LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 28 Mei 1936 UIT DE OMSTREKEN. Alleen a.s. VRIJDAG en ZATERDAG 19 J2| DE K.W. BIJENKORF Officieele Crisispublicaties. AGENDA. KATWIJK. Bij het vanwege de af deeling Rijn land van het Ned. Roode Kruis te Katwijk- Zee gehouden examen slaagden de dames B. van Oeffelen, A. Seinstra, G. Fennis, H. Kerkheide, Th. Kerkheide en M. L. Dett- mar en de heeren G. v. d. Does, C. D. van Leeuwen, J. Knetsch en A. van Leeuwen, allen te Katwijk. Het examen werd afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker te Oegstgeest en dr. J. C. A. Cleveringa te Katwijk-Zee. KATWIJK AAN ZEE. De heer D. Goedhart, onderwijzer aan de Vierde Herv. School alhier, is be noemd tot hoofd der Herv. School te Ter Aar, met ingang van 1 Aug. a.s. B. en W. hebben besloten, overwe gende dat de heer J. J. Kraal, hoofd der O.L. school, door ziekte verhinderd Is zijn betrekking waar te nemen, gedurende die ziekte met ingang van 25 Mei tot tijde lijk hoofd dier school te benoemen den heer R. P. Tjebbes. onderwijzer aan ge- noemdepschool en tot tijdelijk onderwijzer den heer A. Verheijke. wachtgelder te Rot terdam. Bij aankoop van 50 ct. uitgesloten) (suiker De Fijnste Jan hagel p. V-pond ty v. 25 voor £1 Straffe Peperm. van de „Faam" p. pond v. 23 voor Dit geldt uitsluitend alleen a.s. Vrijdag en Zaterdag. Volvette Goudse kaas, jong, p. p. 25 Leidsche Kaas, jong. 20 'It, p. pond 15 Pindakaas, pondspot 9 Losse rietsuikersiroop, per pond 12 „Lekker fris is onze sis" Limonade gazeuse p. fles Limonade Siroop, per fles 45 Lïmonette Siroop, per fles 37 Heerenflikken met zaad, p. '/i pond 19 Pelikaantjes, per pond 19 Gemengde Zomerbiskwie, p. pond 27 levens m1ddelenbedrijf J364 KATWIJK AAN ZEE. SASSENHEIM. De Bazar der T. B. C. bestrijding. Zooals wij reeds in het kort vermeld den, vond de officieele opening van den bazar plaats in het K. S. A.-gebouw. Velen waren daarbij aanwezig, die door dr. P. Ie Grand hartelijk welkom werden geheeten. De groote opkomst verheugde de commissie zeer. De T. B. C. kan met succes bestreden worden, doch dit kost geld. Wij zijn dankbaar voor de subsidies van Rijk en gemeente, aldus spr. Vóór 6 jaar hebben wij een bazar gehad en uit de opbrengst konden wij de tekorten dekken. Nu staan wij wéér voor een te kort: vandaar deze bazar. Het is een wonder, dat zelfs in dezen crisistijd, gelden voor verschillende doel einden worden gegeven. Hopen wij, dat ook hiervoor de gelden zullen binnen komen. Spr, deelde mede dat de burgemeester wegens uitstedigheid niet tegenwoordig kon zijn en dat ook weth. Warnaar ver hinderd was. Na dank te hebben ge bracht aan de dames voor het vele werk, door haar verricht, waarbij vele verbor gen talenten naar voren kwamen, gaf hij het woord aan weth. Bader. Deze noemde het een eervolle taak het openingswoord te mogen spreken. Het gemeentebestuur heeft eerbied voor het werk der vereeniging. Het is met de ge meente-financiën treurig gesteld, doch ondanks dat hebben wij de subsidies voor 1936 kunnen hand-haven. Wij weten dat dit niet voldoende is en vertrouwen dat velen den bazar zullen bezoeken en den verkoopstors druk werk zullen geven. Hierna verklaarde spr. den bazar voor geopend. Nadat ververschingen waren aangebo den. werden de verschillende stands be zichtigd en trokken de artikelen en attracties zeer de aandacht. De bazar is gisteravond gesloten. Over het bezoek kon men tevreden zijn. Aanrijding. Doordat de chauffeur van een vracht auto naar het parkeerterrein bij een koffietentje wilde gaan en zulks te laat door