LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 18 Mei 1936 OM DEN TRIANON-BEKER. Morgenavond om halfzeven apeelt L.B. dp het L.f.C.-terreln tegen het Studen ten elftal. bekerwedstrijd te boskoop. Hemelvaartsdag zal er in de morgen wen °P het Boysterrein te Boskoop een bekerwedstrijd plaats hebben tusschen het le elftal van de Boys en „Arborlcultura". wedstrijden morschkwartier. Zaterdag speelde Morschkwartier ii te gen Electro-Boys II, eind 53; rust 41. Gisteren speelde Fabrieksarbeiders I tegen Morschkwartier I, eind 24; rust 0-2. Heden speelt Morschkwartier I de eerste nederlaag wedstrijd tegen R.B.F. op het terrein van Leldsche-Boys. Aanvang 7 uur. UIT NIEUWVEEN. De wedstrijden van de Nic. Boys zijn af gelast. Nleuwveen had M.V.V. uit Mijdrecht op bezoek voor de nederlaagwedstrijden. Eerst speelden Nieuwveen n en M.V.V. II. Het werd gelijk spel 3—3. Nleuwveen I speelde daarna tegen M.V. 1 v, I. Hoewel Nieuwveen de leiding nam, j was het toch wel aan te zien dat ze het niet zou winnen van het vlug spelende Mijdrecht. De rust ging in met 1—1. Na de thee wilde het slecht lukken ln het Nleuwveen elftal. Herhaaldelijk wist Mijdrecht gevaarlijk door te breken. Het einde kwam dan ook met een verdiende overwinning voor de gasten met 42. ITALIË—OOSTENRIJK. Te Rome speelde Italië gisteren 22 I tegen Oostenrijk. LAWN-TENNIS. OVERWINNINGEN VAN COCKTAIL. Won Cocktail I verleden week met 7I Ivan Zorgvliet I te Leiden, de return- I match te Den Haag bracht eenzelfde re- Isultaat. Alle partijen werden in twee I sets beslist en daardoor had de wedstrijd I «n zeer vlot verloop. Van spanning was I alleen sprake in de dames-dubbel, die I Cocktail verloor door Inderdaad te zwak I ipel. Cocktail II ontving T.C.G. V op het Ltldsche Tennispark. De Cocktail-heeren varen den T.C.G.-heeren de baas, maar lij de dames was het over het algemeen agekeerd. Gemakkelijk werden de beide laren-enkelspelen en de heeren-dubbel onnen, maar de tweede dames-enkel icht een twijfelachtige overwinning, ijl de eerste dames-enkel en ook de iames-dubbel voor T.C.G. V waren. Na 'langen strijd won Cocktail de tweede mixed-partij en de stand was toen 52. Ook de laatste mixed-partij werd gewon nen. De eindstand werd hierdoor 62. Vooral deze week bleek, dat de dames beslist veel zwakker zijn dan de heeren en dit kan een danige handicap'worden bij eventueele promoties's. Een reden vooral om serieus te blijven trainen. De uitslagen van CocktaillZorgvliet I waren: Heeren-enkel: Go TJan Giap sl. F. du Marchie Sarvaas: 62, 60; Koo Swan Ik sl. G. van Renesse 61, 62. Dames-enkel: Mej. L. Noordman sl. mej. K, Huyslnga 6—0, 60; mej. M. Mórschsl. mej. B. Baljon 6—4, 61. Heeren-dubbel: Go Tjan Giap en Go Tjan Hwat sl. F. du Marchie Sarvaas en L. W. D. Candfi 6—1, 6—3. Dames-dubbel: Mej. M. Morsch en mej. P Perquin verl. van mej. B. Baljon en ■nej. L. Janssens 57, 46. Gemengd dubbel: Mej. P. Perquin en Go Tjan Hwat sl. mej. K. Huysinga en F. du Marchie Sarvaas 64, 63; mej. L. Noordman en Koo Swan Ik sl. mej. L. Janssens en E. v. Renesse 61, 61. SIOD I—LEIDEN I 4—4. Dat de strijd tusschen Siod en Leiden uiterst spannend is geweest, bewijst niet alleen de einduitslag, maar ook 't feit, dat bij de 8 gespeelde partijen er 7 waren var. J sets; alleen de 2de