NOORDZEE- en ZONNEBAD „KATWIJK" GEOPEND tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 Mei 1936 UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. katwijk. katwijk aan zee. katwijk aan den rijn. lisse. noord wijk. I I IS VANAF HEDEN noordwijk aan zee. rijnsburg. sassenheim. voorhout. warmond. UIT DE RIJNSTREEK. aarlanderveen. alphen. alkemade. bodegraven. boskoop. leimuiden. nieuwveen. ter aar. waddinxveen. woubrugge. zoetermeer. zwammerdam. SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT GEMEENTERAAD. pc Raad vergaderde. Voorzitter de bur gmeester. Afwezig de heeren Kistemaker m Thomson. Tot hoofd van de openbare lagere- en «jo-school te Hoofddorp, ter voorziening 1, de vacature ontstaan door het over lijden ran den heer W. Vis, is benoemd de teer JT, v. d. Geer, hoofd van de open- lure ulo-schooi te Doesburg. Benoemd werd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 7 aan den Bennebroekerweg hoek Aatsmeerderweg, nej. E. A. Cramer te Amsterdam. Aanvragen van Rijksvoorschotten krach tens de landarbelderswet, ten behoeve C. Maarse en J. Spaargaren, werden goed gekeurd. Met een voorstel tot het sluiten van een nieuw contract met de directie van het p.E. N. te Bloemendaal, in zake de straat verlichting, kon de Raad zich vereenigen. Een nadere regeling in zake de bijdrage (oor de Rijsdijkbrug over de Ringvaart bij Oude-Wetering werd goedgekeurd, als mede een voorstel tot verkoop van een perceel gemeentegrond te Nieuwvennep. Vastgesteld werd het kohier van de straatbelasting voor 1936. Goedgekeurd werd een voorstel tot wü- van de begrooting in verband met srëgenonderhoud en schoolverbouwing. De heer C. te Hoofddorp, had bij het rerrlchten van werkzaamheden op z'n erf. bet ongeluk met z'n handen in aanraking te komen met een in werking zijnde zaag machine, waardoor hij zoodanig werd ver- rond, dat geneeskundige hulp werd in geroepen. Coöperatieve Boerenleenbank. De Coop. Boerenleenbank Haarlemmer- hield in hotel De Groot te Hoofd dorp. onder leiding van haar directeur, den heer O. de Kok, haar jaarlijksche alg. vergadering. Uit het Jaarverslag bleek, dat de groote omzet weder een bewijs was dat de Bank zich in een bloeienden en selvarenden toestand mag verheugen. Het aantal leden bedraagt 427, het aan tal uitgegeven spaarbankboekjes 1477. Volgens de rekening over 1935 (34e boek jaar) werd ontvangen: van de spaarbank 1.1.213.992.62; van terugbetaalde hypothe- Itn en voorschotten f. 23.445.11; wegens talvangsten in loopende rek. f 6.147.387.22 Htvangen rente van: voorschotten en Ijpotheken f 17.094.90in loopende reke- aing f. 28.724.75; van effecten f8011.61; tan de centrale Bank f. 14.724.55. Uitgegeven aan: terugbetaalde spaar- [tlden door de Spaarbank f 1.187.621.31: sgeven voorschotten en hypotheken 47.150; uitgaven in loopende rekening 16.206.754.17; uitgegeven rente aan: de aarbank voor spaargelden f. 48.528.60. rekening wijst een totaalcijfer aan van 7.565.507.45. De winst bedroeg f 10.238.67. [Een voorstel tot wijziging van een paar tikelen van het huishoudelijk reglement trden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden her ken tot lid van den Raad van Toezicht i; heer C. NeliS en tot bestuursleden de beeren O. de Kok en A. Bus. - De heer C. J. Werkhoven, benoemd i lot lid van het college van notabelen der Herv. Gem. Haarlemmermeer, heeft deze iénoemrng niet aangenomen. Nieuw stempellokaal. Er is een