r MèlkBrood is Merkbaar Beter LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Mei 1936 IN/T IN LITTEKEN UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. oedenkteeken thom denijs. jen zeer talrijke schare belangstellen- jen was Zaterdagmiddag op Nieuw Eik en Duinen tezamen gekomen om getuige te ,jjnvan de onthulling van het grafmonu ment. dat is opgericht ter eere van de j,gedachtenis van den grooten zanger Itom Denijs. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd bij deze plechtig- jeid vertegenwoordigd door den heer P. Wsser, chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van dit departement. Voor de plechtigheid in de aula waren mede uitgenoodigd degenen, die giften röor de oprichting van het monument udden geschonken. Nadat de familie van den overleden anger was binnengeleid, heeft de voor- itter van de Nederlandsche Vereeniglhg an concertzangeressen en -zangers, de Kcr L. van Tulder, de overdrachtsrede ehouden. Na de beteekenis van Thom Denijs als langer te hebben geschetst en woorden an dank te hebben gericht tot de leeldhouwster, mevrouw Franzen-Heslen- eid, droeg Louis van Tulder het gedenk- erken over aan mevrouw Denijs en fa milie met het verzoek, het te willen aan aarden als blijk van groote dankbaar- tid voor alles, wat Thom Denijs aan het ederlandsche muziekleven geschonken eelt. Terwijl Van Tulder het gedenkteeken- nlhulde. werd door zangkoren, onder lei- uig van den heer Anton Tlerie, ten ge- loore gebracht een koraal uit de Mat- leus-passion. „was mein Gott will ge- cheh' all Zeit". Hierna heeft de oudste zoon van Thom Denijs, namens de familie, woorden van dank gesproken tof allen, die aan de tot standkoming van het grafmonument heb ben bijgedragen. Tenslotte zijn de aanwezigen langs het monument getrokken waarmede de plechtigheid was geëindigd. JOHANNA BREEVOORT 40 JAAR SCHRIJFSTER. 1 Juni a.s. hoopt mevr. Bakhoven ICchels, beter bekend als Johanna Bree- isort, het feit te herdenken, waarop het jaar geleden was, dat zij haar veelge- eien boeken begon te schrijven. Van haar ani verschenen een honderdtal kinder- b*ken en vele romans en novellen. BiJ- al haar werken hebben een godsdien st tendenz. Voor den Nedèrl. Christe nen Vrouwenbond heeft zij veel werk «richt. Zij heeft zich daarin dan ook pote bekendheid verworven. Thans is zij medewerkster aan het tijdschrift: motheus". AALSMEER. Matste dienst in het oude kerkgebouw der Chr. Ger. Gemeente. Het was gisteravond voor de Chr. Geref. Itmeente alhier een gedenkwaardige ure, Mn de dienst voor de laatste maal in het :ie kerkgebouw aan de Zijdstraat werd thouden. Behalve de leden der Gemeente, aten er nog vele anderen die dezen laat- .«n dienst, met als voorganger haar pre dikant, ds. W. Heerma, wilden bijwonen, oodat de kérk tot in de uiterste hoeken ezet was. Bij aanvang is gezongen ps. 74 na de Belijdenis des Geloofs en gebed 5 2. In zijn predikatie bepaalde ds. terma de Gemeente bij den 2en Zend- rief van den Apostel Paulus aan de crlnthlërs, de verzen 1618 van hoofd- «k 4, alsmede de verzen 110 van hoofd stuk 5. Deze laatste dienst in het oude Itrkgebouw sprak van het voorbijgegane, 'ffl het vergankelijke. Dat dit kerkgebouw «aar meer dan 40 jaar het Evangelie ver- kondigd mocht worden en dat getuige is meest van veel lief, doch ook van veel M, nu voor goed verlaten werd, was nog tiet bij de gansche gemeente volkomen itorgedrongen. Dit Bedehuis was in