Enschedé door Feyenoord geslagen. Alphia wint van Schoten (3-1) iJi'e Jaargang Maandag 25 Mei 1936 No. 22 Een beslissingswedstrijd noodzakelijk. A.S.C. definitief kampioen. Het voornaamste Nieuws van heden. H.V.V. en Velox verspelen hun promotiekans. Successen voor A.S.C. en Alphia Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol- jende resultaten verkregen: Om het landskampioenschap: Feyen- rord—Enschede 41: AjaxNAC 3— Aldeeling I. promotie 2e klasse: Hermes DVS—Velox 20. Piomotiecompetltie 3de klasse: Baarn— HVC 2—3: EVC—Utrecht 5—1. Aldeeling II, promotie 2e klasse: HVV— CW 0—3. 2de klasse B.: ODSDCL 4—4. Promotie 3de klasse: De Kennemers— ÏIOS 2—2; SlledrechtGouda 3—0. Promotie 4de klasse: AlphiaSchoten }-l; HaastrechtLFC 30. 1de klasse A.Leidsche Boys—VCST 33 ASCDe Ooievaars 22. Promotie reserve 3de klasse: UVS 2— BV 3 3—3; SIOD 2—Alphen 2 0—3. Aldeeling III, promotie 2e klasse: Eome fSCH 3—3. Aldeeling IV, promotie 2e klasse: Wil li—'TSC 5—2; Palemig—NO AD 0—3. Van Overal. Enschedé heeft het in Rotterdam niet urnen bolwerken. Feyenoord, dal wis- Xlturigo neigingen schijnt te krijgen, was buitengewoon goeden vorm gisteren lelfs de voorhoede hield zich best met puwdeunt en Barendregt als uitblinkers O met een 41 nederlaag kwam Enschedé |tr nog vrij behoorlijk af. De spanning is Inmiddels beduidend toegenomen omdat Enschedé en Feyenoord nu evenveel ver- fepunten hebben en Ajax. dat met 30 over N.A.C. triomfeerde, hen dicht op de hielen volgt met een achterstand van tree punten. Enschede Feyenoord Ajax h'. A. C. Be Quick 15—11 8 13—6 6 10—8 6 5—11 2 10—17 2 De nog te spelen wedstrijden zijn: 31 Mei; Be QuickAjax; 1 Juni: En schedéFeyenoord; 7 Juni: Enschede— N.A.C.14 Juni: Feyenoord—Ajax; Be Quick—N.A.C.; 21 Juni: Ajax—Enschedé, N.A.CFeyenoord; 28 Juni: Feyenoord— Be Quick In aldeeling I is Velox voor de promo tie uitgeschakeld door een nederlaag in Schiedam tegen H.D.V.S. De andere Utrechtsche tweede klasser DOS. zal nu thuis van H.D.V.S moeten winner, om te promoveeren. Met groote hardnekkigheid heeft Velox haar laatste kans verdedigd tegenover de, in de eerste helft technisch veel sterkere ploeg van H.D.V.S,, die voor de rust zorg de voor een 20 voorsprong en zich daar na grootendeels toelegde op behoud daar van. In de tweede helft kon Velox daar door veel meer aanvallen. Ze deed dat in een tempo, dat de allerhoogste eischen aan de Schiedamsche verdedigers stelde. Hoe snel echter de beide vleugelspelers, vooral de linksbuiten Dam. ook den bal opbrachten, hoeveel goede kansen het Utrechtsche binnentrio ook kreeg, tot een '-oor Beun onhoudbaar schot brachten ze het niet. Meermalen werd er echter op het nippertje gered Wel kreeg in die spannen de tweede helft de Schiedamsche voor hoede door uitvallen nog gelegenheid om het aantal doelpunten te vergrooten, maar de productiviteit van voor de rust ontbrak Blijkbaar had het voortdurende offensief in de eerste drie kwartier te veel van de voorhoede gevergd. Opnieuw bleek dat de terugkeer van A. van der Tuyn een geduchte versterking van den H.D.V.S.-aanval beteekende. Hij verdeelde het spel, behoudens in de laat ste 20 min, uitstekend, maar zijn snel heid en zijn schot heeft hij nog niet terug. Reeds drie minuten na het begin nam de thuisclub de leiding door goed doorzetten van De Jong. die hoog in het net schoot, tl0). Fraai combineerend bedreigde HJD.V.S- vrij geregeld het Utrechtsche doel tot na een klein half uur I. van der Tuyn snel doorliep op een through pass v;an zijn broer en langs den uitgeloopen doelman het tweede doelpunt maakte (20). Rustig en goed speelde H.D.V.S. verder. A. van der Tuyn kreeg twee uit stekende scoringkansen, die hij echter niet benutte. Na de rust trachtte de H-D.V.S.