LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 27 Mei 1936 VISSCHERIJBERICHTEN. LUCHTVAART, VIJFTIEN-JARIG BESTAAN VRIJW. CORPS NED. HERV. GEMEENTE. Wijdingsavond in de Marekerk. Dat het Vrijwilligers-corps in het mid den dei- Ned. Herv. Gemeente een ruime plaats inneemt, mocht gisteravond blijken bij den wijdingsdienst in de Marekerk. Zeer velen. w.o. de bijna voltallige Ge meente Commissie en enkele predikanten, woonden deze ure bij. Ds. J Riemens, die als eerste spreker het woord voerde, sprak over „Heilig vuur". Alvorens tot zijn eigen lijke rede te komen, sprak spr. woorden van dank aan het adres van het VrUw. Corps namens het ministerie van predi kanten en den Kerkeraad. Spr. schetste voorts de beteekenis van het jubileerende corps, dat indertijd als een nieuwe loot gekomen is aan den ouden stam der Ned. Herv. Kerk. Tot zijn rede komende, wees spr, er al lereerst op, dat slapheid, traagheid en lusteloosheid de tegenvoeters zijn van het christelijk geloof. Heilige activiteit zal er moeten zijn, zooals ook Paulus het eens zeide. Wees vurig van geest! Het vuur des Geestes, dat gevoed wordt uit een God- delijken haard, zal bij ons dienen te wor den gevonden- Dit vuur, dat spr. schetste a'.s Christus' vuur, bestaat gelukkig nog in onze Kerk; haar organen worden er door gevoed. Met een enkel woord zette ds. Riemens nu de taak der vrijwilligers uiteen om er dan op te wijzen, dat al zal vaak bij hen de vraag naar voren treden: wie is tot al deze dingen bekwaam. Chris tus bekwaammakend is. Een heerlijke ge dachte vond spr. het, dat het jubileerende corps, bezielt met vurige activiteit, met opgewektheid en eendracht zijn taak ver licht en hierdoor de Kerk wil opbouwen en bij elkander houden. Gij dient hiermede, aldus spr., de ge meente. de predikanten, kerkeraad en Gemeente-commissie, maar bovenal den Heere. God's liefde en genade achtervol gen uw corps. Spr. eindigde zijn toespraak met den wensch uit te spreken, dat het Vrijw. Corps, waarop de Leidsche ge meente trotsch mag zijn, nog vele jaren zijn 'werk moge verrichten en dat achter dit werk gevonden wordt een vurige ge meente, welke God wil dienen. De voorzitter van de gemeente-commis sie, de heer J. P. Mulder, memoreerde, na tusschenzang van Ps. 118 7 en 10, het een en ander uit de vijftien-Jarige bestaansperiode van het corps. Voortge komen uit den financleelen nood, waarin de Ned. Herv. Kerk in 1921 verkeerde, is het corps in het wijkgebouw Pniël in de Meimaand geboren. Direct bood het corps zijn diensten geheel belangeloos aan de gemeente-commissie aan, waarvan bij het begin eerst nog maar een spaarzaam ge bruik kon worden gemaakt, omdat deze commissie niet aanstonds haar betaalde krachten op zij wilde zetten. BIJ de ln- gebruik-neming van het Java.lokaal werd echter gaarne geheel van de diensten van dit corps gebruik gemaakt. Spoedig hadden de vrijwilligers zich Ingewerkt. De diensten verliepen heel goed. Spoe dig hierop volgde dan ook de bediening van de Ooster- en Marekerk. Een kroon op het werk van het corps zette tenslotte het verzoek van de gemeente-commissie om ook dienst te willen doen in de Pie terskerk. Hierdoor kwamen alle Hervorm de Kerken te vallen onder de bediening van het Corps. Spr. dankte tenslotte namens heel de gemeente en de gemeente-commissie in het bijzonder het Corps voor al den ver richten arbeid. Uw corps vormt een scha kel in den grooten keten van kerkelijke instanties, die onder Gods zegen, onze Kerk omvormt en in stand houdt. Het kerkkoor „Ex Animo" 0.1.v. zijn di recteur. den heer H. W. de