al tja eenvoud velen lief geworden. Spreken der de nieuwe kerk. welke nu in ge- wulk zal worden genomen, wees de pre ikant op de vergankelijkheid van alle urdsche dingen, hoe hecht en sterk ook tbouwd en het oog bekorende. Dit nieu- 'e Bedehuis is de ware tempel Gods niet, °di ligt bij God in de eeuwigheid beslo- a Vóór alles is noodig: „geloof" zooals •ulus getuigt in het le vers van hoofd- juk 5 i2e Zendbrief aan de Corin- ™ksi: „Want wij weten dat, zoo ons 4t|fcche huis dezes tabernakels gebroken 'Wit, wij een gebouw van God hebben, huls niet met handen gemaakt, maar tuwig in de hemelen". Zóó te kunnen 'preken is de zegepraal der geloofsweten- kuap. Ds. Heerma vermaande ten slotte "f Gemeente, ook in het nieuwe Bedehuls tiet te vergeten, dat het werk is van «'nschenhanden. Vóór alles heeft men 'oor oogen te houden, dat zonder het ™te geloof de mensch de eeuwige heer- «JKtield niet zal beërven. Hierna "'erd ge ssen: ps. 102 14, waarna ds. Heerma j^ÜJbkgebed voorging en den zegen uit- Vervolgens is gespróken door den voor ster van den kerkeraad, dtn heer J. v. d. Pzdie de geschiedenis der Chr. •®Jf- Gemeente hier ter plaatse memo- We. De stoot daartoe werd in 1890 ge- KJWl, toen wijlen de heer Jb. v. Leeuwen i sPreker optrad, die in dit Bede- ua dat in 1912 is gesticht, als predikant, ,/rPPfde jaar bevestigd werd. Na den «M van ds. v. Leeuwen, In Juni 1913. is ni,. meen,J° tot Juni 1919 zonder voor- ;Jjer gebleven, wat leidde tot ernstige B van het kerkelijke leven. Toen tflïaen ds' v- d- Ve£t van Rijnsbiurg bè ta» Zor" voor óe Gemeente op zich te tij'8» thans, nu alweer enkele jaren, C?m. i' w Heerma. die de leiding der Jhïï. heeft. Ook voor den heer v. d. v,3-5 dit oogenblik van scheiding van W*'kokenlssinds 1903 was spr. in dit Kwim? Aq vo°rlezur geweest, hier in het Sjn "erbonden en zijn 10 kinderen ij. ,c'r ten doop gehouden. Spr. hoopte. "il»m?'euwe kerk, welke nu in gebruik I, n Kenomen, tot rijken zegen voor wïïwieid zal mogen zijn. Nadat op ïetnu van ^en heer v. d. Meer de Ge- ï,t »(ps. 102 15 had gezongen, ver- tu?alrijke schare, nu voor de laatste 1 "et oude kerkje in de Zijdstraat. 'NEÉRLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI 4187 (Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER. Brandkast opengbroken. Des nachts is Ingebroken in het kantoor van ..Cemento" staande aan den Benne- broekerdijk nabii de Cruquius. De dieven slaagden erin de brandkast met inbrekers- werktuigen te scheuren, doch er zat geen geld in. zoodat zii zonder hun slag ge slagen te hebben weder de vlucht heb ben genomen. De Dolitie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Reeds eerder werd ter plaatse een ver- geefsche poging tot inbraak gedaan. Tweetal Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Nieuw-Vennep: K. Groen te Rotterdam-W. en P. J. Meijering te Zwijn- d recht. o LISSE. Ds. H. Ligtentoerg, predikant bij de Geref. Gem. alhier, ontving een beroep naar Tribht (Bet.). o NOORDWIJK. Raadsagenda. De Raad komt morgenmiddag te drie uur In openbare vergadering bijeen. 1. Mededeelingen, 2. Ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling notulen. 4. Verslagen: a. Commissie wering schoolverzuim over 1935, b. Commissie toezicht lager onder wijs over 1935, c. Schoolartsendlenst over 1935, d- Arbeidsbemiddeling over 1935. 5. Goedkeuring rekening Schoolartsendlenst over 1935. 