Be Quick slaat Feyenoord. Schoolwedstrijden van A.S.C. Jaargang Alphia is kampioen. Het voornaamste Nieuws van heden. .Kennis is Macht" wint het hoofdtournooi. TELEFOON DIR.en ADMIN. 2500 BED. 1507 bureau: NOORDEINDÖPLEIN LEIDEN De kansen van H.D.V.S. en H.V.V. weer verbeterd. Achilles blijft eerste klasser. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol- tcndb uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: Be quick—Feyenoord 42; NACAjax 12. Afdeeling I, promotie 2e klasse: Velox -U.O.S. 4—2. promotiecompetitie 3de klasse: DWV KRC 2—0; HVC—Hercules 4—0. Aideeiing n, promotie 2e klasse: CW HfC 1—1. 2de klasse B.: NeptunusODS 36. Promotiecompetitie 3de klasse: Gouda Jt Hollandiaan 53. promotiecompetitie 4de klasse: LFC Hdlevoetsluls 12. tóe klasse A.: AlphlaDuno 10; Roo- éenburg—Deidsche Boys 31. tóe klasse B.: ArchipelDSO 21. Promotiecompetitie Res. 3de klasse: Al- jhen 2U.V.S. 2 6—2. Aideeiing IV, promotie 2e klasse: Noad -Palemig 2—4; TSC—Willem II 4—2. Aideeiing V. promotie 2e klasse: Hee- idSeen—Achilles 16. o Van Overal. Helgroot» feit van dezen voetbaldag is de t-2 nederlaag van Feyenoord in Gronin gs! Feyenooord had men al bijna kam- ien van Nederland gewaand en tegen •z zwakke Be Quick leek geen enkel ge- ar te dreigen! Doch zie: de Noordelijke genwoordigers hadden een zeer pro- •tieve bui (eenigszins ook wel het geluk hun hand!en zoo voltrok zich het won- .r dat een sterker zijnde Rotterdamsche maar steeds storm liep op het Be ïilck-doel en niettemin met 42 geslagen terd! Vooral voor Enschedé, dat na 3 wed strijden nog ongeslagen is, komt die uit- zeer gelegen. Trowens: ook Ajax doet w weer een duit in het zakje. Weer was haar spel gisteren niet fraai, maar op- tieuw werd er gewonnen (nu met 21 in Breda) en kansloos is thans de Amster- lamsche ploeg zeker niet. Enschedé 3 3 0 0 115 6 Feyenoord 3 2 0 1 9—5 4 Ajax 4 2 0 2 7—8 4 F. A. C 4 1 0 3 5—8 2 Be Quick 4 1 0 3 8—14 2 Een goede dag had ook H.D.V.S. gisteren Immers Velox klopte D.O.S. met 42 en zij Bewees daardoor vooral de Schiedammers een dienst. In de eerste helft werd een enthousiaste en enerveerende strijd geleverd, met vele spannende momenten voor de beide doe len. Plaatsen en schieten lieten echter te Wnschen over, deels door de warmte, deels Joor de zenuwen. In den loop der eerste «Ut werd Velox sterker. Vele corners wer den genomen, maar zonder resultaat. Na «n kwartier van groot overwicht van Velox kwam de rust met blanken stand. Direct na het begin van de eerste helft heeg Achterberg den bal vrij voor het DO,S,-doel en gaf Velox de leiding (10). Binnen enkele minuten maakte v. d. Lek bet een prachtig schot gelijk uit een pass ito Van Leur Sr. (11). Er ontwikkelde zich nu een felle strijd ®i de leiding, die beslist werd voor Velox j™ Hol (21). Ruim tien minuten voor het einde maakte D.O.S. wederom gelijk. Van Leur Jr. scorde uit een kopbal van Dumorties (22). Thans kwamen de be eldende laatste minuten. Ongeveer drie minuten voor het einde schoot Achterberg een vrije schop buiten het strafschopge- ineens ln het D.O.S.-doel (3—2). Santwijk veroorzaakte daarop een straf- knop op het D.O.S.-doel, die door Achter as werd ingezet (4—2). Hierna kwam net einde. J> stand ie: ,®VS 2 110 4—2 3 3 111 5—6 3 velOT 3 1 0 2 6-7 2 'n Rotterdam hebben C.V.V. en H.F.C. Punten gedeeld, van welken uitslag hpral H.V.V. de vruchten plukken kan. yV den wedstrijd het volgende: Mrete aanvallen zijn voor C.V.V. raer dat van der Togt het evenwel "«lijk heeft. ®*er het algemeen is C.V.V. iets in de iin n heid, doch aan de afwerking der ■tovallen ontbreekt heel wat. Ook wat de van de Haarlemmers heeft laten heeft niet veel om het lijf. «l i? e.nlcele maal moeten van der Togt .