-aanval Velox te overrompelen. Een scherp schot van dichtbij van De Jong werd gestopt en toen begon Velox aan haar vruchtelooze serie van hardnekkige pogingen om den achterstand in te loopen. Onder groote spanning verstreek de tijd. H.D V.S hield stand en won verdiend, zij het wellicht wat geflatteerd, met 20. De stand ls: H. D. V. S. 3 2 1 0 6—2 5 D O. S3 1 1 1 5—6 3 Velox 4 1 0 3 6—9 2 H.V.V. heeft, evenals Velox, haar kans verspeeld. Op eigen veld werd zij met 3—0 door C.V.V geslagen en het zal nu af hangen van den wedstrijd H.F.C.H.V.V. of C.V.V. promoveert, dan wel of er een beslissingswedstrijd C.V.V.—H.F.C. volgen De wedstrijd H.V.V.C.V.V. was van zeer matig gehalte. De Hagenaars begonnen veelbelovend, maar na eenige vergeefsche aanvallen vervielen zij in de fout, zich te veel op verdedigend spel toe te leggen, waardoor de aanval, mede door het goede verde digen der Rotterdammers, slechts zelden gevaarlijk kon worden. Na ongeveer 17 minuten nam C.V.V. uit een hoekschop de leiding. De Haagsche doelman greep mis naar den goed voor doel geplaatsten bal en de rechtsbinnen kopte het leder in open doel. Tot de rust ging het spel vrij wel gelijk op, maar in de tweede helft waren de C.V.V.'ers het meest in den aanval en toen de Rotterdamsche rechts binnen van een fout van de Haagsche achterhoede gebruik maakte om een 2de doelpunt te maken, was het met H.V.V. gedaan. Wel is waar poogde H.V.V. de eer nog te redden, maar het gelukte haar niet. Zelfs kon de middenvoor van C.V.V. den stand op 0—3 brengen, toen hij van een te ver opdringen der Haagsche ver dediging gebruik maakte, door den uit geloopen doelman te passeeren en kalm den bal In het veriaten doel te trappen. Spoedig daarna floot de scheidsrechter het einde. C. V. V4 i 1 1 74 5 H. F. C3 1 1 1 4—4 3 H. V. V3 I 0 2 3—6 2 In het Oosten leed S.C.H. in haar eersten degradatie-wedstrijd een 3—2 ne derlaag tegen Borne. Het was een goed gespeelde kamp met prachtig werk der verdediging van Borne. Rust kwam met 10 voor laatstgenoemde vereeniging, die de score tot 3—0 opvoerde, voordat S.C.H. beter van zich afbijten ging en tweemaal het net wist te' vinden. Het heeft ten slotte nog geweldig gespannen, doch de gelijkmaker bleef uit. Willem II en Noad schijnen van plan te zijn samen uit te vechten wie in het Zui den eerste klasser zijn zal. Beide wonnen gisteren, respectievelijk met 52 van T. SC. (rust 30) en 30 van Falemig en beide overwinningen waren verdiend al kreeg Noad met dezen uitslag iets meer dan haar toekwam. N. O. A. D. 4 2 1 1 10—6 5 Willem II 4 2 1 1 10—7 5 Palemig 4 1 1 2 69 3 TSC4 1 1 2 9—13 3 Het Alphia-elftalknielend van links naar rechts: P. de Jager, J. Zwaan. D. de Jong, Biitsemer, M. v. Egmond. Staande: W. Reumerman (geblesseerd elftalspeler), G. fceverijnen, N. Schellingerhout, D. v. Zanten, P. Bouthoorn, doelman W. Vet, C. Mulder, H. Smit (voorzitter v. Alphia). Voor dezen returnwedstrijd had Alphia 1 elftal eenigszins gewijzigd. De ge- ,™öe midhalf Reumerman was vervan- half r Boutfi°orn. die voorheen rechts- r' speelde, doch zijn plaats thans zag Semen door Schellingerhout, wiens .."«binnenplaats door Zwaan werd be- Verder speelde van Egmond linksbui- was direct te zien, dat Alphia met voornemens bezield was. Nauwe- tjjjl was haar voorhoede voor het Scho- 1, fl"el gekomen of Zwaan loste een schot *ernnL?ovenhoek' dat de doelman ternau- n.°e°u tot hoekschop kon verwerken. 'e"ert niets op en dan tracht Schoten in den aanval te komen, wat haar voor hands nog belet wordt. Wel moet Vet nu spoedig ook de handen uit de mouwen steken, maar de thuisclub heeft toch het beste van het spel. Vele gevaarlijke aan vallen worden ondernomen waarbij de halflinie uitstekend steunt en na ongeveer 20 minuten is het Britsemmer die met een fraai hoog schot Alphia de leiding geeft. 10. Een zevental minuten later is de stand echter weer gelijk door den links binnen der gasten die plotseling z'n kans krijgt. 