De Indische pensioenkorting. [flDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 Mei 1936 ERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN^ FHIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT De opbrengst geschat op ruim f. 9 millioen. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. wref. Gem. (Nieuwe Rijn): Donderdag 0 g uur ds. M. Heikoop van Utrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ctir. Geret. Kerk: Donderdagnam 71/4 ■jr ds. de Jong van Den Haak. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remiscstr.)Heden n.m. luur. ds. Llgtenberg van Llsse. o NED. HERV. KERK, o»meDcn: te Hoogeveen K. v. d. Pol te iwen-Hardlnxveld. Te Randwijk G. C. ooseiidaal. cand. te Utrecht. Aangenomen: naar Vriezen veen J. J. foldervaart te Niktevecht. Bedankt voor Molenaarskraaf G. C. Roo sendaal. cand. te Utrecht, ier KDIONSTRANTSCHE BROEDERSCHAP. De algomoene vergadering. Onder presidium van mr. A. J. v. Royen n Amsterdam, Is In de Rem. Kerk te jtterdam de algemeene vergadering ge ilden van de Remonstrantsche Broeder- ■nap Mr. v. Royen hield een opentngs- 5de 'waarin hij allen verwelkomde en jtele personalia In het leven der Broe rschap releveerde. Spr. wenschte dr. R. iedema, Rem. predikant te Amersfoort, juk met diens benoeming tot privaat- keent aan de Utrechtsche universiteit, :rinnerde aan het jongste werk van prof. j. Heering „Geloof en Openbaring" en _irak zijn beste wenschen uit voor het ffitel van ds. J. G. Wegerif, Rem. predi- ant te Utrecht, om te besluiten met te ainneren aan de reis naar Ned.-Indië ds. J. G. Sirks te Amsterdam, in dienst Vrljz.-Godsdienstige beweging. Terwijl aanwezigen zich van hun zetels ver leven herdacht spr. de leden die aan de loederschap door den dood zijn ontval- en die meermalen deel uitmaakten de algemeene vergadering. Hierna kwam aan de orde het verslag ui de commissie tot de zaken van de «derschap. We ontleenen daaraan dat Éi ledental mot 59 steeg en nu totaal idraagt 17.176. Aan het Rem. Seminarium adeeren momenteel 8 mannelijke en 5 iouweüjike personen. Het college van ogleeraren en curatoren heeft besloten ïrtaan niet meer tot voorwaardelijke «lating over te gaan. Getuigen de ver- ;en der gemeenten over het algemeen een opgewekt godsdienstig leven, zij aken uiteraard ook gewag van de zor- iijke tijden die zich ook ln de Broeder- 'ip doen gevoelen. Het veTslag van de missie voor den arbeid onder de ver- >iden maakt melding van het voor- en om elk jaar de verstrooide Rem. in bepaalde prov. door predikanten te a bezoeken. )e vergadering voteerde tal van subsi- s aan instellingen van de Broederschap, redvoerig werd van gedachten gewisseld het voorstel om op 65 jarigen leeftijd de predikanten emeritaat te verlee- zoo zij 40 dienstjaren hebben De iak zal door het curatorium en het jredikanten-oonvent nader worden be- i. Enkele wijzigingen in het reglement betrekking tot de predikantstractemen- wordem aangenomen. Verworpen werd voorstel uitsprekend dat het wedu- mpensioen minstens f. 1400.— bedragen Kt. Aangenomen werd een voorstel van "of. dr. L. J. v. Hol-k van Leiden om een tmmissie te benoemen ter bestudeering an vragen van maatschappelijke moraal kerkelijke leiding. Aangenomen werd voorstel-Den Haag om leden die Mig handelen in strijd met den geest an de beginselverklaring het lidmaat- tap te ontnemen. Tot voorzitter voor 1937 werd gekozen t W. B. M. Noordhoff te Arnhem en tot lens secundus ds. F. Sparnaay te Amster- nm. Tot lid van het college van curatoren tri gekozen dr. J. C. A. Fetter te den tag, tot secr. ds. L. B. Houtgast te tadrecht en tot diens se'cundus ds. L. D. Wijngaarden te Oude-Weterlng. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kringvergadering Geref. Mcisjes- verecnigingen. De Kring „Rijnsburg en Omstreken" van M. V. op G. G. hield ln de zaal Geref. Kerk alhier haar Jaarvergadering, welke uitstekend geslaagd ls. Over de honderd leden van aangesloten vereenlglngcn wa ren tegenwoordig. De vergadering werd door de presidente geopend, waarna de notulen werden ge lezen, goedgekeurd en geteekend. Na het zingen van het Bondslied ver kreeg mej. Clas. Lindhout van Rijn^burg het woord, die namens de M. V. Rljns- burg-West een Inleiding hield over het onderwerp: „De M. V. en de Evangelisatie". Op dit mooie onderwerp volgde een uitge breide en aangename bespreking. Een prettige en leerzame afwisseling bracht een kleine wedstrijd, waarbij een tiental uitspraken van bekende persoon lijkheden werden geciteerd, waarvan moest worden opgegeven, van wie(n) de uitspraken waren. Na de pauze werden door enkele aan wezigen bijdragen geleverd ln poëzie, die op hoog peil stonden en waarnaar met buitengewone aandacht geluisterd werd. De jaarverslagen vormden de toegift. ZIJ waren ln opgewekten toon gesteld en getuigden van een gezond vereenigings- leven. Ook het verslag van de gebrachte Krlngbezoeken luidde gunstig. Met dankgebed werd deze goed ge slaagde jaarvergadering gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering van Veehouders en zelfventende Veehouders. Op verzoek van veehouders en zelf ventende veehouders werd wederom een vergadering gehouden ln hotel „Du Rhln" ondr voorzitterschap van den heer J. A. Collette, ex-voorzitter van de opgeheven Katwljksche Orlsls-Melkcommissie. De zaal was volledig bezet met veehou ders uit de gemeenten Bennebroek, Hille- gom, Katwijk, Llsse, NoordwiJ'k, Sassen- helm, Valkenburg, Voorhout en Warmond. De voorzitter heette allen welkom en zette uiteen, met welk doel deze verga dering belegd was, n.l, om Inlichtingen te bekomen omtrent de werking van het Instituut der Nederl. Zuivelcentrale. Daar om waren o.a. aanwezig de heeren Sleu- wertsen en Schurer, leiders van die Centrale. De heer Sleuwertsen gaf een uiteenzet ting van de werking der Zuivelcentrale en verklaarde zich bereid vragen te beant woorden, teneinde bezwaren uit den weg te ruimen. Van deze gelegriheld werd een druk ge bruik gemaakt; in het algemeen werden oök bezwaren tegen de Zuivelcentrale ontvouwd. De heer Collette sprak namens de verga dering een woord van dank tot den heer Sleuwertsen voor ,de welwillende wijze waarop hij hier de zaken behandeld heeft. De voorzitter sprak tenslotte de hoop uit, dat de inlijving van bovengenoemde ge meenten in het z.g. wettelijk gebied der Zuivelcentrale niet zal plaats hebben. LISSE. Begrafenis van den heer R. Vcldhuyzen van Zanten. Op de Nieuwe Begraafplaats alhier had onder zeer groote belangstelling de ter aardebestelling plaats van den heer Rutgerd Vcldhuyzen van Zanten, die ge lijk gemeld, op 75-Jarigen leeftijd over leed. Dat de heer Veldhuyzen van Zanten in wijden kring bekend was, getuigde wel de groote schare vrienden en belangstel lenden, welke den overledene de laatste eer wilde bewijzen. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den zoon van den overledene, de heer M. Veldhuyzen van Zanten. Deze schetste hem als een voorbeeldig man en vader voor zijn gezin, wlen het niet te doen was in zijn leven om een zoo ruim mogelijk deel 21. De kabouter bleef niet lang wantrouwend, en zei, Thijs en Sim beschouwend: „De sohuur is 's nachts alleen maar mijn domein, maar jullie mogen er voor dezen keer dan ook wel zijn; een klein beetje gezelschap doet mij wel plezier. Je moet weten: 'k ben de huiskabouter hier. Ik zorg voor de zieke paarden, varkens, koeien, en hoef me bij dat werk niet al te zeer vermoeien. Voor mijn eten zorgen, als je zag, de muizen, en in den kelder kan ik heel gezellig hulzen. Zoo heb Ik hier een heel goed bestaan maar hoor nu eens, waarom ik dat aan het vertellen ben gegaan. Gisternacht wandelde ik hier rustig rond, toen 'k in een hoek een heel klein poesje vond. Het had heel veel verdriet, en hoe 't hier was gekomen, wist het niet. Ik heb het toen maar meegenomen, omdat ik heel veel meelij had. Maar ik kan niet goed zorgen voor die kleine kat; hij zal zich spoedig gaan vervelen, want ik ben veel te oud om met haar te gaan spelen. En mijn eten is toch al niet zoo veel er blijft niets meer over als 'k het met haar deel. Wat ik je nu wou vragen, is: kunnen jullie niet de zorg voor 't poesje dragen?" aan genot voor zich op te eischen, doch, eenvoudig te leven en met trouw en toe wijding zich te geven aan den opbouw van zijn bloembollenbedrijt, waarin hij onder Gods zegen ls geslaagd. Vervolgens las ds. G. Tichelaar enkele gedeelten voor uit de Heilige Schrift. Spr. bracht dank voor hetgeen de overledene heeft gedaan ln het belang der Ned. Herv. Gemeente, welke Gemeente hij ln het ambt van Diaken heeft mogen dienen. Ten slotte bracht de zoon van den overledene allen dank, die In deze dagen en aan dit graf van hun belangstelling blijk gaven. Aanrijding. Zekere P. C. de V. uit Den Haag kwam met zijn rijwiel op den Heereweg alhier, nabij dr. De Graaf, ln botsing met een auto. Hij werd hierbij aan het hoofd gc- Wond en ter plaatse binnengedragen. Na dat door dr. Duymaer van Twist de eerste geneeskundige hulp werd verleend, werd hij per auto naar Den Haag vervoerd, De politie stelde een onderzoek in. Middenstandsvereen. „De Hanze" Onder presidium van den heer C. W. Barnhoorn hield de Middenstandsvereen. „De Hanze" ln „De Nachtegaal" alhier een ledenvergadering. De voorzitter betreurde het niet trouw medeleven der leden, hetgeen den goeden gang van zaken zeer belemmert. Naar aanleiding van de notulen her innerde de voorzitter aan de geslaagde Handelsavondschool. In het bijzonder bracht spr. dank aan den heer H. v. d.' Eerden, welke als secretaris hierin een ruim aandeel had. Een verzoek om steun voor het parochie blad moest worden afgewezen, omdat de vereeniglng zelf niet ruim ln de geld middelen zit. De motie betreffende steun aan midden standers, n.l. de stichting van een natio naal fonds daartoe, werd aangenomen. Als afgevaardigden naar de alg. verga dering werden benoemd de heeren C. W. Barnhoorn en M. v. d. Linden. De beschrij vingsbrief werd voorgelezen en punts gewijze behandeld. Hierna werd de deelneming besproken aan de M.I.L.A., welke reclame op dezelfde leest is geschoeid, doch naast landelijke ook plaatselijke prijzen zal beschikbaar stellen. Op een volgende vergadering zal deze zaak nader besproken worden. Ten nadeele van de fam. v. d. W. alhier werd in een hok in den tuin inge broken en een zich irj dat hok bevindende roepdulf gestolen. De politie tracht de daders op het spoor te komen. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Een communistische film? Het school verzuim Een dure sigarenrekening Parkeerterrein bij de vuurtoren Belastingverhooging. De raad kwam voltallig bijeen Na ope ning met gebed heette de voorzitter het raadslid van der Wiel hartelijk welkom op ziin oude plaats hem fellciteerende met zijn herstel van een ernstige ziekte. De heer van der Wiel bedgpkte voor de vrien delijke woorden en voor de belangstelling tijdens ziin ziekte ondervonden. Bij de meededeélingen vernamen wil uit den mond van den voorzitter dat naar aanleiding van aan hem gestelde vragen de kwestie der verlofdagen voor het gemeenteoersoneel was geregeld, dat de lantaarn op de Vinkenlaan zal bWven doorbranden, dat de eiectrische lichtmas ten niet te hoog zijn en geheel normaal ziin uitgevoerd, dat de verzekering der gemeente auto's in orde is en het bedrag waarvoor de gemeentewoningen verzekerd ziin in overeenstemming met de waarde is gebracht en dat de St. Jeroensweg mo menteel onder handen genomen wordt. Aangaande de film met communistische tendenz, welke hier het vorig jaar ge draaid zou hebben volgens het raadslid Schelvis, zoo is deze opnieuw voor den raad vertoond en de voorzitter kon, hoe wel hij niet gaarne van communistische gezindheid verdacht wil worden, niets geen kwaad in het gebodene ontdekken. De heer Schelvis repliceerde en handhaafde ziin meening. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van fruitventers om niet-ingeze- tenen te weren indien zij fruit te koop aanbieden, hetgeen een lastige materie scheen te ziin. te meer daar over het weren van venters uit andere gemeenten reeds een circulaire van den Minister bleek rond gestuurd te ziin. waarin voorzichtigheid ln deze geboden wordt. Eenlge landeigenaren reauestreerden aangaande schade en waardevermindering toegebracht aan hun toebehoorende per- ceelen langs den Duinweg ontstaan door het nieuw aangelegde gemeenteriool, het geen evenmin een eenvoudig vraagstuk is om op te lossen en derhalve zeer serieus door de agrarische commissie, indien mo- selitk met behulp van een landbouwcon- sulent en andere deskundigen in studie genomen zal worden. Bü het verslag der Commlsie tot wering van schoolverzuim, merkte de heer Schel vis op. dat het ongeoorloofd schoolverzuim bii de Openbare School buitengewoon laag bleek te zijn ln vergelijking met andere scholen en aangezien hil niet kon aan nemen dat de kinderen hier zooveel beter ■waren, vreesde ïü.1 dat andere factoren ln het.spel waren. Het rapport van de com missie van toezicht op lager onderwijs ont lokte aan den heer Alkemade ernstige critiek, doordat volgens spr. hieruit dui delijk naar voren kwam, dat met de op merkingen dezer commissie van vorige jaren onvoldoende rekening werd gehou den. Hli adviseerde om beter contact te houden tusschen gemeentebestuur eener- ziids en de betreffende commissie ander zijds. De rekening van den Schoolartsen- dienst vermeldde f. 10 voor sigaren van 2 vergaderingen hetgeen de heer Monye naar den prijs dezer sigaren deed infor- meeren. Alle verslagen werden niettemin goedgekeurd en voor kennisgeving aange nomen. Met alg. st. behoudens één blanco werd dr. Hermanides aangewezen als ge meentegeneesheer voor het tweede half jaar van 1936. Een voorstel tot ruiling van grond met C. J. de Haas. dat voor de tweede maal ter tafel kwam. bleek ondanks de toevoeging dat on het perceel een erfdienstbaarheid zou worden gelegd, verre van algemeene instemming te hebben van den raad maar werd niettemin aangenomen en wel met 9 tegen 4 st. Bii den vuurtoren zal thans het