6. Benoeming gemeente-genees heer. 7. Voorstellen tot huurverlaglng voor welland aan de Kraaierslaan en teelland aan den Heerenweg. 8. Voorstel tot ruiling van grond met C. J. de Haas. nabij de Scheveningschestraat. 9. Voorstel tot aan koop van grond aan den Noord-Boulevard hoek Quarles van Uffordstraat. 10. Ver zoek bewoners Stijntjes Duinstraat in zake straatreiniging. 11- Voorstel tot overdracht van bevoegdheden in zake regeling van 't verkeer. 12. Voorstel tot wijziging der Al- gemeene Politieverordening. 13. Voorstel tot wijziging van de „Verordening ge meentepolitie". 14. Verzoek tot toekenning van een tegemoetkoming bedoeld in art, 13 1. o. wet. 15. Voorstel tot tijdelijke af wijking van de verordening op het be heer van gemeente-bedrijven. 16 Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de levering van gas, water en electrlciteit. 17. Voorstel tot het sluitend maken van de begrooting 1936. 18. Hernieuwde vaststel ling verordening ontsmettingsrechten. 19. Voorstel tot het inrichten van een par keerterrein bij den vuurtoren.20. Voorstel gasthuismeesters tot opneming van J. v. d. Berg ln het gasthuis. 21- Voorstel tot toekenning van weezengelden. Raadsstukken. Een groot aantal eigenaars van percee- len teelland. gelegen aan of nabij den Duinweg te Noordwijk aan Zee heeft een adres gericht aan den gemeenteraad, waarbij zij mede deelen, dat zij groote schade ondervinden door wateronttrek king aan hun landerijen als gevolg van een gemeenteriool ln de nabijheid en waarbij zij een beroep doen op den raad om maatregelen te nemen tegen verdere verdroging en ontwatering van hun teel gronden. o B. en W. stellen den raad voor, voor het tweede halfjaar 1936 tot gemeente geneesheer te benoemen dr. Hermanides alhier. 9 B. en W. vragen aan den raad een cre- dlet van f. 2300 om een parkeerterrein aan te leggen aan het einde van den Noord Boulevard bij den vuurtoren. Ingekomen Is een adres aan den raad van een groot aantal groenten- en fruit handelaren uit de gemeente Noordwijk, waarbij wordt verzocht te bepalen: le dat een niet Ingezetene van Noordwijk voor het venten van groenten en fruit een ventvergunning moet aanvragen, waar voor een legesgeld zal worden geheven van minstens f. 1 per dag; 2e dat een niet ingezetene van Noordwijk niet eerder dan te twee uur n.m. in de gemeente Noordwijk met groenten en fruit zal mo gen venten: 3e dat het streng verboden is de koopwaar met luider stem, met behulp van bellen of andere geluidmakende In strumenten aan te prijzen. Door de politie is een inwoner dezer gemeente aangehouden, die verdacht werd schuldig te zijn aan een eenige weken ge leden bij een bloembollen kweeker in het Langeveld gepleegde Inbraak. Na lang durig verhoor heeft hij békend zoowel deze, als een Inbraak te Noordwijkerhout, waarbij ongeveer f. 60.— meegenomen werd, gepleegd te hebben. Hij Is ter be schikking gesteld van den burgemeester van Noordwijkerhout. Op den hoek VinkenlaanPické- straat had een aanrijding plaats tusschen een uit de richting Noordwijk aan Zee ko mende personenauto en een motorrijwiel bestuurd door B. alhier. De heer B. be kwam hierbij een bloedende verwonding aan een der beenen en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Zijn motorrijwiel werd ernstig beschadigd. Op de van Panhuysstraat nabij den Duinweg liet een melkventer een 13-jarig jongetje op zijn verzoek een eindje met zijn transportdriewieler rijden, doch ten gevolge van den wind geraakten èn de