nieuw stempellokaal in ge- built genomen. Hierdoor ontstond gele- Smheid een kantoor voor het hoofd van den dienst der arbeidsbeurs en steunver lening te maken en het administratieve jhntoor te vergrooten. o - Tot aanwijzer aan de Rijksschietba- latn voor de Katwijksche Burgerwacht is «Mr het bestuur dier vereenlging be- |Memd de heer J. C. v. Rijn, o Drukte in het Prins Hendrikkanaal. De laatste dagen heerscht groote bedrij- I bgheid in het Prins Hendrikkanaal in |[7tand met het in orde maken van de joggers, die na Pinksteren naar IJmui- zullen vertrekken om vandaar ter aringvisscherij te gaan. o I '^eer J .Sohoneveld alhier ont- lljg een benoeming als kweekeling met l'Bè aan de opleidingsschool te Katwijk jbnZee (hoofd de 'heer Roelofsen). i. De extra collecte ten bate van de |u33 4?e Geref' Kerk heeft opgebracht - In den hooiberg van den landbouwer r Warmerdam in den Roversbroekpolder IJratond een begin van brand. De brand- ljter rukte spoedig uit, en mocht er in Ij^gen verdere uitbreiding van denbrand I voorkomen. Ij- De veiling van Kerkbollen ten bate I™ R.-K. instellingen heeft opgebracht: tde Kerk f. 779, voor de armen f 741,50, de St. Elizabeth- en Vlncentlusver- "gurg f. 566,50. De heer J. Dekker hoofd van de Chr. I^ool voor L.O. en U.L.O. alhier is in betrekking benoemd aan de Chr. 101 aan de Maliebaan te Utrecht. ^breiding der Zwakzinnigeninrichting. 1..^ Staten van Zuid-Holland hebben IJS de Provinciale Staten voorgesteld te Ito ifn aan hè' verzoek van het bestuur 1st» ging tot °Pvoeding en verple- ls»vVan 'dioten en achterlijke kinderen lbi» rag van ten hoogste f. 50.000 van %Jy'ncie ter leen te mogen ontvangen, riHde uitbreiding van de door die ver- beheerde zwakzinnigen-lnrich- dr. mr. Willem van den Bergh- 4521 (Ingez. Med.) Zilveren Jubileum. Op 6 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Haak, thans sub- depöthouder, in dienst trad bij de N. V. Mij. tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat". Hij heeft gedurende deze 25 jaar zijn klanten steeds stipt bediend en daardoor de sympathie van de afnemers weten te winnen. Het zal v. d. Haak op den dag van zijn jubileum dan ook niet aan belangstelling ontbreken. In de Ger. Kerk werd een gift van f. 100 gecollecteerd, te verdeelen onder kerk en armen. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor diploma A machinist elec- trisch bedrijf slaagde onze blaatseenoot de heer J. C. IJsselmuiden. Door mei. M. v. Reenen alhier werd over het kwartaal MaartMei. opgehaald en afgedragen aan de ver. voor de verple ging van liiders aan vallende ziekten ..De Macht van het kleine" te Heemstede f. 12.70. o Kampeervergunningen moeten 3 da gen vóórdat men met het kampeeren wenscht aan te vangen, ter Gemeente-se cretarie alhier aangevraagd worden. De Warmondsche Fanfare geeft hedenavond een uitvoering op de gemeen telijke muziektent onder leiding van den heer M. Bolderdijk. Uitgevoerd zullen o.a. worden de num mers waarmede de Warmondsche Fanfare met Pinksteren zal deelnemen aan het concours te Wassenaar. Bij de Gebr. Sch.. smeden alhier is op onverklaarbare wijze een zuurstof- cylinder gesprongen. Hoewel explosies ontstonden kwamen gelukkig verder geen ongelukken voor. Van het pand van de wasscherij van H. in de Pr. Hendrikstraat werd een groote spiegelruit vernied door baldadige jongelui, die bij de politie bekend zijn. Als afgevaardigde voor den Bond van Gemeente-Ambtenaren