een achter hem komende personen auto werd bemerkt, ontstond een aan rijding. De personenauto werd zwaar bescha digd; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie kreeg de schuldvraag te onderzoeken. Vergadering Winkeliersvereeniging. Deze onderafdeeling van de Hanze hield een goed bezochte ledenvergadering in Hotel „Het Bruine Paard" alhier. De heer Entiers kon tot zijn spijt weinig mededeelen over de Kavo-reclamo, aan gezien deze materie niet tot zijn werkter rein behoort. Spr. zette uiteen, hoe noodzakelijk het is dat de alleenstaande winkelier zich aansluit bij den Bond van Gewestelijke kruideniers, maar cok, dat leder verplicht is lid te zijn var. de ir.koopcentrale, wil hij deelnemen aan de verkooporganisatie. Aan de hand van vele voorteelden toonde spr., het nut aan van een gezamenlijken inkoop. Hierna .werden eenige vragen behan deld. De voorzitter dankte oen Inleider voor zijn rede. In een woning die ln verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg moet worden afgebroken en nu gebruikt wovdt als keet voor de arbeiders bij den bouw van hét viaduct nabij Klinkenberg, is ingebroken. Vermist worden een paar nieuwe petroleumstellen. STEUN VERGOED ING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten. gedenatureerd in het tijdvak van 10 Mei tot en met 16 Mei 1936 voor de kwaliteits klassen C en D resp. f. 3.70 en f. 3.20 per 100 K G. zal bedragen. Voor erwten van kwaliteitsklasse B, welke worden gedenatureerd door hen, met wie een zgn. B-contract was afge sloten en welke behooren tot de hoeveel heid ten aanzien waarvan bedoeld con tract is geannuleerd, wordt, voorzoover zij zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak een denaturatievergoeding van f. 4 20 per 100 K.G. gegeven. 4328 NOORDWIJKERHOUT. Verkooping. In hotel ,,'t Rechthuis" had ten over staan van notaris mr. Punt, de verkooplng bij afslag plaats van 2 H.A. weiland ge legen in 't Langeveld in den Noordzij der- Dolder. Kooper was burgemeester van Iersel, ten behoeve van de Maria-Stichting alhier voor f.4100. o SASSENHEIM. Gouden Huwelijk. Het echtpaar van KlaverenRavensberg herdacht zün 50-jarige echtvereeniging. Velen deden persoonlijk van hun belang stelling blijken, terwül ook vele schrifte lijke felicitaties binnen kwamen. Des avonds bracht het fanfarecorps „Crescendo" een serenade, die begrijpe lijker wüze veel publiek trok. VEUR-LEIDSCHENDAM. De heer G. P. Roos heeft wegens drukke werkzaamheden, ontslag genomen als koster van de Geref. Kerk. Ten nadeele van v. d. O., wonende aan den Achterweg, is ontvreemd een hee renrijwiel, merk Union, voorzien van Bosch lamp en belastingmerk. Bedoeld rijwiel was door hem in bewaring gegeven in café Central aan den Vlietweg, doch door den caféhouder verzuimd in de daarvoor bestemde bergplaats te zetten. VOORSCHOTEN. Ledenvergadering „De Hanze". In het R.K. vereenigingsgebouw heeft de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" een ledenvergadering gehouden onder lei ding van den heer G. Sohrama, voorzitter. De voorzitter opende en heette in het bijzonder kapelaan L. Brabander, die den geestelijken adviseur vertegenwoordigde, welkom. Nadat de notulen onveranderd waren vastgesteld, werd de agenda van den Cen- tralen Raad uitvoerig behandeld en tot afgevaardigde benoemd de heer W. Meyer. Op verzoek van een der leden gaf de voor zitter een uiteenzetting van de voor- en nadeelen van een naamlooze vennootschap. Hierna werd besproken de werking van het Hanze informatie- en incassobureau. Na rondvraag volgde sluiting. In de vergadering van stemgerechtig de ingelanden van de Stevens Hofjespolder onder Voorschoten en Wassenaar is met enkele treffende woorden de overleden voorzitter, wijlen de heer C. C. Breukink, herdacht. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. W. Koning en gekozen tot voorzitter de heer Th. J, v. d. Kley. In de vac. wijlen C. C. Breukink werd tot bestuurslid gekozen de heer H. J. Breukink. Verg. „Holl. Mij. van Landbouw". In hotel Deurloo hield de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw een ledenverga dering onder leiding van den w.n. voorz. den heer W. T. Lekkerkerker. Deze herdacht oud-burgemeester Ver- nède, als voorzitter van de afdeeling, die wegens vertrek uit deze gemeente zijn functie had neergelegd en vervolgens, terwijl alle aanwezigen zich van hun zit plaatsen hadden verheven, wijlen den heer C. C. Breukink, ln leven secretaris-pen ningmeester van deze afdeeling, die even eens veel voor de leden had gedaan. Na behandeling van de gebruikelijke agendapunten werden de rekening en verantwoording van den penningmeester goedgekeurd. Hierna volgde een bespreking, ingeleid door den voorzitter, over de samenvoe ging van de afdeelingen Wassenaar en Voorschoten. Er waren vóór- en tegen standers; na vele besprekingen werd dit punt tot nadere order aangehouden. Bij de bestuursverkiezing werd tot voor zitter in de vac. Vernède, gekozen de heer W. T. Lekkerkerker, tot secretaris-pen ningmeester de heer J. Nell. De aftr. be stuursleden werden herkozen en voor de uitbreiding van het bestuur gekozen de heeren A. v. d. Marei en H. Boekhout. Bij de rondvraag werd het houden van een landbouw-wlntercurus besproken. Het dag. bestuur zal dit punt nader onder de oogen zien en ter gelegener tijd met een voorstel of besluit komen. WARMOND. GEMEENTERAAD. Wijziging Gemeentebegrooting. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar, kwam de Raad in open bare vergadering bijeen. Wegens het over lijden van den heer G. Onderwater was er een vacature. Na opening werden de notu len goedgekeurd. In gevoelvolle woorden herdacht de voor zitter het overlijden van den heer G. On derwater, die jaren lang de belangen der gemeente heeft gediend en deze steeds op eerlijke wijze heeft voorgestaan en bevor derd: Ook in het maatschappelijk leven nam de heer Onderwater in deze ge meente een afzonderlijke plaats in en wat hij als Armmeester van het R.K. Paroch. Ar mbestuur voor de minder bedeelden heeft gedaan is genoegzaam bekend. Spr. twijfelt niet, of de beloooning zal hem hiervoor niet worden onthouden. Namens den Raad sloot de heer Breedijk zich aan bij de woorden gesproken door den voorz. en hoopte dat God zijn weduwe kracht en sterkte zou geven om dit zware verlies te dragen. Verschillende ingekomen -stukken wer den voor kennisgeving aangenomen, o.a. een verzoek van de S.D.A.P. om den ge meentereinigingsdienst te verbeteren. Door een commissie bestaande uit de heeren C. Breedijk en W. den Dunne werden de geloofsbrieven van het benoemd verklaar de lid, den heer C. van Schie in orde be vonden, Besloten werd de heer van Schie als raadslid toe te laten. De gemeente-architect, de heer A. P. J. Bakkers, werd voor een jaar herbenoemd. De heer den Dunne was van meening, dat voor de ingezetenen te weinig gelegen heid bestond om den heer Bakkers met. be trekking tot gemeentezaken te spreken. Alleen op Maandagmorgen, aldus spr., is de heer Bakkers in Warmond, op andere da gen moet men naar Oegstgeest. De voorz. wijst er op, dat de heer Bakkers in dienst is van Oegstgeest en betwijfelt het of deze gemeente