driewieler èn de jeugdige bestuurder van den weg af, zoodat het geheele geval ln daar veel lager liggende land terecht kwam. Gelukkig bekwam de jongen geen letsel, doch van den driewieler werd een wiel vernield, terwijl eenige flesschen melk en pap bij de buiteling sneuvelden. voor Ged. Staten op 2 Juni a.s. ln ver band raadsbesluit opheffing o. 1. sohool; 3. Beroep van den heer C. C. v. d. Gugten W.Lz. naar aanleiding- afwijzende beschik king van B. en. W. op verzoek om vergun ning tot verbouwing zolder-werkplaats tot woning; 4. Vasstelling pensioengrondsla gen; 5. Ophefing grondbedrijf; 6. Adres van de afdeeling Oegstgeest van den Prov. Bond van geitenfokvereenigingen in Zuid- Holland: 7. Adressen schoolgeld en hon denbelasting. o VOORHOUT. overleden zwerver. In de schuur van den heer G. Langeveld alhier is Zaterdag overleden een zwerver, die zich Dries Neuman noemde en zelde 74 jaar oud te zijn. Deze zwerver heeft een week lang in genoemde schuur ziek ge legen en is door de fain. L. zeer goed ver zorgd. Hierbij zij vermeld, dat hij lederen dag door de wijkverpleegster verzorgd en gereinigd werd, waardoor de man niets liever wensohte dan ter plaatse zijn laatste dagen te slijten. Dengenen, die nadere in lichtingen betreffende naam en afkomst van dezen zwerver kunnen geven, wordt vriendelijk verzocht deze per ommegaande aan den burgemeester onzer gemeente, den heer Bulten te zenden. Naar wij vernemen Is de heer G. A. Thien, le ambtenaar ter gemeente-secre tarie alhier benoemd tot commies-chef ter gemeente-secretarie van Woerden. De heer Thien is van 1 Juni 1934 af als le ambte naar ter secretarie alhier werkzaam ge weest. Hij was tevens voorzitter van de Woningbouwver. „Herman Boerhave", ad ministrateur van het gemeentelijk water bedrijf en bestuurslid van de A.R.K.A., afd. Bloembollenstreek. WARMOND. Raadsagenda. De Raad komt morgen des voorm. te 10 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek ge loofsbrieven van het benoemd verklaarde lid van den Raad, den heer C. van Schle. 3. Herbenoeming gemeente-architect. 4. Aankoop grond van den heer Blansjaar e.a. voor verbreeding van den Heerenweg. 5. Wijziging in den ophaaldienst van ge- meentevuil. 6. Wijziging der verordening op de beplanting enz. 7. Vaaststelling ver ordening, houdende verbod tot. gebruik making van de gemeentelijke aschschuur zonder toestemming van B. en W. 8. Vast stelling van een bijzondere verordening op de maximum-snelheid voor motorrijtui gen. 9. Wijziging der begrooting voor het jaar 1936 en vaststelling der daarmede verband houdende verordeningen. 10. Comptabiliteitsbeslvtiteh. 11. Reclame hondenbelasting. 12. Wat verder zal wor den ter tafel gebraéht, Rondvraag. RIJNSBURG Raadsagenda. Hedenavond te 8 uur vergadert de ge meenteraad. 1. Ingekomen stukken; 2.Oproeping Raad BODEGRAVEN. De mondorgelclub „Excelsior" nam onder leiding van den heer W. J. Horns- veld deel aan een concours te Apeldoorn. Gespeeld werd ln de 3e afd., waar met 286 punten een 2e prijs werd veroverd. Het bestuur der Chr. Scholen besloot in de komende maanden met de leerlingen een boottocht naar Katwijk te maken. Verleden jaar werd geen schoolreisje ge houden. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra-collecte voor de Diaconie heeft f. 993.70 opgebracht, In de rijvaardigheidsrit van de sectie 's Gravenhage van het Motorkorps van de B.V.L. behaalden onze plaatsgenooten J. Luuring en J. Windhorst met auto resp. den eersten en derden prijs en de heeren J. Hoogendoorn en T. Hensen op den mo tor den derden en zesden prijs. Bij de puzzlerit verwierf de heer Luuring den eersten, de heer Windhorst den twee den prijs. NIEUWVEEN. DE OUDSTE TWEELING VAN NEDERLAND VERJAART! Velen brachten hun gelukwenschen. De oudste tweelingbrodeers. de heeren C. en H. v. Harten, in het naburig Blok- lanud, vierden hun 91sten verjaardag. Toen wij 's avonds de twee oudjes gin gen geluk wenschen met dezen zeldzamen verjaardag, zat het kleine huisje nog vol met buren, oud-buren en kennissen. De Jarigen rookten met smaak hun pijpje en vertelden over oude gebeurtenissen. Of schoon zij beiden blind zijn, maken zij het nog vrij goed. Alleen bij Cornells, ver- toonen zich verschijnselen van kortade migheid, maar bij „Oome Hein", merkt men niet, dat hij in de 90 is! Verleden Jaar was de toeloop van be langstellenden wel grooter, maar nu zijn er ook zeer vele geweest, die de Jarigen kwamen gelukwenschen, o.a. de burge meester van Mijdrecht, Het is weer voor de gebroeders v. Harten een genoeglijke dag geweest! In café H. v. Eijk alhier, werd de ver gadering gehouden van Inge^nden van den polder Zevenhoven. De polderlasten werden verlaagd van f. 16 op f. 15 p. H.A. TER AAR. GEMEENTERAAD. Begrootingswijzigingen - Vergoedingen Bijz. Scholen - Verord. besmettelijke ziekten. Een gemeentelijk zwembad. De raad kwam in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Hogenboom. Na de opening werden de notulen vastgesteld. Bij de ingekomen stukken bevond zich een mededeeling over de rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1935, welke een nadeelig saldo van ruim f. 500.- aanwljst. Op een vraag waardoor dit tekort is ontstaan antwoordde de voorz. dat dit hoofdzakelijk te wijten is aan het gebruik van blikvleesch. In het tekort moet door elk der gemeenten naar ver houding worden bijgedragen. Een schrijven van Ged. Staten over de begrooting 1936 bevatte het verzoek eenige wijzigingen aan te brengen. Het presentie geld der raadsleden moet teruggebracht worden van f2.50 op f2.per zitting. B. en W. stelden voor het oude bedrag te handhaven. Hierbij sloot de raad zich aan. Eenige andere posten, die volgens de mee ning van Ged. Staten voor verlaging ln aanmerking kwamen, als onderhoud ambtswoningen veldwachters, onderhoud wegen enz. werden eveneens gehand haafd. Aan Ged. Staten zal verzocht wor den het presentiegeld op het oude bedrag te handhaven daar dit aan den lagen kant ls. Op een daartoe strekkende vraag van den heer Apeldoorn antwoordde de voorz., dat na de verbouwing het ge meentehuls voor geruimen tijd weer aan zijn doel zou kunnen beantwoorden. Het kohier straatbelasting 1936 werd vastgesteld op een bedrag van f. 1475. Gunstig werd beschikt op een verzoek om verlaging van huur van de woning bij het postkantoor tot f. 375. De vergoeding aan de Bijz. Lagere Scholen 1933, met afrekening over de jaren 1931, 1932 en 1933 werd vastgesteld op f. 2290.39 voor de R.K. School, op f. 1272.voor de Ned. Herv. School en op f. 1114.74 voor de Chr. Nat. School, ggj' Met eenige wijzigingen in de tarieven, aangebracht op voorstel van den heer Kroon, kwam de verordening op de be- smettelijke-ziektegelden tot stand Een belangrijk voorstel van B. en W., n.l. het voorstel om in beginsel te be sluiten tot de stichting van een zwem inrichting. kwam aan de orde. De voorz. zeide in verband