„.Hhhdenier in actie komen om een «dwaalden bal op te pikken, doch moei- ">k« dit werk noSit. 'egen de rust wordt C.V.V. iets sterker ürioi ev€nwel haar aanvallen zoo door- jhg op, dat de verdediging van H.F.C. D-J 'hirein steeds weer kan zuiveren. .^JhJhhten voordat de eerste speelhelft treken is, kopt van Bokkum uit een (in k, en fraai genomen hoekschop Uij, "hl onhoudbaar in, zoodat C.V.V. de heelt (1-0). Ch T na de hervatting krijgt C.V.V. 6» r^hsohop te nemen, waarbij Zaanen C Tr de lat jaast- te» daarna verknoeit Hagenaar weer Stk wanneer hij bij een voorzet van en buitenspelregel overtreedt. Het temix» wordt weliswaar iets opgevoerd, doch de spelkwaliteit is niets beter dan in de eerste helft. H.F.C. komt dan verwoed opzietten, maar doordat van den Horden en Masten broek dapper verdedigen, krijgen de Haar lemmers weinig of geen kans. In de allerlaatste minuten gooit H.F.C. er nog een extra schepje op en wat nie mand meer verwachtte, gebeurt, na een goed opgezetten aanval slaagt Hoek er in de partijen op gelijken voet te brengen (11). Daar blijft het bij. CW 3 111 4-4 3 HFC 3 111 4—4 3 HW 2 10 1 3—3 2 De Oostel. degradatie-candidaat weet thans ook wie haar concurrenten zijn. Hier zijn namelijk kampioen geworden Hier zijn namelijk kampioen geworden: Borne en N.E.C. In het Zuiden heben Palemig en T.S.C. gisteren met 42 gewonnen van Noad en Willem II. Palemig 2 110 64 3 TSC 2 110 6—4 3 NOAD 2 0 11 3—5 1 Willem II 2 0 11 3—5 1 In het Noorden blijft Archilles eerste klasser. Zij was zeer schotvaardig tegen Heerenveen en won met niet minder dan 6—1. Achilles 4 Heerenveen 4 BRC 4 2 11 11—7 2 0 2 7—8 1 1 2 4—7 Wat de lagere klassen betreft, mogen wij even aanstippen de 53 zege van Gouda op Hollandlaan ln haar eersten degradatie-wedstrijd. L.F.C. verdedigde haar 3e klasseschap tegen Hellevoetsluis, maar moest met 21 de vlag strijken. De stand is hier. Hellevoetsluis 2 2 0 0 42 4 Haastrecht 10 0 1 1—2 0 LFC 10 0 1 1—2 0 Alphia werd kampioen der vierde klasse! Dat is toch wel een fraaie prestatie der Oranjehemden, welke zij dit seizoen ge leverd hebben, door niet alleen den ach terstand ln de competitie in te halen, maar ook den beslissingswedstrijd tegen Duno te winnen. Die zege was er echter één op het kantje af en zij werd wel op uiterst sensationeele wijze verkregen. Enkele minuten voor het slot kreeg Duno een strafschop. De Alphia-keeper stopte den bal, er volgde een aanval der Oranje hemdenen even later lag het leer in de Haagsche touwen! Alphia speelt nu promotie-wedstrijden tegen Schoten. In 4 B. Is een verrassende situatie ont staan. A.S.C., dat reeds kampioen heette te zijn. blijkt buiten de schuld der vereeniging zelf met een ongerechtigd speler te zijn uitgekomen. Derhalve werd de promotie-wedstrijd V.D.S.A.S.C. af gelast en zal de beslissingswedstrijd tegen Ooievaars moeten worden overgespeeld! U.V.S. H kwam voor haar eersten promo tie-wedstrijd uit tegen Alphen H, doch verloor met niet minder dan 62. Voor de Alphenaren Inmiddels een fraai begin! EEN 1—0 OVERWINNING OP DUNO. EEN ZEER SENSATIONEEL SLOT. Na een schitterenden eindspurt ln de competitie heeft Alphia de kroon op haar werk gezet, door in den beslissingswed strijd met 10 over Duno te zegevieren, welk doelpunt in de laatste minuten van den strijd werd gescoord. Door hard wer ken en energiek volhouden is't den Oran jehemden gelukt haar vrij belangrijken achterstand in de competitie, welke nog slechts een kleine kans op het kampioen schap liet, geheel in te loopen om ten slotte na feilen strijd op den eeretitel be slag te leggen. Het was voor de sympa thieke Haagsche ploeg, die steeds aan het hoofd van de ranglijst ging, zij hét ook mede door haar meerdere wedstrijden, een harde slag om zich in het gezicht van de haven te zien stranden, doch het kam pioenschap werd Alphia ten volle gegund getuige de hartelijke woorden waarmede haar aanvoerder zijn collega na afloop een bouquetje bloemen overhandigde, waarna de Alphiaploeg bij monde van haar voorzitter, den heer Smit, werd ge complimenteerd en waarbij ook de bloe men niet werden vergeten. Op het mooie E.D.O.