naar het derde congres van den Nat. Bond van Gemeente- Ambtenaren in Juni te houden te Knocke (België) Is aangewezen de heer A. P. Tolk, hoofdambtenaar ter secretarie alhier. In de jaarvergadering van de vereen, tot voorziening in de onkosten voor Zie- kenhuisverpl. werd als bestuurslid herko zen de heer W. v. d. Bijl en de heer C. Koren, die zitting heeft "namens de con tribuanten. Een overzicht werd gegeven van de ver. tijdens haar 13-jarig bestaan. Het aantal contribuanten bedroeg per 31 Dec. 1935 1362, speciaal tarief 1794; tus- schentarief 1100 gezinnen. Het totaal batig saldo over het afgeloopen jaar bedraagt f. 3824.20 gevoegd bij de reserve die thans f. 18009.92'): bedraagt; 113 maal werd ge bruik gemaakt van een auto w.o. 33 zieken auto's, verstrekt werden 862 reisbonnen. AFSCHEID VAN DEN HEER P. M. OOSTLANDER. CjS'e alhier met een dubbel paviljoen, ■"«ma voor 64 patiënten. Als hoofd der Bijz. Chr. School. Nadat reeds in de middaguren door de kinderen afscheid was. genomen van het vertrekkende hoofd der Bijz. School te Oude-Wetering, de heer P. M. Oostlander, waarbij hem boeken met steunders waren geschonken was een vergadering belegd met leden der schoolvereeniging en ge- noodigden. De heer P. Meyer opende en riep o.a. een hartelijk welkom toe aan den Inspecteur van het L. O., den heer Baak en den loco-burgemeester, den heer P. de Jong, alsmede de afgevaardigden van de Ger. en Ned. Herv. Kerken, den schoolarts dokter Van der Bijl en den heer Hoogeweg, hoofd der school te Nieuwe- Wetering. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer Schilp, inspec teur van het Chr. Nat. Schoolonderwijs en van den burgemeester van Alkemade. De voorzitter bracht in herinnering het zeer goede werk, dat de heer Oostlander heeft verricht; hij wenschte hem bij zijn vertrek naar Apeldoorn Gods Zegen toe. Hierna sprak de inspecteur van het L.O., die tot zijn genoegen mocht constateeren, dat de school van Oudewetering geduren de tal van jaren het geluk heeft gehad goede hoofden te hebben, waarvan de heer Oostlander er ook een is. De inspec teur uitte zijn waardeering, niet alleen voor hetgeen het scheidende hoofd deed in het belang van het onderwijs, zooals bi.i de wet aangegeven wordt, maar nog méér voor hetgeen niet in de wet staat. Ook de loco-burgemeester sprak namens het gemeentebestuur zijn waardeering uit. Verschillende sprekers voerden nog het woord, die allen getuigden van de uitste kende kwaliteiten van den heer Oostlan der. Namens de Ger. Kerk sprak ds. Van den Bos, terwijl namens het personeel de heer Clement het woord voerde. De heer De Jong sprak namens de oud-leerlingen. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van belangstelling, ter wijl aan mevr. Oostlander een bloemstuk werd aangeboden. Aan het slot dankte de heer Oostlander de sprekers voor hun goede wenschen bij zijn vertrek van hier. Hij dankte voor het vele vertrouwen, dat hij in Oudewetering heeft mogen onder vinden en vroeg verschooning voor de fou ten, welke aan zijn werk hebben gekleefd. Hij beval zijn opvolger in aller genegen heid aan en sprak den wensch uit, dat de Chr. School van Oudewetering onder Gods Zegen moge bloeien tot in lengte van jaren. De voorzitter dankte den heer Oostlan der voor zijn waardeerende woorden, waarna deze afscheidsavond werd beslo ten met gemeenschappelijk gezang uit Psalm 130. waarna ds. Van den Bos met gebed sloot. De aanwezigen