Om het kampioenschap van Nederland. LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 18 Mei 1936 GEEN VOETBAL-ELFTAL NAAR BERLIJN. L.F.C.HELLE VOETSLUIS 1—2. Onfortuinlijke inzet der degradatie competitie. In een wedstrijd, waarin van belde zij den dikwijls goed spel werd gedemon streerd, Is het L.F.C. niet mogen gelukken ook maar één puntje in Lelden te houden. Be Haagwegbewoners gaven zich in dezen degradatie-wedstrijd tot het uiterste en toonden zich een waardige tegenpartij voor de 4e klasse-kampioenen, die nu ech ter reeds een voorsprong van vier punten op de oude Leidsche derde klasser heeft genomen. De kanaries hebben intuschen nog een kans en daarom aan hen de taak om de komende degradatie-wedstrijden in evenveel overwinningen om te zetten. Reeds dadelijk is L.F.C. in den aanval én de keurig samenspelende voorhoede zorgt voor enkele hachelijke oogenblikken voor de vijandelijke veste. De kanaries krijgen dan een handsbal op ongeveer twintig meter afstand te nemen, die even als enkele corners, in de veilige handen van den uitstekend spelenden keeper van Hellevoetsluis belandde. Reeds tellen we aan de andere zijde een doelpunt, als kee per van Heusden zich moedig voor de voe ten van den mid voor werpt en zoodoende verder onheil weet te keeren. Het spel verplaatst zich snel en dan zijn het de roodbroeken die enkele gevaarlijke aanvallen op de Leidsche veste onderne men en keeper van Heusden volop werk geven. Even later zien zij hun moeite be loond, als met een hoog schot het eerste doelpunt ontstaat. De druk op het Leid sche doel duurt nog voort, doch voor de rust weet geen der beide partijen het net te vinden. In de tweede helft komt L.F.C. er wat beter in en als Herreur het alleen probeert jaagt hij het leer onhoudbaar in de vijandelijke touwen (11). Hellevoet- sluis dat ook in de tweede helft het beste van het spel heeft, onderneemt enkele goede aanvallen die echter op een hechte verdediging stuiten. Een kwartier voor het einde komen de roodwitten nog eens extra opzetten en dan is het de linksbinnen die van Heusden met een onhoudbaar schot het nakijken geeft (12). Tot het einde zwoegen de kanaries dan voor den gelijk maker, maar verder dan enkele corners kwam het al niet. L.F.C. heeft haar eersten degradatie-wedstrijd verloren, doch zij hoopt op een spoedige revanche in Helle voetsluis. o HET VIERBONDENTOURNOOI TE HAARLEM. DE L.V.B. VOOR MOEILIJKHEDEN GESTELD. De Vierbonden Bekerwedstrijden waar aan door de deelnemers steeds meer waarde wordt gehecht zijn gisteren voor de 11e maal op het R.C.H.-terrein te Haarlem gespeeld. Het tournooi is ook nu weèr evenals andere jaren een voetbalfestijn geworden, waarnaar ieder jaar met verlangen wordt uitgezien. De Leidsche Voetbalbond had ditmaal weer groote verwachtingen. Met zorg was het elftal gekozen en de heer la Bije heeft met- een dergelijke training het elftal ge maakt tot een vertegenwoordiging die er voor den L.V.B. mocht zijn. Dat bleek wel noodzakelijk te zijn, want ook de anderen kwamen fit en getraind op het appèl. ,,Fit" en „getraind" wilde ook Leiden komen, waarom het L.V.B.-bestuur het bestuur van Rouwkoop Vrijdagmorgen heeft ver zocht, in een door Rouwkoop op Vrijdag avond te spelen wedstrijd, de in het L.V.B.-elftal gekozen spelers in hun elftal voor dien vrlendschappelijken match niet op te stellen. Deze spelers hebben daaraan echter niet voldaan. Zij speelden toch en het L.V.B.