j7sle Jaargang DINSDAG 2 JUNI 1936 No. 23368 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te 'betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mud.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. de PINKSTERDAGEN EN HET VERKEER. tan pinkster drukte was geen sprake. De exploitanten van buitengelegenheden jooaLs café's en dergelijke, hebben wel reden om zich dit voorjaar over het weer te beklagen. Gedurende de Zondagen, dat de bollen in bloei stonden, was het zoo ioud en guur, dat de meesten er niet aan dachten om het warme plekje bij het haardvuur te verwisselen met een fiets- of wandeltocht door de bollenvelden, waar de wind de regendruppels onbarmhartig in je gezioht striemde. Op Hemelvaartsdag en de beide Faasch- dagen anders hoogtijdagen voor de caféhouders In de buitengemeenten was het al hetzelfde naargeestige liedje en nu is ook de hoop op een mooie Pink steren. die nog lets van het geleden ver lies zou kunnen goedmaken, in rook, of liever gezegd in regen opgegaan. Honderden stadgenooten hadden dagen tevoren uigaansplannetjes beraamd; deze aw naar Meyendell wandelen, gene naar iet strand te Katwijk of Noordwijk fietsen; menigeen dacht al over een weldadig sjtmebad in de zonovertogen duinen of lelfs over een verkoelend zeebad en vele jongeren hadden hun uitrusting reeds ge- om te gaan kampeeren te Noordwij - ierhout of aan den Wassenaarschen Slag. Es war' so sohön gewesen, es hat nicht llen sein De temperatuur op den Eersten Pink- erdam lokte al direct niet uit tot uitgaan tot overmaat van ramp daalden her haaldelijk regenbuien neer en verstoorden alle illusies op een heerlijken dag ln de vrije natuur. De boterhammen, die Zaterdagavond al vast waren klaargemaakt en in trommel tjes verpakt, moesen thuis worden gesa voureerd en met lange gezichten keek men naar de ruiten, waartegen de regen troos teloos neersiepelde. En menigeen blikte ook naar de kachel, die niet meer kon branden, omdat de vrouw des huizes er bij de schoonmaak de pijp had laten uithalen! Wel werd in de middaguren de lucht helderder en kwam af en toe zelfs de zon om den hoek gluren, maar weer om rustig buiten te zitten, was het toch eigenlijk niet en de zakenmenschen, die het van dergelijke feestdagen moeten hebben, had den alleszins reden om sip te kijken. Onder deze omstandigheden bood van- ïelfsprekend ook het verkeer bij lange na niet zulk 'n levendig beeld als andere jaren tijdens de Pinksterdagen wel eens het feval was. Natuurlijk, er waren méér auto's, fiet sen en wandelaars op den weg dan anders, maar toch, de echte, gezellige Pinkster- drukte ontbrak ten eenenmale. Ook de trams konden het vervoer ge makkelijk de baas blijven, evenals de spoorwegen, die trouwens tal van extra treinen had ingelegd en de gewone trei nen had versterkt. De eenige categorie, die zich door het veer niet liet afschrikken, waren de hengelaars, die gisteren voor het eerst veer hun geliefkoosde sport mochten be drijven. Bij honderdtallen stonden de henge laars tusschen het riet van, de trek- en nngvaarten langs de polderslooten en het sou ons niet verwonderen, wanneer hun aantal even groot was als het aantal ge schubde slachtoffers, dat zij maakten. Want de hengelaar en onze stad telt vele! die terwille van het weer zijn Km oprolt en naar huis gaat, moet nog Eeboren worden! BEGIN VAN BRAND. In het Academisch Ziekenhuis. Hedenmorgen heeft in het laboratorium jan de kinderkliniek van het Academisch mekenhuis in het Boerhaavekwartier ai mer een kleine explosie plaats gehad, vaardoor een glazen kolf ln scherven yrong en een begin van brand ontstond, "at echter door het personeel met eigen ®'ddelen werd gesmoord. De politiebraniweer onder leiding van mspecteur Couzy kwam spoedig met de motorspuit ter plaatse, doch behoefde Ken dienst