LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 18 Mei 1936 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. tort naluunuvdwtvn uit uletihof. IMIZIMIV /TUKKEN VISSCHERIJBERICHTEN. EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE-GEZELSCHAP. Bovengenoemde vereeniging gaf Zater dag in de overvolle zaal van Zomerlust een herhaling van de revue „Kijk uit, Leiden gaat vooruit", speciaal om de niet leden ook in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van deze revue. Te onge veer half negen trad de voorzitter, de heer J. v. Heuzen voor het voetlicht om allen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder de muziek, onder leiding van den heer G. Hofenk en de dames Stikkelorum en Rombout en den heer Rombout, voor het samenstellen van de tombola, waarvoor de prijsjes alle gratis waren verstrekt. Verder wenschte de voor zitter allen een genoeglijken avond toe, waarna men overging tot het spelen van de revue. Een dansje onder leiding van den heer Van Rossum, besloot dezen ge- zelligen avond. o JAARVERGADERING DER NEDERL. ORGANISTENVEREENIGING. Hier ter stede zal op Dinsdag 2 Juni de Jaarvergadering plaats vinden van de Ned. Organisten vereeniging. Het programma vermeldt o.a. bezoeken aan de Leidsche Academie en aan de Pieterskerk, waar door den organist den heer Leo Mens een kort orgelprogramma wordt uitgevoerd, gewijd aan den overleden voorzitter der vereeniging den heer Willem de Vries uit Nijmegen en ds. E. W. Schallenberg, pri vaat docent in de muziekgeschiedenis aan de Leidsche Universiteit, alsmede dr. J. Riemens, Ned. Herv. predikant alhier, de leden zullen toespreken. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de Luthersche Kerk, waar de organist de heer Hennie Schouten eenlge orgel nummers zal voordragen. Tot besluit ma ken de deelnemers een boottocht over de Kagerplassen. De commissie voor voorbereiding bestaat uit de organisten mej. C. de Haas, Hennie Schouten en Leo Mens (voorzitter der regelingscommissie o CIRCOLO JTALIANO. Zaterdag werd in de Harmonie een alge- meene feestvergadering van de Circolo Italiano gehouden, onder leiding van den heer Orlando Bergamini. Na opening door den voorzitter, den heer Bergamini werden telegrammen voorge lezen ingekomen van resp. het Itallaan- sche Consulaat en de Ambassade, waarin de consul onder dankzegging het eere voorzitterschap van de Circolo aanvaardde en de Ambassade haar goedkeuring uit sprak over het werk van de Circolo, die de Hollandsche en Italiaansche beschavingen tot elkaar tracht te brengen. Daarna werd tot bestuursverkiezing over gegaan van de Ital. en Holl. afd. der Cir colo. Tot besturusleden der eerstgenoemde afd. werden benoemd de heeren G. Can- dldo, G. Spadon, R. Olivo en A. Massaro. Voor de Hollandsche afdeeling werden ge kozen mevr. B. Veltema en de heer L. A. de Bruyn. Besloten werd de inschrijving van de tooneel- en zangclub open te stellen en per jaar 8 feestavonden te organiseeren De vergadering, die een zeer opgewekt ver loop had en zeer zeker tot de propaganda •van de ideeën der Circolo heeft bijgedra gen. werd besloten met een bal, dat de vreugdestemming er nog tot laat in den avond inhield. o BRIDGE-DRIVE „EMTÉGEES"—U.S.A. Zaterdagavond jj. speelden vertegen woordigende ploegen van U.S.A. en Em- tégcës een bridgedrive in Huize „Feenstra" Van de vier paren van elk der clubs speelden er twee in de Noord-Zuid- en twee in de Oost-West-lljn. Het aantal punten per tafel van de koppels in gelijke richting werd vergeleken. De drive had een zeer geanimeerd ver loop. Aan de verschillende tafels zaten dikwijls zeer aardige spelen, zoodat de manche-biedingen niet van de lucht waren. Aan één tafel werd o.a. vier maal drie sans gespeeld. Aan een andere tafel werd o.a. klein slem ruiten geboden, terwijl groot slem gemaakt werd. De einduitslag was als volgt: N. Z.: 1. DelfosHins „Emtégeës"), 7 matchpunten; 2. Boamanv. Til (U.S.A.). 