CORRESPONDENTIE. ANEKDOTEN. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. PINKSTERFFFST LEEST DIT ALLEN. Volgende week Maandag Is het 2den Pinksterdag, dat weten Jullie en dus kun nen jullie ook begrijpen, dat het pakket dan pas Dinsdags, dus 24 uur later, aan mij kan worden verzonden. Dan kan ik dus, zooals alle jaren met Paschen en Pinksteren, geen correspondentie met vele aparte antwoorden schrijven en verzoek ik allen vriendelijk om er geen brieven bij te schrijven, want ik kan er toch niet op antwoorden. Geniet allen maar van de 2 vrije dagen, viert vroolijk Pinksterfeest, en als je mij wat bijzonders hebt te vertel len, bewaar dat nieuws dan maar tot na Pinksteren, dan kan ik er weer op ant woorden. Ik hoop voor iedereen dat het mooi weer zal zijn met Pinksteren, dan kan men prettig naar buiten gaan Als antwoord op de zeer vele vriende lijke vragen hoe het met mij gaat, wil ik even vertellen, dat ik met dien plotselin- gen overgang van het weer verleden week, opeens die gure Noordenwind na al die warme dagen, weer extra pijnlijk was, en niet meer uit ben geweest. Nu lijkt het of het wat minder gure wind is, dat zal mij hoop ik, ten goede komen Nu maar weer eens vele aparte ant woorden, al kan ik aan het aantal brieven merken, dat we al meer naar den zomer gaan, en men dus meer buiten is. Toos en Marietje Lieshout, natuurlijk moed houden hoor, jullie doen ook pas kort mee. Lydia Botermans, aan jou wil ik precies hetzelfde antwoorden wat ik net hiervoor heb geschreven. Annie Schipper, alle postpapier is goed, het behoeft heusch niet mooi met een plaatje er op te zijn. Jannie Perreyn, je had je leeftijd er niet onder gezet, geloof ik; daardoor zal het gebeurd zijn. Wat gezellig, dat je zoo maar in je eentje naar Oma mocht gaan, Toos en Bep Bouter, in het begin der correspondentie heb ik al over mijzelf ver teld. Was het weer gezellig met Opa? Alida en Koosje Stikkelorum, wees maar blij, dat je neefje een prijs heeft; je mag het zeker ook wel lezen? Willy van Leeuwen, dat begrijp ik hoor, dat je heel erg verheugd was, toen je je naam bij de prijswinnenden zag staan. Ik hoop, dat jullie je moeders verjaardag vroolijk zult kunnen vieren. Janneman Bronsgeest, dat vertel je mij dan nog wel hè, hoe of het boek heet en of je het mooi vindt. Riete Scheer, je doet al een heelen tijd mee. dus ik vind prettig voor je, dat je gelukkig lootte. Go heeft wel eens al eer der een boek geloot, nietwaar? Drietal Laman, is Wim weer beter? Wat scheelde er aan? Wat aardig, dat de goud- Vischjes naar jullie toekomen. Neeltje van Katwijk, ik hoop dat het 2den Pinksterdag een prettige feestdag zal zijn thuis, als moeder jarig is. Wat grappig wat je over kleinen Tonie ver telt in je brief. Rietje Boom, neen de menschen, die op Hemelvaart uitgingen troffen het heel slecht met het weer. Ik mocht niet uit, al een week lang niet. Jij hebt een mooien autotocht gemaakt. Truus Brugmans, wel gefeliciteerd met het kleine zusje. Neen hoor, nu kan het kleine ding nog niet begrijpen, dat je met haar wil spelen; een beetje geduld nog. Leo Baljé als ik alle zinnen had willen plaatsen, die ik als oplossing van het prijs raadsel kreeg, dan zou ik veie kinder kranten hebben kunnen vulllen. Ans en Rie Vollenga, is het plan om naar Katwijk te gaan, doorgegaan? Wensch Netty beterschap