Melk verhoogt uw weerstandsvermogen/ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 Mei 1936 UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT NE^ERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI flHBmB 3^41 (Ingez. Med.) ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, dochter van M. de Ko ning en W. J. de Kok Johannes, zoon van D. Evers en J. van Halm Willem, mon van S. C. Rijlaarsdam en C. Verha len Philippus Hendrik, zoon van W. Burggraaf en Gr. J. Cornellssen Cor nells, z°°n van B. Donker en C, Laros Dirk, zoon van J- Grielen en Tr. Verkade, Getrouwd: Arie Matthljs van Muiswin kel, oud 27 jaar, wonende te Zwammer dam en Petronella van Zwleten, oud 31 j. Johannes van der Wiel, oud 32 jaar, wonende te Haarlemmermeer en Dirkje Cornelia van Dijk, oud 27 Jaar Adrlaan Leijnse, oud 26 jaar en Neeltje Huisman, oud 23 jaar Arie Vroege, oud 37 jaar wonende te Bodegraven en Petronella van Muiswinkel, oud 21 jaar Pieter Spruyt, oud 27 jaar en Neeltje Maria Vis, oud 23 j. Overleden: Mensje de Bruin, oud 9 da gen Alida Johanna Schellingerhout, oud G9 jaar, echtgenoote van G. van der Schee Franclscus Leonardus van Hemcrt, oud 27 jaar Johanna Catharlna Vergunst, oud 2 jaar Aagatha Susanna Johanna Hensterman, oud 81 jaren, wed. van D. J. van Gelder Wilhelmina Spollu, oud 73 jaar, echtgen. van H. Kompier Jan van 'de Bovenkamp, oud 4 jaar, overleden te Leiden Pietje Deelstra, oud 12 jaar. l oop der Bevolking. Gevestigd: Gijsje de Jong, gehuwd met 0. Houtman, z.b„ Voorstr. 22 Hendrika Angenent gehuwd met A. Kapteijn, z.b„ De Langestr. 8 Petrus T. S. Meereboer en echtgenoote, schilder Raadhuisstr. 269 Pieter van Rijsdam, veehouderskn., Hor tensiastr. 36 Albertus J. Meijer, advo caat en procureur Stationstr. 29 Leen- dert Breuker, vlsscher, aan boord Jan netje Brommers, db., Hoorn 246 Maria G. T. Vermaat, kinderjuffr., Raadhuisstr. 44 Dirk Evers, landarbeider, Gnephoek 11 Cornelia Kuijl, z.b. N. Nassaustr. 7. Vertrokken: Rijswijk, Sparrelaan 64, Margaretha C. v. Muijen, z.b. Hazers- uoude, Rijndijk 67, Magdaiena Droog, db. -Ter Aar C-127, Hendrika Voortman z.b. - Barwoutswaarder No. 168, Catharina J. C. Kraan, z.b, Hazerswoude A 25, Wil helmus Elstgeest en gezin, scheepmakers- bieeht Leiden, Groenhovenstr. 24, Ca tharina Groenweg Dienstbode Soest, Koninginneweg 76, Lambertus Gesman en jezln, los werkman Apeldoorn, Deven- straweg 299, Jacob Koopman en gezin, veehouder Lelden, Heerengracht 67, Jo hannes R. Keijzer, fabrieksarbeider Ha- aerswoude A-192, Neeltje Hijneman, db, Zwammerdam, Buitendorpstr. 152a. Petro nella van Zwieten, z.b. Ontbinding Crisis-Comité. In de zaal van het Huis der gemeente idoor den burgemeester in een officieele hjeenkomst het plaatselijk crisiscomité ontbonden. De burgemeester bracht hier bij aan dagelijksche besturen der ver schillende afdeelingen en de leden van het comité bijzondere woorden van dank voor si hetgeen men voor de leniging van veler r.ooden had verricht. Zooals ook elders, zal het werk, hoewel op andere wijze, wor den voortgezet. Feestavond A.D.C. De Alphensche Damclub A.D.C. hield in hotel ..Centraal" onder veel belangstel ling haar Jaarlijkschen feestavond, die ge opend werd door den heer van Oeveren. Allereerst had de prijsuitreiking plaats, waarbij aan den heer Th. Godhelp de zil veren wisselbeker met een gebruikelijke speech werd overhandigd; deze wist voor het tweede jaar beslag op deze beker te leggen door opnieuw het kampioenschap van Alphen te behalen. Tevens werd de eerste prijs uitgereikt aan den heer J. van Horst. Namens de zustervereeniging sprak de heer Boeienga, die de vereeniglng com plimenteerde en namens de Rijnstreek aan oen kampioen een keurige damklok aan bood. Het verdere van den avond werd op geanimeerde wijze afgewisseld met en kele aardige tooneelstukjes, voordrachten en opgeluisterd door muziek van de man dolineclub „Excelsior" onder leiding van ben heer B. Polak. 