9 matchpunten; 3. me], H. en C. de Blauw (Emtégeës», 11 matchpunten; 4. van HoltVisser (U.S.A.), 13 matchpunten O. W.: 1. v. d. Mey—Crabbendam (Em- tégeës) 7 matchpunten; 2. v. Apeldoorn— Krantz (UjS.A.), 9 matchpunten; 3. Harte- veldPrins (Emtégeësl, 11 matchpunten; 4. KramersMöller (U.S.A.), 13 match punten. Emtégeës behaalde dus een kleine over winning. Eerste-luitenant A. H. Tripplaar, van het 4e regiment infanterie alhier en toe gevoegd aan den commandant der depot- afdeeling van het korps politietroepen te Nieuwersluis, wordt 2 Juni overgeplaatst naar Amsterdam met bestemming voor commandant der onbereden onderafdee- llng van dat korps aldaar. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heelt tot de Evangeliebediening ln de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer W. F. ten Brugge Cate, cand. aan de Rijks universiteit alhier. De politlebrandweer ls Zaterdag- en gistermiddag, zonder dienst behoeven te dcsn. uitgerukt voor een tweetal brandjes, respectievelijk in de Vestestraat nr. 1 en aan de Kalvermarkt nr. 4. In beide geval len was de brand ontstaan doordat de be woners een pan met etenswaren op een petroleumstel hadden gezet en vervolgens het huis hadden verlaten. In de Veste straat was de pan van het vuur gevallen, waardoor eenlge vodden hadden vlam ge vat; aan de Kalvermarkt ontstond door de oververhitting een sterke rook ontwlk- k'i'ng. De schade was in beide gevallen van geen beteekenis. Zaterdagmiddag is de 67-jarige mej. J. M. du C. op den Stationsweg met den hak van haar schoen tusschen de tram rails bekneld geraakt, waardoor zij kwam te vallen en haar linkerenkel brak. De E. H. D. bracht "naar ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen; Maandag 11 Mei 47 volwassen perso nen; Dinsdag 12 Mei 48; Woensdag 13 Mei 49; Donderdag 14 Mei 48; Vrijdag 15 Mei 49; Zaterdag 16 Mei 49 volwassen per sonen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rust. Zooals te verwachten was, verkeeren wij thans in een periode van rust. Eerst zal in Frankrijk het nieuwe kabinet moeten optreden en zijn plannen bloot leggen, dan volgt de zitting van den Volken bondsraad. Bovendien zal Hitler's ant woord op de Engelsche vragen ook wel daarvan afhankelijk worden gesteld. DUITSCHLAND. Dc Kerkstrijd. Er wordt een actie gevoerd tegen de vereeniging tot verbreiding van het Chris telijk geloof onder de Joden. De polilie- president van Berlijn heeft de vereeniging verzocht te verklaren, dat zij zich zelve zou ontbinden, doch de vereeniging heeft daarop geantwoord ,niet het voornemen te hebben daaraan te voldoen. De evan gelische parochie te Offenbach in Baden heeft eveneens een weigerend antwoord gegeven op het verzoek der politie een lijst over te leggen van parochianen, die voor heen tot het Joodsche geloof behoorden. De strijd in de Duitsche Evangelische kerk duurt onverminderd voort. Met volledige goedkeuring van minister Kerrl trachten de partij-organisaties der nationaal-socia- listen in te grijpen in de interne kerkelijke zaken en de godsdienstige opvoeding der schoolkinderen. De kort geleden