Laman Trip, ge wezen adjudant van wijlen Z. K. H. den Prins, kolonel A. R. van den Bent. garni zoenscommandant. mr. J. F. van Royen, secretaris van het Hoofdbestuur P. en T„ mr. J. C. B. baron van Lynden, hoofd van den Rijksgebouwendienst, jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, griffier van de Staten van Zuid-Holland, A. J. Lievegoed, chef van den Regeeringspersdienst, mr. H. F. de Boer, hoofd der afdeeling Domeinen van het departement van Financiën, J. Pippel, directeur der Griffie van de Tweede Ka mer en vele anderen. Voorts zaten op deze rijen de leden van het Comité-Gedenkteeken H. M. de Koningin-Moeder en nog andere genoo digden. in de eerste plaats de wethouders van 's-Gravenhage. de heeren J. R. Snoeck Henkemans en M. Vrijenhoek, de gemeente-secretaris, mr. J. J. Boasson, tal van raadsleden, directeuren van ge meentelijke diensten e.d. In de richting van het monument zaten vervolgens de vertegenwoordigers van 280 vereenigingen, die hebben medegewerkt om het gedenkteeken tot stand te bren gen. Ter hoogte van dit laatste, aan de rechterzijde, was gezeten het Hof-perso neel van H. M. de Koningin en wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Benevens stond daar opgesteld de Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van den directeur, kapitein C. L. Walther Boer. Het koor der afdeeling 's-Gravenhage der Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst, dat eenige liederen ten gehoore zou brengen, stond ter andere zijde van het monument opgesteld onder leiding van dr. Johan Wagenaar. Zoo had leder de voor hem of haar be stemde plaats ingenomen, toen bazuin geschal de komst der vorstelijke gasten aankondigde. Koningin en Prinses had den met de familieleden van wijlen Ko ningin Emma ten paleize Noordeinde het noenmaal gebruikt en waren daarna in een negental auto's, waarvan vier voor het gevolg der Koningin bestemd, langs het Voorhout, de Maliebaan en het Haagsche Bosch en door de Jozef Israelslaan naar het Rosarium gereden, aan den ingang waarvan het comité voor de ontvangst gereed stond. De comitéleden werden hier door den particulier secretaris der Ko ningin. C. S. Sixma baron van Heemstra, aan H. M. en H. K. H. voorgesteld. De damesleden van het comité, mej. H. M. Blauw en mej. A. H. M. Thorbecke, boden Koningin en Prinses bloemen aan. De Koninklijke familie en haar gasten begaven zich vervolgens naar het pavil joen, waarin, zooals reeds gezegd, tevens de leden der Hofhoudingen plaats namen. Rede K. I. B. A. de Coster. De voorzitter van het comité, de heer K. I. B. A. de Coster, nam het eerst het woord, allereerst de eerbiedige dankbaar heid van het comité vertolkend voor de aanwezigheid der vorstelijke personen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de tot standkoming van dit monument en wees erop. dat de druk der tijden het niet wensehelijk deed achten, een nationaal monument te stichten, zóó aanzienlijk en zóó kostbaar, als in overeenstemming zou zijn met de groote dankbaarheid, die het geheele Nederlandsche volk aan de hooge overledene is verschuldigd. Dat kostbare gedenkteeken moge aldus spr. de Koningin-Moeder, die Vrouwe zonder vijand, reeds lang te vo ren zichzelf hebben opgericht in de har ten van al onze landgenooten, de burgers van 's-Gravenhage wisten, dat zij in 't bijzonder een eereplicht hadden te ver vullen. Die eereplicht drong ons ertoe, hier in Haar eigen woonstad voor Haar een gedenkteeken te stichten,, tot stand gebracht uitsluitend door Haar eigen stadgenooten. Niet minder dan 300 Haag sche organisaties en