25-jarig jubileum. 1 Juni a.s. hoopt het echtpaar J. van wk alhier zijn 25-jarlg jubileum te her denken als concierge van het Groene Kruis alhier. Begrijpelijk zAl dit jubileum zeker met zonder meer voor dit echtpaar pas- "eren, gelet op de groote toewijding waar mede zij steeds dit ambt hebben vervuld. ®jzonder was de groote zorg en toewij ding waarmede vooral mej. van Erk steeds net materiaal heeft verzorgd. Een woord van lof en warme hulde voor dit echt paar is dan ook zeker op zijn plaats. Overdracht Monumentale bank. De overdracht van de monumentale ,aangeb°den door Alphen's burgerij f gelegenheid van het afscheid van ds. ;,3 Voors als predikant-directeur der ,™tna"Stichtlng, zal a.s. Woensdagmid- r.iii op, berreln der Martha-Slichting officieel plaats vinden. Bijeenkomst Chr. Jongerengroep. Onder leiding van den heer A. Kroon («gaderde de Chr. Hist. Jongerengroep. 7* opening door den heer Kroon vertelde 7- beer J. c. Pauw uit Llsse over het on- «".'dsstandpunt der C.H.U. Dit vraagstuk •■aldus spr. samengegroeid met de C.H.U. ™ns wordt de leus „De Bijbel op de a™7,ai'e school" weer actueel. Het on- "hsvraagstuk is een levenstaak ge- ai.fi van verschillende groote mannen Groen van Prinsterer en Lohman. Uit- ging spr. na de historische oorza- J5. en de ontwikkeling van den school- 'u)d. Door den invloed van het Reveil v» j ouders meer chr. onderwijs en «andering van de overheidsschool. Art. ',la de C.H.U. onderscheidt 2 factoren, de overheidsschool, de openbare en Particuliere, d.i. de bijzondere school. ,1?, stichten van een bijzondere school ten j echt€r eertijds op enorme bezwa- daar deze niet gesteund werden door leis en ze^s n°S verboden werden. In werd door de Grondwetsherziening van v. Brugge, het onderwijs vrij en bleef, tot spijt van velen, de overheidsschool neutraal. De gevolgen van deze wet zijn merkbaar tot op dezen dag. Later werd aan de bijzondere school dezelfde flnan- cieele ondersteuning gegeven als aan de openbare. Thans heerscht in vele kringen verdeeldheid over de vraag: „de Bijbel op de openbare school". Wij willen wel gods dienstonderwijs op de openbare school, maar dan de Bijbel niet in handen van onbevoegden om gebruikt te worden als leus, als lokmiddel of ook als cultuurob ject. De Bijbel echter als grondslag en fundament, dan is het werkelijk Christe lijk onderwijs. De Bijbel als het woord van God. Op dit referaat volgde een aan gename bespreking. Na de pauze gaf mej. L, Zwaan het gebruikelijke maandover zicht. In de bestuursvacature van mej. Blijleven werd voorzien door de benoe ming van mej. N. de Bruin. Hierna volgde sluiting met dankgebed. Oprichting van Gezamenlijke Inkoopvereeniging. Di „Concordia" werd een vergadering gehouden van verschillende inkoopveree- nigingen hier ter plaatse om te komen tot oprichting van een gezamenlijke In koopvereeniging. Na besprekingen en toe lichting van het doel werd tot oprichting besloten. Terstond zijn bij de G.I.V.A. aangesloten: de Alphensche Bestuurders- bond; de Inkoopcombinatie van Over heidspersoneel; Chr. Besturenbond en de Inkoopvereeniging „Aarkanaal", terwijl nog meerdere vereenigingen zich zullen aansluiten. Uit bovengenoemde vereeni gingen werd een voorloopig bestuur ge kozen. Secretaris is de heer Vierbergen, van Velzenstraat Alphen aan den Rijn. Het jeugddameskoor van de Chr. Zangverg. „Hosanna" zal 12 Aug. a.s. deel nemen aan het zangconcours te Leusden en daar uitkomen in de afd. uitmuntend