maakten van de gele genheid gebruik om van den heer en mevr. Oostlander door een handruk af scheid te nemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Jacobus, z. van C. van Klink en M. A. de Jong; Hubertus Job, z. van C. Duivenvoorden en W. C. v. Schle; Aida Maria. d. van L. Hogenboom en A. Heemskerk. Overleden: Gerardus van der Meer, oud 48 jaar; Johannes Neyman, oud 46 jaar. Ondertrouwd: Cornelis Kroon, jm. 24 jaar en Antje Los, jd. 22 jaar; Martinus van der Heden, jm. 30 jaar en Cornelia Elizabeth van Pelt Jd. 28 jaar; Cornelis Petrus Splinter, jm. 25 jaar en Hendrika Elisabeth Kalker, jd. 21 jaar; Bernardus Jacobus van der Wereld, jm. 27 jaar en Helena Clazlna Agatha van Veen, jd. 24 jaar; Leoanrdus Martinus Jansen, jm. 25 jaar en Maria Loos, jd. 25 Jaar. Gehuwd; Gerardus Bernardus Busker- molen, jm. 29 jaar en Maria Petronella van Eyg. jd. 26 jaar; Johannes Nicolaas Onderwater, jm. 27 jaar en Petronella Cornelia Zwetsloot, jd. 25 jaar; Adrianus Jacobus Elstgeest, jm. 26 jaar en Cor nelia Johanna Zwetsloot, jd. 24 Jaar. Burcor]ijfcF,<fetan(l. Getrouwd: F. M. Verwoerd 29 j. en F. J. Stolwijk, 24 j. Overleden: N. van Donk (wed. T. Scheer) 83 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Mollinga, electricien van Ede J. Knijf, dienstbode, van Linscho- ten P. v. Muiswinkel, z. b. van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: I. J. W. öpstelten, waker, naar Reeuwljk N. v. Es, huishoudster, naar Utrecht A. v. d-. Panne, zonder be roep naar Vlaardingen N. A. Scheepma ker, hulp i. d. hulshouding naar Koudekerk H. Donker en gezin controleur Mij. „De Veluwe" naar Amsterdam. Gevonden: 1 lierhaak, 1 zilverkleurig armbandje, 1 reserve autovelg met band, 1 gouden doublé armbandje, 1 paar droog- palen. 1 kosteloos rijwielbelastingmerk in etui, 1 beige etui, 1 beige kindermanteltje, 1 kist eieren. De Harmonie „Excelsior" zal muzikale wandelingen door het dorp maken en wel op Dinsdag a.s. aan de Oostzijde en op Zaterdag a.s. aan de Westzijde der ge meente. Beide keeren in de avonduren. De reisvereeniging M. en V. E. hield in hotel „Neuf" een ledenvergadering ter bespreking van een te maken reis. Uit een drietal door het bestuur uitgewerkte plan nen werd besloten dit jaar een reis te maken door Noord-Holland, met als eindpunt Alkmaar. Voor deze reis zullen twee groote autobussen gehuurd woTden. In plaats van dr. J. Hamburger, zal dr. A. S. Kater, Telef. 36, op len Pinkster dag den Zondagdienst waarnemen. B. en W. dezer gemeente, hebben aan den heer Jan van Bergen Wzn. alhier, ver gunning verleend voor den bouw van een Bad- en Zweminrichting in de Gouwe aan de Zuidkade. De bloempjesverkoop gedurende de Blauwe Week, heeft opgebracht f. 48,1'2. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde gisteren tot doctor in de Wis- en Natuurkunde onze oud-dorpsge noot de heer W. Vreeken op het proef schrift „Het lineaire vijfcomplex van rechte lijnen in R. en zijn bundels". De heer Vreeken was onderwijzer aan de Rijkskweekschool te Middelburg, deed Staatsexamen, waartoe hij zich in zijn vrijen tijd voorbereidde en voltooide zijn studies eveneens in zijn vrije uren. Zijn ouders wonen nog in onze gemeente. Loop der bevolking. Vertrokken: C. J. van Eijk naar Mij drecht. Gevestigd: J. G. M. van der Wallen van Den Haag W. W. M. Stokman en echt- genoote van Haarlemmermeer F. Paul, van Rotterdam L. van Baren van Gouda M. van Dijl van