11. Schoten wordt door dit succes aangemoedigd en komt iets in de meer derheid waardoor het Alphiadoel gevaar lijke momenten te beleven krijgt. Vet weet echter doelpunten te voorkomen. Tegen de rust komt Alphia weer opzetten. Men pro beert nog een goal te forceeren en dat lukt ook. Een uit de halflinie aangegeven bal brengt keeper en linksback van Scho ten in moeilijkheden. De eerste komt uit z'n doel geloopen doch mist en ook de linksback beoordeelt den bal verkeerd waarvan eenige Alphiaspelers dankbaar profiteeren en de stand is 21. Vlak daar op is het rusten. Weer neemt Alphia na de hervatting het initiatief, doch door goed verdedigen van Schoten blijven doelpunten uit. Dan komt Schoten plotseling opzetten en moet Vet al z'n kwaliteiten toonen om den ge lijkmaker uit z'n doel te houden. Hij wordt echter door z'n beide backs uitstekend bij gestaan en ook de middenspelers laten zich gelden. Even komt Schoten in de ver leiding te ver op te dringen en dat dit tegenover de Alphia-voorhoede gevaarlijk is blijkt spoedig. De bal verhuist van rechts naar links, komt tenslotte bij mid- voor de Jong, die vlug om den rechtsback heen draait en den uitgeloopen doelman weet te passeeren. 31. Met dezen voor sprong gaan de Oranjehemden steeds be ter spelen. Midhalf Bouthoorn beheerscht het geheele middenveld en keer op keer wordt de voorhoede ten aanval gestuwd. Doch daar vervalt men in de fout het spel te kort te houden waardoor de kans op scoren veel kleiner wordt. Een kwartier voor het einde probeert Schoten het met een laatst offensief, maar ook Alphia zet alles op den aanval. Schoten loopt hierbij nogal eens in de buitenspelval evenals Alphia, hoewel in mindere mate. De laat ste minuten brengen nog spanning als Schoten een drietal corners weet te for ceeren, doch de achterhoede der thuis club laat zich niet meer passeeren. Het einde brengt dan een verdiende 31 zege voor Alphia, dat voor dit resultaat hard heeft gewerkt en ongetwijfeld veel beter speelde dan Hemelvaartsdag in Schoten. Scheidsrechter Aarsen had geen gemak kelijke taak, doch heeft zich hiervan op zijn bekende rustige wijze, geholpen dooi de neutrale grensrechters Dhont en Jan sen, heel goed gekweten. Zij hadden dan ook een groot aandeel in het sportieve ver loop van den wedstrijd, die op goed peil stond en waarvan de talrijke toeschou wers, aangelokt door het ideale voetbal- weer, zeker zullen hebben genoten. Weer moet Alphia een beslissingswed strijd spelen. De promotie 3e klasse in afdeeling II bracht eéh draw (22) tusschen De Ken- nemers, dat onlangs van Olympia won. en Vios, hetgeen een voor de Hagenaars al leszins bemoedigend begin mag worden genoemd. Gouda, dat de degradatie-competitie Inzette met een 5—2 zege over Hollan- diaan. verloor met 30 van Sliedrecht en aangezien Hollandiaan over Sliedrecht getriomfeerd heeft staat het drietal hier derhalve precies gelijk. Alphia speelde haar tweeden promotie wedstrijd tegen Schoten en zij heeft de Hemelvaartsdag geleden 42 nederlaag keurig gewroken door Schoten met 31 in het zand te doen bijten! Het resultaat werd na zwaren strijd bevochten en het was verdiend. Een beslissingswedstrijd moet thans uitmaken of Alphia al dan niet promoveeren zal! 'A.S.C. werd gisteren kampioen. Weer heeft het tegen Ooievaars geweldig ge spannen. weer werd het 22, na verlen ging. maar een beter doelgemiddelde bracht aan rood-zwart thans definitief het kampioenschap. Maandag treedt zij in het veld tegen V.D.S. In haar vijf wedstrijden tegen Ooie vaars heeft A.S.C. verder dit seizoen het volgende resultaat verkregen: A. S. C5 2 3 0 19—9 7 Ooievaars 5 0 3 2 919 3 Met L.F.C. gaat het niet naar wensch. Met 30 werd van Haastrecht verloren en de kans op redding is daardoor wel uiterst miniem geworden al is alle hoop nog niet vervlogen. Hellevoetsluls .2 2 0 0 42 4 Haastrecht 2 1 0 1 42 2 L. F. C2 0 0 2 1—5 0 Tot slot moet gewezen