te doen. Van een paniek was geen sprake; de «eeste patientjes hebben van het geheele Kyal niets bemerkt. Wel waren direct zeer Je.en van het personeel aanwezig, zoodat kifeval van een eventueelen brand vol doende hulp aanwezig was geweest om de jmderen, zoo noodig, naar een veiliger "dderkomen te brengen. Voorts merkten wij nog op den burge- Jjaester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, P-p- J. Idenlburg, secretaris van het col- "wj van curatoren, den heer R. J. Meyer, ™®missaris van politie, den directeur A" het Academisch Ziekenhuis, dr. H. H. den directeur der kinderklinek, dr. E. D. Gorter, benevens den heer gr. Stokhuyzen van het brandpiket der NEDERLANDSCHE ORGANISTEN-VEREENIGING. 47STE JAARVERGADERING TE LEIDEN. De Nederlandsche Organistenvereeniging hield heden in „Zomerzorg" hier ter stede haar 47ste algemeene Jaarvergadering. Bij den aanvang werd de overleden voorzitter, de heer Willem de Vries her dacht. In 't bestuur werd gekozen de heer Leo Mens, alhier. Na de vergadering werd allereerst een bezoek aan de Academie gebracht, waar o.m. het nieuwe orgel gezien en gehoord werd. De heer Rein. Heering speelde een korte compositie van Flor Peeters. Daarna ging men Pieterskerkwaarts. Het woord werd aldaar gevoerd aller eerst door dr. Schallenberg, privaat-do cent in de muziekgeschiedenis aan de Leidsche Universiteit. Voordracht van dr. Schallenberg. Gaarna voldoet spr. aan het tot hem gericht verzoek een enkel woord te spre ken over de cultureele beteekenis van den organist. Dan moet, onder de verschil lende teekenen van hernieuwde belang stelling voor de ars musica in deze stu dentenstad, op deze plaats wel het eerst genoemd worden de aanbieding van het Prins Willem-orgel door de Leidsche stu denten aan de Universiteit en de plaat sing van dit orgel in het Groot-Audito rium. Dit Instrument reeds een paar maal door den organist van deze kerk, den heer Leo Mens, bespeeld, kan er ons thans steeds op wijzen, dat in de 17e eeuw in universitaire kringen 'n oprechte waar deering voor de muziek bestond; immers het doet ons denken aan een voorganger, in 1675 geschonken door den Engelschen medicus Baldwin Hamey; na de plaatsing van dit geschenk, werden spoedig musici aan de hoogeschool verbonden, ter opluis tering van diës-viering of andere plech tigheden. Zoo is nu een oude traditie her steld, hetgeen het muziekleven der Uni versiteit ten goede moge komen. Leiden is echter méér, dan alleen de stad der beroemde academie. De plaats, waar wij hier staan, zegt spr., is een ge wijde: niet slechts religieus, ook muzi kaal gesproken. Hier heeft niemand min der dan de vermaarde Cornelis Schuyt zijn kunst beoefend, daarmee verheffing ge bracht. Spr. herinnert aan het verzet van het Calvinisme tegen het gebruik van het orgel, aan den eisch der Dordtsche Synode van 1574, alle orgels uit de kerken te ver wijderen, waaraan geh'kkig bijna nergens is voldaan; evenwel werd de organist voor- loopig niet betrokken bij den kerkdienst. En toen dit pl.m. 1650 veranderde, bleef het bij begeleiding van het gemeentege zang; het voor- en naspel bleef buiten den dienst staan; zoowel van liturgische als van muzikaal standpunt betreurenswaar dig. Niettemin kreeg de organist een zeer belangrijke taak te vervullen, waar het gold de gemeente op te bouwen, te spelen tot haar „recreatie ende verlustinge". Wel moeten wij ons van den verheffenden in vloed, in vroeger tijden van de meeste orgelbespelingen uitgaande, niet al teveel voorstellen: de organisten zullen zich in het algemeen tevreden hebben gesteld met „coloreren, trillers, figuren met tamelijk bedenkelijke improvisaties. Doch een J. P. Sweelinck zal zeker wel composities ten gehoore hebben gebracht van Merulo, Fres. cobaldi, de Gabrieli's en anderen; en Vondel