77«te Jaargang MAANDAG 18 MEI 1936 No. 23357 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel vdot advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden J- portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. ZILVEREN JUBILEUM. Van den heer B. C. J. v. Ommeren. Zaterdag j.l. vierde de heer Van Om meren zijn zilveren jubileum als commis saris van de Spaarkas van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, waarvan hij sinds 1931 mede het voorzitterschap be- ileedt. Tijdens de door den heer Van Ommeren san zijn mede-commissarissen aangebo den lunch in het hotel „de Mallejan" te Vierhouten op de Veluwe, heeft de heer H. de Nie den heer Van Ommeren dank gebracht voor de gedurende die jaren als zoodanig aan de gemeenschap geheel be-' langeloos bewezen ideëele diensten. Namens commissarissen bood hij den jubilaris als herinnering aan dezen stra- lenden feestdag een zilveren sigaretten koker met inscriptie aan. waardoor de heer Van Ommeren ten zeerste was ge troffen. 35-JARIG JUBILEUM BIJ T. EN D. Van Mej. S. Kalkhoven. Heden herdacht mej. S. Kalkhoven het feit. dat zij 25 jaar geleden in dienst trad lis fabrieksmeisje bij de Fa. Tieleman en Dros hier ter stede, waar zij sedert vele jaren in de huishouding werkzaam is. Vanmorgen werd de jubilaresse, die per nto van huis was gehaald, in een der talen hartelijk toegesproken door den Ser J. Seller, chef der afdeeling. Spreker liet zijn gelukwenschen verge eld gaan van de aanbieding van een blij- Tend aandenken in den vorm van een keurige stoel en een plant. Daarna werd zij in het privé kantoor .entboden en ook daar werd zij hartelijk toegesproken door den heer H. H. Tiele man. die haar namens de directie een enveloppe met inhoud aanlbood. Nadat mej. S. Kalkhoven de beide spre kers en voor de blijken van waardeering had bedankt, was men in de gelegenheid le jubilaresse persoonlijk geluk te wen- schen en bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. ADRES VAN DEN VERHUURDERSBOND. Aan den gemeenteraad. Aan den raad van de gemeente Leiden s onderstaand adres gezonden Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: De Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken. gevestigd te Leiden, aan de Oude Vest no, 11a. alhier. dat hii heeft kennis genomen van het bij Owen Raad ingediende voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen ouder Ing. Stuk. no. 73. betreffende het aanbrengen van borden etc. dat hij erkent den socialen plicht van den eizenaar om aan de hier'oedoelde voor- beningen in het algemeen belang gevor derd geen onnoodige moeilijkheden in den weg te leggen. dat dit echter niet zoo ver mag gaan. dat de eigenaar hierdoor voor door hem biet gewilde of veroorzaakte uitgaven komt te staan dat het voorgestelde artikel III wijzigen de art. 46 van bedoelde verordening blijk baar ook wel alleen de strekking heeft een Blicht tot gedoogen in het leven te roepen en dus ook inderdaad de bedoeling heeft den eigenaar geen finantieele lasten op te tegen, dat adressant echter deze bedoeling ter voorkoming van later misverstand of in- taDretatieve moeilijkheden wei gaarne ook biet evenveel' woorden in dit artikel zag Vastgelegd. dat dit zonder veel moeite kan gebeuren door in de le alinea van dit artiel achter de woorden „verplicht te gedoogen" in te voegen de woorden „buiten geldelijk be swaar zijnerzijds". dat adressant Uwen Raad dan ook wel verzoekt om dienovereenkomstig het voor gestelde artikel aan te vullen, t Welk doende enz. w.g. J. ZITMAN. voorzitter, w.g. P. T. DE JONG, secretaris. DE TREINENLOOP MET HEMELVAARTSDAG. Door de Ned. Spoorwegen zullen Hemel- tartsdag twaalf extra voortreinen