uit mijn naam. Piet en Trieneke van Manen, het ant woord op je vraag hoe het met mij gaat, vindt je in het begin der correspondentie. Worden de kleine poesjes al zoo lief, dan zullen ze nu wel gauw met elkaar gaan spelen en overal heenloopen. Johanna Outshoorn, wat gezellig hè om met moeder samen de raadsels op te los sen. Had je zulke grappige zinnetjes? Ga je nu al dagelijks zwemmen? Eempien en Jo Wassenaar, E. schreef dat het een van haai" laatste brieven was, word je dus al gauw 16 jaar? Ja ik kan onmogelijk alle leeftijden en verjaardagen van mijn raadseljeugd precies onthouden, al behooren jullie ook tot mijn heel ge trouwen. Wat heeft Jan ook heel trouw 'wroeger geschreven en nu nog wel. Wordt Hannie al beter? Truus van Eyck, het was hier met He melvaart net zulk leelijk koud weer als bij jullie hoor, ook geen weer om naar zee te gaan. Nico en Marrie Liebert, nog wel gefeli citeerd Nico; ik wist het niet eerder. Wat heerlijk voor je, dat je een horloge kreeg. Wel Marrie, ziet het kleine broertje er lief uit met al die mooie sokjes? Dina v. Mourik woont een zusjs van je in Den Haag? Komt zij dikwijls over? Knikker je zoo graag met Truus? Cornelis J. Arbouw, als deze kinderkrant verschijnt, ben jij dus aan het feestvieren. Wel gefeliciteerd en veel plezier. Tine v. d. Pot, zoo, heb je de mazelen, dat is ook geen pretje en heeft de dokter al gezegd, dat je 3 weken niet naar school mag. Wat een alleraardigst kinderkopje op je nieuwe postpapier. Mien en Bep Groenhuyzen, met dien kouden wind mocht ik volstrekt niet uit; ik was veel te pijnlijk,nu wordt het zach ter, dus dan misschien heel eventjes. Leendert Moraal, lig je in het Zieken huis ?Wat scheelt er aan? Natuurlijk mag je op je bed wel met potlood schrijven. Van harte beterschap, hoor. Jannie Werk, allen thuis zooveel ge lachen met het prijsraadsel? Ja men kon de gekste zinnen maken. Jannie, Jan en Piet de Graaf, dat is een aardige anecdote, die zal ik eens plaatsen. Ja hoor op Hemelvaart was het slecht weer. wel erg jammer. Vijftal van Vliet, aardig dat die veree- niging een krantje uitgeeft waar ook raad sels in staan Komt dat krantje maar eens in de maand? Alida van der Holst, had je er je leef tijd bijgezet? Nu meegeloot heb je in ieder geval wel, wees daar gerust op Mappy Rührwiem, ben je je prijs zelf gaan halen? Het is natuurlijk een mooi boek, dat is altijd zoo Mientje Stikvoort, dat begrijp ik best hoor, dat als je veel huiswerk en lessen hebt, dat er dan geen tijd overschiet om raadsels op te lossen en brieven te schrij ven. Veel plezier or> het tochtje naar Am sterdam. Marietje Prenen, waarom moet je gaan wandelen om gephotografeerd te worden, kon dat alleen buiten, ver van huis ge beuren, of bedoel je dat je naar den pho- tograaf moest loopen? Vier zusjes Hartevelt, jullie doen al zoo lang trouw mee, de oudsten van jullie na tuurlijk het langst, maar Cootje nu toch ook al een poos. Ja. we hebben veel koude en veel warme dagen gehad in Mei. Henny van Wijk, wat ben jij altijd druk met je gedachten bezig met vliegtuigen, heb je soms een vliegenier in de familie en stel je er daarom zooveel belang in? Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Ingezonden door Gerrie Lautenbach. Meester; „Foei jongens, waarom slaan jullie Piet zoo?" Jongens: „Hij heeft zijn huiswerk hee- lemaal fout gemaakt". Meester: „Wat hebben jullie daarmee te maken? Toch niets". Jongens: „Jawel want wij hebben het uit zijn schrift overgeschreven". Ingezonden door Christiaan Jongeleen. Onderwijzer: „Zeg mij eens Jan, als je 4 met 5, met 61/! met 8 en met 3 3/4 verme nigvuldigt, wat krijg je dan?'1 Jan: „Hoofdpijn, meester". GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Willy van Leeuwen, Wim van Leeuwen, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Jan neman Bronsgeest, Truus van Eyck, Henny van Vliet, Hennie de l'Ecluse, Mientje Stik voort, Mappy Rührwiem, Herman Humme, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Bep Nie- boer, Wim Nieboer, Nico Liebert, Marrie Liebert, Dina van Mourik, Cornelis J. Ar bouw, Matthie Nolles, Wim Nolles, Toos Vos, Leo Vos, Marie Berlemon, Jannie de Water, Mientje de Water, Frans de Water, Tine van der Pot, Willy Sinteur, Leendert Jongeleen, Christiaan Jongeleen, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Leenden Moraal, Jannie Werk, Jannie de Graaf, Jan de Graaf, Piet de Graaf, Marie Bro- kaar, Plet Vinkenstein, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe, Carolientje Verbiest, Ida Maria de Graaf, Alida van der Holst, Geer- truy de Groot, Emma dè Groot, Johan Leugering, Dientje Olivier, Trynie Switzer, Jan Choufour, Suze Labordus, Sophletje de Ridder, Dientje Prenen, Rika Prenen, Cor Spoelstra, Rie Hartevelt, Prijna Harte velt, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jenny van Houten, Trieneke van Manen, Johanna Outshoorn. Trijntje Durieux, Dirkje Tiemeyer, Saartje Tiemeyer, Ans Vollenga, Rie Vollenga, Leo Baljé, Miesje Kop, Simy van der Hoogt, Truus Brug mans, Rietje Boom, Marietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Neeltje van Katwijk, Marietje Lepelaar, Gerard van Vliet, Rie Scheer, Meintjc van den Berg, Alida Stik kelorum, Koosje Stikkelorum, Toos Lies hout, Marietje Lieshout, Eempien Wasse naar, Jo Wassenaar, Rika de Graaf, Jannie Perreyn, Annie Schipper, Lydia Botermans Wim Evers, Jan Brouwer. Trien Brouwer, Bram Brouwer, Willem Dexel, Henny van Wijk, Marietje Prenen, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer Piet Lagas, hartelijk dank voor Je mooie ansicht, zooeven ontvangen. Wel gefeli citeerd met 30 Mei. veel eiozler op je ver- jaardae OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Tong. 2. Volendam vol den lam. 3. Sappemeer. 4 IJsco. 5. Duisternis. 6. Muis 7. Water is de gezondste drank. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 't Is Pinksterfeest en heerlijk weer, Hoor toch de vogels fluiten! Ze zeggen in hun eigen taal: O, kind'ren, komt nu buiten! De Plnksterzon schijnt, blijft dus niet In huls achter de ruiten! Versta je ook de vogeltaal? Die moet niet moeilijk wezen, Toen je de vogels pinda's gaf. Bedankten toch de meezen! Wie ooren en wie oogen heeft. Kan veel verstaan en lezen. Komt allen nu naar buiten mee! Wat staat er veel te bloeien! Het lekker warme zonnetje Doet bloem' en kind'ren groeien. Naar bulten dus en laten wij Naar hartelust maar stoeien, 't Is Pinksterfeest en heerlijk weer. Hoor toch de vogels fluiten! Wie, die gezond en vroolijk is, Wil nu niet graag naar buiten En blijft met 't zonnig zomerweer In huis achter de ruiten? (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 18