heeft getuigd, bij herhaling, hoe hij genoot van het werk van Dirk Swee linck. Spr. wijst o.a. op het bekende ge dicht: „Het orgel in de rouw over Diederik Sweelinck", sprekend van zooveel liefde en dankbaarheid. Deze liefde en dankbaarheid, vervolgt SDr.. de orzanist kan ze noe altijd wekken met ziin spel. Ik zou u op het hart willen drukken: bliift u zich daarvan steeds be wust. U kunt het opbouwende, dat van uw snel kan uitgaan moeiliik overschatten, mits gii u met volle toewiidinz geeft aan uw taak. Gij weet dat en gelooft het: maar het kan goed ziin. het weer eens van een ander te hooren; misschien kan het u strekken tot troost in moeilijke omstan digheden. Niet altiid komt de dankbaar heid tot uiting. Het orgel is en blijft het gewijde instrument bii uitnemendheid; niet voor niets verpandde de moderne heilige. Albert Schweitzer juist daaraan ziin hart. Spr. wil gaarne erkennen, dat de liefde, welke hii de muziek toedraagt, voor een belangrijk deel is gewekt door het spel. dat hij in ziin kinderjaren mocht hooren van den organist der Rotterdam- sche St. LaurentiuskerkHendrik de Vries De orgeltoon is even rijk aan diepte als aan teederheid: hii roept iets in ons hart ker. een heimwee naar het eeuwig- go»de. naar Vrede. Hoe kan ook het schoone instrument in dit kerkgebouw dit bewijzen. Moge het u gegeven ziin. besluit sor.. elk naar zün krachten, uw toehoorders steeds weer van dien vrede te spreken. Onze arme. verwi'derde samenleving heeft dat op 't oogenblik meer noodig dan ooit. Gii. organisten, dient waarlijk de muziek in haar edelste wezen, als de ..liebliche Gottesgabe", die de groote Maarten Luther in haar zag! Daarna speelde Leo Mens ..in memo- riam" een tweetal orgelwerken van Bach. De samenkomst in de St. Pieter werd besloten met een rede van dr. J. Riemens. Ned. Herv. pred. alhier. Toespraak van dr. Riemens. Het is spr. een voorrecht, tot de aan wezigen een woord te mogen richten, niet slechts, wegens de goede gedachte, dat vele musici samenkomen bii het schoone orgel der Pieterskerk, door Albert Schweit zer onlangs zeer geprezen, ook niet omdat i Leo Mens die dit orgel zoo verdiensteliik kan bespelen het verzocht, maar omdat het hem de gelegenheid biedt, als predi kant ziin waardeering uit te spreken voor den belangrijken dienst, welke door al van organisten Zondag op Zondag aan groote scharen wordt bewezen. In het protestan tisme. waar alles nog meer dan bii de R. Katholieken op het auditieve is gericht .wie ooren heeft om te hooren die hoore!") neemt het orgel eën voorname plaats in bii den eeredienst. Trouwens reeds de psalmen in het Oude Testament bewij zen. hoe in vroegere iaren duizenden i dichters en profeten den invloed van in strumentale begeleiding bii godsdienstigen zang hoog hebben aangeslagen. Van een nobele en teere wiize om religieuse indruk ken weer te geven, is het orgel het ware symbool. Orgelspel, waarin hart ligt. waar bij de organist mee luistert en mee be tuigt 't Evangelie in klacht of iubel. oefent invloed op heel de gemeente, zelfs op die- g"-cn. die onbewust of onderbewust daar van onder den indruk komen. Daarom is het voor predikanten en organisten een schoone taak en roeping, wederkeerig el kander te steunen. Wie de gemeente bege leidt. heeft er recht oo. door den voor ganger gekend te worden. Niet altoos, helaas, wordt door den spreker de musicus gewaardeerd Joh. Seb. Bach, de meest beroemde van alle organisten, wist daar van mee te spreken. Werd hii niet meer malen aangemaand, zich wat te bekorten? Maar andersom is het ook gewenscht. dat het orgel in werkelliken zin samen stemt met het gepredikte woord: gloed. ziel. religie kan uit het orgel spreken. Spr. be sluit met den wensch. dat steeds meer moge worden benaderd het ideaal: de or gelmuziek de edelste