hiermede eerst een korte verklaring te willen afleggen, omdat on willekeurig de verwikkelingen van de laatste weken inzake' het van particuliere zijde oprichten van een zweminrichting met het voorstel van B. en W. in verband worden gebracht. B. en W. hebben deze zaak van overheidsstandpunt bezien, los van het in de laatste weken gepasseerde. Spr. deed een ernstig beroep op den raad om, waar het hier een volksbelang geldt, zich boven de partijen te verheffen en een beslissing te nemen uitsluitend met het oog op het algemeen belang gericht. De behoefte aan zweminriohtingen doet zich allerwegen gevoelen, doordat het baden hand over hand toeneemt. Juist omdat het hier een volksbelang geldt, moet de overheid hier leidend en rege lend optreden. Ondanks de geboden sober heid, hebben B. en W. hierin vrijheid gevonden, om met hun. voorstel'te komen. De heer' Hoogenboom achtte de oprich ting van een gemeentelijk zwembad, nu gedacht wordt aan de stichting van een R.K. zweminrichting, overbodig en niet rendabel. De heer Volgering zeide met verwonde ring dit punt op de agenda te hebben zien staan, omdat de voorz. vijf weken gele den nog heeft gezegd, dat van de ge meente'in dit opzicht niets te verwachten zou zijn. Spr. verklaarde zich tegenstan der van een gemeentelijk en voorstander van een R.-K. zwembad. De heer Kroon verklaarde zich homo geen met het voorstel van B. en W. De raad is er om de belangen van alle ge meentenaren te behartigen en niet slechts die van een bepaalde groep. Door de politieverordening wordt het zwemmen vrijwel onmogelijk gemaakt en daarom ligt het, naar de meening van spr., op den weg der overheid om deze zaak aan te vatten. Misstanden, die ontstaan 'kun nen door het zwemmen zonder toezicht kunnen hierdoor ondervangen worden-. Een rendabele exploitatie achtte spr. zeer wel mogelijk. De heer Hoogervorst zeide zich met het voorstel van B. en W. te kunnen vereeni gen, evenals de heer Apeldoorn. De heer Van der Weyden beriep zich evenals de heer Volgering op de onlangs door den burgemeester gedane mededee ling en had dan ook geen initiatief van B. en W. verwacht. Spr. verklaarde zich tegen het voorstel. De voorz. zeide, geen reden tot verdere gedachtenwisseling te zien. Met betrek king tot de opmerkingen van de heeren Van der Weyden en Volgering deelde spr. mede nog op hetzelfde standpunt te staan als tevoren. Wanneer als gevolg van par ticulier initiatief vanuit de gemeente een behoorlijke zweminrichting ten algemee- nen nutte zou zijn opgericht, zou voor een gemeentelijk zwembad geen aanlei ding hebben bestaan. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren van der Weyden, Volgering, L. Hoogervorst en J. Hoogenboom. Weth. van der Hoorn verklaarde nog, dat hij zich bij het tot stand komen van een particuliere inrichting voorbehoudt zijn standpunt nader te bepalen. Eenige begrootingswijzigingen gingen vlot onder den hamer door. Bij de rondvraag verzocht de heer Hoo- geboom Inlichtingen over het beëindigen der werkverschaffing, de heer Verboom over toepassing der loonbijslagregelingen en de heer Volgering over bepalingen ln de politieverordening ten opzichte van het zwemmen in het openbaar, benevens omtrent de soort der gebruikte straat lampen. Tenslotte informeerde de heer van Apeldoorn naar het van een stofvrij dek voorzien van den Korteraarschen weg, waaraan naar de voorz. mededeelde, spoedig zal kunnen worden begonnen. Hierna werd de vergadering gesloten, pers, Amsterdam, Karei du Jardinstr. 