-terrein in Haarlem had de ontmoeting plaats. Alphia speelde eerst met den vrij sterken wind schuin achter, doch moest de eerste aanvallen aan Duno laten, die reeds spoedig gevaar lijk het Alphia-doel naderde, zonder ech ter onheil te stichten. Eindelijk kwam ook de Alphia-voorhoede los, doch de Hage naars speelden iets vlugger en waren ge regeld het eerst bij den bal. De achter hoede der Alphianen toonde zich niet erg safe en was Duno's voorhoede schotvaar- diger geweest dan was succes zeker niet uitgebleven. Verder ging de strijd aardig gelijk op met wisselende kansen, waarbij Alphia zich echterv.téjkens te langzaam toonde. Geen der partijen bracht het tot scoren, zoodat met 00 van doel werd verwisseld. Na de hervatting kwam Duno, gesteund door het windvoordeel, geducht opzetten en moest Alphia steeds retireeren. De Oranje-achterhoede was inmiddels blijk baar over haar zenuwen heengekomen, want zoo haperend het vóór de rust ging, zoo rustig en zeker ging het thans. Ook keeper Vet kreeg volop gelegenheid zijn talenten te toonen. Tallooze malen moest hij ingrijpen en dat ging hem zoo gemak kelijk en betrouwbaar af, dat dit het mo reel van z'n ploeg wel ten goede moest komen. Duno bleef aanvallen en Alphia sloeg die aanvallen regelmatig af al was het soms op het kantje. De Alphia-aan- vallen waren veel minder in aantal wat z'n oorzaak vond in het feit dat de half- linie niet voldoende kon steunen, daar zij steeds te veel verdedigend werk moest doen en haar aanval daardoor veel in kracht moest inboeten. Nochtans waren Alphia's aanvallen niet van gevaar ont bloot. Tot ongeveer een kwartier voor het einde kwam er geen verandering in het spelbeeld. Toen probeerde Alphia met een laatste inspanning alles op den aanval t.e gooien. Britsemmer was lntusschen uitge vallen en Sampiemon in het veld geko men. die de rechtsbuitenplaats innam, terwijl Zwaan linksbinnen ging spelen. Juist toen Alphia zich een weinig had weten vrij te werken, dachten haar backs een buitenspelgeval te con- statceren. De Duno-midvoor liep ech ter door, doch de uitgcloopen Vet bracht redding. Via z'n lichaam stuit te de bal tegen den paal, een strubbe ling ontstond waarbij Mulder den bal uit het doel sloeg. Penalty. Met nog 21/: minuut te spelen. Alphia leek ver loren. Het zou echter niet zoo zijn, want Vet toonde, dat hij dezen mid dag zeer moeilijk te passeeren was. Keihard werd het leer ingeschoten, doch binnen het hereik van keeper's vuisten, die corner stompte. Deze cor ner werd weggewerkt, de bal belandde bij Zwaan, die doorgaf naar Haak, kreeg hem weer in zijn bezit in een kluwen van spelers in den doeimond, zag toen kans zich vrij te maken en een gaatje te vinden om in te schie ten 0—1. Wel een zeer onverwacht doelpunt. Met een minuut voor tijd kreeg Duno natuur lijk geen kans meer en onder groot ge juich van de Alphia-aanhang. kondigde de correct leidende scheidsrechter Hons- beek het einde aan. Alphia behaalde dus op het nippertje de overwinning, die zij zeker aan doelman Vet te danken had. Hij ging dan ook op de schouders van spelers en supporters naar de kleedkamér. Alphia was kampioen. A. S. C. GEEN KAMPIOEN. BESLISSINGSWEDSTRIJD TEGEN OOIEVAARS MOET WORDEN OVERGESPEELD. Nadat in het laatst der vorige week de wildste geruchten de ronde hadden gedaan, werd Zaterdagavond laat tot groote te leurstelling van den geheelen A.S.C.