Joetje p"" 4fe Om het kampioenschap van Nederland LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 25 Mei 1936 seconden te tellen stond, ingrèep. Op heftig appeleeren van de spelers raad pleegde hü uiteindelijk den grensrechter, die ja noch ,ee gei, waarop het doelpunt natuurlijk niet toegekend kon worden. Direct daarop was het tijd en A.S.C. was dus kampioen door beter doelgemiddelde. Aan rood-zwart onze hartelijke geluk- wenschen met het behalen van den titel. Wel-is-waar heeft zij er buitengewoon hard voor moeten vechten en blijft het resultaat tenslotte ietwat onbevredigend, maar niettemin moet worden vastgesteld dat A.S.C. dan toch twee van de vijf wed strijden tegen Ooievaars gewonnen heeft, terwij) zij er geen enkele verloor. Hetgeen duidt op een meerderheid, zij het dan een kleine, van onze stadgenooten. die o.i. geenszins kansloos zijn in de komende promotie-competitie. Een woord van hulde mag overigens niet onthouden worden aan De Ooievaars, die prachtig voor hun kans gestreden hebben en dat evenals A.S.C. gedaan hebben op zeer sportieve en prettige wijze. Er zullen weinig achtereenvolgende wedstrij den tusschen dezelfde clubs gespeeld wor den. waarbij zooveel op het spel staat als hier. en die nochtans in een dergelijken kameraadschappelijken geest worden be ëindigd V.D.S.—A.S.C. OP PINKSTER-MAANDAG. Op Pinkster-Maandag wordt te 'sGra- venhage de promotiewedstrijd V.D.S. A.S.C. gespeeld. HAASTRECHTL. F. C. 3—0. De tweede Leidsche nederlaag. De kans op behoud voor de 3e klasse is voor het oude L.F.C. tot een minimum gedaald. Er zou een wonder in deze moe ten gebeuren (wanneer men aan het re kenen gaat). Al met al gaat er door deze zeer waarschijnlijke degradatie weer een stuk voetbalgeschiedenis voor Leiden ver loren. Ook in dezen wedstrijd was het geluk niet aan de zijde der L.F.C.'ers. Haastrecht is een hard werkende ploeg met een goede achterhoede en een mld- voor die van spelverdeeling een goede op vatting heeft. O.i. speelt dit elftal beter dan Helvoetsluis. De wedstrijd werd ge leid door den heer Eversteijn. Haastrecht wint den toss. L.F.C. brengt den bal aan het rollen, en zet direct, zeer goede aan vallen op, wetende wat er op het spel staat, maar de H. achterhoede is op haar post. Ook H. zit niet stil en forceert al spoedig den eersten corner welke niets oplevert. L.F.C. verplaatst het spel en krijgt een vrije trap te nemen op den rand van het beruchte gebied, maar de keeper keert het harde schot, wat even later ook de L.F.C.-keeper even schitte rend doet bij een zelfde geval. Na plm. 30 min. een zeer goede aanval van Haastrecht. De rechtsbuiten zet voor en de goed spelende midvoor geeft met een hard schot zijn club de leiding 10. L.F.C. pakt dan wat steviger aan. Een hard schot van den L.F.C. rechtshalf ver diend bijzondere vermelding. Het wordt door den H. keeper op goede wijze ge keerd. Het spel gaat steeds vlug op en neer waarbij beide keepers er aan te pas moeten komen. Bij een aanval van H. denkt een ieder aan buitenspel van den H. rechtsbinnen, waardoor de L.F.C. ach terhoede blijft staan, wat voor den H. speler een gemakkelijke kans biedt om keeper Heuzen voor de tweede maal te passeeren. 20. Vele goede kansen om den achterstand te verkleinen zijn er voor de L.F.C.