gehouden synode der opposltioneele kerk in Hessen heeft, een scherpe motie aangenomen, waarin deze pogingen worden veroordeeld Een groot aantal predikanten zijn onlangs uit hun parochies uitgewezen wegens het niet gehoorzamen aan orders der kerk- autoritelten. FRANKRIJK. Fiandin vervangen door Boncour. Flandin ls naar de Riviera vertrokken, waar hij gerulmen tijd zal blijven ln ver band met zijn gezondheidstoestand. De ministerraad heeft besloten, Boncour ln dien tijd te belasten met de waarneming van buitenlandsche zaken. Op 1 Juni, tweeden Pinksterdag, komt de nieuwe Kamer bijeen. De ministerraad besloot, de militairen, wier diensttijd begin April jj. werd ver lengd ln verband met de Rijnland-kwes tie, niet langer onder de wapenen te hou den en voor einde Mei met verlof te zen den. Hun aantal bedraagt ongeveer ne gen duizend menschappen. De H. Stoel heeft den aartsbisschop van Rouaan afgezet, wegens een overtreding der kanunnike wetten. De bisschop wei gert echter zün paleis te verlaten, het geen een moeilijke situatie schept. De mobiele garden hebben nabij Saar- gemund een lid van de S.S. uit Saar- bruecken gearresteerd, die bij de achter volging van een Duitsch burger tot op Fransch grondgebied was doorgedrongen. Beide Duitschers zijn ter beschikking van de bevoegde autoriteiten gesteld. 1o ENGELAND. De bewapening. De Britsche minister voor de coördinatie van de defensie^ sir Thomas Inskip, heeft voor het Britlsü Legion een redevoering gehouden over de Engelsche bewapening. Hierin zeide hij o.m. ten aanzien van het den laatsten tijd veel besproken recrutsn- vraagstuk, dat het den Engelschen niet ligt een groot staand leger te onderhou den. Ook heeft Baldwin beloofd, dat tijdens zijn premierschap geen algemeene dienstplicht zou worden ingevoerd. Men zal dus andere middelen te baat moeten nemen om de noodige strijdkrachten op de been te brengen. Het ware te wenschen, dat men in alle rust over dit proleem eens nadacht. Spr. wil zich niet inlaten ln een strijd met de pacifisten. Men moet echter eens kijken naar de uitgebreide handels wegen van het rijk. die beschermd moeten worden en naar de verplichtingen van Engeland, die van jaar tot jaar toenemen. Bovendien heeft Engeland zekere ver plichtingen jegens andere volken en jegens den Volkenbond. Hoe moet men die ver plichtingen nakomen? Spr. geloofde, dat ieder er mee zal inr'-mmen, wanneer hij zei. dat iedere Engelschman evenals in 1914 bereid moet zijn verantwoordelijk heden op zich te nemen. Het beste, wat Engeland voor de wereld kan doen, is er voor zorg te dragen, dat de Engelschen van 1936 denzelfden geest toonen als van 1914 tot 1918. o POLEN. Defensie-versterking. Een der voornaamste plichten van het nieuwe kabinet zal zijn de versterking van de nationale defensie. Groote werkzaam heden in dit opzicht waren reeds lang be raamd met het oog op de werkloosheids bestrijding, doch de vorige regeering had hiertoe de noodzakelijke flnancieele maat regelen niet weten te treffen. De nieuwe regeering evenwel, die op het leger steunt, zal de actie van den vice- president van het kabinet en minister van financiën, Kiatkowskl, die streeft naar stabilisatie en uitbreiding van het credlet, krachtig steunen. Sedert de bezetting van het Rijnland door de Duitsche troepen ls de propaganda in Polen ten behoeve van de nationale ver dediging ten zeerste toegenomen, terwijl I pogingen in het werk worden gesteld, om de geheele bevolking voor deze kwestie te interesseeren. Onlangs nog hebben