dienaresse van den eeredienst maar tegeliik de nobele op voedster tot ware wiiding der gemeente en zoo tot eer van God. Vervolgens werd een bezoek aan de Luthersche Kerk gebracht waar Hennie Schouten een orgelorogramma uitvoerde van ongeveer een half uur. De dag werd besloten met een vaartocht over de onvolprezen Kagerplassen. EXCURSIE ORANJE-GARDE. Naar Nijmegen en omgeving. Met een 125-tal leden en enkele andere deelnemers heeft bovengenoemde Vereeni- ging gisteren het uitstapje naar Nijmegen en omgeving gemaakt. Het was kwart voor zeven, toen allen zich verzamelden op het Stationsplein; al hoewel het weer zich niet bizonder gunstig liet aanzien, was de stemming opgewekt. Precies op tijd vertrok de trein, zoodat men reeds om 9.30 in Nijmegen arriveerde. Aldaar maakte men een randwandeling door de stad, waarbij de Waal met de nieuwe brug en het Valkhof een opvallen den indruk maakten. Daarna toog men welgemoed op marsch naar Berg-en-Dal, langs Ubbergen, Beek en Mooi Nederland. Het weer was aanmer kelijk gunstiger geworden en onder een vriendelijk zonnetje bereikten wij het eind punt. Na gerust te hebben en den inwen- digen mensch te hebben versterkt, kon men zich vermaken in de speeltuinen, terwijl een ander gedeelte onder leiding van een gids een wandeling maakte naar de Vos- senhut. en langs de „Heksenplatz" naar de Duivelsberg. De tijd was te kort om van het vele schoons te genieten en een ware verzuch ting ging op. toen de klok den tijd aan wees om te vertrekken. Om 8 uur bereikte het gezelschap behouden Leiden. Het was een dag, waaraan de deelnemers langen tijd dankbare herinneringen zullen bewaren. o LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering, die evenals vorige jaren slecht was bezocht. Te even acht uur opende de voorzitter, de heer J. H. Schul- ler, de vergadering en verzocht den secre taris de notulen te lezen, welke onveran derd werden goedgekeurd. Uit het jaar verslag van den secretaris merken wij op, dat het ledental nog steeds toeneemt en reeds de vijfduizend is gepasseerd. Uit het verslag van den kassier bleek, dat op het kantoor in totaal 94056 kwitanties waren klaargemaakt en door de boden f. 170.802,84 was geïnd. De groote werkloosheid vindt ook in het ontvangen bedrag haar terug slag. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Snel van den Leidschen Bestuur- dersbond gekozen in de vacature J. J. van Stralen, terwijl herkozen werden de hee- ren J. G. Valkenburgh en P. J. Pont van de Ned. Vakcentrale. Bij de rondvraag werd gevraagd hoe het komt, dat de schoolgeldbiijetten niet alle uit zijn. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze jaarvergadering. Bovengenoemde dienst heeft in de af- geloopen maand f. 14.894,51 aan den Rijks ontvanger afgedragen, benevens f. 1576,58 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschre- ven. LENTEFEEST VAN HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Een spel van klank en kleur. Het was wel een zeer groote teleurstel ling voor de leidsters, dat het Lentefeest, waarmede het Leidsche Volkshuis telken jare de gedachte aan nieuw leven in het rijk der natuur wil binnenhalen en dat al eens eerder was uitgesteld, door ongunstige weersomstandigheden niet in de open lucht kon plaats hebben. Zeer terecht vond. men het te gewaagd om de jeugdige mede spelenden, die uit den aard der zaak luch tig gekleed waren, aan het frissche klimaat bloot te stellen. Een geschikte gelegenheid vond men nu in de Stadsgehoorzaal, welke voor dit feest met groen en bloemen was aangekleed. In 't midden der zaal prijkte een Meiboom, terwijl op 't podium een plaats was inge ruimd voor het koor, dat den zang op prij zenswaardige wijze uitvoerde. Ingeleid door een spreekkoor, waarin de verwachting naar het voorjaar wordt uit gesproken, zien