tus sen Amsterdam en Rotterdam worden ""le-egd, terwijl alle treinen versterkt worden. Bovendien zal er een groot tatal goedkoope treinen loopen en extra- Vfflen voor vervoer van gezelschappen, trii „?e voornaamste staitioirs zullen extra viustellen gereed gehouden worden, om ^buitengewone drukte dienst te kunnen Dp de lijn LeidenWoerdenUtrecht i"1 êeen extra treinen loopen. maar jT™ de treinen met het oog op het ver van gezelschappen versterkt worden. VEERTIG JAAR BESTUURSLID. De heer A. Couvée. Het bestuur van de Ver. voor Chr. On derwijs schrijft ons: De Vereeniging voor Christelijk Onder wijs hier ter stede, een der oudste schooi- vereenigingen in ons land, die in 1933 haar tachtigjarig bestaan mocht herden ken, heeft al veel bestuursleden zien ko men en gaan, zoodat het zelfs in haar 'kring geen ailedaagsch feit is, dat een be stuurslid 40 jaar in functie blijft. Dit voorrecht is de vereeniging toege komen in haar tegenwoordigen lsten pen ningmeester, den heer A. Couvée, die des wege door den voorzitter ds. M. J. Pun- selie, in een bestuursvergadering werd toegesproken. Deze memoreerde de ver diensten van den jubilaris, zijn liefde voor de zaak van het Christelijk Onder wijs, zijn trouw en nauwgezetheid voor zijn werk en de groote waarde van zijn adviezen, daarbij de bede uitsprekende, dat de Heer nog eenige jaren mocht toe voegen aan zijn werk ten bate van het Leidsche Christelijk Onderwijs. De secretaris, de heer P. J. Fontein, las vervolgens uit de notulen van de verga dering van 15 Mei 1896 de woorden voor, waarmede de toenmalige voorzitter, de bekend ds. De Wolff, den heer Couvée had geïnstalleerd en constateerde, dat de toen uitgesproken verwachtingen in ver vulling zijn gegaan. De heer Couvée, de sprekers beantwoor dende, zeide, dat hem bij al zijn werk voor de Vereeniging steeds voor oogen had ge staan het woord uit den brief, waarin hem zijn benoeming werd medegedeeld, dat het voor hem een eer moest zijn, te mogen medewerken in den arbeid voor het Koninkrijk Gods. Deze woorden zijn hem een aansporing geweest om zijn werk van ganscher harte te doen en God heeft hem daartoe bij voortduring lust en kracht gegeven. Na deze korte plechtigheid werden de bestuurszaken ter hand genomen en af gedaan. Zaterdagmiddag ontving de jubilaris te zijnen huize de hoofden en het andere onderwijzend personeel der tien scholen, die reeds van hun belangstelling hadden blijk gegeven door het zenden van bloe men en een geschenk, vergezeld van een herinneringsalbum. Het oudste hoofd, de heer Zandee. dankte den penningmeester voor de een voud en hartelijkheid, waarmee hij allen tegemoet kwam en voor de groote zorg, die hij steeds toont zoowel voor het on derwijs, als voor de materieele belangen van de scholen en van het personeel. De voorbereidende scholen zonden cenige kinderen, die twee aan twee een gelukwensch brachten, vergezeld van bloemen en fruit. In de morgengodsdienstoefening van j.l. Zondag in de Marekerk herdacht ds. Punselie in zijn gebed dit feest en dankte hij God voor den zegen aan de Vereeni ging geschonken. Hoewel de viering van dit jubileum ge heel tot den kring van bestuur en scholen beperkt bleef, mocht toch een kort verslag niet achterwege blijven ais een uiting van de dankbaarheid, die ons vervult, voor de vele en goede diensten, welke de heer Couvée aan het Christelijk Onder wijs in Leiden heeft bewezen. SLOTBAL EVERT CASTELEIN Een vroolijk dansfeest. In den foyer van de Stadsgehoorzaal vond Zaterdagavond het slotbal olaats van den winterdanscursus van den heer Evert Castelein. Hoe populair het dansen hier in Leiden is. werd wel bewezen door het groot aantal