Wolff, luister de deze wijdingssamenkomst met zang van enkele gewijde liederen op. De avond werd besloten met het staan de zingen van Gez. 96. Aan den uitgang vond een schaalcollecte plaats, waarvan de helft bestemd was voor het Marekerk- comité. Hedenavond vindt in het gebouw Pre diker de feestelijke jaarvergadering plaats, waarvoor een aantrekkelijk pro gramma is samengesteld. DE INDOLOGEN-OPLEIDING. De vraag naar ambtenaren neemt weer iets toe. Naar wij in de Indische bladen lezen, heeft de directeur van binnenlandsch bestuur aan de Indische regeering voor gesteld dit jaar wederom over te gaan tot aanwijzing van Jongelieden voor de Indologische studie aan de universiteiten te Leiden en Utrecht. Men weet dat hiermede, na eenige jaren van stilstand, verleden jaar opnieuw werd begonnen. Er waren toen 21 plaat sen beschikbaar gesteld, en thans zijn, zooals Aneta reeds getelegrafeerd heeft, er 40 gevraagd. Volgens de bestaande regeling wordt 2/3 van de bescnikbare plaatsen gereser veerd voor Nederland, terwijl het over blijvende deel kan worden ingenomen door hen die eindexamen van middel bare scholen in Indië hebben. Er zullen 14 candidaten in Indië en 26 in Nederland worden aangenomen. Men verwacht dat in 1941 aanvulling noodig is van het corps bestuursambte naren. Er zijn thans nog wachtgelders, doch over eenige Jaren zal dat niet meer het geval zijn. COLPORTEUR VASTGEHOUDEN. Gisteravond is het socialistische raatts- lia, de heer P. M. van der Voort, terwijl hij in de Lijsterstraat en omgeving colporteer de met het weekblad „Vrijheid, Arbeid, Brood" tegen zijn wil eenigen tijd opge sloten geweest in den winkel van den grocntenhandelaar V. Laatstgenoemde had de vorige week tegen een partijgenoot van den heer v. d. V. te kennen gegeven, dat hij van deze wekelijksche bezoeken niet gediend was, waarop de colporteur had geantwoord: „dan komen wij met z'n drieën". Toen nu gisteravond even over halfacht de heer van der Voort den groentenwtnkel binnenstapte, werd de eigenaar hierover zóó vertoornd, dat hij de voordeur on slot draaide en daarna de politie opbelde. Eerst toen deze ter plaatse verscheen, kreeg de heer v. d. V. zijn vrijheid terug. VEILIG VERKEER. Oversteekplaatsen voor voetgangers. De Commissaris van Politie verzoekt ons opname van het volgende: Van gemeentewege zijn op onderschei dene punten in de stad voetgangers oversteekplaatsen ingericht. Het zijn strooken, op het wegdek aangebracht door witte stippen, waarmede beoogd wordt de voetgangers veiliger de andere zijde der straat te doen bereiken. De strooken geven duidelijk aan, dat men loodrecht moet oversteken, waardoor het verblijf op de rijbaan zoo kort mogelijk is. Ook wil men aldus het oversteken door voetgangers concentreeren op enkele plaatsen, zoodat het rijverkeer minder dan thans plotse ling de voetgangers den rijweg ziet op gaan. Het rijverkeer kan aan de lijnen op het wegdek de strooken onderkennen en de bestuurders moeten bij het passeeren van deze punten groote voorzichtigheid in acht nemen. Voetgangers maakt van voetgangers oversteekplaatsen gebruik, waar deze aan wezig zijn. Bestuurders van rijverkeer betracht vooral voorzichtigheid bij het passeeren van die strooken. Alle voetgangers moeten goede weggebruikers zijn. Van politiezijde zal dezer dagen aan de gedragingen van voetgangers bijzondere aandacht worden besteed. De volgende regels worden daarom nog eens extra in aller belangstelling aanbe volen 1. Het loopen op de rijbaan is zeer ge vaarlijk. Alleen als er in 't geheel geen voetpad is, is het toegelaten in de lengte richting op den rijweg te gaan. Houdt dan zooveel mogelijk rechts. 