wij een aantal kraaien het verlaten land rondtrippelen. Zij zijn de voorboden van Koning Winter, die al spoe dig zegevierend binnentreedt. Op zijn be vel houden sneeuwkabouters de zon ge vangen. Tevergeefs trachten nu lieve kleine elfjes Koning Winter te bewegen de zon vrij te laten. Huilend trekt de noordenwind over het land, zilvermeeuwen worden tegen de kust verdreven. Als een verademing in dit koude aan schouwen worden zinnebeeldig de blauwe lenteluchten uitgebeeld. Warme zuiden wind en gouden zonneschijn doen mensch en dier naar buiten loopen. Een aardig tafreeltje vormt hierbij de het huis ont vluchte jeugd. 't Is alles echter van korten duur. Daar steekt de oostenwind op en huiverend van kou verdwijnen de kinderen. Het weer wordt guur en dus.... verkouden men- schen. In een geestige scène worden nu verschillende types, die allen niet vrij van verkoudheid zijn, uitgebeeld. Gelukkig echter blijft ook de gure Oosten wind niet aanhouden, zonnestraaltjes ver drijven hem. Lentegeruchten gaan nu over 't land. Moeder eend met haar waggelende kinderschaar is daar reeds om te getuigen van de komende lente. Bloesems gaan open, bijtjes zoemen en brengen hun honing naar de korven. Een vermakelijk tusschenspel brengen ons de bakkertjes, die. bij de iemkers voor hun baas honing komen halen en daar van zelf niet kunnen afblijven. 't Is nu volop lente. Vroolijkheid is er overal. Bij de vogels, bij de dieren, bij de menschen. Een verheugde kinderschaar maakt nu ronde-dansen om den Meiboom, vanouds het symbool van het nieuwe le ven. Vreugde heerscht alom, de aarde ont waakt. de winter is voorbij. Alles jubelt en springt. Het land staat in vollen bloei, de lente is gekomen. Tot slot heffen allen het Pijpkruidlied aan en hiermede behoort ook dit lente feest, een spel van klank en kleur, tot het verleden. Een woord van warme waardeering en hulde is hier zeker op zijn plaats voor de vele leidsters, die aan het instudeeren van dit lentespel hun krachten hebben gegeven Zij hadden eer van hun werk. Alles verliep zeer vlot terwijl de liedjes er prachtig in zaten. Ook de aankleeding was bijzonder goed verzorgd, waardoor het spel voor treffelijk tot zijn recht kwam. De directrice, mej. Ruth, mag met haar helpers en helpsters op een mooien middag terug zien. welke een groote propaganda inhield voor het mooie werk van het Leid sche Volkshuis. Zeer voldaan verlieten allen dit lente feest, zich buiten afvragend of het nu werkelijk lente was. ITALIAANSCH-HOLLANDSCHE VEREENIGING. Gisteren had een bestuursvergadering plaats van de „Circolo Italiano", ten huize van den voorzitter O. A. Bergamini, Oude Vest 107a. Er werd besloten den heer N. H. den Hertog tot bestuurslid voor de pro paganda te benoemen. Als voorwaarde om lid te worden, werd vastgesteld dat men öf kennis der Italiaansche taal moet heb ben, óf de Italiaansche taal moet gaan studeeren. De contributie werd veranderd en vastgesteld op f. 0,50 per maand. Zij, die geen kennis der Italiaansche taal hebben, betalen f. 1,00 per maand, wat tevens recht geeft op het volgen van een cursus in de Italiaansche taal, welke aan vangt 26 September. Nadrukkelijk werd er verder, op gewezen, dat de „Circolo Ita liano" zich in geen enkel opzicht met politiek bezig houdt, welke misvatting hier en daar begon post te vatten. Daarna werd de vergadering gesloten doodelijk ongeluk- Op den Bezuidenhoutscheweg te Den Haag is gistemamiddag omstreeks kwart over 5 uur een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De 20-j. student G. W. F. S. alhier, reed daar met zijn auto in snelle vaart. In een der bochten verloor hij de macht over zijn stuur, waardoor de auto van den weg raakte en over den kop sloeg. De jonge man werd ernstig gewond. De geneeskun dige dienst vervoerde hem naar het