-voorhoede, maar steeds is de achterhoede van H. op haar post. Zelfs als de midhalf van L.F.C. is doorgebro ken haalt de keeper hem als het ware den bal van de schoen. Juist even voor de rust krijgt L.F.C. weder een vrije trap te nemen op plm. 20 M. afstand, maar opnieuw wordt de aan val onderbroken. Direct hierna is het rusten. Na de thee zit L.F.C. geregeld voor het H. doel maar het geluk is niet aan haar zijde. Dan op een moment heeft een H. speler een klein ongeval door een botsing opgeloopen, waardoor deze speler even 't veld moet verlaten wat voor de scheids rechter aanleiding is om het spel te sta ken totdat de speler is teruggekeerd. Hierna krijgt H. een vrijen trap vanaf de zijlijn. De rechtsbuiten zet hoog voor het doel. de bal komt op den rug van een achterspeler terecht, om daarna in eigen doel te verdwijnen, waarmede op zeer ge lukkige wijze de stand voor H tot 30 werd opgevoerd, tot zeer groote teleur stelling van heel L.F.C. en tot vreugde van al wat Haastrecht aanhangt. L.F.C. forceert nog eenige corners zonder resul taat. Herreur wordt inmiddels vervan gen. De spelers pakken ondanks den ach terstand. energiek aan, maar niets lukt, ook al omdat de H. spelers voor het mee- rendeel in de achterhoede terugtrekken. Wanneer de scheidsrechter voor de laat ste maal fluit, heeft L.F.C. haar tweeden wedstrijd verloren to deze zeer belang rijke kleine competitie. ZUIDERKWARTIER I—D.S.O. II 4—1. Van den aftrap scoort v. d, Heijden na een voorzet van Schilthuizen. Scheids rechter de la Rie annuleert dit doelpunt echter. Het spel gaat dan gelijk op. Als een achterspeler van Zuiderkwartier freekick maakt in het strafschopgebied, maakt de midvoor van D.S.O. geen fout (01). Na een half uur maakt Iterson fraai gelijk (11). Zuiderkwartier komt dan in de meerderheid, de middenlinie speelt, goed samen en Schilthuizen krijgt volop werk. Hij weet de fraaie kansen ech ter niet te benutten. Als Tasel goed door geeft naar Iterson maakt deze er 21 van. Na de rust blijft Zuiderkwartier sterk aanvallend en weet uit een voorzet van v. Hoven nogmaals door Iterson te scoren. D.S.O. komt dan goed opzetten. De achter hoede van Zuiderkwartier laat zich echter niet passeeren. Griffioen krijgt weinig te dom. Bij een doorbraak schiet Houps hard in. De keeper keert het schot niet voldoende en het is Iterson die voor de 4e maal met een fraaien kopbal het net vindt. LEIDEN—HAARLEM (ZATERDAGELFTALLEN). Een goede wedstrijd. Zaterdag speelde het L.V.B.-elftal der Zaterdagmiddag-competitie tegen het vertegenwoordigend elftal van den Haar- lemschen Voetbalbond. Het elftal van den L.V.B. dat zich vorige jaren herhaaldelijk de sterkste had getoond en ook nu favoriet is. gaf tegen de Haarlemsche gasten een goed vlot spel te zien. De bezoekers speel den in de eerste helft echter goed samen en gaven geen schijn van kans. Het L.V.B.- elftal nam het af en toe wel wat te kalm op. In de voorhoede vooral zat aanvanke lijk weinig spirit, waardoor de vele aan vallen die de goed spelende halftone tel kens opbouwde, geregeld op niets uitlie pen. Het duurde dan ook vrij lang voor dat de Leidsche midvoor Van Rijn voor het eerst het net wist te vinden 10. Bij de Haarlemmers komt er dan ook wat meer teekening in het spel doch de hechte Leidsche verdediging houdt stand. Een schitterend Leidsch doelpunt wordt ge annuleerd. In de tweede helft gaat het spel meer gelijk op. Het korte spel der bezoekers wordt nu meer met breed- en openspel af gewisseld en keeper Glasbergen moet meerdere malen in moeilijke posities red ding brengen. De L.V.B.'ers zien het ge vaar en door meer enthousiasme trachten zij het spel te verplaatsen, doch de aan vallen