2. Loopt steeds op het trottoir, zoo dit aanwezig is. Ligt er aan beide kanten van den weg een trottoir, gebruikt dan het rechter Is er maar aan één zijde van den weg een trottoir, dan moet de voetganger óók daar loopen, als het voor hem links van den weg ligt. Op de singels loopende zal men derhalve steeds het trottoir moe ten volgen. 3. Kinderen speelt niet op den rijweg, vooral niet, waar druk rijverkeer is. Zoekt daarvoor breede trottoirs uit in stille stra ten. 4. Is er langs den weg minstens één voet pad, dan mag de voetganger alleen maar op den rijweg komen in geval van nood zaak. Deze noodzaak is aanwezig om den anderen kant van den weg te bereiken. Steekt dan loodrecht over. Men overtuige zich eerst of het wel kan. Ziet men rijver keer naderen, dan moet men wachten. Alleen als het veilig kan gebeuren, mag men oversteken. Kijkt alvorens van het trottoir af te stappen, naar links, en op het midden van de rijbaan gekomen naar rechts. 5. Bij verkeersagenten mag men de straat niet oversteken, als het verkeer in die straat een oprijteeken heeft ontvan gen. Het veiligste oogenbllk om den rijweg aldaar over te steken is onmiddellijk nadat de agent aan dit verkeer het stopteeken heeft gegeven. -> Steekt bij verkeersagenten, in het alge meen op kruispunten, nooit over via het midden van het kruispunt. Neemt straat voor straat, loodrecht, dan is "men telkens maar kort in de gevaarlijke zone. 6. Maakt voor het oversteken van de rijbaan, waar „oversteekplaatsen voor voetgangers" zijn, daarvan gebruik. Deze oversteekplaatsen zijn kenbaar aan weg- punaises of strepen op het wegdek. Het rijverkeer moet bij het passeeren van dergelijke oversteekplaatsen grootere voorzichtigheid betrachten. 7. Wacht bij gesloten overwegen en ge opende bruggen rechts van den weg. Laat steeds de linker weghelft vrij. Is er een trottoir, dan uitsluitend daar wachten. R.-K. M.-V. „DE HANZE". Slotvergadcr.p Gisteravond hield de R.-K. Midden- standsvereeniglng „De Hanze" haar slot vergadering van het seizoen, aan welke vergadering naar gewoonte een gezellig tintje werd gegeven. De vereenigingszaken werden na een openingswoordje van den voorzitter kort en zakelijk afgewerkt; afgevaardigden voor den Centralen Raad. welke vergade ring op 9 Juni a.s. in het gebouw „Amici- tia" te Den Haag zal worden gehouden, werden benoemd. De heer Schinck nam zijn benoeming als afgevaardigde aan: de heer Hendriks als plaatsvervanger. De heer Slegtenhorst vertoonde een aardige film: „Boy de ontembare", terwijl hij ook enkele fragmenten van den Zondag 1.1. gehouden Katholiekendag op het witte doek bracht. De voorzitter, de heer Schoondergang, bracht namens allen dank aan den heer Slegtenhorst voor het belangloos vertoo- nen van de film en aan mej. Lindenhof en den heer Raaphorst, voor de muzikale illustratie. Na een propagandistisch woord, sloot de voorzitter de vergadering op ge bruikelijke wijze. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L de dames N. Hoedemaker (Bergschen hoek), F. G. Bakker (Leiden) en F. E. Droogleever (den Haag) en voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Wiskunde de heer M. M. Fuld (den Haag) en voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde mejuffrouw C. R. v. d. Handel (Rotterdam). DE VERVOERSOPBRENGSTEN DER N. Z. H. T. M. HET LEIDSCH WUPPERTAL-COMITÉ. Rectificatie. De directie der N.Z.H.T.M. maakt ons er op opmerkzaam, dat in het gisteren gepu bliceerde bericht betreffende de vervoers- opbrengsten dier maatschappij