heid. Het kinderkoor ontving een uitnoodiglng om voor de N.C.R.V. in de Studio te Hil versum te zingen, welke uitnoodiglng is aangenomen. Aan de Modevakschool der eerwaarde zusters alhier slaagden voor het diploma costumière de dames: A. C. Disseldorp; G. van Dam; S. v. d. Laken; I. de Kleer; B. Zieltjes en voor het diploma lingerie de dames: J. M. Redegeld; Th. Ruyssenaars M. Blom; A. Overvliet. Een 4-jarig dochtertje van V. H. werd op den Gouwsluischeweg aangereden door een passeerende auto, doordat het kind plotseling den weg overstak. Het kind, dat verschillende inwendige kneuzingen be kwam, werd door dr. H. verbonden. Den autobestuurder trof geen schuld. De bewoners in de omgeving van de scheepswerf van de firma Boot in de Wll- helminastraat werden opgeschrikt door ten hevige knal. Het bleek dat een drijf riem van een motor was gesprongen en met groote kracht door de fabriek en ruit was gevlogen. De riem kwam op den weg terecht en vloog rakeling langs een juist passeerende bakker. Het raam, waardoor de riem ging, werd geheel verbrijzeld. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De wielrijder T. V. had het ongeluk in den polder langs den Heerenweg in een sloot te rijden. Gelukkig wist de wielrijder zichzelf te redden en kwam hij met den schrik en een nat bemodderd pak vrij. Met behulp van derden werd later zijn rijwiel opgevischt. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. P. Ravenstein. 33 jaar en J. M. Vonk. 21 jaar J. G. van Noort, 28 Jaar en A. W. Roest. 30 jaar. Overleden: H. Slingerland. 14 jaar D. M. v. Aelst. 58 Jaar (te Zwammerdam) J. J Verhoeff. echtgenoote van C. v. d. Bijl. 59 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. C. v. d. Mooren. boeren knecht van Eethen K. van Harten, z.b. van Ter Aar B. van Dam. dienstbode, van Polsbroek P. H. Kroon en gezin z.b. van Waarder. Vertrokken: T. Vonk. schipper naar Utrecht G. A. Zeilstra, z.b.. naar Utrecht C. Verwoerd en gezin, wissel- looper. naar Reeuwiik. Liquidaticvergadering „Rijnstroom". Onder leiding van den heer P. H. v. Ingen, voorzitter van de Stichting „Bad en Zweminrichting „Rijnstroom" werd de laatste liquidatievergadering van deze stichting gehouden. Het bad is voor af braak verkocht en naar Noorden gesleept waar het aan de plassen zal worden ge plaatst. Ook de verdere bezittingen zijn aan den man gebracht; met een bezit van ruim f. 300 is de vereeniglng nu geliqui deerd. Uit een lang verleden resteerden nog een goede 100 obligatiehouders, zoo dat voorgesteld werd aan ieder een uit- keering van f. 2.75 te doen. De vergadering ging daarmee accoord, waarna de vereeniglng kon worden ont bonden. Mr. ia Gro dankte namens de aandeel houders het bestuur voor de zorg aan de belangen der stichting betoond en voor de moeiten besteed aan de liquidatie. Jaarvergadering Nutsdepartement. In de jaarvergadering van het Nutsde partement werden herkozen als bestuurs lid van de afd. Spaarbank de heeren J. Be Ij en en P. Turkenburg, als bestuurslid van de Bewaarschool mevr. Suringar en de heer A. Schuling, als bestuurslid van de Nutsbibliotheek de heer B. J. Suringar en H. Jüngellng, terwijl de heer K. Steijn herkozen werd als bestuurslid van de af- deeling zelf. De winst- en verliesrekening van de Spaarbank werd goedgekeurd. Er is een reserve van f. 31128.95, zijnde nog 10" van de uitstaande vorderingen, die allen op uiterst solide wijze in eerste hy potheken zijn belegd. De heeren J. Beijcn en A. H, v. d. Most werden afgevaardigd naar de algemeene vergadering. Nieuwe Directeur Gasfabriek. Met ingang van 1 Juli is. In plaats van den heer Z J. Ninaber van Eüben. die als directeur der gasfabriek eervol ontslag heeft aangevraagd benoefftd