zie kenhuis, waar hij eenigen tijd later aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. BINNENLAND. De Nederlandsche Organistenvereeni ging hield heden hier ter stede haar jaar vergadering. (Stadsnieuws, le Blad). Vele verkeersongelukken op den weg tijdens de Pinksterdagen; meerdere slacht offers. (3de Blad). De Hagespraak der N. S. B. te Lunteren, (3e Blad). Het jaarverslag der Nederlandsche Bank, (Financiën, 4e Blad). BUITENLAND. Een onverwachte reis van Oostenrijk's bondskanselier Schuschnigg naar Italië. (Buitenland, 2e Blad). Van Zeeland bedankt voor de hem op gedragen kabinetsformatie. Nu een socia list premier? (Buitenland, 2e Blad en Tel., le Blad). Toespitsing van de situatie in Noord- China. (Buitenland, 2e Blad). De vermoedelijke samenstelling van het Fransche kabinet Blum. (Buitenland, 2e Blad). Naar het einde der metaalstaking in Frankrijk, doch stakingen elders. (Buiten land, 2e Blad en Tel., le Blad). De „Queen Mary" slaagt er niet in op haar eerste reis den Blauwen Wimpel te veroveren, (Buitenl, Gemengd, 3e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. ned. ver. e. h. b. o. Vergadering van den kring Leiden, Ten huize van den voorzitter, dr. M. v. d. Stoel, te Voorschoten, heeft het bestuur van den kring Leiden van afdeelingen der Ned. Ver. „E. H. B. O." een vergadering gehouden als laatste bespreking van de plannen tot uitvoering van de jaarlijksohe wedstrijden in Eerste hulpverleentng te Leiden, die Zaterdag 6 Juni as. 's avonds 8 uur in de Stadsgehoorzaal worden ge houden. De jury ter beoordeeling is gevormd uit doctoren, die reeds eerder deze wedstrijden van den kring beoordeelden, waardoor een, voor allen zoo juist mogelijke uit slag ls te verwachten. De algemeene leiding berust, voor dezen avond, bij den heer J. Overduin van de afd. Voorschoten en is dus in goede handen. De centrale jury wordt gevormd door de heeren dr. M. v. d. Stoel, voorzitter, G. G. Roep, secretaris, J. G. Bouw, Questroo en B. Hooyer, leden. Aan de uitnoodiglng om zitting te nemen in het eere-eomité Ls gevolg gegeven door het meerendeel der burgemeesters uit de omliggende gemeenten, alsmede eenige autoriteiten van Leiden en vooraanstaande medici. Enkele medailles zijn reeds aanwezig, terwijl toezegging is ontvangen voor meer dere; zeer waarschijnlijk zal ook ons Vor stenhuis door het schenken van medailles van zijn belangstelling doen blijken. Vrij zeker is, dat ook een wisselbeker zal wor den beschikbaar gesteld. Inschrijvingen voor deze wedstrijden zijn binnengekomen van de afdeelingen uit Noordwijk, Lisse, Hillegom, Sassenheim, Leiden, Alphen, Veur-Leidschendam en Voorschoten. In de Eere-afdeeling wordt uitgekomen, door een groep dames uit Alphen; voorts komen enkele groepen uit in de afd. Uit muntendheid, terwijl de afdeelingen Se niores 1 en 2 het meest vertegenwoordigd zijn. Deze Massificatie komt in geen ander deel van ons land voor en is dus voor Lei den een unicum. Het -geeft het groote voordeel, dat in de klasse gelijkwaardige krachten tegenover elkaar kampen. De beoordeeling geschiedt volgens een pun- tenstelsel en houdt dus tegelijk in, dat de groepen bevorderd of wel gedegradeerd kunnen worden. Juniores zijn van deze wedstrijden uitgesloten. De wedstrijden vangen aan te 8 uur en eindigen omstreeks 11 uur. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Firma W. H. Ruffelse, Utrechtsche Veer 1, Leiden; hoofdagentschap van de Bridgestone Import. Eigenaar W. H. Ruf felse, Leiden. Wijziging De Alphensche Sohrijfkamer. Zaalberg straat 13, Alphn a. d. Rijn; cyclostyle- en licHtdrukinrichting. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam De Alphensche Schrijfkamer. Vennooten L. W. Mijs en J. G. Mijs, Alphen a, d. Rijn.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1