gemengd-dubbel, (ie laatste partij van den dag, móest het in 2 seis afleggen. Daar de Leidenaars zich, behalve aan den harden wind. moesten aanpassen aan dj vreemde baan, was Siod in alle par tijen, behalve de heeren dubbel, in de eerste set de meerdere: in de 2de set her stelde Leiden zich echter steeds en dan volgde de derde set, die dikwijls veel span ning bracht. Zoo won mej. Moolenburgh de 3de set met 86; van Haaften en Hesselink met 97. De damesdubbel ging vezen keer verloren, 't Feit, dat deze pai- t'J voor de dames singles gespeeld werd. Tas daar misschien wel eenigszins schuld aan. De gemengde dubbelspelen werden ?n eens in andere combinaties gespeeld, Qle het echter weer geen van beide tot een ■"«winning konden brengen, 't Resultaat 'an de halve competitie is, dat T.C.H. bo venaan staat met 5 punten; Siod heeft jPUnten, Thor H en Leiden I ieder 2 pnt. strÜd om de laatste plaats zal dus L~n tusschen Thor en Leiden. De uitge holde wedstrijd tegen Siod zal Hemel- aartsdag te Noord wijk gespeeld worden, "e uitslagen zijn: de Haas slaat B. Dros 7—5, 3—6, 6—2; t -fngelmann verliest van B. v. Haaf- xeli 1 ®1 Mei- van der Assen Ue- Van mevr, de Gruyter 6I, 16, jT»i mevr. Voorwinden verl. van mej. "Wtenburgh 6—1, 1—6, 6—8; Dungelmann link i s ver'- van van HaaftenHesse- tttl a 7mevr. Voorwinden u'.'J Assen slaan mevr. Meyer—mej. S "rgh ia—3—6' 63; mej. von der vi„ n e Haas slaan mevr. de Gruyter Haaften 6—4, 5—7, 6—3; mevr. Voor- - n~5ulJ8®Imann slaan mevr. Meyer tJt°v Daviscup won Zwitserland Vail Denpmorlfpn pn TVntt.sr'hlfinfl OM DEN DAVISBEKER. ■kt 5-0 van Denemcrken en Duit-schland van Hongarije. BOUSSUS SLAAT PERRY. Bij den wedstrijd te Parijs tusschen de intern, clubs van Frankrijk en Engeland won Boussus Zaterdag in drie sets van Perry, terwijl Destremeau in 3 sets over Austin zegevierde. Gisteren won Perry met 63. 6—3 van Destremeau en Bous sus met 7—5, 7—5 van Austin. Frankrijk leidt in totaal met 127. S. O. S. m—LEIDEN in 2—6. In een allergenoeglijksten wedstrijd heeft Leiden haar eerste winstpunten in de wacht weten te slepen. Gelukkig deed deze overwinning de verwachting dat dit team niet op de laatste plaats behoefde te eindigen, rechtvaardigen. Ondanks de vele drie sets partijen was S.O.S. beslist de mindere van Leiden. De eerste gemengd dubbel had S.O.S. moeten winnen, maar hier stond tegenover dat Leiden niet over gebrek aan pech had te klagen, in het eerste heerenenkelspel warin Lelden in de eerste set met 53 en in de tweede set met 52 voorstond en eenige set points heeft gehad, werd deze partij toch verio- ren. Ongeveer hetzelfde ging het met de lieerendubbel. Hierin won Leiden de eer ste set met 62, in de tweede set had Lelden een voorsprong van 42, toen be gon de misère; deze set werd met 75 ver loren en de derde tenslotte met 61. In deze overwinning hadden de Leidsche da mes een belangrijk aandeel. Vooral mej. Goekoop, zij speelde weer als vanouds en was te sterk voor de Wassenaarsche da mes. Mej. Thonus is in vergelijking met verleden jaar wel vooruitgegaan. De ser vice is nog heel zwak. Maaldrink bleek ditmaal zijn zenuwen beter te hebben kunnen beheerschen. In dubbelspel ver geet hij af en toe dat hij ook nog met een partner moet spelen. Mej. Stumpel wissel de goede met slechte momenten af. Wat meer ernst bij wedstrijden zal haar spel zeker ten goede komen. De uitslagen zijn: Heeren Enkelspel: J. G. Glelchman—G. Schölvinck 9—7—9—7; B. Rüphen—Mr. H. L. Maaldrink 46, 64, 06. Dames Dubbelspel: mej. L. Hollemej. N. J. Goekoop 4—6, 4—6; mej. K. Henny— mej. B. Thonus 36. 