de arbeiders van een wapenfabriek te Warschau het leger honderd mitrailleurs en 50.000 granaten aangeboden. Onderofficieren en de liga voor lucht- defensie hebben achttien vliegtuigen en dertig zweefvliegtuigen geschonken, terwijl werklieden van een fabriek voor optische instrumenten 10.000 extra arbeidsuren hebben aangeboden. De ambtenaren van het ministerie van binnenlandsche zaken hebben onder elkander gecollecteerd voor den aankoop van een vliegtuig, terwijl ver scheidene kranten inschrijvingen openden. GRIEKENLAND. Tsaldaris overleden. De vroegere minister-president Tsalda ris is Zaterdagnacht aan congestie over leden. Vrijdagavond had Tsaldaris nog een bijeenkomst van de parlementaire com missie bijgewoond. Omstreeks midder nacht had hij zich in goede gezondheid te bed begeven, doch tegen 1 uur kreeg hij een hevige hoestbui en klaagde hij over benauwdheid. Een half uur later verloor hij het bewustzijn. De in allerijl ontboden geneesheeren konden nog slechts den dood constateeren. Zoodra het bericht van het overlijden van Tsaldaris bekend geworden was, be gaven talrijke afgevaardigden zich naar het sterfhuis. Ook de koning heeft de fa milie van den overledene zijn deelneming betuigd. De begrafenis zal morgen op staatskosten geschieden. Tsaldaris met echtgenoote. Tsaldaris is in 1868 te Kamarios bij Co- rinthe geboren. Na aan Grieksche, Duit sche en Fransche universiteiten in de rechten te hebben gestudeerd, begon hij in 1910 zijn politieke loopbaan als afge vaardigde van Corinthe. In 1915 werd hij minister-president. Toen Venizelos in 1917 aan het bewind kwam, werd Tsaldaris verbannen, doch in 1920 speelde hij weer een rol in het politieke leven. Verschil lende malen was hij minister. In 1932 vormde hij met Kondylls en Metaxas een rêgéering, die door Venizelos ten val wérd gebracht. In Maart 1933 kwam hij op nieuw met Kondylis aan het hoofd der regeering, doch in October van het vorige jaar trad hij af. Tevens is onverwachts overleden aan een hartaanval generaal Paraskevopoelos, ale eertijds tijdens den oorlog in Klein- Azlë opperbevelhebber was. OOSTENRIJK. De regeeringswisseling. Mussolini heeft in hartelijke bewoordin gen geantwoord op het telegram, waarin de Oostenrijksche bondskanselier dr. Schuschnlgg hem de kabinetswijziging mededeelde. Het antwoord-telegram van den duce getuigt van vertrouwen in Schuschnigg en in diens politiek. Het ontslag van Star- hemberg heeft blijkbaar geen verkoeling gebracht in de Italiaansch-Oostenrijksche betrekkingen. .,Ik geef U opnieuw de verzekering", al dus de duce, „van mijn gevoelens van eerlijke vriendschap én bied U mijn op rechte wenschen aan voor het welslagen van uw werk. De trouw, die gij hebt betuigd aan den geest van het pact van Rome. ls een der hoeksteenen van de politiek der fascis tische regeering." In gezaghebbende kringen werd op de vraag omtrent den waarschijnlijken da tum der ontwapening van den Heimat- schutz de meening uitgesproken, dat deze binnen zeer korten tijd zal geschieden. Bij de leiding van den Helmatschutz legt men nadruk op het feit, dat Baar- Barenfels een waarborg biedt voor een goede regeling tusschen de regeering en de Helmwehren. Het ls niet zonder belang, er aan te herinneren dat vorst Starhemberg, toen hij in zijn jongste rede verklaarde „dat men over zijn lijk zou moeten gaan, om de Heimwehren te ontwapenen" er zelf aan toevoegde: „Zoolang er geen militie georganiseerd zal zijn". Het probleem valt dus terug te bren gen tot een versnelde