-bestuur had hen toen natuur lijk niet meer noodig, omdat orde en regel moeten voorgaan! Met een inderhaast samengestelde ploeg ging men nu naar Haarlem en dat men daar weinig presteerde lag voor de hand. Algemeen kon men echter het standpunt van het L.V.B.-bestuur ten volle billijken. Het tournooi is er echter niet minder om geslaagd en de deelnemers onverschillig van welken bond zien weer met. genoegen cp dit mooie sportfeest terug. De resultaten zijn: le ronde: AmsterdamHaarlem 3—3 (Haarlem wint met strafschoppen); N.H.VJ3.Leiden 7—2. Finale winnaars: N.H.V.B.Haarlem C—3. VerliezersAmsterdamLeiden 34. BODEGRAVEN I—OUDEWATER I 10—3. De competitie, welke gespeeld zal wor den tusschen de vereenigingen Woerden, Bodegraven en Oudewater om een wissel- beker, uitgeloofd door de Vereeniging Woerden is aangevangen met den wed strijd Bodegraven IOudewater I, welke ontmoeting geheel overeenkomstig de ver wachtingen in een flinke zege voor de thuisclub is geëindigd. Gedurende den ,-geheelen wedstrijd kwam het klasse- verschil, 1ste klas G.V.B. en 3de klas K.N.V.B. overduidelijk aan het licht. Oudewater had twee invallers. Ook de rood-zwarten verschenen met een viertal invallers en zoo was b.v. de geheele half- linie van Bodegraven vervangen. Rust kwam met 51 BODEGRAVEN IV—GROENEWEG III 6—0. Bodegraven IV besloot de competitie met een klinkende zege op Groeneweg III daarmede tevens revanche nemende van de in den uitwedstrijd geleden nederlaag. Ondanks den vrij sterken tegenwind nam Bodegraven voor rust reeds de leiding met twee goede doelpunten. Gesteund door den wind in de tweede speelhelft was Bodegraven doorloopend sterker en wist zij haar meerderheid tenslotte met nog 4 doelpunten uit te drukken zonder dat het den gasten ook maar gelukte de eer te redden. Jammer voor Bodegraven, dat zij door enkele misstappen zich aan zeker schijnend kampioenschap heeft laten ont glippen. Vriendsch.: Bodegraven Jun.G.S.V. Juni. 1—1; Bodegraven comb.Odevaars 22. BE QUICK—FEYENOORD 4—2. Door Be Quick is de opmerkelijk goede prestatie geleverd den wellicht sterksten tegenstander in den strijd om het lands kampioenschap, Feyenoord, met een 42 nederlaag naar huis te sturen. Het was een buitengewoon sensationeele wedstrijd, die tot een kwartier voor het einde uitermate spannend was. Be Quick speelde een heel goeden wedstrijd, zwakke plekken had de ploeg niet. wel mag er op worden gewezen, dat Pienter ver boven zijn medespelers uitstak. Zeer verrassend was het goede spel van de Groningsche voorhoede, die in vorige wedstrijden zoo hopeloos slecht en lang zaam was, maar nu van begin tot einde gToot enthousiasme en energiek doorzet tingsvermogen paarde aan technisch en tactisch goed voetbal. Dat gold trouwens voor het geheele elftal, het tempo was veel en veel sneller dan in vorige wed strijden, het plaatsen beter, kortom voor de duizenden Noordelijke toeschouwers was Be Quick's spel een openbaring. Be Quick begon met verrassend elan en slaagde er dadelijk in een serie goede aanvallen op te bouwen, Feyenoord bleek daarop niet te hebben gerekend want van een vlotte combinatie was bij de Rotter dammers aanvankelijk niets te bespeuren. Na een korte periode, waarin Feyenoord's aanvallen sterker waren, bracht de Gro ningsche spil Wachters Sr. den bal keurig op, plaatste