16. Gemengd Dubbelspel: mej. L. Holle en J. G. Glelchmanmej. Z. Stumpel en mr. H. L. Maaldrink 63, 7—9, 5—7; mej. K. Henny en N. Hennymej. B. Thonus en G. Schölvinck 10—8, 06, 2—6. Heeren dubbelspel: J. G. Glelchman en N. HennyG. Schölvinck en mr. H. L. Maaldrink 26, 75, 61. Dames Dubbelspel: mej. L. Jacobson en mej. K. Hennymej. N. J. Goekoop en mej. Z. Stumpel 26, 1—6. ROEIEN. NJORD NAAR DE VARSITY. EEN BESCHOUWING OVER VERSCHILLENDE PLOEGEN. •aujfu "xo u',' iiTX;(nh eb c (Van een bijzonderen medewerker). in vergelijking met de oude vier ls Stuurmaniooze Vier met steviger knapen bemand. De eenheid is nog niet volmaakt aangezien pas kort ln de definitieve sa menstelling getraind wordt, maar de hard heid en Ausaauer van het viertal zijn een belofte voor de toekomst. Als slag heeft H. J. du Pon voldoende bekendheid ver worven op binnen- en buitenlandsche ba nen, zoodat wij niet lang over hem behoeven uit te wijden. Hij hoede zich voor over- reachen en verlieze zijn hoofd niet wan neer de boot plotseling over zijn boord valt. Een uitnemend aanvoerder en be stuurder! Op de drieplaats steunt Ter Poorten den slag voldoende, hoewel zijn roeien ietwat houterig aandoet en hij uik- wijls door wiebelen ae balans tijden., een recover verstoort. Zijn finish kan zuiver der afgewerkt worden. De oude iout van door het bankje trappen, is hem, evenais nummer 2, nog immer blijven aankleven. Van Doorn is wel de meest taaie. Hy moet het rijden en reachen nog verzorgen en haait chronisch te hoog aan, waaraoor de boot soms over stuurboord valt, mede door een zagenden haal van den boegroeier Catalani, die onder water draait en scheef valt. Evenals ln de oude vier beschikt bak boord over betere capaciteiten dan stuur boord, dat op een alsnog onopgehelderde wijze omgetrokken worut. De gelijkheid van stuurooord vonden wij niet volmaakt; ook No. 2 is o.a. tengevolge van laag sche ren en laat opdraaien dikwijls achter. Over het algemeen heeft deze ploeg een dergelijke routine, dat zij het uitermate lastige en subtiele boottype mettertijd wel zal beheerschen. Catch en uitdrukken kunnen rustiger geschieden. Het beenen- werk is nog niet productief genoeg. Men leze onze opmerkingen hierover in dit biad van 16 Mei jJ. .Immers het terug trappen in zoo'n lichte boot als deze kan catastrophale gevolgen hebben. Water- grijpen en onmiddellijk opvangen van de snelheid met rug en beenen is dus een eerste vereischte. Weet coach K. Waldeck thans zijn pou- lains een constant baantempo van 30 a 34 slagen per minuut bij te brengen, zon der dat dit aan den vorm afbreuk doet, dan zal zulks gecombineerd met een be- heerschten start en zoo noodig een lange eindspurt de basis vormen voor een even tueele overwinning. Jonge Acht en Jonge Vier. H. Broekema coacht de juniores in een acht en een daaruit gevormde vier. Zijn competentie in het vormen van zeer snelle en zelfs ongeslagen achtriemsgieken be wezen de seizoenen 1933 en 1934. In de jonge acht heeft hij