Nieuwer-Amstel W. van Amerongen van Alphen a. d. Rijn J. Chr. van Rijn van Vinkeveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Anthonius Johannes, Z. van C. J. J. Koeieman en P. M. Koster. Vergadering Noordeind- en Geerpolder. Onder voorzitterschap van den heer C. de Boer kwamen de stemgerechtigde In gelanden van den Noordeind- en Geerpol der bijeen. Het v.n. punt bleek een inge komen verzoek, om de keur te wijzigen in dien zin, dat de wegsloot in Langeraar geen vaarsloot meer behoeft te zijn. (be doeld wordt, dat daarin dammen, en vaste bruggen mogen worden gelegd). De voorz. deelde mede, dat het bestuur de keur vaststelt en wijzigt, en niet de vergadering van Ingelanden. Men is niet van plan e.v. wijziging aan te brengen. Uit de besprekingen was te concludee- ren, dat een oplossing nooit te vinden is. zoodat het waarschijnlijk het meest zal bevredigen indien de keur ongewijzigd blijft, vooral nu het bestuur toepassing daarvan toegezegd heeft. Vele klachten werden geuit over het te ondiep zijn van de sloot; ook daarin is van bestuurszijde medewerking toegezegd. De rekeningen der vijf afdeelingen wer den met een nadeellg slot vastgesteld, wat globaal genomen grooter is dan vorig jaar. Het ontstaan moet gezocht worden in de slechte lasten-betallng. Ten aan zien daarvan deelde de voorz. mede. dat strenger opgetreden zal worden; de pen ningmeester houdt meer zitdagen, de bode komt aan huis ophalen. De omslag werd voor alle afdeelingen ongewijzigd vastgesteld met uitzondering van afdamming, welke van f. 4.20 op f. 4.50 moest worden gebracht. Tot leden der commissie van onderzoek der rekeningen 1936 werden benoemd de heeren P. Akerboom, D. van Harten en J. J. Hoogervorst, als plaatsvervangend A. C. Hoogervorst, C. v. d. Hoorn en C. van Straaten. Toen de gebruikelijke machtiging was verleend tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrootingen, en uit voering van werken in eigen beheer, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje d. van L. de Knecht en van A. Bloemheuvel. Overleden: J. Strijdhorst, wed. van W. Oudijk 66 Jaar. Ondertrouwd: M. A. Alblas en A. Hon- koop; H. P. Ramp en H. M. Cammeraat; J. Hofman en A. van Vliet. Getrouwd: P. Slingerland en G. Zaal. Gevondeneen paar zwarte regen pijpen bij J. Plomp, Wilhelminakade 18. In het jaar 1935 werd in deze ge meente uitgegeven aan steun, werkver schaffing, burgerlijk armbestuur e.d. in totaal een bedrag van f. 105.142,72. Hierbij komen nog de groote be dragen door de kerkelijke diaconieën verstrekt; de gaven in geld en natura van het pl. crisiscomité en andere Instellingen van weldadigheid, tezamen geschat op meer dan f. 20.000. Voor een gemeente van plm. 8000 zielen respectabele bedragen, die meer zeggen dan lange betoogen! Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Cornelia Maria. d. van C. H. van der Meer en J. H. Overde- vest Leonardus Christiaan, z. van J. P. van der Meer en C. A. van der Salm Jacob Arle, z. van G. van der Laan en A. D, Kooiman. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in Woubrugge en Hoogmade opgebracht f. 6.49. De door den Raad vastgestelde Kam- peerverordeniirg is door Ged. Staten goed gekeurd en heden van kracht geworden. Wie thans in deze gemeente wil kampee ren moet zich eerst in het bezit stellen van een vergunning van B en W. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Graafland 26 jaar en A. C. Kerkhoven 20 jaar. Getrouwd: W. N. Baars 29 jaar en J. Kramer 21 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelbertus Gerardus Maria, z. van Gijsbertus Jozefus Vink en van Margaretha Maria van den Broek Jo- han, z. van Cornelis de Jong en van Jo hanna Jansje Heijnsdijk. Overleden: Johanna Jansje Heijnsdijk 25 j„ echtgenoote van Cornelis de Jong. Ondertrouwd: Ernst Nicolaas van den Bos 27 J. en Catharina Heemskerk 25 j. te Bodegraven Gerrit Schinkel 26 j en All Heemskerk 23 J. te Bodegraven. ZEILEN. DEELNEMING VAN CARP AAN OLYMPISCHE SPELEN DUBIEUS. De bekende Nederlandsche zeiler mr. Carp heeft te New-York tegenover het A.N.P. verklaard, dat het twijfelachtig is of hij tijdig in Europa terug zal zijn om uit te komen op de Olympische zeilwed strijden, aangezien hij voor belangrijke zaken in de Vereenigde Staten wordt op gehouden. o GYMNASTIEK. KRACHT EN VLUGHEID 50 JAAR. Onder zeer groote belangstelling heeft de Amsterdamsche gymnastiekvereeniging „Kracht en vlugheid" gisteren ter gele genheid van haar 50-jarig bestaan gere- cepieerd. In het Carlton hotel waren tallooze autoriteiten, bestuurderen van turnorga- nïsaties, vrienden van de jubileerende vereenlging en belangstellenden tezamen gekomen, waar het bestuur van „Kracht en vlugheid" temidden van vele bloem stukken gezeten, de vriendelijke toespra ken van met de turnzaak nauw verbonden personen in ontvangst nam. De voorzitter van het K.N.G.V., de heer de Graaf, bood de gouden eere-medaille aan, terwijl dr. van der Menden (voor zitter van de jubileerende vereeniging) onderscheiden werd met het zilveren eere speldje. SCHAKEN. SCHAAK- EN DAMCLUB „KIJK UIT". (Oude-Wetering). De Schaak- en Damclub „Kijk Uit" te Oude-Wetering is van lokaal veranderd. Zij is er in geslaagd om een lokaal van de Chr. school te huren. Dinsdag 2 Juni te halfnegen speelt de vereeniging tegen een 10-tal van P.D.L.V. uit Lisse, in bovengenoemd lokaal. GEBOREN: Jacobus,'z. van W. B. Roman en J. M. Belt Maria Antonia Engelbertho, d. van H. van Zandwijk en H. M. Goddijn Ja cobus Petrus, z. van J. Lasschuijt en C. M. P. Kettenis Johannes Maria, z. van H. v. Rijn en P. v. d. KlaauW Gijsbertus, z. van P. J. v. d. Wetering en M. C. Berg man Lamibert, z. van L. Buis en L. H. E. Burzlaff Maria, d. van A. v. d. Linden en J. J. M. Heuzen Theodorus, z. van J. v. Leeuwen en M. Reeuwljk Klazina, d. van F. W. Bruné en K. Vergunst Ever- dina, d. van G. v. d. Engel en E. Wildschut Jacoba, d. van A. Oudshoorn en D. Korthals Gerardus, z. van A. Burger en M. Oorthuljs Maria Johanna, d. van J. Hillebrand en M. J. Ouwerkerk. ONDERTROUWD. W. J. Geeve jm. 23 j. en J. v. Hooidonk jd. 23 j. J. Wijling jm. 22 j. en Chr. v. d. Voord jd. 23 j. H. J. v. Venetië jm. 26 j. en D. de Vries jd. 25 j. 24. Thijs en Simmie vonden Dickie Dons heel leuk en aardig; en Thijsje sprak goedaardig: „Ach aöh, dat arme ding! Wie weet hoe slecht het hem tot nu toe steeds verging. Kom Sim we nemen haar maar mee; wij kunnen toch wei voor haar zorgen met z'n twee?" Daarmee stemde Sim volkomen in. dus de huiskabouter kreeg zijn zin. „Wel", sprak hij, „verzorgen jullie haar maar goed, en pas op, dat zij geen stoute dingen doet; dan kan Ik met 'n goed geweten 'in 't vervolg weer alles zélf op eten". Hij scheen werkelijk heel blij, en Thijs en Simmie lachten allebei; zij namen Dickie Dons dus met zich mee, en die volgde heel gedwee. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7