aanwezigen waarvan, dat durven we wel met zekerheid te zeggen, er zich geen een ook maar een oogenb'ik heeft verveeld. Door de leerlingen der school werd een tap-dans-demonstratie gegeven, die zoo in den smaak viel. dat de heer Castelein genoodzaakt was zijn leerlingen de dans tweemaal te laten uitvoeren. Voorwaar voor leeraar en leerlingen een groote voldoening. Voorts demonstreerden de heer en mevrouw Castelein een slow- foxtrot in imperial style en ook dit num mer oogstte grooten bijval. Aan de leer lingen van den heer Castelein. die de vorige week het examen voor den alge- meene Nederlandschen Danssportbond had den afgelegd werd een diploma van dien bond uitgereikt. Als dank aan den heer Castelein boden de leerlingen hem bij monde van den P. L. Berbé een pick up met motor aan. ter wijl mevr. Castelein werd vereerd met een fraaie mand bloemen. Tot drie uur in den nacht heeft dit vroolijke feest, waarop „The blue Rhythm Boys" en „The Marinueci's" de muziek ver zorgden. geduurd! Een mooier slot van de cursussen heeft de heer Castelein zich moeilijk kunnen denken! ORGELBESPELING MEJ. CORNÉLIE M. DE HAAS. 40 jaren organiste der Waalsche Kerk. Het was tijdens een vriendelijk gestemde middagure in de Waalsche Kerk, dat mej. Cornélie M. de Haas een haar getrouwe groep luisteraars heeft doen genieten van een orgelbespeling met medewerking van het. koortje dier kerk, zulks in verband met haar 40-jarig organistschap en het 25-jarig bestaan van het Waalsche kerk koor. In een met smaak en klaarblijkelijke liefde samengesteld programma heeft mej. de Haas ons van correct en verdienstelijk voorbereid orgelspel doen genieten en daarbij het duidelijke bewijs geleverd een organiste te zijn, die muzikale voldoening kan schenken, ook in opgaven, die buiten het kader der gebruikelijke begeleidingen tijdens de diensten vallen. De sfeer van deze orgel- en zanguitvoe ring, die plaats vond op een wel wat onge woon uur, was een aangename en vervuld van vriendelijke gedachten voor haar. die zooals wij allen gezamenlijk in het Em. Bach's koraal gezongen hebben, gedurende zoo vele jaren voikomen beantwoord heeft aan het „Donne-moi de faire avec joie, mon humble tache d'ici bas". Zeker: wellicht een „bescheiden taak" heeft zij vervuld, maar een waardevolle, ter geestelijke Opheffing van de kerkgan gers, die steeds door de toewijding en het ernstig opvatten van de voorname laak dezer beminde organiste getroffen worden, zoo ook op dezen middag. Het koortje, dat over goede stemmen mag beschikken, heeft zich met overgave in dienst gesteld, om het spel van Mej. de Haas op gelijkwaardig niveau te om lijsten. Zonder twijfel hebben zoowel de orga niste als de zangeressen en zangers ons den indruk gegeven, dat het bestuur der Waalsche kerk met zijn „muzikale afdee ling" eer kan inleggen. Een programma, waarin de namen van Joh. Seb. en C. Ph. Em. Bach, van Mozart, Handel en Beet hoven, tenslotte van minder bekende com ponisten als Dubois, Rudnick en Courtois vertegenwoordigd waren, getuigde op zich zelf reeds van een zpiveren opzet. Door een eveneens zuivere uitvoering verkreeg het 't cachet van een muzikale meditatie, die het auditorium kon boeien. Mej. de Haas moge evvan overtuigd zijn, dat velen haar „bescheiden taak" hoogelijk waardeeren: gelijk het orgelspel voor haar- zelve stellig een groote voldoening zal zijn, zoo is het luisteren daarnaar voor haar ge trouw gehoor een onmisbaar onderdeel der prediking, die door de kunde van deze or ganiste te treffender wordt. Moge mej. de Haas dan ook nog langen tijd haar muzi kale gaven aan de Waalsche Kerk blijven wijden Het geslaagde en devoot gestemde con cert ging gepaard