de onbetaalbare hulp van een ervaren stuurman als H. Bek- mans, die zijn gewicht in goud waard ls. Over het algemeen gaat de acht nog steeds vooruit; de Jonge vier gestuurd door Cohen Tervaert, is zelfs een ploeg met goede kansen te noemen. De slagplaats wordt in beide gieken vertolkt door D. J. Koeleman, die welis waar geen geboren aanvoerder is, maar met zijn doorzettingsvermogen en spier kracht een verdienstelijk roeier genoemd kan worden. Ook No. 7 (Gunst) die zijn slag prachtig steunt, beschikt over groote spierkracht. Het is een genoegen beiden met kromme riemen kolken te zien trek ken. Op de boegplaats zit Houwert, die makkelijk voor het werk zit en qua roeien ons het meest bevalt, hoewel hij nog niet taal genoeg is. De drie bovengenoemde roeiers vormen met den soepelen doch in- constanten J. Watt de Jonge vier. No. 3 is pas kort in training en nog niet geheel op peil. Hij benut zijn lichaamszwaai te wei nig. Evenals de productieve No. 6 maakte hij reeds in het vorig jaar deel uit van de jonge acht. No. 5 kan wel wat harder zijn, evenals Moeskops, die bovendien vaak ongelijk is. Toen wij de acht op een 2 K.M. tijd- baan volgden, viel ons daarbij het zeer onbeheerschte rijden op. De start was ta melijk goed en het daarop volgende baan tempo met aanzwellende finish getuigde eveneens van snelheid. Er werd vrij veel met water gespat terwijl op de tweede helft de vermoeide ploeg zich liet verlei den kort te worden. Hoewel de eindspurt uiterst fel was kon het geheel ons de prachtige jonge acht van 1933 niet doen vergeten, maar zooals gezegd gaat het met den dag sprongsgewijze vooruit. Opstelling: Hoinvert (bg.t, Moeskops, Van der Stok, Watt, Schift, Hepkema, Gunst, Koeleman (slag) en Bekmans (st.) Overnaadsche Vier. De Overnaadsche Vier: Van der Velde (boeg), Westpalm van Hoorn, De Monchy, Deddes (slag) en Van Merkesteyn (st.l We zullen volstaan met de mededeeling dat de ploeg op verdienstelijke wijze ls ge- coached door H. Müller en dat zij wed- strijdklaar genoemd mag worden. De boeg en slag vormen de Overnaad sche twee, terwiji Njord's vloot tenslotte gecompleteerd wordt door een niet al te snelle Jonge Twee. Skiffeur W. L. de Walle heeft geen te genstanders en zal dus eerst op de Hol- landiawedstrijden starten. OM DEN VAN HEEMSTRABEKER. Ter nagedachtenis aan den heer S. ba ron van Heemstra, ln leven directeur van het centraal bureau voor watersport, werd door de K.V.N.W.V. de van Heemstrabeker ingesteld. Een aantal gelijke bekers zal worden aangeschaft, waarvan er de eerste jaren telkens een als jaarprijs, zooveel mogelijk in een andere klasse zal worden uitgeloofd. Besloten werd dat de van Heemstrabeker in 1936 verzeild zal worden in de Pampusklasse en wel in de volgende wedstrijden: W. v. ..Loosdrecht" (30 en 31 Mel en 1 Juni). Koninkl. Nederl. zeil- en roeiver. j 14, 5, 6 en 7 Juni); Z. en R.V. „Hollandla" 1 (14 Juni); W.V. „Westend" (28 Juni); Koninkl. zeil-, roei- en motorbootvereen. „De Kaag" (18, 19, 20 en 21 Juli); Zaan- landsche Zellver. (22 en 23 Aug.) CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. Uitslagen. le klasse: V.R.A.H.C.C. I: H.C.C. I wint met 17 runs op de eerste Innings, nog 5 wickets ln handen; V.V.V.H.C.C. 2: H.C.C. II wint met 4 runs op de eerste innings, nog 