de heer H. Jenné. De nieuwe directeur is 29 jaar oud en sinds 1926 werkzaam' f(Sn de gasfabriek, waar hij den laatsten tijdleen leidende functie vervulde. uruno'jM Onze plaatsgenoot candidaat W. A. Nell, die een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Jorwerd aannam, hoopt daar op 7 Juni intrede te doen. na bevestiging door ds. H. H. Dorgelo van Naarden. De collecte voor het reclasseerings- werk heeft f. 79 opgebracht. BOSKOOP. Fransch bezoek. Onder leiding van een der belangrijkste Fransche kweekers arriveerde alhier in een tweetal .autobussen een gezelschap .Fran- schen. Na eerst de lunch te hebben ge bruikt in hotel „Klaassen" werd een wan deling door onze gemeente gemaakt en een bezoek gebracht aan de kweerijen van de firma's M. Koster en Zonen en Jan v. Gelderen. Veel belangstelling toonden de bezoekers voor den schitterend in bloei staanden tuin van den heer J. H. van Straaten van Nes. waarvan verschillende opnamen werden gemaakt. Tot heemraad van den Nesse polder is gekozen de heer P. A. de Korte. ■o- KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolina. d. van Nicolaas Ren- sinus Voorma en Carolina Christina van der Sleet Neeltje. d. van David Ver- gunst en Jannetie Pont. Laatste vergadering Crisis-Comité. De Dl. crisis-commissie hield onder voor zitterschap van den burgemeester den heer M. J. E. Kwint haar laatste vergadering zulks in verband met de opheffing van het Nat. Crisis-comité. Sbi". bracht dank aan allen voor hun belanglooze medewerking tot leniging van vele nooden in onder scheiden gezinnen. Door het N.C.C. ziin als bltik van waardeering voor onze gemeente een 3 tal herinneringsmedailles beschik baar gesteld n.l. voor den voorzitt»- den burgemeester, den penningmeester, den heer N. P. Slegtenhorst en den secretaris den heer G. J. Corts. Met een woord van dank werden de medailles waarin de namen gegraveerd staan, aanvaard. De muziekver. „Kunst na Arbeid" hoopt 1 Juni a.s. deel te nemen aan het groot nat. concours te Muiden en uit te komen in de le afd. onder leiding van den directeur den heer J. v. d. Kaay te Leider dorp. Het dubbelmannenkwartet „Onder Ons" is voornemens deel te hemen aan het zangconcours op 22 Mei a.s. in.- de Stadsgehoorzaal te Leiden, onder leiding van den heer P. de Rook. o LEIDERDORP. Poldervergaderingen. In de vergadering van Stemgerechtigde ingelanden van den Zijllaan en Meije- polder werd de rekening 1935 vastgesteld, de inkomsten op f845.19, de uitgaven op f. 633.99 en het batig slot alzoo op f. 211.20. De begrooting voor 1936 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op f. 849.89 bij een omslag van f. 4 per H.A. Het bestuur verleende eervol ontslag aan den heer A. Oudshoorn als polder bode en benoemde in diens plaats de heer G. v. d. Beek, alhier. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Achthoven werd de rekening 1935 vastgesteld, de in komsten op f. 1588. de uitgaven op f. 990.01 en het batig slot alzoo op f. 598.36. De begrooting voor 1936 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op f. 1447.90Vs bij een omslag van f. 2 per H.A. De collecte voor het Nationaal Reclasseeringswerk heeft in onze ge meente opgebracht f. 26. De Chr. muziekvereeniging „Devote" die voorheen uitkwam in de 4e Afd. hoopt op Hemelvaaxtdag a.s. in het groot natio naal concours te Wassenaar uit te komen ln de 3e afdeeling. o NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacobus Vierbergen, 77 j. Getrouwd: Cornelis de Jager en Wilhel mina van Leeuwen. Loop der bevolk ine. Ingekomen: G. C. Schijf, van Uithoorn G. A. Blijleven van Lelden. Vertrokken: P. A. v. di .Jjagt.noar Aike- made C. E. v. d. Star naar Alphen a. d. Rijn A. W. de