9 II. WADDINXVEEN. Bij de in het koffiehuis van den heer Kwaak alhier gehouden stemming ter voorziening van een voorzitter van de polders Achterof en de Putte is als zooda nig gekozen de heer K. van der Torren J. Czn, 471ste STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 25 Mei 193G Hooge Prijzen 1000.— 120 9671 400.— 8235 10481 200— 2885 2970 5473 16851 20546 100— 2221 2532 2857 4127 5364 8713 9597 14423 15315 15980 18225 18370 18793 Prjjzen van J 70. 12 88 132 323 516 577 666 823 889 1098 1249 1450 1490 1667 1677 1727 1739 1843 1939 2136 2176 2279 2286 2413 2456 2617 2808 3042 3091 3197 3211 3476 3517 3629 3720 3751 3818 3909 3945 3959 4124 4442 4556 4588 4603 4751 4764 4793 4874 4944 5027 5113 5231 5309 5539 5544 5612 5827 5978 6013 6046 6126 6136 6323 6380 6442 6450 6484 6485 6611 6669 6756 6824 6938 7105 7185 7221 7329 7489 7494 7508 7568 7573 7855 7915 7973 8087 8099 8114 8137 8243 8281 8433 8626 8657 8682 8892 8949 8954 9055 9070 9114 9124 9162 9182 9246 9412 9611 9715 9812 9906 9916 10099 10203 10384 10456 10586 10716 10988 HOU 11167 11182 11210 11216 11261 11320 11581 11777 12058 12098 12132 12179 12240 12411 12443 12455 12529 12579 12699 12728 12825 12829 13096 13102 13116 13135 13153 13296 13311 13324 13386 13497 13502 13670 13686 13745 13995 14111 14192 14214 14250 14267 14274 14510 14551 14689 14811 14964 15089 15194 15271 15272 15539 15568 15621 15682 15742 15867 15886 15888 15903 16021 16190 16251 16644 16747 16759 16829 16834 16926 16931 17038 17095 17132 17227 17272 17277 17303 17329 17405 17415 17475 17524 17531 17611 17709 17740 17821 17833 17986 18025 18053 18264 18274 13276 18311 18440 18528 18538 18591 18599 18660 18686 18729 18795 18848 18869 18982 19027 19098 19160 19232 19241 19305 19393 19435 19741 19772 19987 20005 20071 20100 20127 20269 20273 20601 20606 20645 20808 Nieten 59 81 144 187 189 258 419 438 468 479 491 524 529 531 548 563 612 658 821 829 836 868 896 922 926 977 982 1128 1221 1242 1252 1255 1261 1264 1305 1342 1411 1473 1530 1542 1547 1557 1560 1633 1709 1738 1773 1815 1848 1850 1853 1892 1907 1947 1955 1979 2004 2024 2025 2026 2036 2044 2046 2049 2095 2119 2140 2185 2202 2251 2316 23B6 2422 2488 2513 2515 2535 2544 2577 2647 2673 2682 2748 2774 2807 2840 2848 2863 2908 2923 2930 2956 2957 2997 3003 3009 3014 3017 3056 3068 3093 3139 3203 3217 3230 3246 3263 3266 3376 3425 3501 3509 3548 3586 3626 3658 3750 3784 3814 3827 3858 3859 3889 4055 4076 4080 4153 4176 4184 4204 4214 4216 4260 4317 4318 4360 4373 4426 4434 4458 4460 4462 4467 4470 4475 4491 4504 4506 4520 4554 4613 4626 4640 4676 4688 4689 4711 4712 4727 4760 4769 4804 4806 4807 4820 4828 4829 4866 4895 4930 4942 4990 5010 5119 5142 5175 5359 5360 5371 5552 5592 5670 5695 5783 5809 5852 5858 5884 5932 5938 6945 5952 6003 6017 6020 6030 6080 6086 6088 6103 6191 6194 6286 6290 6314 6335 6463 6517 6545 6546 6606 6607 6620 6639 6712 6728 6736 6902 6977 6991 6997 7028 7067 7119 7129 7151 7219 7228 7287 7298 7348 7356 7431 7432 7509 7522 7556 7571 7574 7575 7576 7620 7638 7674 7705 7725 7733 7748 7762 7777 7778 7786 7794 7816 7961 7966 7976 8029 8089 8095 8167 8214 8254 8267 8270 8330 8371 8388 8405 8476 8493 8501 8503 8532 8567 8583 8602 8621 8652 8739 8745 8758 8761 8787 8799 8882 8886 8929 8983 8885 9009 9080 9102 9110 9145 9163 9220 9226 9278 9344 9399 9424 9441 9614 9653 9681 