2 wickets in handen; V.O.C. Haarlem: V.O.C. wint met 71 runs op de eerste Innings. I ZWEMMEN. TINI WAGNER VERBETERT EEN WERELDRECORD. OP DE 440 YARDS VRIJE SLAG. In het sportfondsenbad te Amsterdam werden gisteravond door „Het Y" onder linge wedstrijden georganiseerd. Om den avond een attractief tintje te geven wa ren aan het programma eenige record- pogingen van Y-leden toegevoegd. De eerste poging, welke ondernomen werd, was die op 200 meter schoolslag van H. Maler. De Y-zwemmer is er op fraaie wijze in geslaagd het op naam van Kruit, hof van de R.Z.C. staande Ned. record met 5 3/5 sec. te verbeteren en te brengen op 2 min. 46 sec. Vervolgens was mej. Tini Wagner aan de beurt om te trachten het wereldrecord 400 meter of 440 yards vrije slag op haar naam te brengen. Op de 400 meter mocht het haar niet gelukken, doch op de 440 yards slaagde zij hierin ten volle en zij wist het op naam van Rie Mastenbroek staande wereldre cord, dat gevestigd was op 16 Februari te Maastricht, met 71/5 sec: te verbeteren. Tlni begon in eerr'vrlj snel tempo en keerdebij de eeröKf^DO meter op l min. 11,4 sec. Op de tweede 100 meter zakte zij Iets af en keerde 'zij op 2 min. 35 sec. Het ging daarop Weer sneller en bij de 300 meter keerde zij op 3.59. dus ongeveer 9 sec. boven het wereldrecord van Willy den Ouden. Luide aangemoedigd ver hoogde zij nu langzaam haar tempo en de 400 meter gingen in 5 min. 20 sec., dus 4 sec. boven het wereldrecord van Willy den Ouden. Zij was cr dus niet In ge slaagd dit te verbeteren. De 440 yards waren in 5.22 gezwommen dus 7 1/5 sec. onder het wereldrecord. Tini Wagner heeft hiermede dus nu 2 wereldrecords op yards-afstanden. ZEILEN. KEUZEWEDSTRIJDEN ZES-METER KLASSE IN NOORWEGEN? Terwijl aanvankelijk de bedoeling was de keuze tusschen de twee beschikbare zesmeterj achten in ons land te doen in open wedstrijden, blijkt, dat door een langdurig verblijf van den stuurman van het jacht „De Ruyter" in Amerika dit plan onuitvoerbaar is. Mr. R. Carp is eerst einde Juni en begin Juli in de gelegen heid deel te nemen aan keuzewedstrij den. De heer A. E. Dudok van Heel komt uit in de wedstrijden te Gothenburg en Hankoe, die de eenige goede oefengele genheid in het buitenland vormen, maar die eerst 29 Juni eindigen. Aangezien het niet mogelijk is tusschen dezen datum en 15 Juli den datum van de definitieve inschrijving te Berlijn, keuzewedstrijden te houden in Nederland, omdat de Piet Hein, niet tijdig genoeg terug zou kunnen zijn, wordt thans de mogelijkheid van het organiseeren dezer wedstrijden in Noorwegen onder het oog gezien. o ADMIRAALZEILEN VAN „NIEUWE MEER". Gisteren is het zeilseizoen alhier voor de leden der Watersportvereeniging „Nieuwe Meer", onder begunstiging van prachtig zomerweer, geopend. De voorzitter der vereeniging, de heer Heyinga, heeft bij deze gelegenheid het woord gevoerd in het clubgebouw, ln tegenwoordigheid van tal rijke dames en heeren, waarna de zeil- sport is ingezet met het nummer Admi- raalzeilen. Een groot aantal schepen, op onderlingen afstand van pl.m. 20 M., volg de het admiraalschip over de plassen, waarop een flinke bries stond. Dit nummer slaagde uitstekend en van dezen gemeen- schappelijken zeiltocht is zeker door de deelnemers(sters) op dezen heerlijken