bereid is nog meerdere uren aan den heer Bakkers af te staan om in War mond zitting te houden. Het gevolg hier van zou wel eens kunnen zijn, dat de heer Bakkers niet meer als gemeente-architect beschikbaar zou zijn. De heer den Dunne kan zich de bezwaren indenken maar moet er toch op wijzen, dat de architect er voor de gemeente is en de gemeente niet voor hem. Besloten werd den heer Bakkers te verzoeken om ook een avond per week in deze gemeente zitting te houden. Goedgevonden werd de aankoop van grond van den heer D. Blansjaar e.a. voor verbreeding van den Heerenweg. B. en W. stellen voor het ophalen en weg brengen van het gemeentevuil niet langer te doen plaats vinden door de gemeente arbeiders maar dit uit te besteden, waar door een aanmerkelijke bezuiniging ver kregen wordt. De heer Weijers wil in de voorwaarden waarop de aanbesteding zal plaats vinden een bepaling opgenomen zien, dat het vervoer van vuil met gesloten wa gen moet geschieden. De heer den Dunne kan in deze reorganisatie niet die bezuini ging zien die B. en W. in hun prae-advies hebben becijferd en is bang dat de ge meente niet goedkooper uit zal zijn. Zoo wel de voorz. als de beide weth. bestreden de meening van den heer den Dunne. Na eenige bespreking werd aan B. en W. machtiging verleend om de noodige schik kingen in deze te treffen. Later zal een definitief plan aan den raad worden voor gelegd. Goedgevonden werd een door B. en W. voorgestelde wijziging der verordening op de beplanting. Tevens werd vastgesteld een verordening houdende verbod tot gebruik making van de gemeentelijke aschschuur zonder toestemming van B. en W. Vastgesteld werd een verordening op de maximum snelheid in deze gemeente voor motorrijtuigen waarbij de heer den Dunne verzocht deze verordening nu cok uit te voeren en het nopdige toezicht t? doen uitoefenen, Aan' de órde was -'dfe wijziging der be grooting voor 1936, top verzoek van Ged. Staten. De heer den Dunne merkte op, dat voor den rijksveldwachter een woning-toe lage in de begrooting is opgenomen van f. 100. Spr. wees er op, dat voor hem een goedkoopere woning te krijgen is en ver zocht B. en W. hiermede bij het opmaken der begrooting voor 1937 rekening te hou den. Spr. kan zich niet vereenigen met de in de begrooting opgenomen salarisverla ging voor de ambtenaren en gemeente werklieden, ook al geschiedt deze laatste verlaging in een anderen vorm. Alle loons verlagingen aldus spr, leveren niets op. De voorz. zegt, dat B. en W. in deze ge daan hebben wat voor de ambtenaren het beste is, want wanneer deze verlaging door den raad niet wordt aangenomen, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat de over heid een grootere verlaging oplegde. Ten slotte werd de begrooting zooals die door B. en W. was gewijzigd aangenomen. Bij de rondvraag verzocht de heer Weijers spoedig over te gaan tot verbete ring van den Kerpsdam hetgeen de voorz. toezegde. De heeren den Dunne en Walen kamp wezen op het gevaar van het par keeren van auto's in de Dorpsstraat. De voorzitter zegde toe deze aangelegenheid te onderzoeken. Hierna ging de raad in ge heime vergadering. WASSENAAR. De Wassenaarsche Reddingsbrigade. Een vijftal leden van de Wassenaarsche Reddingsbrigade deed alsnog examen voor den Ned, Bond tot het redden van dren kelingen. Het examen werd afgenomen in het SDortfondsenbad te Delft en verzorgd door de Delftsche Reddingsbrigade. De vijf candidaten slaagden allen, n.i. de heeren van Barneveid. van der Eist Eist. Griinhagen en van der Schalk voor het B-examen en de heer Bridel voor het