worden op de goede uitslagen, welke Alphen II en U.V. S. II voor de promotie- en degradatie competitie te boeken wisten. Alphen II klopte Siod H met 3—0, terwijl het sterke S V.V. Hl aan den Kanaalweg met 3—3 door U.V.S. II in bedwang werd gehouden. BETER DOELGEMIDDELDE HEEFT DEN DOORSLAG GEGEVEN. Ook de derde beslissingswedstrijd eindigde, na verlenging, onbeslist (22) Nu is dan toch het pleit beslecht: A.S.C. is definitief kampioen van de vierde klasse B en gaat dus promotie wedstrijden spelen tegen 's-Graven - zande en het Haagsche V.D.S.Zelden zal echter een kampioenschap zoo zwaar bevochten zijn als dat der Leidsche rood-zwarten, die dit seizoen vijfmaal tegen De Ooievaars hebben gespeeld, tweemaal wonnen en drie maal genoegen moesten nemen met een draw. Dit laatste was ook gister middag in den derden beslissingswed strijd het geval: het was 22 (na een 20 voorsprong onzer stadgenooten) en het bleef 22, hoewel er viermaal Vit minuut verlengd werd, en A.S.C. is dus tenslotte titelhouder geworden doordat zij in de afgeloopen competitie een beter doelgemiddelde heeft gehad dan De Ooievaars! Het zag er gisteren aanvankelijk niet naar uit dat er opnieuw verlengd zou moeten worden, want A.S.C. had na een half uur een 20 voorsprong en haar spel werd na de hervatting zoo goed dat de geheel teruggedrongen Haagsche ploeg kansloos scheen te zijn. Hoe snel de kan sen keeren kunnen bleek echter een kwar tier voor het einde toen Ooievaars uit een corner tegen scoorde en drie minuten later zelfs gelijk maakte uit een strafschop. Daarna is het weer de gebruikelijke ner veuze vertooning geweest, waarin A.S.C., vooral tijdens de verlenging, meer kansen heeft gehad dan de Hagenaars, maar waarin het wel buitengewoon tegen zat. Geluk heeft rood-zwart in dezen wedstrijd niet gehad. Wij herinneren ons hoe Mooten tegen den binnenkant van den paal schoot, hoe een kogel van Goslings en een kopbal van Van der Leeden door de lat gekeerd werd en we wijzen met nadruk op het magnifieke schot van Goslings in de aller laatste minuut van de verlenging, waarbij de keeper den bal over zijn hoofd weg haalde en iedereen overtuigd was dat hier een geldig doelpunt was gescoord! Jam mer dat de arbiter (een fout, welke hij trouwens gedurende de verlenging her haaldelijk maakte) op dat moment meer aandacht had voor zijn horloge dan voor het spel. waardoor een juiste waarneming onmogelijk werd. Een der grensrechters werd er bij geroepen toen de A.S.C.'ers appelleerden, doch hij durfde geen uit spraak te doen en het punt werd dus niet toegekend Het heeft overigens heel wat tijd ge vergd voordat A.S.C. in deze ontmoeting, die door een enorme menschenmassa werd bijgewoond, eenigszins op dreef kon komen. Het ging buitengewoon stroef en de beweeglijke Ooievaars zwermden steeds om het Leidsche doel, dat in Freyser ech ter een uitstekenden bewaker had. Waren Stijgende spanning in de competitie om het landskampioenschap; overwinningen van Feyenoord en Ajax. A.S.C. definitief kampioen vaji de 4e klasse B. Alphia moet een beslissingswedstrijd spelen tegen Schoten. L.F.C. verloor met 30 haar tweeden degradatie-wedstrijd. Nederlandschc zwemsters verbeteren het wereldrecord 4 x 100 M. vrije slag. Het tennispark „De Munnik" te Leider dorp geopend. de Hagenaars even doortastend geweest als op Hemelvaartsdag of als in het laatste gedeelte van de tweede helft van den wed strijd van gisteren dan zouden zij in die eerste tien minuten ongetwijfeld de leiding hebben genomen. Nu ontbraken bij al die voorzetten en die dikwijls aardige passes (vooral de Haagsche midhalf steunde voortreffelijk) de goede afwerking en de doorzetter om het veldspel te bekronen, en toen A.S.C. in de tiende minuut bij een uitval een vrije schop te nemen kreeg was de klap meteen raak! Hoog zette Van der Leeden den bal voor het doel en fraai kopte Goslings