met een schaaleollecte ten bate der Braille-muziekbibliotheek voor organisten: een edel doel, dat niet genoeg belangstelling kan verdienen! LEIDSCH STUDENTEN TOONEEL. Door het Leidsche Studenten Tooneel zal op Donderdag 28 Mei in den Schouwburg opgevoerd worden Pilatuspas uit het Duitsch van Curt Goetz. R.K. SPORTVER. „DE BATAVEN". De lustrumviering. Het eerste lustrum der Bataven werd gistermorgen geopend met een plechtige Algemeene Communie en een algemeen ontbijt, waarbij het woord o.a. werd ge voerd door kapelaan Schrama, geestelijk adviseur der Bataven. Op het R.K. Sport park „Haagweg" werd 's middags een ge- costumeerde voetbalwedstrijd gespeeld en een geringe belangstelling was de eenige donkere zijde van dezen middag. De aan wezigen hebben echter volop genoten van wat men voetbal noemt, doch dikwijls meer op korfbal of rugby leek. Voor de „Circus Revue" in de Burcht zaal bleek een groote belangstelling te bestaan: reeds vroeg in den avond was de zaal geheel bezet. Na den vlaggengroet opende de voorzitter, de heer v. Teylingen den avond met een welkomst woordje in het bijzonder tot de geestelijke, vereeni- gings- en district adviseurs, waarna hij het lief en ieed der Bataven in de afge- loopen vijf jaren memoreerde. Het pro gramma, waarin het aan variatie niet ontbrak, werd afgewisseld door muziek van de „Notenkrakers", die er den gehee- len avond de juiste stemming in hebben weten te houden. Na de pauze werd een klucht „Een spook op manoevres" op ver dienstelijke wijze naar voren gebracht. Kapelaan Schrama en Rector Beune spraken nog enkele propagandistische woorden voor de R.K. Sport in Leiden. Na afloop bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen onder leiding van den heer E. Castelein. De Bataven kunnen terugzien op een uiterst geslaagde lustrumviering. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: H. Ph. J. Hoppezak, Rapenburg 17, Lei den. Kapper, winkel in parfumerieën. De zaak is d.d. 1 Mei 1936 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Hoppezak en Co. (Beper kende Bepalingen). Vennooten: Wed. M. M. A. HoppezakKnalmarm en G. Rös- man*. OPLEIDINGSSCHOOL VOOR GYMNASIUM EN H.B.S. AAN DE BOOMMARKT. Ouderavond. De voorzitter de heer Hokkeling opende de vergadering met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen, in 't bijzonder den inspecteur van 't LO. den heer Baak en diens echtgenoote, die deze vergadering bijwoonden. Na de opening werd het woord gege- van aan de secretaresse voor het lezen der notulen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens nam de heer Heydemann voorzitter van de O.C. het woord, die er vooral nog eens op aandrong het contact tusschen ouders en 't onder wijzende personeel nog hechter te maken. Daarna gaf hij den heer Hokkeling, het hoofd der schooi, het woord die een cau serie zou houden over „Welke school na 't zesde leerjaar?" Spr. begon met uitdrukking te geven aan 't feit dat vele ouders de inrichtingen van 't middelbaar onderwijs niet genoeg kennen en dit was de reden van de keuze van het onderwerp van zijn lezing. Deze school, een opleidingsschool heeft 6 leer jaren. In deze jaren blijkt dan of het kind geschikt is de een of andere inrich ting voor middelbaar onderwijs te volgen. Dan komt de vraag waar moet mijn zoon of dochter heen? En duidelijk geeft hier de spr. antwoord op. Er bestaan gevallen van twijfel aan geschiktheid, gevallen van ongeschiktheid of van geschiktheid en dit zijn feiten waarmee men wel degelijk rekening moet houden. Zakt 't kind bij het toelatings examen, wat dan aan te vangen? Doublee- ren van de 6e klasse of over gaan naar de U.L.O.? Dit laatste wordt veel