lentedag zeer veel genoten. Vervolgens is een wedstrijd in het z.g. Dobbervisschen gehouden (opzoeken van genummerde blokjes, welke over grooten afstand op het water waren uitgestrooid). Van dezen wedstrijd was de uitslag: le Benjamins, 2e Zadoks; 3e Warners; 4e Bossche; 5e v. d. Wal; 6e Kunst; 7e Woudenberg 8e prijs Verwey. A.s. Zondag worden weer onderlinge wedstrijden gehouden. Gedurende de beide Pinksterdagen zal. behalve nationale en onderlinge wedstrijden, ook een wedstrijd voor punters Aalsmeersche landschuitjes) worden georganiseerd. Deze wordt gehou den op lsten Pinksterdag. NATIONALE EN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. Op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Nel bij Haarlem organiseerde de Haarlemsche Jachtclub gisteren nationale en onderlinge zeilwedstrijden. Er woei een illnke oostenwind. De windsterkte was 10. De uitslagen luidden: 12 voetsjollen A: le wedstrijd, 1. d'Ar- tagnan (Rott. Zeilver.), st. v. d. Valk; 2. Duimelot (Haarl. jachtclub), st. van Suylekom; 3. Wig (Zaanl. zeilver.), st. Minderhout; 4. Elf (Haarl. Jachtclub), st. E. de Visser. 2e wedstrijd: 1. Ans (Zaanl. Zeilver.), st. Landsman; 2. Windekind 2 (Haarl. Jachtclub), st. W. Evers; 3. d'Artagnan (Rott. zeilver.), st. v. d. Valk; 4. Duimelot (Haarl. jachtclub), st. v. Suylekom). 12 voetsjollen B: le wedstrijd. 1. Mario net (Haarl. jachtclub), st. Brusse; 2. Win dekind 2 (Haarl. jachtclub), st. C. Loeff; 3. Duimelot (Haarl. Jachtclub), st, v. Nie- velt, 2c wedstrijd: 1. Marionet (Haarl. Jacht club). st. Brusse; 2. Windekind 2 (Haarl. Jachtclub), st. Loeff; 3. Duimelot (Haarl. Jachtclub), st. D. van Nievelt. Sharpie klasse 12 M2. le wedstrijd: 1. Allweather (W.S.V., Amsterdami, St. Jac. Stap; 2. Watergeus (W.SV. de Watergeus), st. Goedegebeure. 2e wedstrijd: 1. Allweather (W.S.V., Amsterdam), st. Stap; 2. 't Geusje (idem) st. B. Ott. Pampusklasse: le wedstrijd: 1. Wervel wind (Zaanl. zeilver), st. J. Huslage. 2e wedstrijd: idem. Regenboogklasse: le wedstrijd: 1. de Leede III (de Kaag), st. W. v. d. Mey; 2. Saenden (de Kaag), st. L. de Wit. 2e wedstrijd: 1. idem; 2. idem. Overzicht. De Haagsche elftallen hebben gisteren het seizoen ingezet met regelmatige over winningen. Er werd nog wel niet op Haagsche wijze hoog gescoord, maar het overwicht was toch duidelijk. In Laren bracht V.R.A. het tot 110. waarop H.C.C. I 127 voor 5 maakte. Voor V.V.V. was 131 niet genoeg, want H.C.C. II passeerde dit totaal voor het verlies van 8 wickets. In Schiebroek bracht Haarlem het slechts tot 38. dank zij Terwiel met 7 voor 16. V.O.C. die 109 runs bij elkaar had gesla gen, behaalde dus een groote overwinning op de eer:.te innings. In de Overgangsklasse valt de overwin ning van S.C.H.C. (132 voor 6) op H.B.6. (75) op. Normaal waren de overwinningen van Sparta op P.W en van A.C.C. op C. V. H. In de afdeeling van Ajax en L.C.C. werd niet gespeeld. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Beslis singswedstrijd: DeetosD.O.S. 2—0. Promotie en Degradatie: N.H. I: Katten burgLuto 42. Z.-H. I: GymnasiastenVelox 52. Overijsel I: MarkeloA.K.C. 22. Z.-H. HA: Quick—die Haghe 0—2. Z.-H. IIB: Ons Eibernest IIRegenboog 0—2, Z.