zijn niet meer zoo zeker en gedu rende een kwartier neemt Haarlem het spel in handen. De Leidsche verdediging is echter voor zijn taak berekend en tot doelpunten kunnen de gasten het niet brengen. Uitstekend is de druk van Haar lem doorstaan en als Leiden zich daarvan heeft losgemaakt blijft het verdere van den wedstrijd voor den L.VB., die echter ook geen kans meer ziet de score te verhoogen. Voor de rust had den L.V.B. een penalty voor een kleine overtreding der Haarlem verdediging naast geschoten. De 1—0 overwinning in dezen wedstrijd die tevens als oefenwedstrijd gold voor het tournooi van den Haagschen Bedrijfs- Voetbalbond waarin het Zaterdagmiddag elftal op 2en Pinksterdag uitkomt, was volkomen verdiend. U.V.S. II—S.V.V. III 3—3. Kranige tegenstand tegen het sterke S.V.V. De blauwwitte-reserves hebben gisteren aan den Kanaalweg in den promotie wedstrijd kranig tegenstand geboden tegen S.V.V. III, de ploeg die in de promotie competitie als de sterkste wordt aange merkt. Inderdaad brachten de bezoekers een goed elftal in het veld dat met meer dere uitblinkers een uitstekend geheel vormt en ondanks het gelijke spel thans door U.VS. afgedwongen een groote kans op promotie behoudt. De blauw-witten stelden tegenover het spel der gasten een enthousiast afbreeksysteem vergezeld van den wil om te winnen. Inderdaad gelukte het U.V.S. aan de vaak keurig opgezette aanvallen der Schiedammers het hoofd te bieden en na een 0—1 achterstand wisten ze door Beekman en Arbouw, de leiding te nemen. Ondanks de technische meerder heid der gasten ging de rust met een 21 voorsprong voor U.V.S. in. De tweede helft bracht aanvankelijk een gelijk opgaand spel. Om beurten waren de doelen in gevaar, doch de keepers konden het niet te lastige werk waarvoor zij wer den gesteld, aan. Uit een freekick bracht de uitstekend spelende middenvoor der bezoekers den stand op 2—2. U.V.S gooit er dan een schepje op en onderneemt meerdere aanvallen. De scheidsrechter constateert een overtreding in het be ruchte gebied en van der Laan plaatst den bal uit een penalty onhoudbaar in de hoek (3—2). Hard wordt aan beide zijden ge streden met het beste spel wel is waar voor de gasten doch een verdediging als een muur bij U.V.S. We rekenen al op een overwinning voor de thuisclub als S.V.V. nog éénmaal geweldig komt opzetten, van den rechtshalf belandt den bal bij den Ilijksbuiten die snel naar binnen loopt, voorzet en den linksbinnen in de gelegen heid stelt in eens en op waarlijk fraaie wijze den gelijkmaker in het net te jagen. Nog even wordt er fel gestreden, doch de verdedigingen houden stand. S. I. O. D. H—ALPHEN II 0—3, De Alphenreserve's hebben ook hun tweeden degradatiewedstrijd in een goede overwinning weten om te zetten. Ditmaal waren het de Rotterdamsche reserve's van S.I.O.D. die het onderspit moesten delven. Met deze twee fraaie overwinnin gen staat Alphen n er thans zeer fraai voor. Op het zeer slechte terrein van de Rotterdammers heeft Alphen intusschen een niet al te besten wedstrijd gespeeld. Ook de Rotterdammers waren zeer slecht, zoodat Alphen n tenslotte toch nog ge makkelijk de overwinning kon behalen. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Laars bracht S.I.O.D. den bal aan het rol len. Dadelijk nam Alphen het leder over, een aanval volgde maar het schot gaat. over. Eenigen tijd blijft Alphen het beste van het spel behouden, de schoten zijn echter te onzuiver om succes op te leve ren. Na ongeveer 15 minuten krijgt Mul der II een corner te nemen. De bal wordt door een der S.I.O.D.