-aan hang officieel bekend, dat de beslissings wedstrijd A.S.C.Ooieveaars om het kam pioenschap der 4e klasse B moest worden overgespeeld wegens het laten meespelen van een ongerechtigd speler. Van de zijde van het bestuur van A.S.C. vernamen wij dienaangaande de volgende bijzonderheden: Het betreft hier den speler N. v. Leeuwen, die in October j.l. als lid tot de vereeniging A.S.C. toetrad. Aangezien hij destijds verklaarde nim mer voor een andere vereeniging te hebben gespeeld dan voor een club, aangesloten bij de R.K. Federatie, werd hij op de ge wone wijze als lid opgegeven bij den K.N.V B. zonder dat daarbij overschrij ving werd gevraagd. Zulks is immers niet Geen Nederlandsch voetbal-elftal naar de Olympische Spelen. Om het landskampioenschap: overwin ningen van Be Quick en Ajax. Alphia is kampioen van 4 A. L.F.C. verloor haar eersten degradatie wedstrijd. Tini Wagner verbeterde het wereldre cord 440 yards vrije slag. Brasser (AAC) sprong 1.94I/r M. hoog. noodig, wanneer een speler overgaat van den R.K. Bond naar den K.N.V.B. Nadat A.S.C. den beslissingswedstrijd tegen de Ooievaars met 41 had gewon nen, kwam bij den secretaris van A.S.C. een schrijven binnen van den K. N. V. B.. waarin werd gevraagd, waarom voor den speler N. van Leeuwen geen overschrijving was aangevraagd. De secretaris antwoordde, dat zulks naar zijn meening niet noodig was en voegde daaraan een door van L. geschreven en geteekende verklaring toe, dat deze nim mer voor een andere vereeniging had ge speeld. Achteraf bleek, dat van Leeuwen in Juni 1935 één nederlaagwedstrijd heeft meege speeld voor een plaatselijke vereeniging te Wassenaar, aangesloten bij den Haagsche Voetbalbond, een door den K.N.V.B. erken de organisatie derhalve. Zijn naam is toen uit den aard der zaak ingevuld op het elf talformulier, hetgeen bij den H.VB. vol doende is om als lid te worden beschouwd. In verband daarmede was van Leeuwen dus niet gerechtigd om zonder dispensatie voor A.S.C. uit te komen en heeft de K.N.V.B. volkomen terecht besloten den wedstrijd te annuleeren. Naar wij vernemen bestaat een goede kans, dat de wedstrijd op Hemelvaartsdag op het A.D.O.-terreln te Den Haag wordt) overgespeeld. DE OLYMPISCHE DAG. Nederlandsch Bondselftal samengesteld. Het Nederlandsch bondselftal, dat op Zon'dag 7 Juni a.s. in het kader van den Olympischen dag te Amsterdam tegen Sparta (Praag) aal spelen is als volgt samengesteld Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Oaidenhove (D.W.S.) en Pienter OBe Quick). Miidden: Pellikaan (Longa), Den Hoed (M.V.V.l en Van Heel (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Bak huis (HjB.S.), Lungen (A.F.C.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.). De juniores-wisselprijs definitief in het bezit van de Ulo-school van Rijswijk. Ten aanschouwe van een vrij talrijk en zeer enthousiast publiek zijn Zaterdag middag op de terreinen achter „Pomona" de eindstrijden gespeeld van de A.S.C.- schoolcompetitie om de Leldsch Dagblad- wisselprijzen. Behalve vele leerlingen van de deelne mende scholen waren ook verscheidene directeuren, hoofden van scholen en leeraren aanwezig. De eindstrijd in het hoofdtournooi tusschen de ploegen van „Kennis is Macht" en de Gemeentelijke H.B.S. gaf niet de spanning te zien, welke ervan verwacht werd, hetgeen voor een groot deel moet worden geweten aan de onvolledigheid van het H.B.S.