in den uitersten hoek 1—0. Nog bleef Ooievaars in den aanval, maar rood-zwart, werkte zich thans toch wat los hoewel zij gehandicapt was doordat mid- voor Mooten een hinderlijke been-blessure opgeloopen had. Een tegen-attaque van Ooievaars bracht den rechtsbinnen vlak voor het Leidsche doel, maar Freyser stop te den kogel uitstekend en ineens trok de halflinie daarna mee naar voren. Daar door veranderde het aspect en steeds tal rijker werden de Leidsche aanvallen, waarbij na precies een halfuur Van der Leeden uit een corner het leder hoog voor doel plaatste en Goslings voor een reprise van het eerste doelpunt zorgde door op nieuw, via eenige andere spelers, in te koppen. Met 20 had A.S.C. de leiding en dat gaf zooveel steun dat haar spel zien- deroogen beter werd. Reeds telde men 30 toen Van der Leeden naar binnen zwenkte en zuiver overgaf aan Mooten, doch diens schuiver suisde tegen den staander in het veld terug. In de laatste minuut had trouwens ook Ooievaars tegen slag toen een schot van haar rechtsbuiten via de lat weer in het veld kwam! Toen A.S.C. na de rust de zaken zoo energiek ging aanpakken dat Ooievaars geheel overspeeld werd scheen het pleit be slecht. De halflinie kwam nu goed mee en speciaal Kwee speelde een prachtige partij, terwijl Goslings, die linksbuiten was gaan spelen, vele mooie voorzetten gaf, welke keer op keer ernstige dreiging veroorzaak ten voor het Haagsche doel. Van Leeuwen miste echter een opgelegde kans, terwijl een kopbal van Van der Leeden tegen den onderkant van de lat kwam, zoodanig dat alle spelers, óók de Hagenaars, bleven staan omdat zij het doelpunt telden. Op wonderlijke wijze sprong het leder even wel terug en het daverende gejuich der Leidsche supporters ging over in een zucht van teleurstelling! Intusschen bleef het offensief zonder resultaat en toen de druk eindelijk wat minderde benutte Ooievaars, bij wie de linksback wegens een blessure vervangen was. haar kans door terecht alles op den aanval te zetten. Tot de middenlijn dron gen de backs op en al deed A.S.C. goede tegenaanvallen, in de 29ste minuut had de Haagsche tactiek toch succes. Bij een corner werd de midhalf, die zich vlak voor de goal opgesteld had. ongedekt gelaten en na vrij langdurig getalm wist hij den bal, die door eenige A.S.C.'ers gemist was, in de touwen te werken 21. Drie minuten later attaqueerde Kwee een Hagenaar binnen het strafschopgebied in den rug. Penalty, welke door den midhalf onhoud baar in een doelpunt werd omgezet 2—2. Onder anorme spanning verstreek de tijd, waarbij meer mis dan raak getrapt werd door de zenuwen en de Haagsche rechtsbinnen enkele seconden voor het einde op niet meer dan drie meter afstand knalhard over het Leidsche doel schoot, dat door den keeper verlaten was bij een poging om het leder te onderscheppen! De verlenging begon met een Leidsch overwicht. Met onveranderden stand werd gedraaid en in die tweede 7'/j minuut werd het Haagsche doel een oogenblik als het ware gebombardeerd: een kogel van Moo ten werd door den keeper over de lat ge stompt. een schot van Kwee ging via het hoofd van een back, die zich in den hoek van het doel opgesteld had, eveneens over Allengs zakte vervolgens de Leidsche strijdvaardigheid en in de derde verlenging wogen de partijen geheel tegen elkaar op, waarbij ter weerszijden de doelen in gevaar werden gebracht. Snel ging het spel heen en weer en beide ploe gen behielden hun kans. In de laatste verlenging probeerde Goslings het met eenige harde schoten van vrij grooten afstand. De eerste ging over, de tweede (in de laatste halve minuut) suisde vlak onder de lat. De keeper raakte den bal aan, doch had hem niet klemvast, keerde' zich om en grabbelde het leder, dat de touwen scheen te raken, daarna weg zon der dat de scheidsrechter, die naarstig de

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9