vorig .iaar reeds goedgekeurde parkeer terrein worden aangelegd terwijl daar een Een nieuwe herberekening voorgesteld. Men meldt aan Anêta-Holland: Verschenen ls het vérslag van de Indi sche pensioenkortingscommissiê, waarvan voorzitter was dr. A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State Hieraan wordt het volgende ontleend: De commissie ls bij hare werkzaamheden tot de slotsom gekomen, dat de van haar verwachte egalisatie der pensioenen alleen op doeltreffende wijze verkregen kan wor den door vergelijking der loopende pen sioenen met de volgens de thans geldende regelen toegekende pensioenen als verge- lijklngsvlak. Mede op grond van dit uit gangspunt werd ln plaats van de vlgeeren- de kortingsregeling een geheel nieuw stelsel van herberekening gesteld. De voorstellen der commissie beteekenen voor het mcerendeel der pensioenen een vermindering van 20 procent. Deze vermindering kan tot 25 procent stijgen voor enkele groepen gepenslonneer- den, hetzij als gevolg van de doorvoering van het huidige algemeene maximum van f. 9000 ook voor de oud-gepensionneer- den, hetzij op grond van het feit, dat het pensioen meer dan 46 procent van den pensioengrondslag bedraagt. De vermindering van het pensioen be draagt in vele gevallen minder dan 20 procent, omdat het overeenkomstige pen sioen in het vergelijkingsvlak minder dan 20 procent lager ligt. Dit betreft een rela tief klein aantal burgerlijke pensioenen uit de periode 19251934, welke met een geringer percentage verminderd worden, en een groot aantal burgerlijke pensioenen van voor 1925, welke met een geringer percentage of ln het geheel niet vermin derd worden, waaronder nagenoeg alle in- landsohe pensioenen van voor 1925, Daar naast worden ook de rangspensloenen in de lagere officiersrangen belangrijk minder dan 20 procent verlaagd, terwijl de pen sioenen der Europeesche militairen bene den den rang van officier, behou dens enkele uitzonderingen, niet vermin derd worden. Geheel vrijgesteld van herberekening worden de pensioenen van f. 100.of min der per jaar en de pensioenen van f800.— of minder per jaar, verleend na een dienst tijd van 10 jaar of minder. De bestaande kinderaftrek, waardoor de korting geringer ls voor gepensionneerden met een of meer schoolgaande kinderen, ls in de voorstellen der commissie niet over genomen. In de overgangsbepalingen van het wets ontwerp wordt de vermindering voor het jaar 1937 beperkt tot 10 procent van het in 1936 werkelijk genoten pensioen en voor het jaar 1938 tot 20 procent daarvan. Anderzijds wordt aan degenen, die volgens •de nieuwe regeling meer zullen ontvangen dan onder de huidige kortingsregeling, in 1937 slechts de helft van dat meerdere uit gekeerd, behalve aan de Europeesche mili tairen beneden den rang van onderluite nant, die onmiddellijk in het volle genot van het ongekorte pensioen worden gesteld. De opbrengst der ln ontwerp bijgevoegde wet tot herberekening der pensioenen wordt geraamd op f. 9.100.000 tégen f. 7.700.000 bij de huidige kortingsregeling. Aan het verslag is een afzonderlijk hoofd stuk toegevoegd met aanbevelingen be treffende enkele onderwerpen, nauw ver band houdende met de opdracht der com missie. Daarin wordt onder meer aanbe volen, bij deze gelegenheid tevens de pen sioenen der militairen van voor 1920 vol ledig gelijk te stellen met de rangspen sioenen van 1920, daar de gewenschte ega lisatie voor velen nog niet bereikt is door de voorstellen der commissie, die binnen •het kader harer