gedurende April en de eerste vier maanden van 1936 tezamen, de jaartallen abusievelijk zijn verwisseld, zoodat de ontvangsten niet stij gende zijn. doch dalende. Deze achteruitgang is voornamelijk het gevolg van de ten vorige Jare gehouden groote tentoonstelling te Heemstede, welke duizenden bezoekers trok. De massaprocessen in Duitschland. Door het Leidsch Wuonertal-comlté werd gisteravond in .Toonkunst" een vergade ring belegd, waarvoor tamelltk veel belang stelling bestond. Eenigen tïid geleden zijn door het Ned. Wubpertal-comité 3 afge vaardigden naar Dultsche steden, waar massaprocessen Dlaats vonden gezonden. Door twee der afgevaardigden, mevr. Til- lema-Heinen en ds Padt werd gisteravond verslag uitgebracht van de bevindingen der delegatie, speciaal wat betreft de recht spraak in Duitschland. Nadat mevr. Knuttel-Koch de bijeen komst had geopend, verkreeg mevr. Til- lema-Heinen het woord. Allereerst zette sof. in het kort het doel van het comité, het verzachten van het leed der politieke gevangenen in Duitschland. uiteen. Zooals bekend, aldus mevr. Tillema. zijn in Wup- pertal ruim 1000 personen gearresteerd wegens 't voeren van een illegale actie. De plaatselijke bladen hebben deze arresta ties en het proces dat er op volgde, vol komen genegeerd. De bevolking is uit angst niet. of zoo goed als niet geneigd er iets over los te laten. Alle mogelijke moeite hebben de autoriteiten gedaan om het proces aan de aandacht van de Wupper- talers te onttrekken en het contact tus- schen de gevangenen en hun familieleden en vrienden te verbreken. Herhaaldelijk werd de rechtzitting dan ook van de eene stad naar de andere over gebracht. Men trachtte hierdoor bij de gevangenen den indruk te vestigen dat voor hun zaak bil de bevolking geen be langstelling meer bestond en dat deze zich achter de machthebbers van het Derde Riik had geschaard Het bezoek van de Hollandsche delegatie aan Wuppertal. al dus spr. heeft de vervolgden weer moed gegeven en hen de overtuiging geschonken, dat men zich in het buitenland het lot van deze onge'.ukkigen aantrekt. De angst die onder de bevolking leeft, aldus spr. is op vallend. In iedereen ziet men spionnen en verraders. Arbeids- en levenslust ontbreken geheel en al. Men voelt zich als slapen en onderdrukten. De rechtszittingen ziln slechts voor enkelen toegankelijk. In het Wuppertal-proces. aldus spr.. sprak men tegen 70 beklaagden in 3 minuten tijd het vonnis uit. Men kon niet eens controleeren of alle verdachten aanwezig waren! Tij dens het voorarrest stierven 16 personen, tengevolge van folteringen. De terreur, die in de fabrieken heerscht. is ontstellend. Rechten bezit de arbeidersklasse niet meer. De wederbezetting van het Rtlnland gldus spr. heeft onder het volk niet die geestdrift doen ontstaan, waarvan de kranten schreven. Integendeel, men be schouwt het als een onrechtmatige daad en zegt: „moeten wij die vier jaar in de loopgraven stonden, verheugd zijn over de voorbereiding van een nieuwen oorlog?" Spr. vertelde enkele staaltjes van soli dariteit onder de gevangenen in de con centratiekampen. Wel degelijk houdt men echter in Duitschland rekening met de publieke opinie in het buitenland en daarom, aldus spr., moeten wij ons organi- seeren en krachtig verzet aanteekenen tegen de schandelijke daden, die nu nog eiken dag in het Dgrdf Rijk worden be dreven. Bestrijdt men dit,/systeem van onrecht niet, dan helpt men mee aan den opbouw van het fascisme. In Wuppertal, aldus spr., zijn we tot de overtuiging gekomen, dat in Duitschland een wreede en harde