op het juiste moment naar Jensema, nadat Bul de groote fout had begaan den bal te missen terwijl hij hem gemakkelijk had kunnen stoppen. Daar door kreeg Jensema den bal vrij op den vleugel, zette goed voor naar den vrijstaan- den Blljham Jr. die van wel 30 meter af stand buitengewoon fraai op doel schoot. Van Male was gepasseerd voordat hij er zelf op verdacht was. Be Quick had daar mee na 15 minuten de leiding genomen. Dit doelpunt gaf den Groningers moed en aangespoord door het enthousiaste publiek bleven hun uitvallen ondanks Feyenoord's minuten waren er gespeeld toen na een voorzet van Jensema van Male en van der Heide elkaar verkeerd begrepen en Haze- weyer van de gelegenheid gebruik maakte om via het been van van der Helde den voorsprong te vergrooten. Kort voor de rust smaakte Vrauwdeunt het genoegen met een keurig schot na een solo-ren den achterstand tot 21 te verkleinen. Na de rust waren de spanning en de emotie mogelijk nog grooter dan in de eerste helft. Voortdurend zaten de Rot terdammers voor het Groningsche doel. maar door het goede verdedigingswerk van Pienter en anderen en het te peuterige spel der aanvallers bleven resultaten uit. Toen dan ook Blijham Sr. op voortreffe lijke wijze alleen was doorgebroken en onberispelijk Be Quick's derde goal had gescoord, was het pleit grootendeels be slecht, Wel was er toen! nog een kwartier te spelen, doch het goede verdedigen van de Be Quick'ers rechtvaardigde de ver wachting. dat zij zich ook in de laatste minuten zouden handhaven. Hst. aantal corners op het Be Quickdoel was legio maar leverde ook even zoovele malen geen resultaat op. Weer en nu voor de laatste maal bleken de Groningsche uitvallen ge vaarlijk. want toen Blijham Jr. tien minu ten voor het einde van de zijlijn af keurig had voorgezet, plaatste de toegeloopen Jensema den bal achter Van Male waar door Be Quick een niet meer in te halen voorsprong had genomen. Twee minuten voor het einde maakte de Be Quick linkshalf Korter, die kort na de rule Hazeweyer Sr. had vervangen, hands binnen het strafschop gebied. Van Heel zette de penalty om in een doelpunt en bracht daarmee den stand op 4—2. waarmee ook het einde kwam. N.A.C.—AJAX 1—2. Voor de vele toeschouwers die ook den wedstrijd N.A.C.Enschede hebben bijge woond, zal het een verademing geweest zijn, twee ploegen aan het werk te zien, die in de eerste plaats voetbal speelden, al was dit voetbal nog wel niet van een glanzend gehalte. AJax met name wordt wel erg door het noodlot achtervolgd. Na het. geheele sei zoen met een wisseling van spelers te doen te hebben gehad, werd dit opsoupec- ren van reservekrachten ook heden voort gezet. AJax verscheen reeds tusschen de krijtlijnen met diverse invallers en in den loop van den strijd moesten daarenboven nog achtereenvolgens Stam, Anderiessen, Bomvliet vervangen worden door resp. Distelbrink, Van Keulen en Lools. Ook N.A.C. leed aan dit euvel. De ploeg werd door het ontbreken van v. d. Linden en Van Mallee vooral de eerste erg gehandicapt, terwijl in den loop van den strijd De Bruin nog gewond werd en doel man Verwijmeren vervangen moest worden door Merks. Men begrijpt dat deze omstandigheden voor beide ploegen ingrijpende gevolgen hadden en dat vooral het ensemble-spel daar zeer onder te lijden had. N.A.C. trapt met zon in den rug af en reeds dadelijk neemt Ajax het initiatief in handen. Schoten van v. Wijngaarden en Gerrits geven Verwijmeren moeite, terwijl een kogel van Stam Juist naast vliegt. Dan is Ajax weer aan bod. Nadat Stam een schitterende kens heeft gemist benut hij even later een fraaien voorzet van van Wijngaarden resoluut, want als De Bruin mist ligt na 9 minuten de eerste bal in de N.A.C.