-H. Ill: EmmaPhoenix 22. Buiten de competitie: Noordelijk XII-tal Oostelijk XII-tal 21; AmsterdamDen Haag 91; AntwerpenRotterdam 23. Overzicht. ATHLETIEK. BRASSER SPRINGT 1.94J4 METER HOOG. EEN NIEUW NATIONAAL RECORD. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden wedstrijden van A.A.C. sprong 't A.A.C.-lid Brasser 1,94'/; M. hoog, hetgeen beteekent dat het record van Roelofs met 6 c.M. ver beterd is. Op de 100 M. hardloopen won Osendarp onbedreigd voor Berger en Van Beveren. De uitslagen waren: 110 M. horden, klasse A: 1. W. Kaan, Haarlem, 15,4 sec.; 2. Brasser, A.A.C., 15.9 sec.; 3. Carrière, A.V. '23, 16,6 sec. Halve Engelsche mijl, klasse A: 1. Mans, Haarlem, 2 min. 1 sec.; 2. De Ruyter, De Volewijckers, 2 min. 1.4 sec.; 3. Ascher- man, Feyenoord, 2 min. 2 sec.; 4. Feen- sira. De Trekvogels, 2 min. 2,4 sec. Hoogspringen dames, klasse A: 1. F. Koen, A.D.A. Amsterdam, 1,55 M.; 2. N. v. Balen Blanken, 1,50 M.: 3. P. Dieben, Brunhilde Leiden, 1,45 M. 100 M. dames, klasse A. 1. A. de Vries, A.D.A., 12,7 sec.; 2. F. Koen, A.D.A., 13,1 sec.; 3. K. ten Brake, A.D.A., 13,3 sec.; 4. A. Doorgeest, A.D.A. 100 M. klasse B: 1. W. Kerckhoff, 1923, 11,1 sec.; 2. Egb. Spaak, A.A.C., 11,2 sec.; 3. H. Schuurman. Holland Leiden, 11,7 s. 3000 M. klasse A: 1, D. van Yperen, D.O.S., Rotterdam, 9 min. 16,8 sec.; 2. J. Sweres, A.A.C., 9 min. 32,8 sec, 3000 M. klasse B: 1. G. Kamps, A.V. 1926 Gron.. 9 min. 16,7 s.; 2. De Bruyn A.V.A.C, 9 min. 32,8 sec.; 3. Van Rijn (Zwaluwen). 4 X 100 M.: 1. A.A.C. 1, 43,4 sec.; 2. A.V. 1923 44,5 sec.; 3. Haarlem, 44,9 sec.; 4. G. A.C., Hilversum. Discuswerpen klasse A: 1. De Bruyn, Olympia, 44,55 M.; 2. De Graaf, Zaanland, 35,23 M. Discuswerpen klasse B: 1. Enklaan Jr., V. en L„ 36,14'/; M.; 2. Grootewal, T.O.V., 34,04 M.; 3. Kraan, Blauw Wit, Amster dam, 33,33 M. Verspringen klasse A: 1. Brasser, A.A.C., 6.95 M.; 2. Peters, P.E.C., 6,88 M. Idem klasse B: 1. Kuipers, A.V. 1923, 6.46 M.; 2. Renes, A.A.C., 6,44 M.; 3. P. den Oude, G.A.C., 6,22 M. Polstokhoogspringen, klasse A: 1. A. van der Zee, Haarlem, 3,50 M.; 2. Lamoré, Haarlem, 3,30 M. Hoogspringen klasse A: 1. Brasser, A.A.C., I,94,6 M. (nieuw Nederl. record); 2. ear lier, A.V. 1923, 1.80 M., na loting met 3. Winter, R. en V., Apeldoorn, 1.80 M. Kogelstooten, klasse A: 1. De Bruyn, Olympia, 13,98 M.; 2. Oreel, Deventer, 13,45 M.; 3. Kroning, Holland Leiden, II,155 M. Kogelstooten, klasse B: 1. Enklaan Jr., V .en L,, Den Haag. 11,25 M.: 2. Groote wal, F.O.V. Speerwerpen klasse A: 1. Van der Poll (1923), 63,47 M.; 2. Lutkeveld. A.A.C., 5S,75 M.; 3. Verhagen A.G.V., 53,88 M. Finale 100 M. klasse A: 1. Osendarp, Trekvogels, 10,5 sec.; 2. Van Beveren, 1923, 10,7 sec.; 3. Chr. Berger, A.A.C., 10,7 sec.; 4. Boersma, A.A.C. Finale 400 M. klasse A: 1. Baumgarten (Tr.), 50,6 sec.; 2. Mleghout, A.A.C., 51,6 sec.; 3. Buhrmann, A.A.G. 52,1 sec. 1500 M. klasse C: 1. Kalkman, S. G. Rotterdam. 4 min. 18,5 sec. 100 M. klasse B: 1. Kroning, Holland Leiden, 11,6 sec.: 2. Peereboom, A.A.C., 11,6 sec.; 3. Van Lier, Haarlem, 11,7 sec. Deetos is er in geslaagd, zij het met groote moeite, D.O.S. voor de tweede maal in het zand te doen bijten. Dank zij fana tiek verdedigen der Enschedeeërs is de Dordtsche zege niet groot geworden. De anders zoo gevaarlijke aanval Seits-Wede- meijer had gisteren geruimen tijd noodig den juisten afstand te vinden. En zoo duurde het langer dan een half uur voor dat Seits zijn club de leiding kon geven (10), een doelpunt, dat reeds enkele minuten later opgevolgd werd, door een fraaie bal van mej. De Graaf. 