-elftal, waarin twee van de beste spelers ont braken. „Kennis is Macht" daarentegen overtrof verre haar vorige prestaties en demon streerde een vlot, open spel, waarvan acht goede doelpunten het gevolg waren. De winnaars van het vorige jaar stelden daar slechts één doelpunt tegenover en verlo ren derhalve met 81. Beide elftallen hebben thans den beker tweemaal gewonnen. De strijd om den 3den en 4den prijs tusschen de Chr. H.B.S. en het Gymna sium werd aanvankelijk in het voordeel van eerstgenoemde beslecht met 21, doch de scheidsrechter erkende ten on rechte een Gymnasium-doelpunt te heb ben geannuleerd, zoodat de stand 2—2 werd. De verlenging verliep zonder dat er gedoelpunt werd, zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Zwanenburg wist hieruit voor het Gymnasium drie maal te scoren, terwijl de Chr. H.B.S. er slechts tweemaal in slaagde, zoodat de Gymnasium-ploeg beslag legde op den der den prijs. In het juniorestournooi bleven de win naars van het vorige jaar. de Ulo-school van den heer Van Rijswijk gemakkelijk met 40 de baas over de R.-K. H.B.S., waardoor de in 1935 voor het eerst uitge loofde Leidsch Dagblad-wisselprijs, een zilveren voetballer op marmeren voetstuk, definitief in hun bezit kwam. De Gem. H.B.S. triumfeerde met 31 over de Chr. H.B.S. en verzekerde zich daardoor van den derden prijs. Onmiddellijk na afloop had de prijsuit reiking plaats. Alvorens den directeur van ons Blad,- den heer J. W. Henny te verzoeken daar toe over te gaan. sprak de waarn. voorzit, der der A.S.C.-Commissle voor School- voetbal, de heer S. J. Koopmans woorden van hartelijken dank tot de directie van dit Blad voor het beschikbaar stellen der wisselprijzen en haar groote mate van me dewerking; aan het bestuur van Lugdu- num en den directeur der R.-K. H. B. S. voor het bereidwillig afstaan der terrei nen; tot het bestuur van den Leidschen Voetbalbond voor de ondervonden mede werking; tot den heer W. Brouwer, die evenals alle vorige jaren een prijs be schikbaar stelde; tot zijn mede-commis sieleden, inzonderheid den heer Van Gin- kel voor de goede organisatie; tot de scheidsrechters voor hun uitstekende lei ding en ten slotte tot alle deelnemers voor de prettige sfeer in het veld gedurende de drie afgeloopen Zaterdagmiddagen. De heer Henny, daarna overgaande tot de eigenlijke prijsuitreiking, zeide zich te verheugen over de groeiende belangstel ling voor deze wedstrijden en over de faire speelwijze der jeugdige deelnemers. Onder groot gejubel deelde de heer Henny voorts mede voor de juniores- afdceling een nieuwen wisselprijs be schikbaar te stellen. Onder vele hoeraatjes voor de directie van ons Blad, voor de A.S.C.-commissie en voor de winnaars werden vervolgens de prijzen uitgereikt, welke als volgt werden gewonnen Hoofdtournooi; lste prijs: zilveren L. D.-wisselbeker 11 zilv. draagmedailles uitgeloofd door <fe directie van dit blad: „Kennis is Macht". 2de prijs: zilveren plaquette, uitgeloofd door den Leidschen Voetbalbond: Gem. H.B.S. 3de prijs: zHveren medaille: Gymna sium. éde prijs: bronzen medaille: Chr. H.B.S. J uniores tournooi lste prijs: LD.-wisselprijs -f zilveren plaquette: Ulo-school, hoofd de heer Van Rijswijk. 2de prijs: zilveren plaquette, uitgeloofd door den heer W. Brouwer: R.-K. HB.S. 3de prijs: zilveren medaille: Gem. H.B.S. 4de prijs: bronzen medaille: Chr. H.B.S. Foto Van Vliet, Leiden. Het zegevierende jhniofeselftal van de ^'-r-scóool (hoofd 4* htss Van Rijswijk) in de Pieterskerkstraat, dat voor de twee de maal ln sneeïr^ 'jttl.l!/ tégtte Cp fcïT Leidsch Dagblad-wisselprijs en dien daardoor definitief in zijn bezit kreeg. Eerste rij van links naar rechts: L. J. Platteel, A. Teeuwen en J. van Weizen; 2de rij A. van der Zeeuw, P. Pont en S. Zwarts; daarachter: L. KIoos, G. van Bovene, A. Kantebeen, A. Keereweer en H. Kruyt. Rechts het schoolhoofd, de heer v. Rijswijk.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13