-spelers met de hand weggeslagen. De hiervoor toegestane straf schop wordt door G. van Leeuwen onbe rispelijk in een doelpunt omgezet. 0—1. Het blijft intusschen van beide zijden nog een rommelige wedstrijd, waarbij de gastheeren zich langzamerhand een kleine veldmeerderheid weten te veroveren. Tot de rust blijft, het een weinig aantrekke lijke wedstrijd. Na de hervatting tapt Alphen direct uit een ander vaatje, het spel wordt thans goed open gehouden, de beide vleu gelspelers Mulder en v. Leeuwen weten met hun snelle rennen en goede voorzet ten nog al eens verwarring te stichten in de Rotterdamsche defensie. Met de en kele aanvallen van S.I.O.D. weet de Al- phensche achterhoede met Goedhart aan hoofd thans wel raad. Als bij een der talrijke Alphen-aanvallen de bal bij Vrie- sekoop belandt geeft deze 'n onverwachts schot, dat in het uiterste hoekje van het doel verdwijnt. 02. Direct nadat weer is afgetrapt tracht S.I.O.D met. uiterste in spanning den achterstand in te loopen, waarbij wel eens een enkele maal verge ten wordt, dat het leder er is om getrapt te worden, met als resultaat, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt ziet een der Rotterdammers uit het veld te zen den. Toen S.I.O.D. daarna weer afzakte nam Alphen het spel geheel in handen. Tuinenburg is intusschen met v. Leeuwen van plaats verwisseld wat wel een kleine verbetering beteekent. Als v. Leeuwen den bal met een goede pass naar Tuinenburg plaats schiet deze Ineens keihard in, waarmede hij de overwinning voor zijn elftal wel een feit maakte, want spoe dig daarop is het einde daar van dezen matigen wedstrijd. INTERN. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Het eerste elftal van de Fuszball Club ..Concordia" te Goch, zal op den 2en Pinksterdag te Boskoop tegen het eerste elftal van de Boys spelen. Het vorige jaar heeft dit sterke Dultsche elftal, dat in de eerste „Gau-klasse" uit komt, eveneens een Plnkstertoer naar Hol land gemaakt, waarbij tegen eenige clubs uit de hoogere klassen van den K.N.V.B. mooie successen werden geboekt. ZUIDERKWARTIER IU—L.D.T.S.III 7—0. Zuiderkwartier speelt een klasse beter en weet dit. spoedig in eenige mooie doel punten uit te drukken. Voor de rust is het 30, door Zondervan 2 en Banning 1. Na de rust hetzelfde spelbeeld met nu en dan een doorbraak van L.D.T.S. Fransen doet op de backplaats goed werk BekooiJ, Zondervan en; Kriek maken er 70 van. De leiding van scheidsrechter v. d. Klugt was goed. SPORTMAN n—MORSCHKWARTIER I 5—1. De wedstrijd Sportman IIMorschkwar- tier I eindigde in een verdiende 51 over winning voor Sportman. SPORTMAN IV—D.S.O. III 1—4. Het begin is voor de kampioenen en spoedig nemen zij dan ook de leiding (01). Sportman geeft niet op en Zeegers maakt mooi gelijk. Nog voor de rust hgeft D.S.O. echter de leiding heroverd. Na de thee is D.S.O. overwegend sterker en drukt dit uit in 2 goals. Scheidsrechter Scheffer floot zeer goed. LUGDUNUM IX—TONA IV 4—3. De strijd ging volkomen gelijk op, de rust ging dan ook met gelijken stand in. (231. Direct na den aftrap maakte Tel- jeur gelijk (33). terwijl dezelfde speler kort. voor het einde zijn club de leiding gaf. (4—3). OM DEN TRIANON-BEKER. Morgenavond te 7 uur speelt het Leid sche Studenten elftal op het L.F.C. ter rein om den Tri r,:. on-beker tegen het Leidsch-Bank elftal:'"' Het Politie elftal heeft zich teruggetrok ken uit de