Boer, naar Busscm C. Kuyl, naar Alphen aan den Rijn. o TER AAR. De collecte, gehouden ten bate van de samenwerkende Reclasseeringsvereeni- glngen heeft alhier plm. f.30 opgeleverd. Bij de verkooping van een huis m kassen, annex tuinland en water, tevore in eigendom toebehoorende aan den he. J. Rekelhof alhier, is kooper ge worde, voor f. 11.472 de ontvanger der registratie te Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, dochter van P. de Bruin en L. D. v. d. Heiden Gerardus Adrianus, zoon van J. A. Luiten en M. E. H. Streng Jacob Cornelis, zoon van C. van Dijk en K H. Nooteboom. Getrouwd: P. A. Boerefijn en M. Hertog M. A. Hoogenboom en M. A. van Berke- steijn P. de Pater en G. J. den Boon. Auto door trein gegrepen. Hedenmorgen is alhier op den onbe- waakten overweg tusschen Waddinxveen en Zevenhuizen een groote vrachtauto van den heer H. uit Nieuwerkerk a/d. LJssel, die op weg was naar Leiden door den trein gegrepen. Hoewel de auto geheel werd vernield kwam de chauffeur er zonder noe menswaardig letsel af, waarschijnlijk door dat de auto van achteren werd gegrepen. De heer D. Rijneveld heeft, wegens vertrek uit onze gemeente, bedankt als notabel der Ned. Herv. Kerk. De aannemer Smit alhier was laag ste Inschrijver bij de aanbesteding van den bouw van twee woonhuizen voor den heer Stuurman alhier, voor f.4800.—. o- WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Pieter, zoon van J. Bol en P. van der Neut. ZOETERMEER. Laatste vergadering Crisis-Comité. Het PI. Crisis-Comité vergaderde voor het laatst. De Burgemeester was daarbij tegenwoordig en dankte de leden voor hun gedurende bijna vijf jaren betoonde toe wijding en hulp bij de verzachting van het leed, dat door de werkloosheid in zoovele gezinnen zijn intree heeft gedaan. Met eenige welgekozen woorden reikte de burgemeester aan een vijftal Comité leden de penning uit, die door het N.C.C. is beschikbaar gesteld, als dankbetuiging voor en ter herinnering aan den thans af- geloopen arbeid. De collecte ten behoeve van het Re classeeringswerk heeft alhier ruim f.37. opgebracht. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Adriana, dochter van Wilhelmus Theodorus l'Ami en van Ge- rarda Johanna van Egmond Martha, dochter van Frans Schouten en Wïïlemina van den Bosch Sara, dochter van Arie Hoosbeek en Aaltje van 't Hoog. Overleden; Dina Maria van Aelst, oud 58 j., ongehuwd, wonende te Bodegraven. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. Onder leiding van den 2en voorzitter, den heer W. Domburg, hield de A.R. Kies vereeniging alhier in de Chr. Nat. School haar laatste vergadering in dit seizoen. Aan de orde kwam de verkiezing van een bestuurslid in de vacature ontstaan door het vertrek naar elders van den heer A. van Doorn. In diens plaats werd gekozen de heer A. Dekker. Vervolgens hield de heer P. Koster een referaat over ..het ambt der Overheid", over welk onderwerp een onderlinge be spreking volgde. Besloten werd met September a.s. de gewone vergaderingen weder aan te vangen. Na rondvraag sloot de secretaris, de heer A. R. Koster met dankgebed. In de vergadering van het Nuts departement alhier, herdacht de w.n. voor zitter. de heer J. A. Hoogendük het over- iiiden van den voorzitter den heer K Schreuder. Daarna werd overgegaan 10t verkiezing van een nieuwen voorzitter. Ge. kozen werd de heer P. Hoogenboom. bur gemeester. die echter bedankte. Daarna werd de secretaris, de heer C. F. Blok ge kozen. die de benoeming aanvaardde. In de hierdoor ontstane vacature van secretaris werd de heer K. Spreij gekozen. BODEGRAVEN, 14 Mei. Eierveiling B. P. K. V. - Aanvoer 18.990 stuks kipeieren; prijs wit f. 2.30—2.60; bruin f. 2.40—2.70; eendeieren