organisatie der mi litie en langs dien weg heeft Schuschnigg zich zijn nieuwe taak opgelegd. Te Weenen is het „freiwillige Schutz- korps" reeds ontbonden. Na een vergadering die onder leiding van vice-kanselier Baar Barenfeis stond, hebben de Helmwehrleiders een telegram aan Starhemberg te Rome gezonden, waarin zij verzekeren dat zij hem onvoor waardelijk blijven gehoorzamen. Starhemberg heeft te Rome een bezoek aan Mussolini gebracht. UIT HET VERRE OOSTEN. Het Japansche leger beveelt! Het Japansche leger heeft besloten, dat voortaan slechts generaals, die tot het actief dienende leger behooren, tot mi nister van oorlog kunnen worden benoemd. Volgens het blad „Asahi" zal hierdoor het gezag van den minister van oorlog te genover het leger, en tegenover de regee ring worden versterkt. Van Russische zijde wordt opnieuw gewag gemaakt van een grensincident. HET BRITSCHE KABINET BIJEEN. LONDEN. 18 Mei. (Reuter/A.N.P.). Het kabinet is bijeengekomen, teneinde kennis te nemen van het rapport van den minister van buitenlandsche zaken Eden over zijn besprekingen met verschillende staatslieden te Genève en Parijs. ui o DROEVIG SLOT VAN TROUW PLECHTIGHEID. WASHINGTON, 18 Mei. (Stefani). Te Youngstown is een auto, waarin een bruidspaar en de ouders hiervan gezeten walen, die van de trouwplechtigheid terugkeerden, op een overweg door een trein gegrepen. Alle inzittenden van de auto werden gedood. STRIJD TUSSCHEN TWEE DORPEN OP KRETA. ATHENE, 18 Mei. (D.N.B.i. Tusschen de inwoners van twee dorpen op het eiland Kreta, waartusschen reeds lang een geschil over een weideplaats bestond, is het tot bloedige botsingen gekomen. Drie dooden en 7 gewonden bleven op het slagveld achter. o POLITIEKE MOORD IN POLEN? WARSCHAU. 18 Mei (D.NB.). Te Sanlslau (Oost-Galicië) is de plaatselijke voorzitter van den bond van reserve- officieren en van den bond van leden van de vroegere geheime militaire organisatie van Pilsudski „P. O. W." door een onbe kend gebleven dader op straat dood gestoken. o ARABIEREN WILLEN GEEN GEDEELTELIJKE OPLOSSING AANVAARDEN. CAIRO, 18 Mei (Reuter). De Britsche hooge commissaris heeft met de Arabische leiders een onderhoud gehad en hun ver schillende plannen voorgelegd, die ten doel hebbent de Joodsche immigratie te beper ken. Het schijnt evenwel, dat de Arabieren vastbes oten zK*- ieder gedeeltelijke oplos sing van het conflict af te wijzen en zich tot het uiterste zullen blijven verzetten tegen elk voorstel, waarbij de' Joodsche immigratie niet geheel wordt stopgezet. Te Jeruzalem ls de toestand tot het uiterste gespannen. De Joodsche politie heeft bevel gekregen, zich niet op straat te begeven, daar men incidenten vreest. zoo metöan kwvstivxijn uUhout.ca'Md.e.d.Aiss&Ms DUBBELE AREHD 3830 PALESTINA, Nog steeds onrust. In den nacht van Zaterdag op Zondag duurden de onlusten voort. Vooral in Tel Aviv en te Jaffa is de toestand gespannen. In de laatste stad zijn bij botsingen drie Joden gedood en twee gewond. Te Haifa hebben de brandstichters hun luguber be drijf hervat; in de havenwijk ls aanzien lijke schade aangericht. Te Jeruzalem is een Oostenrljksch chris ten vermoord gevonden. De bladen verklaren, dat het vertrouwen der Joden ln de mandaatsregeering zwaar geschokt is, aangezien zij haar toezegging van bescherming van leven en eigendom niet heeft nagekomen. De leider der Arabieren, Hassan Sidky Dajani, heeft tegenover buitenlandsche journalisten een verklaring afgelegd, waar in hy ten stelligste ontkende dat de Ara bische beweging door