9706 9814 9853 9880 9942 9951 9955 10003 10023 10051 10067 10078 10109 10118 10137 10148 10160 10184 10219 10225 10246 10258 10312 10348 10386 10394 10397 10406 10411 10478 10530 10548 10572 10691 10696 10728 10740 10756 10778 10805 10822 10874 10933 10938 10940 10984 10986 11050 11063 11077 11093 11191 11207 11234 11266 11324 11351 11412 11422 11441 11446 11536 11553 11618 11627 11661 11742 11747 11749 11812 11818 11855 11892 11953 12023 12031 12052 12087 12145 12162 12195 12204 12246 12256 12285 12339: 12356 12492 12517 12527 12543 12568 12589 12610. 12688 12690 12697 12707 12742 12755 12763 12834 12887 12919 12936 13048 13074 13118 13119 13121 13132 13156 13158 13175 13199 13212 13215 13241 13295 13364 13366 13410 13459 13503 13523 13526 13644 13729 13793 13820 13821 13920 13944 13959 13978 13984 14085 14127 14169 14234 14272 14277 14330 14337 14411 14436 14490 14503 14506 145111 14529 14550 14561 14607 14610 14626 14627 14629 14636 14658 14702 14760 14768 14785 14822 1484S 14854 14875 14886 14889 14916 14954 15022 15023, 15047 15054 15061 15079 15133 15134 15141 151501 15167 15250 15260 15278 15279 15344 15383 15390 15393 15398 15451 15467 15494 15534 15543 15564 15628 15699 15701 15714 15746 15803 15804 15810 15818 15850 15853 15885 15934 16039 16066 16076 16113 16114 16124 16142 16151 16170 16196 16209. 16223 16253 16264 16266 16288 16460 16481 16490 16512 16520 16521 16524 16528 16536 16575 16584, 16611 16613 16677 16693 16720 16763 16785 1680b 16882 16920 16991 17301 17302 17306 17333 17335- 17347 17373 17449 17512 17525 17532 17544 17554 17587 17663 17767 17782 17797 17842 17927 17938 17951 17968 18090 18135 18160 18202 18217 18285 18288 18345 18356 18358 18361 13364 18365 18449 18457 18458 18536 18548 18603 18615 18706 18808 18852 1890L 18906 18932 18933 19001 19039 19102 19103 19107 19146 '9225 19231 19307 19322 19323 19428 19446 19448 19464 19470 19488 19527 19572 19577 19620 19625 19629 19658 19668 19720 19722 19765 19795 19811 19858 19874 19903 19916 19929 19937 20038 20042 20051 20105 20136 20158 20186 20246 20267 20313 20320 20324 20330 20406 20416 20432 20465 20531 20536 20557 20591 20595 20607 20628 20666 20671 20674 20719 20724 20736 20744 20747 20816 20851 20853 20865 20940 20994 Verbetering 5de klasse, 4de lijst: 18244 m. 7. 19244; 19242 m. z. 20242; 19262 m. z. 20264. Causerie van weth. Jac. van Tol. De heer Jac. van Tol, wethouder dezer gemeente, die een reis van drie maanden naar Zuid-Afrika maakte, gaf een causerie voor eenige Chr. Jeugdvereenigingen met lichtbeelden over zijn reisindrukken naar dat werelddeel. Deze causerie is zeer in den smaak ge vallen! Wij vernemen dat het ln de bedoeling van den heer van Tol ligt ook een der gelijke lezing te houden voor den pl. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Voor het loopend dienstjaar zijn de polderlasten voor den Achterofschen pol der vastgesteld op f. 18 en die voor de Putte op f. 14.50 per hectare. Een arbeider uit Gouda werd door de gemeentepolitie alhier aangehouden als verdacht van het lastig vallen van een 13-jarig meisje uit deze gemeente. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is ter beschikking gesteld van den com missaris van politie te Gouda. Aan twee leden van de Waddinxveen- sche Burgerwacht is het kruis van ver dienste uitgereikt, n.l. aan de heeren H. M. de Wilde en A. de Jong. 5—?

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7