vereenigingen, uit de meest uiteenloopende kringen, namen de inzameling ter hand. Vervolgens sprak de heer De Coster woorden van dank tot de kunstenaars, voor de wijze, waarop zij hun ontwerp uitvoerden en uitte ten slotte de hoop. dat dit gedenkteeken door de eeuwen heen zal getuigen van de liefde voor het Vorstenhuis en de liefde en dankbaarheid voor Koningin Emma. Herdenkingswoord Jhr. van Karnebcek. Hierop voerde de minister van Staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. com missaris der Koningin in Zuid-Holland, het woord als beschermheer van het eere comité. Hij zeide, dat de tegenwoordigheid van Koningin en Prinses en de vorstelijke verwanten, die tot de Koningin-Moeder in nauwe betrekking hebben gestaan, wel een zeer sprekend licht werpt op den die peren zin van deze plechtigheid. Toen, na Haar heengaan, nu twee jaar geleden, duizenden en tienduizenden eerbiedig en diep bewogen in eindeloozen gang. zwij gend aan Haar baar voorbijgeschreden zijn, is wel zere duidelijk gebleken, welk een plaats in het hart der bevolking Zij had ingenomen. Spr. schetste eenigszins uitvoerig het leven van Koningin Emma en vroeg zich af, hoe het ons vaderland zou zijn vergaan, indien deze Vorstin des tijds niet tot ons gekomen ware. dan wel op andere wijze haar roeping had vervuld. In de vereering, die Haar werd toegedra gen, kwam nimmer verandering. Thans behoort dit rijke leven tot het verleden, maar aldus spr. hier en overzee klinkt van dit leven de stem nog na met teederen klank in de harten van mil- lioenen. Alvorens tot de onthulling van het ge denkteeken over te gaan, hield H. M. de Koningin de volgende rede: Rede van H. M. de Koningin. Op dezen voor Mij weemoedigen en toch zoo gelukkigen dag wensch ik u. mijnheer de voorzitter van het comité tot oprichting van dit gedenkteeken de ver zekering te geven, dat Ik diep getroffen ben door den, na het overlijden Mijner geliefde moeder, algemeen bij de Haagsche burgerij opgekomen wensch de herinne ring levendig te houden aan Haar per soon door de oprichting van een gedenk teeken. dat Haar geheel weergeeft, zooals zij bij Haar volk bekend en gliefd was, gelijk u zooeven heeft gezegd. Niet minder getroffen ben Ik door de eendrachtige wijze, waarop alle kringen hun steun en medewerking daartoe gaven. Dank zij den onvermoeiden ijver en toewij ding van het comité zullen, straks, als het doek gevallen is, de trekken, die ons allen bekend en lief waren, als levend voor ons staan. De gevoelvolle woorden, waarin u, zoo wel de genegenheid Mijner moeder en Haar onverflauwde belangstelling voor allen en alles, wat Den Haag betrof, ge schetst heeft, als de aanhankelijkheid en vereering van de ingezetenen der resi dentie voor Haar persoon heeft vertolkt, alsmede de wijze, waarop u gewezen heeft op de hechte banden, die tusschen Haar en de stad, die meer dan vijftig jaren de stad Harer inwoning geweest is, zijn on getwijfeld de juiste weergave van hetgeen in de harten leeft. Onze bloedverwanten, die door hun aan wezigheid op dit plechtig oogenblik getui genis afleggen van hun medeleven met Mijn volk, met Mijn dochter en met Mij, stellen de oprichting en wijze, waarop dit monument tot stand gekomen is, even eens op hoogen prijs. De beschermheer van het eere-comité heeft zooeven op schoone en welsprekende wijze voor Onzen geest teruggeroepen, hetgeen Mijn moeder voor Ons volk zoo wel in het moederland als in de overzee- sche gewesten geweest is gedurende Haar lang en gezegend leven, en de veelzijdige gaven van hart en van verstand, welke Zij bij de