opdracht wel verlaging, maar geen verhooging van pensioenen in haar ontwerp kon opnemen. De kosten dezer gelijkstelling worden door de com missie op f. 700.000 geraamd. stukje grond werd aangekocht. De straat reiniging in Noordwllk zal aanmerkelijk verbeterd worden, doordat de hoofdwegen eenmaal ën de overige wegen om de an dere week gereinigd zullen worden. Na eenige hamerstukken, welke meeren- deels van weinig ingrijpende fceteekenis waren, kwam het voorstel tot het sluitend maken der begrooting 1936 door heffing van 65 lnplaats van 55 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting als mede een verhooging van f. 2625 der ge raamde winst van het electriclteitsbedrijf, welke samen de gewenschte 7 miile zullen opbrengen. Hoewel er ernstige bezwaren bleken te zijn tegen belastingverhooging bleek een andere uitweg niet te vinden, zoodat het noodgedwongen z.h.st. werd aangenomen, waarbU de heer van der Meer wenschte geacht te worden tegen te stem men. Bh de rondvraag Informeerde de heer Vogelaar naar de oorzaak van het fett dat er op 30 April niet van de Openbare School gevlagd was geworden zooals de wet voorschrijft: ook van andere zilde bleek dit reeds onder de aandacht van B en W. te ziin gebracht. Een onderzoek werd toege zegd gepaard met de belofte, dat zulks zich in de toekomst niet meer zou her halen. waarmede het Noordwltksche vlag- Incident weder gesloten verklaard werd. Dezelfde spr, vroeg naar de juistheid van het gerucht, dat de minister de verlaging der werkloonen der gemeentewerklieden, zooals deze door den raad is aangenomen, niet zou hebben goedgekeurd. De voorzitter bevestigde dit feit. zoodat thans aan de hand van het rapport Schouten weer van voren af aan met deze materie begonnen zal moeten worden. De heer Monye klaag de over het woeste rijden in het dorp met zand- en andere auto's welke klacht aan den Inspecteur van Politie zal worden overgebracht. Tevens wenschte de heer Monye een verbod voor het rilden met auto's langs aan- en uitgaande kerkgebou wen. waaraan echter groote bezwaren bleken te kleven. Aan de politie zal scher per toezicht ook in deze worden bevolen. Hierop volgde nog een uitvoerige ge heime zitting. RÏTNSBURG. Een openluchtspel. Op den dag der jaarlijksche paarden markt alhier, zal door de voetbalver. „Rljnsburgsche Boys" ln samenwerking met de muziekver. „Wilhelmina" en de Gymnastiekver. „D.W.S." een openlucht spel gehouden worden, voorstellende „De Inneming van Lochem". OEGSTGEEST. Nabij de R.K. Kerk is een auto be stuurd door S. A. uit Leiden, bij het uit wijken voor A. M. uit Haarlem tegen een aldaar staande ijzeren paal opgereden, die ernstig beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. o WARMOND. GEMEENTERAAD. In de gemeenteraad heeft de voorziirter woorderf van herdenking gesproken aan het overlijden van den heer G. Onder water. Besloten werd den heer G. van Schie als raadslid toe te laten, alsmede het ophalen van gemeentevuil niet lan ger te doen plaats vinden door gemeente arbeiders, maar dit uit te besteden, het geen een aanmerkelijke bezuiniging be- teekent. De gemeentebegrooting 1936 werd op verzoek van Ged. Staten gewij zigd. Wij komen op een en ander nader terug. VOOR DONDERDAG 28 MEI. Hilversum I, 1875 M. - 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO., 2.00 NCRV. 3.00—9.15 en 10.00: Grampl. 10.15: Mor gendienst 10.45: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. en KRO-orkest 2.00: Handwerkcursus 3.003.45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus Handenarbeid 5.30: Gra- mofoonpl. 