strijd wordt gevoerd, maar tevens hebben wij geconstateerd, dat duizenden en nog eens duizenden be reid zijn zich op te orferen voor het recht en de vrijheid. Hierna nam ds. Padt uit Zutphen het woord. Wie ook maar eepigermate van den toestand op de hoogte is, aldus spr., zal moeten beamen, dat Duitschland eco nomisch geheel en al kapot is. Sprookjes noemde de commandant van het concentratiekamp, waarin Karl von Ossletzky opgesloten is, de verhalen, die over dezen onschuldigen man in het bui tenland de ronde doen. Niet ontkennen kon hij eohter het feit dat Osslezky nu reeds drie jaar in een concentratiekamp „bestaat"; leven, aldus spr., kunnen we het moeilijk noemen. De tijd, dat de menschheid blind en dood wordt gefolterd herleeft onder den mom van „Kultur". Het ls' de plicht van leder een, die van deze ontzettende toestanden in Duitschland kennis heeft genomen, om ze aan de massa bekend te maken. Het Wuppertal-proces, aldus spr., roept in mij herinneringen op, waarin het ani- malisme hoogtij viert, waarin het dier hooger wordt gesteld dan de mensch! In het Derde Rijk wordt de eisch gesteld zijn donkere driften uit te leven; het instinct moet hoogtij vieren. Onze taak, aldus spr., ls verzamelen blazen en te zeggen: „Weet dat ais het huis van je buurman in brand staat, ook je eigen huis in vlammen kan opgaan." Het gaat hier niet om het partij kiezen voor of tegen een bepaald stelsel, maar om de solidariteit tusschen de eene mensch en de andere. Wat doet het ertoe of er een Duitsoher of een Franschman wordt gefolterd, hoofdzaak is dat er een mensch gepijnigd wordt. We kunnen er van overtuigd zijn, aldus spr., dat mocht het fascisme hier te lande zegevieren, we dezelfde verschrikkingen zullen meemaken als ln Duitschland. Lauwheid is op het oogenblik ten opzichte van dit lang niet denkbeeldige gevaar, zeer gevaarlijk. Dat een aantal personen, aldus spr., als vuil bij elkaar wordt geharkt en in een concentratiekamp wordt geworpen, is onduldbaar. Het Wuppertal-Comité nu tracht het menschdom de oogen te openen en het on noemelijke leed, dat wordt geleden te ver zachten. In naam van dit comité, aldus spr., roep ik U op om met ons te strijden! Nadat enkele vragen waren beantwoord, sloot mevr. KnuttelKoch de bijeenkomst. DE MOORD OP DEN STATIONSWEG. De Haagsche rechtbank heeft de gevan genhouding van den verdachte M. C. B., alhier, die aldaar op 14 April j.l. de 22-ja- rige fabrieksarbeidster J. S. uit Zoeter- woude met 'n broodmes doodde, met dertig dagen verlengd. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. De politie heeft den 27-jarigen spinner G. Z. aangehouden als verdacht van dief stal van een rijwiel. VOORDRACHTEN VAN PROF. FRANCIS PERRIN. In het begin van Juni zal Prof. Francis Perrln, van de Universiteit van Parijs, hier ter stede een drietal voordrachten komen houden, en wel: Woensdag 3 Juni in Leeskamer Bosscha, voor het Coloquium Ehrenfest, over „La capture des neutrons par lé noyau". Donderdag 4 Juni in de collegezaal van het Kamerlingh Onnes Laboratorium, over „Dispersion diélectrique et temps de relaxation" en Maandag 8 Juni, eveneens in de collegezaal, over „Applications élémentaires de la dynamlque relatlvlste dans quelques problèmes relatifs au posi tron". De voordrachten gaan uit van het Genootschap Frankrijk—Nederland. Zondag 31 Mei a.s. herdenkt de heer jj. G. Scharroo, bestuurder bij de Haag sche Tramweg Maatsohappij Den Haag- Wassenaar-Leiden, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is de aanwijzing van lr. F. Llebert te Den Helder als deskundige bij de