vervuiling van Haar meer dan eens gewijzigde taak in zoo ruime mate ont plooid heeft. Van ganscher harte vereenig Ik Mij met den wensch, waarmede hij zijn rede besloten heeft, dat juist in deze moeilijke tijden Haar vaderlandsliefde, plichtsbetrachting en naastenliefde. Haar groote opvatting van het leven, ons allen mogen blijven bezielen. Gaarne geef Ik thans gevolg aan uw verzoek, mijnheer de voorzitter, om het gedenkteeken te onthullen. Hierna drukte Hare Majesteit op een knop, waarop de Koninklijke Militaire Kapel de onthullingsmuziek inzette, welke bestond uit het volkslied van Waldeck. Een 6-tal Haagsche meisjes uit ver schillende kringen zorgde er voor, dat het monument zichtbaar werd. Na dit ontroerend moment zongen alle aanwezigen uit voile borst het Wilhelmus. Koningin en Prinses, de vorstelijke ver wanten en vervolgens de verdere aanwe zigen hebben hierna het gedenkteeken bezichtigd, waarna onderscheidene kran sen werden gelegd, o.a. namens de Ko ningin, de verwanten, de Hofhouding, het personeel van wijlen Koningin Emma en de Nederlandsche regeering. Gedurende de plechtigheid heeft het Toonkunstkoor onder leiding van dr. Wa genaar eenige liederen gezongen. De burgemeester aanvaardt liet monument. De burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, heeft ten slotte het mo nument namens de Haagsche burgerij aanvaard. Hij zeide, dat ook zonder dit monument 's-Gravenhage niet spoedig Koningin Emma zou hebben vergeten. Daarvoor was de liefde, die uit alle krin gen der stad naar Haar uitging, te op recht en te algemeen. Spr. bracht hulde en dank aan het comité dat tot deze daad van piëteit het initiatief nam. De burgemeester legde hierna een krans aan den voet van het monument. De vertegenwoordigers der vereenigin gen kregen vervolgens gelegenheid, even eens een krans te leggen. Nadat de Koninklijke personen en haar gasten waren vertrokken, was er voor alle verdere aanwezigen gelegenheid, het ge denkteeken te bezichtigen. Na afloop hiervan trok de Haagsche burgerij, die in grooten getale was toegestroomd, eerbie dig langs deze groote aanwinst voor de Koninklijke residentie, een aanwinst, waarnaar zoo sterk verlangd was, een fraai monument ter nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. BINNENLAND. Plechtige onthulling van het gedenk" teeken voor wijlen H. M. de Koningin- Moeder te 's-Gravenhage. (Ie Blad). Minister Oud brengt wijzigingen aan ir# hel ontwerp-Rcisbelasting. (4e Blad). Een sportvliegtuig op Schiphol veron gelukt; mr. A. J. van Hengel en een Oos- tenrijksch sportvlieger gedood. (4e Blad). Het debat in de Tweede Kamer over de verlaging der vaste lasten. (Pari. Over zicht, 3e Blad). De versnelde bruggenbouw. (3e Blad). Vergadering Holl. Maatschappij van Landbouw; aangenomen is een motie- Wassenaar tegen het regeerings-belcid. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). BUITENLAND. De Negus is te Londen, maarschalk Ba- doglio te Rome gearriveerd. (3e Blad). Zal de zitting van den Volkenbondsraad worden uitgesteld? (Buitenland, le Blad). Heden treedt het Fransche Kabinet- Sarraut af, morgen dat van Blum op. (Buitenland, le Blad). Nieuwe uitbreiding der stakingen in Frankrijk. (Buitenland, le Blad). Overleden is, 66 jaar oud, de voorzitter van het Amerikaansche Congres, Welling ton Byrns. (Tel., le Blad). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. Meelfabriek „De Rijn" v/h. Firma Wed. T. J. Bots, Utrechtsche Jaagpad 2, Leiden. Overleden Procuratiehouder: J. S. van Biezen. D. Lindhout en Zonen, Gooweg 10, Noordwijk. Bloembollenkweekerij en -ex- port. Uittredend Vennoot: C. Lindhout. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexameri Indisch Recht de heer P. V Putman Cra mer (den Haag) „QUISQUE SUIS VIRIBUS". Viering van het 19de lustrum. Het Collegium Theologicum c.s. „Quisque suis Viribus", het oudste theologische dis puut aan Nederlands oudste Universiteit stelt zich voor op Maandag 8 en Dinsdag 9 Juni a.s. zijn negentiende lustrum te vie ren Het 95-jarig bestaan zal op voort varende wijze herdacht worden, zooals blijken moge uit het programma: Maandag 8 Juni. 15 uur: Intocht Reünisten, ontvangst in het „Theologenhol" der Universiteit. 16.3017.30: Receptie aan boord van het s.s. „De Duif". 18 uur: Diner 19.30 uur: Werkvergadering aan boora van het s.s. „De Duif". Rede van Prof. Dr. J. N. Bakhui zen van den Brink (alhier) over: „Kerk en Traditie omstr. het jaar 200". Schrifte lijke Recensie door Ds. E, J. van der Brugh (Tiell. Preekschets door Dr. G. W. Ober man (Utrecht). Schriftelijke Recensie door Ds. F. Kleyn (Den Haag). Verhandeling door de Praeses J. M. de Jong over: „Het Religieus Apriori bij Troeltsch". 0 uur: Nabroodje aan boord van het s.s. „De Duif". Dinsdag 9 Juni. 11 uur: Boottocht naar de Kaag. 15 uur: Einde. Het is „mos" in het voorjaar lustrum te vieren, ofschoon de Dies op 19 Februari valt. ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Onder groote belangstelling heeft giste ren de heer H. J. Hazevoet zijn zilveren jubileum als Leidsch filiaalhouder der Velo-waschmachine-maatschappij her dacht. De directie van het hoofdkantoor te Barendrecht kwam persoonlijke geluk wenschen aanbieden, zoomede een prach tige staande klok met gongslag, waarbij vanzelfsprekend vele waardeerende woor den werden geuit. O.a. werd daarbij ge wezen op de gedurige uitbreiding, welke de heer Hazevoet aan de zaken heeft weten te geven en waardoor tot driemaal toe naar een grooter pand moest worden ver huisd. Thans is het filiaal op royale wijze gehuisvest in het perceel Breestraat 143. Voorts mocht de jubilaris nog zeer vele telegrafische en schriftelijke gelukwen schen in ontvangst nemen, terwijl vele relaties bloemstukken zonden. Gisteren is geslaagd voor het diploma wetenschappelijk archiefambtenaar 2e klasse mej. F. A. le Poole alhier. De heeren dr. E. J. Dijksterhuis, dr. J. Tli. Henrard en prof. dr. F. D. Holle man, allen alhier, zijn benoemd tot leden van het Utrechtsch Provinciaal Genoot schap. Men vestigt er onze aandacht op, dat in ons verslag van het Lentefeest van het Leidsche Volkshuis geen melding is gemaakt van de Kleppermarsch. waar mede het feest werd geopend. Inderdaad komt den jeugdigen uitvoerenden ook hiervoor een woord van lof toe. Door bijtrekking van het voormalige café van den heer Kossen en een alge- heele verbouwing heeft de rund-, kaifs- en varkensslagerij van den heer Joh. de Geest, Steenstraat 18—20 thans een ge heel ander aanzien gekregen. De verbouwing kwam tot stand onder leiding envolgens de plannen van den architect, den heer J. W. Reijneveld en werd uitgevoerd door den aannemer, den heer I. Th. Cornet. Het resultaat is ver rassend. Op de plaats van den vroegeren smallen en ondiepen winkel is thans een prachtige, flinke verkoopruimte ontstaan ter grootte van circa 80 vierkante meter met helder wit betegelde wanden, forsche marmeren toonbanken en electrisch ge koelde vriescellen. Het interieur voldoet aan alle eischen. welke men aan een modern-ingericht slagersbedrijf, waarin de hygiëne zulk een groote rol speelt, kan stellen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1