competitie om den Trianon- beker, omdat ze degradatie-wedstrijden moeten spelen tegen Hilversum en Schie dam of Rotterdam Et. ORANJE BLAUW II—ELECTRO B. II 4—3 Zaterdagmiddag speelde Oranje Blauw II tegen Electro Boys II. Beide partijen wo gen goed tegen elkaar op met Oranje Blauw iets in de meerderheid. Rust 32. Na de thee doelpuntten beide partijen nog éénmaal. Eindstand 43. FEYENOORD—ENSCHEDÉ 4—1. .Het spel is nauwelijks drie minuten oud wanneer Enschedé de leiding neemt. Ger ritsen trekt er tusschen uit, zet zuiver voor, Wiegerink loopt nog even door om dan met een welgeplaatst schot Van Male te passeeren (01'. In het volgend moment krijgt Feyenoord een mooie kans om gelijk te maken, maar Barendregt maait er over heen en Ltnssen, die dan komt toesnellen, lost een vuurpeil, die hoog over gaat. Er is een kwartier gespeeld, wanneer Feyenoord gelijk maakt. Het is Kantebeen, die een mooien aanval van de thuisclub leidt. Hij plaatst den bal voor doel. Hagels en Kamst begrijpen elkaar verkeerd, waarvan Barendregt profiteert om het leer in het net te schieten (1—1). Onmid dellijk daarna is Feyenoord al weer in den aanval, maar Barendregt zoekt het doel te hoog. Feyenoord is over het alge meen iets sterker, zonder dat de verdedi ging der bezoekers het al te moeilijk krijgt. Een aan Enschedé op den rand van het beruchte gebied toegekenden vrije schop Bul trad overdreven forsch op tegen Gerritsen schiet Stegehuis rakelings langs de paal. Er wordt nog al „hard" gespeeld, zoodat het spel vaak onderbroken moet worden. Vrauwdeunt probeert het dan alleen. Hij glipt langs verschillende tegenstanders, faalt echter in de afwerking, want het schot belandt ver naast den paal. Na 38 minuten neemt Feyenoord de leiding: de bal komt van links voor doel, Kamst staat niet goed opgesteld, waardoor Vrauwdeunt het leer to; kan koppen (21). Nog geen minuut later krijgt Feyenoord even buiten het penaltygebied een vrijen schop te nemen. Van Heel plaatst den bal naar den vrijstaanden Vrauwdeunt, deze loopt nog een paar meters door en geeft vervolgens Kamst dé minste kans (31). In de laatste minuut van de eerste speelhelft, wordt Enschedé een strafschop toegewezen, wanneer Van der Heide tegen Ten Duis een overtreding begaat: Van Delden neemt de penalty, maar hij trapt juist over krui sing van lat en paal. Met onveranderden stand gaat de rust in. Na de rust zijn bij Enschedé Wiegerink en Oosterveen uitgevallen en vervangen door Huckrlede en Mulder. Direct van den aftrap krijgt Feyenoord een hoekschop te nemen. Llnssen plaatst den bal voor doel, Barendegt springt hoog op en met een kopbc-weglng is de voorsprong vergroot (41). Feyenoord onderneemt den eenen aanval na den anderen en de verdediging der Oostelijke kampioenen moet alle zei len bijzetten om de situatie te bcheer- schen. Sporadisch komt ook de voorhoede van Enschedé eens naar voren maar de hechte Rotterdamsche verdediging geeft haar weinig of geen kans. De verdediging van Enschedé zit vaak zoo in den knel, dat ze slechts ten koste van hoekschop»! redding kan brengen. Er volgt dan periode waarin Enschedé zich van de om knelling weet los te werken. Ze krijgt ee! hoekschop te nemen, waaruit Nagels de: bal hard over de lat trapt. Dan is he weer de beurt van Feyenoord, Kantcbeei komt er heel gunstig voor te staan, he schot gaat evenwel ver naast. Even late doet hij het beter, maar nu weet Kams er den bal nog juist uit te tippen. In de laatste oogenblikken krijg Feyenoord