eind examens der Gem. H.B.S. voor Meisjes alhier ingetrokken en is in zijn plaats aangewezen dr. C. Lakeman te Heem stede. Onze stadgenoot, de heer J. Thomas, cand. aan de Vrije Universiteit en laatste lijk hulpprediker bij de Geref. Kerk van Utrecht, ls door de classis Leeuwarden, als beroepen predikant bij de kerk van Boxum (Fr.) peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken. De tweede ploeg der lichting 1936. niet bestemd voor de officiersopleiding bij het onbereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt 20 Juli ingelijfd. HAAGSCH GERECHTSHOF. Jannetje B„ wonende te Oegstgeest, is op 4 Maart door den Haagschen politie rechter wegens overtreding der geldschle- terswet veroordeeld tot f. 1000.boete, subs. 6 maanden hechtenis. Van dit vonnis is zij in hooger beroep gekomen bij het gerechtshof. De advocaat-generaal, mr. Vermeulen, had drie getuigen gedagvaard. De eerste getuige, de koopvrouw van H. uit Leiden, zeide, voor het geleende geld iedere week een kwartje per gulden rente te moeten betalen. Bovendien moest zij haar geldschietster, wanneer zij opnieuw geld wilde leenen, artikelen uit haar win kel cadeau geven. Verdachte zeide, steeds uit medelijden te hebben gehandeld. Zij ontkende, ooit cadeaux te hebben aangenomen. Bij het wederzijdsch getuigenverhoor ging het zeer heftig toe. De twee andere getuigen -had den eveneens geld van verdachte geleend. De raadsman van verdachte, mr. Tj. Schaper uit Lelden, had negen getuigen ia decharge gedagvaard. De vragen, welke mr. Schaper aan de eerste vier getuigen stelde, liet de presi dent. mr. Lodder, niet toe. omdat deze niet op de zaak betrekking hadden. De vijfde was niet verschenen, de zesde legde eenige verklaringen af omtrent de persoon van verdachte, die goedhartig zou zijn en slechts geld aan anderen leende onder pressie. Ook rie overige getuigen werden niet gehoord. Op een desbetreffende vraag van den presiaent antwoordde mr. Schaper, dat hij met de getuigen a décharge de onbetrouw baarheid van de getuigen a charge had willen aantoonen De advocaat-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen, doch requireerde. mede ln verband met den hoogen leeftijd van verdachte 70 laar een boete van f.500, subs. 3 maanden hechtenis, welke boete zij. naar spr.'s meening. wel kan betalen. Mr. Schaper achtte in de eerste plaats de dagvaarding niet geldig en pleitte op dien grond ontslag van rechtsvervolging. Volgens o'e'ter is verdachte door het leenen aan de getuigen a charge arm ge worden. Zii zou de de dune van anderen ziln geworden. Hij v-'ocht de uiterste clementie. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen. De 20-jarige J. M. uit Leiden is wegens opruiing door den politierechter veroor deeld tot een boete van f. 30 subs 60 dagen Tegen een troep militairen heeft hi! blü- kens de getuigenverklaringen geroepen. ..gooit de rommel maar neer". De advocaat-generaal achtte het feit zeer ernstig en vroeg bevestiging van het vonnis, behalve ten aanzien van de straf. Spr. vorderde twee maanden gevangenis straf. Verdachte's raadsman, mr. A. de Groot, achtte niet bewezen, dat v»rdachte de be doeling heeft gehad op te - - Het is een kwajongensstreek geweest. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en vroeg bij veroordeeling een clemente straf. IJMUIDEN, 27 Juni 1936. Tarbot per K.G. f. 0.55—0.32; Griet per kist van 50 K.G. f. 2411; Tongen per K.G. f. 0.540.38; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 21—20; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 1817; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 1814; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 154; Bot per kist van 50 K.G. f. 128.