A-examen. Alle candidaten van de Wassenaarsche Reddingsbrigade van dit seizoen zijn nu voor hun examen geslaagd', wel een zeer uitzonderlijke prestatie! Ter vergelijking diene dat van de Delft sche Brigade 15 candidaten het examen aflegden waarvan er 5 moesten worden afgewezen. Ledenvergadering Wassenaarsche Middenstand. Onder voorzitterschap van den heer W. J. Koppenol hield de Wassenaarsche Mid denstand in hotel Bellevue een ledenver gadering. In het bijzonder heette deze welkom den heer Mulder uit Leiden, als afgevaardigde van het districtsbestuur De secretaris, de heer van Reenen las de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. De voorzitter deelde mee. dat men na vele conferenties heeft gedaan gekregen dat het totale parkeerverbod op den Rijksstraatweg nabii Kerkhout is veran derd. dat men nu weer kan narkeeren doch achter de boomen aldaar, hetgeen zeer zeker ten gerieve is zoowel van de aldaar gevestigde winkeliers als wel van hun klanten. Voorts deelde de voorzitter mede, dat aan de Muziekvereeniging „Excelsior" voor haar uitgeschreven concours een zilveren medai'le werd aangeboden. O.a. werd besloten op 2den Pinksterdag -le winkelstraten een eenigszins feestelük karakter te geven, ter gelegenheid van den 2den dag van het concours door Excelsior, ALPHEN. Raadsstukken. Dc geneeskundige practijk. De genees- en verloskundige armenprac- tijk werd, gelijk men weet, destijds tijde lijk geregeld, omdat B. en W. meenden, dat er, gelet op de weinige consenten, welke gedurende de laatste jaren door het Bur gerlijk Armbestuur werden afgegeven en de daarmede uiteraard gepaard gaande niet onbelangrijk mindere arbeidsprestatie der gemeentegeneesheeren, alle aanleiding was de vraag te overwegen of met behoud van een voldoend geoutilleerden dienst, niet zou kunnen worden gekomen tot een verlaging der kosten, verbonden aan dit onderdeel der gemeentelijke bemoeienissen. Deze vraag kon, na een ingesteld onder zoek, inderdaad bevestigend worden be antwoord. Met behoud van de geneeskun dige armenverzorging in haar huidige ge daante, waarin naar de meening zoowel van het burgerlijk armbestuur alsook van B. en W. geen wijziging behoort te worden gebracht, stonden twee wegen open om tot de gewenschte verlaging der uitgaven te komen. In de eerste plaats n.l. verminde ring van het getal geneesheeren in het Rijngedeelte der gemeente van 4 op b.v. 3 en in de tweede plaats vermindering van de totaal-belooning voor deze functiona rissen met een bedrag ongeveer gelijk aan de bezoldiging van één hunner. Na met de drie vast aangestelde geneesheeren in het vorenbedoeld gedeelte der gemeente in dezen gevoerde besprekingen, is ook met hen hierover overeenstemming bereikt en wel in dien zin, dat het aantal genees kundigen in dat gemeentedeel niet zal worden verminderd, maar bepaald zal blij ven op 4, doch dat de gezamenlijke beloo ning dezer 4 functionarissen zal worden verminderd met een bedrag, gelijk aan de belooning van één hunner. B. en W. stel len den raad derhalve voor: a. tot wijzi ging van art. 5 der verordening op den genees-, heel- en verloskundigen dienst ten behoeve der armenpractijk, tevens instructie en rechtstoestandregeling voor de gemeentegeneesheeren, als is aangege ven in de hierbij aangeboden ontwerp-wij- zigingsverordening; b. tot vaste aanstel ling van den heer L. W. Hildernisse, arts alhier, als gemeentegeneesheer, zulks met Ingang van 1 Juli 1936; c. aan mevr. R. GrogneveldKromhout alhier, op te dra gen de verloskundige hulp ten behoeve van degenen, die steun ontvangen ingevolge de