-touwen. N.A.C. ontwikkelt eenige veldmeerder- heid en onderneemt diverse aanvallen. Lucassen benut dan in de 20ste minuut zijn kans als Diepenbeek weifelt, Keizer is uitgeloopen en de bal tergend langzaam nog juist in het uiterste hoekje verdwijnt. Schoten van Simons en Van den Linden gaan over. Dan komt Stam bij het koppen met De Bruin ongelukkig terecht. Dr. Blomjous verbondt beiden en alleen De Bruin keert terug. Distelbrink neemt de plaats van Stam in. De N.A.C.-ers ondernemen door het prachtige werk der middenlinie diverse aanvallen, maar treuzelen en het gemis aan schotvaardigheid weten geen doelpun ten op te leveren. Na 40 minuten weet de invaller Distel brink met een aanvankelijk als voorzet bedoeld schot te doelpunten. De tweede helft brengt een Bredaasch initiatief. Schoten van De Swart en Van der Linden gaan naast en Simons lepelt er bij een mooie kans grandioos over heen. Bij een mooien aanval van Gerrits wordt Verwijmeren, die den ]oal reeds heeft weg- gestompt, door twee Aiax-spelers onder de voet geloopen. Alhoewel hij nog even tracht door te spelen, moet jtij eenige oogenblik ken later opgeven eh wordt vervangen door Merks. die wat hi.1 verder te doen kreeg heel goed verwerkte. De veldmeer- derheid van N.A.C. vermindert,1 Ajax on derneemt weer menigen gevaarlijken aan val. Dan volgt weer een Bredasche druk op het Ajax-doel. De Amsterdammers ont komen bij een tweetal scrimmages zeer fortuinlijk: Vrouwe Fortuna staat de Amsterdammers in de laatste minuten wel erg bii, als ook nog een schot van Simons juist, over vliegt cn een schuiver van Lucassen de paal op zijn weg vindt. Zoo brengt het einde een eenigzins geflat teerde Amsterdamsche zege. A.G.O.V.V.V.S.V. 2—3. Voor een talrijk publiek speelden A.G.O V.V. en V.S.V. gistermiddag een vriend- schappeliiken wedstrijd ter gelegenheid van het eerste lustrum van Sportman. Het meespelen van den internationaal Weber was hierbij natuurlijk de groote attractie. De eerste aanvallen zijn voor A.G.O.V.V., die echter op een hechte verdediging dood- loopen Weber speelt voor de rust een kalme oartii. waarvan de Ve'zenaren weten te profiteeren en de leiding nemen (01). In de A.G.O.V.V. verdediging kloot het niet best en met een even gelukkig als fraai doelpunt weet VB.V. haar voorsprong te vergrooten 0—2. Beide partijen ziin vol komen aan elkaar gewaagd. Het geluk is echter met de Velzenaren die kort na de rust het net voor de derde maal weten re vinden 0—3. Het is verder vooral Weber. die een fraaie nartü meet. en onheil weet te voorkomen. Teven het einde lukt het ook in de A.G.O.V.V.