nationaal socialisten of Italianen wordt gefinancierd. Naar hij verder verklaarde, was het een plaatse lijke strijd tegen de politie der mandaat- regeering. Hij voegde er aan toe, dat de Arabieren, Indien zij even sterk waren ge weest als Japan, Italië of Duitschland zelf hun rechten van den Volkenbond zouden hebben genomen, thans was het hun ech ter een troost, dat de Volkenbond op het oogenblik bezig was ineen te storten. Da jani sloeg verder voor dat Groot-Brittan- nië een verdrag met de Arabieren zou sluiten op grond van weder- zijdsche gelijkheid. De Arabieren zullen hun staking voortzetten, totdat hun elschen voledlg zijn ingewilligd. Niets zal hen daarvan afbrengen. Doch de Joodsche immigratie wordt niet stopgezet! De Hooge Commissaris zal he den de lijst teekenen, waarbij 4000 Joden het eerste half jaar zullen worden toege laten. De gemeentelijke vuilnlslieden zijn te Jeruzalem in staking gegaan, en in ver band hiermede maakt men zich bezorgd over de gevolgen hiervan voor de gezond heid in de stad. o VEREENIGDE STATEN. Versterking luchtmacht. Roosevelt heeft een wet onderteekend1 ter vergrootine van de militaire uitgaven met 572>/i mi'.lloen dollar. Dit zal het mogelijk maken 565 nieuwe vliegtuigen te bouwen en nog 18000 man voor het leger te Tecruteeren. o ZUID-AMERIKA. Omwenteling in Bolivia. In Bolivia heeft het leger de regeering verdreven en zich van de macht mees ter gemaakt. Het militaire garnizoen ln de hoofdstad schaarde zich aan de zijde der stakers en president Sorzano werd af gezet. Luitenant-kolonel German Bulech heeft voorlooplg de macht in handen ge nomen. doch men verwacht vandaag ko lonel Toro, die in den Chaco vertoefde en die het presidentschap der republiek op zich zal nemen. Er is een nieuwe regee ring gevormd, die verklaard heeft, alle in ternationale verdragen te zullen eerbie digen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.)i Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. NIEUWE HARING. Katwijk a. Zee. 15 Mei '36, Mijnheer de redacteur: Verzoeke beleefd opname van het onder, staande, bii voorbaat mijn dank. in uw blad van gisteren schrijft de heer Spieren, burg onder ingezonden: dat hij zich ge noodzaakt ziet het Leidsche publiek te waarschuwen tegen het zeer groote gevaar dat er frauduleus zeer veel oude voor (nieuwe haring verkocht zal worden. Het geen voorheen door den keurmeester be dwongen werd, zal thans voor den keur meester uit Haarlem niet gaan wegens onbekendheid met de knoeiers. Dan toont hij ons een middel waaruit we kunnen constateeren dat we werkelijk de nieuwt hebben, en tot slot schrijft hij: Alleen de bonafide vlschzaken. in deze gemeente zullen het niet Wagen, u oude voor nieuwe haring te vérkoopen. Nu zou ik genoemden heer willen vra gen: zijn deze gevallen van frauduleuze verkoop u bekend? Zoo ja dan deed u beter deze bedriegers aan de kaak te stellen en zoo niet. probeer dan niet alle handelaars verdacht te maken, want dat doet ge thans. Geachte heer: kunt u mii ook zeg gen wat de keurmeester uit Haarlem meer zou kunnen doen dan zijn voorganger? Deze keurde altijd mijn haring n. 1. naar kwaliteit (of het oude waren of nieuwe) of dacht u dat hij mee ventte? en keek oi ik een oude voor nieuw verkocht? Neen geachte heer indien ge werkelijk uw stad- genooten van dienst wil zijn. raad hua dan aan. alleen de betere soort te koopen, onverschillig of die ook een cent duurder is. dan krijgen de knoeiers geen kans. en heusch waaide heer een Leidenaar kan ibest een