toegepast, omdat 't kind het dikwijls heel onaange naam vindt een klas te doubleeren. Men laat zoo'n kind na een jaar U.L.O. weer examen doen voor de gekozen inrichting en dan dikwijls met meer succes. Over inrichtingen als Gymnasium en H.B.S. mag niet te licht gedacht worden, want kinderen met goede cijfers op de lagere school maken dikwijls slechte cijfers in de eerste klasse van 't hooger of middelbaar onderwijs en zijn dan genoodzaakt deze klasse te doubleeren. Nu moet beslist worden! Heeft uw doch ter geen ambitie in later verder studeeren doe haar dan naar de Meisjes H.B.S. Deze inrichting geeft voor een meisje heel veel kansen en ze kan na 3 jaar een diploma kriieen waar ze voor haar verderen huis- houdelii'ken levensweg genoeg aan heeft. Wil ze voor kantoor e. d. doorgaan, dan is een 5-jarig diploma ook te behalen. Het wiskundige gedeelte dat op de H.B.S. een hoofdvak is, is voor veel meisjes een strui kelblok, wordt hier kalmer onderwezen. Wil uw kind meer 't klassieke onderwijs volgen doe het dan naar 't Gymnasium, waar men na 't vierde leerjaar een split sing krijgt in een meer letterkundig ge deelte en een wiskundige afdeeling. Weet men nog niet geheel welke richting men kiest, zendt uw kind dan naar de H.B.S. waar alle richtingen nog kunnen ingesla gen worden. Dan zijn er nog andere scho len zooals U.L.O.. Vakschool voor Meisjes en Ambachtsschool. Deze inrichtingen zijn ook erg aan te bevelen voor kinderen, die de geschiktheid niet hebben het hooger onderwijs te volgen. Bij dit alles is het ad vies van het hoofd der school een eerste vereischte. Dit blijkt wel uit onderstaand lijstje dat het resultaat weergeeft van 't advies (examen 1935). 10 met ongunstig advies, groot aantal onvoldoendes: 4 met gunstig advies, geen onvoldoendes; 1 met gunstig advies, eenige onvoldoendes; 1 met ongunstig advies, een paar onvoldoendes. Onder de gezakten zijn enkelen, die naar de U.L.O. zijn gegaan met gunstige resultaten. Na deze lezing, welke met hartelijk ap plaus werd beloond, nam de voorzitter van de O. C„ de heer Heydemann het woord en dankte uit aller naam den heer Hok keling voor zijn buitengewoon interessante lezing. Hierna werd een aanvang gemaakt met ae demonstratie van de uit het school fonds aangekochte projectie lantaarn, welke veel succes had; vooral een filmpje van alle kinderen, die deze school bezoe ken, welke veel vroolijkheid bij de ouders op. Daarna werd gelegenheid gegeven vragen te stellen over de gehouden cau serie, welke door den heer Hokkeling be antwoord werden terwijl de thee werd rondgediend. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren of nu de tijd niet gekomen was een verzoek in te dienen tot de oprichting van een nieuwe openbare school in de Thor- beckestraat, daar deze wijk, 't Zuider kwartier, zich hoe langer hoe meer uit breidt en het gaan van kleine kinderen r.aar deze school door het drukste gedeel te van de stad levensgevaarlijk wordt. Na dat de heer Baak eenige inlichtingen over dit onderwerp gegeven had, werd besloten een request naar B. en W. te zenden. Ook werd de vraag gesteld of het niet moge lijk was de kinderen zwemonderricht te geven. Men zou op deze laatste vraag nog maals terugkomen en de mogelijkheid er van onder 't oog zien. Nadat de voorzitter nogmaals dank had gebracht aan de aanwezigen en in 't bij zonder den inspecteur van het L. O., den heer Baak. werd de vergadering gesloten en aan de ouders gelegenheid gegeven met 't onderwijzend personeel te spreken over de vorderingen en het gedrag hunner kinderen, BINNENLAND. In den ouderdom van 63 jaar is gisteren overleden mgr. J. H. G. Jansen, oud-aarts- bisschop van Utrecht (Kerk en School, 3e Blad). Het congres van den Vrijheidsbond (3e Blad). Kano bij Scheveningen omgeslagen; een der drie inzittende jongens verdronken (Gemengd, 3e Blad). Doodelijk ongeval van wegrenner te Alphen (Gemengd, 3e Blad). De Nederlandsche ambulance is te Lon den aangekomen. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Na de regeeringswisseling in Oostenrijk (Buitenland, le Blad). /Omwenteling in Bolivia (Buitenland, Ie Blad). De Grieksche politicus Tsaldaris overle den, 67 jaar oud (Buitenland, le Blad). Nieuwe onlusten in Palestina (Buiten land, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. CENTRALE NED. AMBTENAARSBOND. Buitengewone ledenvergadering der afd. Leiden. Bovengenoemde organisatie heeft een buitengewone ledenvergadering gehouden, waarin afscheid genomen werd van den onlangs afgetreden voorzitter, den heer van Woudenberg en den secretaris den heer van Hees. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter den onlangs gestorven grooten Wibaut waarvan gezegd kan worden dat hij de grondlegger is geweest van het georgani seerd overleg. Staande werd de nagedach tenis van dezen grooten strijder herdacht. Ais nieuwe functionarissen werden aan de vergadering voorgesteld de heeren Ma- zurel als 2e secretaris en Piena als 2e voor zitter. Naar het a.s. Bondscongres is door de vergadering het Dagelijksch Bestuur afgevaardigd. Aan deze vergadering nam namens het Hoofdbestuur deel de heer Luberti. De voorzitter, zich wendende tot de aftreden de functionarissen, merkte op dat met hen twee pioniers uit het afdeelingsbestuur weggaan, die jaren lang met groote trouw en ijver dienden. Uw taak is niet gemakke lijk geweest, aldus spr.; onder uw leiding is de afdeeling gegroeid en geworden tot een krachtige en gezonde organisatie. Na mens de leden bood spreker aan den heer v. Woudenberg een vulpen en aan den heer v. Hees een schemerlamp aan. De heer Luberti namens het Hoofdbestuur het woord nemende, merkte op, dat dit weg gaan voor het Hoofdbestuur aanleiding was, om hier tegenwoordig te zijn. Spreker schetste de groote verdiensten van de scheidenden, hun onbaatzuchtig streven om voor de georganiseerden alles te doen wat voor hen van belang was, niet tegenstaande zij zelf daarmede vaak in botsing kwamen met hun eigen werk gevers. Oude brieven, speciaal voor dit doel uit het archief opgediept, toonen ons voor welke moeilijkheden, voor welke vreugde bij een overwinning, voor welke teleurstelling bij een niet geslaagde actie men kwam te staan. Spr. vond het een voorrecht zelf bij dit afscheid aanwezig te kunnen zijn en bood namens het Hoofdbestuur aan den heer v. Woudenberg een bureaulamp en aan den heer van Hees een rookstel aan. De echtgenooten der aftredende functio narissen kregen bloemen. Zoowel de heer v. Woudenberg als de heer van Hees bedankten in welgekozen woorden allen, die dit afscheid zoo feeste lijk maakten. Oude herinneringen uit het vakverenigingsleven werden opgehaald, waaruit bleek onder welke moeilijke om standigheden men vroeger vaak zijn werk moest doen. Toen de voorzitter de vergadering sloot kon hij opmerken dat deze afscheidsavond, zoowel bij de scheidende functionarissen als bij de leden, prettige indrukken zal achterlaten. LADELICHTER AANGEHOUDEN. Hedenmorgen omstreeks kwart over ne gen heeft een ladelichter kans gezien zijn slag te slaan in den sigarenwinkel van den heer J. S. aan den Morschweg No. 28. De dief wist met een bakje wisselgeld te ontkomen, doch is korten tijd later door een burger herkend en gegrepen. Hij bleek te zijn de 23-jarige A. C. V., zonder vaste woon- of verblijfplaats.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1