RAADSELS. ANEKDOTEN. CORRESPONDENTIE. HEKKIE'S PORTRET. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Mientje Westra. x een jongensnaam x wat uit de schoorsteen komt x een kruipend dier, schadelijk voor x iets om te eten v. d. hoest (planten x een lichaamsdeel waar je mee loopt x een meisjesnaam x een deel van een wagen x waar je mee kauwt x een lichaamsdeel aan je voet x waar je mee zaagt. De kruisjes van boven naar beneden vormen een stuk speelgoed voor meisjes die met poppen spelen. n. Ingezonden door Gretha en Wim de Graaf. Een ambachtsman van 11 letters, 3 let tergrepen. 7. 8. 6 is geen vrouw. 1. 2. 3. 4, 5. 6 is een kleedingstuk, 9. 10. 11. 9 is een gebouw. m. Ingezonden door drietal Laman. Met welke helft kan je een geheel maken? IV. Ingezonden door Leendert Jongeleen. Miin. geheel van 6 letter?repen. 17 let ters is een man. die zijn betrekking heeft in een ake i® treurig gebouw. 3. 4. 5 is een voorzetsel 1 12. 8 6 loopt door bijna ieder benedenhuis 13 15. 15 16 17 is een gevaarlijk dier waarvan de beet vergiftig is 9. 2 10. 14 een wild dier dat men wel eens kunstjes ziet maken op kermissen. 11 7. 6 voert ergens heen. V. Ingezonden door de 4 zusjes Hartevelt. 2 heeren. het ziin broers, de een is miin oom. maar de andere niet. Hoe kan dat? VI. Ingezonden door Trijntje Durieux. Rood zijn de muren Wit zijn de buren Zwart zijn de knapen. Die in de kamers slapen. vn. Ingezonden door Corrie Harteveld. Welke rivier staat hier: Amsa? VIII Ingezonden door Tom Nieboer We ke boer maakt het meeste geweld? Ingezonden door Ali Varkevisser. Conducteur: ..Het is verboden hier te rooken" Passagier: .Ik rook ook niet". Conducteur: Je hebt ie düd toch in ie mond". Passagier: ..Nou ik heb mijn voeten toch in miin laarzen en toch loop ik niet". Ingezonden door Jannie. Jan en Piet de Graaf. Oude dame tot een iongen: „Weet lij ook soms hoe laat of het is?" Jongen: ..Nog geen 6 uur dame". Dame: ..En hoe weet ie dat zoo?" Jongen: „Om 6 uur moet ik thuis zijn en ik ben niet thuis". Volgens gewoonte na Pinksteren geen correspondentie met aparte antwoorden, omdat ik natuurlijk het pakket brieven pas 24 uur later kon ontvangen. Ik hoop dat iedereen goede gezellige Pinksterdagen heeft gehad, want al is het In ons perk met mooie rozen Bloeit een maandroos weer elk jaar. Vreemden zeggen: Hé, hoe komt toch Juist die ééne maandroos daar? Wil ik je 't geheim vertellen? 't Is een sprookjes-maandroos en Éénmaal hoord' ik haar zacht zeggen: Weet je. dat 'k Prinsesje ben? Op mijn schoonheid was ik Irotsch, ja, 'k Keek zelfs op de and'ren neer. T ooverfee werd er heel boos om En zei daarom op een keer: weer met, zooais men wel zou wenschen, men kan het in huis, op allerlei ma nieren toch ook prettig en gezellig maken. Den len Pinksterdag was het hier 's mor gens heel slecht weer, niet alleen heel guur en koud, maar ook veel regen, ik had toen veel meelij met al degenen, die van het mooie weer hun voordeel of hun genoegen hadden verwacht en gehoopt, 's Middags werd het droog en zonnig, maar het bleef zoo koud Ik hoorde van iemand dat het beide feestdagen aan zee leeg. eenzaam en verlaten was. geen wonder. De 2e Pink sterdag bracht ook al geen zomer, jammer, heel jammer. Ik voelde zelf ook best, dat het in mijn kamer, waar de haard nog weer brandt, beter is dan buiten Jan en Emy Wassenaar, mijn kamer is als een vroolijke bloementuin met die rijk dom van bloemen die jullie mij hebt ge bracht. Al die verschillende kleuren van anemonen staan toch zoo mooi en de Irissen gaan prachtig open. Niet zooveel brieven als anders; met de feestdagen had men zeker wel wat anders te doen. ik begrijp het best hoor. Alle jarigen hartelijk gefeliciteerd. Alle zieken van harte beterschap. Nieuwelingen zijn welkom Allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Dpn Haag, van Beuningenstraat 42. Jij yioet maar een roosje worden. Maar een maandroos. Weet 't goed Dal je voortaan niet de mooiste Of voornaamste wezen moet! Maar als je heel goed je best doet Bloeit zoolang als je maar kan Need'rig bent en heel tevreden, Maak ik er een einde an! Dapper sta ik dus te bloeien. 'k Wil de schoonste niet meer zijn En ik heb in 't perk geleerd nu Blij te zijn met zonneschijn! Hekkie, sta nu toch eens stil! Waarom ik dat zoo graag wil? 'k Teeken j'immers op mijn lei! Hekkie, kijk nu even blij! Nee, je kop naar dezen kant! Kruip nu toch niet in je mand! Brave Hek! Zoo sta je goed. Juist zooals ik 't hebben moet. 't Kleine vrouwtj' is in de weer, 't Tongetje gaat op en neer. Eind'lijk zegt ze: Klaar is 't, Hek! Heb je in een koekje trek? Kijk eerst nog naar je portret, 'k Heb je naam er bij gezet! Hekkie kwispelt nu Zoo'n lei Is toch eig'lijk niets voor mij! Lijkt hel. of hij zeggen wil, Heusch, hoor vrouw! 'k sta niet fgraag sW Maar het koekje smaakt zóó fijn, Dat.ik nog eens stil wil zijn! ANNIE O; (Nadruk verboden) Eiken morgen ga ik kijken, Of 't Prinsesje er nog staat 'k Zal haar missen, maar voor haar hoap 'k Dat z'ons éénmaal weer verlaat! (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 18