1 In de tweede helft kwam D.O.S. echter zeer gevaarlijk opzetten en thans moest de Deetos-defensie alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Dank zij het feit dat Huckriede een opgelegde kans miste, slaagden de Dordtenaren er ten slotte in de score aan D.O.S.'-zijde blank te hou den, zoodat het einde kwam met een zwaar bevochten overwinning van de Zuid-Höl- landsche kampioenen. Hierdoor zal Deetos dus den strijd aan binden tegen Blauw Wit, met als inzet het kampioenschap van Nederland, een strijd, die hopenlijk een bevredigender einde zal hebben, dan een jaar geleden. Kattenburg is eerste klasser! Door een 42 overwpinning op Luto, legde de Am- sterdamsche buurtclub gisteren beslag op de door Olympia vrijwillig afgestane plaats ln de eerste klasse. Thans evenwel, nu de Noord-Hollandsche eerste klasse wordt uitgebreid bestaat er voor de twee andere gegadigden ook nog een kansje zich in de hoogste afdeeling te plaatsen. Veel hangt daar af van het resultaat dat Z.K.V. tegen Kattenburg zal bereiken. Gymnasiasten bleef gisteren ook op eigen terrein de meerdere over het Rotter- damsche Velox (52), dat het het volgend seizoen dus nog eens in de tweede klasse moet gaan probeeren. Gymnasiasten en Rozenburg hebben nu ieder 4 punten. De Hagenaars echter zijn reeds drie keer in het veld geweest, tegenover de Rotterdam mers twee keer. Rozenburg leidt dus en heeft ongetwijfeld de beste kansen. Toch zal de wedstrijd Rozenburg—Gymnasias ten de beslissing moeten brengen, zoodat de Hagenaars hun lot in eigen handen hebben. In Overijsel handhaafde A.K.C. zich, door in Markelo een gelijk spel uit het vuur te sleepen. De promotie- en degradatie-wedstrijden voor de tweede klasse leverden in Zuid- Holland twee overwinningen op voor de degradatie-candidaten Die Haghe en Re genboog, die dus geenszins van plan blij ken, hun plaatsen zonder slag of stoot af te staan. Wijzen we voorts op 21 zege van Noord op Oost en op de verpletterende nederlaag, welken Den Haag tegen het Amsterdam- sche twaalftal leed. SCHERMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FLORET. Kunze kampioen. In de schermzaal Giandomenicl werd gisteren het kampioenschap van Neder land op floret individueel verschermd. Er namen 27 schermers aan deel. Uit een fi nale poule van 9 kwam Kunze van de Zaal Mastboom te Amsterdam ongeslagen uit den strijd met 20 ontvangen en 40 gegeven treffers. De kampioen van het vorig jaar Montfoort, eindigde op de vierde plaats. De resultaten waren: 1 en kampioen van Nederland, Kunze 'Amsterdam, zaal Mastboom), 8 gew. part. 20 ontv. en 40 gegeven treffers. 2. Booy (Cyrano, Rotterdam). 6 gew. part., 25 ontvangen en 38 gegeven tr. 3. Montfoort (Parade et Riposte, den Haag). 4 gewon nen part., 28 ontv. en 33 geg. treffers. 4. Knoek (Zaal Giandomenici. Amsterdam), 1 gew. part.. 30 ontv en 40 geg. tr.:; 5. Mosman (A.S.C. Amsterdam). 4 gew. part.. 30 ontv. en 29 geg. treffers; 6. van Jole (Vrije Wapenbroeders, den Haagl. 4 gew. part.. 32 ontv. en 28 geg. treffers.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15