nog een kansje om den voor sprong te. vergrooten, maar Nagels slaa den aanval resoluut af. Feyenoord win dus met 41. AJAXN. A. C. 3—0. Reeds in de eerste minuut forceerden c Amsterdammers een corner op het N.A.C. doel. Blomvliet gaf zijn binnentrio eei prachtige kans, die jammerlijk gemis werd; even later ontkwam het doel de gasten opnieuw aan een doorboring. Na ongeveer vijf minuten nam hoofdstedelijke ploeg de leiding, toen een door Van Wijngaarden genomen come via den paal door Van Reenen werd in gekopt (10). Verschillende doelworstelingen vondel plaats op de N.A.C.-helft, doch het doe van Verwijmeren bleef voorlooplg voo verder onhefl gespaard. Na 20 minutei kwamen de bezoekers meer naar voren wij noteerden een goed schot van Kool] dat gestopt werd en een onverwacht schot van Van der Linden, dat tegen da hoek van het doel afsprong. Keer op kêe bestormde N.A.C. het Amsterdamsche doel de bal werd tegen den paal of over de h geschoten. In deze periode vlotte het niet al te zeel bij Ajax. Het samenspel was weer te kort het tempo te laag, en zoo bleven de be zoekers tot de rust het beste van het spe behouden. Na de hervatting beleefde het N.A.C. doel al dadelijk vele benauwde oogenbllk ken. Van Wijngaarden en Van Reenei schoten over de lat, maar na 5 minuta scoorde de centervoor na goed samenspt met Gerritsen en Mulders (2-0). Ajax bl« aanvallen en zeven minuten later schoo Van Reenen in, zoo, nadat Mulders tegel den paal had geschoten (3—0). De gasten waren daarmede ges! Het lukte hen niet, het spel in handen l nemen, en de Amsterdamsche verdedigii wees lederen N.A.C.-aanval onverbiddeli] af. Kools en Simons wisselden van plaats zonder dat dit eentg resultaat had, In tegendeel, de kansen bleven voor ii AJaxleden gereserveerd en het lag slecht aan hen, dat de overwinning niet grooler is geworden. Nu moesten zij vooral i het telkens weer falen van Van Reenen met een 30 zege genoegen nemen. UIT NIEUWVEEN. ■H9. (Ingez. Med) Nieuwveen speelde tegen Bodegraven II voor de nederlaagwedstrijden. Na 20 mi nuten wist Nieuwveen de leiding te nemen doch spoedig maakte Bodegraven uit een penalty gelijk. Een prachtige kopbal maakte den stand voor de gasten, 2—1. Een felle doorbraak van Bodegraven en de stand is 31. Nog geen 2 minuten zijn gespeeld in de tweede helft, of Nieuwveen weet den achterstand te verkleinen. Hubert komt alleen voor den keeper te staan, schiet en de partijen staan gelijk. Bodegraven laat het er niet bij zitten en voert, den stand op tot 53. Nieuwveen weet nog eenmaal het net te vinden. 45. De uitslagen van Nic Boys zijn: V DO II Nic. Boys I 2—1: Nic. Boys III—O.D.I. 2—2. ZWITSERLAND—BELG IE 1—1. VETERANENWEDSTRIJD VAN „ALPHEN". Morgenavond om 7 uur heeft op het Alphenterrein een veteranenwedstrijd plaats tusschen elftallen samengesteld uit Alphenveteranen. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen van gisteren zijn: N.V.C. II—Foreholte I 22; Foreholte II D.S.S. II 25; Foreholte a Jun V.V.L. a Jun. 15. RAYMOND BRAINE GEBLESSEERD Raymond Braine liep tijdens een com petitiewedstrijd te Praag een blessure op, die vrij ernstig blijkt te zijn. Het is de vraag of Braine op 7 Juni te Amsterdam met Sparta tegen het Nederlandsch bonds- elftal kan uitkomen. NOORD DUITSCHLAND NOORD NEDERLAND 10—1. Op het groote sportveld te Bremen heeft gisteren de 21ste ontmoeting plaats gehad tusschen de elftallen van Noord Duitschland en Noord Nederland, waarbij de Nederlandsche ploeg met, nlel