-voorhoede en in enkele minuten is de achterstand tot 2—3 verkleind met welken stand het einde komt. Sportman kan terugzien op een uiterst geslaagden iublleum-wedstrlid. NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND. Na den wedstrijd Be Quick—Feyenoord heeft de Noordelijke technische commis sie het Noord-Nederlandsche elftal dat Zondag a,s. in Bremen tegen het Noord- Dultsche zal uitkomen als volgt samen gesteld Doel: Roossies (Veendam); achter: Veeman (Veendam) en Pienter (Be Quick); midden Wachters Sr. (Be Quick), Nijboer (Hoogezand) en Woltjes Jr. (Veendam); voor: Blijham Sr. (Be Quick), Flislijn (Leeuwarden), Kuipers (Gruno), Wilkens (Be Quick) en Jensema (Be Quick) Als reserves zijn aangewezen Krikke (Frisla), te Wolde (Be Quick), Hogenbirk (Be Quick) en Roggen (Hoogezand). Uit de samenstelling van het elftal blijkt, dat het conflict tusschen de Noor delijke t. c. eenerzijds en Velocitas en G.V.A.V., wier spelers niet zijn opgesteld, anderzijds, nog niet is bijgelegd. ROODENBURG—LEIDSCHE BOYS 3—1. De laatste compeiitie-wedstrijd heeft Roodenburg besloten met een overwin ning, daardoor staat ze nu met 18 punten cp de 5de plaats. De matig gespeelde wedstrijd begon met een overwicht van het zeer enthousiast spelende Leidsche Boys en dezen wisten dan ook spoedig de leiding te nemen, 0-1. Roodenburg pakte toen beter aan en het doel der gasten doorstond menig be nauwd oogenblik; telkenmale brachten de zeer goede vleugelspelers den bal voor het doel. doch het goede schot ontbrak. Tot de rust hielden de Boys stand. Na de rust was Roodenburg ook weer veel sterker, doch het duurde nog gerui- men tijd eer Peter met een hard schot gelijk maakte. Intusschen zaten de Boys ook niet stil, doch verder dan de backs brachten ze het niet. terwijl keeper Chou. four het nog niet verleerd bleek te zijn. Een wijziging in het elftal bracht het gewenschte resultaat. Trouwee maakte 21 en spoedig maakte Ju er 31 van, nadat eerst een strafschop door Rooden burg werd toegegeven. De verdere Roodenburg-uitslagen zijn: Roodenburg (ads.)Ons Clubje 31. U.V.S. VI—Roodenburg III 2—4. Roodenburg IIL.F.C. IV 3—0. ALPHEN II—U.V.S. II 6—2. Zoowel voor de thuisclub als voor de be zoekers namen met dezen wedstrijd de pro motie en degradatiewedstrijden een aan vang. Het viel dus te veronderstellen, dat beide partijen er alles op zouden zetten om dezen eersten wedstrijd met een goed resultaat te doen beëindigen. In de eerste helft, toen U.V.S. het wind- voordeel had. en dat was niet gering, was er van een vinnigen, volkomen falren strijd sprake, waarin de partijen elkaar niets toegaven. Toen de spelers na het verstrij ken van het eerste gedeelte van den wed strijd het terrein verlieten, toen Alphen een 32 voorsprong had, vermoedde men niet, dat de thuisclub hiermede eigenlijk den strijd al gewonnen had. Na de rust bleken de Leidenaars al hun krachten verspeeld te hebben, terwijl Alphen na een inzinking, geheel over- heerschte, geholpen door het windvoordeel. Allereerst trad U.V.S. het meest agres sief op, maar al ras bleek, dat het reserve team van de bezoekers een aanvalsquintet BESLUIT VAN DEN K. N. V. B. OMDAT VERGOEDING VOOR LOONDERVING VERBODEN IS. In de Zaterdag gehouden bestuurs vergadering van den K. N. V. B. is be sloten geen elftal naar de Olympische Spelen af te vaardigen. Het bestuur van den K. N. V. B. stelt er prijs op, dit besluit nader te motiveeren, opdat niet de minste twijfel zal bestaan omtrent de beweegredenen, die het daar toe noopten. Zooals bekend mag verondersteld wor den, staan de amateursbepalingen van den K.N.V.B. toe. dat aan spelers in zeer bijzondere gevallen met goedkeuring van het K.N.V.B.