6.00: Zendingscauserie 6.30 Gram.pl. 6.45: C.N.V.-kwartiertje 7.00 Berichten 7.15: Reportage 7.30: Cur sus Psychologie 8.00: Berichten 8,10: Concert m.m.v. solisten, Chr. Orat. Ver eeniglng Haarlem en Haarlemsche Orkest- vereen. (Om 9.40: Muzikale causerie) 10.35: Berichten 10.4012.00: Gramo- foonpl. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00: Gram.pl. 9.00: Kovacs Lajos' or kest 10.00: Morgenwijding en Gram.pl. 10.30: Kovacs Lajos' orkest 11.00: Knipcursus 11.30: Lyra-Trio 12.15: Omroeporkest en Gram.pl. 2.00: Voor dracht 2.30: De Octophonikers en Gra- mofoonpl. 4.00: Voor zieken 4.30: Gram.pl. 4.45: Voor de kinderen 5.15: Voor jonge meisjes 5.30: Omroeporkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05: Piano-recital 7.30: En- gelsche les 8.00: Berichten 8.10: Re lais uit de Cité Universitaire te Parijs 8.50: Filmmuziek 9.20: Oram.pl. 9.25: Beethoven's negende symphonte (Gr.pl.) 10.35: Gram.pl.10.45: Reportage „Queen Mary" 11.00: Berichten 11.10: Gra- mofoonpl. 11.1512.00: Kovacs Lajos' orkest. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50 Orgel spel 12.10: Trocadero-Cinema-orkest 1.10: Gram.pl. 1.352.20: L. Wayne's Sextet 3.20: Vesper 4.10: Causerie „What do you think" 4.30: Gram.pl, 5,05: Het Harp-Trio 5.35: Raymond en zijn Band 6.20: Berichten 6.50: Cem balo-recital 7.10: Spaansche les 7.50: „The Nature of Public Opinion" 8.20: Het Campoli-Trio 8.50: Herinneringen uit 1924 9.50: Berichten 10.20: Kerk dienst 10.40 Het Lyra-kwartet 11.35 12.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M, 7.20 en 8.40: Gra- mofoonpl. 9.50: Orgelconcert 11.20: Omroeporkest 2.50: Gram.pl. 5.20: Radio-tooneel 7.20: Gram.pl. 8.20: Koorconcert 9.05: Gevar. programma 10.05: Nationaal orkest 11.35—12.35: Krettly-orkest. Keulen, 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: Orkestconcert 1.35: Populair con cert 2.35: Gram.pl. 4.20: Populair concert 5.20: Gevar. concert 6.20: Orkestmuziek 7.20: Omroepkleinorkest 9.20: Gevar. programma 10.50: Om roeporkest 11.35—12.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12,20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.50— 2.20: Gram.pl. 6.20 Omroeporkest 6.50 Gram.pl. 8.20: Operette-uitzending 9.20: Salonorkest 10.3011.20: Dansmu ziek. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50 Omroep orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20 Klein orkest 6.35: Gram.pl. 8.20: Dansmu ziek 9.35: Salon-orkest 10.3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Gra- mofoonpl. 9.20: Radio-tooneel 10.20: Berichten 10.50: Dialoog 11.05: Weer. bericht 11.2012.20: Dansmuziek, GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 28 Mei. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO, NCRV, enz. 3de programma: 3.00: Keulen - 8.45: R. Normandië - 10,05: Keulen - 11.20: Parijs R. - Plm. 13.05: Brussel VI. - 14.20: Keulen - 15.20: Droitwich - 16.10: Keulen - 17.20: Brussel VI. - 18.50: Keulen - 21.20: Berlijn - Plm. 22.15: Brussel VI, - 22.30: Boedapest of div. - 23.05: Berlijn. 4de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.50: Parijs R. - 10.35: London Reg. - 12.35: Droitwich - 14.20: London Reg. - 17.05: Droitwich - 18.20: Diversen - 18.50: Droit wich - 19.05: Diversen - 19.30: Sport praatje door den heer J. G. A. Janssen 'journalist) - 20.00: London Reg. - 20.20: Droitwich - 20.50: London Reg. - 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7