minder dan 101 het onderspit heeft moeten delven, nadat de rust met 21 was inge gaan. De wedstrijd werd door twaalfduizend toeschouwers bijgewoond. Zeer matig spel van beide kanten. De achtste landenwedstrijd tusschen Zwitserland en België, welke voor 12000 toeschouwers te Bazel is gespeeld, is met een gelijk spel 11 geëindigd. De ontmoe ting was een grpote teleurstelling. Beide ploegen vertoonden nauwelijks meer dan matig spel. In het begin zag het er voor de Zwitsers hoopvol uit, want reeds in de derde minuut opende de linksbuiten Ciseri de score. Verdere successen bleven echter uit, ondanks het feit, dat de Zwitsers af erL toe In de meerderheid waren. Na de en t rust verflauwde het spel geheel. In de 26ste minuut slaagde de Belgische midden voor Capelle er in den gelijkmaker te be werkstelligen. DE PROVINCIALE WEDSTRIJDEN TE DORDRECHT. Zooals reeds gemeld vonden gisteren op het D.F.C. terrein in Dordrecht wed strijden plaats, georganiseerd door het district Zuid-Holland der K.N.A.U. Hier aan namen eenige leden van de A.V. „Hol land", alhier, deel. De 1500 meter A, werd gewonnen door van Iperen (D.O.S., Rotterdam) met op de 2de plaats Jan van Bakel („Holland - Leiden) (tijd 4 min. 27.3 sec.). Guss®n! hoven („Holland") werd vierde bij hej kogeistooten. De Hollandleden J. S®™5? en J. Jaspers, in de 400 meter, wisten hei niet tot de finale te brengen. ATHLETIEK. NEDERLANDSCHE DAMESPLOEG NAAR BLACKPOOL. Naar wij vernemén heeft de nationale technische commissie van de K.NA.U.. in overleg met de commissie voor de dames- athletiek. de "volgende ploeg samengesteld, die Nederiand zal vertegenwoordigen bii de Internationale wedstriiden. welke op 9 Juni a.s. te Blackpool worden gehouden: 60 M. hadloopen: A. de Vries (ADA)L, Mesman (AVA) en R Briejer (Brunhilde, Lelden i 100 M. hardloopen: A. de Vries (ADA) en F. Koen (ADA). 80 M. hordenloop: A. Doorgeest (ADA). Verspringen met aanloop: R. Brieier (Brunhilde. Leiden) en L. Mesman (AVA). Hoogspringen met aanloop: F Koeb (ADA) en T. Kooomans (Atalanta Gro ningen). Speerwerpen: G de Koek (ADA) Kogeistooten: G. de Koek (ADA) en B. Palm (UDA. Utrecht) Discuswerpen: A. Nlestok (AVA). B. Palm (UDA) en T. Kooomans (Atalanta. Groningen). 4 x 100 meter estafette: R. Briejer. F. Koen. A, Doorgeest en A. de vries. Reserve: L Mesman. Aan deze wedstrijden nemen ook deel damcsploegen van Engeland. Schotland, Frankrijk en Zweden. „HOU-VAST" (BOSKOOP). De vereenlgtog „Hou-Vast" te Boskoop heeft het terrein, gelegen aan den Zijde- weg naast het station gehuurd, om daar onder bekwame leiding athletlek te be oefenen. Het bestuur ls voornemens enkele «Ar®® leden In het a.s. seizoen aan verschillende groote wedstrijden te laten deelnemen. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN ALPHIA. Voor de op den 2den Pinksterdag te houden Nationale Atletiekwedstrijdenv het terrein van de Alphensche IJsoa bestaat allerwege zeer groote belangsw ling. In totaal hebben Ingeschreven vereenigingen. ,18 Tot op heden ontving men reeds inschrijvingen, die uit zullen komen 280 nummers. Vooral het damesprogr ma is zeer sterk bezet. ïmnien Ondermeer zuUen aan den starttoto» de Nat. Est. ploeg welke in Berlvn uitkomt. Voorts de bekende dames c. Ned. reeordhoudster; F. Koen, B. Pain Niesink, G. de Koek Ned. recorihouM» enz. Voor de estafette's werden ingesc ven 10 vereenigingen. .a,. mi Het geheel belooft een belangrijke te worden. g

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10