-bestuur vergoeding voor loonderving gegeven wordt. Tot nu toe is zulks dan ook alleen na grondig onderzoek bij de werkgevers ten opzichte van enkele Ned. elftal-spelers geschied en dan nog slechts tot een maximum van 70 pCt. a 80 pCt. van het gederfde loon. Het K.N.V.B.-bestuur, hoewel overtuigd, dat het daarmede in geen enkel opzicht tegen den geest van het amateurisme handelde, heeft, daar het bekend is met de Olympische bepalingen inzake loonder ving, voor alle zekerheid voeling gezocht met het N. O. C.-bestuur. Dit lichaam, vol komen overtuigd van den amateurlstischen staat onzer spelers, alsmede van het feit, dat het streven van het K.N.V.B.-bestuur er steeds op gericht is, het amateursbegrip in den waren zin des woords hoog te hou den, heeft getracht een oplossing te vin den, die, met Inachtneming der bestaande Olympische bepalingen tot deelneming van het Nederlandsch elftal aan de Olympi sche Spelen zou kunnen leiden. Intusschen heeft dezer dagen de voor zitter van het I. O. C., de heer de Balllet Latour, na het vernemen der volledige fei ten verklaard, dat hij gebonden is, uit voering te geven aan den tekst der Olym pische bepalingen, waarin duidelijk staat, dat zij, die loonderving genoten hebben, uitgesloten zijn van deelneming aan de spelen. Waar het K.N.V.B.-bestuur onder geen voorwaarde enkele spelers zou willen thuislaten, die het als even goede ama teurs beschouwt als anderen, die toevallig geen vergoeding van loonderving behoe ven en waar het evenmin de Olympische bepalingen op de een of andere wijze wenscht te ontduiken, heeft het definitief besloten, geen ploeg naar de Olympische Spelen te zenden. miste, waarin een afwerker van de opge zette aanvallen zat, er was gebrek aan schotvaardigheid en aan doorzettingsver mogen. Alphen liet zich in den beginne niet lnti- mideeren en toen dgjqiste combinatie ge vonden was en de achterhoede der thuis club met Goedhart aan het hoofd meester bleef van het terrein, zette de Alphensche ploeg aanvallen op touw die door het karakter en door de persoonlijke capaci teiten van de aanvallers zeer gevaarlijk waren voor U.V.S. Het eerste doelpunt ontstond na een kwartier, waarin U.V.S. meer het Alphen sche doel bestookt had, dan andersom. Goed combineerend kwam de bal bij Tui- nenburg, die aan Vrieskoop doorgaf, die op ziin beurt den keurig op tijd naar binnen geloopen v. Leeuwen, die zeer goed speelde, aan het werk zette, met het gevolg dat Bosboom met een hard schot gepasseerd werd. De bezoekers wierpen zich met alle energie in den strijd en bij een der fraaie voorzetten van rechts, werd het leder met vereende krachten in het Alphensche doel gedeponeerd, 1I. Aangemoedigd door dit succes viel U.V.S. heftig aan. Enkele hoek schoppen fraai voor het doel geplaatst, zoowel van links als van rechts, waren zeer gevaarlijk. Na enkele fraaie kansen weet men tenslotte van een misverstand tus schen achter- en middenspeler gebruik te maken en U.V.S. leidt door den rechtsbin nen met 21. Nog doen er zich gevaar lijke situaties voor het doel der thuisclub voor, maar als de bal van achter via mid denlinie bij Tuinenburg belandt, geeft deze Windhorst een through-pass, en het is weer gelijk. 22. De strijd gaat nu volkomen gelijk op en na een fraaien aanval zorgt Vriesekoop voor den stand 32. Na de rust was de wedstrijd de eerste 20 minuten het aanzien nauwelijks waard. Alphen had een geduchte inzinking, terwijl de U.V.S. spelers voor de rust blijkbaar te veel van zich gevergd hadden. Geen enkele goede aanval werd ojpgezet. Toen echter de uiterst actieve v. Leeuwen een goed ge geven kans van Tuinenburg benutte, 42, speelde er maar één elftal: Alphen. De tegenstand die U.V.S. gaf, kwam alleen van den uitstekend spelenden doelman. Na een rommelig gedoe voor het U.V.S.