gemeentelijke steunregeling voor werk- loozen met uitzondering van hen, die woonachtig zijn te Aarlanderveen, tegen een belooning van f. 10 per verlossing; d. aan den gemeentegeneesheer te Aarlan derveen, op te dragen de verloskundige hulp ten behoeve van degenen die steun ontvangen ingevolge de gemeentelijke steunregeling voor werkloozen en woon achtig zijn te Aarlanderveen, tegen een belooning van f. 10 per verlossing. Plaatsing automaten openbaren weg. Hieromtrent deelen B. en W. den raad mede, naar aanleiding van een verzoek schrift van Van Berkei's Patent Handel- Mij. N.V., dat zij hebben besloten indien overigens geen beletselen aanwezig zijn, b.v. belemmeringen of hinder, welke de plaatsing van. automaten op bepaalde punten voor het verkeer kan medebrengen zij zich niet zullen verzetten tegen de voorgenomen plaatsing van automaten. Hoewel dit niet inhoudt, dat voortaan iedere aanvrager vergunning zal bekomen. Het sluitingsuur der café's. Dit voorstel is reeds twee malen in den raad geweest en de aanhouding geschiedde laatstelijk om de commissie alsnog in de gelegenheid te stellen de bezwaren van den heer A. Griethuizen en 5 andere café houders onder oogen te zien. Een en an der heeft er toe geleid, dat bedoelde com missie thans voorstelt een sluitingsuur des avonds van ll'/i uur en voor Aarlander veen op 10'/; uur. De commissie meent, dat hierdoor met behoud van het uniforme sluitingsuur zooveel mogelijk aan de bezwaren zal worden tegemoet gekomen. Na de vergadering der commissie is nog ingekomen een adres, gericht aan den raad, afkomstig van C. den Uijl en een 4- tal andere verlofhouders ln deze gemeen te, waarin wordt verzocht het sluitingsuur voor vergunnlngs- en verlofslocaliteiten op 12 uur des nachts te bepalen. B. en W. kunnen zich met het advies der commissie niet vereenigen. Naar hun meening be hoort het normale sluitingsuur voor de be doelde localiteiten te worden gesteld op 11 uur des namiddags. In de beide adres sen hebben zij geen motieven kunnen vin den, welke een uniform later sluitingsuur wettigen. B. en W. handhaven mitsdien ongewij zigd hun voorstel. Kosteiooze Inenting. Woensdag 3 Juni as. zal in onze ge meente wederom de gelegenheid zijn open gesteld voor kosteiooze inenting en her- inenting: le, voor de ingezetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des v.m. 9 uur; 2e. id. v. d. L. Zijde en wel van de Oost zijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdain in het Raadhuis in de In de betreffende commissie werden ge kozen de heeren Bouma, Theil en de Loos. Tevens zal aan B. en W. worden ver zocht de winkels od dien dag geopend te mogen houden tot 10 uur. Voor een tweede Micaweek was niet veel animo. Algemeen bleek men van oordeel, dat de Mica 1936 voor Wassenaar een fiasco is geworden. Wei voelde men meer voor een winkelweek. Hierop volgde sluiting. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente mej. I. H. J. Knies alhier. ZEVENHOVEN. Een rondreizend circus had alhier twee avonden zijn tenten opgeslagen. Er was voor beide avonden groote belang stelling. Voor de Zending doeg de Geref. Kerk af f. 27.50. HEDEN: In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. voorheen De Vries en Stevens, 8 1/4 uur nam. N. Rijn 22; Jaarverg. Leidsche Belas ting Ophaaldienst. 8 uur nam. Schouwburg: Leidsch Studententooneel „Pilatuspas". 8'/< uur nam. WIJkgebouw „Geloof, Hoop en Liefde" Gerecht 10: Bezichtiging prijzen verloting 35 en 810 uur. Vrijdag. Jeruël le Groenesteeg 16: Bijeenkom* nam. 8 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventicve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. ,,'t Was 1 April". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Ich heirate melne Frau". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/; en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. u. „De Barrets van de Wimpolestraat". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/; uur. Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam, „De onbekende zanger", lederen middag 2'/; u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Mei (len Pinksterdag) as. waargenomen door de apotheken; G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Maandag 1 Juni (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. No. 85, Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wllhelminapark 8, telef. 274. Raadhuisstr. des n.m. 2 uur; 3. id. van de L. Z. en wel van de Westzijde van de Aarbrug met Inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. van Wermeskerken, arts, des n.m. 2 uur; 4. id. van de H. Z. vanaf de grensschei ding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug m het huis der gemeente in de Jullanastr. des n.m. 2 uur; 5e. id. van de H. Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Ha- zerswoude in het huis der gemeente in de Jullanastr. des v.m. 9 uur. Het verdient aanbeveling dat bu d» aanmelding geboortebewijs of trouw boekje der ouders wordt medegebracht. Aan de gevolgen overleden. De 50-j. chauffeur en fabrieksarbeider A. Blom die, gelijk gemeld, gisteren bij een tragische val bij de fa. F P. Bos en Zn. ernstig werd verwond en in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het Diacones- senhuis te Leiden werd vervoerd, is daar gistermiddag aan de gevolgen van her hem overkomen ongeval overleden. Zekere de J. die zich met een vlet achter een motorboot in den Rijn had laten sleepen, wilde nabij de Gnephoek zijn boot van de motorboot losmaken. De vlet sloeg hierbij om, waarbij de J. te wa ter geraakte. Met behulp van een stuk touw en een roeiboot heeft men den man kunnen redden, terwijl zijn rijwiel later werd opgevisdht. In de ledenvergadering van de RK- Middenstandsverg. „De Hanze" we™e" tot bestuursleden gekozen de heeren N. Verkleij; W. Seijsener en Th. Rozestraten, Assistentie der politie is ingeroepen voor een vechtpartij die was ontstaan tusschen zekere H. en de familie Van L. Eerstgenoemde werd hier bij gewond. De politie wist de gemoederen echter spoedig tot rust te brengen. ALKEMADE. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging te Oude Wete ring vergaderde ten huize van den heern- P. Klein. Aanwezig waren 20 leden.ee- richt van verhindering was ingekome van den pastoor. n Na opening door den voorzitter, ae heer Jos. Penning de Vries .Si eenige woorden aan den kort geieoe vertrokken oud-pastoor der parochie, oei heer P. J. Aarts, die steeds getoond nee een warm hart voor de belangen der ioe vereeniging te hebben. Voorts verzoen' spr. ook in de toekomst steeds de vo medewerking aan de vereeniging te ow V HieeTnan' werden de notulen waarna de secretaris de heer de JonL keurig verzorgd jaarverslag uitbraent Een hartelijk applaus was zijn nei ning, terwijl de voorzitter dit applaus n een kort woord onderstreepte. „„»iwi De heer J. L. Zoet bracht het f'nj'ïLoo verslag uit. Het batig saldo bedroeg f. De rekening en bescheiden werden nas zien door de heeren N. van Wlenngen J. H. Vesseur en volkomen ln orde °?v„e. den. Den penningmeester werd dans bracht voor zijn uitstekend beheer. 2-J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6