f. 2.202.30. BOSKOOP, 14 Mei. Coöp. ver. „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Hadley 19—31 et.; Briaxcliff 15—18 ct.; Florex 2634 ct.; Rosalandla 1416 et.; Marcel Royer 813 ct.; Edlth Helen 2430 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 16—25 ct.; Else- Poulsen 3148 ct.; Winnett 1317 ct.; Butterfley 1114 ct.; Columbia 12 ct.; Pechtold 5060 ct.; Ellen Poulsen 1527 ct.; President Hoover 1624 ct.; Claudius Pernet 17—25 ct.; Mac. Keiler 18 ct.; Chas. P. Kilham 1214 ct.; Golden Ophelia 8-12 ct.: Gloria Mundi 3746 ct.; Wendland 23 —28 ct.; Dr. Kraus 20—26 ct.; E. G. Hill 2236 ct.; Babyrozen 2127 ct.; Van Rossum 2027 ct.; Pauls Scarlet 2142ct.; Paul Grampel 3046 ct.; Polyantharozen 3040 ct.; Ggmengde rozen 812 ct. Di versen per bos: Lathyrus 79 ct.; Clema tis, Mevr. le Coultre 62 ct.; idem Prins Hendrik f. 1.602: Asparagus 5 ct.; Leeu wenbekken 4650 ct.: Violieren 12 ct.; Anemonen 4—6 ct.: Trollius 4 ct.; Rho- dodendronbloemen 2030 ct. Diversen per stuk: Clematis in pot 40 ct.; Varens 46 52 ct.; Rhododendronplanten In bloei 18 cent. NIEUWVEEN, 14 Mei. Kipeleren: Aan voer 1818 stuks, prijs per 100 st. 2.05—2.50; Eendeieren: Aanvoer 328 stuks, prijs per 100 st. 2.002.05; Kaas per pond. 21 en 22 cent; Bloemen per bos 56 cent. RIJNZATERWOUDE, 14 Mei. Eeierenvei- ling. Aangevoerd 1300 kipeieren. Prijs van 2,30 tot 2,70 de 100. Partij eendeieren 1.80 de 100. RLJPWETERING, RP.V. 14 Mei. 3168 kippeneieren 2.50—2,90; 185 eendeieren 2,102,30; 24 konijnen 0.200.65 per stuk: 40 Jonge hennen 0450.65 per stuk; 50 K.G. kaas 0.32—0.44 per K.G. ROELOFARENDSVEEN, 14 Mei. Aard beien 1117 cent per doosje. Bloemkool 7 13 cent per stuk; Sla 1.001.90 per 100 krop; Peulen 2.252.65; Peulen volle grond 3.30; Snijboonen 2.152,35 per 10 pond. VEUR, 14 Mei. Vrije veiling. Aanvoer 9817 kipeieren 2,602,90; Kippen 0.40 0.90; Konijnen 0.250.85; Duiven 0.150.25. VEUR, 14 Mei. Gele komkommers le soort f.7—8.80; 2e soort f. 5.50—6.50; 3e soort f. 3.505.50; Kropsla le soort f. 1 1.50; 2e soort f.1; Stoofsla f.23.50; Peen f.1012.50; Bloemkool le soort f.812; 2e soort f.5—7.50; uitschot f. 1.503.50; Andijvie per 100 f. 1.503.50; idem per KG. f. 24.50; Spinazie per 4 kilo 812 ct.; Rabarber per 100 bos f. 1.503.50. VOORHOUT. 14 Mei. Aanvoer 56 konij nen. prijs 0.201.80; kippen, prijs 0.30 0.60: duiven, prijs 0.110.15. Alles per stuk. WESTL. SNIJBLOEMENVEILING van 14 Mei: Hortensia 401.30, geraniums 8 13, hanggeraniums 1015. begonia 48, salvia 58, bladbegonia 1214, spirea 20- 32, calla 26—28, calceolaria, 1623 per pot, anjers f. 5.2010; violieren f. 48.60; calla f68 per 100, plumosa 22-25, spren- gerie 614, lathyrus 615, anemonen 46, Imperator 813, yellow queen 610, w"te irissen 1013 per bos. WOUBRUGGE. 14 Mei. Eierveiling. - Aanvoer 3640 eieren. Prijs kipeieren f 2.50 2.70; eendeieren f. 2.502.55 per 100; boter f. 1.20—1.30; kaas f. 0.26—0.28 p. KG. ZEVENHOVEN. 14 Mei. Eierenveiling enz. Aantal eieren 3516. Kipeieren 2.102.65; Eendeleren 1.501.70; Konijnen 0.30 per stuk; Bananen 0.16 per 3 stuks; Aardbeien 0.15 per doosje. 18. Nóg stonden Thijs en Sim/mie voor de sohuur maar 't was zóó donker en zóó guur, en zóó erg akelig ln deze nachtelijke snceuwwlok-jajoht, dat zij niet langer meer hebben gewacht. Thijsje lichtte nu de klink, zonder zich nog verder te bezinnen, en stapte dan heel flink maar tegelijk naar binnen. Nog gansch verkleumd hielden zij de handen in den zak; maar zij zijn nu toch gelukkig maar weer onderdak. „Er is", zei Sim, „ln deze schuur een zeer behagelijke temp'ratuur. Komaan, ik denk dat ik nu vast de deur weer sluit; anders loopt de waimte er nog uit". 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7