-doel maakt Tuinenburg echter 52, terwijl Mulder een weifelen van de achterhoede uitbuit en de doelman ten zesde male het nakijken geeft. Alphen speelt goed combi neerend verder. Een strafschop wegens on geoorloofd spel krijgt Tuinenburg te ne men, maar de doelman keert het leder ge-, holpen door de lat. Wel verdwijnt het leder met medewerking van Tuinenburg en v. Leeuwen in het doel. maar de scheidsrech ter had juist gefloten. Een wanhopige uitval van iU.V.S. is het slot van dezen strijd. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN I. R. C. L.R.C. I speelde tegen Noordwijk I. Noordwijk doelpunt het eerst maar spoe dig is het gelijk en zelfs neemt L.R.C. de leiding. De vreugde is echter van korten duur want door goed spel der Noordwijk- sche voorhoede is het spoedig gelijk. Tien minuten voor het einde geeft de L.R.C. verdediging het op waarvan de Noordwijk voorhoede van profiteert door den stand op te voeren tot 25 waarmede het einde aanbreekt. L.R. C. III speelde tegen Noordwijk III. Nu blijkt het dat de kampioen van 3a niet voor niets kampioen geworden is. Nu werd Noordwijk III weer het kind van de rekening. Van het begin tot het einde was het L.R.C. dat den toon aangaf, en voor een goed resultaat zorgde (61). NIEUW-VENNEP IZUIDERKWAfe TIER I 2—1 (GESTAAKT). In de eerste helft wordt niet gedoel, punt. Scheidsrechter Waasdorp ziet zich verplicht talrijke waarschuwingen aan Nleuw-Vennep-spelers uit te deelen. Na de thee komt Zulderkw. in de meer derheid maar lat en paal voorkomen doel. punten. Bij een doorbraak treuzelt de rechts achter van Z.kw. en de midvoor van N.-v, loopt de bal in het net (10). Even later benut de zelfde speler een voorzet van rechts en kopt mooi in (20). Zuider kwartier wijzigt de opstelling wat een verbetering blijkt te zijn, want onmiddel. lijk worden mooie aanvallen opgezet, Wanneer de back der gastheeren de bal met de hand bewerkt in het strafschop gebied, wordt de toegestane penalty bennt (21). Zuiderkwartier blijft domlneeren en reeds denken we aan de gelijkmaker als de linksbinnen der bezoekers door drie spelers op unfaire manier van den bal wordt gewerkt. Scheidsrechter Waas dorp wijst naar de witte stip wat voor de aanvoerder der gastheeren aanleiding blijkt te zijn den scheidsrechter aan ie vallen. Ook de grensrechter en iemand uit het publiek stormden op den heer Waasdorp toe. w<at voor deze aanleiding was den wedstrijd te staken. o ZUIDERKWARTIER II—D.V.S. II 3-3. Als er een kwartier gespeeld ls maakt de Zuiderkwartier-back een fout, die door den rechtsbuiten van D.V.S. benut wordt. De geheele eerste helft is Zuiderkwar tier in de meerderheid doch het spel is te doorzichtig om succes te hebben; 5 minu ten voor de rust brengt de rechtsbinnen der gastheeren de partijen op gelijken voet 11. Na de thee het zelfde spelletje. Beide partijen weten nog 2 maal te doelpunten, Einde 33. TONA TV—ZUIDERKWARTIER in 3-3. De strijd gaat gelijk op. Zuiderkwartier speelt met 10 man. De midvoor der gast heeren weet na 15 minuten te scoren (10). Na goed samenspel volgt weldra het 2de