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 4.50—2.70; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 18.5012; Vleeten per stuk f. 0.36; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 3.401.60; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13; Klelnmiddel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 17—7.50; Klei ne Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 10 3.90; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 33 —11; Gullen per kist van 50 K.G. f. 12.50 —5; Lengen per stuk f. 1.10—0.55; Heilbot per K.G. f. 0.82- 0.45; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.402.40; Koolvisch per stuk f 0.480.08; Makreel per kist van 50 K.G. f. 8.50—3.90. 471c STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 7de lijst Trekking van Woensdag 27 Mei 1936 Hoogc Prezen 1000.— 10090 10804 400.— 6127 12548 18308 200.— 571 6085 16749 17739 19401 20402 Prijzen van 70. 16 33 52 167 215 246 268 303 314 442 557 733 785 805 871 1002 1010 1070 1292 1352 1399 -1410 1462 1639 1805 1879 1975 2224 2242 2528 2712 2769 2811 3026 3191 3357 3785 3887 4011 4066 4125 4265 4390 4429 4484 4641 4771 4962 4992 5205 5248 5476 5526 5622 5818 6018 6066 6087 8201 6256 6567 6828 7044 7082 7089 7258 7276 7591 7601 7788 8128 8165 8J79 8295 8300 8326 8335 8431 8454 8743 8846 8858 8011 8930 8965 9250 9282 9331 9405- 9476 9590 9749 9764 9807 9848 9909 9918 30363 10562 10603 10798 10897 10992 248 257 757 78o 1143 1279 1643 2653 2664 3584 «77 4327 5012 5129 5660 5876 6631 7347 73ès 8182 8238 8568 8604 9108 9194 9623 9628 11055 11104 11132 11198 11241 11373'11644 11653 11881 11942 11971 12027 12250 12293 12362 12379 12462 12480 12511 12662 12684 12761 12972 13201 13213 13293 13314 13360 13377 13394 13420 13458 13519 13819 13971 14001 14006 14034 14038 14119 14157 14290 14431 14530 14579 14671 14723 14756 14828 14849 14856 14974 14893 15005 15143 15335 15448 15536 15551 15758 15760 15780 15852 16009 16093 16242 16496 16770 16867 16927 16956 16986 16989 17043 17076 17117 17230 17271 17377 17408 17440 17601 17701 17751 17844 17857 17858 17887 17998 18084 18228 18384 18416 18422 18507 18595 18630 18692 18770 18830 19056 10118 10209 19249 19356 19399 19454 19561 19659 19775 19826 19850 19860 19930 19982 20167 20261 20403 20431 20585 20615 20740 20820 20844 20939 20948 Nieten 129 166 409 697 1139 1331 1726 2113 U 345 641 1059 1297 1538 2002 2233 2367 2657 296U 3320 3543 3732 3954 4143 4438 4706 4876 5251 5435 5571 5754 6180 6522 6716 6884 7043 7233 7513 7712 8032 8444 8595 8998 9216 9489 9720 72 361 656 1089 1303 1638 2057 2238 2391 2661 3020 3339 3587 3741 4005 4202 4451 4720 4898 5268 5441 5590 5759 6188 6531 6731 6890 7056 7235 7609 7764 8041 8450 8606 9000 9221 9491 9816 116 406 668 1091 1304 1671 2068 2266 2457 2671 3098 3345 3594 3804 4009 4244 4481 4745 4980 5287 5448 5602 5910 6280 6561 6783 6898 7060 7332 7640 7779 8133 8462 8762 9028 9249 9567 9826 2292 2496 2706 3152 3362 3597 3842 4018 4245 4548 4770 4984 5316 5486 5645 5948 6306 6563 6784 6903 7147 7392 7657 7826 8138 8513 8776 9039 9255 9609 9882 511 771 1176 1345 1742 2166 2293 2511 2730 3224 3410 3646 3870 4042 4271 4570 4772 5058 5319 5494 5646 5954 6338 6571 6800 6910 7161 7411 7666 7859 8217 8516 8863 9122 9256 9622 9984 306 623 1236 1516 1890 2227 2331 2628 2903 3290 3458 3687 272 588 852 1217 1475 1771 2219 2314 2547 2795 3284 3438 3659 3873 3885 4087 4115 4287 4288 4572 4681 4843 4856 5069 5211 5361 5418 5497 5504 5651 5728 5967 6004 6428 6477 6580 6638 6832 6852 6924 6925 7163 7183 7415 7450 7670 7679 7868 7907 8230 8377 8552 8576 8903 8918 9128 9190 9318 9352 9630 9642 9996 10064 10077 2 1023 1274 1519 1985 2228 2364 2641 2914 3298 3515 3699 3937 4: 4' 4669 4861 51 5- 5! 