oude van nieuwe onderscheiden, daar hoeft u ze het oog niet voor te laten zien. Dat zien ze aan de haring wel, en tot slot vraag ik u: zijn er in de stad ook niet-bonafide vischzaken? Ik zou haast meenén van wel omdat u enkel schermt met de bonafide en knoeien die dan ook? of is iets anders uw drijfveer? Indien het u de moeite waard was u te overtuigen, ge zoudt versteld staan, hoeveel bonaiide handelaars er. buiten uw bonafide vlsch zaken. dag in dag uit. en dat al jaren lang. in uw stad rondloopen en trachten oo een eerllike wijze het publiek van haring (nieuwe) te voorzien en die het vertrouwen van dat. publiek gekregen heb ben door altijd de beste waar te leveren (doch die dat weer gauw verliezen zouden door uw onjuiste voorstelling). U mijnheer de redacteur dankzeggend voor de plaatsing: C. v. d. PLAS Secr. Varkevisserstr. 156 Katwijk aan Zee. IJMUIDEN, 18 Mei 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG., f. 0.52—0.33; Griet per kist van 50 KG. f. 17—8.50; Tongen per KG. f. 0.53—0.32; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 25—23; Middelschol per kist van 50 KG. f. 18—14; Zetschol per kist van 50 KG. f.17—13; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 142.10; Schar per kist van 50 KG. f. 4—2.60', Tongschar per kist van 50 KG. f. 14—8,50; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 4.90—1.70. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 60 KG. f. 12.50—8; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 11.50—6; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 18.50—5.90; Gullen per kist van 50 KG. f. 10—4; Lengen per stut f. 0.55—0.35; Heilbot per KG. f0.900.82, Wijting per kist van 50 KG. f. 5.60—2.60, Koolvlsch per stuk f. 0.22; Makreel pe" kist van 50 KG. f. 9.20—1.70; Groote hate f.36; Grootmlddel hake f.41; Kleinmiddel hake f.13; Kleine hike f. 7—6.90. Aangekomen 10 stoomtrawlers: RO. 48 met f.1320; IJM. 19 met f.1700, IJM. 15 met f.1590; IJM. 77 met 1.980, IJM. 183 met f.1470; IJM. 103 met f.760, IJM. 42 met f.520; IJM. 26 met f.2160, IJM. 196 met f.1680; IJM. 2 met f.1360, de Deensche kotters E. 45 met f.331; 157 met f. 260. En de loggers: IJM. 204 met f.280; KW. 48 met f.260, KW. 169 met f.230; KW. 106 met f-260- KW. 60 met f.230; KW. 3 met f.280. KW. 75 met f.320; KW. 162 met f.210. KW. 175 met f.230; KW. 89 met f.230, KW. 178 met f.260; KW. 177 met f.240. KW. 112 met f.190; KW. 27 met f.180; KW. 135 met f.200; KW. 153 met f.240, KW. 46 met f.240: KW. 105 met f.230, KW. 104 met f.240; KW. 42 met f.370; KW. 110 met f.350; KW. 95 met f.26U, KW. 167 met f.190; KW. 33 met f.220; KW. 14 met f.180; KW. 147 met f.250, KW. 149 met f.270; KW. 51 met f.490; KW. 18 met f.180; KW. 35 met f.210. KW. 155 met f.550; KW. 134 met f.230, KW. 65 met f.200; KW. 41 met f.520, KW. 29 met f.320; KW. 78 met f.OBO, KW. 101 met f. 500. (Niet officieel). Binnengekomen Zaterdag te Viaardin- gen: KW. 127 met 85 kantjes van zes schepen; VL. 197 met 40 kantjes van schepen; Maatjesharing klein f-»' f. 104: maatjesharing groot f.5l.'f f. 65.50. Binnengekomen heden te Vlaardingen. KW. 57 met 151 kantjes van verschillend schepen; KW. 8 met 156 kantjes: SUi- 198 met 100 kantjes; SCH. 13 met kantjes. Binnenkomend 4 schepen maat)» haring klein en jong 5260; maatje haring groot en jong 52—54; maatjes haring groot (ouder) 2526. Alles per tOT' Automobilisten, geeft "Heen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur oh tijdverdrijf.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2