doelpunt (20). Dan gaat Zui derkwartier iets beter aanpakken en wel dra heeft zij succes (2I). Na de rust vlot het in de middenlinie beter en weldra is het gelijk. Hierna weten belde partijen nog éénmaal het net te vinden. Eind» 3—3. LUGD. IV—U. V. S. IV 3—0. Deze wedstrijd werd speciaal voor de rust In een kalm tempo gespeeld. De rust ging in met 10 voor groen-wit door een goed doelpunt van de Boer. Na de rust kwam er meer teekenlng in het spel. De Boer wist andermaal Slimmers het na kijken te geven (20). Wat de blauw-witte aanval ook ondernam, Canbler c.s. gaven geen krimp. Kort voor het einde benutte Siera een door van Es geboden kans i de Juiste wijze (30). LUGD. VI—D. V. S. ni 1—2. De groen-zwarten liepen hard van sta pel, doch slechts door een fout wisten zij de leiding te nemen (01). Nog voor dt .rust wist groen wit gelijk te maken. (1—1) De tweede helft bood aan weerszijden vele kansen. Uit een hoekschop verdween het leer tenslotte achter den onthutsten Lug- dunumkeeper (1—2). Het einde bracht de bezoekers een kleine doch verdiende zege, waardoor zij hun kampioenskansen be hielden. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte ITellingen comb. 4-3; Foreholte II comb.—S.M.S. 2 6—0; Fore holte jun. aS.M.C. jun. a 21. o FINALE H.V.B.-BEKER. SchotenHillegom 34. Met 3 invallers speelde Hillegom op bet terrein van H.F.C. tegen een gewijzigd elf tal van Schoten. Schoten is met wind in den rug dadelijk in den aanval. Voor doel is het echter hopeloos. De Hillegom-voorhoede waarin Fr. v. d. Hulst ontbreekt, zet wel af en toe goed door, doch is ook ongevaarlijk. Hillegom komt tegen de rust opzetten en eenige benauw de momenten ontstaan voor Schoten. A's S. v. d. Hulst goed doorzet ontfutselt WJ Boeser den bal en schiet in het verlaten doel, 0—1. Na de rust heeft Hillegom het beste van het spel. W. v. d. Loo zet een vrije trap op schitterende wijze in een doelpunt om. Hillegom blijft aanvallen en Invaller Weheman weet met nog 2 doelpunten M goed doorzetten alzoo den stand op 0-4 te brengen. Hillegom voelt blijkbaar dat het gewon nen is, maar Schoten weet hier toch nog van te profiteeren door in tien min. W 3 maal tegen te scoren, dan breekt hei einde aan en heeft Hillegom verdiend mei 43 gewonnen. Na afloop reikte de heer v. d. Aart, voorz. van den H.V.B. met een toepasselijk woord den beker uit en tevens de elf draagmedailles voor de elf spele" van het winnende elftal, zoodat Hllleg® voor het eerst bekerhouder is geworden en het seizoen op waardige wijze besluit. Voor de competitie; R.C.H. IX—Hillegom IV 0—3. D.S.O. III—A.S.C. V 4—2. D.S.O. is kampioen. Door een 42 overwinning op AAC. heeft D.S.O. III het kampioenschap van de 4e kl. A (L.V.B.) behaald. J A.S.C. speelt eerst met den wind teg Vrij spoedig neemt zij door haar ree. binnen de leiding, 0—1. D.S.O. komt steeds beter in en het A.S.C.-doelJw onder zwaren druk te staan. Als een .4 raad my den baf weet schopt hij in eigen doel, - maar direct komt D.S.O. weer terug WIndmeyer scoort, 21. „,,r Na de rust krijgt D.S.O. wind tegen, im dit is voor Hendriks geen beletsel en een goed schot maakt hij er 3—1 van. gaat nu uitstekend bij D.S.O. pn Jhoom meijer goed doorgeeft maakt Rooze 4—1. A.S.C. verkleint tenslotte denacn stand door haar linksbinnen (4—4). De heer Maaskant leidde goed.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14