5' 6 6 6 6 7 71 74 7 7 8 8" 8! 9208 0471 10210 10212 10270 10372 10378 10405 10424 10425 10435 10477 10493 10529 10557 10612 10660 10729 10764 10819 10834 10863 10666 10912 10961 11020 11064 11072 11078 11101 11128 11168 11177 UI» 11204 11252 11280 11281 11286 11339 11379 11380 11460 11468 11499 11535 11546 11578 11636 U68J 11692 11707 11716 11724 11753 11767 11800 11815 11831 11837 11859 11882 11893 11908 11949 11990 12011 12059 12110 12130 12155 12191 12202 12280 12369 12386 12389 12456 12464 12504 12539 12573 12619 12653 12666 12677 12713 12720 12740 12795 12816 12861 12890 12913 13051 13056 13062 1321! 13256 13278 13297 13302 13328 13339 13506 13554 13581 13682 13661 13701 13709 13715 13775 1378» 13830 13861 13864 13883 13918 13937-13947 13989 13990 14069 14074 14077 14092 14100 14124 14128 14146 14156 14184 14216 14225 14228 14237 14247 14261 14262 14395 14403 14409 14437 14444 14455 14478 14528 14572 14581 14591 14633 14653 146'* 14696 14697 14765 14788 14810 14835 14842 14808 14871 14902 14933 14934 14951 14971 14977 H9o3 15001 15034 15049 15072 15098 15160 15165 15: 15218 16329 15348 15371 15408 16459 15547 161 15598 15692 15772 15778 15836 15845 15955 15! 15974 15995 15997 16016 16020 16028 16080 16133 16164 16165 16208 16275 16361 16377 16390 16394' 16440 16448 16455 16488 16545 16574 16576 16623 16632 16635 16675 16713 16718 16774 16780 16794 16832 16836 16840 16857 16863 16878 16898 1681? 16917 16930 16936 16972 17040 17056 17088 1712» 17158 17179 17194 17204 17220 17231 17236 17296 17325 17363 17378 17380 17388 17403 17420 1742? 17490 17523 17541 17576 17599 17737 17771 1781? •17826 17855 17930 17946 17962 17984 18007 1801Ï 18024 18046 18063 18077 18166 18231 18244 18»>4 18296 18317 18323 18349 16375 18381 18408 18425 18478 18509 18632 18633 18646 18720 18733 18741 18749 18790 18827 18832 18946 18972 19009 190 19083 19116 19198 19213 19235 19269 19287 19371 19388 19405 19568 19585 19589 19619 19643 19644 19663 19696 19739 19756 19790 19803 19840 19899 19920 19927 19979 19990 20069 20142 20160 20169 20215 20216 20233 20301 20354 20380 20387 20405 20426 20445 20449 20462 20484 20504 20600 20613 20620 20624 20661 20691 20692 2071320717 20786 20805 20822 20945 20960 20974 20986 Aangekomen 7 Stoomtrawlers: met f. 1470; IJM. 384 met f. 1750; met f.2590; IJM. 83 met f.1115; met f.2380; IJM. 161 met f.1180; met f.2060; en 7 loggers: KW f.618; KW. 110 met f.338; KW. f.341; KW. 154 met f.430; IJM. f.440; SCH. 285 met f.540; SCH. f. 736. IJM. 133 IJM. 49 IJM. 46 IJM. 112 31 met 48 met 204 met 210 met RECORD MODEL-ZWEEFVLIEGZN WEDEROM VERBETERD. Het baby-zweefvliegtuig-model 'dat Zondag Jl. het record modelvliegen te verbeteren en te brengen op derus minuten) is gisteravond door den heer n. Glanzer in Amsterdam-Zuid op de Z3»" vlakte naast het Stadion gestart op ee hoogte van ca. 180 meter. Het model zette koers via den Kin? spoordijk naar de Kalfjeslaan. Ruta kwartier na de start is het daarna bove het terrein tusschen Kalfjeslaan, wetering, Amstelveenschen weg en spoordijk in de richting van Anisteivee uit het gezichtsveld verdwenen. Het del is nog niet opgespoord. h,t Inmiddels blijkt In ieder eew. record van Zondag Jl. verbeterd te zip- 2—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2